کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali133 نمایش پست ها
    در مورد تمرین حرف زدن که دیگه 1 کم تنبلی میکنم و بیشتر شبها موقعه خوابش باهاش کار میکنم ولی میخوام 1 برنامه بریزم و شروع کنم به تمرین سخن گویی و با نظم پیش برم در مورد صبح بخیر اینا هم باهاش کار میکنم ولی در مورد برادرم اینم بگم که اون اصلا هیچ تمرینی با الکس نداره و کلا زیاد پیش الکس نیست و سرش با عروسم گرمه و وقتی گفت دیروز نازش کردم منم شکه شدم ولی احتمال میدم الکس مثل امروز حتما دوباره 1 چیزی نظرشو جلب کرده بوده و اونم از فرصت استفاده کرده بوده و الکس رو ناز کرده در مورد بیرون اوردن هم راسیتش هفته ی دیگه 1 مسافرت باید برم که فقط من و مادرم میریم و برادرم اینا پیش الکس هستن و برای اینکه نمیتونن الکس رو بیارن بیرون . بزارنش داخل قفس گفتم بزارم برم بیام بعدش دیگه با نظم و در ساعت های مشخص بیارمش بیرون و سر دادن و روی دست اوردنو باهاش کار کنم.1 سوالم که دارم اینه که وقتی الکس از قفس میاد بیرون اگه خیلی نزدیکش بشی غار میزنه یعنی این هم با مرور زمان خوب میشه؟باز هم ممنون که به سوالات جواب میدین.ممنون
    بله علی جان همش درست می شه البته به شرطی که باهاش وقت بزاری و البته 2 ساعت گیر ندی بهش دیگه عصبی شه کوتاه مدت ولی چندین بار . اینکه با برادرت فعلا بهتر باشه یکم طبیعی هست چون اولش هست صاحبای پرننده ها باید یک کارایی هم بکنن که طوطی ها دوست ندارن ولی بقیه چون فقط زمانهای بازی می یان کمتر ازشون عصبی هست همش به مرور درست می شه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2563
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    سلام .شاید برادرت می خواسته حالتو بگیره که گفته من سرشو خاروندم:smile (267):شوخی کردم .ناراحت نباش تو هم حتما به زودی می تونی سرشو بخارونی .البته شهرزاد عزیز گفت تو هم خاروندن سر رو شروع کن .ولی قبلش قرار بود روی دست آوردن رو تمرین کنی .اینکارو کردی ؟حالا اینکه کدوم رو زودتر انجام بدی بستگی به خودت داره .ولی من معتقدم که روی دست آوردن باعث میشه بیشتر به دست اعتماد کنه و راحتتر بذاره که سرشو نازکنی .میل خودته .
    خیلی ممنون سپیده خانم.نه انگار راستکی نازش کرده بود.ببینید من توی این مدت بیشتر حالات الکس رو دیگه میدونم مثلا موقع ترس چیکار میکنه و موقع خوشحالی و اینم مطمعا هستم که الکس از دست هیچ ترسی نداره یعنی از اینکه دست بهش بخوره اصا نارحت و عصبی نمیشه مثلا وقتی داره قفس نوردی میکنه من از بیرون قفس و از لای میله ها به بالش دست میزنم و همچنین به دمش ولی اون نمیترسه ولی از روی غریزه سرعتشو بیشتر میکنه و منطقه رو ترک میکنه و همچنین دیروز که داشتم با دست بهش از داخل قفس غذا میدادم پاشو میگرفتم و وقتی میومد فرار کنه دستمو گزاشتم زیر پاش و اونم الا غریبی نکرد و فقط پاشو میکشه و میره 1 طرف دیگه یا از قفس میره بالا ولی اصلا نه غار میزنه و نه مثل جن زده ها نمیپره بالا پایین برای همینه من از جانب روی دست اوردن زیاد عجله ندارم و میدونم با 1 کم تشویق و تمرین به راحتی میاد روی دست.باز هم ممنون از راهنماییاتون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2563
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    بله علی جان همش درست می شه البته به شرطی که باهاش وقت بزاری و البته 2 ساعت گیر ندی بهش دیگه عصبی شه کوتاه مدت ولی چندین بار . اینکه با برادرت فعلا بهتر باشه یکم طبیعی هست چون اولش هست صاحبای پرننده ها باید یک کارایی هم بکنن که طوطی ها دوست ندارن ولی بقیه چون فقط زمانهای بازی می یان کمتر ازشون عصبی هست همش به مرور درست می شه.
    ممنون شهرزاد خانم در مورد زمان که گفتم 1 کم تنبلم و هیچ وقت 2 ساعت نمیرم روی مخه الکس و زمان هامو حودودا 10 تا 20 دقیقه برای تمرین و یک روز در میان حودودا 2 ساعت برای بیرون اوردن گزاشتم.در مورد رفتارشم با من باهاتون موافقم ولی 1 مشکل دیگه هم که هست اینه که فکر کنم ایشون 1 دختر خانم هستن چون هم چشماش گرد هستش و هم با خانم ها اصلا که نه ولی حودودا خوب نیست مثلا زیاد با مادرم و خاهرم رابطه ی خوبی نداره ه ه ه ه!!!!!!!اگه توی این چند روز دیدین اسم الکس عوض شدش تعجب نکنید.!!!!!!!!!!!!!

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    در مورد تمرین حرف زدن که دیگه 1 کم تنبلی میکنم و بیشتر شبها موقعه خوابش باهاش کار میکنم ولی میخوام 1 برنامه بریزم و شروع کنم به تمرین سخن گویی و با نظم پیش برم در مورد صبح بخیر اینا هم باهاش کار میکنم ولی در مورد برادرم اینم بگم که اون اصلا هیچ تمرینی با الکس نداره و کلا زیاد پیش الکس نیست و سرش با عروسم گرمه و وقتی گفت دیروز نازش کردم منم شکه شدم ولی احتمال میدم الکس مثل امروز حتما دوباره 1 چیزی نظرشو جلب کرده بوده و اونم از فرصت استفاده کرده بوده و الکس رو ناز کرده در مورد بیرون اوردن هم راسیتش هفته ی دیگه 1 مسافرت باید برم که فقط من و مادرم میریم و برادرم اینا پیش الکس هستن و برای اینکه نمیتونن الکس رو بیارن بیرون . بزارنش داخل قفس گفتم بزارم برم بیام بعدش دیگه با نظم و در ساعت های مشخص بیارمش بیرون و سر دادن و روی دست اوردنو باهاش کار کنم.1 سوالم که دارم اینه که وقتی الکس از قفس میاد بیرون اگه خیلی نزدیکش بشی غار میزنه یعنی این هم با مرور زمان خوب میشه؟باز هم ممنون که به سوالات جواب میدین.ممنون
    وقتی که میاریش بیرون سعی کن حرکاتت تند نباشه .طوطی ها از حرکت تند می ترسن .کارایی که انجام میدی همه با ملایمت و با خونسردی باشه .حرکت اضافه هم نداشته باش اون لحظه .مثلا اگه می خوای بهش غذا بدی آروم دستتو ببر سمتش بعد یه جا نزدیک منقارش نگه دار و اصلا حرکت نده بذار خودش بیاد ازت بگیره .شاید با این کار فکر کنه می خوای دنبالش کنی اونوقت عصبی می شه .اگه هم می خوای حرکت بدی چون فکر می کنی خیلی دور شده خیلی آروم باز دستتو ببر سمتش.اوایل برای جلب اطمینان این کارا لازمه .بعد که فهمید تو بی خطری(هنوز کاملا اطمینان نداره بهت ) راحت تر می تونی بیرون از قفس باهاش رفتار کنی .موفق باشی .

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط 00masoud نمایش پست ها
    با سلام
    خیلی عالیه خدا همشونو حفظ کنه
    اگه میشه ازتون چنتا سوال بپرسم
    برای رام شدن چه جور باش تمرین کردین همین طور برای حرف زدن اخه یه دم شکلاتی چشم سفید دارم که
    یه 5 کلمه ای حرف زده ولی وقتی میرم پیش قفسش میچسبه به دیواره پشتی قفس و دیگه ازم چیزی نمیگیره مگه سریع برم پیشش و غذا بزارم دهنش که اکثر وقتا میندازش خیلی دوست دارم از تجربتون استفاده کنم تا بتونم این کوچولورو سریعتر رام کنم چون برام حرف زدن زیاد مهم نیست حالا نمیدونم چه جوری باش کار کنم چهقدر اسرار کنم گردو پسته هیچی ازم نمیگیره چه برسه...
    با تشکر
    سلام
    به جز مواردی که خانم سپیده از شما خواستند که بگید این را هم اضافه کنید که چند وقته داریدش و دیگه اینکه آیا 5 کلمه را از صاحب قبلیش یاد گرفته ؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    ممنون شهرزاد خانم در مورد زمان که گفتم 1 کم تنبلم و هیچ وقت 2 ساعت نمیرم روی مخه الکس و زمان هامو حودودا 10 تا 20 دقیقه برای تمرین و یک روز در میان حودودا 2 ساعت برای بیرون اوردن گزاشتم.در مورد رفتارشم با من باهاتون موافقم ولی 1 مشکل دیگه هم که هست اینه که فکر کنم ایشون 1 دختر خانم هستن چون هم چشماش گرد هستش و هم با خانم ها اصلا که نه ولی حودودا خوب نیست مثلا زیاد با مادرم و خاهرم رابطه ی خوبی نداره ه ه ه ه!!!!!!!اگه توی این چند روز دیدین اسم الکس عوض شدش تعجب نکنید.!!!!!!!!!!!!!
    سلام علی آقا
    این که میگن طوطی ها با جنس مخالف خودشون ارتباط بیشتری برقرار می کنند در منابع معتبر مورد شک و تردید ست علی رغم اعتقاد بسیاری از صاحب نظران ( چه در این سایت چه در اسیر سایت های فارسی) باید بگم که زیاد صحت نداره و مورد بحث و تحقیقه و دیگه اون که موارد کاملا عکسش را بارها و بارها دیده شده بنابراین اینکه رابطه اش با خانمها خوب نیست نمی تونه دلیل قانع کننده ای برای ماده بودن پرنده شما باشه

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط hoak128 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوست عزیز

نکته ای رو خواستم عرض کنم که انجام واکسیناسیون در طوطی ها به روشی تزریقی کاری اشتباه و خطرناک است !!!
    دوست عزیز
    در مورد این مطلب و مزایا و معایب این روش در این تاپیک و سایر تاپیک ها بار ها و بارها بحث شده
    لطف کنید یک سر به صفحات قبلی بزنید تا با نقطه نظرات بیشتری آشنا بشید
    راهنمایی کردن دوستان به این صورت بدون ذکر معایب و مزایای از منابع معتبر و دوستانی که در این امر مجرب هستند شاید زیاد صحیح نباشه
    با آرزوی شادی وسلامتی برای شما

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط majid225 نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید و تشکر از زحمات شما.دنبال یک دامپزشک که در زمینه بیماریها و واکسیناسیون طوطی خاکستری در شیراز فعالیت بکنه هستم.خواهشمندم اگر سراغ دارید به من اطلاع بدهید
    سلام دوست عزیز اگر دامپزشک مجرب باشه اشکالی نداره بلکه می تونه مفید هم باشه و از اتفاق افتادن بسیاری از مسائل جلوگیری کنه
    در تزریق واکسن مجرب بودن دامپزشک، استاندارد بودن واکسن بسیار حایز اهمیت است
    همانطور که سایر دوستان هم اشاره کردند از دکتر برهانی کیا بپرسید شاید ایشون یک فرد یا یک مرکز معتبر را اونجا بشناسند و بهتون معرفی کنند

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    یه نکته دیگه به گفته های خانم شیکرا اضافه کنم .که گرد بودن چشم هم نشونه ماده بودنش نیست که به خاطرش با خانم ها بد باشن و با آقایون خوب .دوتا از طوطی های اول من هم یکی چشاش کشیده تر و یکی چشماش گردتر بود و هر دو هم بیش از حد از آقایون خوششون میومد .این طوطیم هم چشماش کشیدست ولی از خانما خوشش میاد .من تو اولین کتابی که راجع به کاسکو خوندم نوشته بود که کاسکو از صداهای مردونه بیشتر خوشش میاد .این تا چه حد درسته من زیاد خودمو درگیرش نکردم .چون برعکسشم دیدم .پس اینا همه یه جور حدسه .آدم خودشو درگیر این نظریات نکنه خیلی بهتره .این نظر منه .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2563
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    یه نکته دیگه به گفته های خانم شیکرا اضافه کنم .که گرد بودن چشم هم نشونه ماده بودنش نیست که به خاطرش با خانم ها بد باشن و با آقایون خوب .دوتا از طوطی های اول من هم یکی چشاش کشیده تر و یکی چشماش گردتر بود و هر دو هم بیش از حد از آقایون خوششون میومد .این طوطیم هم چشماش کشیدست ولی از خانما خوشش میاد .من تو اولین کتابی که راجع به کاسکو خوندم نوشته بود که کاسکو از صداهای مردونه بیشتر خوشش میاد .این تا چه حد درسته من زیاد خودمو درگیرش نکردم .چون برعکسشم دیدم .پس اینا همه یه جور حدسه .آدم خودشو درگیر این نظریات نکنه خیلی بهتره .این نظر منه .
    خیلی ممنون.در گیری چیه حالا 1 حرف زدم.اصلا اقا الکس همون الکس میمونه و 1 گل پسر قد و پرو و در عین حال مهربان و نترس هستش.

صفحه 204 از 1238 نخستنخست ... 1041541851861871881891901911921931941951961971981992002012022032042052062072082092102112122132142152162172182192202212222232543047041204 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)