صفحه 20 از 1238 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839701205201020 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 191 به 200 از 12376
    کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط TOU2 نمایش پست ها
    سلام به دوستان و خان با مرام
    خان
    خاکستری من که امروز درست 4 ماهه خریدمش و خیلی پر رو و شلوغه حدود 20 کلمه یاد گرفته اما نمی دونم چرا هر بار دوسه تا از کلمه هارا به انتخاب خودش چند روز مدام میگه و بی خیال بقیه میشه بعد میره سراغ چند تای دیگه با اینکه مدام در طول روز تمام کلمات را براش تکرار می کنم فکر می کنید چرا؟
    سلام دوست عزيز
    تمامي طوطي ها چه كاسكو چه شاه طوطي و چه عروس هلندي اينطور نيست كه تمامي كلماتي رو كه بلد هستند رو در تمامي روزهاي هفته براي شما تكرار كنند....والا كاسكوي من هم گاهي يكدفعه به چند كلمه گير مي داد و در طول روز فقط اونها رو تكرار مي كرد....البته كلماتي رو كه باهاشون شرطي شده بود هميشه در جاي خودش مي گفت مثلا تو خونه وقتي من رو صدا مي كردند كاسكو ميگفت ((بله چيه)) و يا وقتي تلفن زنگ مي زد كاسكو مي گفت((بفرماييد)) و يا وقتي از قفس مياوردمش بيرون و بعد وادارش مي كردم بره توي قفس مي گفت((برو تو قفس)) كلمات اين چنيني رو هميشه به جاي خودش مي گفت اما بقيه كلمات رو گاهي يكي دو روز اصلا نمي گفت....البته اين كاري كه من ميگم اگر شما بكنيد هر روز 90 درصد كلماتي رو كه بلده ميگه....بزاريد تجربه خودم رو بگم: كاسكوي من كلمات ((كاسكو))-((سلام))-((خوبي))-((بوس بده))-((ارباب عاشقتم))-(( i love u)) -((چاكرم))-((مخلصم)) -((من طوطيم))-((ماشا الله هزار ما شاالله)) و چند كلمه ديگه رو بلد بود .....هميشه و در همه روز من تمامي اين كلمات رو پشت سر هم براش تكرار مي كردم و در سي دي هم ضبط كرده بودم و زماني كه منزل نبودم براش پخش مي كردم كه يادش نره ...نكته مهم اين هست كه هميشه ترتيب تكرارتون بايد يكجور باشه يعني هميشه بگيد كاسكو سلام خوبي بوس بده ارباب عاشقتم آي لاو يو چاكرم مخلصم من طوطيم و.....من هميشه اين كلمات رو پشت سر هم بدون هيچ مكث و سكوتي تكرار مي كردم و هميشه هم كاسكو پشت سر هم اين كلمات رو مي گفت يعني وقتي رو دور حرف زدن ميوفتاد پشت سر هم اينها رو مي گفت چون من هميشه پشت سر هم براش تكرار كرده بودم ...اما دوستان دقت كنيد كه اول كلمات رو بصورت تكي يادش بديد و بعد از اينكه ياد گرفت هميشه پشت سر هم تكرار كنيد و كلمه جديد رو هم كه ياد گرفت باز بزاريد در آخر اين كلمات كه پشت سر هم هستند...به اين ترتيب كاسكو وقتي شروع ميكنه به حرف زدن معمولا همه كلمات رو سريع و پشت سر هم ميگه ....البته هرچي بريم جلوتر كار شما مشكل ميشه چون شما بايد تمامي كلمات رو دقيقا به ترتيب بدون جابجايي هر روز روزي چند بار براي كاسكو تكرار كنيد......يادتون باشه وقتي كاسكو چند كلمه اي ياد گرفت همين داستان رو اجرا كنيد و از پراكنده گويي پرهيز كنيد.

نقل قول نوشته اصلی توسط ARAM نمایش پست ها
    وای دوستان باور نمی کنید من 10بار ه لوبیا و عدس گذاشتم ولی آرام اصلا نگاه نمی کنههههههههههه از ظهر تا اخر شب ولی حتی با دست هم نخورد....
    من براي اينكه كاسكوم رو عادت به خوردن استخوان ران مرغ پخته بدم چيزي در حدود يك ماه براش مي زاشتم و خودم با دست بهش مي دادم تا اينكه بالاخره خورد...براي اينكه طوطي عادت كنه به خوردن غذاي جديد خيلي درد سر داره....احتمال هم داره هيچوقت اون رو نخوره مثلا من الان يه عروس صحبت كن دارم كه 1.5 ماهه هر كاري مي كنم ارزن و تخم كتون بخوره ،نمي خوره ...من ديگه بي خيال شدم ....شما هم سعي خودتون رو بكنيد اما اگر 1.5-2 ماه تلاش كردين و نتيجه نگرفتين ديگه معلومه كه طوطي به هيچ صراطي مستقيم نميشه .

نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    سلام
    من ممكنه فردا از ساعت1و2عصر تا 1و2نصف شب خونه نباشم اشكالي نداره خاكستريم تو اين مدت تو خونه تنها باشه؟؟
    دوست عزيز از ساعت 1و2 عصر تا 1و2 نصف شب ميشه 12 ساعت...به نظر شما اگر كاسكو رو 12 ساعت تنها بزاريم مشكلي ايجاد ميشه؟.....در ضمن ديگه از ساعات 9-10 شب كاسكو مي خوابه پس نهايتا 8 ساعت تنهاست....شما بقيه روزها مگه 24 ساعته در منزل پيش كاسكو هستين؟
    دوستان ...عزيزان.....خانومها....آقايون ....ما ميگيم كاسكو حساسه......ما ميگيم كاسكو توجه لازم داره....ما ميگيم كه افسرده ميشه اما نه ديگه به اين شدتي كه شما داريد سخت ميگيريد...اگر اينطور بود هيچ ابولبشري نمي تونست در منزلش كاسكو نگه داره ...گاهي شور شور هستيد و گاهي بي نمك...بابا يه حد وسطي هم وجود داره...ديگه اينطور هم نيست كه اگر يك روز كاسكو تنها موند مشكل پيدا كنه...من كه چند بار گفتم ساعت 7 صبح تا 7-8 شب سر كار هستم و منزل نيستم كسي هم در منزل هيچ توجهي به هيچيك از طوطيهام نداره و تاحالا مشكلي هم نداشتم.

کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_137077 نمایش پست ها
    قدیما من این حرفو می گفتم اقا می گففت خوب کاسکوی منم اونطورهه تمرین کن می شه .منم می گفتم نه باب این کاسکوی ما رو ندیده چه قدر سمجه.
    دوست من شما با یه دستت گیجش کن و با اون یکی ارووووووووووووووووووم ناز من سرشو.راستی از قاز بترسی نمی شه .بزار قاز بگیره .توی تاریکی بکن یکم ارومتره.توکه می گی نیم ساعت عار غار کرد و من پشیمون شدم یعنی اینکه به کاسکوت یاد می دی اقا نیم ساعت جیغ بکش و هر وقت دستمو کشیدم ساکت شو.بزار بفهمه تو اربابشی((البته با مرهمت))

دوست محترم این جوری که شما می گی نشون می ده شما هیچی بلد نیستی .کاش به جای کاسکو ملنگو می خردیدی تا تمرین بشه برات.

شما کاسکوت از غار نیفتاده سرشو جرا می خارونی .اطلا کی گفته بری بشینی جلو قفسش اینکه نمیشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

عجله کنی کاسکوت از استرس بیشتر دشمن .میشه.شما با ید دوهفته باهاش مهر بونی کنی.فقط غذا بدی ظروفشو عوض کنی احیانا موقع تعویض غذا غار کشید بی محلی کنی. تا کارات از یادش بره.توی این دوهفته ببریش حمام توی قفس.بعد یه 10-15 روزی هم بهش با دستم غذا بدی ((به همراه روش سنتی.)) شد 25 روز بعد 25 روز هنوز تو اجازه داره وقتی غذا می دی بهش بادست نوک انگشتتو بزنی به منقارش اونم یواشکی یه 15 روزهم اونو حساب کنی سر جم بزنی 40 روز بعد می تونی کاسکوتو بخارونی .شد؟ می تونی ؟ مردشی؟ حوصلشو داری.یا می خوای توی یه هفته کاری کنی که یکسال هم اجازه ندی دورو برش بپلکی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟
    کاسکوی من الان درست 4 ماهه پیشمه .با لطف راهنمایی اقا در وهله اول و با مطالعه خودم الان اولا رودست میاد .روشنه میاد.می زاره سرشو بخارونم.بهحمام روی دستم میره. شرطی هم کردم.

کاسکوی من از قفس خارج شدنش شرطیه .یعنی وقتی به تورکی میگم بیا بیرون بلا فاصله میاد.و وقتی بهش میگن برو قفس بال فاصله میره.
    هر کی که کاسکوش از یه ماه بیشتر باشه که اومده خونه و پرشهام زده شده بخواد روششو می گم بهش.

الان هم دارم مرحله حرفیدنو باهاش ور می رم.تا اینجا باورم نمی شد پیش برم.می گفتم این ادم بشو نیست ولی دیدم بلاخره با وقت گذاشتن می شه.انشالله منتظرم حرفید یاد بگیره بهش اسم خانو یاد میدم بگه " ادم خوبیه""
    دوستان پیام خصوصی دادین نفهمیدم((عادت نداریم به محرمانه ها)) من سربازم بااین همه فکر کنم موفقم کاسکوم مثل هم سن من رفتار میکنه .یعنی بعضی وقتا من بهش نشون می دم رییسم بعضا اون .راستی الان میرم به پیاما جواب می دم.ببخشید
    سلام دوست عزیز
    از لطف شما بی نهایت سپاسگذاریم ولی دوست عزیز اول از همه ببخشید یکم تو نوشتن دقت کنید چون خیلی از کلمات نا مفهوم و اشتباهه تو حساب کتابم یکم اشتباه دارید منظورم جمع زدن نیست اون حسابایی که واسه دوستمون کردی اگه شما یکم دقت کرده باشی خود آقا به خود شما هم گفته بود که باید برای از غار انداختن بعد همون چند روزو 10 روزه اونو از غار بندازین و اون عملیاتو روش انجام بدین که هم از غار بیوفته هم سر بده هم رام بشه ولی به نسخه پیچیدن خودتون نگاه کنید در ضمن همه ما اولش بلد نبودیم و همه کاسکو باز نبودن شما با دوستمون بد صحبت کردین مگه شما اولش این کاره بودین اول رفتین ملنگو خریدین بعد یکی دو سال شاه طوطی بعد مینا بعد دم شکلاتی بعد کنگو ای بابا این حرفا چیه اطلاعات باید باشه اینجا برای همینه در ضمن این دوستمون همه کارا رو طبق صحبت آقا انجام دادن و کارشون اشتباه نبوده کاسکو با کاسکو فرق میکنه و شما هم بعد از 4 ماه همه کار با کاسکوتون کردین تازه میخواین باهاش تمرین حرف زدن کنید الان باید طوطیتون چند کلمه حرف بزنه با عرض معذرت از شما و دوستان
    موفق باشید

کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.zamani نمایش پست ها
    سلام به همگی دوستان
    من که دیگه جلوی کاسکوم کم آوردم هرچی سرشو میخاونم هرچی حمام می برمش هر چقدر باهاش خوش رفتاری میکنم بازم از غار زدنش کم نمی کنه همه کارمم دقیق انجام میدم طبق گفته شما دوستان ولی بازم میرم جلوی قفس شروع می کنه به غار زدن یک از دوستان گفت بزارش یه جای بلند و باهاش هیچ کاری نداشته باش به نظر شما این کارو انجام بدم یا نه ؟
    [QUOTE=m.zamani;1425]

دوست محترم این جوری که شما می گی نشون می ده شما هیچی بلد نیستی .کاش به جای کاسکو ملنگو می خردیدی تا تمرین بشه برات.

شما کاسکوت از غار نیفتاده سرشو جرا می خارونی .اطلا کی گفته بری بشینی جلو قفسش اینکه نمیشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

عجله کنی کاسکوت از استرس بیشتر دشمن .میشه.شما با ید دوهفته باهاش مهر بونی کنی.فقط غذا بدی ظروفشو عوض کنی احیانا موقع تعویض غذا غار کشید بی محلی کنی. تا کارات از یادش بره.توی این دوهفته ببریش حمام توی قفس.بعد یه 10-15 روزی هم بهش با دستم غذا بدی ((به همراه روش سنتی.)) شد 25 روز بعد 25 روز هنوز تو اجازه داره وقتی غذا می دی بهش بادست نوک انگشتتو بزنی به منقارش اونم یواشکی یه 15 روزهم اونو حساب کنی سر جم بزنی 40 روز بعد می تونی کاسکوتو بخارونی .شد؟ می تونی ؟ مردشی؟ حوصلشو داری.یا می خوای توی یه هفته کاری کنی که یکسال هم اجازه ندی دورو برش بپلکی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟[/QUOTE

دوست عزیز بنده در مورد کاسکو هیچ اطلاعاتی ندارم
    من تا 15 روز اصلا با این زبون بسته کاری نداشتم و آب و غذا و نظافت کف و انجام میدادم و بعد از 15روز اولین حمامشو بردم و بعداز 4روز دومین حمام وبعد از 4روز دیگه سومین حمام ولی از غار کشیدنش کم نشد شروع کردم با دست غذا دادن ازدستم فقط بادام زمینی مگیره ومیخوره وبقیه جیزارو میگیره پرت میکنه که اونم با تمربن بالاخره درست میشه در مورد غار زدنش از اساتید پرسیدم که دوستان فرمودن که باید تو یه اتاق نسبتا تاریک سعی کنی سرشو بخارونی تامزه سر خارودن زیر دندونش بیادبنده هم همین کارو کردم ولی بازم غار میکشه
    حالا استاد عزیز شما بفرمایید کجای کار من اشتباه بوده تامن بتونم با راهنمایی شما استاد بزرگ این کاسکو رو رام کنم بنده از این به بعد فقط از شما دستور خواهم گرفت.
    سلام دوست عزیز
    اگه تمام مواردو رعایت کرده باشی اصولا نباید غار بزنه از چیزی ناراحت نیست سنش کمه لباسه تیره نمیپوشی جاش خوبه چند وقته داریش کسی اذیتش نمیکنه ناراحتی مریضی چیزی نداره خودت باید همه مواردو چک کنی خوابش خوبه ببین خیلی باید دقت کنی شاید یه مورد پیش پا افتاده رو فراموش کرده باشی دوباره این تاپیکو بخون با کارای خودت مطابقت بده فقط اگه از غار نندازیش همیشه روش میمونه باز ببین آقا چی میگه
    موفق باشی

کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardi1234 نمایش پست ها
    اقا بالاخره با کلی قار و قور تونستم کمی از گردنشو بخارونم میترسم این قار ها روش بمونه ؟ چون قشنگ میزاره نوکشو ناز کنم اما بعضی وقتا قر قر میکنه .
    سلام دوست عزیز
    نترس همینطور پیش برو با دست غذا سر خاروندن ارتباط عاطفی هم رام میشه هم از غار میوفته فقط صبرو حوصله پا فشاری موفق باشی
    نقل قول نوشته اصلی توسط emperor نمایش پست ها
    دوستان من موفق شدم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    تا چند دقیقه پیش حسابی سرشو خاروندم دیگه چشبیده نه کنج قفس رو نشیمن خودش !
    درسته که شاید چند هفته ای نتونم درست تایپ کنم (به علت مصدومیت شدید )
    بعد از هفت هشت بار سر خاروندن با گاز و قار گوشه قفس فهمید این از اون تو بمیری ها نیست بترکی من کلتو ول نمی کنم!
    اومد رو نشیمن و با بردن دستم فقط دهن باز میکرد ولی انگشت که به پرش میخورد آروم بیخیال میشد منم میخاروندم یه 15 16باری هم اینطوری خاروندم و بای بای لالا
    دوستان دیگه نیازه فردا شبم این حرکتو برم؟
    سلام دوست عزیز
    بله حتما باید ادامه بدی شاید دوباره لازم باشه همونقدر سختی بکشی چند بار اول سخته تا عادت کنه تا زمانی که خودش با میل سر بده باید همینکارو بکنی موفق باشی
    اینم واسه جالبی و خاص بودنشون

دوستان طوطیم کاملا سر حاله ذرت هم از دست به سلامتی میگیره دیگه میشینی پیشش غارر نمیزنه یه غر کوچولو
    اما 4 روزه کلا ساکته! روزا از 6 تا 10 روی قفسه اونجا واسه غذا حتی دو قدم میاد جلو و میگیره!
    ورجه وورجه داره اما بی صدا حتی یکی از اون صداهارو در نمیاره
    شبا هم وقتی پارچه میندازم میره رو کف دریا میشینه میخوابه!!
    حمام 3 هفته پیش یه بار بردم امشبم میخوام ببرم
    دوستان میشه نظر بدین چه کنم؟؟؟؟ یا چیو جا اندا ختم!! و چطور ادامه بدم؟؟؟
    سلام دوست عزیز
    اولا که باید هفته ای یه بار در تابستون حمومش کنی یه روز در میون آب پاش تازه هفته اول برای رام شدن دو سه بار برای ساکت بودن دلایل زیاد میتونه باشه ماله من بیرونه قفس ساکته تویه قفس پر سرو صدا جاشو عوض نکردی از چیزی ناراحت نیست براش سوت بزن باهاش حرف بزن اهنگ شاد بزار دورشو شلوغ کنید نه که یه کاری کنین بترسه منظورم اینه که همه باهاش دوستی کنن من هر کی میاد خونمون برای اولین بارم که شده یواش یواش یه کاری میکنم که با طرف دوست بشه با دست بهش غذا بده بره پیشش برای همین اصلا از کسی نمیترسه با همه دوسته از دسته همه غذا میگیره وقتی سرو صدا میکنیم شلوغ میکنیم میخندیم اونم کیف میکنه چه چه میزنه یعنی کلی صوت میزنه صدا در میاره پس سعی کنید طوطی پرو و اجتماعی بشه نه ترسو و ساکت
    موفق باشی

کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    سلام دوستان
    من دو روز پیش سیلورو بردم حموم بعد از اینکه شستمش داشتم خشکش میکردم باهاش حرف میزدم یواش یواش با نوکش بازی کردم دیدم بدش نمیاد سو استفاده کردم یواش یواش از نوک رفتم رو سرش یکم اذیت کرد ولی کوتاه نیمدم سرشو خواروندم نه بدش اومد نه زیاد تمایل داشت ولی یه کم خاروندم آوردمش بیرون رو زمین گذاشتمش روزنامشو گذاشتم باز یه کم دیگه سرشو خاروندم اروم بود گفتم آخ جون تمومه ولی دیگه بعد از اینکه گذاشتمش سر جاش نذاشت طرف سرش برم منم وقتی دیدم اصلا نمیزاره اذیتش نکردم چون من با زورو خشونت مخالفم ولی امشب دوباره میبرمش حموم تا شاید بزاره دوباره سرشو بخارونم
    دوستان من یه مطلبی از یه پرنده فروش شنیدم نمیدونم تا چه اندازه صحت داشته باشه ولی بدونه اینکه من راجع به کاسکو ی خودم بگم (میخواستم مرغ عشق ازش بخرم بهشم گفتم که خودم کاسکو دارم) اون گفت یه سری کاسکوی جدید دارم و تازه وارد ایران شده که یکم با بقیه فرق دارن رنگ بالشون تیرست جسشون درشته نوکشون مشکیه خوبه ولی رنگه چشمشون بر عکس اون یکیها جوجه مثلا یه ساله کرمه من گفتم همه این مشخصات مثل ماله منه گفت منم اولش گفتم شاید سنشون بالاست ولی با تحقیق فهمیدم یه نوعه که تازه اومده
    موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریم آبشوروگیاهی..کاسکو..بیردد دراگون
    شماره عضویت
    19
    [quote=پرنده ی غریب;1752]

سلام دوست عزیز
    اگه تمام مواردو رعایت کرده باشی اصولا نباید غار بزنه از چیزی ناراحت نیست سنش کمه لباسه تیره نمیپوشی جاش خوبه چند وقته داریش کسی اذیتش نمیکنه ناراحتی مریضی چیزی نداره خودت باید همه مواردو چک کنی خوابش خوبه ببین خیلی باید دقت کنی شاید یه مورد پیش پا افتاده رو فراموش کرده باشی دوباره این تاپیکو بخون با کارای خودت مطابقت بده فقط اگه از غار نندازیش همیشه روش میمونه باز ببین آقا چی میگه
    موفق باشی
    سلام دوست گرامی
    اول ازهمه تشکر میکنم به دلیل حوصله وصبر بجای شما و دوم جواب صریح ودر عین حال مودبانه به دوست عزیزمون
    وامادرمورد کاسکوم تا به اونجایی که تونستم مواردی که شما ودوستان دیگه متذکر شدید رو رعایت کردم سنش حدود یکساله جاشم گوشه پذیرایی خونه والان حدود 40روزه که دارمش

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط HONEY PET نمایش پست ها
    سلام
    به جوش آمدن آب در دماي پائين تر از 100 درجه نه تنها محاله بلكه كار بسيار سادهايست.
    آب در شرايط استاندارد يعني فشار يك اتمسفر و دماي 273 درجه كلوين ، در دماي 100 درجه به جوش مايد.اما در شرايط غير استاندارد، بطور مثال اگر فشار را كاهش دهيم آب در دماي پائين تري به جوش مي ايد.
    ديگه مارو اذيت نكن عزيز ....من هم مي دونم كه اگر فشار اتمسفر كم باشه آب در دماهاي پايين تر از 100 درجه بجوش مياد .اما در شرايط معمولي در منزل من و شما آيا ميشه كه يك قابلمه پر از حبوبات رو بزاريم روي گاز و زيرش رو روشن كنيم و در دماي 60-70 درجه بجوش بياد؟...نه كه نميشه مگر اينكه در شرايط آزمايشگاهي فشار رو كم كنيم تا آب در دماي 60-70 درجه به جوش بياد و يا اينكه بريم قله دماوند يا اورست تا فشار اتمسفر كم بشه و آب در دماي 60-70 درجه به جوش بياد ....عزيز جان در منزل من و شما روي گاز در آشپزخانه بدون هيچ شرايط خاصي محاله.....محاله....محاله......اب در دماي 60-70 درجه به جوش بياد .اين كه ديگه در كتاب فيزيك دبيرستان هم هست .
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARAM نمایش پست ها
    به تمامه خانومهای سایت روزه زن رو تبریک می گم....

سلام دوستان آرام وقتی م یاد بیرون فقط از خودش صدا در می یاره...به نظرتون راهی هست که تو قفسش هم صدا در بیاره؟؟؟؟؟؟؟؟ یا باید با این قضییه کنار بیام؟ چون فکر می کنم اگه هم بخواد به حرف بیاد باید بیرون باشه؟تو قفس ساکته ساکته اما بیرون شیطون و پر جنبوجوش البته با این که پرهاشو هنوز نزدم از رو قفسش تکون نمی خوره یعنی تو قلمرو خودشه .....
    دوست عزيز با بعضي از رفتارهاي كاسكو بايد كنار آمد و گير بهش نداد....زياد تو بحر اين قضيه نرو كه بيرون باشه حرف ميزنه يا داخل قفس باشه....شما كه حالا اول راه هستيد حد اقل 3 ماه ديگه بايد صبر كنيد تا به حرف بياد .....من قبلا گفتم باز هم ميگم كه بيش از روزي 2-3 ساعت بيرون از قفس نباشه.

سلام به همگی دوستان
    من که دیگه جلوی کاسکوم کم آوردم هرچی سرشو میخاونم هرچی حمام می برمش هر چقدر باهاش خوش رفتاری میکنم بازم از غار زدنش کم نمی کنه همه کارمم دقیق انجام میدم طبق گفته شما دوستان ولی بازم میرم جلوی قفس شروع می کنه به غار زدن یک از دوستان گفت بزارش یه جای بلند و باهاش هیچ کاری نداشته باش به نظر شما این کارو انجام بدم یا نه ؟
    اتفاقا برعكس...در مورد كاسكو هاي پر رو كه زير بار رام شدن نميرن همه ميگن كه قفسش رو بزاريد روي زمين...توصيه من به شما اين هست كه قفس رو نه روي بلندي بزاريد و نه روي زمين...روي يك ميز معمولي كه كف قفس حدود 50-60 سانت ارتفاع تا زمين داشته باشه....و اما يك نكته مهم در مورد شما...شما الان 3-4 ماه هست كه كاسكو داريد درسته؟ در اين مدت بايد رام شده باشه.....سر بده....از دست بدون ترس غذا بگيره و ديگه نزديكش كه ميشيد جيغ نزنه...اگر ميبينيد كه هنوز جيغ ميزنه 2 علت داره:

1-باهاش درست كار نكرديد.

2-سنش بالاي 4-5 سال هست (چشماش كرم يا زرده)

اگر تهران هستيد برام پيام خصوصي بزاريد شايد وقت كنم بيام براتون از جيغ بندازمش.

[QUOTE=m.zamani;1425]

عجله کنی کاسکوت از استرس بیشتر دشمن .میشه.شما با ید دوهفته باهاش مهر بونی کنی.فقط غذا بدی ظروفشو عوض کنی احیانا موقع تعویض غذا غار کشید بی محلی کنی. تا کارات از یادش بره.توی این دوهفته ببریش حمام توی قفس.بعد یه 10-15 روزی هم بهش با دستم غذا بدی ((به همراه روش سنتی.)) شد 25 روز بعد 25 روز هنوز تو اجازه داره وقتی غذا می دی بهش بادست نوک انگشتتو بزنی به منقارش اونم یواشکی یه 15 روزهم اونو حساب کنی سر جم بزنی 40 روز بعد می تونی کاسکوتو بخارونی .شد؟ می تونی ؟ مردشی؟ حوصلشو داری.یا می خوای توی یه هفته کاری کنی که یکسال هم اجازه ندی دورو برش بپلکی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟[/QUOTE

دوست عزیز بنده در مورد کاسکو هیچ اطلاعاتی ندارم
    من تا 15 روز اصلا با این زبون بسته کاری نداشتم و آب و غذا و نظافت کف و انجام میدادم و بعد از 15روز اولین حمامشو بردم و بعداز 4روز دومین حمام وبعد از 4روز دیگه سومین حمام ولی از غار کشیدنش کم نشد شروع کردم با دست غذا دادن ازدستم فقط بادام زمینی مگیره ومیخوره وبقیه جیزارو میگیره پرت میکنه که اونم با تمربن بالاخره درست میشه در مورد غار زدنش از اساتید پرسیدم که دوستان فرمودن که باید تو یه اتاق نسبتا تاریک سعی کنی سرشو بخارونی تامزه سر خارودن زیر دندونش بیادبنده هم همین کارو کردم ولی بازم غار میکشه
    حالا استاد عزیز شما بفرمایید کجای کار من اشتباه بوده تامن بتونم با راهنمایی شما استاد بزرگ این کاسکو رو رام کنم بنده از این به بعد فقط از شما دستور خواهم گرفت.
    شما الان حدود 4 ماه هست كه كاسكو رو داريد و من در جريانش بودم كه دقيقا آرام آرام رفتيد جلو و هيچ عجله اي هم نكرديد ....تا اونجايي كه من در جريان بودم تمام مراحل رو با صبر و حوصله رفتين جلو و نتيجه اي نگرفتين....با اينكه در بالا توضيح دادم باز تكرار مي كنم به احتمال قوي سن كاسكوتون بالاي 3-4 سال هست و يا به احتمال ضعيف در تمرينها شما جا مي زنيد و سماجت نمي كنيد ويا كم وقت مي زاريد....از صورت كاسكوتون عكس بزاريد ببينم چشمش چه رنگيه.

کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    [QUOTE=m.zamani;1755]
    نقل قول نوشته اصلی توسط پرنده ی غریب نمایش پست ها

سلام دوست گرامی
    اول ازهمه تشکر میکنم به دلیل حوصله وصبر بجای شما و دوم جواب صریح ودر عین حال مودبانه به دوست عزیزمون
    وامادرمورد کاسکوم تا به اونجایی که تونستم مواردی که شما ودوستان دیگه متذکر شدید رو رعایت کردم سنش حدود یکساله جاشم گوشه پذیرایی خونه والان حدود 40روزه که دارمش
    سلام دوست عزیز
    من وقتی سیلورو بردم پرشو کوتاه کردم یه دو هفته بود خریده بودمش بعد از دو سه روز از غار افتاد از دست غذا میگرفت خیلی آروم شده بود اصلا گاز نمیگرفت به انگشت زبون میزد ولی بعد از اون داستان غار زن شد عصبی گاز گیر بد اخلاق نمیشد بری طرفش بعدشم که اون مریضی و خالو داستانه بعدش که تعریف کردم الان کلی میگذره به مرور از غار افتاد داره آروم میشه باید به مرور اون داستانو از یادش ببرم هنوزم بعضی وقتا غار میزنه گاز میگیره بد اخلاقی میکنه با منم هنوز خوب نشده پس شما ببین یه جایی کار ایراد نداره یا شاید قبلا یه همچین مشکلی ولی باید با صبرو حوصله این مشکلو رفع کنی ناراحت نباش درست میشه سعی خودتو بکن بهش محبت کن هی جلوش باش وقتی غار میزنه تو چشماش نگاه کن محکم بگو نه اون خیلی با هوشه میفهمه سریع ساکت میشه نباید سرش داد بزنی وقتی ساکت شد یه جایزه بهش بده باهاش صحبت کن قربون صدقش برو سوت بزن ولی هر بار غار زد دوباره با همون لحن محکم نه بعد از چند بار اون میفهمه که نباید غار بزنه من بار دوم که به غار افتاد همین کارو کردم تا میرفتم پیشش غاره شدید جلوش وای میسادم همون کار به مرور کم شد الان دیگه غار نمیزنه مگه از یه چیزی ناراحت بشه مثلا دو روز پیش برای حموم بردن اثباب بازیشو برداشتم داشت میکشتم هی غار میزد ولی بعدش فکر کنم فهمید میخاد بره حموم آروم شد حالا شما باید هم خودت همه کاراتو چک کنی هم داستان کامل طوطیتو واسه بچه ها تعریف کنی مو به مو تا پیدا بشه که مشکلی هست یا نه
    موفق باشی

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardi1234 نمایش پست ها
    اقا بالاخره با کلی قار و قور تونستم کمی از گردنشو بخارونم میترسم این قار ها روش بمونه ؟ چون قشنگ میزاره نوکشو ناز کنم اما بعضی وقتا قر قر میکنه .
    دوست عزيز ما اين كار رو مي كنيم كه جيغ و قار از سرش بيوفته نه اينكه روش بمونه.

دوستان من موفق شدم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    تا چند دقیقه پیش حسابی سرشو خاروندم دیگه چشبیده نه کنج قفس رو نشیمن خودش !
    درسته که شاید چند هفته ای نتونم درست تایپ کنم (به علت مصدومیت شدید )
    بعد از هفت هشت بار سر خاروندن با گاز و قار گوشه قفس فهمید این از اون تو بمیری ها نیست بترکی من کلتو ول نمی کنم!
    اومد رو نشیمن و با بردن دستم فقط دهن باز میکرد ولی انگشت که به پرش میخورد آروم بیخیال میشد منم میخاروندم یه 15 16باری هم اینطوری خاروندم و بای بای لالا
    دوستان دیگه نیازه فردا شبم این حرکتو برم؟

اینم واسه جالبی و خاص بودنشون

شما همين كار رو هر روز با آرامش و حوصله انجام بده كاسكوت رامه رام ميشه و خودش بهت سر ميده.

دوستان طوطیم کاملا سر حاله ذرت هم از دست به سلامتی میگیره دیگه میشینی پیشش غارر نمیزنه یه غر کوچولو
    اما 4 روزه کلا ساکته! روزا از 6 تا 10 روی قفسه اونجا واسه غذا حتی دو قدم میاد جلو و میگیره!
    ورجه وورجه داره اما بی صدا حتی یکی از اون صداهارو در نمیاره
    شبا هم وقتی پارچه میندازم میره رو کف دریا میشینه میخوابه!!
    حمام 3 هفته پیش یه بار بردم امشبم میخوام ببرم
    دوستان میشه نظر بدین چه کنم؟؟؟؟ یا چیو جا اندا ختم!! و چطور ادامه بدم؟؟؟
    من توضيح ميدم ببين چه چيزي رو جا انداختي:
    هفته اي يكبار بايد ببريش حمام(شما الان 3 هفته هست كه حمام نبرديش) .....هر روز مقداري غذا با دست بهش بدي....هر روز يكي دو مدل براش سوت بزني و بري كنار قفس بشيني تا به شما عادت كنه و يواش يواش ترسش بريزه....تمرين سر خاروندن رو هم كه خودت تجربش كردي هر روز چند بار انجام بدي.....تكرار 2-3 كلمه به جهت تمرين تقليد صدا هم هر روز يادت نره.

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    سلام دوستان
    من دو روز پیش سیلورو بردم حموم بعد از اینکه شستمش داشتم خشکش میکردم باهاش حرف میزدم یواش یواش با نوکش بازی کردم دیدم بدش نمیاد سو استفاده کردم یواش یواش از نوک رفتم رو سرش یکم اذیت کرد ولی کوتاه نیمدم سرشو خواروندم نه بدش اومد نه زیاد تمایل داشت ولی یه کم خاروندم آوردمش بیرون رو زمین گذاشتمش روزنامشو گذاشتم باز یه کم دیگه سرشو خاروندم اروم بود گفتم آخ جون تمومه ولی دیگه بعد از اینکه گذاشتمش سر جاش نذاشت طرف سرش برم منم وقتی دیدم اصلا نمیزاره اذیتش نکردم چون من با زورو خشونت مخالفم ولی امشب دوباره میبرمش حموم تا شاید بزاره دوباره سرشو بخارونم
    دوستان من یه مطلبی از یه پرنده فروش شنیدم نمیدونم تا چه اندازه صحت داشته باشه ولی بدونه اینکه من راجع به کاسکو ی خودم بگم (میخواستم مرغ عشق ازش بخرم بهشم گفتم که خودم کاسکو دارم) اون گفت یه سری کاسکوی جدید دارم و تازه وارد ایران شده که یکم با بقیه فرق دارن رنگ بالشون تیرست جسشون درشته نوکشون مشکیه خوبه ولی رنگه چشمشون بر عکس اون یکیها جوجه مثلا یه ساله کرمه من گفتم همه این مشخصات مثل ماله منه گفت منم اولش گفتم شاید سنشون بالاست ولی با تحقیق فهمیدم یه نوعه که تازه اومده
    موفق باشید
    امان از دست اين پرنده فروشها كه هر دروغي رو ميگن تا كهنه كاسكو هاي چشم زردشون رو به جاي جوجه چند ماهه قالب كنند.
    بد نيست راجع به انواع كاسكو كمي صحبت كنيم:
    در قاره افريقا باند مركزي و افقي يعني خطي كه آفريقا رو به 2 قسمت تقريبا مساوي ....يكي در بالا و ديگري در پايين تقسيم ميكنه يكي از نواحي سر سبز افريقا هست....دقيقا اين خط از كشورهاي كونگو-نيجريه-غنا و كامرون رد ميشه و زيستگاه طبيعي كاسكو هست.
    نشانه عمومي كاسكوي دم قرمز داشتن منقاري مشكي ، دمي قرمز و پرهايي خاكستري هست.اما همشون دقيقا هم رنگ هم نيستن و بر حسب شرايط بارندگي و رطوبت هوا ممكنه كمي تيره يا كمي روشن باشن.....مثلا كاسكو هايي كه در كونگو هستند پرشون خاكستري روشن هست و كاسكو هايي كه در كامرون هستند پرهاشون كمي تيره هست....البته خاكستري تيره...كاسكو هايي هم كه در غنا هستند داراي پرهاي خاكستري تيره كه آميخته با رنگ قهوه اي هست...اما نسبت رنگ چشم با سنشون هيچ تفاوتي نداره...يعني اگر يك پرنده فروش به من بگه كه نوعي كاسكو آمده كه در سن يكسالگي چشمش زرد هست بنده بايد چكارش كنم بچه ها؟ .....نه شما بگين چيكارش كنم ؟....آهان حالا شد.

[QUOTE=m.zamani;1755]

سلام دوست گرامی
    اي بابا من تاحالا فكر مي كردم اين كاسكو رو 3-4 ماهه كه داريد....بابا 40 روز كه خيلي نيست.....حالا حالا ها مونده تا رام بشه و به حرف بياد...حد اقل 3-4 ماه كامل كار مي بره تا درست و حسابي دم بكشه.
    شما به كار خودت ادامه بده قول ميدم زود راه بيوفته به شرطي كه چشمش زرد يا كرم نباشه.

صفحه 20 از 1238 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839701205201020 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)