کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط yazdan6 نمایش پست ها
    ولی تو این چند روزه اصلا استرس نداره و از دست هم غذا میگیره و کار هایی که موقع پرکنی انجام میداده مثلا : جیغ های ممتد که میکشه و ناخن جویدن و.....
    ودر ضمن در این 2روز وقتی پر ارایی میکنه پر بزرگ ازش جدا میشه ونه اینکه بکنه و یکبار دیگه که داشت پر ارایی میکرد یه شاپرش ازش جدا شد
    ممنون
    سلام
    خب پس شاید که پر ریزی طبیعی باشه ... هر چند که شکل پرها طبیعی نه نظر نمیاد به هر حال شما باید صبور باشی و به همان شیوه قبل ادامه بدهی ...
    صبر کن سایر دوستان هم نظر بدهند

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    ولی تو این چند روزه اصلا استرس نداره و از دست هم غذا میگیره و کار هایی که موقع پرکنی انجام میداده مثلا : جیغ های ممتد که میکشه و ناخن جویدن و.....
    ودر ضمن در این 2روز وقتی پر ارایی میکنه پر بزرگ ازش جدا میشه ونه اینکه بکنه و یکبار دیگه که داشت پر ارایی میکرد یه شاپرش ازش جدا شد
    ممنون
    با سلام

دوست عزیز بجز موردی که سرکار خانم شیکرا بدرستی فرمودند ، یک نکته رو هم در نظر داشته باشید که پرکنی وقتی بصورت یک عادت درمیاد برای ترک دادنش زمان میبره و تا کاملا این مشکل رفع نشده (و حتی تا مدتها بعد از رفع این عادت) احتمال اینکه کاسکو بطور پراکنده اقدام به این کار بکنه هست. پس هم نباید نگران نباشید و هم خیلی مراقب رفتارهاش باشید تا دوباره شروع به پرکنی بکنه ...

مسلما سیلور به حالت اولش نیست و روندش بسیار بسیار خوب و امیدوار کننده است ، انشاا... که همینطور با صبر و حوصله پیش برید...

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    سلام اینم یه کلیپ چند ثانیه ای هست که با موبال گرفتم و بی کیفیت هستش که تقریبا از دست تخمه میگیره البته از دست من چون از دست خواهر زادم که 5سالشه به راحتی غذا میگیره و به او خیلی نزدیک میشه گفتم الان دیگه میتونم از قفس کاملا بیارمش بیرون یا تمرین های دیگه ای رو...http://irfreeup.com/files/2/e9edwru1ecxz66/01.3gp

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    اگه در فیلم بالا دقت کنید من با موچین به سیلور تخمه میدادم این کار رو امشب چند بار تکرار کردم و بعد در بین چند باری از دستم گرفت
    و این برام تعجب اور بود که بعد از یک ساعت دیگه هر چی تخمه توی جا غذاییش بود مستقیم از دست من و بعد از برادرم گرفت حالا میگم این چه معنی داره
    که از بعد از ظهر با من خیلی خوب شده در ضمن چند باری هم رخ در رخ برم سلام هم گفته
    با تشکر از تمام راهنمایهاتون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام
    امروز کف قفس سیلور 3-4تا پر بزرگ پیدا کردم ولی دیدم این پر هاش رو وقتی خودشو تکون میداد ازش میوفتاد واصلا بانوک این کار رو نکرد وپر های روی سینش هم جونه زده این پر ریزی مشکل داره؟؟؟؟

سلام نمیدونم چرا امروز که کاور سیلور رو برداشتم 2تا پر بزرگ از بال و دمش کف قفس بود ولی هیچ وقت از بال و دمش پر نکنده و در ضمن وقتی کاورش رو میندازم اصلا پر نمیکنه اینم عکس های پر هاشه ولی پر دمش هم قبلا شکسته بود
    لطفا راهنماییم کنید
    فایل پیوست 859فایل پیوست 861فایل پیوست 860
    ممنون
    سلام .یزدان جان من یکم شک دارم .چون اون زمان که سیلور پرکن شده بود میلاد عکس از پرایی می ذاشت که همه ریشه داشتن .من اون زمان فکر کردم که تو لک رفته چون تقریبا فصلی بود که تو لک رفتن شروع می شد ،طوطیه خودم هم تو لک بود اون زمان .بعد از اینکه فهمیدیم پرکن شده من هنوز فکر می کردم باید تو لک هم باشه .الان هم همین فکر رو می کنم .این انتهاش خراب شده توسط خود سیلور ولی الان نه ،قبلا این اتفاق افتاده و دقیقا منو یاد پرای دم طوطیه خودم می ندازه .چون همینطور نصفه کرده بودش .ولی تو این چند ماه که تو لک رفته تمام پرای دمش ریخت حتی زمانی که من فکر می کردم تو لکیش تموم شده .بدون اینکه خودش اونا رو بکنه راحت می افتادن .زمانی هم که حتی تو قفس بود و من نمی دیدم که خودش کنده یا نه .ولی من مطمئنم خودش پراشو نکنده .من هنوز باورم اینه که سیلور تو لکه مثل طوطیه خودم علاوه بر اینکه پرکنی داره .طوطیه من هنوز هم پرای قدیمیش تک و توک میریزه .پرای دمش رو فقط یکی دارم ولی این دوتاپر بزرگ رو ببین .

[IMG][IMG].ir/files/hbsu8l2qltohwbc1le1k.jpg[/IMG][/IMG]

[IMG][IMG].ir/files/s55rbnovq22t6c8nnlxl.jpg[/IMG][/IMG]

پر دم کوچیک تره از همه .ببین خرابش کرده .ولی الان جای اون پرای سالم در اومده .

اون پرا خودشون افتادن .بزودی پرای جدید در میاره که خیلی باید مراقب باشی .که اونا رو خراب نکنه .من نظرم اینه .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام اینم یه کلیپ چند ثانیه ای هست که با موبال گرفتم و بی کیفیت هستش که تقریبا از دست تخمه میگیره البته از دست من چون از دست خواهر زادم که 5سالشه به راحتی غذا میگیره و به او خیلی نزدیک میشه گفتم الان دیگه میتونم از قفس کاملا بیارمش بیرون یا تمرین های دیگه ای رو...http://irfreeup.com/files/2/e9edwru1ecxz66/01.3gp
    اگه در فیلم بالا دقت کنید من با موچین به سیلور تخمه میدادم این کار رو امشب چند بار تکرار کردم و بعد در بین چند باری از دستم گرفت
    و این برام تعجب اور بود که بعد از یک ساعت دیگه هر چی تخمه توی جا غذاییش بود مستقیم از دست من و بعد از برادرم گرفت حالا میگم این چه معنی داره
    که از بعد از ظهر با من خیلی خوب شده در ضمن چند باری هم رخ در رخ برم سلام هم گفته
    با تشکر از تمام راهنمایهاتون
    خوب اینم روشیه که خودت انتخاب کردی و خودتم هم اخلاق و رفتار سیلور رو بهتر می دونی .معمولا تو بعضی از کلیپ ها که من دیدم واسه طوطی های کوچیکتر از یه غذایی استفاده می کنن که تماس کمتری با طوطی دارن (با منقارش )و این به مرور باعث میشه طوطی به دستشون اعتماد کنه .و بعد غذاهای دیگه رو امتحان می کنن .اما این روش تو، واسه همه طوطی ها ممکنه جالب نباشه حالا سیلور ممکنه قبول کرده باشه .ولی اگه چیز جدیدی بره سمتشون معمولا حواسشون پرت میشه یا ممکنه بترسن .خوب به نظر من .همین کارو می تونی انجام بدی ولی زود بذارش کنار یعنی سعی کن بیشتر از دستت غذا بگیره مثلا یکی در میون با دست بهش تخمه بده .حالا مجبورم نیستی که فقط تخمه بدی .از میوه ها مثل سیب هم می تونی استفاده کنی .یه جوری سیب رو برش بزن که یه طرفش تو دست باشه طرف دیگه به سمت منقارش .چون یکم از منقارش فاصله داره ممکنه ترسش از دستت کمتر باشه (هر چند که ممکنه فقط الکی تیکه تیکه کنه بندازه ولی خوب کم کم قبول می کنه )
    معنیه خیلی خوبی داره:smile (136):عالیه ولی فقط خواهش می کنم آروم آروم .اصلا عجله نکن .طولانی کردن این تمرین باعث میشه از اینکار زده بشه و بعد دیگه قبول نکنه از دستتون(زمان کوتاه ،دفعات بیشتر ) .بذار هربار یه هیجانی براش داشته باشه .من نظرم اینه که نه هنوز بیرون نیار .یه هفته همین طور با دست غذا بده بهش .بذار کاملا به دستت اعتماد کنه .عجله بدترین کار ممکنه تو این زمان .شاید بچه ها نظر دیگه ای داشته باشن .:smile (264):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    واقعا ممنونم سپیده خانم از این جواب کامل ومنطقی شما
    در ضمن امروز کاملا وقتم رو پیش سیلور بودم و اصلا پر نکند و فکر کنم 100درصد حق با شما باشه .
    و در مورد غذا دادن رو مدیون خواهر زاده ام که 5 سالشه هستم اول کنار قفسش نشسته بودیم که بیتا خانم(خواهر زادم)داشت تخمه میخورد و برای اولین بار شروع کرد به غذا دادن و من هم اینکار رو کردم که اولش با یه گاز خوب روبه رو شدم ولی بعدش تخمه میگرفت ولی نمیخورد و پرتش میکرد و من هم شروع کردم با موچین بهش غذا دادن که کم کم بادست بش دادم و فقط زمانی تخمه ازم میگرفت که بالا ی جا غذاییش بود و چندین بار این کار رو کردم وفعلا موفقیت امیز بود
    بازم از تمام بچه ها به خاطر این همه لطف ممنونم

کاربرفعال

شماره عضویت
    276
    سلام

داشتم مطالبو رندم میخوندم گفتم بد نیست من بی* تجربم تجربمو بگم

داستان از این قرار بود که هفته پیش کاسکو دوستمو بردیم دامپزشکی پیش یه دکتر معروف که اکثرا میشناسیمش ایشون گفتن که کاسکو باید واکسن بزنه اما من مخالفت کردم و دکتر توضیح داد که واکسن نزدن و همهٔ حرفای منفی* که تو نت هست درست نیست و کاسکو هم مثل تمام پت*ها باید واکسن بزنه از اونجایی که دکتر بسیار معروفی* بود راضی* شدیم با ترسو لرز واکسن زادیم الان باید بگم که این پرنده نه استرسی شد نه غار زد نه وحشی شد و نه پر کن*!!! و الانم سالمه سالمه فقط اون لحظه ترسید و غار زد اما تو ماشین آروم شد

ببخشید پر حرفی* و تکرار مکرارت کردم اما خواستم بگم اگه واکسن اصولی زده بشه هیچ خطری نداره گول حرفای یه سری آدمایی که غیر علمی* سایت زدن نخوریم و بهتره به علم دکتر ها احترام بذاریم و مثل من یه دفعه جلو دکتر جبهه گیری منفی* نکنیم

با تشکر

پیام

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط payam64 نمایش پست ها
    سلام

داشتم مطالبو رندم میخوندم گفتم بد نیست من بی* تجربم تجربمو بگم

داستان از این قرار بود که هفته پیش کاسکو دوستمو بردیم دامپزشکی پیش یه دکتر معروف که اکثرا میشناسیمش ایشون گفتن که کاسکو باید واکسن بزنه اما من مخالفت کردم و دکتر توضیح داد که واکسن نزدن و همهٔ حرفای منفی* که تو نت هست درست نیست و کاسکو هم مثل تمام پت*ها باید واکسن بزنه از اونجایی که دکتر بسیار معروفی* بود راضی* شدیم با ترسو لرز واکسن زادیم الان باید بگم که این پرنده نه استرسی شد نه غار زد نه وحشی شد و نه پر کن*!!! و الانم سالمه سالمه فقط اون لحظه ترسید و غار زد اما تو ماشین آروم شد

ببخشید پر حرفی* و تکرار مکرارت کردم اما خواستم بگم اگه واکسن اصولی زده بشه هیچ خطری نداره گول حرفای یه سری آدمایی که غیر علمی* سایت زدن نخوریم و بهتره به علم دکتر ها احترام بذاریم و مثل من یه دفعه جلو دکتر جبهه گیری منفی* نکنیم

با تشکر

پیام
    ممنون از اینکه تجربه خیلی خوب و مفیدتون رو در اختیارمون گذاشتیم من هم کاملا با شما موافقم طوطی منم واکسن زده و از واکسنش 1سال گذشته که باید بریم تمدید کنیم و هیچ اتفاقی براش نیفتاد شما فکر کن آدم 10 سال طوطیشو داشته باشه اینهمه روش زحمت کشیده علاقمند شده در اثر نیوکاسل از دست بره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2563
    سلام.اخ خدا بگم این الکس رو چیکار نکنه.دستم تیکه پاره شدش.مثل اینکه بجای طوطی گربه تو خونه نگه میداریم.روی کل ساق دست راستم جای چنگولای الکس شده.بالاخره امروز الکس رو چندین بار اوردم روی دستم و روی مچ دستم کلی نشست و میشه گفت حودودا ترسش از دست راستم ریخت و دیگه از دست راستم نمیترسه و راحت میاد روش البته به این صورت که میزارمش روی لبه ی تخت و دستامو از دو طرف بهش نزدیک میکنم و اونم راحت میاد روی دستم.خانم سپیده از دست شما ببینید به چه روزی کشیده شدم از بست گفتین روی دست امدنو تمرین کن ولی عکس باز هم نتونستم بگیرم چون میاد روی دست راستم و منم نمیتونم عکس بگیرم.دیگه نمیتونم تایپک کنم از بست دستم میسوزه بالای 20 یا 30 تا جای چنگول روی دستمه.

صفحه 215 از 1238 نخستنخست ... 1151651961971981992002012022032042052062072082092102112122132142152162172182192202212222232242252262272282292302312322332342653157151215 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)