کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    در مورد فرق پر کنی و پر ریزی بگم خیلی خیلی واضح هست در پر ریزی پوست بدن طوطی دیده نمی شه اینجوری نیست که یک قسمت بدن خالی می شه کم کم کرک ها هم نیست در پر ریزی پرهای زیادی ریخته می شه دلیلش این هست که پر جدید جوونه زده اگه دست به سر و بدن طوطی بکشین می بینین تیغ تیغی هست اگه رام باشه پرهای سرشو کنار بزنین این جونه ها با یک پر کوچک همراه هست.

این یک کتن انگلیسی هست می زارم که خانومی طوطیش این وضع هست و سوال کرده پرکنی هست یا پر ریزی؟ که جواب پرکنی بوده و گفته سریعا بع دامپزشک مراجعه کن. مدام کندن پرها عواقب زیادی داره و اینکه فکر کنیم همه پرها می شه روز اول نه اینطور نیست اینقدر طولانی این عمل انجام شده که ریشه و پیگمنت پرها آسیب دیده مثل موی انسان اگه برای مدت طولانی از ریشه هی کنده شه همش دوباره در نمی یاد . این پرکنی هم اینقدر ادامه پیدا می کنه تا برسه به رخمی کردن . با اینکه به نظر خیلی ها موضوع ساده ای هست ولی خیلی درمانش سخت و وقت گیر هست واقعا یک عاشق می خواد اگه از شدتش کم نشه و بهش رسیدگی نشه مرگ هم توشون هست.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    African Grey: Feather Plucking? Molting? or Both?

Hello, first of all I would like to thank you for reading this post. I have an African Grey Parrot who turned one year old two-three months ago. I did some research and found out that most African Grey Parrots go through there first molt at around one year old which may contribute to feather plucking. Lately, I have noticed that my parrot has begun to lose a lot of feathers in the middle of her back, neck, and belly. The picture shows what I am talking about (the back is not as bad, but there are visible spots in the middle of the back that look similar). So based on the fact that the parrot should be going through her first molt, is the picture that I took showing molting, plucking, or both? If it is molting and plucking, what should I do?

Thank You

Comments for
    African Grey: Feather Plucking? Molting? or Both?

When a bird molts, you can not see bare spots and missing feathers. They fall out as others are coming in. Your bird needs to be seen by an avian vet soon, to rule out internal issues and to discuss possible reasons for this problem.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    تصویر کاسکویی که 5 سال پر کنی می کرده و توجهی بهش نشده

ویرایش توسط Shahrzad : 9th October 2010 در ساعت 08:57 PM

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    چه خبر خوبی که پراش داره در میاد .ولی به نظرت فایده ای هم داره:smile (82): .منو ببخش ولی فکر می کنم باید یکم برات توضیح بدم :smile (168):چون ناراحت میشم که میشا رو تو حالت ببینم .
    ببین میلاد جون دوست داشتن فقط این نیست که ازش مراقبت کنی و براش یه یه گوشه تو خونه یه قفسی بذاری و... .طوطیم که پرکن شد من نمی دونستم. واقعا نمی دونستم که پرکن شده .ولی وقتی فهمیدم که چه بلایی افتاده تو جونش بردمش دکتر .یکی از دوستان با تجربه به من گفت اگه پرکنیش بیشتر شه 100 هم ازت نمی خرن ولی گفت ببرش دکتر شاید دلیلش فیزیکی باشه و بتونی حلش کنی .من به همین امید بردمش دکتر .که حداقل مطمئن شم با دارو حل میشه .بگذریم که هیچ سودی واسم نداشت .بهترین دکترا تو تهران هستن .اصلا نمی بریش و من واقعا تعجب می کنم این علاقته ؟بعدشم تو که نباید سر خود بهش دارو بدی .حداقل بقول شهرزاد زنگ بزن به دکتر اینکه دیگه سخت نیست .
    بابا قیمت چیه ؟طوطیه من اصلا قرار بود بفروش بره .فکر می کنی چرا ندادمش ؟چون نمی دونستم اونی که می خواد بخرتش اصلا عرضه داره نگهش داره یا نه .بخدا حاضر بودم اگه طوطیه خودم بود مجانی بدمش به یکی که مطمئن باشم براش وقت می ذاره .ولی کسی نبود .دیدم اینجوری نمیشه خودم از داداشم خریدمش .براش وقت گذاشتم .تو بیا بپرس از خونوادم .ببین اینا از دست من چی کشیدن .هیچ جا نرفتم بخاطر طوطیم .تمام مسافرتا رو بهم می ریختم .همه از دستم ناراحت می شدن .هنوزم که هنوزه تنهاش نمی ذارم.هرجایی هم که خونوادم می خوان برن مسخره وار به من می گن لابد به خاطر جوجو نمی خوای بیای . من واستادم دلایل عصبانیتشو کشف کردم .هر چی که بهش استرس وارد می کرد رو یجوری حل کردم .اصلا از اونا نپرس از خانم شیکرا بپرس که در دسترسه .بپرس من چقدر واسه طوطیم حرص خوردم .بپرس ببین واسه طوطیم چقدر مزاحمش شدم .من تمام عیدو خونه بودم .فقط وقتی می رفتم بیرون که طوطیم می خوابید یعنی 9 به بعد .تو وقته اینکارا رو داری ؟تو می تونی از همه چی بزنی فقط به میشا برسی ؟فقط گزارش دادن نیست که .والا نه من نه هیچ کدوم از بچه های سایت اینجوری نمی تونیم کمکت کنیم .من هنوزم که هنوزه نمی دونم طوطیت پرجوی همراه پرکنی داره یا نه فقط پرجوی داره و رویش پراش بخاطر تو لک رفتنشه ؟من اینو نمی دونم .هیچکی نمی دونه .خودتم فکر نکنم بدونی تازه اگه هم بدونی چی می خوای بکنی ؟چرا اگه می گی اینهمه دوسش داری نمی بریش دکتر ؟میلاد جون سلامتیه میشا از همه مهم تره .نظر من اینه که اگه می تونی مثل من براش وقت بذاری که هیچی نگهش دار اگه نه میلاد جون ردش کن مامان .قیمتو هم بیخیال شو .می گی نمی تونی بدونی طوطی بمونی .خوب مگه تو نباتو نداره ؟مگه اون طوطی نیست ؟و نظر من اینه که عزیزم اصلا طوطیه خاکستری چه تیمنه چه کنگو رو بیخیال شو .تو که مدرسه میری وقتی واسه رسیدگی نداری .
    بحث علاقه ای که خانم شیکرا و شهرزاد گل گفتن هم یکی از دلایله مهمه که چون طوطیه تو وحشیه و هنوز به تو عادت نکرده زیاد نمی تونی طوری که من روی طوطیم تسلط داشتم و بهش می رسیدم ارتباط داشته باشی باهاش .حالا می گی مامانتو دوست داره .خوب مامانت می تونه براش وقت بذاره ؟اگه آره پس بذار من به مامانت بگم چه کاری باید انجام بده .:smile (168):تو این حالت بهتره تو تا یه مدت خودتو کنار بکشی تا وقتی مطمئن شی که دست از پرکنی کشیده .یعنی فقط مامانت ازش مراقبت کنه .زمان زیادی از پرکنیش نگذشته و اگه تو ببریش دکتر و مشخص شه که مشکلش فیزیکی نیست .می تونی با مراقبت و نظارت دکتر ترکش بدی .البته فقط مامانت .تو گفتم که فعلا انگار میشا تو خونه نیست با نبات سرگرم باش .دیگه همین ناراحت نشو از حرفام .ولی من ناراحت میشم از دستت که با گذشت این مدت هنوز نبردیش دکتر .:smile (82):
    واقعا از همه ممنونم.
    من پاسخاي شما رو دادم.فقط اينكه من الان خيلي وقته طرفش نميرم.حتي زيرشم تميز نميكنم.مادرم زيرشو در ميارو و ميده به من و من تميز ميكنم.منم اين نكته رو خيلي وقته رعايت ميكنم.
    ممنون.چرا ناراحت بشم.اتفاقا خوشحالم ميشم كه ميبينم همه بفكرم هستند.
    ممنون

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    شهرزاد خانوم اين عكسا چيه؟
    ريختم بهم.ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2563
    سلام شهرزاد خانم.ممنون میشم اون عکس اخری رو ور دارید.واقعا ادمو بهم میریزه.

کاربر ساده

شماره عضویت
    2699
    سلام
    بچها من ۳ شبه که طوطی رو بیرون میارم،اصلا هم نذاشتم بش استرس وارد شه،اما امشب خیلی* جالب بود
    رو قفس که بود یهو پرید رفت رو میز آرایش نشست جلو آینه بعدش یه سری صداها از خودش در اورد،بد من باش که صحبت می*کردم با آرومی* دیدم خیلی* آروم شده دستم رو بردم طرف کلاش اولش یه عکس عملی* نشون داد بعدش بار دوم هیچ کاری نکرد،من کلشو ناز کردم تعجب کرده بودم گفتم شاید اشتباه میبینم،دوباره رفتم عقب دوباره اومدم بازم دستم رو بردم طرف کلش اینبار خودش کلشو اورد پایین که ناز کنم همینجوری ادامه دادم کلی* حال کرده بود،بازم هی* راحت دستمو می*بردم راحت کلشو می*گرفتم،بعدش آینرو برداشتم از جلوش،بازم کلشو راحت میداد ناز کنم،اما بده ۲ ۳ دقیقه یهو دیگه نزاشت ناز کنم،هر کار کردم هی* می*گفتم جون مادرت بذار یکم دیگه کلّتو بگیرم نزاشت که نزاشت،فکر کنم عاشق شده بود،
    حالا نظر شما چیه؟این چش شده بوده؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezak نمایش پست ها
    سلام
    بچها من ۳ شبه که طوطی رو بیرون میارم،اصلا هم نذاشتم بش استرس وارد شه،اما امشب خیلی* جالب بود
    رو قفس که بود یهو پرید رفت رو میز آرایش نشست جلو آینه بعدش یه سری صداها از خودش در اورد،بد من باش که صحبت می*کردم با آرومی* دیدم خیلی* آروم شده دستم رو بردم طرف کلاش اولش یه عکس عملی* نشون داد بعدش بار دوم هیچ کاری نکرد،من کلشو ناز کردم تعجب کرده بودم گفتم شاید اشتباه میبینم،دوباره رفتم عقب دوباره اومدم بازم دستم رو بردم طرف کلش اینبار خودش کلشو اورد پایین که ناز کنم همینجوری ادامه دادم کلی* حال کرده بود،بازم هی* راحت دستمو می*بردم راحت کلشو می*گرفتم،بعدش آینرو برداشتم از جلوش،بازم کلشو راحت میداد ناز کنم،اما بده ۲ ۳ دقیقه یهو دیگه نزاشت ناز کنم،هر کار کردم هی* می*گفتم جون مادرت بذار یکم دیگه کلّتو بگیرم نزاشت که نزاشت،فکر کنم عاشق شده بود،
    حالا نظر شما چیه؟این چش شده بوده؟
    اگه توئجه کرده باشید وقتی عکس خودش رو تو ینه میبین به فکر این که یه طوطیه دیگه اونجاست علائم دوستی اجرا میکنه در آوردن این صدا و ریزو درشت کردن مردمک که هر وقت این کار رو با شما انجام داد یعنی شروع دوستی و مراحل یادگیری دیگه هم این کار رو نکنید چون طوطی در آینده به جای وابستگی به شما به تصویر خودش یا همون جفت خیالی وابسته میشه به مرور زمان خوب میشه به جرات میتونم بگم رام کردن کاسکو جزء ساده ترین رام کردن حیوونه چون خود این طوطی دارای هوش بی نظیر و پس از مرور زمان خودش اوتوماتیک رام میشه و به نظر من نیازی به این کارا نیست

کاربر ساده

شماره عضویت
    2699
    نقل قول نوشته اصلی توسط gray_parrot نمایش پست ها
    اگه توئجه کرده باشید وقتی عکس خودش رو تو ینه میبین به فکر این که یه طوطیه دیگه اونجاست علائم دوستی اجرا میکنه در آوردن این صدا و ریزو درشت کردن مردمک که هر وقت این کار رو با شما انجام داد یعنی شروع دوستی و مراحل یادگیری دیگه هم این کار رو نکنید چون طوطی در آینده به جای وابستگی به شما به تصویر خودش یا همون جفت خیالی وابسته میشه به مرور زمان خوب میشه به جرات میتونم بگم رام کردن کاسکو جزء ساده ترین رام کردن حیوونه چون خود این طوطی دارای هوش بی نظیر و پس از مرور زمان خودش اوتوماتیک رام میشه و به نظر من نیازی به این کارا نیست
    درسته،نه دیگه اینکارو نمیکنم،اینبار هم یهوی شد خودش رفت جلو آینه، اما به نظرت متوجه شده که من کلشو ناز کردم؟و اینکه این استارتی نیست واسه دوستی*؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezak نمایش پست ها
    درسته،نه دیگه اینکارو نمیکنم،اینبار هم یهوی شد خودش رفت جلو آینه، اما به نظرت متوجه شده که من کلشو ناز کردم؟و اینکه این استارتی نیست واسه دوستی*؟
    دوست عزیز اتفاقا من هم به این فکر افتادم ولی نه فک نکنم فهمیده باشه که خودتی شما غیر از قفسش یعنی اتاقی که قفس هم نباشه ببرش ببین سر میده اگه داد پس اون روز هم متوجه شده بوده که شمایی اگه نداد خیال کرد یه طوطیه دیگست

صفحه 183 از 1238 نخستنخست ... 831331641651661671681691701711721731741751761771781791801811821831841851861871881891901911921931941951961971981992002012022332836831183 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)