مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط عسل 1 نمایش پست ها
    ببخشید نمی دونم جای این سوال اینجاست یا نه

برای تعیین جنسیت کاسکو جایی رو سراغ دارید البته جایی که درست تشخیص بده و شناسنامه براش صادر کنند
    سلام .من موندم اگه کسی جواب این سوالت رو میدونه بیاد بگه، انگار کسی خبر نداره .ولی من فقط شنیدم که یه جا هست تو تهران یا کرج برای تعیین جنسیت کاسکو .البته نه می دونم که دقیقا کجاست نه از صحتش مطمئنم .اگه دوستان دیگه می دونن راهنمایی کنن .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    3381
    نقل قول نوشته اصلی توسط natsi نمایش پست ها
    با سلام

دوست عزیز ، مطلب قبلی شما هم بسیار جامع و صحیح بود و اینکه چرا ازش استفاده نادرست شد هم تقریبا مشخصه ولی بسیار ممنون که شما باز هم روی مورد خاص تاکید کردید....

بنده هم جسارتا چند نکته به مطلب شما اضافه کنم

همانطور که بنده در چند جا نوشتم ، استفاده از مواد لبنی بیشتر بخاطر نداشتن(یا ضعیف بودن) آنزیم هضم لاکتوز توسط کاسکو منع شده (همانطور که بعضی از افراد هم همینگونه اند) که همانند انسانها در کاسکو ها هم تاثیرشون متفاوته ... بعضی از کاسکوها با مصرف لبنیات مشکلی ندارد (اگر کاسکوی شما با مصرف لبنیات دچار اسهال نشه یعنی مشکل زیادی برای هضم نداره) ... برای آن دسته از کاسکو هایی هم که مشکل دارند استفاده از لبنیات بدون لاکتوز توصیه شده...

دوستانی که به این عقیده هستند که چون کاسکو در محیط طبیعی شیر نمیخوره پس نباید بهش شیر داد (که متاسفانه یک منطق ، بی منطق شایع برای بعضی هاست) دقت کنند که بیشتر از 80% غذایی و مواد کمکی که ما به کاسکو میدیم در طبیعت در دسترس کاسکو ها نیست (پس باید فقط از جنگلهای آفریقا موادشون رو تامین کرد)، در طبیعت کاسکو نه قطره ویتامین میخوره ، نه قطره مینرال و نه انواع خوراکهای بسته بندیه مختلف....

بعنوان مثال یکی از مواد اصلی برای تقویت خوراکیهای کارخانه های معتبر استفاده از شیر خشک بدون لاکتوزه (که در ایران چون قیمتش بسیار گرونه متاسفانه خیلی ها قادر به استفاده از اون بصورت خالص نیستند) ...

همانطور که عزیزان فرمودند در اکثر سایتهای معتبر هم استفاده از ماست (مخصوصا در پرنده های بیماری که آنتی بیوتیک مصرف میکنند) و دوغ (یکی از بهترین مواد برای پرنده ای که دچار اسهال شده) و پنیر بسیار توصیه شده که البته باید با شرایط خاصی باشه...

در مورد ماست ، همانطور که عرض شد ملاک آن نداشتن لاکتوز و چربی است ...

دوغ هم مثل ماسته (البته چون غلظتش بسیار کمتره اصولا لاکتوزش کمتر مشکل ساز میشه) با اضافه شدن آیتم نمک... یعنی نداشتن لاکتوز ، چربی و نمک

پنیر - در مورد پنیر عرض کنم که بجز موارد بالا به یک نکته بسیار مهم هم باید توجه کنید ...

پنیر بخاطر داشتن کلسیم محلول در چربیه بسیار بالا ،درصد جذب فسفر را بسیار پایین میاورد (دلیل بیان اینکه خوردن پنیر خنگی میاره وتوصیه شده پنیر با گردو و یا سبوس مصرف بشه همین نکته است) و از اونجاییکه برای طوطی سانان که هوششان مورد نظر است فسفر یک آیتم بسیار مهمه باید در مصرف پنیر بسیار دقت کنید .... در بسیاری از سایتها استفاده از پنیر و یا کیک پنیر بسیار توصیه شده ولی همانطور که عزیزان میدانند تنوع تولید پنیر در کشورهای غربی بسیار زیاده و انواعی از پنیر ها رو (مخصوصا برای سالمندان و کودکان) تولید میکنند که دارای کلسیم ، چربی و لاکتوز بسیار کمیه که این نوع پنیر ها بسیار مناسبند ...

شیر خشک - همانطور که عرض شد یک ماده غذایی بسیار مفید برای تقویت غذایی کاسکوست که صرفا نداشتن لاکتوز تنها آیتم مور توجهه ...

درباره تولید لبنیات خانگی هم عرض کنم که بسیار کار راحت و بی دردسری است و توصیه میکنم که عزیزان حتما اینکار رو انجام بدن (البته چون بنده خودم درست کردنش رو بلد نیستم ، شیرش رو میخرم و زحمت درست کردنش رو مادرم میکشه)...

البته بنده پنیر مصرفیه ناتسی رو هر وقت که سفر میرم براش سوغاتی میارم و خیلی از پنیر های ایرانی استفاده نمیکنم ولی مصرف بسیار کم اون و به ندرت گزینه بدی نیست

موفق باشید

با سلام

میخواستم بپرسم این سرلاک های گندم و میوه به همراه شیر (نستله) رو میشه هفته ای یک بار به حاکستریهامون بدیم ؟ شیر بدون چربی و لاکتوز هم نداره و نوشته با هضم آسان
    اگر بله چقدر و چطور ؟

با سپاس

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    با سلام

میخواستم بپرسم این سرلاک های گندم و میوه به همراه شیر (نستله) رو میشه هفته ای یک بار به حاکستریهامون بدیم ؟ شیر بدون چربی و لاکتوز هم نداره و نوشته با هضم آسان
    اگر بله چقدر و چطور ؟

با سپاس
    برای چی می خوایین سرلاک به طوطی این سنی بدین؟ فکر نمی کنم شیرش بدون لاکتوز باشه به هرحال همین سرلاک عامل مرگ خیلی از جوجه طوطی هاست

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    سلام
    بالاخره عسل اومد روي دستم.ديشب داشتم باهاش تمرين ميكردم يكبار اومد ولي بعدش ديگه نيومد.امروز هم هنوز باهاش تمرين نكردم.
    همينكارمو ادامه بدم؟
    ممنون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    سلام
    بالاخره عسل اومد روي دستم.ديشب داشتم باهاش تمرين ميكردم يكبار اومد ولي بعدش ديگه نيومد.امروز هم هنوز باهاش تمرين نكردم.
    همينكارمو ادامه بدم؟
    ممنون
    مبارکه .آره دیگه الان دیگه فقط باید روی دست آوردنو تمرین کنی .اصلا مهم نیست .ناامید نشو .تو فقط جایزه یادت نره .در روز چند بار تمرین کن .وقتی که میاد رو دستت زیاد ذوق زده نشو .خونسرد اجازه بده هر چقدر دوست داره بمونه رو دستت .دستتم حرکت نده .اوایلش فقط بذار بیاد رو دست ، بعد دوباره بره سرجاش بشینه .راستی جایزه باید کوچولو کوچولو باشه ها .اگه کلی بدی بهش حواسش پرت خوردن میشه تمرین یادش میره :smile (180):موفق باشی.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    با سلام

اگر بله چقدر و چطور ؟

با سپاس

سلام
    سرلاک علاوه بر داشتن شیر که برای طوطی خوب نیست قندش هم زیاده اصلا دلیلی نداره که شما بخواهی برای تغذیه طوطی از سرلاک استفاده کنی
    در ایران محصولات لبنی بدون لاکتوز ( ماست و پنیر ) به صورت آماده وجود نداره درسته که در برخی منابع دادن برخی لبینات با خصوصیات خاص به طوطی توصیه شده اما هیچ کدامشان نگفتند که شیر بدهید ....
    اگر تونستید شیر بدون لاکتوز بگیرید و خودتان ماست یا پنیر ( بدون نمک) بزنید و به مقداری که در منابع گفته شده به طوطی تون بدهید بد نیست ولی خود شیر به تنهایی خیر ... سرلاک متاسفانه به اشتباه برای تغذیه جوجه طوطی ها مصرف میشه که باعث مرگ اکثرشون هم هست

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    ببخشید نمی دونم جای این سوال اینجاست یا نه

برای تعیین جنسیت کاسکو جایی رو سراغ دارید البته جایی که درست تشخیص بده و شناسنامه براش صادر کنند
    سلام
    متاسفانه مراکزی که در ایران ادعای انجام تعیین جنسیت طوطی را می کنند زیاد معتبر نیستند و حرفشان ادعایی بیش نیست ... با این حال می تونید در بخش دامپزشکی سوالتون را مطرح کنید یا از دکتر برهانی کیا بپرسید اگر جای معتبری باشه حتما راهنمایی می کنند ...

کاربرفعال

شماره عضویت
    3316
    سلام به همه دوستان عزیز
    راستش تیکو 2روزه اصلا اجازه نمیده بهش دست بزنم!!! قبل خیلی راحت به نوک یا پاش دست میزدم و نازش میکردم اما جدیدا اصلا نمیزاره و گاز میگیره البته اروم اما خودش و پف میده!
    البته لازم به ذکره که چون فردا نامزدیمه چند روزه کمتر باهاش سر و کله زدم
    ممکنه دلیلش این باشه؟ از روز اول اجازه میداد!! یعنی الان قهر کرده؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط alismi نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیز
    راستش تیکو 2روزه اصلا اجازه نمیده بهش دست بزنم!!! قبل خیلی راحت به نوک یا پاش دست میزدم و نازش میکردم اما جدیدا اصلا نمیزاره و گاز میگیره البته اروم اما خودش و پف میده!
    البته لازم به ذکره که چون فردا نامزدیمه چند روزه کمتر باهاش سر و کله زدم
    ممکنه دلیلش این باشه؟ از روز اول اجازه میداد!! یعنی الان قهر کرده؟
    سلام .مبارک باشه .حساسیت نشون نده .دستو سریع نکشی یه وقت .اونوقت فکر می کنه با گاز گرفتن شما رو دور کرده.خونسر باش اون لحظه .اشکالی نداره .روزای دیگه بیشتر وقت بذار .اینجوری یهو ولش نکن .بعدش ناز کردن منقار و پا الان زیاد مهم نیست .مهم اینه که رو دستت بیاد اول (البته به نظر من ).بچه های دیگه هم حتما نطر می دن اگه لازم باشه .

کاربرفعال

شماره عضویت
    2935
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    سلام .والا من با توجه به چیزایی که خوندم تا حالا نشنیدم تا حالا که طوطی نره تو لک احتمالا دوستان دیگه هم نظر می دن .من نمی دونم چه تصوری از تو لک رفتن طوطی داری .اگه فکر می کنی که یه طوطی وقتی میره تو لک همه پراش میریزه باهم یا اینکه یه گوشه میشینه در کل اخلاقش تغییر میکنه و ... نیست .همه طوطی ها اینجوری نیستن . همه پرا باهم نمیریزه ممکنه اصلا تغییری تو رفتارش نبینی .من که متوجه هیچ تغییری نشدم تو رفتار طوطیه خودم وقتی تو لک رفته بود .یعنی تا حالا ندیدی که کاسکوی شما پرای جدیدی در بیاره ؟یا پری با ریشه کف قفس باشه ؟
    با تشکر از شما
    دوستان کسی قیمت جوجه غیر پروشی رو دارید؟اینجا من یه 9 ماه(دم قرمز ) رو دیدم میگفتند 250.خوبه؟تازه یه دو ،سه کلمه هم حرف میزدند.

صفحه 227 از 1238 نخستنخست ... 1271772082092102112122132142152162172182192202212222232242252262272282292302312322332342352362372382392402412422432442452462773277271227 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)