کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط yazdan6 نمایش پست ها
    سلام
    امروز کف قفس سیلور 3-4تا پر بزرگ پیدا کردم ولی دیدم این پر هاش رو وقتی خودشو تکون میداد ازش میوفتاد واصلا بانوک این کار رو نکرد وپر های روی سینش هم جونه زده این پر ریزی مشکل داره؟؟؟؟
    نه حساس نباش پرندست با کلی پر طبیعی هست گاهی پر بریزه.خیلی خوبه پرهاش جوونه زده

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط yazdan6 نمایش پست ها
    سلام
    امروز کف قفس سیلور 3-4تا پر بزرگ پیدا کردم ولی دیدم این پر هاش رو وقتی خودشو تکون میداد ازش میوفتاد واصلا بانوک این کار رو نکرد وپر های روی سینش هم جونه زده این پر ریزی مشکل داره؟؟؟؟
    سلام
    همه طوطی ها هنگام پر آرایی یا تکان دادن خودشون ممکنه که چند تا پر ازشون بریزه حالا چه طوطی سالم باشه و چه پرکن باشه فرقی نمی کنه و این حالت طبیعی است..شما هم که میگید ندیدی خودش کنده باشه .... فکر کنم جای نگرانی نباشه ....
    می تونی صبر کنی ببینی نظر سایر دوستان چیه؟ :smile (91):

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    از دادن هر گونه مواد حاوی تئین ، کافئین مانند چای ( چه سیاه چه سبز) ، قهوه، کاکائو به طوطی و کلا پرنده ها به شدت خود داری کنید حتی اگر دیدید سایرین به طوطی خودشون می دهند شما این کار را انجام ندهید..... البته اگر به سلامت و طول عمر پرنده تون علاقه مند هستید
    این مواد جز ده ماده ممنوعه اولیه برای طوطی ها در بسیاری از سایت ها ذکر شده اند شما هم از دادن آن به پرنده تون خود داری کنید
    :smile (57): :smile (199):
    سلام دوست عزیز
    واقعا جای تعجب است که به طوطی تون چای می دهید ؟
    با سلام

دوست عزیز ، کاملا حق باشماست .

بنده هم عرض کردم که چای مناسب نیست ولی اگر نوشتم که خودم به ناتسی میدم ، صرفا بخاطر اینه که بعضی از دوستان در جاهای دیگه در نوشته و عکسهای ناتسی دیدند که چای میخوره و من نمیخواستم که سوء تفاهم بشه...

همانطور که شما خیلی بهتر ازبنده میدونید و بدون شک یکی از بهترین افرادی در مورد توصیه های غذاییه کاسکو هستید که بنده در سایتهای مختلف دیدم ، تنظیم غذاییه کاسکو (و تمام حیوانات) یک امر بسیار حساس و تابع آیتمهای زیادیه . برای تنظیم مواد مورد نیاز بدن کاسکو باید از مواد مختلف و با مقادیر متناسب استفاده کرد که مجموعا یک کامل رو میسازند. بعضی مواد برای جبران کمبود مواد دیگه بکار میروند و بعضی مواد هم برای از بین بردن خواص بد بعضی دیگر از مواد و ...

بنده هم برای تنظیم رژِیم ناتسی از تمام این موارد استفاده میکنم که بغضا شاید بظاهر نامتعارف و یا اشتباه باشه . بخاطر همین هیچوقت و در هیچ جایی من از غذاییه ناتسی مطلبی ننوشتم چون میدونم حتما برای عزیزان شبهه ایجاد میکنه ...

بهترین برای افراد مخصوصا تازه کار ، استاندارد و کاملا تایید شده است که باید در اینچنین محلهایی فقط بر اساس اونها دستور العمل صادر بشه

باز هم در تائید حرف شما عرض میکنم که بنده فقط بخاطر اینکه خلاف واقع رو نگفته باشم نوشتم که به ناتسی چای میدم و این مطلب بهیچ وجه به این خاطر نیست که دوستان هم پیروی کنند

موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط saba نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تازه وارد این سایت شدم البته توی یه سایت دیگه هم عضو هستم ولی از این سایت هم خیلی خوشم اومد یه کاسکو 4.5 ساله دارم تقریبا 1 ساله دارمش نسبتا رامه خیلی خوب حرف میزنه غذا هم همه چی میخوره حبوبات تازه و پخته میوه تخمه سبزی و..... یه سوال داشتم میخاستم بدونم سیر برای کاسکو خوبه؟از هرکی میپرسم یه چیزی میگه واقعا گیج شدم ممنون
    دوست عزیز در خارج ایران بسته های غذایی برای همه پرنده ها هست به اسم هربال در این بسته سیر وجود داره ولی چیزی که هست شرکت سازنده زیر نظر متخصصین هست و می دونه که چه مقدار سیر باید می ریخته و ما اینو نمی دونیم به نظر من شما این سوالت رو از دکتر برهانی کیا بپرس قسمت سوالات چون جواب ایشون از هر نظری مطمئن تر هست

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط saba نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تازه وارد این سایت شدم البته توی یه سایت دیگه هم عضو هستم ولی از این سایت هم خیلی خوشم اومد یه کاسکو 4.5 ساله دارم تقریبا 1 ساله دارمش نسبتا رامه خیلی خوب حرف میزنه غذا هم همه چی میخوره حبوبات تازه و پخته میوه تخمه سبزی و..... یه سوال داشتم میخاستم بدونم سیر برای کاسکو خوبه؟از هرکی میپرسم یه چیزی میگه واقعا گیج شدم ممنون
    سلام مجدد
    همانطور که قبلا هم بهتون توضیح دادم نظرات مختلف است
    یک مثال میزنم بقیه را خودتان می تونید جستجو کنید و بر اساس آماری که به دست میارید نتیجه گیری کنید

در این سایت توصیه شده که به طوطی سیر ندهید و مضرات آن به تفصیل شرح داده شده
    http://www.birdsnways.com/wisdom/ww56e.htm

در این سایت هم به میگه نباید داد
    http://www.birdchannel.com/bird-diet...nd-garlic.aspx

در سایت دیگه میگه خوب است و دادن مقدار کم آن می تونه مفید باشه و دلایل خودش را آورده که قارچ کش است و غیره
    http://www.tarafoundation.com/birdcare.html

یا این یکی هم همینطور
    http://www.landofvos.com/articles/kitchen5.html

از این نمونه ها بسیار است و قضاوت کردن را مشکل می کنه برای همین وقتی در دادن چیزی شک وجود داره شاید بهتر باشه که در دادنش به طوطی احتیاط بشه

در خیلی از غذاهای بسته بندی خارجی مواد مختلفی وجود داره که هر کدام هم ادعا می کنند که داخل بسته بندی های غذاشون موادی وجود داره که روش تحقیق شده مثل فلفل قرمز تند یا همین سیر یا برخی مواد شبهه دار دیگه ...برای مثال در تمام بسته بندی های دانه های وبتاکرافت بادام زمینی وجود داره .. (مگر اینکه بگیم که اینهایی که در ایران هست تقلبی است ) در حالیکه در منابع جدید دادن بادام زمینی خام به طوطی منع شده
    البته به سایت ویتاکرافت که مراجعه می کنی و محتویات دانه های داخل بسته بندی را می خوانی مبینی بادام زمینی را در مخلوطهای غذاییش نوشته
    ویتاکرافت را مثال زدم چون در ایران خیلی مشهور است و خیلی از دوستان خودشان از این بسته ها برای طوطی هاشون تهیه کردند

بنابراین این خود شما هستید که می تونید تصمیم بگیرید که به طوطی تون چه خوراکی بدهید و چه خوراکی ندهید .... همچنان معتقدم که اگر در دادن خوراکی به طوطی این قدر شک دارید که نمی تونید تصمیم بگیرید یا به قول خودتان سخن های مختلفی در موردش شنیدید بهتره که از دادنش به طوطی صرف نظر کنید( این قسمت نظر شخصی ام بود تعمیمش نمیدهم )

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    سلام مجدد
    همانطور که قبلا هم بهتون توضیح دادم نظرات مختلف است
    یک مثال میزنم بقیه را خودتان می تونید جستجو کنید و بر اساس آماری که به دست میارید نتیجه گیری کنید

در این سایت توصیه شده که به طوطی سیر ندهید و مضرات آن به تفصیل شرح داده شده
    http://www.birdsnways.com/wisdom/ww56e.htm

در این سایت هم به میگه نباید داد
    http://www.birdchannel.com/bird-diet...nd-garlic.aspx

در سایت دیگه میگه خوب است و دادن مقدار کم آن می تونه مفید باشه و دلایل خودش را آورده که قارچ کش است و غیره
    http://www.tarafoundation.com/birdcare.html

یا این یکی هم همینطور
    http://www.landofvos.com/articles/kitchen5.html

از این نمونه ها بسیار است و قضاوت کردن را مشکل می کنه برای همین وقتی در دادن چیزی شک وجود داره شاید بهتر باشه که در دادنش به طوطی احتیاط بشه

در خیلی از غذاهای بسته بندی خارجی مواد مختلفی وجود داره که هر کدام هم ادعا می کنند که داخل بسته بندی های غذاشون موادی وجود داره که روش تحقیق شده مثل فلفل قرمز تند یا همین سیر یا برخی مواد شبهه دار دیگه ...برای مثال در تمام بسته بندی های دانه های وبتاکرافت بادام زمینی وجود داره .. (مگر اینکه بگیم که اینهایی که در ایران هست تقلبی است ) در حالیکه در منابع جدید دادن بادام زمینی خام به طوطی منع شده
    البته به سایت ویتاکرافت که مراجعه می کنی و محتویات دانه های داخل بسته بندی را می خوانی مبینی بادام زمینی را در مخلوطهای غذاییش نوشته
    ویتاکرافت را مثال زدم چون در ایران خیلی مشهور است و خیلی از دوستان خودشان از این بسته ها برای طوطی هاشون تهیه کردند

بنابراین این خود شما هستید که می تونید تصمیم بگیرید که به طوطی تون چه خوراکی بدهید و چه خوراکی ندهید .... همچنان معتقدم که اگر در دادن خوراکی به طوطی این قدر شک دارید که نمی تونید تصمیم بگیرید یا به قول خودتان سخن های مختلفی در موردش شنیدید بهتره که از دادنش به طوطی صرف نظر کنید( این قسمت نظر شخصی ام بود تعمیمش نمیدهم )

بله شیکرا جون بهتره ندن منم توضیح دادم بسته هربال مثل بسته های غذای عادی نیست مصرفش روش خاصی داره من حوصله نکردم بزارم

ولی چیزایی که توش هست اینهاست

Milk thistle liver repair, heart, lungs, circulation, worms
    Oatstraw calcium, magnesium, yeast infections, thyroid
    Echinacea antibiotic, antiviral, immunity, vitamins, proteins
    Thyme antibacterial, kills & expels worms, diarrhea
    Pau d'arco blood cleanser, fights infections, liver, candida
    Plantain kidneys, appetite, diarrhea, anti-inflammatory
    Dandelion stomach, vitamins, potassium, calcium, kidneys
    Marshmallow wounds, calcium, diuretic, demulcent, tonic
    Red clover relaxant, antibiotic, inflammations, minerals
    Chickweed C, B, D, Anti-inflammatory, stomach, respiratory
    Garlic antifungal, antioxidant, fertility, heart
    Olive leaf feather problems, improves the will to live
    Kelp iodine, thyroid, stimulant, mucous membranes
    Elderberry respiratory, anti-inflammatory, blood, appetite
    Barberry antiseptic, respiratory, blood purifier, liver
    Licorice expectorant, liver, anti-inflammatory, flavor
    Yarrow blood, liver, virus & fungal inhibitor, tonic
    Astragalus immune system, digestion, energy, kidneys
    Lavender digestion, essential oils, stress, metabolism
    Wormwood liver, aids digestion, appetite stimulant, worms
    Spirulina fertility, growth, stress, color, protein

Wheatgrass circulation, amino acids, enzymes, chlorophyll

http://www.avianweb.com/herbsalad.html

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    بله شیکرا جون بهتره ندن منم توضیح دادم بسته هربال مثل بسته های غذای عادی نیست مصرفش روش خاصی داره من حوصله نکردم بزارم

ولی چیزایی که توش هست اینهاست

Milk thistle liver repair, heart, lungs, circulation, worms
    Oatstraw calcium, magnesium, yeast infections, thyroid
    Echinacea antibiotic, antiviral, immunity, vitamins, proteins
    Thyme antibacterial, kills & expels worms, diarrhea
    Pau d'arco blood cleanser, fights infections, liver, candida
    Plantain kidneys, appetite, diarrhea, anti-inflammatory
    Dandelion stomach, vitamins, potassium, calcium, kidneys
    Marshmallow wounds, calcium, diuretic, demulcent, tonic
    Red clover relaxant, antibiotic, inflammations, minerals
    Chickweed C, B, D, Anti-inflammatory, stomach, respiratory
    Garlic antifungal, antioxidant, fertility, heart
    Olive leaf feather problems, improves the will to live
    Kelp iodine, thyroid, stimulant, mucous membranes
    Elderberry respiratory, anti-inflammatory, blood, appetite
    Barberry antiseptic, respiratory, blood purifier, liver
    Licorice expectorant, liver, anti-inflammatory, flavor
    Yarrow blood, liver, virus & fungal inhibitor, tonic
    Astragalus immune system, digestion, energy, kidneys
    Lavender digestion, essential oils, stress, metabolism
    Wormwood liver, aids digestion, appetite stimulant, worms
    Spirulina fertility, growth, stress, color, protein

Wheatgrass circulation, amino acids, enzymes, chlorophyll

http://www.avianweb.com/herbsalad.html
    سلام .می خواستم دوتا پست رو باهم نقل قول کنم ولی نشد:smile (200):
    بچه ها منم به این نتایجی که خانم شیکرا گفتن ،رسیدم .بعضی سایتا می گن بده برای طوطی چون باعث کم خونی(به خاطر پاره شدن سلولهای قرمز خون) و سوزش دهان و مری و مشکلات کلیوی میشه .بعضی سایتا می گن برای پیشگیری از بعضی بیماری های قارچی و باکتریایی و ویروسی خیلی مفید هستن و از کبد در برابر بعضی آلاینده های شیمیایی که تو آب و غذا و هوا وجود داره محافظت می کنه و حتی از سرطان هم جلوگیری می کنن.که اینا حتی تو تحقیقات بعضی از مراکز بزرگ اومده .... ولی می گن سیر تازه باید باشه و تذکر هم میده که سیر جز گیاهانیه(مثل پیاز) که اگه به مقدار زیاد داه بشه باعث کم خونی میشه که بخاطر همین یه برش نازک هفته ای 1 یا 2 بار کافیه به عنوان یه مکمل غذایی که از این بیماری ها پیشگیری می کنه .البته خیلی ها هستن وقتی می فهمن که سیر باعث کم خونی میشه دیگه می ترسن و استفاده نمی کنن .منم همین نظرو دارم .و فکر می کنم اگه چیزی که می دونم برای طوطیم می تونه خطرناک باشه رو می ذارم کنار .اینم دیدم که تو بعضی از غذاهای آماده سیر وجود داره .که تو این مورد با شهرزاد موافقم .که بهتره از دکتر بپرسیم شخصا هم ترجیح میدم اگه بخوام از سیر استفاده کنم ریز نظر دکتر باشه .یعنی دکتر بگه بهم الان طوطیه شما به سیر نیاز داره .با این حال فکر کنم همه خودشون باید تصمیم بگیرن ، با این مواردی که دوستان هم اشاره کردن بهش .بچه ها هر کی درباره این موضوع نظری داره بگه .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    سلام نمیدونم چرا امروز که کاور سیلور رو برداشتم 2تا پر بزرگ از بال و دمش کف قفس بود ولی هیچ وقت از بال و دمش پر نکنده و در ضمن وقتی کاورش رو میندازم اصلا پر نمیکنه اینم عکس های پر هاشه ولی پر دمش هم قبلا شکسته بود
    لطفا راهنماییم کنید
    فایل پیوست 859فایل پیوست 861فایل پیوست 860

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    [QUOTE=yazdan6;16714]سلام نمیدونم چرا امروز که کاور سیلور رو برداشتم 2تا پر بزرگ از بال و دمش کف قفس بود ولی هیچ وقت از بال و دمش پر نکنده و در ضمن وقتی کاورش رو میندازم اصلا پر نمیکنه اینم عکس های پر هاشه ولی پر دمش هم قبلا شکسته بود
    لطفا راهنماییم کنید

سلام
    خیلی از طوطی های پرکن یا پر جو( پر جوی) زیر کاور و یا هنگام شب (خصوصا زیر کاور و یا در تاریکی) به پرهاشون ور میرن( این چیزی بود که در برخی سایتها خوندم ) نوشتن که ممکنه که شما اصلا در طول روز نبینی که پرش را می کنه یا می جوه حتی بعضی هاشون وقتی تنها میشن و کسی نگاهشون نمی کنه این کار را انجام میدن ( چون دیگه به عادت تبدیل شده ) حتی بعضی طوطی ها کامل خوب میشن تمام پرهاشون در میاد بعد یک روز صبح می آیی می بینی که پرهای دم یا شاهپرش را قیچی کرده انداخته کف قفس دیگه کاریش نمیشه کرد ....
    بعضی اوقات هم نوک پرهاشون یه نصف پرشون را قیچی می کنند مثل پرقرمز رنگی که شما گذاشتی
    از طرف دیگه در حالت عادی هم پرهای آسیب دیده یا سالم(فرقی نمیکنه ) هم می افته شاید مال شما هم همینطور بوده باشه در مورد طوطی شما کمی تشخیصش سخته باید خودت دقت کنی تا تفاوتش را متوجه بشی اما آنچه که قطعی است اینکه طوطی شما عادی نیست و باید همون توصیه های که دوستان قبلا به شما کردند را عمل کنید فکر کنم همه کسایی که تجربه داشتند یا چیزی می دانستند هر چه بلد بودند را به شما گفته اند شما هم سعی کردی که همه را تا جایی که می تونی انجام بدی
    باید صبورانه ادامه بدهی تا بتونی کنترلش کنی و نا امید نشی متاسفانه وقتی طوطی به انجام کاری عادت می کنه چه عادت خوب و چه عادت بد سخت میشه آن را تغییر داد دیگه پرکنی یا پر جوی که جای خود داره
    امیدوارم حال طوطیت بهتر و بهتر بشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    ولی تو این چند روزه اصلا استرس نداره و از دست هم غذا میگیره و کار هایی که موقع پرکنی انجام میداده مثلا : جیغ های ممتد که میکشه و ناخن جویدن و.....
    ودر ضمن در این 2روز وقتی پر ارایی میکنه پر بزرگ ازش جدا میشه ونه اینکه بکنه و یکبار دیگه که داشت پر ارایی میکرد یه شاپرش ازش جدا شد
    ممنون

صفحه 214 از 1238 نخستنخست ... 1141641951961971981992002012022032042052062072082092102112122132142152162172182192202212222232242252262272282292302312322332643147141214 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)