صفحه 2 از 1238 نخستنخست 123456789101112131415161718192021521025021002 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 12376
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123
    سلام اقا
    بالاخره ما هم امدیم...
    ارام کمی رام شده تا حدی که سر می ده.از دست غذا می گیره رو قفسش هم می یادولی هر کار می کنم رو دست نمی یاد می شه راهنمایی کنید.....ضمنا می ترسم بدجور پرهاش رو بزنند برا همین شاه پرهاش هنوز بلنده ...
    و اینکه مولتی وتامین و این چیزا برا پراش خوبه؟ اگه مخصوصه بچه ها براش بخرم ایراد نداره؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123
    یه سواله دیگه می خوام باهاش حرف زدن رو کار کنم با سه کلمه مثلا سلام .ارام.بگو .با فاصله اینا رو تکرار کنم خوبه؟ می شه راهنمایی کنید ..
    اگه طوطی من نحرفه اعصابم به هم می ریزه لااقل تلاشم رو بکنم
    سپاس...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123
    آقا یه سواله دیگه
    الان نزدیکه 3هفته هستش که آرام خونه ماست.یه پر نکنده...ولی پرهای سمته چپه روی بالش ریش ریش هست از همون اول.
    فروشنده می گفت تو اسارت این جوری هست.اولش نگران بودم ولی سرحاله پری هم نکنده.این ریش ریش شدنش مثله برگی هست که حلزون خورده.البته سمته چپش بیشتر رو سرش هم همون حالته رو سینش رو داره ...(نوکش به سرش که نمی رسه)
    تو لک بره خوب می شه؟ تو لک رفتن هر چند وقت اتفاق می افته؟ و چی بدم پرهای مرتب و زیبای در بیاره. البته عکسشو می زارم ولی لطفا جواب بدید...
    سپاس

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123
    معذرت تو این مدت که نبودید سوالها رو هم انباشته شده
    آرام وقتی خوشحلاه یه صداهایی از گلو در می یاره مثله غرغر ولی غرغر نست این علامته شوروع نیست؟
    اگه نیس علامتش چییه؟
    بازم معذرت از این همه سوال امیدوارم خستتون نکرده باشم...

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahramkh نمایش پست ها
    سلام بر
    آقا ما تو یه سایت دیگه دنبال شما بودیم ولی شما رو اینجا پیدا کردیم .
    من 3 روز کاسکو دم شکلاتی گرفتم .
    1. دمش خراب همون مشکلاتی که موقه جابجایی در طول سفر وحشتناکشون پیش میاد می خواستم بدونم با حمام بردن و غذاهای کلسیم دار حل میشه یا با تولکی رفتن
    2. کاسکو من همه غذاهایی که قبلآ اشاره کردین که من از ص 1 تا 200 رو خوندم می خوره سوالم این که آیا تخمه هم در روز باید بخوره و چقدر؟
    3. بعد از اینکه با آب پاش خیس شد احتیاجی هست با دوش هم روش آب بگیریم

من عکس کاسکو رو هم میزارم اگه میشه آقا راجع به سنش نظر بدن و بگن برای تربیت خوبه؟
    ممنون

سلام شهرام جان
    1-نگران به هم ريختگي و خرابي پر هاي دمش و شاه پر هاي بالش نباش هر بار كه ببريش حمام كمي بهتر ميشه و در اولين تو لكيش اين پرهاي نا مرتب ميريزن و جاشون رو به پر هاي مرتب ميدن....در ضمن تمامي طوطي هايي كه قفسشون كوچك هست حتي اگر پرهاشون مرتب هم باشه بعد از مدتي به دليل اينكه از قفس بالا ميرن پرهاشون لابه لاي ميله هاي قفس گير ميكنه و نا مرتب ميشه.شما چه پرش مرتب باشه و چه نا مرتب بايد غذاهاي كلسيم دار بهش بدي.

2-هرچقدر بتونيد تخمه بهش كمتر بدين بهتره .لازمش اين هست كه غذاهاي ديگه رو بخوره و شما كم كم تخمه رو از برنامه غذاييش يا حذف كنيد و يا خيلي كم بهش بدين.

3-وقتي كه روش آب اسپري كردين بعد مي تونيد آب ولرم رو با دوش دستي از گردن به پايينش بگيريد...مراقب باشيد به بينيش آب نپاشيد.

نقل قول نوشته اصلی توسط emperor نمایش پست ها
    جان جالبه اگه از زیر پایه قفسش به 20 سانتی متریش هم برم غار نمیکشه اما اگه از روبه رو و هم قدش برم میکشه
    از تخمه هاش کم کردمو به ذرت و میو ها اضافه کردم
    اگه شبا ذرت و میوه هارو بزارم و شب بعد تعویض کنم عیبی داره؟ البته کنترل کردن تازه مونده بودنو بویی نداشتن!
    راستی فردا شب می خوام ببرمش حمام و امیدوارم آروم تر شه
    با سلام نه عزيز اشكالي نداره من يك عمره شب به شب غذاي طوطي ها رو عوض مي كنم.

کاربر ساده

شماره عضویت
    114
    خیلی ممنون جان مرسی از راهنماییت
    آقا تو عکسی که فرستادم سنش قابل حدس هست؟
    شماره 11 رو میگم چون چند بار عکس فرستادم نشد
    راستی پسته و بادام زمینی و گردو روزس چقدر بهوره خوبه؟ همرو دوست داره ولی میترسم من زیاد بهش بدم!!!
    مرسی از اینکه راهنمای میکنید
    راستی من باید 1 روز شمارو ببینم البته بعد از اینکه قارش خوابید که برام پراشو بزنی
    ممنون

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahramkh نمایش پست ها
    سلام آقا قفس خوب از کجا بگیرم این قفس من درش از بالا باز نمیشه و مهم تر از همه وقتی گاز میگیره رنگه قفس می پره و ممکن بره تو دهنش
    لطفآ راهنمایی کنید تا حال کاسکو من بد نشده
    میخوام از یه جای مطمئن بگیرم
    مرسی
    قفس در بازار زياده....الان هم كه وارد كننده ها قفس زياد وارد كردن و قيمتش خيلي آمده پايين....حد اقل قفسي كه شما بايد بگيريد از اين چيني هاي آبكاري نقره اي يا طلايي شده هست كه درش از بالا باز ميشهبا كد 1033 .الان هم كه قفسهاي خوشگلتر و بزرگتري هم آمده كه پيشنهاد من اين هست كه از اين قفسها بخريد.اگر قصد خريد داريد پيام خصوصي بدين تا آدرس بدم.

نقل قول نوشته اصلی توسط ARAM نمایش پست ها
    اقا واقعا ممنون از اینکه وقت گذاشتید و جوابه من دادید
    سپاس
    7روزه پیش ارام شروع کرد به سر دادن اونم به همه ولی لان هی سرش رو می زاره رو ظرفه غذاش که نازش کنی ولی هنوز نازش نکردی سرش رو بر می داره و با منقارش ظرفه غذاشو می کشه انگار دعوا داره. و دستو گازززززززززززز می گیره البته وقتی نزدیکش نری این کارو نمی کنه. چند بار امه بیرون نمی دونم علتش اینه؟ یا چیزه دیگه شاهپرهاش چون بلنده شبا می یارمش بیرون. به نظر شما چشه؟
    اگه ببرم یه پرنده فروشی پرهاش رو بزنه و توظیحه شما رو بدم از عهدش بر می یاد؟
    دوست عزيز در مورد اينكه مي فرماييد سرش رو ميزاره روي ظرف غذاش اما نميزاره سرش رو بخارونيد شايد علتش اين هست كه هنوز اين كاسكو اينقدري باهاتون رفيق نشده كه بهتون سر بده....شما باهاش كار كن و بيشتر پيشش بشين و براش سوت بزن و صداش كن و با دست بهش غذا بده و سعي كن هر جوري هست يواش يواش بدون اينكه بترسه سرش رو فقط با يك انگشت بخاروني....گردنش نه .....بالش نه....سينش نه....فقط و فقط فرق سرش...يه يكي دو هفته كار ميبره و درست ميشه تحمل كن عجله هم نكن اما جسورانه مثل يك دختر خوب به كارت ادامه بده نتيجه ميگيري.
    فرمودين شاه پرهاش چون بلنده شبها مياريدش بيرون!!! من متوجه نميشم چرا اين كار رو مي كنيد؟ اگر اينقدر قفسش كوچيكه كه پر هاش به ميله ها گير ميكنه كه همين الان بريد و براش قفس بزرگتر بخريد كه اين اولين كاري هست كه بايد انجام بدين و لاغير.
    در مورد كوتاه كردن شاه پر هاش هم كه دليلش فقط و فقط بهتر رام شدن و جلوگيري از پرواز و خوردن به در و ديوار هست ببريدش پيش يك فروشنده پرنده و بگيد كه 2 شاه پر اول هر بال رو نزنه و 7 تاي بعدي رو بزنه....هر شاه پر كه قيچي ميشه بايد دو سومش چيده بشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط ARAM نمایش پست ها
    یه کتاب در مورد طوطی خاکستری می شه معرفی کنید
    هر 3 جلد كتاب كاسكوي 1 و 2 و 3 دكتر هاشمي كه پرنده فروشها دارن.....از شهر كتاب واقع در خيابان نياوران هم يك كتاب زبان اصلي هست به نام Parrot for Dummy اون هم خيلي خوبه.

نقل قول نوشته اصلی توسط EMPEROR نمایش پست ها
    شاهر خ جان ممنونم طبق معمول به موقع و کامل
    زمانی جان مرسی
    جان امشب بعد از 13 روز حمامش کردم اول غار کشید اما وقتی آب به سینه و گردنش میخورد ساکت میشد پشتش نشد اخه همراه اسپری سرشو میچرخوند ترسیدم بینیش... واسه خشک کردن همکاری با مزه ای میکرد پاهاشو به نوبت بالا میداد
    بر نامه بعدی طبق حرف خودت اینه که به قفسش در روز نزدیک شم و غذاشو بردارم شبا و ظهر با دست بدم درسته؟

shahramkh عزیز حتما قفس رو عوض کن ترکیبات شیمیایی رنگ ها و یا زنگ زدگی میله شدیدن کشنده هستن
    آرام عزیز لطفا پست هاتو ویرایش کن و پست های پشت هم نزن با توجه به اینکه اوایل بحث هستیم این کار کیفیت تاپیکو پایین میاره و برای تشکر از کلید مربوط استفاده کن
    فکر می کنم کتاب کاسکو 2 دکتر هاشمی کمکتون کنه موفق باشی و ممنون
    اي كاش كامل حمامش مي كردي و پشتش رو هم خيس ميكردي كه از گردن به پايين مثل موش آبكشيده بشه.....گفتم نبايد بترسي بايد جيگر شير داشته باشي و مثل پلنگ كارت رو كامل انجام بدي
    در مورد اينكه مي فرماييد همكاري مي كرد و پاهاش رو به ترتيب مي برد بالا خير اين همكاري نبوده....سشوار رو نزديك ميگرفتي و پاهاي كاسكو داغ ميكرده و براي اينكه نسوزه ميكشيده بالا زير پرش...گفتم كه سشوار رو در فاصله 30-40 سانتي بگير و مدام تكون بده.....مبادا مستقيم بگيري طرف كاسكو.
    شما 3 روز ديگه باز شب ببرش حمام اينبار حسابي خيسش كن...نترس اگر مقداري اتفاقي آب به سرش بپاشه سرما نمي خوره....گفتم با جگر شير مثل پلنگ....نبايد بترسي و شل كار كني.
    از همين امروز هم همونطور كه خودت گفتي كمي گرسنه بزارش و با دست بهش غذا بده.....غذا رو كف دست نريز بين دو انگشت بگير و ببر داخل قفس جلوي منقارش.....مبادا مبادا مبادا ازش بترسي و يكدفعه دستت رو عقب بكشي....اگر اين كار رو بكني هرچي رشتي پنبه ميشه و كاسكو رم ميكنه .....اين كار رو بكن و بعد بيا بگو چه تغييري كرده تا بعد بگم چكار كني.سوالاتت رو هم همينجا بپرس و جاي ديگه تكرار نكن.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123
    میشه یه برنامه غذایی برای ارام بدید می دونم حبوبات مغزها و میوه. و سبزی جات خوبه ولی این مکمله مواد معدنی و مکمل ویتامینی رو همیشه باید بهش بدم؟ از اون مارک هایی که گفتید هر کدوم باشه خوبه؟ به جز اینا ویتامین ب نمی خواد؟ و یا چیزه دیگه ؟ اخه اول از همه باید به تغذیه اش رسید می خوام یه برنامه غذایی و ویتامینی براش درست کنم تا یادم بمونه.
    ممنون میشم با جزیات بنویسید .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123
    مکمله ویتامینی و معدنی رو از کجا باید خرید؟
    تهران هم اگه ادرس بدید ممنون می شم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123
    سلام اقا عزیز
    یه سوال داشتم چند نفر به من گفتند که باید با طوطی یه آقا تمرینه سخن گویی کنه چون باید صدا بم باشه ایا این حرف درسته ؟یا می شه گفت تاثیر داره؟

صفحه 2 از 1238 نخستنخست 123456789101112131415161718192021521025021002 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)