کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali133 نمایش پست ها
    سلام خانم شکیرا.در مورد پر که بله چیده شده.در مورد اون صدا ها هم میدونم منظورتون چیه ولی گفتم که این با اونها فرق داشت و به صورتی با زور میخواست اون صدا ها رو در بیاره
    سلام
    این خیلی خوبه ....معمولا صاحب طوطی خاکستری بهترین کسیه که می تونه تغییرات صدای طوطی اش را تشخیص بده اگر تشخیص دادید که این صدا با سایر صدا ها فرق داشته میشه گفت که داره سعی می کنه صداهایی را که شنیده تقلید کنه در مورد نحوه تمرین کردن باهاش سپیده جان کامل بهتون توضیح دادند من هم بخوام بگم تکراری میشه
    امیدوارم یه روز بیای اینجا و بگی که طوطیت اولین کلمه را واضح گفته

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali133 نمایش پست ها
    [/color]
    سلام سپیده خانم.چرا اتفاقا دارم تمرین میکنم ولی چون از تابستون کمتر میتونم باهاش باشم برای همین نزاشتم زیاد بهم وابسته بشه و کار ها یکم کند تر شدش در ضمن اخه اینکه هنوز رو دستم نمیاد راه دیگه ای بجز اینکار نداشتم.به نظر شما خوبه مثل دیگران یا بیفتم مثل مرغ خروس دنبالش یا با دست بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟فعل ا که تا عادت کنه به دست فکر کنم این بهترین کاره چون هم بی دردسره و هم کمتر استرس وارد میشه به طوطی و چیزی که من متوجه شدم توی این چند وقت اینه که بزاریم ینا اول خودشون بهمون اعتماد کنن بعد اگه نیومد روی دست و.... با هاشون تمرین کنیم.در مورد سخنگویی هم به نظر من و مادرم که میخواست سلام بگه و منم از اون وقت تشویقش میکنم و بهش جایزه میدم.باز هم ممنون که به فکر من و الکس هستین
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    سلام .خوب کاری می کنی که نمی خوای وابسته کنیش به خودت .ولی روی دست آوردن وابسته کردن نیست سر خاروندن بیش از حد و بازی کردنه بیش از حد و بیرون از قفس بودن بیش از حد ... بده نه این:smile (22): .این یکی از مراحل رام کردنه .از اول هم همیشه گفتم بهت که عجله نکن و بذار کم کم بهت اعتماد کنه:smile (204): .پس از حرفم اینجوری برداشت نکن که مثلا می گم بزور بیارش رو دست یا دنبالش بیوفت :smile (268):با جوابایی که تا الان دادم فکر کنم متوجه شده باشی که من با این کار مخالفم . این روی دست آوردنم یکی از مراحلیه که باعث میشه طوطی به دستت اعتماد کنه .پس اگه بخوای روی دست آوردن رو یادش بدی خیلی زودتر به دستت اعتماد می کنه .با اینکار هم اصلا بهت وابسته نمیشه .اگه از اعضای دیگه ی خونوادتم غذا می گیره .اونا هم روی دست آوردن رو تمرین کنن باهاش .اینجوری دیگه نگران وابستگیش به شما نباش .می تونن بعد از اینکه تو روی دست آوردیش اینکارو انجام بدن .
    ولی همه اینا بستگی به خودت داره و هر جور دوست داری می تونی عمل کنی .من فقط نظر دادم .موفق باشی .:smile (22):

سلام مجدد
    من هم با سپیده خانم موافقم .. روی دست آمدن یکی از مراحل مهم رام کردن است طوطی که روی دست بیاد سایر آموزشها را خیلی راحت تر یاد میگیره حتی نوازش کردن سر را
    با همه این اوصاف نمیشه یک قانون کلی تعیین کرد شما با توجه به شرایط خودت تصمیم بگیر که کدوم را انجام بدی بهتر ه ... یک وقت یک طوطی خیلی از تمرین روی دست آمدن بدش میاد این را به راحتی از واکنشی که نشون میده میشه فهمید این را دیگه خودتون می تونید تشخیص بدید دوستان اینجا سعی می کنند که بهترین راه را پیشنهاد بدهند

:smile (91): :smile (91): :smile (91): :smile (91):

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط gray_parrot نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    من طوطیم به حرف آمده و سلام و بابا رو غیر واضح میگه ولی سوال دارم ازتون اونم اینه که تو این یه هفته که نطقش باز شده امروز و دیروز فقط صبح حرف زده و طبق معمولش که شب حرف میزد دیگه حرف نمیزنه من شبا تا نطقش باز میشه میارمش بیرون و تا یک تا سه ساعت بیرون از قفس به سر میبره و بیرون از قفس حرف میزنه ولی امروز و دیروز دیگه تو اون موقع حرف نزد منم امروز بیرونش که آوردم ناراحت میشه ببرمش تو به نظرتون ممکنه که این طوطی لوس شده از بیرون موندن زیاد که دیگه اون موقع ها حرف نمیزنه
    یه سوال هم داشتم طوطی سلام رو که باهاش کار کردم مسلما یاد میگیره بابا رو هم از بس از این لفظ تو خونه زیاد استفاده میشه طوطی یاد گرفته به نظرتون بهترین موقع برای آموزش کلمه ی بعدی کی هست به نظرتو موقعی که سلام رو شفاف و کلا کلمه ی ماقبل رو شفاف گفت بریم سراغ آموزش آموزش کلمه ی بعدی من فک کنم آموزش تو هر رنج سنی متفاوته چون اون دودی قبلی که طوسی و دودی بود خیلی با هم و با این فرق داشتن
    یه دنیا سپاس
    سلام .مبارکه .شیرینیش یادت نره .
    چرا میاریش بیرون ؟ببین من با توجه به طوطیه خودم می گم .موقع هایی که خیلی حرف میزنه یکی صبحه ساعت 7 یا 8 که هنوز کاور روشه و می خواد با اینکار ما رو بیدار کنه که مثلا من بیدار شدم منو بیارید بیرون .یکی هم شب که باز کاور روشه که می خواد جلب توجه کنه که ما بریم بیاریمش بیرون .ولی من نمیارمش .چون اینجوری فکر می کنم بد عادت میشه .اگه نظر منو بخوای بیرونش نیار اون لحظه.طوطی تا وقتی یه کلمه رو خوب یاد نگرفته باشه اون کلمه رو فقط یه زمان هایی می گه که بخواد جلب توجه کنه و جایی اینکارو انجام میده که دیگه حواسش به هیچی جز جلب توجه نیست .تو با بیرون آوردنش تو اون لحظه که حرف میزنه فقط بد عادتش می کنی و حواسشو از حرف زدن پرت می کنی .تازه این حرف زدن واسه جلب توجه یه تمرینه واسش .تو می تونی همین طور که تو قفسه وقتی مثلا میگه سلام تو هم بلندتر بگی بهش سلام .یه جور سوال و جواب .بعد که این کلمه رو یاد گرفت دیگه فرقی نمی کنه براش کجا نشسته داره بازی میکنه یا غذا می خوره هر جا هرجا باشه اون کلمه رو میگه .مثلا طوطیه من اسمشو خیلی دوست داره و خیلی تمیز میگه .وقتی داره بازی میکنه هی اسم خودشو با لحن های مختلف میگه یا به خودش میگه بگو ، بگو بای بای ، بگو الو بعد خودش جواب خودشو میده .من اصلا اصراری نمی کنم .اوایلش چرا وقتی داشت یاد می گرفت خودمم همش باهاش تکرار می کردم .مثلا دیروز واسه اولین بار احساس کردم میگه سپیده جون .سریع فهمیدم . .خیلی ناواضح می گفت.منم فورا بهش جایزه دادم .مرتب می گفتم اونم باهام تکرار می کرد .هربار هم بهش جایزه دادم .می گم با اینکه خیلی ناواضح بود باورت نمیشه یه ساعت نشد همونو با صدای بلندتر و واضح تر گفت .حالا منتظرم فردا هم باهاش تمرین کنم .می خوام اینو بگم ،تا فهمیدی که داره یه چیز میگه همونو گیر بده بهش .تکرار کردن این کلمه باعث میشه که کاملا یاد بگیره .بد عادتش نکن .اون لحظه فقط بذار حواسش به تکرار اون کلمه باشه .اون دوست داره جلب توجه کنه .فقط همینکه گفت سلام، پاشو حالا هرجا که هستی بهش جایزه بده و بهش بگو آفرین .......بعد بدون توجه برو بشین سر جات و اصلا نگاش نکن .فقط بلند همون سلام رو تکرار کن و منتظر جوابش باش .
    درباره سوال دومت ،من خودم فقط وقتی میرم سراغ کلمه جدید که کلمه قبل رو خوب یاد گرفته باشه و سعی می کنم قبلی هارو مرتب براش تکرار کنم که بگه .مثلا یه بازی سوال و جواب اختراع کردم که خیلی دوست داره .هر کلمه ای که یادش میدم بعدش با یه جمله یا با یه حرکت ربطش می دم .مثلا اول اسمشو یادش دادم (جوجو)بعد که خوب یاد گرفت مرتب تکرار می کرد .منم قبله اینکه بگه می گفتم اسمت چیه بعد خودم جوابشو می گفتم اونم یکی دوبار بعد سوالم رو خودش جواب داد وقتی دید که واسه اینکار بهش جایزه میدم دیگه ربطشو فهمید .چندتا از حرفایی که بهش یاد دادم هم تو این بازی هست .واسه همین چون هر روز باهاش این بازی رو می کنم مرتب تکرار میشه .فکر می کنم چون تازه داره به حرف میاد فعلا همینارو خوب تمرین کن باهاش .بعد برو سراغ کلمه بعدی .بعد که دیگه حرف زدن براش عادی شد دیگه زود همه چیو یاد می گیره .موفق باشی.

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    سلام دوستان دوباره سوال برام پیش اومد اونم یه شرینکاری تو طوطیهاست دست دادن طوطی
    دوستان گرامی من طوطیم دست نمیده دست دادن رو چطوری به طوطی یاد بدیم طوطی های قبلی که داشتم برا خودشون عادت میکردن به دست دادن ولی این نه نمیدونم چجوری دست دادن رو بهش یاد بدم حتی موقعی که تو قفسه تا منو میبینه یه پاشو بالا میگیره معلق ولی تا میرم نزدیکش سر خم میکنه بخارونم یا اجازه نمیده اصلا دست نزدیکش کنم به قول داش سهیل کاملا عشقیه دست دادن رو چطور بهش یاد بدم عزیزان
    ضمنا از سپیده ی عزیز به خاطر پست مفیدشون تشکر میکنم
    با تشکر
    آرین

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام دوستان دوباره سوال برام پیش اومد اونم یه شرینکاری تو طوطیهاست دست دادن طوطی
    دوستان گرامی من طوطیم دست نمیده دست دادن رو چطوری به طوطی یاد بدیم طوطی های قبلی که داشتم برا خودشون عادت میکردن به دست دادن ولی این نه نمیدونم چجوری دست دادن رو بهش یاد بدم حتی موقعی که تو قفسه تا منو میبینه یه پاشو بالا میگیره معلق ولی تا میرم نزدیکش سر خم میکنه بخارونم یا اجازه نمیده اصلا دست نزدیکش کنم به قول داش سهیل کاملا عشقیه دست دادن رو چطور بهش یاد بدم عزیزان
    با تشکر
    آرین
    سلام .خواهش می کنم .
    می تونی به پاش دست بزنی ؟ارتباطت باهاش چجوریه ؟فقط در حد خاروندن سر؟اینا رو جواب بده .
    علاوه بر اینکه اینجا گفته میشه به خاطر سوالت .بعد از اینکه دست تکون دادن برای بای بای یا سلام رو تو بخش آموزش گذاشتیم .اینم بعدش می ذاریم .البته اگه بای بای رو یاد بگیره اینم زود یاد می گیره یا بر عکس اگه دست دادن رو یاد بگیره بای بای رو هم زود یاد می گیره .فقط بگو ارتباطت چجوریه باهاش ؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    ارتباطم باهاش خیلی خوبه فقط وقتی تو قفسه نمیذاره به پاش دست بزنم یا سر خم میکنه بخارونیمش یا گاز میگیره ارتباطم که باهاش عالیه در این حد هم بهش یاد دادم روی دست چپم میاد میشینه رو انگشتم ولی رو دست راسته روندست و میره رو شونم لامسب چند دفعه رفتم باهاش دست دادن رو کار کنم هم گازم گرفت هم ناراحت شد از دستم به همین خاطر یه چند وقتی بود بیخیال شده بودم ولی دیدم لازمه چون همه طوطی ها بلدن چرا مال من بلد نباشه...........اگه لازم بود بگو تا بیشتر توضیح بدم مثلا بگو از چه نظری میگی

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    ارتباطم باهاش خیلی خوبه فقط وقتی تو قفسه نمیذاره به پاش دست بزنم یا سر خم میکنه بخارونیمش یا گاز میگیره ارتباطم که باهاش عالیه در این حد هم بهش یاد دادم روی دست چپم میاد میشینه رو انگشتم ولی رو دست راسته روندست و میره رو شونم لامسب چند دفعه رفتم باهاش دست دادن رو کار کنم هم گازم گرفت هم ناراحت شد از دستم به همین خاطر یه چند وقتی بود بیخیال شده بودم ولی دیدم لازمه چون همه طوطی ها بلدن چرا مال من بلد نباشه...........اگه لازم بود بگو تا بیشتر توضیح بدم مثلا بگو از چه نظری میگی
    خوب اینکه طبیعیه .ما تو این چند وقت خیلی راجع به این موضوع حرف زدیم و احتمالا خودت می دونی که قفس براش یه قلمروه .پس نباید زیاد تو قفس بهش گیر بدی .فقط برای بیرون آوردنش یا داخل قفس بردن .که اونم بستگی داره به اینکه طوطیه شمااصلا روی دست میاد یا نه .که می گی میاد .

دوم اینکه تو بخش آموزشو اصلا خوندی ؟این دست دادن هم یه نوع آموزش دیگه خوب پس نباید داخل قفس باشه .یعنی شما باید وقتی که طوطی بیرونه باهاش دست دادن یا هر آموزش دیگه ای رو تمرین کنی نه داخل قفس .زمانی که تو قفسه بذار تنها بازی کنه .ولی وقتی بیرونه تو بازی کردن باهاش شریک شو .تنها بازی کردن خیلی مهمه .اینو هیچوقت نباید ازش بگیری چون بعد ها دچار مشکل میشی .

حالا که بیرون ارتباطش خوبه و می تونی به پاش دست بزنی :

اول از همه جایزه رو تیکه تیکه کن بذار کنارت .دستتو ببر سمتش ، مثل وقتی که داری میاریش روی دست .همیشه وقتی میاد رو دست، یه پاشو اول میذاره دیگه نه ؟یهو که نمی پره .وقتی یه پاشو گذاشت رو دستت ، نذار دیگه بیاد رو دستت .به محض اینکه احساس کردی داره سنگینیشو به دستت منتقل میکنه و میاد کاملا رو دست ، تو دستتو آروم بیار پایین یا آروم ببر بالا .(معمولا طوطی وقتی می خواد بیاد رو دست می سنجه که آیا این دست یا این جایی که میخواد بره روش امنه یا حرکت نمی کنه. متوجه میشی چی می گم؟ اگه تو دستتو حرکت بدی قبل اینکه بیاد رو دست ، اون واسه اومدن دودل میشه (با توجه به طوطیه خودم می گم ))همین که دستتو آوردی کمی پایین تر (بالاتر)با هدف اینکه نیاد رو دستت .فورا بگو دست بده .بعد که پاشو گذاشتی دوباره سرجاش یا اینکه خودش پاشو گذاشت روی نشیمنگاه خودش .بهش جایزه بده .کلی هم تشویقش کن (با آفرین گفتن ).
    اوایلش درک نمی کنه که تو چی ازش می خوای .ولی بعد 5 یا 6 حرکت یکم می فهمه .ولی تو دیگه ادامه نده (سو استفاده نکن ازش:smile (23)بذار همونا رو قشنگ واسه خودش تجزیه وتحلیل کنه . بعد فردا دوباره شروع کن و اینکارو روز بعد چند بار ، هربار به مدت 5 یا 10 دقیقه انجام بده .واسه یادگیریش عجله نکن .بذار خودش با میل خودش پیش بره .تو هر بار که درست انجام میده جایزه فراموش نشه .این اصلی ترین چیزه که باید همیشه یادت باشه .

بین هر جمله یه نقطه یا ویرگول گذاشتم که دقیقا متوجه بشی .پس به اونا توجه کن.

من خودم اینجوری یادش دادم :
    طوطی من وقتی داشت دست دادن رو یاد می گرفت اولش نمی فهمید من ازش چی می خوام، واسه همین همش گازم می گرفت .منم از رو نمی رفتم .چون در کل به سیستم جایزه دادن و آفرین گفتن خیلی عادت داره .یاد گرفته که هر وقت بهش میگم آفرین فورا خودشو تشویق می کنه با دهنش صدای دست زدن در میاره (مثلا یه گروهی دارن تشویقش می کنن :smile (23).من پاشو آروم می گرفتم و میاوردم بالا ..بعد بهش می گفتم آفرین جوجو یه جایزه می دادم .خیلی براش تعجب انگیز بود که من چرا اینکارو می کنم چون هر وقت دستم میرفت سمتش یعنی اینکه بیاد کاملا رو دستم ولی اینبار اینجوری نبود. .تو اون حالته عصبی ، منو با تعجب نگاه می کرد که اینکار یعنی چی ؟ولی همینجوری با من همراه میشد .من تا می گفتم آفرین خودشو تشویق می کرد.من اولش بهش نگفتم دست بده .اول فقط یادش دادم که پاشو بیاره بالا .وقتی براش عادی شد .ربطش دادم به جمله ی "دست بده "
    میل خودته چجوری که بهش بگی دست بده ولی من همیشه وقتی این ارتباطو ایجاد می کنم که حرکتو کامل یا تقریبا یاد گرفته باشه .
    اینو یادت باشه که دست دادن باید با دست راسته طوطی باشه .همونجوری که با یکی دست میدی .چون بعدها اگه بخوای بای بای رو با تکون دادن دست بهش یاد بدی قاطی می کنه .

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    سلام دوستان.
    من نسبت به اين طوطي جديدم يكم حساسم.امروز2-3تا پرسفيد از سينش زده بود بيرون.
    ميخواستم بپرسم بنظر شما مشكلي نداره؟

ممنون

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    با تشکر
    آرین
    سلام
    خیلی خوبه که دلت میخواد کارهای جدید به طوطیت یاد بدهی اکثر دوستان ( به جز یه تعداد انگشت شمار) طوطیشون به حرف زدن که میفته کار دیگه ای به طوطیشون یاد نمیدن
    الان به من بگو دقیقا چند وقته که طوطی را داری؟
    در بخش آموزش طوطی سانان که سپیده خانم بنیانگذارش بودن به طور کامل گفته شده که اگر میخواهید طوطی تون کارهای بامزه یاد بگیره باید قبلش چه مراحلی را گذرونده باشه اگر مایلی که طوطیت کارهای بامزه یاد بگیره لطفا یه سر به اون تاپیک بزن قبل از آموزش دست دادن با آموزش چرخیدن به دور خودش می تونی به جایزه دادن و استفاده از کلمه تشویقی شرطیش کنی و بعد دیگه یاد دادن کارهای بامزه خیلی خیلی خیلی راحت میشه
    اول بگو که چند وقته طوطی را داری این خیلی مهم است

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من نسبت به اين طوطي جديدم يكم حساسم.امروز2-3تا پرسفيد از سينش زده بود بيرون.
    ميخواستم بپرسم بنظر شما مشكلي نداره؟
    []
    [IMG].jpg[/]
    ممنون

سلام
    شما به علت اینکه قبلا میشا را داشتی خیلی حساس شدی طوطیت طوریش نیست نگران نباش و اگر بخوای وسواس بیش از حد به خرج بدی اصلا خوب نیست هم خودت اذیت میشی هم طوطی قشنگت
    :smile (89):

صفحه 191 از 1238 نخستنخست ... 911411721731741751761771781791801811821831841851861871881891901911921931941951961971981992002012022032042052062072082092102412916911191 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)