کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاکادو (برفی)
    شماره عضویت
    2856
    سلام به همگی
    می خواستم بدونم خریدن طوطی خاکستری در زمانی که رنگ چشمهاش خیلی مشکی هستند یعنی خیلی تفاوت عنبیه هنوز واضح نیست پیشنهاد میشه؟
    این سن برای تربیت و سخنگو شدن مناسب هست؟
    و در آخر این حرکت طوطی خاکستری که کف قفس تقریبا گوشه ای نشسته و یک پا رو هم جمع کرده چه معنی داره؟
    ممنونم از دوستانی که اطلاعاتشون رو در اختیارم میذارن.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط samie323 نمایش پست ها
    سلام به همگی
    می خواستم بدونم خریدن طوطی خاکستری در زمانی که رنگ چشمهاش خیلی مشکی هستند یعنی خیلی تفاوت عنبیه هنوز واضح نیست پیشنهاد میشه؟
    و در آخر این حرکت طوطی خاکستری که کف قفس تقریبا گوشه ای نشسته و یک پا رو هم جمع کرده چه معنی داره؟
    سلام
    طوطی چشم مشکی یا دودی بسیار تیره برای آموزش خیلی خوبه ولی متاسفانه 90 درصد چشم مشکی ها میمیرن بنا به دلایلی که بارها در این تاپیک مورد بحث قرار گرفته و همیشه توصیه میشه که چشم طوسی یا چشم طوسی روشن بگیرید بهتره
    اما در مورد طوطی که کف ققس نشسته و پاش را جمع کرده : پرنده ها معمولا وقتی یه مشکلی دارن کف قفس به حالت کز کرده میشنین در حالت عادی به ندرت پیش میاد که طوطی طولانی مدت کف قفس به حالت کز کرده بشینه شاید برن کف قفس و بازیگوشی کنن ولی معمولا مدت زمانش کمه بنابراین چینن طوطی را باید به دامپزشک نشان داد
    این حاالت می تونه علامت ناخوش بودن پرنده باشه

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    سلام

ترا بخدا زودتر به دادم برسید ، عسل چند روزی است که غذاش خیلی خیلی خیلی کم شده حبوبات از نوع پخته شده ، جوانه زاده ، خیس خورده ، انواع سبزیجات ( کدو حلوایی ، کرفس ، شوید و جعفری ، فلفل دلمه ای و .. ) را که قبلا بخوبی می خورد اصلا لب نمی زنه فقط خیلی کم از تخمه آفتابگردان را می خورد حدود 8 الی 10 دانه در روز چیکار کنم . هیچ مشکلی ندارد مدفوعش سبز و اطرافش سفید است فقط ساکت شده و مثل قبل شلوغ نمی کند خیلی نگران هستم . البته جمعه بردمش دادم بالش را کوتاه کردند می تونه به این دلیل باشه ؟؟؟؟ ترا خدا زودتر جوابم را بدید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    سلام به همگی
    نشستن طوطی خاکستری برای طولانی مدت کف قفس بی تحرک علامت مریضی تقریبا پیشرفتست که طوطی دیگه نمی تونه رو چوب بشینه رسیع باید دامپزشک بده شه اگه غذا هم نمی خوره دستی غذا دادن باید شروع شه

نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    سلام

ترا بخدا زودتر به دادم برسید ، عسل چند روزی است که غذاش خیلی خیلی خیلی کم شده حبوبات از نوع پخته شده ، جوانه زاده ، خیس خورده ، انواع سبزیجات ( کدو حلوایی ، کرفس ، شوید و جعفری ، فلفل دلمه ای و .. ) را که قبلا بخوبی می خورد اصلا لب نمی زنه فقط خیلی کم از تخمه آفتابگردان را می خورد حدود 8 الی 10 دانه در روز چیکار کنم . هیچ مشکلی ندارد مدفوعش سبز و اطرافش سفید است فقط ساکت شده و مثل قبل شلوغ نمی کند خیلی نگران هستم . البته جمعه بردمش دادم بالش را کوتاه کردند می تونه به این دلیل باشه ؟؟؟؟ ترا خدا زودتر جوابم را بدید
    برای بالهاش نمی تونه باشه می دونین موقع بال کوتاه کردن یا حتی آموزشهای عادی به طوطی استرس وارد می شه مثل هر موجودی زمان اضطراب و ترس مقاومت بدن می یاد پایین و راحت تر مریض می شه احتمالا شروع سرماخوردگی هست اگه زود به دکتر برسونینش از همه چیز بهتره. دکتر برهانی کیا کیلینیک تهران از ساعت 5-9 هستن.
    22675151 ببرینش چکش کنن ضرری نداره. فط موقع دکتر بردن برای هر کاری برای بال کوتاه کردن برای چکاب معمولی پارچه یا پتو خودتون رو ببرین تا با اون بگیرنش حوله و دستکشهای بیمارستانهای بیرون آلودست

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    سلام

راستی اینو یادم رفت بگم جاشو گرم کنین تو آبش مولتی ویتامین بریز از گرما تشنه بشه بیشتر آب رو بخوره. تمام سعیت رو بکن نزار نخوره شده تکه های میوه رو با دست بهش بده. ولی آموزش های دیگه رو تا خوب شدنش متوقف کن محیطش کاملا آرام و بی تشنش باشه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    ممنون از راهنماييتون
    ولي همه اين مراحليو كه ميگيد قبلا طي شده و صاحب قبليش مثل اتينكه اينكارارو كرده.الان اصلا غار نميزنه و نميترسه و وقتي از دستم غذا ميگيره با انگشتم بازي ميكنه و ميذاره نوكشو خيلي راحت لمس كنم.
    الان بايد چيكار كنم؟
    ممنونم.
    همونطور که شهرزاد گفت صاحب قبلی ربطی به شما نداره :smile (241):.تو باید خودت اعتمادشو جلب کنی .میلاد جان همین یکی دو روز پیش همین سوالو پرسیدی .منم گفتم فعلا غذا دادن با دست رو تمرین کن باهاش .تو خیلی عجولی .می خوای فوری رامش کنی:smile (273): .اینو از حرفات میشه فهمید .تو اون 10 روز ،که نباید به طوطی کاری داشته باشی رو اصلا نگذروندی .هر چقد هم رام باشه ولی تو باید اون 10 روز رو بهش فرصت بدی تا با محیط آشا بشه .تو اینکارو نکردی .حالا می خوای بپری تو مرحله روی دست آوردن و سر خاروندن .:smile (81):نظر من همونه که قبلا گقتم .
    سلام دوستان
    من يكساعت پيش داشتم با عسل تمرين ميكردم و حرف ميزدم بعد يهو ديدم رفت با دمش بازي كنه و بعد يه تيكه پر كند!!!!!!!!
    البته پرش كامل نبود و از وست قطع شده بود و زياد پر نداشت و اسكلت وسطش معلوم بود.
    تو اين 5روز هم تا حالا4تا پر بدون ريشه پيدا كردم.ولي سينش هيچ تغييري نكرده و پراش سالمه.
    خيلي نگرانم.چيكار كنم؟؟؟؟
    ممنونم
    میلاد وقتی که این اتفاق میوفته مخصوصا اگه بره سمته دمش یعنی به شدت استرس داره .چجوری کنارش بودی ؟ایستاده یا نشسته ؟تا چه حد به قفس نزدیک شدی ؟قفسش تو چه ارتفاعیه؟این یعنی که از نزدیک بودن تو بهش خوشش نمیاد .جواب این سوالامو بده.

آقا بابك به خدا من از گل نازكتر بهشون نميگم.اگه بدرفتاري ميكردم كه اينقدر نبات عاشقم نبود.
    نميدونم چرا اينجوري شده.من تو اين 5 روز تنها كاري كه كردم اين بود كه قربون و صدقش رفتم و با دست بهش غذا دادم.خودشم خيلي دوسم داره.
    ولي الان كه داشت با پراش ور ميرف دقت كردم خدارو شكر نكند و پرآرايي كرد.
    دعا كنيد مشكلش پركني نباشه.چون تو اين5روز سينشم هيچ تغييري نكرده.
    طوطی با طوطی فرق می کنه .کاسکو حساس تره .باید بیشتر دقت کنی تو رفتارت و حرکاتت .امیدوارم که مشکلی نباشه .ولی اون استرس داره باید بفهمی از کجا .جواب سوالامو حتما بده .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاکادو (برفی)
    شماره عضویت
    2856
    می خواستم بدونم حالتی که طوطی خاکستری زیر بالهاشو نیمه باز نیگه میداره چه مفهومی داره بنظر شما فقط برای گرماست؟
    اگه اینطوره تو همون محیط خاکستریهای دیگه ای هم هستند چرا اونها بغلهاشون باز نگه نمیدارن؟
    مرسی

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    می خواستم بدونم حالتی که طوطی خاکستری زیر بالهاشو نیمه باز نیگه میداره چه مفهومی داره بنظر شما فقط برای گرماست؟
    اگه اینطوره تو همون محیط خاکستریهای دیگه ای هم هستند چرا اونها بغلهاشون باز نگه نمیدارن؟
    مرسی
    نه به معنی گرما نیست .آخه همینجوری نمیشه گغت بستگی به حالت سر و بدنش هم داره .فکر کنم اگه از حالتش عکس بذاری راحتتر بشه فهمید که چی می خواد .ولی اینجوری که شما گفتی انگار که تو یه پرنده فروشیه و این طوطی هم تو قفس نگهداری میشه درسته ؟ بازم می گم بستگی به حالت سر و بدنش داره ولی این احتمالا نشونش اینه که دوست داره بیاد بیرون .بعضی وقتا که طوطیه من تو قفسه و می خواد هر جور شده بیاد بیرون یه حالتی بالشو کمی می بره بالا .مثل یه جور اشتیاق واسه بیرون اومدن .یا اینکه یه چیزی رو می خواد .

گاهی وقتا طوطی برای اینکه بیاد بیرون از قفس پراشو کمی باز می کنه و ممکنه دور قفس بگرده یا آویزون بشه یا نزدیک در قفس با همون حالت اینور و اونور بره .که این یعنی می خواد باید بیرون .اگه با همین حالت یعنی با بالهای نیمه باز بیرون قفس باشه می خواد جلب توجه کنه یا اینکه از شما چیزی می خواد .
    مثل این عکس که من تو دستم توپه و طوطیم می خواست که من براش بندازم .البته اولش که این حالت بود همش اینور و اونور می رفت بعد الکی سرو صدا می کرد که ما بیایم باهاش بازی کنیم .

ولی اگه بالشو باز کنه و سرش پایین باشه می خواد الکی دعوا بگیره و سرشو میاره پایین ولی حواسش به اینه که اگه اون چیزی که دیده بخواد بیاد طرفش اونو گاز بگیره .ممکنه پراشو هم تو این حالت پف کنه .این بعنی یه دعوای حسابی . من این حالتو بیشتر وقتی توی طوطیم می بینم که دوست داره با اسباب بازی هاش دعوا بگیره یا وقتی یه چیز جدید نشونش می دم .مثل این عکس :

اگه پراش نیمه باز باشه و تکونش بده و سرش هم جلو باشه (یعنی به سمت جلو تمایل داشته باشه ) یعنی می خواد بپره که این حالت بیشتر زمانی اتفاق میوفته که بیرون از قفس باشه .از این دیگه عکس ندارم .

حالا ممکنه دوستانه دیگه از این حالتها واسه طوطیه خودشون برداشت دیگه ای داشته باشن . من همه اینا رو با طوطیه خودم سنجیدم .فکر کنم اگه از این حالت عکس یا فیلم بگیری راحت تر میشه اظهار نظر کرد .

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    میلاد وقتی که این اتفاق میوفته مخصوصا اگه بره سمته دمش یعنی به شدت استرس داره .چجوری کنارش بودی ؟ایستاده یا نشسته ؟تا چه حد به قفس نزدیک شدی ؟قفسش تو چه ارتفاعیه؟این یعنی که از نزدیک بودن تو بهش خوشش نمیاد .جواب این سوالامو بده.

خدارو شكر امروز خيلي خوب بود.فكرنميكنم مشكلش پركني باشه.من اين صحنه رو از فاصله 4متري ديدم.
    فكر ميكنم پرش شكسته بوده و اينم كندتش.امكانش هست؟

طوطی با طوطی فرق می کنه .کاسکو حساس تره .باید بیشتر دقت کنی تو رفتارت و حرکاتت .امیدوارم که مشکلی نباشه .ولی اون استرس داره باید بفهمی از کجا .جواب سوالامو حتما بده .[/QUOTE]

خدارو شكر اين عسل خيلي باهام خوبه و همش منتظره من باهاش حرف بزنم تا جوابمو بده.خيلي مهربونه.ولي ماشاال... خيلي سرو صداش زياده.
    فكر كنم همين روزا همسايه ها بيان دم خونمون.:smile (13):

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاکادو (برفی)
    شماره عضویت
    2856
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    نه به معنی گرما نیست .آخه همینجوری نمیشه گغت بستگی به حالت سر و بدنش هم داره .فکر کنم اگه از حالتش عکس بذاری راحتتر بشه فهمید که چی می خواد .ولی اینجوری که شما گفتی انگار که تو یه پرنده فروشیه و این طوطی هم تو قفس نگهداری میشه درسته ؟ بازم می گم بستگی به حالت سر و بدنش داره ولی این احتمالا نشونش اینه که دوست داره بیاد بیرون .بعضی وقتا که طوطیه من تو قفسه و می خواد هر جور شده بیاد بیرون یه حالتی بالشو کمی می بره بالا .مثل یه جور اشتیاق واسه بیرون اومدن .یا اینکه یه چیزی رو می خواد .

گاهی وقتا طوطی برای اینکه بیاد بیرون از قفس پراشو کمی باز می کنه و ممکنه دور قفس بگرده یا آویزون بشه یا نزدیک در قفس با همون حالت اینور و اونور بره .که این یعنی می خواد باید بیرون .اگه با همین حالت یعنی با بالهای نیمه باز بیرون قفس باشه می خواد جلب توجه کنه یا اینکه از شما چیزی می خواد .
    مثل این عکس که من تو دستم توپه و طوطیم می خواست که من براش بندازم .البته اولش که این حالت بود همش اینور و اونور می رفت بعد الکی سرو صدا می کرد که ما بیایم باهاش بازی کنیم .

ولی اگه بالشو باز کنه و سرش پایین باشه می خواد الکی دعوا بگیره و سرشو میاره پایین ولی حواسش به اینه که اگه اون چیزی که دیده بخواد بیاد طرفش اونو گاز بگیره .ممکنه پراشو هم تو این حالت پف کنه .این بعنی یه دعوای حسابی . من این حالتو بیشتر وقتی توی طوطیم می بینم که دوست داره با اسباب بازی هاش دعوا بگیره یا وقتی یه چیز جدید نشونش می دم .مثل این عکس :

اگه پراش نیمه باز باشه و تکونش بده و سرش هم جلو باشه (یعنی به سمت جلو تمایل داشته باشه ) یعنی می خواد بپره که این حالت بیشتر زمانی اتفاق میوفته که بیرون از قفس باشه .از این دیگه عکس ندارم .

حالا ممکنه دوستانه دیگه از این حالتها واسه طوطیه خودشون برداشت دیگه ای داشته باشن . من همه اینا رو با طوطیه خودم سنجیدم .فکر کنم اگه از این حالت عکس یا فیلم بگیری راحت تر میشه اظهار نظر کرد .

مرسی از اطلاعات مفیدتون

صفحه 195 از 1238 نخستنخست ... 951451761771781791801811821831841851861871881891901911921931941951961971981992002012022032042052062072082092102112122132142452956951195 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)