کاربر ساده

شماره عضویت
    3324
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali133 نمایش پست ها
    سلام.اخ خدا بگم این الکس رو چیکار نکنه.دستم تیکه پاره شدش.مثل اینکه بجای طوطی گربه تو خونه نگه میداریم.روی کل ساق دست راستم جای چنگولای الکس شده.بالاخره امروز الکس رو چندین بار اوردم روی دستم و روی مچ دستم کلی نشست و میشه گفت حودودا ترسش از دست راستم ریخت و دیگه از دست راستم نمیترسه و راحت میاد روش البته به این صورت که میزارمش روی لبه ی تخت و دستامو از دو طرف بهش نزدیک میکنم و اونم راحت میاد روی دستم.خانم سپیده از دست شما ببینید به چه روزی کشیده شدم از بست گفتین روی دست امدنو تمرین کن ولی عکس باز هم نتونستم بگیرم چون میاد روی دست راستم و منم نمیتونم عکس بگیرم.دیگه نمیتونم تایپک کنم از بست دستم میسوزه بالای 20 یا 30 تا جای چنگول روی دستمه.
    سلام مبارکه! منم اول که پرندم میومد رو دستم این مشکلو داشتم ناخوناشو که کوتاه کردم خیلی خیلی بهتر شد.
    موفق باشید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali133 نمایش پست ها
    سلام.اخ خدا بگم این الکس رو چیکار نکنه.دستم تیکه پاره شدش.مثل اینکه بجای طوطی گربه تو خونه نگه میداریم.روی کل ساق دست راستم جای چنگولای الکس شده.بالاخره امروز الکس رو چندین بار اوردم روی دستم و روی مچ دستم کلی نشست و میشه گفت حودودا ترسش از دست راستم ریخت و دیگه از دست راستم نمیترسه و راحت میاد روش البته به این صورت که میزارمش روی لبه ی تخت و دستامو از دو طرف بهش نزدیک میکنم و اونم راحت میاد روی دستم.خانم سپیده از دست شما ببینید به چه روزی کشیده شدم از بست گفتین روی دست امدنو تمرین کن ولی عکس باز هم نتونستم بگیرم چون میاد روی دست راستم و منم نمیتونم عکس بگیرم.دیگه نمیتونم تایپک کنم از بست دستم میسوزه بالای 20 یا 30 تا جای چنگول روی دستمه.
    سلام .حالا شد تقصیر من :smile (247):؟مرسی .خوب ناخنش بلنده :smile (32):من الان باید چی کار کنم :smile (99):؟می خوای بیای کوتاهش کنم:smile (142):
    والا منم بعضی وقتا که ناخن طوطیم بلند میشه .دستام همه پر زخمه .بعد میشینم با کمک خودش ناخنشو می گیرم و بعد سحان می زنم .خدا رو شکر مشکلی از این بابت ندارم .ولی شما فعلا که هنوز طوطیت رام نیست می تونی از چوبای نشیمنی که باعث ساییده شدن ناخن می شن استفاده کنی .علاوه بر چون نشیمن خودش .من تا حالا استفاده نکردم .این لینکو ببین :

http://www.parsipet.ir/forum/showthread.php?t=6909

خوب عالیه .بذار از دست چپت هم ترسش بریزه .انوقت باید باهاش قدم برداشتن رو تمرین کنی .که تکمیل کننده مرحله روی دست آوردنه .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2563
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    سلام .حالا شد تقصیر من :smile (247):؟مرسی .خوب ناخنش بلنده :smile (32):من الان باید چی کار کنم :smile (99):؟می خوای بیای کوتاهش کنم:smile (142):
    والا منم بعضی وقتا که ناخن طوطیم بلند میشه .دستام همه پر زخمه .بعد میشینم با کمک خودش ناخنشو می گیرم و بعد سحان می زنم .خدا رو شکر مشکلی از این بابت ندارم .ولی شما فعلا که هنوز طوطیت رام نیست می تونی از چوبای نشیمنی که باعث ساییده شدن ناخن می شن استفاده کنی .علاوه بر چون نشیمن خودش .من تا حالا استفاده نکردم .این لینکو ببین :

http://www.parsipet.ir/forum/showthread.php?t=6909

خوب عالیه .بذار از دست چپت هم ترسش بریزه .انوقت باید باهاش قدم برداشتن رو تمرین کنی .که تکمیل کننده مرحله روی دست آوردنه .
    بله همش تقصیر شماست:smile (16):شما حی میگین روی دست اوردنو کار کن و منم حی شیطون گولم میزنه و الکس رو میارم بیرون و باهاش روی دست امدنو کار میکنم.البته شوخی کردم شما به من و الکس خیلی لطف دارین و الکس هم از شما تشکر میکنه حتما باید ببرم ناخوناشو بگیرم و 1 بالشم بالاشو نچیدن اونم باید بره زیر دست دام پذشک.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    سلام
    من الان 2روز است که دیگه به سیلور با دست تخمه میدم و یه جورایی میزاره دست به منقا رشم بزنم و پیشنهاد شما برای قدم بعدی چیه و برای ناز کردن نوکش که کاملا بزاره نوکش رو ناز کنم بدون اینکه عکس العمل نشون بده چیه؟؟؟؟
    ممنون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    اصلا عجله نکن .طولانی کردن این تمرین باعث میشه از اینکار زده بشه و بعد دیگه قبول نکنه از دستتون(زمان کوتاه ،دفعات بیشتر ) .بذار هربار یه هیجانی براش داشته باشه .من نظرم اینه که نه هنوز بیرون نیار .یه هفته همین طور با دست غذا بده بهش .بذار کاملا به دستت اعتماد کنه .عجله بدترین کار ممکنه تو این زمان .شاید بچه ها نظر دیگه ای داشته باشن .:smile (264):
    نقل قول نوشته اصلی توسط yazdan6 نمایش پست ها
    سلام
    من الان 2روز است که دیگه به سیلور با دست تخمه میدم و یه جورایی میزاره دست به منقا رشم بزنم و پیشنهاد شما برای قدم بعدی چیه و برای ناز کردن نوکش که کاملا بزاره نوکش رو ناز کنم بدون اینکه عکس العمل نشون بده چیه؟؟؟؟
    ممنون
    سلام .ببین من پست قبلیم رو گذاشتم که دوباره ببینی .من گفته بودم یه هفته با دست غذا بده .چون سیلور پرکنه اصلا نباید عجله کنی .باید با دست فعلا بهش غذا بدی تا کاملا به دستت اعتماد کنه (نگو اعتماد داره چون هرکی با دست غذا میده با اینکه طوطیش غذا رو قبول می کنه ازش، بازم تو روی دست آوردن مشکل داره که این نشونه اینه که طوطی هنوز اعتماد نکرده ).تازه دو روزه بهش غذا می دی بذار فعلا فکر کنه دستت جز برای غذا دادن نمیره سمتش . درباره ناز کردن منقارش هم اصلا نباید عجله کنی .تو این یه هفته می تونی کم کم وقتی که داری بهش غذا می دی آروم منقارشو ناز کنی اگه می ذاره .اگه نه که فعلا بیخیال شو .:smile (224):چه انتظاری داری حالا دو روز تحویلت گرفته:smile (11): .می خوای نازشم بکنی ؟ به این فکر کن اگه اشتباه کنی دوباره باید شروع کنی و اعتمادشو جلب کنی .این نظر منه:smile (53):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    3381

اینم عسل خوشگل من

سلام به همه دوستان
    این عسل خوشگل مامانه
    تازه 1 ماهه که اومده خونمون و شده بچه ما
    صبح و عصر حسابی سوت میزنه و بازی میکنه ، همه چیز میخوره سیب- هویج- کمی موز- امروز پرتقال خورده- اسفناج- بلال- حبوبات خیس شده- تخمه زیاد نمیخوره انگار دیگه دوست نداره- کلم بروکلی و گل کلم رو هم خیلی دوست نداره و کمی میخوره - پسته تازه روزی 2 تا - گردو خشک و زردآلو خشک رو هم روزی یک نصفه
    هنوز نمیدونم چقدر باید بهش غذا بدم چون همش سرش تو ظرف غذاشه و هرچی بزارم براش میخوره و هرچی هم دوست نداشته باشه میندازه بیرون
    وقتی هم غذا نداشته باشه اول یک کم سوت میزنه بعد که میبینه بهش توجه ندارم با پاش میرنه به ظرف غذاش و جیغ میکشه که بهم غذا بده
    بعد از غذاش هم میخوابه
    بهم گفتن 7 -8 ماهشه که نمیدونم درسته یا نه
    من که خیلی دوستش دارم ولی هنوز شروع به تمرین برای رام کردنش نکردم

خوشجال میشم اگر در موردش نظری دارید بهم بگید
    اینکه چند سالشه ، چطوری برای تربیتش اقدام کنم و هرچی که به ذهنتون میرسه ....
    از توجه تون سپاسگذارم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط عسل 1 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    این عسل خوشگل مامانه
    تازه 1 ماهه که اومده خونمون و شده بچه ما
    صبح و عصر حسابی سوت میزنه و بازی میکنه ، همه چیز میخوره سیب- هویج- کمی موز- امروز پرتقال خورده- اسفناج- بلال- حبوبات خیس شده- تخمه زیاد نمیخوره انگار دیگه دوست نداره- کلم بروکلی و گل کلم رو هم خیلی دوست نداره و کمی میخوره - پسته تازه روزی 2 تا - گردو خشک و زردآلو خشک رو هم روزی یک نصفه
    هنوز نمیدونم چقدر باید بهش غذا بدم چون همش سرش تو ظرف غذاشه و هرچی بزارم براش میخوره و هرچی هم دوست نداشته باشه میندازه بیرون
    وقتی هم غذا نداشته باشه اول یک کم سوت میزنه بعد که میبینه بهش توجه ندارم با پاش میرنه به ظرف غذاش و جیغ میکشه که بهم غذا بده
    بعد از غذاش هم میخوابه
    بهم گفتن 7 -8 ماهشه که نمیدونم درسته یا نه
    من که خیلی دوستش دارم ولی هنوز شروع به تمرین برای رام کردنش نکردم

خوشجال میشم اگر در موردش نظری دارید بهم بگید
    اینکه چند سالشه ، چطوری برای تربیتش اقدام کنم و هرچی که به ذهنتون میرسه ....
    از توجه تون سپاسگذارم
    سلام دوست عزیز:

به پارسی پت خوش اومدی اسم کاسکو منم عسل هست کمی بیشتر از 2سال هست که دارمش. کاسکوت سن خیلی خوبی هست هرچند عکسها دوره و نمی شه تشخیص سن قطعی داد ولی خوشبختانه 7-8ماهش نیست. سعی کنید هیچ وقت کاسکو 7-8ماهه نخرین چون ریسک مردنشون زیاد هست و مقاومتشون در برابر بیماریها کم هست.

خیلی خوبه که عسلت تخمه زیاد دوست نداره شما هم اصراری برای تخمه خوردن نداشته باش لینک های زیر درباره غذایی کاسکو و طوطی هاست.

غذایی طوطی خاکستری

مقالات جامع درباره تغذیه پرندگان

مواد طبیعی حاوی ویتامین ها و مواد معدنی

اصولا پرنده ها 2 بار در روز غذای اصلی دارن درست مثل زمانیکه جنگل هستن یکی صبح که بیدار می شن و ساعت بعدی عصر حدود 5-6 شما هم بهتره غذای اصلی رو در این 2 زمان جای بدی مثلا اگر قصد دادن حبوبات داری صبح حبوباتش رو بده برای شام اگه تخمه هست تخمه رو با گروهی از سبزیجات قاطی کن بده و باقی ساعات میوه و سبزیجات گروه آجیل ها رو هم بزارین برای تشویق . اگر طوطی شما پسته یا گردو دوست داره نباید همیشه و بدون دلیل در ظرف غذاش باشه چون بعد برای تشویق و شرطی کردنش جایزه خاصی حساب نمی شه.

برای شروع رام کردنش خیلی خوبه که 1 ماه صبر کردی و فرصت دادی مطمئن باش با همین صبر به همه جا می رسی.

سوالم ازتون برای راهنمایی رام کردن شما می تونی نزدیک قفسش بشی؟غر می زنه یا نه؟ کلا یک توضیحی درباره رابطش در همین 1 ماه با خودت بده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    3381
    سلام و ممنون از پاسختون
    روی عکس کلیک کنید تصویر بزرگتر میشه و دیگه از این فاصله نزدیکتر نمیذاشت عکس بگیرم .

وقتی عسل رو آوردم خونه یک هفته تو یه اتاق تنها بود و من می رفتم بهش سر میزدم وقتایی هم که یواشکی نگاهش میکردم با دقت و قبل از من اون نگاهم میکرد
    بعد هم وقتی 10 روز شد آوردمش تو سالن کنار خودمون
    بعضی وقتها برای غذا دادن میره کنار قفس و بعضی وقتها میره رو دیواره تا غذاش رو براش میزارم سریع میاد پایین
    موقع غذا خوردن اصلان به این کار نداره که من تو فاصله 2 قدمی ازش نشستم راحت به خوردنش ادامه میده فقط وقتی دست به قفسش میزنم جیغ میکشه
    موقع سوت زدن هم من هی قربون صدقش میرم
    خیلی با دقت بهم گوش میده
    تا حالا 4 با با آبفشان آب ولرم بهش پاشیدم که میره رو دیواره قفس و جیغ میکشه ولی بعدش انگار خیلی خوشش اومده باشده 10 دقیقه بعد شروع میکنه با دقت خودش رو تمیز کردن
    دیشب بعد از چند روز که اسباب بازی عسلم روبروش بود گذاشتم روی قفسش و چندبار اومد سراغش و هی میکشیدش به سمت داخل قفس ، من هم براش گذاشتم تو که یک کم ازش ترسید و دیگه نیومد سراغش ولی امروز شروع کرده باهاش بازی کردن.
    اما انگار هنوز بلد نیست باهاش بازی کنه [IMG]http://forum.****.ir/images/smilies/peace.gif[/IMG]
    شبها از ساعت 9 و یا وقتهایی که میبینم داره چرت میزنه چراغ سمت عسل رو خاموش میکنم که راحت بتونه بخوابه

خوشحال میشم نظرتون رو راجب به - سنش - واکسن هنوز بهش نزدم چون دکتر دادپرور عقیده داشتن لزومی نداره - جنسییتش قابل تشخیصه - و اینکه چه راهنمایی برای ادامه کار بهم پیشنهاد میکنید؟

با سپاس

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط عسل 1 نمایش پست ها
    سلام و ممنون از پاسختون
    روی عکس کلیک کنید تصویر بزرگتر میشه و دیگه از این فاصله نزدیکتر نمیذاشت عکس بگیرم .

وقتی عسل رو آوردم خونه یک هفته تو یه اتاق تنها بود و من می رفتم بهش سر میزدم وقتایی هم که یواشکی نگاهش میکردم با دقت و قبل از من اون نگاهم میکرد
    بعد هم وقتی 10 روز شد آوردمش تو سالن کنار خودمون
    بعضی وقتها برای غذا دادن میره کنار قفس و بعضی وقتها میره رو دیواره تا غذاش رو براش میزارم سریع میاد پایین
    موقع غذا خوردن اصلان به این کار نداره که من تو فاصله 2 قدمی ازش نشستم راحت به خوردنش ادامه میده فقط وقتی دست به قفسش میزنم جیغ میکشه
    موقع سوت زدن هم من هی قربون صدقش میرم
    خیلی با دقت بهم گوش میده
    تا حالا 4 با با آبفشان آب ولرم بهش پاشیدم که میره رو دیواره قفس و جیغ میکشه ولی بعدش انگار خیلی خوشش اومده باشده 10 دقیقه بعد شروع میکنه با دقت خودش رو تمیز کردن
    دیشب بعد از چند روز که اسباب بازی عسلم روبروش بود گذاشتم روی قفسش و چندبار اومد سراغش و هی میکشیدش به سمت داخل قفس ، من هم براش گذاشتم تو که یک کم ازش ترسید و دیگه نیومد سراغش ولی امروز شروع کرده باهاش بازی کردن.
    اما انگار هنوز بلد نیست باهاش بازی کنه [IMG]http://forum.****.ir/images/smilies/peace.gif[/IMG]
    شبها از ساعت 9 و یا وقتهایی که میبینم داره چرت میزنه چراغ سمت عسل رو خاموش میکنم که راحت بتونه بخوابه

خوشحال میشم نظرتون رو راجب به - سنش - واکسن هنوز بهش نزدم چون دکتر دادپرور عقیده داشتن لزومی نداره - جنسییتش قابل تشخیصه - و اینکه چه راهنمایی برای ادامه کار بهم پیشنهاد میکنید؟

با سپاس
    سلام . شما باید با توجه به شرایط خودت یا اعضای خونواده تو خونه ،جایی رو برای گذاشتن قفس انتخاب می کردی که اصلا تغییرش ندی. خوب اینکه تنهاش گذاشتی خیلی خوبه و این بهش کمک کرده تا محیط قفس براش قابل اطمینان بشه بدون اینکه استرسی داشته باشه . ولی جاشو بهتر بود تغییر نمی دادی . چون تو اون 10 روز باید هم به قفس عادت می کرد هم به محیطی که قفسش اونجا بوده و معمولا جاشو وقتی تغییر میدن که رام شده باشه و بشه اون رو قبل از ورود به یه محیط جدید ، با اون محیط آشنا کرد البته چون به محیط قدیمی زیاد عادت نکرده بود خیلی روش تاثیر نداشته . البته اینم بگم که این کاری که شما کردین واسه من یادآور مطالبی بود که از یه سایت خوندم اونا هم دقیقا همین کارو کردن .طوطی رو گذاشتن تو یه اتاق دیگه و فقط برای تعویض آب و غذا و روزنامه کف قفس نزدیکش می رفتن و بعد 2 هفته جاشو تغییر دادن به محیطی که خودشون مدام حضور داشتن .پس این کارتون اشتباه نبوده به نظر من .

الان که یکماه پیشه شماست پس دیگه باید شروع کنی به تمرین با دست غذا دادن .چون قار که نمیزنه وقتی میرید جلو و با توجه به اینکه شما تو پست قبلی از علاقه شدیدش به غذا گفتی می تونی از همین علاقه برای غذا دادن با دست استفاده کنی .از همه غذاهایی که دوست داره می تونی برای شروع این تمرین استفاده کنی .تو چند روز دستت میاد که کدوم براش لذیذتره که حاضره به خاطرش بیاد نزدیک دستت و اونو بگیره از شما. از بین میله های قفس غذا رو نگهدار و بذار خودش بیاد سمت دست شما .دنبالش نکن اصلا .اون لحظه هم که با دست غذا میدی ظرف غذا رو بردار .می تونی این تمرین رو صبح شروع کنی چون وقتی از خواب پا میشه گرسنش میشه .ظرف غذا رو بردار یه تیکه سیب یا هر چی که فکر می کنی دوست داره ببر سمتش .خیلی طولانی نکن این تمرین رو فقط در طول روز چندین بار باهاش تمرین کن .بعد هربار تمرین ظرفشو بذار سرجاش .اینکه راحت غذا می خوره واسه اینکه به محیط و قفسش عادت کرده و احساس راحتی می کنه . شما هربار هم که غذا نمیدی برو بشین کنارش جایی که می دونی نمیترسه بعد باهاش حرف بزن .یا باهاش تمرین حرف زدن بکن .از الان می تونی شروع کنی خیلی واضح براش یکی دو تا کلمه رو تکرار کن مرتب .کلماتی هم که انتخاب می کنی خیلی گیج کننده نباشه بهتره دو سیلابی باشه .مثلا سلام ، با با ،....فقط زیاد بلند نگو که بترسه .:smile (81):تمرین غذا دادن رو تا یه هفته ادامه بده .البته چون شما اصلا عجله نکردی تا الان به خودتم بستگی داره هر وقت احساس کردی که از دستت خیلی راحت غذا می گیره و میخوره .میتونی باهاش تمرین روی دست آوردن رو شروع کنی .

من استفاده از آبپاش رو اصلا قبول ندارم .نباید استفاده می کردی از نظر من .ولی حالا که استفاده کردی دو تا حالت داره .1. اگه دوست داره ومی بینی که استرس نداره اون لحظه یا جیغ نمی کشه پس همین کارو ادامه بده .2 . اگه می ترسه و جیغ می زنه پس بذارش کنار .هر طوطی ای یه اخلاقی داره .طوطیه من خیلی می ترسه .واسه همین من از آبپاش استفاده نمی کنم .هر کی باید با توجه به اخلاقیات طوطی خودش عمل کنه .شما تو این مدت شاید دستت اومده باشه که از چی می ترسه و از چی نمی ترسه .پس این دیگه میل خود شماست .من فقط نظرمو گفتم .

تو معرفی اسباب بازی اولین قدم درست بود که اسباب بازی رو روبروش گذاشتی که به وجودش عادت کنه .ولی وقتی آوردی بیرون قفس آویزون کردی یا گذاشتیش بالای قفس باید یه چند روز مثلا یه روز یا دو روز همونجا می ذاشتی .تا به اون حد نزدیک بودن اسباب بازی هم عادت کنه .من خودم تو 3 مرحله اسباب بازی رو معرفی می کنم به طوطیم 1.اول از فاصله دور 2.بعد می برم نزدیکش یا آویزون می کنم رو دیوار بیرونیه قفس 3. بعد وقتی براش عادی شد بهش میدم تا بازی کنه یا دیگه کامل می ذارم تو قفس .ولی واسه اینکه بدونه اصلا چجوری میشه باهاش بازی کنه خودم تو هر مرحله براش توضیح میدم یا اون اسباب بازیو بوس می دم تا ببینه من چقدر اطمینان دارم به اون وسیله ی جدید .همین کار هم خیالشو راحت می کنه هم می فهمه که باید چجوری باهاش بازی کنه .حالا باز هم مشکلی پیش نیومده فقط کم بازی میکنه که اونم نگرانی نداره تا چند وقته دیگه بهش کنجکاو میشه و بازی می کنه .فقط چندتا اسباب بازی بگیر و فقط دوتاشو بذار توقفس هر هفته یکی رو بردار و یکی دیگه جایگزینش کن .اینجوری براش خسته کننده نمیشه .واسه اسباب بازی های بعدی قبلش یکم خودت جلوش باهاش بازی کن . این تحریکش می کنه و کنجکاو میشه نسبت بهش .

طوطی باید 10 تا 12 ساعت خواب شبانه داشته باشه. بهتره برای خواب طوطی از کاور استفاده کنی خواب کامل یکی از نکات خیلی مهم تو نگهداریه طوطیه .اگه خوابش کامل نباشه در طول روز عصبی میشه و رفتارای عصبی مثل گاز گرفتن رو از خودش نشون میده.حالا ممکنه یکی بگه طوطیه من زود می خوابه اصلا به ما کار نداره .ولی اینطوری نیست .خیلی از حرکتای کوچیک ممکنه اون از خواب بپرونه که این باعث میشه تو خوابش اختلال ایجاد بشه .پس بهتره از کاور استفاده کنی . اینجا نگفتی ، اگه استفاده میکنی که دیگه هیچی .طوطیه من 9 می خوابه و من کاور میذارم رو قفسش و خیالم راحته که می خوابه کاملا .

درباره پست قبلی هم :از پسته و گردو و تخمه باید به عنوان جایزه استفاده کنی ولی چون فعلا هیچ تمرینی رو برای رام کردن شروع نکردی می تونی بهش بدی . بهتره قبل از اینکه خودش با سرو صدا ایجاد کردن (مخصوصا ظرف غذا رو صدا دادن )شما رو مجبور کنه که بهش غذا بدین ، غذا بریزید تو ظرف .چون اینکار براش عادت میشه و می فهمه که هروقت سرو صداایجاد کرد شما توجهت جلب میشه بهش الا ن ممکنه اینکارش زیاد اذیت نکنه ولی بعدها دیوونه کننده میشه .

در آخر هم تبریک میگم به شما به خاطر صبر و حوصله ای که داری

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    3381
    سلام
    من دیشب روش پارچه کشیدم سه طرف قفس بجز پشت ولی پارچه رو که برداشتم دیدم پشت و رو نشسته یعنی روش به دیوار بود که پارچه نداشت.
    دلیل خاصی داره ؟؟؟؟؟

صفحه 216 از 1238 نخستنخست ... 1161661971981992002012022032042052062072082092102112122132142152162172182192202212222232242252262272282292302312322332342352663167161216 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)