کاربر موثر

شماره عضویت
    1412
    نقل قول نوشته اصلی توسط salam_khobi141 نمایش پست ها
    سلام من اومدم بچه ها یه خبر خوب دیشب در قفسه روزیلارو باز کردم اول یه کم ترسید بد اروم شد تونستم بهش غذا بدم خوب از دستم غذا گرفت بد دره قفسو بستم عصبی شد یه کم به نظر شما دره قفسو باز بزارم ؟بالش بلنده میترسم به بخارینا بخوره من بازم اینجوری غذا بدم ؟یه سواله دیگه حمومشو چیکارکنم با آباش خیسش کنم اولا گار میزنه حموم میترسم ببرم سرما بخوره؟دوستم میگه چند روز یه بار به آبش عسل قاطی کنم؟نظرتون چیه؟بدم؟

به به مبارکه پس دارین رفیق میشین

فقط زیاده روی نکنیا باهات قهر کنه

آروم آروم

کاربر موثر

شماره عضویت
    1412
    نقل قول نوشته اصلی توسط p0licce نمایش پست ها
    دوستان گرامي درود.
    پس از وقفه طولاني بدليل مسافرتها بلاخره برگشتم. دلم واسه همتون تنگ شده بود شديد.
    مارچي ما هم حالش خوبه. ليزي و مارهام هم همينطور.
    متاسفانه مارچي دچارپر جوي شده . پرهاي رو بالش رو ميجوه. چيكارش كنم. ممنوون ميشم تجاربتون رو در اختيارم بذارين. سپاس

پس کاری سختی دارید.من توصیه میکنم با آقا سهیل (natsi) حتما مشورت کنید

ایشون به شما میتونن کمک کنند

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط p0licce نمایش پست ها
    دوستان گرامي درود.
    پس از وقفه طولاني بدليل مسافرتها بلاخره برگشتم. دلم واسه همتون تنگ شده بود شديد.
    مارچي ما هم حالش خوبه. ليزي و مارهام هم همينطور.
    متاسفانه مارچي دچارپر جوي شده . پرهاي رو بالش رو ميجوه. چيكارش كنم. ممنوون ميشم تجاربتون رو در اختيارم بذارين. سپاس

سلام.خوش اومدی .
    مطمئنی پرجوی داره .اینکه خیلی بده .دوست گلم عکس از خود مارچی و پراش و پری که کف قفس پیدا می کنی رو بذار برامون .پرجوی دلایل مختلفی داره که باید ریشه یابی بشه .چند وقته فهمیدی که پر جوی داره ؟از وضعیتش تو خونه برامون بگو .ارتباطش با شما و اعضای دیگه خونواده . میزان آزادیش تو خونه ؟ ارتباطش با حیوونای دیگه ؟چقدر باهاشون در تماسه ؟قفسش؟مکان قفسش ؟اسباب بازی هاش ؟اخلاق و رفتارش ؟
    درباره اینا توضیح بده کاملا .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط salam_khobi141 نمایش پست ها
    سلام من اومدم بچه ها یه خبر خوب دیشب در قفسه روزیلارو باز کردم اول یه کم ترسید بد اروم شد تونستم بهش غذا بدم خوب از دستم غذا گرفت بد دره قفسو بستم عصبی شد یه کم به نظر شما دره قفسو باز بزارم ؟بالش بلنده میترسم به بخارینا بخوره من بازم اینجوری غذا بدم ؟یه سواله دیگه حمومشو چیکارکنم با آباش خیسش کنم اولا گار میزنه حموم میترسم ببرم سرما بخوره؟دوستم میگه چند روز یه بار به آبش عسل قاطی کنم؟نظرتون چیه؟بدم؟
    سلام .این خبر خوبی نیست .من یادم نمیاد تو توضیحاتی که بهت دادم گفته باشم در قفس رو باز کنی .من گفتم تا یه هفته بدون اینکه در قفس رو باز کنی بهش غذا بده .داری عجله می کنی و این خیلی برات مشکل ساز میشه .دیگه در قفس رو باز نکن .تا یه هفته .فقط با دست از بیرون قفس .عصبی شدنش هم طبیعیه .اگه با آرامش پیش بری و عجله نکنی این حالتهای عصبیش کمتر میشه.در قفس نباید باز بشه و نباید باز بمونه. بستگی به طوطیت داره ولی تا یک ماه فکر بیرون اوردنش نباش .طوطی ای که مرتب در قفسش باز باشه، عادت می کنه به آزادیه بیش از حد و بعد دیگه به قفس عادت دادنش خیلی مشکله و تقریبا میشه گفت دردسر ساز .وقتی که زمان بیرون اومدنش شد قبل از اینکه بیرون بیاریش باید بالش رو کوتاه کنی .که شما هم اون لحظه نباید تو دیدش باشی چون ازت کینه به دل می گیره .بهتره که بالش رو دامپزشک کوتاه کنه و دقیقا هم به این خاطر بالش رو کوتاه می کنن که وقتی میاد بیرون و پرواز می کنه به در و دیوار نخوره یا سمت بخاری نره ..... مشکلاتی مثل این و دلیل دیگه اینکه اگه طوطی بالش کوتاه نشه تربیت کردنش مشکل میشه .چون مرتب پرواز می کنه و توجهش پیش شما نیست .
    باز هم اونجوری غذا بده .همونجوری که گفتم از بیرون قفس .بدون اینکه در قفس رو باز کنی .
    فعلا وقت حموم بردن نیست هر وقت وقتش شد راه درست حموم کردن رو بهت میگیم تا سرما نخوره .آبپاش هم بهیچ وجه نباید استفاده کنی .بیشتر مواقع آبپاش طوطی رو عصبانی میکنه و باعث استرسش میشه .که این اصلا خوب نیست .
    تو باید مرحله به مرحله اعتمادش رو جلب کنی .از گازش هم نباید بترسی .بعضی از طوطی ها با گاز گرفتن صاحبشون رو امتحان می کنن .ضعف نشون نده و به گازهاش بی توجه باش .عکس العمل سریع مثل کشیدن دست یا داد زدن باعث میشه اون خوشش بیاد و بیشتر گازت بگیره و راهی برای دور کردن شما از خودش پیدا کنه .نگران نباش و عجله نکن .
    موفق باشی .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    سلام دوستان
    میخواستم بپرسم میشه برای سیلور یه اویز با پر کبوتر درست کنم که حرص شو بریزه رو پر ها تا باخودش کاری نداشته باشه و یا این موضوع باعث تشدید پرکنیش میشه ؟؟؟و راستی امروز سیلور فضلش اسهال مانند بود که فقط اب بود و یکم سبز رنگ بود نه طوری که فضلش ابکی باشه و بعد چند ساعت مدفوعش به حالت عادی برگشت این مشکل ساز نیست؟؟؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی(فلاور -دیسکس) کاسکو دم شکلاتی
    شماره عضویت
    713
    سلام
    چه جوری میشه به کاسکو یاد داد رو زمین فضله نندازه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط yazdan6 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میخواستم بپرسم میشه برای سیلور یه اویز با پر کبوتر درست کنم که حرص شو بریزه رو پر ها تا باخودش کاری نداشته باشه و یا این موضوع باعث تشدید پرکنیش میشه ؟؟؟و راستی امروز سیلور فضلش اسهال مانند بود که فقط اب بود و یکم سبز رنگ بود نه طوری که فضلش ابکی باشه و بعد چند ساعت مدفوعش به حالت عادی برگشت این مشکل ساز نیست؟؟؟
    از پر پرنده های دیگه به علت امکان وجود بیماری نمی تونی استفاده کنی فایده ای هم نداره چون دوست داره پرهای خودشو بکنه . حتما حتما باید براش اسباب بازی تهیه کنی به هر صورتی که می تونی اصلا طوطی تک اوردن بدون وجود اسباب بازی معنی نمی ده اونم کاسکو . یک بودجه ای رو براش بزار کنار و براش سفارش بده .

برای مدفوعش مواظب سرد شدن هوا خیلی باش . میوه و سبزی یا مولتی ویتامین زیادی نداده بودی؟ حمام یا استرسی نداشته؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط 00masoud نمایش پست ها
    سلام
    خیلی آموزش سختی هست کاملا هم نمی شه ولی طوطی من 50درصد بلده کجا دستشویی کنه اونم کاملا اتفاقی بوده زمانی که می یاد بیرون چه رو قفس چه رو زمین تا حد امکان براش روزنامه یا کیسه یا هر چی که اگه مدفوعش روش بریزه مشکلی نباشه بنداز بعد مدت خیلی طولانی هر جا روزنامه ببینه کارشو می کنه ولی بازم می گم قطعی نیست استرس وارد شه هیجان زده بشه دیگه آموزش بی آموزش.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط yazdan6 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    استفاده از پر به عنوان بخشهایی از اسباب بازی برای طوطی های پرکن (دقت کن گفتم پرکن ) یه اسباب بازیه عالی محسوب میشه .ولی پرای خود طوطی یعنی پرای خودش .پرایی که حداقل به اندازه یه انگشت باشه .که زمانی این پرا در دسترسه که طوطی تو لک رفته باشه و پراش خود بخود ریخته باشه .اونوقت میشه اونا رو کنار هم قرار داد و یه اسباب بازی براش درست کرد و یا حتی تو اسباب بازی های دیگه کار گذاشت .اینجوری اگه عادت به پرجوی داشته باشه ، پری جلوش هست که دیگه سراغ پرای بدنش نره .اینو یه سایت مربوط به پرکنی بهم ایمیل داد ولی من خودم اصلا ازش استفاده نکردم و همیشه وقتی که طوطیم یکی از پرایی که تو لک میفتاد رو برمی داشت و باهاش بازی می کرد ازش می گرفتم .همیشه این احتمال رو هم در نظر می گیرم که یه طوطی سالم با اینکار ممکنه مزه پر جویدن تو دهنش بیوفته و ... .البته من کاملا قبولش دارم (برای طوطیه پرکن )چون با این روش خیلی طوطی ها دست از پرکنی برداشتن (البته با داشتن همه امکانات پزشکی و اسباب بازی و قفس مناسب و ... ).ولی استفاده از پر یه پرنده ی دیگه اونم کبوتر اصلا درست نیست همونطور که شهرزاد گفت به خاطر بیماری هایی که اون پرنده ممکنه داشته باشه .حتی اگه از سالم بودنش مطمئنی نباید استفاده کنی .
    اینهمه اسباب بازی چرا اصل رو گذاشتی چسبیدی به فرع .تو چه بخوای چه نخوای باید یه اسباب بازیه چوبیه رنگی براش بگیری .اونا براش جذابیت دارن و مشغولش می کنن .اینایی که استفاده می کنی هم بد نیست ولی من زیاد قبول ندارم .اول اونارو بخر بعد در کنارش از این اسباب بازی های خونگی استفاده کن .

نقل قول نوشته اصلی توسط 00masoud نمایش پست ها
    سلام
    سلام .الان خیلی زوده واسه اینکار .طوطیه شما هنوز وحشیه و نمی تونید این رو باهاش تمرین کنید .
    نکته دوم این که خیلی به صلاح نیست که این آموزش رو یادش بدید .طوطی ای که صاحبش اون رو عادت بده که جای خاصی مدفوع کنه .بعد از مدتی دیگه جاهای دیگه رو واسه مدفوع کردن قبول نمی کنه .و اگه اون مکان خاص رو پیدا نکنه ممکنه بهش فشار بیاد .اون لحظه عصبی میشه و گاز می گیره ... من به دوتا طوطیم یاد دادم که روی روزنامه مدفوع کنن .طوطیه اولم از اون طوطیهایی بود که اصلا تو قفسش مدفوع نمی کرد .واسه همین زود یاد گرفت و همیشه جز روی روزنامه جای دیگه ای مدفوع نمی کرد .حالا اگه یبار دستشویی داشت و اون روزنامه کنارش نبود دیوونه میشد .همه چیزو پرت می کرد گاز می گرفت غذاهاشو می ریخت .تا ما اونو روی روزنامه نگه می داشتیم تا میدید زیرش روزنامست مدفوع می کرد بعد با خوشحالی میومد بازی می کرد .این نتیجه عادت دادن به یه جای خاص .
    ولی اگه خیلی واسش سخت گرفته نشه .میشه بهش یاد داد که البته زمان میبره و شرطش رام بودن طوطیه .الان این طوطی ای که دارم هم میدونه هرجایی نباید مدفوع کنه ولی من براش سخت نگرفتم .روشش هم همونه که شهرزاد گفت .
    موفق باشی.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    سلام من خودم براش اسباب بازی چوبی هر روز درست میکنم و همیشه هم متنوع هست و خیلی هم سر گرمش میکنه و امروز با اضافه کردن میوه ی کاج(قبلش جوشوندمش)استفاده کردم و امروز اصلا سراغ پراش نرفته و در مور مدفوعش من هر روز 1تا2سیب میدم و نارنگی وذرت و هویج میدم ممکنه از این میوه ها باشه در ضمن براش چوب مورب براش گذاشتم امروز رفته بود سر چوب و در بالا رو با نوک میخواست باز کنه منم دلم سوخت درو براش باز کردم ولی با داخل قفس بردنش یکم مشکل دارم وبعد از 30دقیقه با میوه گذاشتن روی چوب پایین و اومد داخل قفس . دیشب با دست بش غذا دادم یه بار ازم گرفت ولی دفعات دیگه هر کاری کردم البته بدون غار کشیدن با نوک پسش میزد این رفتارش چه معنی داره؟؟؟ وچطور میشه راحت بزارمش تو قفس ؟؟؟
    ممنون

صفحه 206 از 1238 نخستنخست ... 1061561871881891901911921931941951961971981992002012022032042052062072082092102112122132142152162172182192202212222232242252563067061206 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)