فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان
دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  23,289
لایک لایک:  12,728
مخالفت مخالفت:  0
صفحه 230 از 693 نخستنخست ... 130 180 220228229230231232 240 280 330 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,291 به 2,300 از 6930
    همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

تخصص
    مهندس عمران
    جنسیت کاربر
    مرد
    نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    میانگین پست در روز
    0.75
    تعداد ارسال ها
    1,028
    غذای menu مخصوص کاسکو و طوطی
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی نیو نمایش پست ها
    حتی دام پزشک کاسکو من گفته تا 1 سالش تموم نشده حمامش نکنم لابد دامپزشک فرقشو میدونسته که اینجوری گفته
    از قول بنده به دامپزشک عزیز بفرمایید کاسکو ها توطبیعیت تا یک سالشون نشده زیر بارون نمیرن یا بارون روشون نمیباره؟؟؟
    متاسفانه 90 درصد دامپزشکای ایران هیچ تخصصی در زمینه طوطی ندارند و فقط گاو و گوشفند میشناسند،هر نظری که در مورد طوطی میدن از روی عقل و منطق ناقص خودشونه

کاربر عالی

تخصص
    طراح
    جنسیت کاربر
    مرد
    نوع حیوان خانگی
    کاسکو(کادو) ، ککاتیل(کاکلی)
    شماره عضویت
    11092
    میانگین پست در روز
    0.32
    تعداد ارسال ها
    454
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    دوست عزیز توی انجمن وظیفه ما راهنمایی هست نه تجویز و فقط ما کمک میکنیم ...تصمیم نهایی با دامپزشک مجرب هست چون ظاهر پرنده رو میبینه . لطفا از تجویز دارو خودداری کنید . سرما خوردگی توی سن پایین فاجعه نیست یه ریسک هست چون بدن جوجه ضعیفه اما فاجعه نیست و قابل درمان به شرطی که درست و به موقع باشه . باز هم میگم کار این انجمن فقط جواب به پرسش ها و راهنمایی دوستان هست پس راهنمایی نکنید که بعدا هم صاحب هم خودتون رو پشیمون کنید . .
    بعدشم اینجا کسی کاری نمیکنه که دخالتی صورت بگیره بلکه همه چیز بحث تجربه و آموزه هاست . نظر همه هم برای ما محترمه .
    موفق باشید

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
    اکالیبتوس نوعی بوخور گیاهی هست دارویی نیست که برا پرنده مشگل ایجاد کنه چون کاسکو من زیر 1 سال داره دکترش برا جلوگیری از سرما خوردگیش اینو تجویز کرده منم گفتم دوستمون اگاه بشه و وقتی پیش دام پزشک میره اینرو هم مطرح کنه

کاربر عالی

تخصص
    طراح
    جنسیت کاربر
    مرد
    نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11092
    میانگین پست در روز
    0.32
    تعداد ارسال ها
    454
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    از قول بنده به دامپزشک عزیز بفرمایید کاسکو ها توطبیعیت تا یک سالشون نشده زیر بارون نمیرن یا بارون روشون نمیباره؟؟؟
    متاسفانه 90 درصد دامپزشکای ایران هیچ تخصصی در زمینه طوطی ندارند و فقط گاو و گوشفند میشناسند،هر نظری که در مورد طوطی میدن از روی عقل و منطق ناقص خودشونه
    اونجوری که من تو کتابا خوندم کاسکو ها لا به لای درختا زندگی میکنن و زیر شاخو برگا هستن و باعث میشه بارونه مستقیم بهشون نخوره
    و 2تا دام پزشک و ختی فروشنده کاسکومم بهم گفتن تا 1سالگی نیازی به حمام نداره
    لابعد شما بهتر میدونین از کسی که درسشو خونده و کارشونه
    دیگه من مدرکشونو ندادم که بدونم مدرک گاو و گوسفند دادم یا کاسکو!!!!!

کاربر اخراج شده

تخصص
    دانشجو
    جنسیت کاربر
    مرد
    نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    میانگین پست در روز
    0.78
    تعداد ارسال ها
    921
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی نیو نمایش پست ها
    اکالیبتوس نوعی بوخور گیاهی هست دارویی نیست که برا پرنده مشگل ایجاد کنه چون کاسکو من زیر 1 سال داره دکترش برا جلوگیری از سرما خوردگیش اینو تجویز کرده منم گفتم دوستمون اگاه بشه و وقتی پیش دام پزشک میره اینرو هم مطرح کنه
    من یه پست از دوستمون دیدم که درباره یک قطره چشم صحبت کردن و گفتن تهیه کنید و چجوری مصرف کنن کنار تترا سایکلین من برای اون گفتم اینو اما اون پست رو الان نمیبینم نمیدونم چرا .
    حرفتون درسته اکالیپتوس برای همه پرنده ها و حتی انسان خوبه چه سالم چه مریضش ولی نباید توی مصرف زیاد روی کرد .بهتر بود کنار حرف هاتون به فرد مورد نظر پیشنهاد بدین ولی بعدش بگین طریقه مصرفش رو از دامپزشک بخواد. هر سرما خوردگی مثل سرما خوردگی پرنده شما ممکنه نباشه . اصلا ممکنه ویروس چیز دیگه باشه ولی به شکل سرما خوردگی باشه ... کاسکو قبلی من علایم سرما خوردگی داشت کاملا اما یه ویروسی کبدی داشت که از پا درآوردش .... خلاصه توی موارد راهنمایی پزشکی بدونید نباید بجز دستو دامپزشک عمل کرد حتی اگه بگن مشکلی پیش نمیاد استفاده از فلان دارو . دامپزشک هم نباید هر دامپزشکی باشه .

کاربر اخراج شده

تخصص
    دانشجو
    جنسیت کاربر
    مرد
    نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    میانگین پست در روز
    0.78
    تعداد ارسال ها
    921
    اینکه دامپزشک ها هیچ تخصصی ندارن درسته البته اکثرشون ولی این دلیل نیست آقای وکیلی ما پرنده توی اسارت رو با پرنده توی طبیعت مقایسه کنیم . کاسکو ها توی طبیعت جون تغذیه تقریبا سالم و مختاری دارن بدن هاشون کاملا قوی هست در برابر ویروس ها ولی کاسکو های داخل قفس به اندازه اون کاسکو ها قوی نیستند . به قول گفتی فوتشون کنی میوفتن . اینکه کاسکو رو نباید توی مدت سرما خوردگی حموم کرد کاملا درسته و یه توصیه هست . پرنده همینطوری با تغذیه نامناسب از تمام جهت ها ضعیف هست حتی پرنده اونیکه میگه همچی مقوی میدم بازم نسبت به پرنده داخل طبیعت ضعیف هست . سرما هم بخوره باز بدنش ضعیف تر بشه حالا اینو شما بیار حموم کن . احتمل سرما خوردگی اگر توی شرایط عادی برای پرنده سالم 1 یا 0 درصد باشه خب برای این پرنده ضعیف میره بالا درصد سرما خوردگیش و این ریسک ممکنه به قیمت جون پرنده تموم بشه . پس نباید ریسک کنیم اونم توی این شرایط.
    موفق باشید

کاربر عالی

تخصص
    دانشجوی معماری- معماری
    جنسیت کاربر
    مرد
    نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    15322
    میانگین پست در روز
    0.44
    تعداد ارسال ها
    454
    ما نمیگیم 90 درصد 50 درصد فروشنده ها هم هیچ اطلاعات تخصصی از طوطی ندارن و اگر فرض بگیریم 1 میلیون دامپزشک در تهران باشه 20 هزار نفر هم درس تخصصی پرنه را نخوندن و بلد نیستن

تخصص
    مهندس عمران
    جنسیت کاربر
    مرد
    نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    میانگین پست در روز
    0.75
    تعداد ارسال ها
    1,028
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    اینکه دامپزشک ها هیچ تخصصی ندارن درسته البته اکثرشون ولی این دلیل نیست آقای وکیلی ما پرنده توی اسارت رو با پرنده توی طبیعت مقایسه کنیم . کاسکو ها توی طبیعت جون تغذیه تقریبا سالم و مختاری دارن بدن هاشون کاملا قوی هست در برابر ویروس ها ولی کاسکو های داخل قفس به اندازه اون کاسکو ها قوی نیستند . به قول گفتی فوتشون کنی میوفتن . اینکه کاسکو رو نباید توی مدت سرما خوردگی حموم کرد کاملا درسته و یه توصیه هست . پرنده همینطوری با تغذیه نامناسب از تمام جهت ها ضعیف هست حتی پرنده اونیکه میگه همچی مقوی میدم بازم نسبت به پرنده داخل طبیعت ضعیف هست . سرما هم بخوره باز بدنش ضعیف تر بشه حالا اینو شما بیار حموم کن . احتمل سرما خوردگی اگر توی شرایط عادی برای پرنده سالم 1 یا 0 درصد باشه خب برای این پرنده ضعیف میره بالا درصد سرما خوردگیش و این ریسک ممکنه به قیمت جون پرنده تموم بشه . پس نباید ریسک کنیم اونم توی این شرایط.
    موفق باشید

حرف شما کاملا درست و منطقیه
    کاسکو سرما خورده رو کسی نگفته حمام کنید،طوطی زیر یک سال رو بنده عرض کردم.
    کاسکو از زمانی که به دون خوردن میوفته سیستم دفاعی بدنش نسبتا قوی میشه تا زمانی که بالغ بشه،چه 1 سال سن داشته باشه چه 6 ماه و چه 3 سال و از زمانی که بالغ میشه سیستم ایمنی و دفاعی بدنش خیلی بهتر میشه و حتی از خیلی از طوطی های هم رده خودش مقاومتر میشه
    این که کاسکوی زیر یک سال رو حمام نکنیم پیشنهاد ناشیانه و اشتباهیه.
    نه تنها کاسکو بلکه طوطی های خیلی مقاومتر از اون هم در سنین بالاتر اگر درست و حساب شده حمام نرن مشکلات جدی براشون بوجود میاد.
    ما با در نظر گرفتن نکات ایمنی و اصول حمام کردن میتونیم طوطی رو بعد از این که دون خور شد و یکم خودش رو پیدا کرد حمام کنیم

کاربر عالی

تخصص
    طراح
    جنسیت کاربر
    مرد
    نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11092
    میانگین پست در روز
    0.32
    تعداد ارسال ها
    454
    [quote=بهزاد وکیلی;173582]حرف شما کاملا درست و منطقیه
    کاسکو از زمانی که به دون خوردن میوفته سیستم دفاعی بدنش نسبتا قوی میشه تا زمانی که بالغ بشه،چه 1 سال سن داشته باشه چه 6 ماه و چه 3 سال و از زمانی که بالغ میشه سیستم ایمنی و دفاعی بدنش خیلی بهتر میشه و حتی از خیلی از طوطی های هم رده خودش مقاومتر میشه
    نه تنها کاسکو بلکه طوطی های خیلی مقاومتر از اون هم در سنین بالاتر اگر درست و حساب شده حمام نرن مشکلات جدی براشون بوجود میاد.
    ما با در نظر گرفتن نکات ایمنی و اصول حمام کردن میتونیم طوطی رو بعد از این که دون خور شد و یکم خودش رو پیدا کرد حمام کنیم[/quot
    من نمیفهمم چرا شما مخالف این موضوع هستین که هرچی سن کمتر مقاومت بدن کمتره در مقابل بیماری این که تو همه جاندارا هست من خودم بیشتر به حرف کسی که علمشو داره توجه میکنم تا دیگران ممنون از نظرتون

تخصص
    مهندس عمران
    جنسیت کاربر
    مرد
    نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    میانگین پست در روز
    0.75
    تعداد ارسال ها
    1,028
    [quote=مهدی نیو;173587]
    ما با در نظر گرفتن نکات ایمنی و اصول حمام کردن میتونیم طوطی رو بعد از این که دون خور شد و یکم خودش رو پیدا کرد حمام کنیم[/quot
    من نمیفهمم چرا شما مخالف این موضوع هستین که هرچی سن کمتر مقاومت بدن کمتره در مقابل بیماری این که تو همه جاندارا هست من خودم بیشتر به حرف کسی که علمشو داره توجه میکنم تا دیگران ممنون از نظرتون
    دوست عزیز سن هر چه کمتر باشه ضعف بیشتره درسته،شما طوطیتون رو تا 1 سال حمام نکنید به خودتون مربوطه.
    وظیفه ما اینه که تجربیاتمون رو با هم مشتکر بشیم،این که شما میخواین به روش چه کسی عمل کنید یا چه کار کنید به خودتون مربوطه و هیچ ربطی به کسی نداره
    بهتره این بحث رو ادامه ندیم،خودتون عاقل و بالغید و 100 درصد بهترین تصمیمات رو میتونین برای طوطیتون اتخاذ کنید

کاربر اخراج شده

تخصص
    دانشجو
    جنسیت کاربر
    مرد
    نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    میانگین پست در روز
    0.78
    تعداد ارسال ها
    921
    [QUOTE=مهدی نیو;173587]
    دوست من در جواب شما و آقای وکیلی بگم تکمیل باشه . کاسکو ها در 3 ماهگی تمام پرهاشون کامل شده و کم کم آماده میشن که همراه پدر و مادرشون از لانه خارج بشن برای یافتن غذا اما باز هم چون 3 یا 4 ماه توی لانه به قول امروزی ها خوردن و خوابیدن تا بدن ورزیده ای پیدا کنن و آماده شن یک ماهی طول میکشه میشه 5 ماه . کاسکو تا 3 یا 4 ماه اول زندگی حتی توی طبیعت حمام نمیکنه . تازه سن 5 ماهگی طبق نتیجه قبل شروع به زندگی در طبیعت و کنارش حمام کردن میکنه . پس نمیشه گفت کاسکو توی هر سنی شرایط حمام کردن رو داره . تا سن 3 یا 4 ماهگی اصلا نباید حمام بشه و یک ماه بعدش باز احتمال سرما خوردگی بالا هست ولی خب یه ریسکه و باز به تغذیه دوران جوجگیش بر میگرده . این یک ماه رو هم نباید ریسک کرد . از پایان 5 یا 6 ماهگی میشه حموم کرد اونم با شرایط ویژه که حتما دما و میزان گرمی و سردی آی و طریقه حمام کردن کنترل شده باشه . نسبت به کاسکو های سن بالاتر مثلت یک سال باید همه شرایط رو خیلی بیشتر و ویژه تر کنترل کرد مثل دما و ...
    درضمن سیستم دفاعی طوطی هم به مرور و کم کم قوی میشه و تا بالغ شدن طوطی زمان زیادی هست پس باید نسب به سن خیلی چیزا رو رعایت کرد و هرچه سن کمتر رعایت بیشتر باشه.
    موفق باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)