کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    3381
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    دستتون رو داخل می کنید؟یعنی 2سانتی قفسش می تونید بشینید و کار خاصی نمی کنه؟لازم نیست هر بار پیشش می شینین حرف بزنین می تونین 5دقیقه بشینین برای خودتون مجله بخونید و یا تلفن حرف بزنید ولی این نزدیک نشستن رو زیاد انجام بدین تا اعتماد شکل بگیره ببینین وقتی طوطی به شما اعتماد داره در این مرحله اگه من یک سمتش بشینم و سمت دیگش شما باشی باید خودشو به طرفی که شما هستی نزدیک کنه این یعنی با شما حس امنیت داره . آموزشش رو هم فعلا فقط یکنفر انجام باید بده خانوادگی کار نکنید.

برای حمام زود هست هوا هم سرد شده اگه بار اولتون هست طوطی این سایز می خوایین ببرین حمام قبلش کاملا درباره شیوه حمام بردن مطالعه کنید اگه کمکی خواستین حتما قبلش بپرسین.

دستم رو داخل نمیبرم ولی خیلی بهش نزدیک مثلا یک وجبیش میشینم و اون نگاهم میکنه و اگر بخواد غذا بخوره میخوره
    این اولین طوطی هست که دارم قبلا سگ و گربه و قناری و مرغ عشق داشتم ولی این یکی رو نه
    حمام هم تا الان نبردم و بلد نیستم فعلا دارم سعی میکنم تو پست های قبلی یه چیزی پیدا کنم
    ولی اگر کمکم کنید که پرنده خوبی بشه ممنون میشم

کاربرفعال

شماره عضویت
    3316
    ممنونم
    نه مشخصات بالا رو نداره همه علائمش طبیعیه فقط غریبه ببینه یا بترسه یکم پرای سینش میلرزه
    خونه ما هم همیشه ارومه
    ببخشید میشه بی زحمت راجع به لرزش پر سینه توضیح بدید

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط عسل 1 نمایش پست ها
    دستم رو داخل نمیبرم ولی خیلی بهش نزدیک مثلا یک وجبیش میشینم و اون نگاهم میکنه و اگر بخواد غذا بخوره میخوره
    این اولین طوطی هست که دارم قبلا سگ و گربه و قناری و مرغ عشق داشتم ولی این یکی رو نه
    حمام هم تا الان نبردم و بلد نیستم فعلا دارم سعی میکنم تو پست های قبلی یه چیزی پیدا کنم
    ولی اگر کمکم کنید که پرنده خوبی بشه ممنون میشم

باسلام

دوست عزیز بنده یک توصیه کلی خدمتتون دارم ، مطالبی که دوستان بزرگوار خدمت شما وعزیزان دیگر که تقریبا شرایط مشابه شما رو دارند فرمودند رو بسیار با دقت بخونید و با دقت بیشتر اجرا کنید...

بعضا این توصیه ها رو سر سری و یا بی فایده میدونند ولی بنده با تاکید عرض میکنم تک تک این نکات برای شما و کاسکوتون حیاتیه و در کوتاه مدت و بلند مدت حتما اثراتش رو میبینید...

روشهای نگهداریه کاسکو تقریبا یکیست و اختلافات کمی بینشون هست که باید معتبر ترین و بهترینش رو بکار ببرید ...

ولی روشهای تربیتی اصولا بسته به نوع و شرایط اخلاقی کاسکو و مالکش متغیره ، سعی کنید نزدیکترین روشی که به شرایط کاسکوتون میخوره رو پیدا کنید و همون متد رو ادامه بدید و امتحان کردن همه جور کاری دوری کنید...

درمورد سوالاتون هم عرض کنم: همانطور که دوست غزیز سرکار سپیده خانوم فرمودند استفاده ز آبپاش برای حمام کردن کاسکو ها اصلا مناسب نیست و باید با دوش و داخل خمام ، بشوریدش... روش صحیح حمام کردن و مراقبتهای مربوط به اون هم مفصلا توضیح داده شده.

موفق باشید

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط alismi نمایش پست ها
    ممنونم
    نه مشخصات بالا رو نداره همه علائمش طبیعیه فقط غریبه ببینه یا بترسه یکم پرای سینش میلرزه
    خونه ما هم همیشه ارومه
    ببخشید میشه بی زحمت راجع به لرزش پر سینه توضیح بدید
    با سلام

دوست عزیز ، نگران نباشید . کاملا طبیعیست

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    3381
    2 تا عکس از چشمهای عسلم میزارم شاید بهتر بشه تشخیص داد چند سالشه
    آخه من و پدرم از یک مغازه و از یک باری که تازه رسیده بود پرنده هامون رو برداشتیم
    ماله پدرم هنوز چشماش تیره است ولی ماله من رنگش عوض شده نمی دونم چرا
    ولی به من به عنوان 7-8 ماهه فروختن
    میتونه از خوردن زیاد باشه ؟
    از دیشب دارم ساعت 10 روش یه پارچه میندازم که بخوابه اشکال داره اگر وقتی خودمون میخوابیم پارچه رو بردارم یا حتما باید صبح برش دارم ؟؟
    الان 1 ماهه پیش ماست کی میتونم ببرمش حمام ؟

فایل پیوست 1139 فایل پیوست 1140

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    2 تا عکس از چشمهای عسلم میزارم شاید بهتر بشه تشخیص داد چند سالشه
    آخه من و پدرم از یک مغازه و از یک باری که تازه رسیده بود پرنده هامون رو برداشتیم
    ماله پدرم هنوز چشماش تیره است ولی ماله من رنگش عوض شده نمی دونم چرا
    ولی به من به عنوان 7-8 ماهه فروختن
    میتونه از خوردن زیاد باشه ؟
    از دیشب دارم ساعت 10 روش یه پارچه میندازم که بخوابه اشکال داره اگر وقتی خودمون میخوابیم پارچه رو بردارم یا حتما باید صبح برش دارم ؟؟

فایل پیوست 1139 فایل پیوست 1140
    با سلام

دوست عزیز بنده نمیدونم نور سفیدی که روی میله ها هست برای فلش دوربینه و یا نور محل... در هر صورت مطمئنا شدتش در رنگ چشم تاثیر گذاره ...

کاسکوی شما حدود2 ساله است (قبلا هم جای دیگه خدمتتون عرض کردم) ...

اصولا پرنده فروشها سن کاسکو ها رو با صغر سنی بیان میکنند ... ولی اینبار به نفع شما شده چون این سن کاسکو برای نگهداری بسیار بهتر از کاسکوی 8-7 ماهه هست...خیلی نگران این موضوع نباشید و تمرکزتون رو برای نگهداریش بذارید.

خوردن زیاد ربطی به موضع نداره ولی بهتره رژِیمش رو از همین اول بصورت صحیح اجرا کنید که بعدها دچار مشکل نشید...لینکش رو دوستان براتون در پستهای قبلی قرار دادند

استفاده از پارچه برای ایجاد آرامش برای کاسکوست ، لزوم و زمان استفاده از اون بستگی به شرایط کاسکوتون داره ...

فقط یک سوال : شما و پدرتون باهم کاسکو خریدید ؟ هر 2 شون رو در یک محل نگهداری میکنید؟

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    3381
    با تشکر از پاسختون
    خیر باهم نگهداری نمیکنیم ایشون منزل خودشون هستند
    دلیل اینهمه نگرانی اینه که پرنده قبلی که پدرم خریده بودند غذا نمی خورد بردیمش دامپزکی تهران کلی پرت و پلا گفت که اومدیم خونه که من گفتم بیارینش حونه من شاید جاش عوض بشع بهتر باشه براش ولی می دونستم که حالش خوب نیست تماس گرفتم با آقای دکتر دادپرور که ایشون هم گفتند نبریمش مطب و میان منزل برای ویزیت وقتی آمدند معلوم شد بیچاره از 3 روز قبل سرماخوردگی شدید پیدا مرده و به دلیل عذم اطلاع ما دیگه کار از کار گذشته بود و بعد از تزریق که خودم خواستم فرداش تو دستای خودم راحت خوابید و دیگه بیدار نشد اینقدر دلم بخاطر مظلومیش سوخت که نگو ولی نذاشتم پدرم بفهمه چون خیلی ناراحت بود و شاید اگه بهش میگفتم سکته میکرد. من هم رفتم یکی دیگه برای گرفتم که متوجه نشه نازیش مرده (اسمش نازی بود)
    جاداره اینجا از آقای دکتر دادپرور خیلی تشکر کنم چون براشون عشق مهمتر از پوله و برای نازی خیلی زحمت کشیدن ولی دیگه دیر شده بود.
    برای همین نمیخوام عسلم اذیت بشه و خیلی مراقبشم
    حکم بچه برام داره
    عذرخواهی میکنم از اینکه خیلی سوال میپرسم
    امیدوارم درک کنید

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    با تشکر از پاسختون
    خیر باهم نگهداری نمیکنیم ایشون منزل خودشون هستند
    دلیل اینهمه نگرانی اینه که پرنده قبلی که پدرم خریده بودند غذا نمی خورد بردیمش دامپزکی تهران کلی پرت و پلا گفت که اومدیم خونه که من گفتم بیارینش حونه من شاید جاش عوض بشع بهتر باشه براش ولی می دونستم که حالش خوب نیست تماس گرفتم با آقای دکتر دادپرور که ایشون هم گفتند نبریمش مطب و میان منزل برای ویزیت وقتی آمدند معلوم شد بیچاره از 3 روز قبل سرماخوردگی شدید پیدا مرده و به دلیل عذم اطلاع ما دیگه کار از کار گذشته بود و بعد از تزریق که خودم خواستم فرداش تو دستای خودم راحت خوابید و دیگه بیدار نشد اینقدر دلم بخاطر مظلومیش سوخت که نگو ولی نذاشتم پدرم بفهمه چون خیلی ناراحت بود و شاید اگه بهش میگفتم سکته میکرد. من هم رفتم یکی دیگه برای گرفتم که متوجه نشه نازیش مرده (اسمش نازی بود)
    جاداره اینجا از آقای دکتر دادپرور خیلی تشکر کنم چون براشون عشق مهمتر از پوله و برای نازی خیلی زحمت کشیدن ولی دیگه دیر شده بود.
    برای همین نمیخوام عسلم اذیت بشه و خیلی مراقبشم

حکم بچه برام داره
    عذرخواهی میکنم از اینکه خیلی سوال میپرسم
    امیدوارم درک کنید
    سلام
    امیدوارم دیگه این تجربه تلخ برات تکرار نشه و دیگه اینکه طوطیت شاد و سلامت باشه
    ویرایش توسط Shikra : 23rd November 2010 در ساعت 07:46 AM

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط natsi نمایش پست ها
    باسلام

دوست عزیز بنده یک توصیه کلی خدمتتون دارم ، مطالبی که دوستان بزرگوار خدمت شما وعزیزان دیگر که تقریبا شرایط مشابه شما رو دارند فرمودند رو بسیار با دقت بخونید و با دقت بیشتر اجرا کنید...

بعضا این توصیه ها رو سر سری و یا بی فایده میدونند ولی بنده با تاکید عرض میکنم تک تک این نکات برای شما و کاسکوتون حیاتیه و در کوتاه مدت و بلند مدت حتما اثراتش رو میبینید...

روشهای نگهداریه کاسکو تقریبا یکیست و اختلافات کمی بینشون هست که باید معتبر ترین و بهترینش رو بکار ببرید ...

ولی روشهای تربیتی اصولا بسته به نوع و شرایط اخلاقی کاسکو و مالکش متغیره ، سعی کنید نزدیکترین روشی که به شرایط کاسکوتون میخوره رو پیدا کنید و همون متد رو ادامه بدید و امتحان کردن همه جور کاری دوری کنید...

درمورد سوالاتون هم عرض کنم: همانطور که دوست غزیز سرکار سپیده خانوم فرمودند استفاده ز آبپاش برای حمام کردن کاسکو ها اصلا مناسب نیست و باید با دوش و داخل خمام ، بشوریدش... روش صحیح حمام کردن و مراقبتهای مربوط به اون هم مفصلا توضیح داده شده.

موفق باشید
    سلام دوست عزیز
    لطفا وقتی از کسی نقل قول می کنید جمله را کامل بیان کنید نه اینکه نظر خودتون را در داخل جمله جدا کرده و بعد دیگران را هم دچار سوتفاهم نمایید
    در همه جای دنیا روش حمام کردن طوطی آفریقایی با وابسته به واکنش حیوان دانسته اند بعضی طوطی های خاکستری دوست ندارند که از اسپری استفاده شود و می ترسند بعضی هاشون دوست ندارند که مثل موش آب کشیده توسط دوش حمام خیس شوند بنابراین روش حمام کردن مسئله ای است که باید با سلیقه پرنده خصوصا طوطی خاکستری جور باشه
    خانم سپیده هم مسئله را طور دیگری عنوان کردند
    می تونید این سایتها را هم مطالعه کنید تا متوجه بشید که آیا استفاده از آب پاش برای طوطی خاکستری یا همون کاسکو مناسب هست یا خیر ......ایا توصیه شده یا خیر و بعد با قاطعیت نظرتان را عنوان کنید اگر طوطی شما یا دیگری دوست نداره که با آب پاش حمام کنه به این معنی نیست که همه کاسکو ها ا از اسپری کردن بدشون میاد..

http://www.itsagreysworld.com/articles/bathing.htm
    http://www.theparrotsroost.com/bath-...n-grey-parrot/

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    لطفا وقتی از کسی نقل قول می کنید جمله را کامل بیان کنید نه اینکه نظر خودتون را در داخل جمله جدا کرده و بعد دیگران را هم دچار سوتفاهم نمایید
    در همه جای دنیا روش حمام کردن طوطی آفریقایی با وابسته به واکنش حیوان دانسته اند بعضی طوطی های خاکستری دوست ندارند که از اسپری استفاده شود و می ترسند بعضی هاشون دوست ندارند که مثل موش آب کشیده توسط دوش حمام خیس شوند بنابراین روش حمام کردن مسئله ای است که باید با سلیقه پرنده خصوصا طوطی خاکستری جور باشه
    خانم سپیده هم مسئله را طور دیگری عنوان کردند
    می تونید این سایتها را هم مطالعه کنید تا متوجه بشید که آیا استفاده از آب پاش برای طوطی خاکستری یا همون کاسکو مناسب هست یا خیر ......ایا توصیه شده یا خیر و بعد با قاطعیت نظرتان را عنوان کنید اگر طوطی شما یا دیگری دوست نداره که با آب پاش حمام کنه به این معنی نیست که همه کاسکو ها ا از اسپری کردن بدشون میاد..

http://www.itsagreysworld.com/articles/bathing.htm
    http://www.theparrotsroost.com/bath-...n-grey-parrot/
    با سلام

دوست عزیز ، بنده وقتی مطلبی رو خدمت عزیزان عرض میکنم مسلما نظر شخصیه خودم رو میگم و اون مسئله رو از دید خودم بیان میکنم و ادعا هم نکردم که قانون لازم الاجراست ، صرفا نظریات و تجربیات خود بنده است ... دوستانی که بنده را میشناسند هم میدونند که خیلی هم مطالب روتین و عنوان شده رو علاقه ندارم تکرار کنم (مطالبی که در منابع و مراجع دیگه عنوان شده احتیاجی به بازگوئی مجدد نیست) بهمین دلیل هم در هیچ مطلبی از منبع خاص استفاده نکردم ...

در مورد نقل قولی که فرمودید ، بنده نقل قول نکردم . صرفا چون در چند پستی که بحث استفاده از آبپاش بود و دوست عزیزمون هم اصولا مخالف بودند من اسم ایشون رو هم آوردم (صرف اتکا به یک مطلب نبود) و اگر بنده در برداشتم از نظر ایشون و یا نقل قولم اشتباه کردم از شخص ایشون و عزیزان دیگه عذر خواهی میکنم...

درباره آبپاش هم لازمه نکاتی رو خدمت عزیزان عرض کنم (تاکید میکنم که صرفا نظر بنده است)

بنده مطالب زیادی در اینمورد خوندم و چون یکی از مباحثی هست که هنوز اختلاف نظر در موردش زیاده چند مطلب رو مینویسم.

بنده در چند جا ذکر کردم که استفاده از آبپاش برای حمام کردن مناسب نیست، آبپاش بیشتر برای مرطوب کردن پر مناسبه ، مقدار آب و نحوه پاشش آب با آبپاش به گونه ای نیست که بتونه کاملا باعث تمیز کردن کاسکو بشه ... کاسکوها بخاطر داشتن لایه چربیه محافظ پر دارای پرهای آبگریز هستند ،براحتی تمام عزیزان میتونند مشاهده کنند که وقتی روی کاسکو آب میپاشید آب به داخل پرها نفوذ نمیکنه و سر میخوره (البته این خاصیت به شدت پرندگان آبی مثل مرغابی و... نیست ولی از تمام طوطی سانان آبگریز تر هست) بهمین دلیل شما باید آب بیشتری را مصرف کنید تا بتونی به این خاصیت غلبه کنید و امکان شستشوی مناسب پرها رو فراهم کنید ...

طبق تجربه ای که همه عزیزان هم میتونند امتحان کنند ، آبی که از داخل آبپاش اسپری میشه (با هر دمایی) با دمای نزدیک به سرد به بدن کاسکو میرسه...

اینها مسائلی هست که ربطی به سلیقه و خلقیات کاسکو نداره .مطمئنا بنده مطالبی که به اخلاق کاسکو مرتبط باشه حتما ذکر میکنم...

بر خلاف نظر دوست بسیار بزرگوارمون ناتسی بنده هنوز هم از حمام کردن خیلی خوشش نمیاد و وقتی برای رطوبت پرش (تابستان) از آبپاش استفاده میکنم خیلی هم دوست داره ...

مطمئن باشید بنده هیچ وقت سلایق شخصیه ناتسی رو در تالارهای عمومی عمومیت نمیدم و اگر موردی مربوط به شخص من و یا ناتسی باشه حتما در مطالبم روشتاکد میکنم...

در آخر بازهم تاکید میکنم نوشته هایی که بنده مینویسم صرفا نظرات شخصیمه و هیچ اجباری به اجرای اونها نیست ، ولی بنده فکر میکنم این حق رو دارم که لااقل نظر خودم رو با قطعیت بنویسم!!!

موفق باشید

صفحه 218 از 1238 نخستنخست ... 1181681992002012022032042052062072082092102112122132142152162172182192202212222232242252262272282292302312322332342352362372683187181218 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)