کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2563
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    :Dتشویقی برای آموزش باید غذا باشه .غذاهایی مثل پسته گردو یا تخمه .میوه هم ممکنه یه نوعشو دوست داشته باشه ولی میوه برای جایزه نباید باشه چون اون جایزه ها قراره از غذای روزانش حذف بشه و شما میوه و سبزیجات رو نمی تونی بذاری کنار .
    :Dاگه بخوای بجای غذا از پوسته گردو یا اسباب بازی استفاده کنی .که دیگه بعد اینکه یه حرکت انجام داد شما رو تحویل نمی گیره میچسبه به اسباب بازی و ور رفتن با اون پوسته گردو .پس از بین اون غذاهایی که گفتم یکی رو پیدا کن ببین کدوم رو دوست داره .ولی اینکار رو هم می تونی انجام بدی .که بذاری واسه آخرین حرکت .یعنی مثلا داری باهاش رو دست اومدن رو تمرین میکنی 10 بار انجام دادی هربار یه جایزه (غذا )باید بهش بدی اونم به تیکه های کوچیک که زیاد به خوردنش مشغول نشه که یادش بره ازش چی خواستی و واسه چی جایزه گرفته .بعد که رسیدی به آخرین حرکت و اون رو درست انجام داد می تونی بهش اون پوسته گردو یا اسباب بازی رو بدی که باهاش بازی کنه.:smile (56):
    خیلی ممنون سپیده خانم.خوب برای جایزه احتمالا باید پسته رو کنار بزارم چون جدیدا گردو رو نمیخوره یا بخوره خیلی کم ولی مشکلی که الان هست اینه که هنوز یخ الکس بیرون قفس اب نشده و وقتی میاد بیرون بلال رو هم که عاشقشه رو هم اول نمیخوره فکر کنم 1یک 10 یا 20 روزی که قشنگ بیارمش بیرون ترسش از بیرونم بریزه درست میشه و اون وقت باید کارو جدی کنیم و قشنگ عادتش بدم به روی دست امدن در مورد سر خاروندنم اگه کمکی کنید ممنون میشم.در کل خیلی ممنون که تمام سوالات رو پاسخ میدین.ممنون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali133 نمایش پست ها
    خیلی ممنون سپیده خانم.خوب برای جایزه احتمالا باید پسته رو کنار بزارم چون جدیدا گردو رو نمیخوره یا بخوره خیلی کم ولی مشکلی که الان هست اینه که هنوز یخ الکس بیرون قفس اب نشده و وقتی میاد بیرون بلال رو هم که عاشقشه رو هم اول نمیخوره فکر کنم 1یک 10 یا 20 روزی که قشنگ بیارمش بیرون ترسش از بیرونم بریزه درست میشه و اون وقت باید کارو جدی کنیم و قشنگ عادتش بدم به روی دست امدن در مورد سر خاروندنم اگه کمکی کنید ممنون میشم.در کل خیلی ممنون که تمام سوالات رو پاسخ میدین.ممنون
    علی جان اگه الکس کوچولو هنوز بیرون قفس اعتماد کافی نداره به دستت(اینکه غذا قبول نمی کنه معنیش اینه )، پس واسه سر خاروندن عجله نکن ،نمی گم می ترسه ازت نگی الان نه با من راحته:smile (4): .من بازم می گم که اول روی دست آوردن بعد سر خاروندن .پس شما اولین کاری که باید بعد از بیرون آوردن از قفس انجام بدی اینه که بهش غذا بدی با دست .همه غذا هارو هم امتحان کن .فقط برای اینکه از دستت بگیره نه واسه انتخاب غذای مورد علاقش .چون هم برای روی دست آوردن و هم برای سر خاروندن نیاز داری که با جایزه تشویقش کنی .مخصوصا واسه سر خاروندن .مثلا وقتی یه بار سرش رو ناز کردی و اون گازت نگرفت این جایزه داره .چون باید بفهمه جایزه فقط وقتی می گیره که بذاره سرشو ناز کنیو گاز نگیره... .ولی من یه کلیپ دارم درباره همین سرخاروندن که نشون میده چجوری به طوطی بفهمونیم که وقتی سرش رو می خارونیم نباید گاز بگیره .یجور شرطی کردنه .حجمش زیاده .اول بگردم پیداش کنم .بعد تبدیلش کنم که شما راحت تر ببینید .امشب حتما حالا دیر وقت هم شده می ذارمش.:smile (111):
    یه نکته دیگه فکر کنم گفتی من چون دارم میرم جایی نمی خوام بهم زیاد وابسته شه (اگه درست یادم باشه )و می خواستی روی دست آوردن رو یادش ندی چون می گفتی وابسته میشه .که من گفتم روی دست آوردن مراحله رام شدنه و الان این سر خاروندنه که باعث وابستگی میشه نه اون روی دست آوردن .پس فعلا اینکارو نکن .از نظر من .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123
    سلام به همگی .... یه خبر خوب ارام به حرف امده و تا الان 3کلمه به صورت تو گلویی می گه...

کاربر موثر

شماره عضویت
    1412
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARAM نمایش پست ها
    سلام به همگی .... یه خبر خوب ارام به حرف امده و تا الان 3کلمه به صورت تو گلویی می گه...
    به به مبارکه

پس تمرین اصولی شروع کنید تا بهترین نتیجه رو بگیرید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2563
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    علی جان اگه الکس کوچولو هنوز بیرون قفس اعتماد کافی نداره به دستت(اینکه غذا قبول نمی کنه معنیش اینه )، پس واسه سر خاروندن عجله نکن ،نمی گم می ترسه ازت نگی الان نه با من راحته:smile (4): .من بازم می گم که اول روی دست آوردن بعد سر خاروندن .پس شما اولین کاری که باید بعد از بیرون آوردن از قفس انجام بدی اینه که بهش غذا بدی با دست .همه غذا هارو هم امتحان کن .فقط برای اینکه از دستت بگیره نه واسه انتخاب غذای مورد علاقش .چون هم برای روی دست آوردن و هم برای سر خاروندن نیاز داری که با جایزه تشویقش کنی .مخصوصا واسه سر خاروندن .مثلا وقتی یه بار سرش رو ناز کردی و اون گازت نگرفت این جایزه داره .چون باید بفهمه جایزه فقط وقتی می گیره که بذاره سرشو ناز کنیو گاز نگیره... .ولی من یه کلیپ دارم درباره همین سرخاروندن که نشون میده چجوری به طوطی بفهمونیم که وقتی سرش رو می خارونیم نباید گاز بگیره .یجور شرطی کردنه .حجمش زیاده .اول بگردم پیداش کنم .بعد تبدیلش کنم که شما راحت تر ببینید .امشب حتما حالا دیر وقت هم شده می ذارمش.:smile (111):
    یه نکته دیگه فکر کنم گفتی من چون دارم میرم جایی نمی خوام بهم زیاد وابسته شه (اگه درست یادم باشه )و می خواستی روی دست آوردن رو یادش ندی چون می گفتی وابسته میشه .که من گفتم روی دست آوردن مراحله رام شدنه و الان این سر خاروندنه که باعث وابستگی میشه نه اون روی دست آوردن .پس فعلا اینکارو نکن .از نظر من .
    ممنون سپیده خانم.در مورد سر خاروندن من هیچ عجلهای ندارم و فقط زمینشو میخواستم یاد بگیرم و در مورد غذا دادن روی قفس هم میگیره ولی بعد نیم ساعت تا 1 ساعت که روی قفس باشه و یخش اب شده باشه.در مورد فیلم هم خیلی خیلی ممنون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARAM نمایش پست ها
    سلام گل من .خیلی خیلی خیلی خوشحال شدم.این بهترین خبری بود که تو این چند روز شنیدم:smile (224): .تبریک می گم بهت .دیدی گفتم داره به حرف میاد .حالا بیشتر باهاش تمرین کن .فقط همین 3 کلمه رو .کلمه جدید رو بذار وقتی که اینا رو واضح تر گفت .چند روز دیگه واضح تر میگه .با صدای خودت،بلند و واضح براش بگو. تا وقتی که خودش یاد بگیره در جواب تو اون کلمات رو بگه .به محض اینکه اون کلمه مورد نظر رو گفت.بهش جایزه بده .تا ارتباطش رو بفهمه که این کلمه رو گفتن یعنی جایزه .به مرور خودش برای رسیدن به جایزه اون کلمه رو تکرار می کنه (هربار جایزه یادت نره )همین تمرین کردن و تکرار باعث میشه واضح تر بگه .:smile (96):ایشالا همیشه خوش خبر باشی .:smile (11):

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام . خوب اینم کلیپی که گفتم .تو این کلیپ دوتا تمرین انجام میشه .هم به طوطی یاد میده گاز نگیره هم روشیه که باهاش میشه سر طوطی رو ناز کرد .خانمی که داره با طوطیش تمرین می کنه از غذایی استفاده می کنه که کمترین تماس رو باهاش داره .ولی شما اگه بتونید با دست بهش غذا بدید .خیلی راحت تر می تونید باهاش کار کنید .

این کلیپ تو اعتماد کردن طوطی به دستتون هم خیلی کمک می کند .اصلا هدف این خانم هم همینه .که طوطیش بهش اعتماد کنه و بفهمه که دست اون بهش آسیبی نمیزنه .البته اولش توضیحاتی داده و گفته که اگه طوطی شما خیلی بد گاز می گیره منصرف شید .به خاطر همین من همش می گم اول با دست غذا بدید بعد روی دست بیاریدش بعد سرشو بخارونید .تا تو دوتا مرحله اول به دستتون اعتماد کنه و مشکلی نداشته باشید .
    روش کارش اینه که اول دستش رو فقط نزدیکش میبره اصلا باهاش در تماس نیست .(اخلاق و رفتار هیچ طوطی ای مثل هم نیست .ممکنه شما خیلی سر حرکت اول گیر داشته باشیدو این تیکه رو چندبار انجام بدید .یعنی فقط دست رو ببرید نزدیکش .تماسی باهاش نداشته باشید) .بعد دستتون رو بیارید عقب یه جایزه بدید بهش .
    دومین بار که دستش رو میبره سمت طوطی ، گازش میگیره پس دستشو میاره عقب و بهش جایزه نمیده این اون کاریه که شما باید انجام بدین.بعد از چندبار تمرین طوطی یاد میگیره که دیگه گاز نگیره و اجازه میده که شما نازش کنید .هر روز باهاش تمرین کنید (مدتش زیاد نباشه که خسته بشه )

فقط چندتا نکته مهمش اینه که :1. نباید از گاز گرفتنش بترسید و وقتی گاز گرفت نباید به سرعت دستتون رو عقب بکشید .2. کاملا باید خونسر و آروم دستتون رو ببرید سمتش تا نترسونیدش .3. نباید عجله کنید .4.سرخاروندن زیاد باعث وابستگیه بیش از حد میشه پس سعی کنید براش عادت نشه .

کلیپ : New - Pearl clicker training 1 - trust exercise sucess!.rar

حجمش 16 مگابایته .دلم نیومد خیلی کم حجمش کنم .چون بی کیفیت میشد .با مدیا پلیر هم باز میشه همینطور با KM player.اگه مشکلی داشتید حتما بگید .

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    با سلام

دوستان عزیز ....

در مطالبی که عزیزان بعضا سوال میفرمایند یک سری نکاتی وجود داره که بزرگواران با تجربه تر (مثل خانمها شهرزاد، سپیده و شیکرا) به عناوین مختلف به او اشاره کردند ولی متاسفانه عزیزان خیلی دقت نمیکنند و بعضا شاید دچار مشکل هم بشوند .... بنده مجددا و با اجازه از عزیزان دیگه این نکته رو بطور خاص بهش میپردازم ....

اصولا کاسکوها از خیلی نظرها با حیوانات و مخصوصا طوطی سانان دیگه کاملا متفاوتند ...

یکی از اصلیترین این تفاوتها شخصیت منحصر به فردشونه که با هم قابل مقایسه نیستند ... به جرات بنده عرض میکنم که شما 2 کاسکو رو نمیتونید ببینید که بلحاظ روحی، اخلاقی و رفتاری مثل هم باشند ...

بهمین دلیل نمیشه برای تربیت و روشهای پرورشیه اونها یک معیار و یا یک دستور العمل رو برای همه اجرا کرد... برخلاف طوطی های دیگه (مثل شاه طوطی ، آرا و...)که در 80% موارد میشه از روشهای یکسان برای تربیت و آموزش استفاده کرد ، در مورد کاسکو ها دقیقا این حالت برعکسه ...

دوستان عزیز در نظر بگیرید که مهمترین عامل در ایجاد رابطه با کاسکو شناخت روحیه و خصوصیات اخلاقیه کاسکوتون هست ...شما اگر میخواهید در پرورش و تربیت کاسکوتون موفق باشید سعی کنید اول اونرو خوب بشناسید و بر اساس خلقیاتش از بین روشهای موجود بهترین و نزدیکترین روش رو برای موفقیت انتخاب کنید.

یکی از دلایلی که درباره کاسکوها همیشه توصیه به صبر و حوصله میشه همین موضوعه...

اینکه دوستان بارها به عزیزان تازه کار راهکارهایی رو توصیه میکنند ، مثل : در ابتدا چند روزی رو به کاسکو کار نداشته باشند ، در بیرون آوردن کاسکو عجله نکنند، برای دستی شدن کاسکو هر روشی رو استفاده نکنند و... بخاطر اینه که هم کاسکو با شرایط جدیدش آشنا بشه و هم شما بیشتر با خصوصیات اون آشنا بشید و بتونید با کمترین ریسک و خطر به کاسکوتون کمک کنید...

پس بنده خواهش میکنم که دوستان به توصیه های بزرگواران با تجربه تر بیشتر دقت کنند و موارد رو با دقت انجام بدهند و فکر نکنند اگر موردی بیان میشه صرفا سلیقه شخصیست و بی دلیل بیان میشه ...

اگر در ارائه روشها هم بعضا اختلاف وجود داره از همین نکته ناشیست که برای کاسکوها روشهای بسیار متنوع و مختلفی وجود داره...

سعی کنید در ابتدای کار بیشتر در مورد شناخت روحیه و خصوصیات اخلاقیه کاسکوتون کسب اطلاع کنید و مسایل تربیتی رو در مرحله بعد انجام بدید... اگر هم میخواهید بهتر از تجربیات عزیزان استفاده کنید ، با گفتن مشخصات اخلاقیش و نوع برخوردهاشون سوالاتون رو مطرح کنید ....

در آخر باز هم تاکید میکنم که کاسکوها رابا دیگر طوطی سانان مقایسه نکنید و روشهای نگهداریه طوطی های دیگه رو بهیچ وجه برای کاسکو بکار نبرید...

موفق باشید

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    سلام دوستان عزیز الان دو سه روزی است کاسکوی من اصلاً حتی یک جیغ کوچولو هم نمی زنه . ساکته ساکته ساکت شده . ولی بازی می کنه اشتهاش عالیه ، مدفوعش هم خوبه ولی روزه سکوت گرفته . دلیلش چی می تونه باشه .
    البته یادم رفت این مسئله رابگویم تا زمانی که من خانه هستم صدایش در نمی آید من که می روم بیرون شروع می کند به سر و صدا کردن

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز الان دو سه روزی است کاسکوی من اصلاً حتی یک جیغ کوچولو هم نمی زنه . ساکته ساکته ساکت شده . ولی بازی می کنه اشتهاش عالیه ، مدفوعش هم خوبه ولی روزه سکوت گرفته . دلیلش چی می تونه باشه .
    البته یادم رفت این مسئله رابگویم تا زمانی که من خانه هستم صدایش در نمی آید من که می روم بیرون شروع می کند به سر و صدا کردن
    با سلام

دوست عزيز ، اگر فقط ساكت شده و مسئله ديگه اي نداره ، جاي نگراني نيست ...

درباره مسئله نوع صدا كردنش هم عرض كنم ، بخاطر اجتماعي نشدنشه . بيشتر در كاسكوها اين اتفاق وقتي ميوفته كه تمرين سخن گويي رو با روش غير مستقيم انجام ميدن و بجاي تمرين رو در رو با روشهاي غير حضوري (مثل نوار) آموزش ميدهند كه باعث ميشه كاسكو در خلوت صحبت كنه (يا سوت بزنه) ولي در جمع اينكار رو نكنه ....

سعي كنيد از ابتدا كاسكو رو اجتماعي تربيت كنيد ...

موفق باشيد

صفحه 211 از 1238 نخستنخست ... 1111611921931941951961971981992002012022032042052062072082092102112122132142152162172182192202212222232242252262272282292302613117111211 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)