کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط yaser_ir57 نمایش پست ها
    سلام
    اگه هر چی به طوطی اصرار کنید نیاد رو دستتون و با هیچ خوراکی هم گول نخوره تکلیف چیه؟ گاهی امنیت تو قفس موندنو به هر خوراکی خوشمزه ای ترجیح میدن. چجوری وقتی باهاتون همکاری نمی کنه تربیتش میشه کرد؟:smile (207):
    با سلام

دوست عزيز براي كسب اطمينان از طرف كاسكو هيچ زمان خاصي نميشه بصورت استاندارد تعيين كرد...

يه كاسكو در عرض چند ساعت به افراد و محيط جديد عادت ميكنه و يك كاسكو ي ديگه همين مرحله رو در چند ماه طي ميكنه .....

عجله نكنيد و توصيه هميشگيه من به دوستان رو خدمتتون عرض ميكنم

صبر ، صبر و صبر

موفق باشيد

کاربر ساده

شماره عضویت
    3172
    لطفا کمک کنید :

با سلام به همگی دوستان و سروران عزیز - بچه ها الان دقیقا 8 روزه که مامبل ( کاسکوی دم شکلاتی ) من مرده و من بسیار ناراحت و اندوهگین هستم .:smile (187):

خوب بگذریم من در این 7-8 روز خیلی با خودم کلنجار رفتم تا دیگه قید خرید کاسکو و علاقه مندی به کاسکو را بزنم اما نشد که نشد .

حالا هم دیشب بعد از چندین بار که عزم رفتن به پرنده فروشی را گرفتم و منصرف میشدم ، بلاخره نتونستم جلوی خودم را بگیرم و رفتم به پرنده فروشی -

و اما ممنون میشم از کلیه بچه ها و استادهای عزیز که بنده را در این انتخاب کمک و یاری کنند : :smile (22): :smile (22):

دوستان عزیز همانطور که خدمتتان گفتم من دیشب رفتم به پرنده فروشی ها - - اول اینکه حدود 10 - 12 تا مغازه پرنده فروشی هست که خوب تقریبا هیچکدوم از اونها جوجه کاسکوی دم قرمز چشم دودی نداشتند و هر چی هم داشتند همگی سن و سال دار بودند - تا اینکه یکی از این مغازه دار ها 4 تا جوجه کاسکوی دم قرمز چشم دودی داشت که به گفته خودش این بار را از قبل خریده بود و میگفت احتمالا فکر میکنم بار آخری باشه که توی امسال بیاد چون دیگه داره هوا سرد میشه (( البته ناگفته نمونه که من خودم یه 10-15 روزی هست که هی پیگیری میکردم به صورت تلفنی - تا ببیینم که کی بارشون میرسه ولی همشون میگفتند که فعلا معلوم نیست کی بارمون ازاد بشه و برسه )) خلاصه سرتون را درد اوردم تا به این جا برسم :::

توی مغازه ای که گفتم 4 تا جوجه داشت من موندم که کدوم را انتخاب کنم - حالا مشخصات هر 4 تا جوجه کاسکو را براتون مینویسم و خواهش میکنم من رو راهنمایی کنید ::

خوب از سمت راست که بگم :

1- اولی یه جوجه کاسکوی دم قرمز چشم دودی بود که یه کمی از پرهای سینه و بالای ساق پاهاش ریخته بود و من به پرنده فروشی گفتم که پرکن شده گفت نه بابا اینا را توی بار با چسب و نخ و غیره میبندند و وقتی که میاند اینجا وقتی چسبشون را باز میکنیم مقداری ار پرها قانونا با چسب کنده میشه و این جوجه است و هنوز که پرکن نشده - در ضمن جناق قفسه سینه این پرنده هم کمی استخوانی و لاغر شده بود و زده بود بیرون که خودش میگفت چیزی نیست خوب اینا جوجه هستند و کمی ضعیف هستند - و وقتی هم دستم را میبردم سمت قفسش قار میکشید ولی صدای قارش تقریبا ضعیف و با لرزش همراه بود ( البته نسبت به سومی )

2- و اما دومی که به گفته خود پرنده فروش میگفت : حالا اگه اینا بگی اره - این دومی لاغره و ضعیف و سینش هم کمی لاغر شده - این یکی را بر ندار (( البته بعد از اینکه باهاش کمی دوست شدم این جمله را گفت )) :smile (119): :smile (119): :smile (119):

3- سومین جوجه کاسکو با چشمانی دودی - پر و کرکی خوب و عاری از کندگی و ریختگی - ولی از نظر جسته خوب مثل همون 3 تای دیگه کمی لاغر و ضعیف و کمی هم جناق سینش بیرون زده بود و وقتی که دست را سمتش می بردی یه غاری میکشید که پای ادم به زمین میچسبید - البته صدای غارش خیلی بلند و رسا و خالی از لرزش بود که غار اولی در برابرش هیچ بود -

و اما مسئله اصلی اینجا است که من را توی دودلی انداخته :: :smile (182): :smile (182):

4- جوجه کاسکوی چهارمی :: 1- با اندامی بسیار درشت و قوی 2- سرو گردنی کشیده و زیبا 3- خالی از هرگونه کندگی پر و کرک 4- با منقاری بسیار سیاه - بدون کندگی و پوس پوس شدن و دوپوسگی و شکستگی (( انگار که این منقار را با رنگ یا واکس تمیزش کردند )) 5- همچنین سینه این پرنده مثل یک پرنده 2-3 ساله پر و جناق سینش بیرون نزده بود 6- پاهای این پرنده نسبت به 3 تای دیگه سیاه تر بود - - همچنین پر و بال ها نیز نسبت به 3 تای دیگه کمی سیاه تر بود

و وقتی که من دستم را به سمت قفسش دراز میکردم اصلا قار نمیزد ولی میرفت ته قفس و خودش را به قفس اویزون میکرد - حتی من برای 5 دقیقه همینطور دستم را به قفسش گرفته بودم و اون هم عین 5 دقیقه را از بالا به قفسش اویزون شده بود و من را نگاه می کرد ولی در عوض کاسکوی سومی که کنارش بود تا دلتون بخواد فقط قار میکشید - وبعد هم میرفت و اون هم اویزون میشد و غار میزد .

حالا سئوالات من این هست که :

ممکنه کاسکوی چهارمی چون جسش بزرگتره سنش بیشتر باشه ؟؟؟؟

2- چرا رنگ پرها و بالاها به سفیدی و صدفی اون 3 تای دیگه نیست ؟؟؟

3- چرا رنگ پاها سیاه تر هست ؟؟

4- چرا رنگ منقارش اینقدر سیاه و یک دست و بدون ترک و پوستگی و . . . هست ؟؟؟

5- چرا من که دستم را به سمتش دراز کردم قار نزد و رفت ته قفس و اویزون شد ؟؟؟

6- ایا ممکنه که چهارمی ماده باشه ؟؟؟ یا مریض باشه که قار نمیزد ؟؟؟

7- و اما نکته اخر اینکه از یه زاویه ای که به رنگ چشماش نگاه میکردم رنگ چشمش نسبت ب 3 تا کاسکوی دیگه ( البته به نظر من ) کمی بازتر بود و اون دودی 3 تای دیگه را نداشت - که این قضیه را به پرنده فروش گفتم و او گفت که توی کاسکوها هیچ چیز 100 درصد و تعریف شده نیست ممکنه اینها نسبت به جایی که قرار میگیرند رنگ چشمشون کمی زودتر باز بشه - -

شرمنده ام به خدا خیلی حرف زدم و سرتون هم درد اوردم (( اخه مارگزیده از ریسمون سیاه و سفید میترسه دیگه )) - -

تورو خدا کمک کنید من چیکار کنم - کدوم را انتخاب کنم ؟؟

بچه ها من 20 هزار تومان بیعانه دادم و باید تا شب برم و پرنده را بردارم - البته قیمت اصلیش رو میگفت 450 هزار تومن ( هر 4 تا همین قیمت بود ) که من اوردمش روی 400 تومن

پس زود نظرتون را بدید : من وقتی ندارم

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در اخر از همگی دوستان و اساتید عزیز تشکر می کنم

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    با سلام

دوست عزيز مطمئنا صرف شرحي كه شما فرموديد بهيچ وجه نميشه مشاوره درست داد...

براي خريد و انتخاب كاسكوي مناسب آيتمهاي خيلي زيادي رو بايد در نظر بگيريد ، كه چون تجربتون كمه توصيه اكيد ميكنم عجله نكنيد و سر فرصت يك گزينه مناسب رو پيدا كنيد مخصوصا در حال حاضر كه فشار از دست دادن كاسكوي قبلي هم روتون هست...

حتما اول خيلي خيلي تحقيق كنيد تا شرايط يك كاسكوي مناسب براي خريد رو كاملا بدونيد و توصيه اكيد ميكنم با يك فرد وارد اقدام به خريد كنيد ...

جسارتا از كجا ميخوايد بخريد (اخلاق و صداقت در گفتار فروشنده هم آيتم بسيار مهميه)

موفق باشيد

کاربر ساده

شماره عضویت
    3172
    با سلام - خیلی متشکرم از راهنمائیتون

بنده پرنده را میخواهم ار بازار پرنده فروشان واقع در اصفهان خرید کنم .

پس بنظر شما صبر کنم - اخه میترسم زمان زیادی بگزره تا دوبار ه جوجه بیاد / / / /

البته فروشنده ادم خوب و با انصافی به نظر میرسه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط son_1981 نمایش پست ها
    با سلام - خیلی متشکرم از راهنمائیتون

بنده پرنده را میخواهم ار بازار پرنده فروشان واقع در اصفهان خرید کنم .

پس بنظر شما صبر کنم - اخه میترسم زمان زیادی بگزره تا دوبار ه جوجه بیاد / / / /

البته فروشنده ادم خوب و با انصافی به نظر میرسه

دوست عزیز دلیل مردن کاسکو قبلی شما چی بود؟ من جای شما باشم چشم دودی نمی گیرم کمی سن بالاتر می گیرم فایده اینکه ادم جوجه بگیره و طوطیش بمیره چیه?

این رنگ چشم به نظرم از همه بهتر هست.

[IMG]http://.ir/files/m756rmw269wue89p**gd.jpg[/IMG]

اینم همینطور حتی کمی روشن تر هم بود ایراد نداره

کاسکویی که تازه 1 هفتست از بار اومده رو نخرین سعی کنین ببینین کدومشون کمتر غار می زنن در عین حال بازیگوشن و مدتی در پرنده فروشی بودن اون رو بگیرین. منقار سیاه و براق هم نشانه سلامتی نیست و احتمالا اون کاسکو هم می میره
    ویرایش توسط Shahrzad : 13th October 2010 در ساعت 12:08 PM

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط son_1981 نمایش پست ها
    لطفا کمک کنید :

با سلام به همگی دوستان و سروران عزیز - بچه ها الان دقیقا 8 روزه که مامبل ( کاسکوی دم شکلاتی ) من مرده و من بسیار ناراحت و اندوهگین هستم .:smile (187):

خوب بگذریم من در این 7-8 روز خیلی با خودم کلنجار رفتم تا دیگه قید خرید کاسکو و علاقه مندی به کاسکو را بزنم اما نشد که نشد .

حالا هم دیشب بعد از چندین بار که عزم رفتن به پرنده فروشی را گرفتم و منصرف میشدم ، بلاخره نتونستم جلوی خودم را بگیرم و رفتم به پرنده فروشی -

و اما ممنون میشم از کلیه بچه ها و استادهای عزیز که بنده را در این انتخاب کمک و یاری کنند : :smile (22): :smile (22):

دوستان عزیز همانطور که خدمتتان گفتم من دیشب رفتم به پرنده فروشی ها - - اول اینکه حدود 10 - 12 تا مغازه پرنده فروشی هست که خوب تقریبا هیچکدوم از اونها جوجه کاسکوی دم قرمز چشم دودی نداشتند و هر چی هم داشتند همگی سن و سال دار بودند - تا اینکه یکی از این مغازه دار ها 4 تا جوجه کاسکوی دم قرمز چشم دودی داشت که به گفته خودش این بار را از قبل خریده بود و میگفت احتمالا فکر میکنم بار آخری باشه که توی امسال بیاد چون دیگه داره هوا سرد میشه (( البته ناگفته نمونه که من خودم یه 10-15 روزی هست که هی پیگیری میکردم به صورت تلفنی - تا ببیینم که کی بارشون میرسه ولی همشون میگفتند که فعلا معلوم نیست کی بارمون ازاد بشه و برسه )) خلاصه سرتون را درد اوردم تا به این جا برسم :::

توی مغازه ای که گفتم 4 تا جوجه داشت من موندم که کدوم را انتخاب کنم - حالا مشخصات هر 4 تا جوجه کاسکو را براتون مینویسم و خواهش میکنم من رو راهنمایی کنید ::

خوب از سمت راست که بگم :

1- اولی یه جوجه کاسکوی دم قرمز چشم دودی بود که یه کمی از پرهای سینه و بالای ساق پاهاش ریخته بود و من به پرنده فروشی گفتم که پرکن شده گفت نه بابا اینا را توی بار با چسب و نخ و غیره میبندند و وقتی که میاند اینجا وقتی چسبشون را باز میکنیم مقداری ار پرها قانونا با چسب کنده میشه و این جوجه است و هنوز که پرکن نشده - در ضمن جناق قفسه سینه این پرنده هم کمی استخوانی و لاغر شده بود و زده بود بیرون که خودش میگفت چیزی نیست خوب اینا جوجه هستند و کمی ضعیف هستند - و وقتی هم دستم را میبردم سمت قفسش قار میکشید ولی صدای قارش تقریبا ضعیف و با لرزش همراه بود ( البته نسبت به سومی )

2- و اما دومی که به گفته خود پرنده فروش میگفت : حالا اگه اینا بگی اره - این دومی لاغره و ضعیف و سینش هم کمی لاغر شده - این یکی را بر ندار (( البته بعد از اینکه باهاش کمی دوست شدم این جمله را گفت )) :smile (119): :smile (119): :smile (119):

3- سومین جوجه کاسکو با چشمانی دودی - پر و کرکی خوب و عاری از کندگی و ریختگی - ولی از نظر جسته خوب مثل همون 3 تای دیگه کمی لاغر و ضعیف و کمی هم جناق سینش بیرون زده بود و وقتی که دست را سمتش می بردی یه غاری میکشید که پای ادم به زمین میچسبید - البته صدای غارش خیلی بلند و رسا و خالی از لرزش بود که غار اولی در برابرش هیچ بود -

و اما مسئله اصلی اینجا است که من را توی دودلی انداخته :: :smile (182): :smile (182):

4- جوجه کاسکوی چهارمی :: 1- با اندامی بسیار درشت و قوی 2- سرو گردنی کشیده و زیبا 3- خالی از هرگونه کندگی پر و کرک 4- با منقاری بسیار سیاه - بدون کندگی و پوس پوس شدن و دوپوسگی و شکستگی (( انگار که این منقار را با رنگ یا واکس تمیزش کردند )) 5- همچنین سینه این پرنده مثل یک پرنده 2-3 ساله پر و جناق سینش بیرون نزده بود 6- پاهای این پرنده نسبت به 3 تای دیگه سیاه تر بود - - همچنین پر و بال ها نیز نسبت به 3 تای دیگه کمی سیاه تر بود

و وقتی که من دستم را به سمت قفسش دراز میکردم اصلا قار نمیزد ولی میرفت ته قفس و خودش را به قفس اویزون میکرد - حتی من برای 5 دقیقه همینطور دستم را به قفسش گرفته بودم و اون هم عین 5 دقیقه را از بالا به قفسش اویزون شده بود و من را نگاه می کرد ولی در عوض کاسکوی سومی که کنارش بود تا دلتون بخواد فقط قار میکشید - وبعد هم میرفت و اون هم اویزون میشد و غار میزد .

حالا سئوالات من این هست که :

ممکنه کاسکوی چهارمی چون جسش بزرگتره سنش بیشتر باشه ؟؟؟؟

2- چرا رنگ پرها و بالاها به سفیدی و صدفی اون 3 تای دیگه نیست ؟؟؟

3- چرا رنگ پاها سیاه تر هست ؟؟

4- چرا رنگ منقارش اینقدر سیاه و یک دست و بدون ترک و پوستگی و . . . هست ؟؟؟

5- چرا من که دستم را به سمتش دراز کردم قار نزد و رفت ته قفس و اویزون شد ؟؟؟

6- ایا ممکنه که چهارمی ماده باشه ؟؟؟ یا مریض باشه که قار نمیزد ؟؟؟

7- و اما نکته اخر اینکه از یه زاویه ای که به رنگ چشماش نگاه میکردم رنگ چشمش نسبت ب 3 تا کاسکوی دیگه ( البته به نظر من ) کمی بازتر بود و اون دودی 3 تای دیگه را نداشت - که این قضیه را به پرنده فروش گفتم و او گفت که توی کاسکوها هیچ چیز 100 درصد و تعریف شده نیست ممکنه اینها نسبت به جایی که قرار میگیرند رنگ چشمشون کمی زودتر باز بشه - -

شرمنده ام به خدا خیلی حرف زدم و سرتون هم درد اوردم (( اخه مارگزیده از ریسمون سیاه و سفید میترسه دیگه )) - -

تورو خدا کمک کنید من چیکار کنم - کدوم را انتخاب کنم ؟؟

بچه ها من 20 هزار تومان بیعانه دادم و باید تا شب برم و پرنده را بردارم - البته قیمت اصلیش رو میگفت 450 هزار تومن ( هر 4 تا همین قیمت بود ) که من اوردمش روی 400 تومن

پس زود نظرتون را بدید : من وقتی ندارم

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در اخر از همگی دوستان و اساتید عزیز تشکر می کنم

سلام
    هر چند که همانطور که دوستمان براتون گفتند نمیشه اینجوری به شما مشاوره داد با اینحال این طوطی هایی که شما میگید به نظر میاد که همشون لاغر هستند و این خوب نیست .....
    تفاوت رنگ پا، پر یا جثه یا قار زدن می تونه مثل تفاوت ما آدمها با هم باشه و نمیشه گفت که نشانه وجود مشکل است اما برخی نشانه ها مثل
    لاغر بودن جناغ سینه
    بیحال بودن، ترشحات بینی یا چشم ، مات بودن چشم ها و.... بیش از حد بلند بودن ناخن و منقار( به جز مسئله س اییده نشدن برخی بیماری اختلالات کبدی باعث بلندی بیش از حد ناخن و منقار میشه به پرنده فروش که بگی بهت میگه چیزی نجوییده اینجوری شده در حالی که مشکل چیز دیگری است)

عادی نبودن مدفوع پرنده که کف قفس ریخته شده
    میزان غذای خورده شده توسط پرنده کف قفس ( از آشغالهای کف قفس خیلی چیزها میشه فهمید اگر رفتید داخل یک پرده فروشی و دیدید که کف همه قفس ها تمیزه باید کمی تعجب کنید برخی پرنده فروشها که میدونن پرنده شون مشکل داره کف قفس را زود به زود تمیز می کنند تا مدفوع پرنده دیده نشه ...باور کنید که خودم این را بارها تجربه کردم ...)

گاهی اوقات پرنده خصوصا اگر وحشی باشه توی قفس هیجان زده میشه و بالا و پایین میره و شما فکر می کنی سرحال است اما اگر کمی بگذره و به محیط مغازه و حضور شما عادت کنه اون وقت شروع می کنه علائم کسالت را از خودش نشون دادن ...بارها پیش آمده که من برای انتخاب یک پرنده در یک مغازه بیشتر از دو ساعت وقت گذاشتم تا از سرحال بودنش مطمئن بشم )

وجود جراحت و زخم در بدن را هم حتی اگر خیلی کوچک باشه و غیره ...........را باید توجه کرد

اگر رنگ چشمشون دودی است به هیچ عنوان خریدنکنید

اگر در بینشون رنگ چشم طوسی روشن وجود داره برای خرید کردن گزینه مناسب تری است

اما در مورد سالم بودن پرها ...اینکه ممکنه توی بار و حمل و نقل پرها آسیب ببینه درسته اما اگر پرنده مشکلی غیر از این داشته باشه خود پرنده فروش هم نمی تونه به شما بگه که ماجرا واقعا چی بوده منظورم اینکه که اگر طوطی پرکن هم باشه هیچ پرنده فروشی نمیگه که طوطیم پرکنه میگه توی بار اینطور شده کی می تونه خلافش را ثابت کنه مگر اینکه با شخصی حاذق برید خرید
    به نظر میاد که گزینه های خرید برای شما کمه فکر کنم اگر کمی صبر کنید بهتر باشه خصوصا که میخواهید 450 تومن هم هزینه کنید که قیمت کمی نیست

خب من سعی کردم آنچه را که تجربه کردم براتون بگم اما باز هم تاکید می کنم که با این شرایط دیگه بیشتر از این نمیشه مشاوره داد ... و تجربه های ما هم شاید قابل تعمیم دادن نباشه به قول خودتون هیچ چیز صد در صدی نیست
    من همیشه گفتم باز هم میگم خرید طوطی در ایران یک جور قمار کردن است همه شرایط را هم که بسنجی باز هم ممکنه که یک جای کار بلنگه :smile (186):

امیدوارم موفق باشید و پرنده دلخواهتون را پیدا کنید

در ضمن اینکه فروشند به شما میگه این را نخر خوب نیست و ...نشانه صداقت طرف نیست نشانه نمایشی از صداقت طرف است میخواد بگه که باهات رو راست هستم اون را که از همه درب داغونتر است و تابلو است را میگه نخر ببخشید ...البته من خودم معتقدم که آدم نباید همه را با یک چوب برونه ولی در مورد پرده فروش جماعت تجربه نشان داده که اگر گفتند این ماست سفید است بهتره آدم فکر کنه که سیاه است ..... به هر حال حالا که تصمیم گرفتید سوال کنید و بعد خرید کنید بهتره جانب احتیاط را هم رعایت کنید ...این را گفتم برای اینکه بارها وبارها و بارها و بارها توی فروم از ما سوال کردند دوستان با تجربه تر هم توضیح دادند ولی باز هم پرنده فروش کار خودش را کرده دوست نداریم تجربه تلخ دیگران برای دوستانی تازه به جمع می پبوندند تکرار بشه
    ویرایش توسط Shikra : 13th October 2010 در ساعت 12:32 PM

کاربر ساده

شماره عضویت
    183
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    یعنی طوطی شما هیچ جور از قفس بیرون نمیاد؟ آیا وقتی درب بالای قفس را باز می کنید و میله چوبی وسطش را نصب می کنید باز هم بالا نمیاد و روی چوب بالا نمیشینه؟
    منظورتون را از اینکه میگید اصلا از قفس بیرون نمیاد دقیق تر بگید لطفا؟
    چرا . وقتی درو باز می کنم خودش هر وقت دوست داشت میاد رو قفسش میشینه و وقتی از قفس بیرونه دستمو که جلوی سینش می گیرم راحت رو دست میاد و میره رو شونه من میشینه. ولی وقتی تو قفسش نشسته و دستمو جلوش میگیرم که از تو قفس مستقیما بیاد رو دستم نمیادو با هیچ خوراکی هم نمیشه گولش زد. باید صبر کنم هر وقت از قفس اومد بیرون رو دست بیارمش.:smile (235):

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2564
    سلام به همه...من بعلت کار زیاد و اینکه کلاس دارم زیاد نت نمیام و بیشتر سعی می کنم با طوطیم باشم در بیکاری...
    چند تا سوال دارم ولی بهتره که اول کمی طوطیم رو توصیف کنم.
    طوطیم راحت رو دست هر کسی میره و بچه حرف گوش کنی هست و خیلی بازیگوشه وجدیدا هم بعضی مواثع که داره صوت میزنه لا به لای صوت ها حرف هم میزنه البته شاید هر 2 روز یکبار ولی من هم چنان دارم روش کار می کنم و یکبار هم با ضبط 15 دقیقه تونستم 3 تا از حرف هاش رو بفهمم که می گفت باباجون و به به و سلام .
    و اینکه طوطیم همه چیز خار شده و چیزهایی که اولین بار باشه و تقریبا به اندازه ی یک لقمه { البته برای اون } باشه رو رحم نمیکنه و حتی وقتی رو مبل هست هم با مبل بر نمیره و خیلی مؤدب هست.
    حالا سوال ها
    1= طوطیم وقتی صداش رو بلند کنه میتونه صدای ادم رو تقلید کنه مثل وقتی که صداش رو ضبط کردم اما خیلی خودش رو فشار میاره در اون لحظه و وقتی هم که اروم هست وریلکس می خواد تکرار کنه خیلی با لرزش میگه بطوری که شاید هیچی نفهمی..
    ای عادیه ؟؟؟
    2= طوطیم رو دست هر کسی میره ولی وقتی تو قفس هست رو دست من نمیاد و حتی نمیزاره سرش رو ناز کنم و همینطور وقتی در قفس رو باز می کنم و میره بالای قفس در اون موقع هم رو دستم نمیاد و وقتی می گم بیا بالا سریع سرش رو میاره پایین تا دستم نره زیر سینه اش حالا چیکار کنم ؟؟ { البته من به سختی و با باز کردن ثسمت بالای سقف اون رو میارم پایین و وقتی که رو فرش بیاد اونوقت رو دست هر کسی میره.}
    3=طوطیم به نوکش هم خیلی حساس هست و اینکه نمیزاره نوکش رو به راحتی بگیرم البته شاید برای 1 ثانیه بشه دست زد.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط s-a-l-i-m نمایش پست ها
    سلام به همه...من بعلت کار زیاد و اینکه کلاس دارم زیاد نت نمیام و بیشتر سعی می کنم با طوطیم باشم در بیکاری...
    چند تا سوال دارم ولی بهتره که اول کمی طوطیم رو توصیف کنم.
    طوطیم راحت رو دست هر کسی میره و بچه حرف گوش کنی هست و خیلی بازیگوشه وجدیدا هم بعضی مواثع که داره صوت میزنه لا به لای صوت ها حرف هم میزنه البته شاید هر 2 روز یکبار ولی من هم چنان دارم روش کار می کنم و یکبار هم با ضبط 15 دقیقه تونستم 3 تا از حرف هاش رو بفهمم که می گفت باباجون و به به و سلام .
    و اینکه طوطیم همه چیز خار شده و چیزهایی که اولین بار باشه و تقریبا به اندازه ی یک لقمه { البته برای اون } باشه رو رحم نمیکنه و حتی وقتی رو مبل هست هم با مبل بر نمیره و خیلی مؤدب هست.
    حالا سوال ها
    1= طوطیم وقتی صداش رو بلند کنه میتونه صدای ادم رو تقلید کنه مثل وقتی که صداش رو ضبط کردم اما خیلی خودش رو فشار میاره در اون لحظه و وقتی هم که اروم هست وریلکس می خواد تکرار کنه خیلی با لرزش میگه بطوری که شاید هیچی نفهمی..
    ای عادیه ؟؟؟
    2= طوطیم رو دست هر کسی میره ولی وقتی تو قفس هست رو دست من نمیاد و حتی نمیزاره سرش رو ناز کنم و همینطور وقتی در قفس رو باز می کنم و میره بالای قفس در اون موقع هم رو دستم نمیاد و وقتی می گم بیا بالا سریع سرش رو میاره پایین تا دستم نره زیر سینه اش حالا چیکار کنم ؟؟ { البته من به سختی و با باز کردن ثسمت بالای سقف اون رو میارم پایین و وقتی که رو فرش بیاد اونوقت رو دست هر کسی میره.}
    3=طوطیم به نوکش هم خیلی حساس هست و اینکه نمیزاره نوکش رو به راحتی بگیرم البته شاید برای 1 ثانیه بشه دست زد.

سلیم جان من سوال اولت رو درست متوجه نشدم چی هست.

درمورد سوال دومت کاملا طبیعی هست طوطیها دوست ندارن دستت رو تو قفسشون بکنی ادر جنگل وقتی 1 جفت در داخل درخت لانه درست می کنن اگه یک همنوعشون ولی غریبه وارد شه استقبال خوبی ازش نمی کنن این یک امر غریزی هست که از جایی که درش زندگی می کنن دفاع می کنن.
    اکثر طوطیها حتی پرورشی هاش تو قفس خیلی دوست ندارن دستت رو بکنی و به سرشون دست بزنی به نر من هم شما حریمش رو حفظ کن و خیلی اصرار نداشته باش.

سوال سومت هم همینطوربین طوطی شما با این اوصافی که گفتی اهلی هست دیگه این شما هستی که باید پرندت رو بشناسی و درکش کنی هر طوطی رو یک چیزی حساس هست بعضی طوطیها با اینکه اهلی هستن ولی خیلی از ناز و دست زدن خوششون نمی یاد این در مورد کاسکو خیلی صدق می کنه کاسکو جز طوطی هاییست که خیلی بغلی نیست برخلافش کاکاتو به بغل و ناز کردن خیلی علاقه داره.

طوطی شما رو نوکش حساس هست اگه می خوای بزاره طولانی تر بزاره دست بزنی باید شرطیش کنی بعد 1ثانیه خوراکی که دوست داره رو بهش بده به مرور شرطی می شه به خاطر جایزه می زاره به نوکش دست بزنی ولی به خاطر جایزست .

برای تمرین حرف زدن همین کلماتی که می فهمی خودت داره می گه رو مدام تکرار کن 1-2تاش به نظر من کافی هست کلمه جدید فعلا نگو تا یکیش که ساده تر هم باشه واضح شه و بعد برو سر بعدی به نظر من الان رو به به و بابا کار کن .

طوطیت به زودی حرف می زنه اولش اینجوری هست معمولا فقط خودت می فهمی اون تلاشی هم که می کنه عادی هست داره با خودش تمرین می کنه بعدها سر هر کلمه جدید اینکار رو می کنه.

سلام صبح بخیر شب بخیر و هر کلمه ای که مناسبتی داره و به جا هست را فراموش نکن بگی چون کاسکو سخنگویی هست که اگه باهاش درست تمرین شه کلمات را سر جاش استفاده می کنه و معنیشون رو می فهمه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط yaser_ir57 نمایش پست ها
    چرا . وقتی درو باز می کنم خودش هر وقت دوست داشت میاد رو قفسش میشینه و وقتی از قفس بیرونه دستمو که جلوی سینش می گیرم راحت رو دست میاد و میره رو شونه من میشینه. ولی وقتی تو قفسش نشسته و دستمو جلوش میگیرم که از تو قفس مستقیما بیاد رو دستم نمیادو با هیچ خوراکی هم نمیشه گولش زد. باید صبر کنم هر وقت از قفس اومد بیرون رو دست بیارمش.:smile (235):
    جواب سوال شما هم مثل سلیم عزیز هست طوطی ها دوست ندارن دستتون رو برای مدت طولانی داخل قفس کنین.برای اینکه حرمی خصوصیش هست احساس امنیت می کنه این رو آقای عتیقه چی قبل از اینکه خودم بخونم بهم گفت هیچ وقت طولانی دستت رو داخل قفس نگه ندار چون عصبیش می کنی . برای اینکه رابطه خوبی با کاسکومون یا پرندمون داشته باشیم باید غرایز و خصوصیات رفتاریش رو بشناسیم و درکش کنیم.

صفحه 186 از 1238 نخستنخست ... 861361671681691701711721731741751761771781791801811821831841851861871881891901911921931941951961971981992002012022032042052362866861186 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)