مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط son_1981 نمایش پست ها
    سلام به تمامی دوستان خوبم - بچه ها من حدود 14 روزپیش الکس رو خریدم - و خوب پس از 4 روز اول که اون رو به خونه اوردم یه سفر کاری برام پیش اومد که مجبور شدم یک هفته به مشهد برم و خوب توی این یک هفته الکس رو خونه مادرم گزاشتم و خوب بزنم به تخته غذا و خوراکش هم خوبه و خیلی خیلی رامتر و ارومتر شده - حالا چندتا سئوال دارم ( اینم بگم که الکس یه جوجه دم قرمز چشم دودی هست ))

1- حالا پس از این دو هفته چیکار کنم ؟؟؟ هنوز وقتی که میریم سمت قفسش شروع میکنه به غرغر کردن

2- یه مشکل دیگه که البته خیلی خیلی بهتر شده اینکه - اون روزای اول جلوی خودمون غذا نمیخورد حتی ساعت ها میگزشت ولی میترسید غذا بخوره ولی دیشب دیدم که سرش رو کرد تو ظرفش و شروع کرد به غذا خوردن
    این مال چی هست ؟؟؟

آخه من تا کی صبر کنم تا خوب بشه ؟؟ چقدر دیگه باید صبر کنم تا اعتاد کنه بهم ؟؟؟

میترسم سنش بره بالاتر و از چشم دودی بودن هم در بیاد - - اونوقت دیگه کار سخت تر میشه -

3- به نظر شما چطوری بهش با دست غذا بدم ؟؟ آیا با این ترسی که داره و میره ته قفس وا میسه و غر غر میکنه میاد از دستم تخمه بگیره ؟؟

4- بچه ها راستی براش سیب میزارم روی تخمه هاش - به نظر شما این کار مشکلی داره ؟؟ یعنی اینکه سیب رو بزارم لای میله های قفس بهتره ؟؟؟ یا روی تخمه هاش مشکلی نداره - یعنی یه وقت مریض نمشه ؟؟؟؟

البته یه ظرف دیگه داخل قفسش هست که خودم جدا خریدم براش ولی خوب راستش میترسم دست کنم تو قفسش
    فقط نمیدونم چرا سیب را بر میداره - انگار مزه میکنه بعد هم میندازه پائین - یه کمی هم بهش عسل زدم گفتم شاید خوشش بیاد ولی نخورد و شروع کرد به تخمه خوردن

5- راستی بچه ها الکس چشم دودی هست - ولی 2 روز بعد از اینکه خریدمش نشسته بودم توی خونه که یک دفعه شروع کرد به صوت زدن - اقا یه صوت میزد بعد من میگفتم جونم - - - دوباره یه صوت دیگه میزد و من هم یه چیز دیگه میگفتم - - بعدش هم یه چیزایی مثل اینکه بخواد بلغور کنه میگفت -

نمیدونم با این سن کم - ایا ممکنه که بخواد حرف بزنه ؟؟؟؟؟؟؟

6- بچه ها یه سئوالی خیلی مهم دارم :

روزی که خریدمش پرنده فروش بالهاش را همونجا چید - و به این صورت که :

یک حوله انداخت روش و با دو دست گرفتش و اوردش بیرون و با کمک دوستش بالهای الکس را چیدند -- بعد هم به من گفت ببین کاری که نداره برای دستی کردنش مثل الان من یه حوله بنداز روش و بیارش بیرون بعد هم بزارش روی پات تا 2-3 روز اول فقط روی کمرش را ناز کن و باهاش حرف بزن - - و بعد یواش یواش حوله را از روی سرش هم کمی بده عقب تا ببینه صورتت را تا یواش یواش بشناستت و دستی بشه - --

البته میگفت اگه بخوای بیا بزاش اینجا من 40000 تومان میگیرم و توی 1 تا 2 هفته برات خیلی خون سرد و یواش یواش دستیش میکنم -

نمدونم چیکار کنم -- اصلا این کار را خودم انجام بدم یا نه ؟؟؟ و یا اینکه ببرمش تا اون دستیش کنه یا نه ؟؟؟

بچه ها راستی داشت یادم میرفت ::
    به غیر از تخمه و بادام زمینی - به الکس من چه چیزی میتونم بدم - راستی نمیدونم چرا بادام زمینی ها را از توی پوستش در میاره - از وسط جدا میکنه و میندازه پائین و نمیخوره ؟؟؟؟

لطفا در مورد حبوبات خیس خورده توضیح بدین که به چه روشی اون ها نرم یا به قولی آب پز کنم - -
    با زودپز ؟؟ با قابلامه ؟؟ چه مدت ؟؟ چه طوری بهش بدم ؟؟ ایا تخمه را از جلوش بردارم یا نه ؟؟ چندتا دونه در روز ؟؟؟ اول نخود بدم یا لوبیا - یا . . . . ؟؟؟؟

خواهشن توضیح کامل بدین - ممنون میشم

به نطر من طوطیه شما پیشرفتش خیلی عالیه .شما 14 روز آوردینش یه هفتشم که نبودین .10 روز اول هم که آشنایی با محیطه .که شما یه بار هم جابجاش کردین .پس به نظرم شما یه هفته دیگه هم صبر کنید .همه بچه ها این راهی که شما داری میری رو رفتن .سن بالاتر از طوطی شما هم رام شده .پس نگران این مورد نباشید .شما این لینک ها رو حتما بخونید :

http://www.parsipet.ir/forum/showthread.php?t=7052

http://www.parsipet.ir/forum/showthread.php?t=6804

شما باهاش حرف زدن رو تمرین کنید .امکان اینکه طوطی با سن کم حرف بزنه هست ولی خیلی کم پیش میاد .
    درباره اون فروشنده ی مهربون هم شهرزاد جواب داد.رام کردن طوطی توسط یکی یگه هیچ سودی واسه شما نداره .طوطی باید به شما اعتماد کنه . تا وقتی که کاملا رام نشده نباید از حوله استفاده کنید . تمام بجه ها با روشهای خیلی ساده تونستن طوطیشون رو رام کنن .نیازی به حوله نیست.مخصوصا اینکه طوطیه شما کم سنه و راحتتر می تونید رامش کنید .جواب سوالاتتون درباره غذا هم تو این لینک هایی که گذاشتم براتون هست .حتما بخونید .

کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    اقا جان14 روز که بچه بازیه!!!!؟ میگفتی 140 روز تازه میشد یه چیزی

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    سلام بچه ها
    من طوطیم :smile (43)::smile (43)::smile (43)::smile (43)::smile (151)::smile (151)::smile (151)::smile (151)::smile (151)::smile (151)::smile (151)::smile (151):
    گفتم که سخننگو شده امروز یه فش خیلی بد داد من که این همه مواظب حرف برادرام بودم موندم چجوری میگه الان هم گریم در اومده اعصابم داغونه دارم مینویسم فک میکنم از یکی از برادرام یاد گرفته حرف بدی هم هست آخه کاسکو مگه حرف دیگران رو هم گوش میکنه آخه من یه کلمه رو میرم روبه روش باهاش کار میکنم میگه من موندم چجوری یاد گرفته الان هم 4 کلام بعلاوه ی این فوش بعد 5 تا یاد گرفته بابا -سلام -بیا - مکسی
    به نظرتون مشکل از اسم نیست چون اسم رو تازه یاد گرفته بعد بخش بخش میگه بنظرتون مشکل از اون نیست چون موقعی که میخواست بابا رو یاد بگیره اولش با رو تکی میگفت منم فک میکنم مشکل از مکسی باشه منظورم اسمشه چون خودش هم یاد گرفته با صدای من یاد گرفته مثل من هم بخش بخش میگه اگرم فوش بده راه درمانش چیه من که والا مثل قبلا نمیزارم کسی بگه قبلا هم همینطوری بود من موندم از کی یاد گرفته البته اگه اینطوری باشه تمامی دوستان ازتون خواهش میکنم بهم بگین که چیکار کنم طوطی قبلیام فوش بلد نبودن اصلا شما دوستان کسی نیست طوطیش فوش بده یا یه کلمه ای مثل فوش میگفته بعد صاف شده فهمیدین که فوش نیست من چه کار کنم خواهش میکنم دوستان از مدرسه اومدم اینو شنیدم روحیم رو باختم اعصایم به هم ریخت به زور اومدم سراغ کامپیوتر

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط gray_parrot نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    من طوطیم :smile (43)::smile (43)::smile (43)::smile (43)::smile (151)::smile (151)::smile (151)::smile (151)::smile (151)::smile (151)::smile (151)::smile (151):
    گفتم که سخننگو شده امروز یه فش خیلی بد داد من که این همه مواظب حرف برادرام بودم موندم چجوری میگه الان هم گریم در اومده اعصابم داغونه دارم مینویسم فک میکنم از یکی از برادرام یاد گرفته حرف بدی هم هست آخه کاسکو مگه حرف دیگران رو هم گوش میکنه آخه من یه کلمه رو میرم روبه روش باهاش کار میکنم میگه من موندم چجوری یاد گرفته الان هم 4 کلام بعلاوه ی این فوش بعد 5 تا یاد گرفته بابا -سلام -بیا - مکسی
    به نظرتون مشکل از اسم نیست چون اسم رو تازه یاد گرفته بعد بخش بخش میگه بنظرتون مشکل از اون نیست چون موقعی که میخواست بابا رو یاد بگیره اولش با رو تکی میگفت منم فک میکنم مشکل از مکسی باشه منظورم اسمشه چون خودش هم یاد گرفته با صدای من یاد گرفته مثل من هم بخش بخش میگه اگرم فوش بده راه درمانش چیه من که والا مثل قبلا نمیزارم کسی بگه قبلا هم همینطوری بود من موندم از کی یاد گرفته البته اگه اینطوری باشه تمامی دوستان ازتون خواهش میکنم بهم بگین که چیکار کنم طوطی قبلیام فوش بلد نبودن اصلا شما دوستان کسی نیست طوطیش فوش بده یا یه کلمه ای مثل فوش میگفته بعد صاف شده فهمیدین که فوش نیست من چه کار کنم خواهش میکنم دوستان از مدرسه اومدم اینو شنیدم روحیم رو باختم اعصایم به هم ریخت به زور اومدم سراغ کامپیوتر
    سلام .آرین جان ببخش ولی خیلی خندیدم .:smile (23)::smile (23)::smile (23):

معمولا اون حرفایی که خیلی تو خونه تکرار میشه رو می گن .مثلا من و طوطیم تمام روز تو اتاق هستیم وقتی تلفن زنگ میزنه و من می گم الو .اونم واسه اینکه من اینقدر این کلمه رو گفتم خودش یاد گرفت .یعنی من هیچ تمرینی نکردم باهاش .تنها کاری که می تونی انجام بدی اینه که به اون کلمه توجهی نکنی .نخندی به خاطرش .یا تشویقش نکنی .عکس و العمل نشون ندی .چون همه اینا به منزله توجه تو به طوطیته.و اونم به دنباله جلب توجهه و اگه بفهمه که با این کلمه توجهت جلب شده ممکنه مرتب تکرارش کنه .بهتره تمرینه یه کلمه دیگرو شروع کنی .واسه اون کلمه جدید خیلی تلاش کن .انواع توجه و جایزه رو هم ،در اختیارش قرار بده .یعنی واسه کلمه جدید کلی ذوق و شوق از خودت نشون بده .به مرور اگه اون کلمه بد رو تکرار نکنی میشه امیدوار بود که دیگه نگه .مثلا طوطیه من .یه مدت خیلی بهش می گفتم به به .اونم گفت یه مدت .ولی بعد که من تکرارش نکردم تقریبا یادش می رفت که اونو بگه و مرتب اون چیزی رو می گفت که می دونه به خاطر گفتنش ، من حاضرم از جام پاشم و بهش جایزه بدم .مثلا الان به من می گه بابا و سپیده (البته هیچ ربطی به هم ندارن ) ولی چون می بینه اینا رو خیلی دوست دارم زیاد تکرارش می کنه .شما هم همینکاری که گفتم انجام بده .به داداشتم بگو دفعه آخرت باشه جلو طوطیم حرفه زشت بزنی .:smile (140):و اینکه کلمات رو تیکه تیکه نگو واضح بگو که اونم واضح بگه .می تونی این حرف زشتش رو به سمت اون چیزی که می خوای هم تغییر بدی .مثلا بلند و واضح اسمشو بگو (چون اون کلمه مشتق شده ی اسمشه بعدخودش اصلاح می کنه )البته همه بستگی به خودت داره که چجوری و تا چه حد تو یاد دادنه اسمش به طور صحیح تلاش کنی .:smile (23)::smile (23):
    موفق باشی

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    سلام .آرین جان ببخش ولی خیلی خندیدم .:smile (23)::smile (23)::smile (23):

معمولا اون حرفایی که خیلی تو خونه تکرار میشه رو می گن .مثلا من و طوطیم تمام روز تو اتاق هستیم وقتی تلفن زنگ میزنه و من می گم الو .اونم واسه اینکه من اینقدر این کلمه رو گفتم خودش یاد گرفت .یعنی من هیچ تمرینی نکردم باهاش .تنها کاری که می تونی انجام بدی اینه که به اون کلمه توجهی نکنی .نخندی به خاطرش .یا تشویقش نکنی .عکس و العمل نشون ندی .چون همه اینا به منزله توجه تو به طوطیته.و اونم به دنباله جلب توجهه و اگه بفهمه که با این کلمه توجهت جلب شده ممکنه مرتب تکرارش کنه .بهتره تمرینه یه کلمه دیگرو شروع کنی .واسه اون کلمه جدید خیلی تلاش کن .انواع توجه و جایزه رو هم ،در اختیارش قرار بده .یعنی واسه کلمه جدید کلی ذوق و شوق از خودت نشون بده .به مرور اگه اون کلمه بد رو تکرار نکنی میشه امیدوار بود که دیگه نگه .مثلا طوطیه من .یه مدت خیلی بهش می گفتم به به .اونم گفت یه مدت .ولی بعد که من تکرارش نکردم تقریبا یادش می رفت که اونو بگه و مرتب اون چیزی رو می گفت که می دونه به خاطر گفتنش ، من حاضرم از جام پاشم و بهش جایزه بدم .مثلا الان به من می گه بابا و سپیده (البته هیچ ربطی به هم ندارن ) ولی چون می بینه اینا رو خیلی دست دارم زیاد تکرارش می کنه .شما هم همینکاری که گفتم انجام بده .به داداشتم بگو دفعه آخرت باشه جلو طوطیم حرفه زشت بزنی .:smile (140):و اینکه کلمات رو تیکه تیکه نگو واضح بگو که اونم واضح بگه .می تونی این حرف زشتش رو به سمت اون چیزی که می خوای هم تغییر بدی .مثلا بلند و واضح اسمشو بگو (چون اون کلمه مشتق شده ی اسمشه بعدخودش اصلاح می کنه )البته همه بستگی به خودت داره که چجوری و تا چه حد تو یاد دادنه اسمش به طور صحیح تلاش کنی .:smile (23)::smile (23):
    موفق باشی
    ممنون سپیده جان
    ببین الان متوجه شدم اشتباه تو آموزشم باشه چون داداشم هر وقت فوش بدن از اتاق میندازمشون بیرون هوای مکسی رو هم دارن ولی الان موقع گفتن مکسی همونطور که بهم گفتی بهش گفتم یاد گرفت میم رو به سبک اون کلمه میچسبونه میگه چه کنیم دیگه البته منم تعجبم از اینا بود چون من اصلا همیچین چیزایی تو اتاق مکسی از دهنم بیرون نمیاد طوری عادت کردم که تو بیرون از خونه هم فوش نمیدم به هر حال ممنون ازت منم همین روند رو پیش میگیرم اگر قطع کرد خبر میدم سسپیده جان
    با تشکر
    آرین

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    سلام
    من ميخوام فردا عسلو ببرم حموم اشكالي نداره؟؟؟؟
    ممنون

کاربر ساده

شماره عضویت
    3172
    سلام بچه ها 3 تا عکس از الکس گرفتم - البته می بخشید از این بهتر نشد ازش عکس بگیرم -

لطفا نظر بدین چند وقتشه ( لازم به ذکره که بگم عکس ها بدون فلش هستند )

کاربر ساده

شماره عضویت
    195
    سلام به همگی:smile (23):
    من بالاخره موفق شدم و میشا حرف زد :smile (172):کاملا نامید بودم اما الان 2 هفته اس اسمم و میگه . من میخواستم به همتون بگم من الان 1سال و 3 ماهه که میشا رو دارم تا 2 هفته پیش خدا میدونه بعضی وقتا چقد نامید میشدم گاهی میگفتم پر کن شده گاهی میگفتم لاله اما همش اشتباه بود . و الان دیگه مطمئن شدم زمان و تمرین مداوم و از همه مهم تر نامید نشدن بالاخره کار خودشو میکنه . مطمئن باشید دیرو زود داره اما سوخت وسوز نداره :smile (137)::smile (137):دوستان به این راحتیا کوتاه نیاین :smile (204):

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    نقل قول نوشته اصلی توسط misha نمایش پست ها
    سلام به همگی:smile (23):
    من بالاخره موفق شدم و میشا حرف زد :smile (172):کاملا نامید بودم اما الان 2 هفته اس اسمم و میگه . من میخواستم به همتون بگم من الان 1سال و 3 ماهه که میشا رو دارم تا 2 هفته پیش خدا میدونه بعضی وقتا چقد نامید میشدم گاهی میگفتم پر کن شده گاهی میگفتم لاله اما همش اشتباه بود . و الان دیگه مطمئن شدم زمان و تمرین مداوم و از همه مهم تر نامید نشدن بالاخره کار خودشو میکنه . مطمئن باشید دیرو زود داره اما سوخت وسوز نداره :smile (137)::smile (137):دوستان به این راحتیا کوتاه نیاین :smile (204):
    خوبه شما میگید 1 سال و سه ماه وایسادین ولی من اگه فروشنده ی کاسکوم نبود الان مکسی دست یکی دیگه سخنگو شده بود همش سه هفته پیش ولی الان 6 کلام میگه امروز هم اسم دو تا داداشام رو با هم یاد گرفته

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام
    من ميخوام فردا عسلو ببرم حموم اشكالي نداره؟؟؟؟
    ممنون
    میلاد جان هوا سرد شده خیلی دقت کن می بری حموم حدود 1.30-2ساعت حموم کاسکو , کاکاتو هر چی بزرگتر می شن بیشتر زمان می بره.

چند روز شده عسل پیشت هست؟

صفحه 200 از 1238 نخستنخست ... 1001501811821831841851861871881891901911921931941951961971981992002012022032042052062072082092102112122132142152162172182192503007001200 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)