کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2563
    نقل قول نوشته اصلی توسط shikra نمایش پست ها
    سلام
    پرهای پرنده را کوتاه کردید؟ چون گفتید پرید و فرود آمد پرسیدم
    اکثر طوطی ها قبل از اینکه به حرف بیفتن آواهایی را که شنیدن تکرار میکنن که صدای به جز صدای طبیعی پرنده هست نمیشه بهش گفت حرف زدن باید کاملا واضح بشه ... اگر باهاش حرف زدن را تمرین می کنید بالاخره نتیجه خواهید گرفت
    سلام خانم شکیرا.در مورد پر که بله چیده شده.در مورد اون صدا ها هم میدونم منظورتون چیه ولی گفتم که این با اونها فرق داشت و به صورتی با زور میخواست اون صدا ها رو در بیاره

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    سلام
    من پيشرفت خيلي خوبي داشتم.الان ديگه ميذاره نوكشو ناز كنم و انگشتمو ليس ميزنه.حالا فكر كنم ديگه بايد برم سراغ خاروندن سرش. درسته؟
    ممنون
    راستي ميشه درمورد سن طوطيم نظر بديد؟
    سلام .مبارک باشه طوطیه نازیه .ایشالا این یکی دیگه پرکن نشه .غذا دادی بهش با دست ؟من نظرم اینه که خیلی واسه سر خاروندن عجله نکن .اول روی دست آوردن رو باهاش تمرین کن .ولی خیلی داری عجله می کنی ها .حداقل تا یه هفته با دست بهش غذا بده .بذار بیشتر با دستت آشنا شه .تو همین حال که داری بهش غذا میدی منقارشم ناز کن .ولی واسه سر خاروندن من فکر کنم زوده .این نظر منه .

نقل قول نوشته اصلی توسط ali133 نمایش پست ها
    سلام خانم شکیرا.در مورد پر که بله چیده شده.در مورد اون صدا ها هم میدونم منظورتون چیه ولی گفتم که این با اونها فرق داشت و به صورتی با زور میخواست اون صدا ها رو در بیاره
    اگه سلام رو باهاش کار کردی وقتی که اون صدا رو از خودش در میاره (همون که تو فکر می کنی میگه سلام )بهش جایزه بده .خودتم مرتب اون کلمه رو تکرار کن .بذار در جوابت بگه سلام .متوجه میشی؟مثلا طوطی منم اول که می خواست بگه سلام خیلی نا مفهوم می گفت ولی از حالتش میشد حدس زد چی میگه .منم مرتب بهش می گفتم سلام و بهش جایزه می دادم .بعد که ببینه شما این حرف رو دوست داری همش تکرار می کنه .این واسش تمرین میشه که بعد سلام رو واضح تر بگه
    شما انگار باهاش روی دست اومدن رو تمرین نمی کنی که باز با قفس دنبالش میری:smile (140):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2563
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    سلام .مبارک باشه طوطیه نازیه .ایشالا این یکی دیگه پرکن نشه .غذا دادی بهش با دست ؟من نظرم اینه که خیلی واسه سر خاروندن عجله نکن .اول روی دست آوردن رو باهاش تمرین کن .ولی خیلی داری عجله می کنی ها .حداقل تا یه هفته با دست بهش غذا بده .بذار بیشتر با دستت آشنا شه .تو همین حال که داری بهش غذا میدی منقارشم ناز کن .ولی واسه سر خاروندن من فکر کنم زوده .این نظر منه .

اگه سلام رو باهاش کار کردی وقتی که اون صدا رو از خودش در میاره (همون که تو فکر می کنی میگه سلام )بهش جایزه بده .خودتم مرتب اون کلمه رو تکرار کن .بذار در جوابت بگه سلام .متوجه میشی؟مثلا طوطی منم اول که می خواست بگه سلام خیلی نا مفهوم می گفت ولی از حالتش میشد حدس زد چی میگه .منم مرتب بهش می گفتم سلام و بهش جایزه می دادم .بعد که ببینه شما این حرف رو دوست داری همش تکرار می کنه .این واسش تمرین میشه که بعد سلام رو واضح تر بگه
    شما انگار باهاش روی دست اومدن رو تمرین نمی کنی که باز با قفس دنبالش میری:smile (140):

سلام سپیده خانم.چرا اتفاقا دارم تمرین میکنم ولی چون از تابستون کمتر میتونم باهاش باشم برای همین نزاشتم زیاد بهم وابسته بشه و کار ها یکم کند تر شدش در ضمن اخه اینکه هنوز رو دستم نمیاد راه دیگه ای بجز اینکار نداشتم.به نظر شما خوبه مثل دیگران یا بیفتم مثل مرغ خروس دنبالش یا با دست بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟فعل ا که تا عادت کنه به دست فکر کنم این بهترین کاره چون هم بی دردسره و هم کمتر استرس وارد میشه به طوطی و چیزی که من متوجه شدم توی این چند وقت اینه که بزاریم ینا اول خودشون بهمون اعتماد کنن بعد اگه نیومد روی دست و.... با هاشون تمرین کنیم.در مورد سخنگویی هم به نظر من و مادرم که میخواست سلام بگه و منم از اون وقت تشویقش میکنم و بهش جایزه میدم.باز هم ممنون که به فکر من و الکس هستین

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali133 نمایش پست ها
    [/color]
    سلام سپیده خانم.چرا اتفاقا دارم تمرین میکنم ولی چون از تابستون کمتر میتونم باهاش باشم برای همین نزاشتم زیاد بهم وابسته بشه و کار ها یکم کند تر شدش در ضمن اخه اینکه هنوز رو دستم نمیاد راه دیگه ای بجز اینکار نداشتم.به نظر شما خوبه مثل دیگران یا بیفتم مثل مرغ خروس دنبالش یا با دست بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟فعل ا که تا عادت کنه به دست فکر کنم این بهترین کاره چون هم بی دردسره و هم کمتر استرس وارد میشه به طوطی و چیزی که من متوجه شدم توی این چند وقت اینه که بظاریم ینا اول خودشون بهمون اعتماد کنن بعد اگه نیومد روی دست و.... با هاشون تمرین کنیم.در مورد سخنگویی هم به نظر من و مادرم که میخواست سلام بگه و منم از اون وقت تشویقش میکنم و بهش جایزه میدم.باز هم ممنون که به فکر من و الکس هستین
    سلام .خوب کاری می کنی که نمی خوای وابسته کنیش به خودت .ولی روی دست آوردن وابسته کردن نیست سر خاروندن بیش از حد و بازی کردنه بیش از حد و بیرون از قفس بودن بیش از حد ... بده نه این:smile (22): .این یکی از مراحل رام کردنه .از اول هم همیشه گفتم بهت که عجله نکن و بذار کم کم بهت اعتماد کنه:smile (204): .پس از حرفم اینجوری برداشت نکن که مثلا می گم بزور بیارش رو دست یا دنبالش بیوفت :smile (268):با جوابایی که تا الان دادم فکر کنم متوجه شده باشی که من با این کار مخالفم . این روی دست آوردنم یکی از مراحلیه که باعث میشه طوطی به دستت اعتماد کنه .پس اگه بخوای روی دست آوردن رو یادش بدی خیلی زودتر به دستت اعتماد می کنه .با اینکار هم اصلا بهت وابسته نمیشه .اگه از اعضای دیگه ی خونوادتم غذا می گیره .اونا هم روی دست آوردن رو تمرین کنن باهاش .اینجوری دیگه نگران وابستگیش به شما نباش .می تونن بعد از اینکه تو روی دست آوردیش اینکارو انجام بدن .
    ولی همه اینا بستگی به خودت داره و هر جور دوست داری می تونی عمل کنی .من فقط نظر دادم .موفق باشی .:smile (22):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2563
    سلام .خوب کاری می کنی که نمی خوای وابسته کنیش به خودت .ولی روی دست آوردن وابسته کردن نیست سر خاروندن بیش از حد و بازی کردنه بیش از حد و بیرون از قفس بودن بیش از حد ... بده نه این:smile (22): .این یکی از مراحل رام کردنه .از اول هم همیشه گفتم بهت که عجله نکن و بذار کم کم بهت اعتماد کنه:smile (204): .پس از حرفم اینجوری برداشت نکن که مثلا می گم بزور بیارش رو دست یا دنبالش بیوفت :smile (268):با جوابایی که تا الان دادم فکر کنم متوجه شده باشی که من با این کار مخالفم . این روی دست آوردنم یکی از مراحلیه که باعث میشه طوطی به دستت اعتماد کنه .پس اگه بخوای روی دست آوردن رو یادش بدی خیلی زودتر به دستت اعتماد می کنه .با اینکار هم اصلا بهت وابسته نمیشه .اگه از اعضای دیگه ی خونوادتم غذا می گیره .اونا هم روی دست آوردن رو تمرین کنن باهاش .اینجوری دیگه نگران وابستگیش به شما نباش .می تونن بعد از اینکه تو روی دست آوردیش اینکارو انجام بدن .
    ولی همه اینا بستگی به خودت داره و هر جور دوست داری می تونی عمل کنی .من فقط نظر دادم .موفق باشی .:smile (22):
    ممنون سپیده خانم.در مورد رفتارش با اعضای خانواده با همه خوبه و از دست همه غذا میگیره در مورد روی دست اوردن هم امروز دوباره داشت دست میداد چشم باهاش بیشتر کار میکنم تا کاملا ترسش بریزه و بیاد روی دست.باز هم ممنون از اینکه به فکر ما هستین

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    [QUOTE=sepide p;14627]سلام .مبارک باشه طوطیه نازیه .ایشالا این یکی دیگه پرکن نشه .غذا دادی بهش با دست ؟من نظرم اینه که خیلی واسه سر خاروندن عجله نکن .اول روی دست آوردن رو باهاش تمرین کن .ولی خیلی داری عجله می کنی ها .حداقل تا یه هفته با دست بهش غذا بده .بذار بیشتر با دستت آشنا شه .تو همین حال که داری بهش غذا میدی منقارشم ناز کن .ولی واسه سر خاروندن من فکر کنم زوده .این نظر منه .

ممنونم
    ولي آخه الان راحت بانوكش بازي ميكنم و ميذاره نوكشو ناز كنم.از دستمم راحت غذا ميگيره.وقتي دستم غذا هم نباشه و ببرم جلو مياد و با انگشتام بازي ميكنه.
    بازم بادست بدم يا برم سراغ سرش؟
    ممنون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    [quote=f&p77;14662]

ممنونم
    ولي آخه الان راحت بانوكش بازي ميكنم و ميذاره نوكشو ناز كنم.از دستمم راحت غذا ميگيره.وقتي دستم غذا هم نباشه و ببرم جلو مياد و با انگشتام بازي ميكنه.
    بازم بادست بدم يا برم سراغ سرش؟
    ممنون
    سلام گفتم که من فکر می کنم چون دو 3 روزه که اینو آوردی خونه .اینقدر با عجله پیش نرو .فعلا تا یه هفته بهش با دست غذا بده .یعنی تو همین مرحله که الان هستی بمون .
    من همیشه می گم اول روی دست بیارش بعد سرشو بخارون ولی هرجور خودت می دونی .بچه های دیگه هم نظرشون رو می گن.موفق باشی

کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    [QUOTE=sepide p;14670]
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها

سلام گفتم که من فکر می کنم چون دو 3 روزه که اینو آوردی خونه .اینقدر با عجله پیش نرو .فعلا تا یه هفته بهش با دست غذا بده .یعنی تو همین مرحله که الان هستی بمون .
    من همیشه می گم اول روی دست بیارش بعد سرشو بخارون ولی هرجور خودت می دونی .بچه های دیگه هم نظرشون رو می گن.موفق باشی
    به نظر من هم اول روی دست بیارش و یعد سرشو بخارون چون اگه اول سرشو بخارونی با هر بار که دستتو نزدیک میکنی سرشو میاره پایین و کمی سخت میشه رویدست اوردن

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    سلام خدمت دوستان
    من طوطیم به حرف آمده و سلام و بابا رو غیر واضح میگه ولی سوال دارم ازتون اونم اینه که تو این یه هفته که نطقش باز شده امروز و دیروز فقط صبح حرف زده و طبق معمولش که شب حرف میزد دیگه حرف نمیزنه من شبا تا نطقش باز میشه میارمش بیرون و تا یک تا سه ساعت بیرون از قفس به سر میبره و بیرون از قفس حرف میزنه ولی امروز و دیروز دیگه تو اون موقع حرف نزد منم امروز بیرونش که آوردم ناراحت میشه ببرمش تو به نظرتون ممکنه که این طوطی لوس شده از بیرون موندن زیاد که دیگه اون موقع ها حرف نمیزنه
    یه سوال هم داشتم طوطی سلام رو که باهاش کار کردم مسلما یاد میگیره بابا رو هم از بس از این لفظ تو خونه زیاد استفاده میشه طوطی یاد گرفته به نظرتون بهترین موقع برای آموزش کلمه ی بعدی کی هست به نظرتو موقعی که سلام رو شفاف و کلا کلمه ی ماقبل رو شفاف گفت بریم سراغ آموزش آموزش کلمه ی بعدی من فک کنم آموزش تو هر رنج سنی متفاوته چون اون دودی قبلی که طوسی و دودی بود خیلی با هم و با این فرق داشتن
    یه دنیا سپاس

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاکادو (برفی)
    شماره عضویت
    2856
    با سلام به همگی دوستان
    مخصوصا جناب خان
    خواستم یه تبریک بگم درباره این تاپیک بسیار بسیار عالیتون درباره خاکستریها:smile (268):

ای کاش یه تاپیک خوبی هم مثل تاپیک خاکستریها موجود بود برای کاکادوها...
    ما که هر موقع میایم تو سایت باید بشینیم مطالب جالب دوستان رو بخونیم در رابطه با خاکستریها و یه آهی بکشیم... و تو فکر فرو بریم که اگه خاکستری خریده بودم العان تو جمع شما دوستان بودم و از تجربیات شما استفاده میکردم ولی العان منمو این کاکادو کاکل زریم تنها:smile (183):

ای کاش[-(
    ای کاش[-(
    ای کاش..........

فعلا

صفحه 190 از 1238 نخستنخست ... 901401711721731741751761771781791801811821831841851861871881891901911921931941951961971981992002012022032042052062072082092402906901190 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)