مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali133 نمایش پست ها
    خیلی ممنون.در گیری چیه حالا 1 حرف زدم.اصلا اقا الکس همون الکس میمونه و 1 گل پسر قد و پرو و در عین حال مهربان و نترس هستش.
    من کلی گفتم دوست گلم منظورم فقط به شما نبوده .:smile (275):

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    3293
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    من کلی گفتم دوست گلم منظورم فقط به شما نبوده .:smile (275):
    سلام مزاحم همیشگی من کاسکو رو تو حال گذاشتم میگن باید جایی که رفت و آمد زیاده بزاریم به نظر شما کجا خوبه جای خلوت مثل اتاقم من همش تو اتاقم میشم به نظرت کجا بذارم 2 قرار شد به من رزیم غذایی بدی حتمآ چون نمی خوام تخمه بدم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط salam_khobi141 نمایش پست ها
    سلام مزاحم همیشگی من کاسکو رو تو حال گذاشتم میگن باید جایی که رفت و آمد زیاده بزاریم به نظر شما کجا خوبه جای خلوت مثل اتاقم من همش تو اتاقم میشم به نظرت کجا بذارم 2 قرار شد به من رزیم غذایی بدی حتمآ چون نمی خوام تخمه بدم
    سلام عزیزم .چقدر خوشحال شدم پستت رو دیدم .:smile (177):
    من خودم قفس طوطیم رو جایی گذاشتم که مدام پیشم باشه و منو ببینه .منم مثل شما مرتب تو اتاقم هستم .واسه همین گذاشتمش تو اتاق .چون خودم می خوام تربیتش کنم .ولی گذاشتنش تو یه جای شلوغ هم کار اشتباهیه .معمولا وقتی طوطی رو خونه میارن باید یه جای دنج بذارنش که رفت و آمدها رو ببینه و بفهمه که تنها نیست .نه اینکه تو شلوغی باشه .این باعث استرسش میشه .
    اگه نظر من رو بخوای من می گم اگه تو خونه فقط شما هستی که می خوای بهش برسی و تربیتش کنی پس ببرش تو اتاق.الان هنوز به محیطی که بوده عادت نکرده پس راحت می تونی عوضش کنی .بعد ها وقتی که رام شد و تو آوردیش بیرون ، وقتی که رو دستت نشسته باید ببریش و بخش های دیگه خونه رو بهش نشون بدی .تا اون محیط ها رو هم بشناسه .البته تو اتاق گذاشتن بدیش اینه که کمتر اجتماعی میشه ولی می تونی از اعضای دیگه خونوادتم بخوای که بیان تو اتاق و بذارن که طوطیه خوشگلت اونا رو هم به عنوان اعضای گروه ببینه:smile (91):
    اما درباره غذایی .من برات لینک گذاشتم .که بخونی .من نمی تونم برای طوطیت غذایی پیشنهاد کنم .واسه اینکه هر طوطی یه عادت غذایی داره .تو باید این لینکا رو بخونی و بدونی که چی خطرناکه و چی مفیده .وقتی که فهمیدی باید اونایی که مفیدن رو امتحان کنی و ببینی کدوم رو دوست داره .تازه اومده خونتون پس باید عادت غذاییش رو پیدا کنی .بعدشم تخمه رو نباید یهو حذفش کنی که .عادت غذایی بد رو کم کم ترک می دن.
    همه اون لینک ها رو خوندی ؟من دوباره برات میذارم چون احتمالا نخوندی.

http://www.parsipet.ir/forum/showthread.php?t=6804

http://www.parsipet.ir/forum/showthread.php?t=5701

اینا رو بخون اگه سوال داشتی بپرس .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی(فلاور -دیسکس) کاسکو دم شکلاتی
    شماره عضویت
    713
    سلام من یه هفته میشه که دم شکلاتی یکی از دوستام که 5 کلمه حرف میزد رو خریدم وگزاشتمش تو حال
    قفسش از اونایی که در بالاش نیم دایره هست و باز میشه پایش هم حدود 60 70 سانت ارتفاع داره حالا وقتی میام پیشش میره میچسبه به دیواره قفس ولی قار نمیزنه از دستم تخمه میگیره ولی تا میشینم دوباره میجسبه به دیواره پشتی قفس و دیگه ازم تخمه نمیگیره اگه اشتباه نکنم چشمش سفیده و تخمرو با پاش میگیره و کم کم میخوره اخه اون دم قرمزی که داشتم هر ثانیه یه تخمه میخورد ولی این تو 7 8 ثانیه اگه یکی بخوره نمیدونم چرا هیچ هرف نمیزنه بابا بیا بابا جون اینارو بلد بوده ولی وقتی کلمه بابا رو باش تمرین میکنم نمیگش و میخاد مثل من بگه بابا یعنی دیگه اون 5 کلمه که بلد بود رو نمیگه و باید از اول باش تمرین کنم؟
    برای اینکه سریعتر رام بشه چه کار کنم حمام بردمش ولی بالشو نزدم (نمیزاره) حالا با توجه به اینکه هوا سرده برا رام شدنش اگه دوباره ببرمش حمام عیب نداره ؟بعضی وقتا که در قفسو باز میکنم میاد بالا ولی وقتی میخام ببرمش سر جاش پر میزنه و مشکل دارم .دوست ندارم بالشو بزنم دوست دارم بال داشته باشه ولی بفهمه نباید اینور اونور پرواز کنه؟خوب اگه میشه در این موارد و رام کردن کمکم کنید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط 00masoud نمایش پست ها
    سلام من یه هفته میشه که دم شکلاتی یکی از دوستام که 5 کلمه حرف میزد رو خریدم وگزاشتمش تو حال
    قفسش از اونایی که در بالاش نیم دایره هست و باز میشه پایش هم حدود 60 70 سانت ارتفاع داره حالا وقتی میام پیشش میره میچسبه به دیواره قفس ولی قار نمیزنه از دستم تخمه میگیره ولی تا میشینم دوباره میجسبه به دیواره پشتی قفس و دیگه ازم تخمه نمیگیره اگه اشتباه نکنم چشمش سفیده و تخمرو با پاش میگیره و کم کم میخوره اخه اون دم قرمزی که داشتم هر ثانیه یه تخمه میخورد ولی این تو 7 8 ثانیه اگه یکی بخوره نمیدونم چرا هیچ هرف نمیزنه بابا بیا بابا جون اینارو بلد بوده ولی وقتی کلمه بابا رو باش تمرین میکنم نمیگش و میخاد مثل من بگه بابا یعنی دیگه اون 5 کلمه که بلد بود رو نمیگه و باید از اول باش تمرین کنم؟
    برای اینکه سریعتر رام بشه چه کار کنم حمام بردمش ولی بالشو نزدم (نمیزاره) حالا با توجه به اینکه هوا سرده برا رام شدنش اگه دوباره ببرمش حمام عیب نداره ؟بعضی وقتا که در قفسو باز میکنم میاد بالا ولی وقتی میخام ببرمش سر جاش پر میزنه و مشکل دارم .دوست ندارم بالشو بزنم دوست دارم بال داشته باشه ولی بفهمه نباید اینور اونور پرواز کنه؟خوب اگه میشه در این موارد و رام کردن کمکم کنید.
    مسعود جان حرف زدنش یادش نرفته ولی چون محیطش عوض شده استرس داره شما باید مثل کاسکویی که تازه خریداری می شه 10 روز اول رو طی می کردی اگه اینکار رو نکردی الان هم می تونی انجام بدی 10 روز برای آشنایی هست فقط تعویض آب و غذا و البته چون کاسکو شما قبلا صاحب داشته می تونی با رعایت فاصله باهاش حرف هم بزنی و ولی دست زدن به هیچ عنوان .

وقتی اعتمادش جلب شه خجالتش هم بریزه کلماتی که بلد هست رو می گه نخوردنش هم به علت همون استرس هست .

بعد 10 روز کم کم فاصله ای که باهاش حرف می زنی رو باید کم کنی .

در مورد زدن بالش شما خودت می خواستی بالش رو بزنی؟ مشخص هست که نمی زاره کسی بالش رو بزنه خودتم هیچ وقت اینکار رو نکن چون کاسکوها به شدت کینه ای هستن و حالا حالاها این خاطره بد رو که شما براش ساختی فراموش نمی کنه اینکار حتما باید توسط دامپزشک بدونحضور شما انجام شه .

اینکه می یاد بیرون و مشکل داری خوب شما زود اوردیش بیرون برای بیرون اوردن کاسکو یک میزان اعتمادی لازم هست که فعلا کاسکو شما اصلا به شما اعتماد نداره برای همین فعلا تا 1 ماه بیرون نیارش.

کوتاه کردن بال حداقل برای بار اول خیلی ضروری هست همه ما دوست داریم طوطیمون بال داشته باشه ولی خیلی خطرها تهدیدش می کنه و برای اهلی کردنش دچار مشکلتون می کنه بال رو جوری کوتاه نمی کنن که اصلا نتونه بپره برای همین بعد کوتاهی هم باز باید مواظب پنچره باز اجاق روشن شومینه روشن و خیلی چیزا باشی .

یک سوال از شما دارم کسی که به کاسکوتون حرف زدن یاد داده برای رام کردنش کاری انجام نداده؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی(فلاور -دیسکس) کاسکو دم شکلاتی
    شماره عضویت
    713
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    مسعود جان حرف زدنش یادش نرفته ولی چون محیطش عوض شده استرس داره شما باید مثل کاسکویی که تازه خریداری می شه 10 روز اول رو طی می کردی اگه اینکار رو نکردی الان هم می تونی انجام بدی 10 روز برای آشنایی هست فقط تعویض آب و غذا و البته چون کاسکو شما قبلا صاحب داشته می تونی با رعایت فاصله باهاش حرف هم بزنی و ولی دست زدن به هیچ عنوان .

وقتی اعتمادش جلب شه خجالتش هم بریزه کلماتی که بلد هست رو می گه نخوردنش هم به علت همون استرس هست .

بعد 10 روز کم کم فاصله ای که باهاش حرف می زنی رو باید کم کنی .

در مورد زدن بالش شما خودت می خواستی بالش رو بزنی؟ مشخص هست که نمی زاره کسی بالش رو بزنه خودتم هیچ وقت اینکار رو نکن چون کاسکوها به شدت کینه ای هستن و حالا حالاها این خاطره بد رو که شما براش ساختی فراموش نمی کنه اینکار حتما باید توسط دامپزشک بدونحضور شما انجام شه .

اینکه می یاد بیرون و مشکل داری خوب شما زود اوردیش بیرون برای بیرون اوردن کاسکو یک میزان اعتمادی لازم هست که فعلا کاسکو شما اصلا به شما اعتماد نداره برای همین فعلا تا 1 ماه بیرون نیارش.

کوتاه کردن بال حداقل برای بار اول خیلی ضروری هست همه ما دوست داریم طوطیمون بال داشته باشه ولی خیلی خطرها تهدیدش می کنه و برای اهلی کردنش دچار مشکلتون می کنه بال رو جوری کوتاه نمی کنن که اصلا نتونه بپره برای همین بعد کوتاهی هم باز باید مواظب پنچره باز اجاق روشن شومینه روشن و خیلی چیزا باشی .

یک سوال از شما دارم کسی که به کاسکوتون حرف زدن یاد داده برای رام کردنش کاری انجام نداده؟
    در اصل باید بگم نه چون اصلا در جریان رام شدن و این چیزا نبودن و یه اطلاعاط صطحی داشتن مثل اینکه کاسکو حرف هم میزنه یا رو قفسم میاد ولی برا اونم با اینکه میومده رو قفس و از تو دستش غاذ میخورده باز بعضی وقتا فرار میکرده (بازیگوشی)و میرفته رو یخچال که چراغارو خاموش میکردن تا بره تو قفسش
    از راحنماییتون ممنون

کاربر ساده

شماره عضویت
    197

تشكر سپيده خانوم

نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    سلام.من شما رو یادم نمیاد ولی خوشحالم که دوباره تو جمع ما هستید.:smile (272):

درباره شماره هایی که گذاشتین دوتا نکته بگم .
    نکته مربوط به شماره 5 : برای اینکه واضح کلمات رو بگه باید با جایزه تشویقش کنی .تو خونه که هستی مرتب اسمش رو با صدای بلند و واضح بگو.اگه شما حرفی که میزنه رو سرسری ازش رد شی .دیگه تقویتش نمی کنه .باید بدونه که گفتن اون کلمه چقدر برای شما جالبه .اول بذار خودش اسمشو بگه بعد شما سریع بهش جایزه بده یجوری که بفهمه جایزه بخاطر گفتن اسمش بوده .بعد خودت بگو منتظر باش که جواب بده .همین سوال و جواب ها و تکرار ها باعث میشه اون کلمات رو بهتر و واضح تر بگه .
    نکته مربوط به شماره 7 : سعی کن زیاد به سر خاروندن عادتش ندی .نوازش بیش از حد سر باعث وابستگیه زیاد میشه و که اگه در آینده نتونی به همین میزان نوازشش کنی یا براش وقت بذاری ممکنه دچار مشکلات روحی بشه که بدترینش پرکنیه .این فقط یه نصیحت دوستانست نمی گم که اینکارو انجام میدی.

شما میخواین قفس رو به نشیمن منتقل کنی تا بیشتر حرف بزنه ؟
    در مورد مشکل کم حرف بودنش : اولا که من از پست شما اینجوری فهمیدم که تازه به حرف افتاده، اگه هم نه ، کلماتی که یاد گرفته کمه پس اگه کم حرفه یکی از دلایلش همینه، بذار تو دور بیوفته بعد براتون سخنرانی میکنه و باز دوباره اینجوری فهمیدم که موقعی که تو اتاق نیستی حرف می زنه .معمولا اینجوریه .اگه اون زمان حرف میزنه واسه جلب توجهه.دوست داره با اینکار شما رو به سمت خودش بکشونه و وقتی که شما میری تو اتاق دیگه خیالش جمع میشه که شما پیشش هستی و دیگه نیازی نداره حرف بزنه .طوطیه من هم این کارو میکنه .حتی شده وقتی همه با هم نشستیم داریم حرف میزنیم .اینم پیش ما نشسته ، همچین تا میبینه ما داریم بدون توجه بهش حرف میزنیم شروع می کنه به سخنرانی و گفتن کلماتی که ما دوست داریم بعد تا ما نگاش میکنیم و سعی می کنیم دوباره اون کلمه ها رو بگه ساکت میشه .شما می تونی با جایزه پرحرفش کنی .همونطور که بالا توضیح دادم .در کل باید واسه حرف زدن یه محرک داشته باشه .من فکر کنم تو این 8 ماه متوجه شدی که چی رو از همه بیشتر دوست داره .پسته و گردو دوتا از غذاهایی هستن که می تونی به عنوان جایزه بهش بدی .چون در طول روز بیشتر از یکی دوتا نباید اینا رو بخوره پس از برنامه غذایی روزانش حذفشون کن .فقط به عنوان جایزه روزانه بهش بده .چون می گی میخوای آموزش بدی بهش پس حتما باید جایزش مشخص شه .
    اما اگه بخوای قفس رو جای دیگه ببری : کار خوبی که شما انجام میدی اینه که رو شونتون میشینه و شما اون رو میبری محیطای دیگه خونه که فکر کنم همون اتاق نشیمن باشه فقط .ببین چون تا این حد رام شده پس برای اینکه اجتماعیش کنی (با افراد دیگه آشنا بشه در حد معمولی ) و با محیطها متفاوت خونه آشنا بشه و از بی حوصله شدنش به خاطر یک جا نشستن و خسته شدن از اسباب بازیهاش جلوگیری کنی ، باید ببریش تو محیطهای دیگه ی خونه ، که اول از همه با همون اتاق نشیمن شروع کن و مدت توقفت تو اون محیط رو بیشتر کن .بذار وقتی اونجا میری با دقت نگاه کنه تا بفهمه که همه چی امنه . اینکار به شما کمک می کنه که اگه بخوای قفسشو به اونجا منتقل کنی راحت تر قبول کنه .هیچ وقت یهو نبرش جایی که تا حالا نبوده یا کمتر اونجا بوده .

اما مشکل حرف نزدنش با این چیزا حل نمیشه .گفتم که اون واسه این حرف میزنه که توجه شما رو جلب کنه پس محرک حرف زدنش الان اینه فقط، یعنی جلب توجه شما .اما اگه ببریش تو نشیمن و مرتب در کنارش باشی دیگه احتیاجی به جلب توجه نداره .شاید اگه باز حواستون ازش پرت شد چند کلمه صحبت کنه یا صوت بزنه یا غرغر کنه ولی به محض اینکه بهش توجه کردین دیگه چیزی نمیگه چون به هدفش رسیده .پس شما بهترین کاری می تونی انجام بدی اینه هدفشو تغییر بدی یعنی از جلب توجه به جایزه گرفتن .من نمیگم جاشو تغییر نده اگه زیاد تو اتاق تنهاش میذاری و بیشتر تو نشیمن هستی ببرش همونجا .به موقعیت و شرایط خودت نگاه کن فقط به خاطر حرف نزدنش جاشو تغییر نده .این دلیل خوبی نیست .

عصبی بودنش:
    اسباب بازی به اندازه کافی داره ؟ساعت چند می خوابه ؟از کاور یا پارچه برای خوابش استفاده می کنی ؟چند ساعت در روز بیرون از قفسه ؟چند ساعت در روز قبلا بیرون بوده که اینقدر لوس شده به گفته شما ؟اینا رو دقیق جواب بده .
    موفق باشی

سپيده خانوم طبيعيه يادتون نياد من از نيك صالحي عضو و خواننده بحث دوستان بودم و چون سرباز بودم زياد سوال نداشتم.خوشبختانه با مطالعه و كمك حرفهاي شما((حدود200 صفحه فروم كاسكو رو مطالعه كردم)) كاملا موفق بودم تو رام كردنش و خريدش .الان دوست صميمي منه.با كسي هم عوض نمي كنمش.شما روهم در مورد توليد مثل طوطي كه بحثش بود تعقيب مي كردم.با تشكر.
    جواب به سوالاتتون.
    اتاق نشيمن كه مي گيد .من طبق گفته شما عمل كردم.اونقدر اونجارو ميشناسه كه وقتي روي قفسه بهش ميگم بيا اينجا از قفس پايين مياد و ميره اتاق نشيمن.اونجارو كامل مي شناسه.
    درمورد آشنايي با افراد خونه .ما در كل سه نفريم.بعد من بامامان دوست دوست بعضا كه من باهاش لج مي كنم مي ره كه پيش مامان ديگه با ما كار نداره.
    من هر روز فوقش 2 ساعت ميارمش بيرون و فقط توي اون دوساعت يه 3-4 دقيقه اي مي خارونمش. زياد نه.
    ميدونم اشكال ازمنه .بعضا دوبار تو روز درش آوردم ديقه شده يه بار بي تابي هم نمي كنه.
    مشكل خواب نداره .من تا 11 ميخابم و هر روز 7 الي 8 بيدارم.

چشم برا تشويقشم موز ميدم.ديوونه موزه.پسته شماره دوشه.اول موز.
    سپيده خانوم ببخشيد .اينكه ميگيد جايزه بدم .همين كه شنيدم ميقه كاسكو بهش يه قطعه كوچولو موز بدم .ديقه قطع ميكنه.ياصبر كنم چندبار بقه بعد برم بهش جايزه بدم.راستي خودشم مي دونه آفرين يعني تشويق و ابراز رضايت.
    باتشكر

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_137077 نمایش پست ها
    سپيده خانوم طبيعيه يادتون نياد من از نيك صالحي عضو و خواننده بحث دوستان بودم و چون سرباز بودم زياد سوال نداشتم.خوشبختانه با مطالعه و كمك حرفهاي شما((حدود200 صفحه فروم كاسكو رو مطالعه كردم)) كاملا موفق بودم تو رام كردنش و خريدش .الان دوست صميمي منه.با كسي هم عوض نمي كنمش.شما روهم در مورد توليد مثل طوطي كه بحثش بود تعقيب مي كردم.با تشكر.
    جواب به سوالاتتون.
    اتاق نشيمن كه مي گيد .من طبق گفته شما عمل كردم.اونقدر اونجارو ميشناسه كه وقتي روي قفسه بهش ميگم بيا اينجا از قفس پايين مياد و ميره اتاق نشيمن.اونجارو كامل مي شناسه.
    درمورد آشنايي با افراد خونه .ما در كل سه نفريم.بعد من بامامان دوست دوست بعضا كه من باهاش لج مي كنم مي ره كه پيش مامان ديگه با ما كار نداره.
    من هر روز فوقش 2 ساعت ميارمش بيرون و فقط توي اون دوساعت يه 3-4 دقيقه اي مي خارونمش. زياد نه.
    ميدونم اشكال ازمنه .بعضا دوبار تو روز درش آوردم ديقه شده يه بار بي تابي هم نمي كنه.
    مشكل خواب نداره .من تا 11 ميخابم و هر روز 7 الي 8 بيدارم.

چشم برا تشويقشم موز ميدم.ديوونه موزه.پسته شماره دوشه.اول موز.
    سپيده خانوم ببخشيد .اينكه ميگيد جايزه بدم .همين كه شنيدم ميقه كاسكو بهش يه قطعه كوچولو موز بدم .ديقه قطع ميكنه.ياصبر كنم چندبار بقه بعد برم بهش جايزه بدم.راستي خودشم مي دونه آفرين يعني تشويق و ابراز رضايت.
    باتشكر
    سلام.پس وطنمون یکی بوده:P:smile (91):چه طوطیه خوش شانسی که دوست خوبی مثل شما داره .

خوب از لحاظ انتقالش به نشیمن مشکل نداری .ولی باز برای بردنش احتیاط کن .چون هر چی باشه 8 ماه تو اتاق بوده .رفت و آمد از اتاق به نشیمن براش راحته ولی ممکنه گذاشتن قفس تو نشیمن رو تحمل نکنه .من برای طوطیه خودم وقتی ارتفاع قفس رو فقط کمی بالا بردم حاضر نبود بره تو قفسش و کلی تلاش کردم .حالا می تونی یه کار کنی در روز زمانهایی که طوطیه شما تو نشیمنه قفسش رو هم ببر همونجا و بذار رو قفسش بشینه . اگه قبول کرد که هیچی بذار همونجا بمونه اگه نه، چندبار اگه اینکار رو انجام بدی (یعنی همراه با طوطی قفسش رو هم به نشیمن بیاری )، کم کم به محل قفس جدیدش عادت می کنه .البته باز می گم شما دلیلت اگه فقط حرف نزدنشه جای قفس رو عوض نکن .به شرایط خودت نگاه کن .بیشتر کجا هستی در روز؟فقط شما هستی که تربتش می کنی ؟جایی که می خوای بذاری استرس آور نیست براش ؟همه اینا رو در نظر بگیر .بعد تصمیم بگیر دربارش .
    خوب خوبه که با مادرتون هم ارتباط خوبی داره .این خیلی کمک میکنه به شما .:smile (95):
    خوب دوست گلم کاری نداره .همین زمان 2 ساعت رو دو دفعه کن .یعنی دوبار در روز هربار 1 ساعت .اینجوری بهتره .یکبار 2 ساعت زمان زیادیه که ممکنه تو این دو ساعت زمانهایی وجود داشته باشه که بیکار بمونه .بذار از یک ساعت تو هر دفعه کاملا استفاده کنه .حداقل با خوشحالی میره تو قفس چون تو اون یکساعت حسابی بازی کرده ، شما نازش دادی ، کلی خونه رو گشته .... .:smile (95):
    البته من زمانی که شما می خوابید رو نگفتم :smile (138):زمانی که کاور رو می کشید روش و زمانی که بر می دارید.این مهمه .
    خوب اشتباه اینجاست .اول اینکه میوه ها و سبزیجات جز غذاهایی اصلی طوطی هستن .همه تربیت کننده ها از غذاهایی مثل پسته و گردو و حتی همون تخمه برای جایزه استفاده می کنن تا از غذای روزانش حذفش کنن. یه طوطی که این غذا ها از غذای روزانش حذف شده و فقط به عنوان جایزه و تشویقی برای انجام کارایی که صاحبش خوشش میاد بهش داده میشه ،به خوردنش مشتاق تر میشه .من خودم پسته و گردو و گاهی هم تخمه رو برای جایزه بهش میدم .طوطیه من هم عاشق پستست و حاضره بخاطرش هرکاری که بشه انجام بده و یه نکته اینکه این پسته یا گردو باید به تیکه های کوچیک تقسیم شه .مثلا من هر دفعه که دارم با طوطیم بازی قدم برداشتن یا سوال و جوابیا هر بازیه دیگه ای رو تمرین می کنم .اول یه پسته رو به تیکه های کوچیک (به اندازه یه عدس ) تقسیم می کنم .میذارم یه گوشه .بعد باهاش بازی می کنم .هر وقت اون، بازی یا اون سوال رو درست جواب داد بهش یه تیکه میدم .جایزه باید کوچیک باشه که طوطی 3 ساعت وقتشو واسه خوردن نذاره .تیکه های بزرگ باعث میشن طوطی به خوردنشون مشغول شه و دیگه یادش بره که واسه چی جایزه گرفته.این فقط حرف من نیست .حرف تربیت کنده های طوطی هم هست .
    اما موز یه میوه ای که اگه بهش بدی تا چند دقیقه فقط با یه تیکه کوچیک مشغول میشه .چون کلی دردسر داره میچسبه به منقارش .تا بخواد دهنشو باز کنه و موز رو بخوره بعد منقارشو پاک کنه که شب میشه .چه خوب که موز رو دوست داره ولی نه موز و نه هیچ میوه ای رو به عنوان جایزه بهش نده .چون براش جذابیتی نداره .درسته دوسش داره ولی زود خسته میشه از خوردنش .طوطیه من حتی اگه کاملا سیر هم باشه از پسته نمی گذره .چون من همیشه در اختیارش نمی ذارم برای خوردنش یه شوق خاصی داره .شما هم همین کار رو بکن .پسته رو هم که می گی دوست داره پس از همون استفاده کن .با اون روشی که گفتم .فقط اولین بار پسته رو کلی ببر سمتش ، بهش نشون بده .بگو نگاه کن این پسته رو :smile (138):بعد همونجا جلوی خودش تیکه کن بده بهش بخوره .بذار ببینه پسته وقتی تیکه تیکه میشه چه شکلیه :smile (138):بعد دیگه می تونی جایزه دادن رو شروع کنی .
    جایزه هم دادی بهش برو بشین منتظر نباش وقتی سرپا پیشش واستادی کلمه رو دوباره برات تکرار کنه .بذار هر وقت عشقش کشید بگه .بعد از چندبار که دید با گفتن اون کلمه شما پاشدی اومدی بهش جایزه بدی می فهمه که چقدر این کلمه برات شیرینه .بعد می تونی وقتی چندبار خودش به تنهایی گفت همراهیش کنی .ممکنه یادش بره که بگه و با گفتن شما دوباره یادش بیاد .طوطیه من وقتی اولین بار یاد گرفته بود اسمشو بگه .خیلی شانسی اسمشو می گفت من سریع از جام پا میشدم می گفتم آفرین و جایزه می دادم و دوباره می نشستم .بعد فکر می کرد من چرا پا شدم و بهش جایزه ای به اون خوشمزگی رو دادم .باز غرغر می کرد تا دوباره شانسی اسمشو می گفت .منم دوباره جایزه میدادم و زود می رفتم و دیگه بهش توجه نمی کردم .خلاصه بعد از چندبار فهمید که وقتی اسمش رو میگه جایزه می گیره و مرتب دیگه همون رو تکرار می کرد .خوب اینم که دیگه عالیه که کلمه آفرین رو می دونه یعنی چی .شما هم همین کارو بکن .نشستی بدون توجه یهو اون کلمه رو میگه .سریع پاشو بهش بگو آفرین همزمان جایزه بده دوباره بشین و روتو کن اونور انگار اصلا حواست بهش نیست .بعد منتظر باش دوباره بگه و .... والسلام.
    موفق باشی .

کاربرفعال

شماره عضویت
    2743
    دوستان گرامي درود.
    پس از وقفه طولاني بدليل مسافرتها بلاخره برگشتم. دلم واسه همتون تنگ شده بود شديد.
    مارچي ما هم حالش خوبه. ليزي و مارهام هم همينطور.
    متاسفانه مارچي دچارپر جوي شده . پرهاي رو بالش رو ميجوه. چيكارش كنم. ممنوون ميشم تجاربتون رو در اختيارم بذارين. سپاس

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    3293

سلام

سلام من اومدم بچه ها یه خبر خوب دیشب در قفسه روزیلارو باز کردم اول یه کم ترسید بد اروم شد تونستم بهش غذا بدم خوب از دستم غذا گرفت بد دره قفسو بستم عصبی شد یه کم به نظر شما دره قفسو باز بزارم ؟بالش بلنده میترسم به بخارینا بخوره من بازم اینجوری غذا بدم ؟یه سواله دیگه حمومشو چیکارکنم با آباش خیسش کنم اولا گار میزنه حموم میترسم ببرم سرما بخوره؟دوستم میگه چند روز یه بار به آبش عسل قاطی کنم؟نظرتون چیه؟بدم؟

صفحه 205 از 1238 نخستنخست ... 1051551861871881891901911921931941951961971981992002012022032042052062072082092102112122132142152162172182192202212222232242553057051205 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)