کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    3381
    سلام
    چند روزه دارم سعی میکنم با دست بهش غذا بدم ولی انگار نه انگار میره به دیواره قفس میچسبه و اگه دستم رو پایین نیارم جیغ میزنه تا دستم بیاد پایین فورا میاد رو میلش میشینه

انگار تازه بعد از یک ماه داره من رو میبینه - یعنی برای رام شدنش کم کاری کردم ؟ آخه میخواستم اول بهمون عادت کنه بعد شروع کنم نه با عجله
    امروز هم هی تک غار و تک سوت میزنه این چه معنی داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    مرسی از حوابتون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط عسل 1 نمایش پست ها
    سلام
    چند روزه دارم سعی میکنم با دست بهش غذا بدم ولی انگار نه انگار میره به دیواره قفس میچسبه و اگه دستم رو پایین نیارم جیغ میزنه تا دستم بیاد پایین فورا میاد رو میلش میشینه

انگار تازه بعد از یک ماه داره من رو میبینه - یعنی برای رام شدنش کم کاری کردم ؟ آخه میخواستم اول بهمون عادت کنه بعد شروع کنم نه با عجله
    امروز هم هی تک غار و تک سوت میزنه این چه معنی داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    مرسی از حوابتون
    قبل از اینکه من نظرمو بگم .میشه بگی قفسش تو ارتفاعیه و شما وقتی میری می خوای غذا بدی بهش سرپا می مونی کنارش؟یعنی ارتفاعت ازش بیشتره اون لحظه ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    3381
    قفسش تو ارتفاع 1 متری زمینه و وقتی میخوام بهش غذا بدم خودم رو زمین میشینم که ارتفاع اون از من بالاتره

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط عسل 1 نمایش پست ها
    قفسش تو ارتفاع 1 متری زمینه و وقتی میخوام بهش غذا بدم خودم رو زمین میشینم که ارتفاع اون از من بالاتره
    خوب خوبه پس .من نظرم اینه که یکم بد عادت شده .چون مرتب غذا تو ظرفش بوده ، نیازی نمیبینه که بخواد از شما غذا بگیره .شما بدون توجه به جیغاش به کارت ادامه .چون اینکار واسه دور کردن شماست نه از ترس .اگه می ترسید وقتی که شما تو دو قدمیش هستی هم جیغ میزد و غذا نمی خورد .از طرفه دیگه فکر کنم بهتره یکم با نظم بیشتری براش غذا بذاری تو ظرف .نه اینکه گرسنه بذاری .ولی هر چی ظرف رو پر کنی اون می خوره .برای غذا دادن با دست حتما باید میل به غذا داشته باشه دیگه .شکمش سیر باشه که شما رو تحویل نمی گیره .مقدار غذایی که در روز میدی رو کمتر کن و همینطور ادامه به کارت .مثل همیشه عجله نداشته باش .این نظر منه :smile (177):.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    جند وقت شد پیشت هست؟تبریک می گم بالاخره طوطی خوشگلت خوب شد
    خيلي ممنون.قفسشو كردم مثل شهربازي.
    الان حدودا3ماه ميشه پيشمه.
    چيكار كنم؟
    كم كم داره حرف ميوفته.:smile (138):

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط natsi نمایش پست ها
    با سلام

دوست عزیز ، بنده وقتی مطلبی رو خدمت عزیزان عرض میکنم مسلما نظر شخصیه خودم رو میگم و اون مسئله رو از دید خودم بیان میکنم و ادعا هم نکردم که قانون لازم الاجراست ، صرفا نظریات و تجربیات خود بنده است ... دوستانی که بنده را میشناسند هم میدونند که خیلی هم مطالب روتین و عنوان شده رو علاقه ندارم تکرار کنم (مطالبی که در منابع و مراجع دیگه عنوان شده احتیاجی به بازگوئی مجدد نیست) بهمین دلیل هم در هیچ مطلبی از منبع خاص استفاده نکردم ...

در مورد نقل قولی که فرمودید ، بنده نقل قول نکردم . صرفا چون در چند پستی که بحث استفاده از آبپاش بود و دوست عزیزمون هم اصولا مخالف بودند من اسم ایشون رو هم آوردم (صرف اتکا به یک مطلب نبود) و اگر بنده در برداشتم از نظر ایشون و یا نقل قولم اشتباه کردم از شخص ایشون و عزیزان دیگه عذر خواهی میکنم...

درباره آبپاش هم لازمه نکاتی رو خدمت عزیزان عرض کنم (تاکید میکنم که صرفا نظر بنده است)

بنده مطالب زیادی در اینمورد خوندم و چون یکی از مباحثی هست که هنوز اختلاف نظر در موردش زیاده چند مطلب رو مینویسم.

بنده در چند جا ذکر کردم که استفاده از آبپاش برای حمام کردن مناسب نیست، آبپاش بیشتر برای مرطوب کردن پر مناسبه ، مقدار آب و نحوه پاشش آب با آبپاش به گونه ای نیست که بتونه کاملا باعث تمیز کردن کاسکو بشه ... کاسکوها بخاطر داشتن لایه چربیه محافظ پر دارای پرهای آبگریز هستند ،براحتی تمام عزیزان میتونند مشاهده کنند که وقتی روی کاسکو آب میپاشید آب به داخل پرها نفوذ نمیکنه و سر میخوره (البته این خاصیت به شدت پرندگان آبی مثل مرغابی و... نیست ولی از تمام طوطی سانان آبگریز تر هست) بهمین دلیل شما باید آب بیشتری را مصرف کنید تا بتونی به این خاصیت غلبه کنید و امکان شستشوی مناسب پرها رو فراهم کنید ...

طبق تجربه ای که همه عزیزان هم میتونند امتحان کنند ، آبی که از داخل آبپاش اسپری میشه (با هر دمایی) با دمای نزدیک به سرد به بدن کاسکو میرسه...

اینها مسائلی هست که ربطی به سلیقه و خلقیات کاسکو نداره .مطمئنا بنده مطالبی که به اخلاق کاسکو مرتبط باشه حتما ذکر میکنم...

بر خلاف نظر دوست بسیار بزرگوارمون ناتسی بنده هنوز هم از حمام کردن خیلی خوشش نمیاد و وقتی برای رطوبت پرش (تابستان) از آبپاش استفاده میکنم خیلی هم دوست داره ...

مطمئن باشید بنده هیچ وقت سلایق شخصیه ناتسی رو در تالارهای عمومی عمومیت نمیدم و اگر موردی مربوط به شخص من و یا ناتسی باشه حتما در مطالبم روشتاکد میکنم...

در آخر بازهم تاکید میکنم نوشته هایی که بنده مینویسم صرفا نظرات شخصیمه و هیچ اجباری به اجرای اونها نیست ، ولی بنده فکر میکنم این حق رو دارم که لااقل نظر خودم رو با قطعیت بنویسم!!!

موفق باشید
    سلام
    ممنون از توضیحاتتون به نکته بسیار خوبی اشاره کردید مسئله دمای آب ....
    دمای آب هنگام اسپری کردن از دست میره ... اون اوایل که من میدیدم طوطی هام از حمام کردن به شیوه های دیگه بدشون میاد ولی از اسپری استقبال می کنند همین مشکل کاهش دما را داشتم
    بعدا به جای ریختن آب گرم از آب داغ استفاده کردم که هنگام اسپری کردن کاملا ولرم میشه کمی بعد تر دیدم در بسیاری از سایتها هم به همین راه حل اشاره کرده اند
    می تونید امتحان کنید من بارها امتحان کردم
    بنابراین با یک قسمت بسیار کوچک از این جمله تون زیاد موافق نیستم
    "طبق تجربه ای که همه عزیزان هم میتونند امتحان کنند ، آبی که از داخل آبپاش اسپری میشه (با هر دمایی) با دمای نزدیک به سرد به بدن کاسکو میرسه..."
    این مشکل را وقتی باهاش مواجه شدم که تیمنه ام از حمام کردن بدش می آمد ولی وقتی آب اسپری می کردم استقبال میکرد حتی پرهاش را جلوی آب باز میکرد
    من هم مانند شما به دوستان میگم که می تونند امتحان کنند برای چی وقتی یک حیوانی از یک کار زجر میکشه ما اون را انجام بدهیم هر چند که بعضی طوطی ها کلا از روشی برای حمام کردن بدشون میاد و اونجا دیگه ای چاره ای نیست و این به اخلاق طوطی مربوط میشه در تمام منابع هم ذکر شده

اما در مورد نفوذ آب ... این مسئله که باید طوطی را به قدری خیس کرد که آب به تمام لایه های زیرین نفوذ کنه هم زیاد مورد تایید نیست طوطی ها در طبیعت حتی زیر بارانهای سیل آسا هم به این شیوه ای که ما طوطی را حمام می کنیم خیس نمی شوند...چون در زمان بارانهای سیل آسابه زیر شاخ و برگ گیاهان پناه می برند حتی زمانی که در یک گودال آب هم آب تنی می کنند خودشان را کامل خیس نمی کنند( آن قدر خیس که به اصطلاح موش آبکشیده بشوند ... این چیزی است که در تمام سایتهای فارسی زبان در مورد نحوه حمام کردن و میزان خیس شدن طوطی ذکر شده حالا با جلمله بندی های متفاوت ) و بر خلاف شما اینها هم نظرات شخصی من نیست با کمی جستجو میشه بیشتر در موردش فهمید

سلامت باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی.همستری .ماهی.سره
    شماره عضویت
    3399
    نقل قول نوشته اصلی توسط natsi نمایش پست ها
    با سلام

دوست عزیز ، بنده وقتی مطلبی رو خدمت عزیزان عرض میکنم مسلما نظر شخصیه خودم رو میگم و اون مسئله رو از دید خودم بیان میکنم و ادعا هم نکردم که قانون لازم الاجراست ، صرفا نظریات و تجربیات خود بنده است ... دوستانی که بنده را میشناسند هم میدونند که خیلی هم مطالب روتین و عنوان شده رو علاقه ندارم تکرار کنم (مطالبی که در منابع و مراجع دیگه عنوان شده احتیاجی به بازگوئی مجدد نیست) بهمین دلیل هم در هیچ مطلبی از منبع خاص استفاده نکردم ...

در مورد نقل قولی که فرمودید ، بنده نقل قول نکردم . صرفا چون در چند پستی که بحث استفاده از آبپاش بود و دوست عزیزمون هم اصولا مخالف بودند من اسم ایشون رو هم آوردم (صرف اتکا به یک مطلب نبود) و اگر بنده در برداشتم از نظر ایشون و یا نقل قولم اشتباه کردم از شخص ایشون و عزیزان دیگه عذر خواهی میکنم...

درباره آبپاش هم لازمه نکاتی رو خدمت عزیزان عرض کنم (تاکید میکنم که صرفا نظر بنده است)

بنده مطالب زیادی در اینمورد خوندم و چون یکی از مباحثی هست که هنوز اختلاف نظر در موردش زیاده چند مطلب رو مینویسم.

بنده در چند جا ذکر کردم که استفاده از آبپاش برای حمام کردن مناسب نیست، آبپاش بیشتر برای مرطوب کردن پر مناسبه ، مقدار آب و نحوه پاشش آب با آبپاش به گونه ای نیست که بتونه کاملا باعث تمیز کردن کاسکو بشه ... کاسکوها بخاطر داشتن لایه چربیه محافظ پر دارای پرهای آبگریز هستند ،براحتی تمام عزیزان میتونند مشاهده کنند که وقتی روی کاسکو آب میپاشید آب به داخل پرها نفوذ نمیکنه و سر میخوره (البته این خاصیت به شدت پرندگان آبی مثل مرغابی و... نیست ولی از تمام طوطی سانان آبگریز تر هست) بهمین دلیل شما باید آب بیشتری را مصرف کنید تا بتونی به این خاصیت غلبه کنید و امکان شستشوی مناسب پرها رو فراهم کنید ...

طبق تجربه ای که همه عزیزان هم میتونند امتحان کنند ، آبی که از داخل آبپاش اسپری میشه (با هر دمایی) با دمای نزدیک به سرد به بدن کاسکو میرسه...

اینها مسائلی هست که ربطی به سلیقه و خلقیات کاسکو نداره .مطمئنا بنده مطالبی که به اخلاق کاسکو مرتبط باشه حتما ذکر میکنم...

بر خلاف نظر دوست بسیار بزرگوارمون ناتسی بنده هنوز هم از حمام کردن خیلی خوشش نمیاد و وقتی برای رطوبت پرش (تابستان) از آبپاش استفاده میکنم خیلی هم دوست داره ...

مطمئن باشید بنده هیچ وقت سلایق شخصیه ناتسی رو در تالارهای عمومی عمومیت نمیدم و اگر موردی مربوط به شخص من و یا ناتسی باشه حتما در مطالبم روشتاکد میکنم...

در آخر بازهم تاکید میکنم نوشته هایی که بنده مینویسم صرفا نظرات شخصیمه و هیچ اجباری به اجرای اونها نیست ، ولی بنده فکر میکنم این حق رو دارم که لااقل نظر خودم رو با قطعیت بنویسم!!!

موفق باشید
    oخوب لابلای این چیزا یه تجربم گیر ما امد
    :smile (123):

کاربرفعال

شماره عضویت
    3316
    سلام مجدد و تشکر از همه دوستان
    راستش یه مشکلی که من با کاسکوم دارم اینه که تا حالا 2بار بیرون اوردمش و هر بار با بدبختی کردمش تو قفس و بعد از اینکه با 1000 جور کلک و زور رفت تو قفس دپرس میشه و چیزی نمیخوره و هر چی بدم پرت میکنه باید کلی منت کشی کنم نوکش و ناز کنم تا یه چیزی ازم بگیره بعد از چند ساعت لطف کنه بیاد یه غذایی بخوره!!!

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از توضیحاتتون به نکته بسیار خوبی اشاره کردید مسئله دمای آب ....
    دمای آب هنگام اسپری کردن از دست میره ... اون اوایل که من میدیدم طوطی هام از حمام کردن به شیوه های دیگه بدشون میاد ولی از اسپری استقبال می کنند همین مشکل کاهش دما را داشتم
    بعدا به جای ریختن آب گرم از آب داغ استفاده کردم که هنگام اسپری کردن کاملا ولرم میشه کمی بعد تر دیدم در بسیاری از سایتها هم به همین راه حل اشاره کرده اند
    می تونید امتحان کنید من بارها امتحان کردم
    بنابراین با یک قسمت بسیار کوچک از این جمله تون زیاد موافق نیستم
    "طبق تجربه ای که همه عزیزان هم میتونند امتحان کنند ، آبی که از داخل آبپاش اسپری میشه (با هر دمایی) با دمای نزدیک به سرد به بدن کاسکو میرسه..."
    این مشکل را وقتی باهاش مواجه شدم که تیمنه ام از حمام کردن بدش می آمد ولی وقتی آب اسپری می کردم استقبال میکرد حتی پرهاش را جلوی آب باز میکرد
    من هم مانند شما به دوستان میگم که می تونند امتحان کنند برای چی وقتی یک حیوانی از یک کار زجر میکشه ما اون را انجام بدهیم هر چند که بعضی طوطی ها کلا از روشی برای حمام کردن بدشون میاد و اونجا دیگه ای چاره ای نیست و این به اخلاق طوطی مربوط میشه در تمام منابع هم ذکر شده

اما در مورد نفوذ آب ... این مسئله که باید طوطی را به قدری خیس کرد که آب به تمام لایه های زیرین نفوذ کنه هم زیاد مورد تایید نیست طوطی ها در طبیعت حتی زیر بارانهای سیل آسا هم به این شیوه ای که ما طوطی را حمام می کنیم خیس نمی شوند...چون در زمان بارانهای سیل آسابه زیر شاخ و برگ گیاهان پناه می برند حتی زمانی که در یک گودال آب هم آب تنی می کنند خودشان را کامل خیس نمی کنند( آن قدر خیس که به اصطلاح موش آبکشیده بشوند ... این چیزی است که در تمام سایتهای فارسی زبان در مورد نحوه حمام کردن و میزان خیس شدن طوطی ذکر شده حالا با جلمله بندی های متفاوت ) و بر خلاف شما اینها هم نظرات شخصی من نیست با کمی جستجو میشه بیشتر در موردش فهمید

سلامت باشید
    با سلام

دوست گرامي ،درباره دماي آب ، عرض كنم اگر شما مطالب بنده رو در جاهاي ديگه هم ملاحظه فرموده باشيد همين مطلبي كه شما فرموديد يكي از راهكارهاي پيشنهاديه بنده هم بوده ، البته براي آبپاشي و نه حمام(منظورم اينه كه دما براي حمام به نسبت كمه )،امل اينكار هم يك ايرادي داره و اون هم اين هست كه بعد از مصرف مقداري از آّب مجددا دماي آب پايين مياد ... شما براي امتحان نبايد دماي آبي كه از آبپاش خارج ميشه رو ملاك قرار بدهيد دستتون رو روي بدن كاسكو بذاريد و آب كه به بدنش ميره رو اندازه بگيريد...
    چون براي پخش آب از آبپاش بايد از حالت پخش باز استفاده كنيد بمحض تماس ذرات آب با هوا دماشون رو به ميزان بسيار زيادي از دست ميدهند...

نكته دوم رو هم اگر اجازه بديد بنده بطور كلي مطرح ميكنم كه اگر لازم بود و يا علاقه داشتيد با جزئيات برسي كنيم تا انشاا... همگي به يك نقطه نظر بهتري برسيم...

دوست گرامي بنده بطور كل مقايسه زندگيه آزاد و شرايط كاسكوي آزاد رو با كاسكوهاي خانگي صحيح نميدونم ... در بسياري از بحثها و صحبتها برخي از دوستان مسئله مورد بحث رو بلافاصله با شرايط طبيعيه پرنده مقايسه ميكنند كه اينكار از نظر من صحيح نيست ، در نظر بگيريد كه پرنده اسير هيچ شرايط طبيعي نداره كه ما بخواهيم از طبيعتش براي نگهداري الگو بگيريم ، بعنوان مثال بنده درباره مورد بحث خودمون عرض كنم رطوبت و دماي محل زندگيشون رو شما نميتونيد با شرايط جويه فعلي مقايسه كنيد ، مقدار آب بازي ،زمانش و ... رو هم اگر در نظر بگيريد متوجه ميشيد كه هيچ سنخيتي ... در حال طبيعي پرنده بواسطه غريزه خودش از پس خودش بر مياد ولي در اسارت وظيفه ماست كه كمبودهاش رو تامين كنيم. در موارد ديگه مثل تغذيه ، بيماري و... هم همينطوره

در آخر عرض كنم همانطور هم كه در مطلب قبلي هم گفتم مطالب ارائه شده توسط مراجع ديگه توسط بزرگواراني مثل شما در اختيار دوستان هست و تكرار اونها ضرورتي نداره و بنده هم ضمن استفاده كردن از محتويات با ارزش اونها ، در مواردي كه اختلاف نظري نيست با تاييد كردن نظرم رو ميگم ، اما در مواردي كه اختلاف نظر دارم با بيان نقطه نظرها دلايل اختلاف نظرم رو عرض ميكنم (هيچ وقت هم ادعا نكردم كه نظرم و يا دلايليم درسته و صرفا اگر دلايل رو بيان ميكنم بخاطر اين هست كه دوستان بدونند كه صرف سليقه بنده با موضوعي مخالفت نميكنم).

يك نكته فرعي هم به تذكر شما عرض كنم كه ، كاسكو بدون استفاده از مواد شوينده تبديل به موش آبكشيده نميشه ولي با توجه به فرمايشات شما هم ، بايد به قدري آب بهشون برسه كه لايه هاي مختلف پرهاشون تميز بشه.

باز هم عذر خواهي ميكنم اگر جواب بيانات شما رو مينويسم ، بهيچ وجه قصدم رد اظهارات با ارزش شما و دوستان ديگه نيست و صرفا بيان نقطه نظرهاي متفاوت در باره يك موضوعه تا بشه يك مطلب رو از زواياي مختلف بررسي كرد كه بهترين راهكار براي عزيزان قابل استفاده باشه....

در آخر يك نكته رو مجددا عرض كنم ، همانطور كه شما فرموديد و بنده هم بارها عرض كردم ، روشهاي نگهداري و تربيتي متفاوته و بسته به شرايط پرنده و مالكش داره و صرفا بيان روشهاي متفاوت براي اين هست كه دوستان بهترين و كاربردي ترين روش رو براي خودشون انتخاب كنند.

موفق باشيد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی.همستری .ماهی.سره
    شماره عضویت
    3399
    سلام دوستان چقدر دوران پر ریزی خاکستری طول می کشه وکامل شدنش:smile (215):

صفحه 219 از 1238 نخستنخست ... 1191692002012022032042052062072082092102112122132142152162172182192202212222232242252262272282292302312322332342352362372382693197191219 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)