مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط alismi نمایش پست ها
    سلام
    من حدود 20 روزه یه کاسکو خریدم اما از روزی که اومده صداش در نیومده
    از ما اصلا نمیترشه و اجازه میده به نوکش و پاهاش راحت دست بزنیم از دستمون هم راحت غذا میگیره اصلا هم اهل گاز نیست و فقط اگه کاری بر خلاف میلش باشه دستمونو هل میده با نوکش
    حالا سوالم اینه بی صدایی این کاسکو موردی نداره؟ فقط روزای اول غرغر میکرد خیلی کم که بعد از3روز دیگه غر نزد و اروم شد
    سلام مجدد و تشکر از همه دوستان
    راستش یه مشکلی که من با کاسکوم دارم اینه که تا حالا 2بار بیرون اوردمش و هر بار با بدبختی کردمش تو قفس و بعد از اینکه با 1000 جور کلک و زور رفت تو قفس دپرس میشه و چیزی نمیخوره و هر چی بدم پرت میکنه باید کلی منت کشی کنم نوکش و ناز کنم تا یه چیزی ازم بگیره بعد از چند ساعت لطف کنه بیاد یه غذایی بخوره!!!
    سلام .با توجه به پست قبلیتون که گفتید 20 روزه طوطی خریدین پس زوده بیارینش بیرون .پس دیگه بیرونش نیارید تا دپرس نشه . دوباره با توجه به اینکه شما گفتید راحت از دستتون غذا می گیره بهتره روی دست آوردن رو باهاش تمرین کنید .ولی قبلش حداقل یه هفته فقط و فقط با دست بهش غذا بدین ولی دیگه به جای میوه یا غذای های دیگه از پسته و گردو یا تخمه استفاده کنید .اینا چون باید به مقدار کم تو غذاییشون استفاده کنید فقط باید به عنوان جایزه و پاداش واسه کاری که شما ازش می خواین باشه .اونوقت باید کاملا از غذای روزانه حذفش کنید تا همیشه براش هیجان آور باشه خوردن پسته و گردو ... . بعد این یه هفته شما متوجه می شید که کدوم اینا رو بیشتر دوست داره بعد با همون غذا می تونید تمرین واسه روی دست آوردن رو شروع کنید .(وقتی پسته و گردو رو می خواین با دست بهش بدین .باید قبلش یه گوشه واسه خودتون تیکه تیکش کنید و کم کم بهش بدین .اگه یه پسته یا گردوی کامل بدین بهش دیگه به شما توجه نمی کنه و حواسش میره به خوردن ).این نظر من بود .حالا اگه می خوای همینطور بیرونش بیاری باز هم باید همین پسته و گردو رو با دست بهش بدین یه هفته و بعد روی دست آوردن رو تمرین کنید .فقط بیرون آوردن از قفس باید منظم باشه . با توجه به شرایطی که دارید .مثلا می تونید هر روز دوبار اونم هربار یک ساعت بیرون بیاریدش (البته من هنوز می گم زوده )این زمان رو خودتون با شرایط خودتون تنظیم کنید .وقتی هم که میان بیرون دوست ندارن برن تو قفس شما لازم نیست که کاری داشته باشی بهش .منت کشی هم نکنید .خودش بعد غذاشو می خوره .نگران نباش .فقط همه چیز رو کنترل کن .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    خيلي ممنون.قفسشو كردم مثل شهربازي.
    الان حدودا3ماه ميشه پيشمه.
    چيكار كنم؟
    كم كم داره حرف ميوفته.:smile (138):
    سلام .میلاد جان .خدا رو شکر که خوب شده .خوب یکم بیشتر ازش توضیح بده ارتباطت که فکر کنم خوب باشه باهاش ؟با دست بهش غذا می دی ؟روی دست آوردنو تمرین کردی باهاش ؟غذای مورد علاقش چیه ... . من فکر کنم میتونی بیاریش بیرون .ولی حواست باشه زمان بیرون آوردنش رو با توجه به شرایط خودت تنظیم کنی .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط saman نمایش پست ها
    سلام دوستان چقدر دوران پر ریزی خاکستری طول می کشه وکامل شدنش:smile (215):
    سلام .اول جواب دکتر برهانی کیا به این سوال "اغلب در اواخر زمستان تا اوایل بهار شروع پرریزی است ولی با توجه نوردهی محیط نگهدای( شدت و طول زمان) و دما متغییر است"
    طوطی من هم خرداد تو لکیش شروع شد و هنوز هم تک توک پراش میریزه .البته تا دو سه ماه شدید بود .ولی الان خیلی کمه .

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    سلام .میلاد جان .خدا رو شکر که خوب شده .خوب یکم بیشتر ازش توضیح بده ارتباطت که فکر کنم خوب باشه باهاش ؟با دست بهش غذا می دی ؟روی دست آوردنو تمرین کردی باهاش ؟غذای مورد علاقش چیه ... . من فکر کنم میتونی بیاریش بیرون .ولی حواست باشه زمان بیرون آوردنش رو با توجه به شرایط خودت تنظیم کنی .
    سلام.ممنون
    ارتباطش باهام خيلي خوبه.غذارو ميذارم كف دستم و مياد و بر ميداره.همه چيز دوست داره ولي بدبختانه ميميره براي تخمه.تمرين روي دست آوردنو هنوز شروع نكردم.هنوز يكم از دستم ميترسه.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    سلام.ممنون
    ارتباطش باهام خيلي خوبه.غذارو ميذارم كف دستم و مياد و بر ميداره.همه چيز دوست داره ولي بدبختانه ميميره براي تخمه.تمرين روي دست آوردنو هنوز شروع نكردم.هنوز يكم از دستم ميترسه.
    خوب حالا که یکم می ترسه هنوز فعلا همون با دست بهش غذا بده .غذا رو کف دستت هم دیگه نذار از این به بعد بگیر بین دوتا انگشتت بهش بده .پسته یا گردو رو هم امتحان کن .اگه تخمه رو دوست داره هم مهم نیست تو غذا دادن با دست .می تونه جایزه باشه .ولی تو غذای روزانش به تدریج کمش کن .

کاربرفعال

شماره عضویت
    3316
    ببخشسد من نمیدونم این سایت چش شده که من نمیتونم گزینه تشکر پیدا کنم! تمام قالب صفحه بهم ریختست
    ممنون از همه
    راستش یه یکی دو روزه طبق صفحات قبل دستم و میبرم واسه تمرین رو دست اومدن اصلا نمیترسه اما حاضره روی چوب بال بال بزنه اما روی دستم نیاد! اصلا هم اهل گاز نیست حتی چند باری هم که ژست گاز شدید و به خودش گرفت فقط یکم دستمو فشار داد و هل داد عقب
    اما همچنان از یه همستر بی سر و صدا تره از دیوار صدا در میاد از این در نمیاد...
    چند روزه میزارمش جلو تلویزیون ماهواره روشن میکنم اگه از اهنگی خوشش بیاد فقط شروع میکنه به قفس نوردی و اصلا با صدا ابراز وجد نمیکنه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    3381
    سلام به دوستان عزیز
    این خوشگله اسمش نازی ه
    لطف میکنید در مورد سنش راهنمایی کنید ؟ من و پدرم عسل و نازی رو با هم خریدیم.

فایل پیوست 1160

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    ببخشید من نمیدونم این سایت چش شده که من نمیتونم گزینه تشکر پیدا کنم! تمام قالب صفحه بهم ریختست
    ممنون از همه
    راستش یه یکی دو روزه طبق صفحات قبل دستم و میبرم واسه تمرین رو دست اومدن اصلا نمیترسه اما حاضره روی چوب بال بال بزنه اما روی دستم نیاد! اصلا هم اهل گاز نیست حتی چند باری هم که ژست گاز شدید و به خودش گرفت فقط یکم دستمو فشار داد و هل داد عقب
    اما همچنان از یه همستر بی سر و صدا تره از دیوار صدا در میاد از این در نمیاد...
    چند روزه میزارمش جلو تلویزیون ماهواره روشن میکنم اگه از اهنگی خوشش بیاد فقط شروع میکنه به قفس نوردی و اصلا با صدا ابراز وجد نمیکنه
    گفتم که قبل از تمرین روی دست آوردن شما پسته و گردو رو بهش بده .یه هفته فقط اینجوری بهش با دست غذا بده .که تو پست قبلی توضیح دادم .بعد از این شما می تونید با استفاده از همین جایزه اون رو تحریک کنید که بیاد روی دستتون .خیلی طبیعیه که نخواد بیاد روی دست، اعتماد کافی هنوز نداره به دست شما .20 روز زمان خیلی کمیه که نباید انتظار داشت که به این سرعت به دست شما اعتماد کنه .درباره گاز گرفتن هم اینو حتما یادتون باشه که همیشه حتی در مقابل یه ژست عصبانی بودنی که می گیره با ترس دست رو عقب نکشید .این باعث میشه فکر کنه به خاطر این حرکتش شما دستتون رو کشیدید عقب، پس راهی پیدا کرده واسه دور کردن شما و احتمالا دفعات بعدی این گاز محکمتر میشه .حتی اگه یکم محکمتر گاز گرفت بهیچ وجه دستتون رو عقب نکشید و داد و فریاد هم نکنید .خیلی خونسرد باشید .درباره سرو صدا هم اصلا نگران نباشید هنوز جا نیوفتاده تو خونه با بیشتر شدن اعتمادش به شما سرو صداشم بیشتر میشه .
    این چه کاریه ؟واسه چی می ذاریدش کنار تلویزیون .اصلا واسه چی جاشو تغییر میدین ؟همون بیرون آوردنش به این زودی اشتباه بود حالا جاشم تغییر میدین.اصلا اینکارو نکنید .تو رام کردن و جلب اعتمادش باید اولا صبور باشید و عجله نکنید دوما نباید کارایی که باعث استرسش میشه انجام بدین .

کاربرفعال

شماره عضویت
    3316
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    گفتم که قبل از تمرین روی دست آوردن شما پسته و گردو رو بهش بده .یه هفته فقط اینجوری بهش با دست غذا بده .که تو پست قبلی توضیح دادم .بعد از این شما می تونید با استفاده از همین جایزه اون رو تحریک کنید که بیاد روی دستتون .خیلی طبیعیه که نخواد بیاد روی دست، اعتماد کافی هنوز نداره به دست شما .20 روز زمان خیلی کمیه که نباید انتظار داشت که به این سرعت به دست شما اعتماد کنه .درباره گاز گرفتن هم اینو حتما یادتون باشه که همیشه حتی در مقابل یه ژست عصبانی بودنی که می گیره با ترس دست رو عقب نکشید .این باعث میشه فکر کنه به خاطر این حرکتش شما دستتون رو کشیدید عقب، پس راهی پیدا کرده واسه دور کردن شما و احتمالا دفعات بعدی این گاز محکمتر میشه .حتی اگه یکم محکمتر گاز گرفت بهیچ وجه دستتون رو عقب نکشید و داد و فریاد هم نکنید .خیلی خونسرد باشید .درباره سرو صدا هم اصلا نگران نباشید هنوز جا نیوفتاده تو خونه با بیشتر شدن اعتمادش به شما سرو صداشم بیشتر میشه .
    این چه کاریه ؟واسه چی می ذاریدش کنار تلویزیون .اصلا واسه چی جاشو تغییر میدین ؟همون بیرون آوردنش به این زودی اشتباه بود حالا جاشم تغییر میدین.اصلا اینکارو نکنید .تو رام کردن و جلب اعتمادش باید اولا صبور باشید و عجله نکنید دوما نباید کارایی که باعث استرسش میشه انجام بدین .
    با اینکه خیلی خوش خوراکه اما از گردو اصلا خوشش نمیاد
    نه اصلا کنار تلویزیون نیست باهاش فاصله داره ولی اگه کار درستی نیست چشم دیگه نمیزارم
    اخه من روزا سر کارم مادرم میارتش تو هال پیش خودش که تنها نباشه و باهم خیلی هم صمیمین

کاربر موثر

شماره عضویت
    1412
    نقل قول نوشته اصلی توسط عسل 1 نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز
    این خوشگله اسمش نازی ه
    لطف میکنید در مورد سنش راهنمایی کنید ؟ من و پدرم عسل و نازی رو با هم خریدیم.

فایل پیوست 1160
    کاسکوی بسیار نازیه.با توجه به عکس ورنگ چشمش کاسکوی جوونیه و آماده تمرین برای سخن گفتن

دوستان و استادانه من لطف میکنند تا شما رو بیشتر راهنمایی کنند تا در کار تربیت این طوطی زیبا موفق باشید

صفحه 220 از 1238 نخستنخست ... 1201702012022032042052062072082092102112122132142152162172182192202212222232242252262272282292302312322332342352362372382392703207201220 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)