کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی(فلاور -دیسکس) کاسکو دم شکلاتی
    شماره عضویت
    713
    سلام
    خوب هیچکدوم از دوستان سوال قبلیمو لطف کردن و جواب ندادن
    عیب نداره من گزارش کارامو بتون میدم اگه کسی دوست داشت نظر یا راهنمایی بده و اگر هم کسی دوست نداشت :smile (43):
    امروز بعد از اینکه به گفته دوستان اولین قدم در رام کردن رو برداشتم و دادم پراشو کوتاه کردن و موقع برگشتن
    خودم روش پارچه انداختم و با کسی که پراشو کوتاه کرده بود داشتم حرف میزدم (که احتمال میدم از دستم ناراحت شده باشه)وقتی برگشتیم بردمش حموم و درشو باز گزاشتم ولی هرچی بش تخمه دادم انداختش و تا حالا صداش در نیومده و غذاشو برداشتم تا شب گرسنش شد و گفتم چون ازم میترسه و میچسبه به دیواره قفس(البته وقتی سر پا هستم یعنی ازش بلندترم وای میسه رو چوبش تا میشینم میره میچسبه به قفس)
    باید کم کم بیرمش جولو اول سرپا از چند طرف بش تخمه دادم بعد که نشستم اونم.... و من هم کم کم دستمو بردم طرفش اونجایی که بود و بش تخمه دادم و همین طور دستمو یک میله به عقب میبردم اون هم 2، 3 میله اومد جلو باز برمیگشت و تا جایی که بتونم از جلو در بش غذا بدم نیومد و اخرش با یه پسته که خیلی دوست داره یکم جلو تر اومد ولی نه خیلی .حالا خوبه همین جوری ادامه بدم تا وقتی که بشینم جلوش رو چوب بمونه
    در تمام این مراحل در قفس بسته بوده
    اگه پسته شور بش بدم اونم به عنوان جایزه با توجه به اینکه اگه روزی یکی بدم عیب داره
    اگه ناراحت نمیشید یه سوال دیگه بپرسم
    قفسش تو حال هست روبه روی در یه 5 متری با در فاصله داره و راهرو هم یه 5 متری هست که بعدش میخوره به درب حیاط که دقیقا روبه روی باغچه هست به این صورت ببخشید با paint کشیدم
    و قتی درش باز بود اومده بود رو چوب بالایی و به حیاط و دارو درخت و گل و گیاه خیره شده بود چون گفته بودن تو بالکن کاسکورو نزارید چون طبیعت و صدا پرنده ها برا ، رام شدنش خوب نیست. جاش عیب داره؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط 00masoud نمایش پست ها
    سلام
    خوب هیچکدوم از دوستان سوال قبلیمو لطف کردن و جواب ندادن
    عیب نداره من گزارش کارامو بتون میدم اگه کسی دوست داشت نظر یا راهنمایی بده و اگر هم کسی دوست نداشت :smile (43):
    امروز بعد از اینکه به گفته دوستان اولین قدم در رام کردن رو برداشتم و دادم پراشو کوتاه کردن و موقع برگشتن
    خودم روش پارچه انداختم و با کسی که پراشو کوتاه کرده بود داشتم حرف میزدم (که احتمال میدم از دستم ناراحت شده باشه)وقتی برگشتیم بردمش حموم و درشو باز گزاشتم ولی هرچی بش تخمه دادم انداختش و تا حالا صداش در نیومده و غذاشو برداشتم تا شب گرسنش شد و گفتم چون ازم میترسه و میچسبه به دیواره قفس(البته وقتی سر پا هستم یعنی ازش بلندترم وای میسه رو چوبش تا میشینم میره میچسبه به قفس)
    باید کم کم بیرمش جولو اول سرپا از چند طرف بش تخمه دادم بعد که نشستم اونم.... و من هم کم کم دستمو بردم طرفش اونجایی که بود و بش تخمه دادم و همین طور دستمو یک میله به عقب میبردم اون هم 2، 3 میله اومد جلو باز برمیگشت و تا جایی که بتونم از جلو در بش غذا بدم نیومد و اخرش با یه پسته که خیلی دوست داره یکم جلو تر اومد ولی نه خیلی .حالا خوبه همین جوری ادامه بدم تا وقتی که بشینم جلوش رو چوب بمونه
    در تمام این مراحل در قفس بسته بوده
    اگه پسته شور بش بدم اونم به عنوان جایزه با توجه به اینکه اگه روزی یکی بدم عیب داره
    اگه ناراحت نمیشید یه سوال دیگه بپرسم
    قفسش تو حال هست روبه روی در یه 5 متری با در فاصله داره و راهرو هم یه 5 متری هست که بعدش میخوره به درب حیاط که دقیقا روبه روی باغچه هست به این صورت ببخشید با paint کشیدم

و قتی درش باز بود اومده بود رو چوب بالایی و به حیاط و دارو درخت و گل و گیاه خیره شده بود چون گفته بودن تو بالکن کاسکورو نزارید چون طبیعت و صدا پرنده ها برا ، رام شدنش خوب نیست. جاش عیب داره؟

مسعود جان عجولی نه؟ ببین اصلا عجله نکن حالا حااها این کاسکوت پیشت هست شاید بیشتر از 20-30سال لگه خدا بخواد به همین دلیل واقعا دلیلی برای عجله نیست.

وقتی بال طوطی کوتاه می شه استرس زیادی بهش وارد می شه به خصوص که طوطی وحشی هست بنابراین باید بهش فرصت بدی کمی از اون حال بیاد بیرون و هی خوشحالش کنی. راهش چیه؟
    راهش دادن غذاهای خوشمزه چیزایی که دوست داره باهاش ملایم حرف زدن هست.

کوتاه کردن بال بردن حموم سعی در با دست غذا دادن همه استرس زاست مقاومت بدن طوطی را می یاره پایین برای همین این حجم استرس بنباید در زمان کوتاه باشه .

شما قبل اینکه با دست غذا دادن رو شروع کنی باید اعتمادش رو جلب کنی طوطی حتی به حضور شما عادت نداره باید پیشش بشینی و باهاش حرف بزنی روزهای اول با فاصله ای که در نره جیغ نزنه و کم کم فاصله رو کم کنی در این زمان از دستت استفاده نکن .

در طی روز هم تمرین کن مثلا یک تکه سیب ببر بگو سلام عزیزم چطوری از این حرفها بگو برات سیب اوردم سیبش رو بزار و برو . بعد یک مدت وقتی می ری پیشش می بینی خونسرد هست خوشش می یاد در ایننموقع با دست بهش بده اونم دستت بیرون قفس باشه می بینی که خیلی سریع و راحت تر می یاد می گیره.

دادن آجیل شور اونم هر روز اصلا خوب نیست شورم نباشه دوست دارن و می خورن.

قفسش جاش یکم ایراد داره اولا جلو در هست قفس نباید به در نزدیک باشه خیلی به باز نبودن در و قفس توجه کن کاسکوها زود یاد می گیرن در قفس رو باز کنن. قفس باید از 2 طرف دیوار داشته باشه. شب ها هم بهتره از کاور استفاده کنی

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    سلام .ممنون از توضیح کاملتون .البته اول پستتون گفتید من با افرادی که جویدن پر پرنده های دیگه رو بدون ایراد می دونن مخالفم .که خدا رو شکر همه مخالف بودیم .اما درباره طوطی های پرکن که من گفتم این یه اسباب بازی عالیه براشون .حرف خودم نیست تجربه ای هم ندارم و خودم همیشه پرای طوطیمو ازش گرفتم که باهاش بازی نکنه چون همیشه ترس این رو داشتم که ممکنه این رفتار تقویت بشه .ولی این روشیه که تو یه مرکز درمان پرکنی و پرجویه طوطی استفاده میشه و موفقیت آمیز هم بوده (استفاده از پرهای خود طوطی به عنوان وسیله بازی )من خودم این رو نمی دونستم .یه سایتیه که راجع به پرکنیه و یکی از کارمندای این مرکز روش کارشون رو توضیح می داد .یکی از روشهای عالی واسه جلوگیری از پرکنی و پرجوی رو استفاده از اسباب بازی هایی که با پرخود طوطی ساخته شده بودن معرفی کرد .البته من گفتم چون اونجا مرکز درمانی بوده علاوه بر راه های مختلفی که امتحان می کردن از لحاظ امکانات پزشکی هم کامل بودن و محیطی که اونا برای طوطی های پرکن فراهم می کنن اون محیطه بسته خونه یا محیط کوچیکی و تقریبا استرس آوری که ما طوطی هامون رو نگهداری می کنیم نیست .من خودم چون همیشه این پرا رو از طوطیم گرفتم به همه میگم که نذارید با پرش بازی کنه .پس در نتیجه حرفهای همه ما و چون هیچکدوم این راه رو تجربه نکردیم و چون پرای قابل استفاده برای اسباب بازی فقط در زمان تو لک رفتن میریزه و چون ما نمی تونیم شرایط اون مرکز رو برای طوطی های پرکن فراهم کنیم .بهتره بیخیال شیم و راههای دیگرو امتحان کرد .
    با سلام

دوست عزیز بنده به شما جسارت نکردم و منظورم شما نبودید ،

اتفاقا به تایید حرف شما و دوستان دیگه که مخالفتتون رو با کسانی که این نظر رو دادند مطلب رو نوشتم....

همانطور هم که عرض کردم ، بحث پر کنی و پرجوی 2 موضوع کاملا مختلفه و شاید برای درمان پرکنی مجبور به استفاده از راههای موقت برای کم کردن فشارهای روحیه پرنده بشویم ... من درباره بخش پرکنی بحثی نکردم ، چون دمان 100% به پیدا کردن عامل مربوطه ... من اینکار رو برای طوطی که پرجوی داره T، رد کردم ...

[/QUOTE] سلام اطلاعات من در مورد کمتر از شما است یقینا و در مورد طوطی ها هم بسیار کم تجربه هستم ولی با همه کم تجربه و نا آگاه بودنم جسارتا این را میدانم که همه گیاهها صمغ دارند اما ترکیب صمغشون با هم فرق می کنه همه اونها رزین ندارند مثلا صمغ درخت گیلاس و خانواده گیاهان رزاسه اصلا ماده رزین نداره و حتی در طب سنتی برای درمان سرفه استفاده میشه اما صمغ درختان سوزنی برگ اینطور نیست صمغ گیاه در تمام اندامهای گیاهی وجود داره حالا در بعضی اندامها کمتر و در بعضی اندامها بیشتر است ..... در واقع صمغ در گیاهان همون شیره پروده است که حاوی مواد مغذی برای گیاهه .... صمغ گیاه کائوچو که ترکیبش کاملا متفاوت است و اصلا با سایر گیاهان قابل مقایسه نیست موفق باشید[/QUOTE]

با سلام

دوست عزیز کاملا حق با جنابعالیه ،صمغ گیاهان مختلف دارای خواص مختلفیه و از اونجاییکه بحثبر سر میوه کاج بود بنده درباره صمغ درختان سوزنی که به Rozin نامیده میشوند توضیح دادم ....

موفق باشید

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    من خبر خوش بدم.پركنيه عسلو متوقف كردم.بخاطر آينه بود.
    الان رفته تولك.
    ممنون از راهنمايي همگي

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی(فلاور -دیسکس) کاسکو دم شکلاتی
    شماره عضویت
    713
    سلام
    نمیدونم چرا وقتی مادرم بش غذا میده تا میره داد و بیداد میکونه وقتی خواهرم میشینه جلوش و باش حرف میزنه اروم وایمیسه نگاش میکونه ولی وقتی منه بدبخت که جاشو تمیز میکونم میبرمش حموم در قفسو باز میکنم کلی تخمه میزارم دهنش یه حالت بدی نسبت به من داره وقتی سر پا بش تخمه میدم میخوره ولی وقتی دقیقا مثل خواهرم میشینم جلوش میره میچسبه به دیواره قفس ولی در اون حالت هم ازم تخمه میگیره و در کل اصلا قار نمیزنه.عیب نداره دستمو ببرم تو قفسش تا عادت کنه و از داخل بش غذا بدم ؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط 00masoud نمایش پست ها
    سلام
    نمیدونم چرا وقتی مادرم بش غذا میده تا میره داد و بیداد میکونه وقتی خواهرم میشینه جلوش و باش حرف میزنه اروم وایمیسه نگاش میکونه ولی وقتی منه بدبخت که جاشو تمیز میکونم میبرمش حموم در قفسو باز میکنم کلی تخمه میزارم دهنش یه حالت بدی نسبت به من داره وقتی سر پا بش تخمه میدم میخوره ولی وقتی دقیقا مثل خواهرم میشینم جلوش میره میچسبه به دیواره قفس ولی در اون حالت هم ازم تخمه میگیره و در کل اصلا قار نمیزنه.عیب نداره دستمو ببرم تو قفسش تا عادت کنه و از داخل بش غذا بدم ؟
    سلام .دوست عزیز من شک دارم شما جواب هایی که بهتون داده میشه رو خونده باشی؟شهرزاد تو دوتا پست گفت شما باید چیکار کنی .ولی سوالاته شما جوریه که انگار نخوندی .مگه شما نگفتی طوطیه شما یه هفتست اومده خونتون ؟مگه نگفتی که صاحب قبلیش هیچ تلاشی برای رام کردنش انجام نداده ؟خوب شما چه انتظاری داری ؟
    دوست گلم همه این بچه ها تو این 209 صفحه با آرامش 10 یا 15 روزه اول اجازه دادن طوطیه وحشیشون به محیط عادت کنه (فقط برای تعویض آب و غذا و روزنامه کف نزدیکش میرن و بعد تنهاش می ذارن ).بعد این مدت طوطی تقریبا به محیطش اعتماد می کنه حالا نوبت اینه که به صاحبش اعتماد کنه .اینم باید با آرامش و آروم آروم باشه .کم کم باهاش تو فاصله مناسب که مطمئن هستن طوطی استرس نداره می شینن و باهاش با ملایمت حرف می زنن و این فاصله رو هربار کمتر می کنن .... همه اینا مراحلیه که شما انجام ندادی .تعجبی نداره که طوطی شما می ترسه و فرار می کنه .
    خواهش می کنم دوباره پستایی که شهرزاد عزیز در جوابتون دادن رو بخون کاملا .این عجله جز ترسوندن خود طوطی هیچ سودی نداره .
    نه در قفس رو بهیچ وجه باز نکن.الان اصلا وقتش نیست .بیرونه قفس ازت فرار می کنه چه برسه به اینکه بخوای دستت رو ببری داخل قفس .یه طوطی قفس رو قلمرو خودش می دونه (هرچند که مراحل اعتماد کردن به قفس و محیط رو نگذرونده )این استرس زیادی بهش وارد میکنه .حموم هم زود بود نباید مبردیش .بالش رو هم زمانی کوتاه می کردی که می خواستی بیاریش بیرون .خیلی خیلی عجله می کنی .اگه می خوای تا چند ماه دیگه باهاش دوست باشی این مراحل رو به ترتیب شروع کن .به نظر من از اول شروع کن .مطمئن باش طوطی شما رام میشه .کافیه بهت اعتماد کنه .دوستان دیگه هم حتما شما رو راهنمایی می کنن .
    موفق باشی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری، قورباغه درختی
    شماره عضویت
    894
    خب دوست عزیز من به احترام اینکه شما مدیر هستید نمیخواستم این را بگویم اما لطفا یک سر به یک دیکشنری بزنید و کلمه ای را که با اعتماد به نفس کامل اینجا نوشنید پیدا کنید شما حتی املا و تلفط این کلمه را هم اشتباه نوشید
    جسارت بنده را ببخشید من در کامنت قبلی اشاره نکردم چون صحیح نبود که ایراد کسی را در تالار عمومی بگم اصرار شما به صحت ادعایتان باعث شد بگم
    از همه خواهش می کنم این واژه را در یک لغت نامه ساده سرچ کنند این کلمه resin است که در فارسی رزین ( به کسر ر) تلفظ میشه و به معنای صمغ است
    چه طور می تونید در مورد کلمه ای که حتی دیکته آن را صحیح نمی دانید این همه توضیح بدهید
    شما در مورد صمغ درختان سوزنی برگ و سایر درختان اشاره کردید و هم را rozin نامیدید در حالی که صحبت فقط سر درختان سوزنی برگ بود
    خوشبختانه کامنت شما موجود است و هر کسی می تونه بره اون را ببینه
    باز هم از همه اساتید و پیشکوستان این سایت به شدت عذر می خواهم من کوچکتر از آن هستم که بخواهم به صاحب نظران این سایت بی احترامی کنم ولی اعتماد به نفس برخی از دوستان که ارشد هستند و الگوی سایرین هستند واقعا برای من جای تعجب میذاره
    شما رفرنس و منبع دوستان کم تجربه هستید از من پیرمرد میشنوید بهتر است به جای کل کل و لج بازی با یکدیگر به فکر کیفیت و صحت گفته های خودتون باشید
    باز هم از شما جناب ناتسی یا آقای سهیل عذر میخوام ولی در مورد فنل هم شما مطالبی نوشتید که مثل همین مطلبتون کمی بی دقت نوشته شده بود من تمام پست های عزیزان با دقت میخوانم تمام دوستان ممکن است اشتباهاتی داشته باشند حتی کسانی که رنگشان مشکی است و یا سبز است که ظاهرا رنگها نشانه میزان اطلاعات آنها است اما هیچ کس به اندازه شما روی صحت گفته های خودش اصرار نمی کنه
    باز هم از همه عذر میخوام
    ویرایش توسط sepideh : 11th November 2010 در ساعت 05:22 AM

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط sam56 نمایش پست ها
    سلام اطلاعات من در مورد کمتر از شما است یقینا و در مورد طوطی ها هم بسیار کم تجربه هستم ولی با همه کم تجربه و نا آگاه بودنم جسارتا این را میدانم که همه گیاهها صمغ دارند اما ترکیب صمغشون با هم فرق می کنه همه اونها رزین ندارند مثلا صمغ درخت گیلاس و خانواده گیاهان رزاسه اصلا ماده رزین نداره و حتی در طب سنتی برای درمان سرفه استفاده میشه اما صمغ درختان سوزنی برگ اینطور نیست صمغ گیاه در تمام اندامهای گیاهی وجود داره حالا در بعضی اندامها کمتر و در بعضی اندامها بیشتر است ..... در واقع صمغ در گیاهان همون شیره پروده است که حاوی مواد مغذی برای گیاهه .... صمغ گیاه کائوچو که ترکیبش کاملا متفاوت است و اصلا با سایر گیاهان قابل مقایسه نیست موفق باشید
    با سلام

دوست عزیز کاملا حق با جنابعالیه ،صمغ گیاهان مختلف دارای خواص مختلفیه و از اونجاییکه بحثبر سر میوه کاج بود بنده درباره صمغ درختان سوزنی که به Rozin نامیده میشوند توضیح دادم ....

موفق باشید
    [/QUOTE]

خب دوست عزیز من به احترام اینکه شما مدیر هستید نمیخواستم این را بگویم اما لطفا یک سر به یک دیکشنری بزنید و کلمه ای را که با اعتماد به نفس کامل اینجا نوشنید پیدا کنید شما حتی املا و تلفط این کلمه را هم اشتباه نوشید
    جسارت بنده را ببخشید من در کامنت قبلی اشاره نکردم چون صحیح نبود که ایراد کسی را در تالار عمومی بگم اصرار شما به صحت ادعایتان باعث شد بگم
    از همه خواهش می کنم این واژه را در یک لغت نامه ساده سرچ کنند این کلمه RESIN است که در فارسی رزین ( به کسر ر) تلفظ میشه و به معنای صمغ است
    چه طور می تونید در مورد کلمه ای که حتی دیکته آن را صحیح نمی دانید این همه توضیح بدهید
    شما در مورد صمغ درختان سوزنی برگ و سایر درختان اشاره کردید و هم را Rozin نامیدید در حالی که صحبت فقط سر درختان سوزنی برگ بود
    باز هم از همه اساتید و پیشکوستان این سایت به شدت عذر می خواهم من کوچکتر از آن هستم که بخواهم به صاحب نظران این سایت بی احترامی کنم ولی اعتماد به نفس برخی از دوستان که ارشد هستند و الگوی سایرین هستند واقعا برای من جای تعجب میذاره
    شما رفرنس و منبع دوستان کم تجربه هستید از من پیرمرد میشنوید بهتر است به جای کل کل و لج بازی با یکدیگر به فکر کیفیت و صحت گفته های خودتون باشید
    باز هم از شما جناب ناتسی یا آقای سهیل عذر میخوام ولی در مورد فنل هم شما مطالبی نوشتید که مثل همین مطلبتون کمی بی دقت نوشته شده بود من تمام پست های عزیزان با دقت میخوانم تمام دوستان ممکن است اشتباهاتی داشته باشند حتی کسانی که رنگشان مشکی است و یا سبز است که ظاهرا رنگها نشانه میزان اطلاعات آنها است اما هیچ کس به اندازه شما روی صحت گفته های خودش اصرار نمی کنه
    باز هم از همه عذر میخوام [/QUOTE]

با سلام

دوست عزیز ، بنده جدا از شما بسیار سپاسگذارم که ا ینقدر با دقت مطالب رو بررسی میکنید و اشکالاتش رو بیان میکنید ....

بنده اگر بقول شما با اعتماد بنفس ، کلمه رو اشتباه نوشتم فقط بخاطر این نکته بود که عزیزان Rozin مورد بحث بنده رو با Rezin که مد نظر شماست اشتباه نگیرند ....

مطلبی که شما فرمودید درباره صمغیست که خودتان فرمودید ... اما Rozin ماده دیگریست که یکی از مواد اولیه بسیارمهم در صنایع شیمیاییه کشورهای پیشرفته محسوب میشود ....

http://www.bfbenterprises.com/?gclid...FYw14wodNzieOg بعنوان نمونه فرق Rezin و Rozin رو ببینید ....

بنده در تاپیک گردو هم خدمتتون عرض کردم که رشته کاریه بنده شیمیست و اتفاقا یکی از پروژه هایی که بنده حدود 2 سال در اون مشغول هستم همین تولید و فر آوریه Rozin است ...

باز هم از نکته بینیه شما متشکرم و شخصا از شما خواهش میکنم بدون توجه به سمت ها هر نکته ای که براتون مجهوله بیان کنید و وظیفه بنده و دوستان پاسخ گویی به شما و عزیزان دیگه است

هیچ کسی هم مطمئنا ادعا نمیکنه که مطالبش کاملا درسته و ایراد نداره چون مطمئنا کسی وجود نداره که حتی در یک زمینه ادعا کنه که همه چیز رو میدونه و تذکرات امثال شما باعث میشه که بنده هم مجددا به نوشته هام مراجعه کنم و دنبال ایراداتش بگردم

موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط sam56 نمایش پست ها
    سلام اطلاعات من در مورد کمتر از شما است یقینا و در مورد طوطی ها هم بسیار کم تجربه هستم ولی با همه کم تجربه و نا آگاه بودنم جسارتا این را میدانم که همه گیاهها صمغ دارند اما ترکیب صمغشون با هم فرق می کنه همه اونها رزین ندارند مثلا صمغ درخت گیلاس و خانواده گیاهان رزاسه اصلا ماده رزین نداره و حتی در طب سنتی برای درمان سرفه استفاده میشه اما صمغ درختان سوزنی برگ اینطور نیست صمغ گیاه در تمام اندامهای گیاهی وجود داره حالا در بعضی اندامها کمتر و در بعضی اندامها بیشتر است ..... در واقع صمغ در گیاهان همون شیره پروده است که حاوی مواد مغذی برای گیاهه .... صمغ گیاه کائوچو که ترکیبش کاملا متفاوت است و اصلا با سایر گیاهان قابل مقایسه نیست موفق باشید

با سلام

دوست عزیز کاملا حق با جنابعالیه ،صمغ گیاهان مختلف دارای خواص مختلفیه و از اونجاییکه بحثبر سر میوه کاج بود بنده درباره صمغ درختان سوزنی که به rozin نامیده میشوند توضیح دادم ....

موفق باشید

از همه خواهش می کنم این واژه را در یک لغت نامه ساده سرچ کنند این کلمه resin است که در فارسی رزین ( به کسر ر) تلفظ میشه و به معنای صمغ است
    شما در مورد صمغ درختان سوزنی برگ و سایر درختان اشاره کردید و هم را rozin نامیدید در حالی که صحبت فقط سر درختان سوزنی برگ بود
    باز هم از همه عذر میخوام

سلام
    دوست عزیز فکر نمیکنید لحنتون اصلا قشنگ نیست؟؟این بار دومه که امروز همچین پستی میزنید.شما این حقو دارید که تحت هر شرایطی نظرتون رو بیان کنید ولی لطفا حرمت ها رو حفظ کنید.این جمله شماست :

با تشکر
    آژیده

ویرایش توسط بابک آژیده : 7th November 2010 در ساعت 02:18 AM

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    سلام
    من هر کاری کردم کاسکوم روی دستم نیامد البته با روشهایی که اموزش داده بودید . ولی دو سه شب است می آید روی مبلی که من نشسته ام آنوقت خیلی آرام بغلش می کنم و نوازشش می کنم البته دیشب برای اولین بار آمد روی ساعد دستم ایستاد ولی یک دقیقه بعد پرید پائین و رفت . می خواستم بدانم بااین روش یک وقت عصبی و پرکن نشه ؟ و ایا این راه را ادامه بدهم یا نه ؟ چون احساس می کنم وقتی بغلش می کنم زیاد راضی نیست .

صفحه 208 از 1238 نخستنخست ... 1081581891901911921931941951961971981992002012022032042052062072082092102112122132142152162172182192202212222232242252262272583087081208 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)