کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    شيكرا خانوم ممنونم.
    ميدونم بايد جفت بگيرم ولي وقتي عروسم تازه4ماهشه و بالغ نشده به جز همبازي نميتونم چيز ديگه اي بگيرم.مگر اينكه بعده ها شانسي نروماده بشن و جفت بخورن.
    همبازي بگيرم؟
    ممنون
    بله می تونی همبازی بگیری ولی با احتیاط نزدیکشون باید کرد خودت که بلدی.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    سلام دوستان
    من از كي عسلو بيارم بيرون؟
    ميتونم الان ببرمش حموم يا بذارم10روز بگذره؟
    درمورد سنش ميشه نظر بديد؟
    ممنونم
    من عسل رو 3ماه و نیم بعد اینکه خریدم بیرون اوردم از روزی 15-20 دقیقه فقط هم در اتاق که چیز خطرناکی نداشت. بعد 4ماه بردمش دکتر برهانی کیا بالهاش رو کوتاه کرد و بیرون اوردنش شد 1 ساعت. به نظرم برای بیرون اومدن خیلی زوده.

حمام هم می شه عکس از نزدیک بزاری یا بگی چشمهاش چه رنگی بود؟ یادم نیست چه رنگی بود.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    پس تمرين روي دست آوردنو تو قفس بكنم؟
    اينم عكس:

ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    پس تمرين روي دست آوردنو تو قفس بكنم؟
    اينم عكس:

ممنون
    شما طوطیت هنوز اهلی نیست که بخوای تمرین رو دست اوردن بکنی فعلا در مرحله جلب اعتماد هست در مرحله جلب اعتماد هیچ دست زدنی به پرنده نداریم

مهمتر از این حرف زدن هست نمی دونم کاسکوت غار می زنه یا نه ولی تا جایی که نمی زنه صندلی می زاری و باهاش صحبت می کنی این فاصله کم کم کمتر می شه تا جایی که راحت بشینی پیشش و از کنارت نره.

امتحانش راحت هست یک سمتش شما بایست سمت دیگش کس دیگه مثل مادر بزرگی دوستی یا هر کس ببین کاسکوت چیکار می کنه زمانیکه می یاد طرف شما یعنی تا یک حد اعتمادی بهت رسیده احساس می کنه طرفی که شما هستی امن تر هست.

بعد این با دست غذا دادن رو شروع می کنی بهتره دستت رو تو قفس نکنی از بیرون قفس ولی بعد مدتی در قفس باز کنی و از همون دم در تمرین کنی اشکال نداره موقع تمرین از دست غذا دادن بهتره ایستاده نباشی و قدت پایین تر از طوطیت باشه که احساس کنه روت مسلط هست.

این 2 کار خودش نزدیک 3ماه وقت می بره اگه با صبر و حوصله باشی اخراش می بینی وقتی با دست غذا می دی خود طوطی دستت رو لمس می کنه .

بعد 3 ماه کوتاه کردن بال و بیرون اوردن هست.حداکثر مدت تمرین هم 7-8دقیقه هست نباید در یک زمان 2ساعت گیر داد به طوطی در طی روز چندین بار هر بار 7-8دقیقه . هر کاری که باعث عصبانی شدن و ترسیدنش می شه رو انجام نمی دی. ممکن هست یک طوطی آمادگیش برای تمرین ها زیاد نباهش و به زمانهای بیشتری نیاز داشته باشه.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    شيكرا خانوم ممنونم.
    ميدونم بايد جفت بگيرم ولي وقتي عروسم تازه4ماهشه و بالغ نشده به جز همبازي نميتونم چيز ديگه اي بگيرم.مگر اينكه بعده ها شانسي نروماده بشن و جفت بخورن.
    همبازي بگيرم؟
    ممنون
    سلام
    یادم رفته بود که سن طوطیتون کمه ... قبلا گفته بودید ...
    :smile (91):

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    شما طوطیت هنوز اهلی نیست که بخوای تمرین رو دست اوردن بکنی فعلا در مرحله جلب اعتماد هست در مرحله جلب اعتماد هیچ دست زدنی به پرنده نداریم

مهمتر از این حرف زدن هست نمی دونم کاسکوت غار می زنه یا نه ولی تا جایی که نمی زنه صندلی می زاری و باهاش صحبت می کنی این فاصله کم کم کمتر می شه تا جایی که راحت بشینی پیشش و از کنارت نره.

امتحانش راحت هست یک سمتش شما بایست سمت دیگش کس دیگه مثل مادر بزرگی دوستی یا هر کس ببین کاسکوت چیکار می کنه زمانیکه می یاد طرف شما یعنی تا یک حد اعتمادی بهت رسیده احساس می کنه طرفی که شما هستی امن تر هست.

بعد این با دست غذا دادن رو شروع می کنی بهتره دستت رو تو قفس نکنی از بیرون قفس ولی بعد مدتی در قفس باز کنی و از همون دم در تمرین کنی اشکال نداره موقع تمرین از دست غذا دادن بهتره ایستاده نباشی و قدت پایین تر از طوطیت باشه که احساس کنه روت مسلط هست.

این 2 کار خودش نزدیک 3ماه وقت می بره اگه با صبر و حوصله باشی اخراش می بینی وقتی با دست غذا می دی خود طوطی دستت رو لمس می کنه .

بعد 3 ماه کوتاه کردن بال و بیرون اوردن هست.حداکثر مدت تمرین هم 7-8دقیقه هست نباید در یک زمان 2ساعت گیر داد به طوطی در طی روز چندین بار هر بار 7-8دقیقه . هر کاری که باعث عصبانی شدن و ترسیدنش می شه رو انجام نمی دی. ممکن هست یک طوطی آمادگیش برای تمرین ها زیاد نباهش و به زمانهای بیشتری نیاز داشته باشه.

ممنون از راهنماييتون
    ولي همه اين مراحليو كه ميگيد قبلا طي شده و صاحب قبليش مثل اتينكه اينكارارو كرده.الان اصلا غار نميزنه و نميترسه و وقتي از دستم غذا ميگيره با انگشتم بازي ميكنه و ميذاره نوكشو خيلي راحت لمس كنم.
    الان بايد چيكار كنم؟
    ممنونم.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    سلام دوستان
    من يكساعت پيش داشتم با عسل تمرين ميكردم و حرف ميزدم بعد يهو ديدم رفت با دمش بازي كنه و بعد يه تيكه پر كند!!!!!!!!
    البته پرش كامل نبود و از وست قطع شده بود و زياد پر نداشت و اسكلت وسطش معلوم بود.
    تو اين 5روز هم تا حالا4تا پر بدون ريشه پيدا كردم.ولي سينش هيچ تغييري نكرده و پراش سالمه.
    خيلي نگرانم.چيكار كنم؟؟؟؟
    ممنونم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    ممنون از راهنماييتون
    ولي همه اين مراحليو كه ميگيد قبلا طي شده و صاحب قبليش مثل اتينكه اينكارارو كرده.الان اصلا غار نميزنه و نميترسه و وقتي از دستم غذا ميگيره با انگشتم بازي ميكنه و ميذاره نوكشو خيلي راحت لمس كنم.
    الان بايد چيكار كنم؟
    ممنونم.
    صاحب قبلیش ربطی به شما نداره طوطی من با من خیلی جوره کاملا اهلی هم هست این رابطه بین من و اون هست یکی مثل شما غریبه بخواد بهش دست بزنه حتما گاز می گیره .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام دوستان
    من يكساعت پيش داشتم با عسل تمرين ميكردم و حرف ميزدم بعد يهو ديدم رفت با دمش بازي كنه و بعد يه تيكه پر كند!!!!!!!!
    البته پرش كامل نبود و از وست قطع شده بود و زياد پر نداشت و اسكلت وسطش معلوم بود.
    تو اين 5روز هم تا حالا4تا پر بدون ريشه پيدا كردم.ولي سينش هيچ تغييري نكرده و پراش سالمه.
    خيلي نگرانم.چيكار كنم؟؟؟؟
    ممنونم

سلام

میلاد جان مطمئنی که با طوطی بد رفتاری نمیکنی؟؟مثلا بخوای هی بیاریش بیرون و بهش دست بزنی؟؟
    من این همه طوطی داشتم یکیش هم پرکن نشده شما 2 تا کاسکو خریدی جفتش مشکل عصبی پیدا کرده!!

آژیده

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

میلاد جان مطمئنی که با طوطی بد رفتاری نمیکنی؟؟مثلا بخوای هی بیاریش بیرون و بهش دست بزنی؟؟
    من این همه طوطی داشتم یکیش هم پرکن نشده شما 2 تا کاسکو خریدی جفتش مشکل عصبی پیدا کرده!!

آژیده
    آقا بابك به خدا من از گل نازكتر بهشون نميگم.اگه بدرفتاري ميكردم كه اينقدر نبات عاشقم نبود.
    نميدونم چرا اينجوري شده.من تو اين 5 روز تنها كاري كه كردم اين بود كه قربون و صدقش رفتم و با دست بهش غذا دادم.خودشم خيلي دوسم داره.
    ولي الان كه داشت با پراش ور ميرف دقت كردم خدارو شكر نكند و پرآرايي كرد.
    دعا كنيد مشكلش پركني نباشه.چون تو اين5روز سينشم هيچ تغييري نكرده.

صفحه 194 از 1238 نخستنخست ... 941441751761771781791801811821831841851861871881891901911921931941951961971981992002012022032042052062072082092102112122132442946941194 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)