کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط RezaK نمایش پست ها
    شکیرا جان در حال حاضر فقط خودش تنهاست،
    لینک مشکلی* داره؟

سلام
    نمی دونم آیا لینک باز نمیشه ؟ اگر نمیشه باید زحمت بکشی و بری تو بخش طوطی سانان در انتهای لیست بخش آموزش وجود داره می تونی تمام آموزش ها را اونجا ببینی و خودت هر کدام را خواستی بخونی به نظرم دیدگاه خوبی پیدا می کنی
    ما رو از جریان پیشترفتت بی خبر نذار

:smile (137):

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    سلام دوستان
    پراي ميشا دوباره كاملا جوونه زده.راه حل؟؟؟؟
    ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون
    میلاد ببرش دکتر دارو می دن پر در اوردنشو خیلی سرعت می ده دکتر برهانی کیا می گفت یک کاسکو خودش داشته که مثل مرغ های بیرون پر کن بود . یا حداقل تلفن کن سوال کن ببین چی می گه؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    میلاد ببرش دکتر دارو می دن پر در اوردنشو خیلی سرعت می ده دکتر برهانی کیا می گفت یک کاسکو خودش داشته که مثل مرغ های بیرون پر کن بود . یا حداقل تلفن کن سوال کن ببین چی می گه؟
    منم دارو بهش دادم كه دراومد.ولي دارومو از پرنده فروشي گرفتم.
    خداييش داروش حرف نداره.
    من فقط ميترسم دوباره بكنه.
    ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    خداييش داروش حرف نداره.
    ممنون
    میلاد جان ببخشید اینو رک می گم ولی شما نمی تونی میشا رو خوب کنی میشا روز به روز بدتر می شه همینجور پیش بره به بدنش هم آسیب می زنه باید بره پیش کسی که حسابی روش وقت بزاره . متاسفم اینو می گم امیدوارم ناراحت نشی ولی به هر دلیلی این کاسکو شما رو دوست نداره از بودن پیشت خوشحال نیست. خیلی وقت ها این اتفاق می افته کاسکو از صاحبش به هر دلیلی خوشش نمی یاد رو پولش تکیه نکن به خوشبختیش فکر کن.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    میلاد جان ببخشید اینو رک می گم ولی شما نمی تونی میشا رو خوب کنی میشا روز به روز بدتر می شه همینجور پیش بره به بدنش هم آسیب می زنه باید بره پیش کسی که حسابی روش وقت بزاره . متاسفم اینو می گم امیدوارم ناراحت نشی ولی به هر دلیلی این کاسکو شما رو دوست نداره از بودن پیشت خوشحال نیست. خیلی وقت ها این اتفاق می افته کاسکو از صاحبش به هر دلیلی خوشش نمی یاد رو پولش تکیه نکن به خوشبختیش فکر کن.
    نه خواهش ميكنم.شما نظرتونو ميگيد.
    ممكنه با من زياد خوب نباشه ولي عاشق مادرمه و خيلي دوستش داره.
    منم چون نميتونم بدون پرنده باشم رو قيمت حساسم وگرنه مهم نبود.
    ممنون از راهنمايياتون.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام دوستان
    ممنون
    ممنون از راهنمايياتون.

سلام آقا میلاد
    من هم با نظر شهرزاد جان موافقم
    طوطی پرکن برای درمان نیاز به درمان دارویی و رفتار درمانی را با هم و به طور همزمان داره و باید خیلی بهش رسید شاید از صاحب قبلیش خاطره بد داشته که از شما خوشش نمیاد به هر حال احساس پرنده نسبت به صاحبش در خوب شدن اش و توجه کردن بهش بسیار موثر است.
    به هر حال برات آرزوی موفقیت دارم و می دونم که نگهداری از چنین پرنده ای خیلی سخته

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط RezaK نمایش پست ها
    ممنونم سپیده جان،من هنوز تمرین روی دست اوردن رو باش نکردم،شنیده بودم که اینکارو باید بیرون از قفس انجام بدم که بیرون قفس آروم تر می*شه،خودش هم از قفس بیرون میاد،
    موقعی هم که دستم بدون غذا بره تو قفس مشکوک می*شه و دیگه به آرومی موقعی که بش غذا میدم نیست و نمیذاره برم طرف باش
    گردو رو هم بیشتر از همه چی* دوست داره،حتا موقعی که گردو رو تو دستم میبینه میاد دنبالش
    حالا میگید چی* کنم؟
    سلام.خوب پس بهترین جایزه واسش همین گردوه .از همین استفاده کن.
    ای کاش می خوندی صفحات قبل رو :smile (31):الکی که نباید دستتو ببری تو قفس .هرچی باشه یه قلمروی واسه خودش داره و تا وقتی که کاملا رام نشده همه این رفتاراش قابل پیش بینیه .خانم شیکرا چند صفحه قبل توضیح دادن که برای اینکه واسه ورود و خروج طوطی از قفس ، مدام با قفس دنبالش نباشید بهتره که با دست جابجاش کنید و خوب افرادی که هنوز طوطیشون نیومده بیرون بهتره از همون توی قفس اینو یاد بدن بهش .ولی بیشتر تمرینش بیرون از قفسه .یعنی تو قفس یاد میدن و بیرون تمرین می کنن.
    اگه تا حالا باهاش کار نکردی روی دست اومدن رو داخل قفس (با اینکه دو یا 3 صفحه قبل گفتم )دستتو ببر داخل قفس . با گردو یا هر غذایی که دوست داره .دستت دیگتو بذار همسطح و کنار نشیمن گاهش .بعد از علاقش به این غذا سو استفاده کن .جوری برای رسیدن به غذا بیاد رو دستت .گفتم اول ممکنه خیلی محتاط باشه و وقتی یه پاشو گذاشت رو دست ، فورا برگرده سرجاش ولی کافیه بفهمه دستت براش مشکلی پیش نمیاره و میشه بهش اعتماد کرد (فقط هربار که اومد رو دستت خیلی خونسرد باش یعنی انگار اتفاقی نیوفتاده )پس اصلا دستتو جابجا نکن .بعد که کاملا اومد رو دستت می تونی بیاریش بیرون و باهاش تمرین step up رو انجام بده.اینکار واسه اینه که دیگه برای بیرون آوردنو داخل قفس بردن به مشکل برنخوری .این بیشتر واسه افرادیه که هنوز طوطیشون رو بیرون نیاوردن و واسه داخل قفس گذاشتن طوطی مجبورن با قفس بیوفتن دنبالش .
    حالا اگه طوطی شما این دردسرا رو نداره می تونی که از بیرون قفس هم بهش روی دست اومدن رو یاد بدی .پس تو این حالت اول بذار بیاد بیرون بعد همون جوری که بالا گفتم بهش یاد بده بیاد رو دستت .در روز خیلی باهاش این تمرینو انجام بده البته بینش استراحت هم بذارا .نه اینکه دو ساعت بشینی بهش یاد بدی .خستش نکن .اعصابشو هم بهم نریز .من خودم همیشه یه 5 دقیقه 10 دقیقه با طوطیم تمرین می کنم بعد می ذارم بره واسه خودش بازی کنه .بعد نیم ساعت یه ساعت دوباره می تونی شرو ع کنی.بذار هربار که این تمرین شروع میشه واسش تازگی داشته باشه و با میل اینکارو انجام بده .
    چه داخل قفس چه خارج از قفس شما باید روی دست اومدن رو به طوطیت یاد بدی (میل خودته که از کدوم حالت استفاده کنی ).فقط اگه می خوای بیرون قفس بهش یاد بدی پس سعی کن بعد از اینکه روی دست اومدن رو یاد گرفت واسه بیرون آوردنش خودت با دست خودت بیاریش بیرون .
    واسه جایزه هم نه اینکه واسه هر بار تمرین در روز یه گردوی کامل بدی بهش .یه گردو رو به چند قسمته بزرگ تقسیم کن .مثلا 4 یا 5 قسمت .بعد همون قسمتای کوچیک رو به تیکه های کوچیکتر که تو هربار تمرین بهش بدی.
    تو قفس هم وقتی دستتو میبری واسه اینکه بفهمه دستت بی خطره و فقط واسه این نیست که بهش دست بزنی .زیاد دستتو حرکت نده ، دنبالش نکن واسه دست زدن بهش ، خیلی خونسرد دستتو ببر تو قفس بهش غذا بده .ببین حالا که زیاد بهت اعتماد نکرده و هنوز به دستت شک داره فقط واسه غذا دادن و تمرین ساده ی step up دستتو ببر تو قفس .خوب غذا دادن که مشکلی نیست ولی step up رو وقتی که یاد گرفت فقط واسه ورود و خروجش از قفس استفاده می کنی دیگه .پس کار خاصی نداری تو قفس .
    موفق باشی

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون
    خداييش داروش حرف نداره.
    ممنون
    ممنون از راهنمايياتون.
    چه خبر خوبی که پراش داره در میاد .ولی به نظرت فایده ای هم داره:smile (82): .منو ببخش ولی فکر می کنم باید یکم برات توضیح بدم :smile (168):چون ناراحت میشم که میشا رو تو حالت ببینم .
    ببین میلاد جون دوست داشتن فقط این نیست که ازش مراقبت کنی و براش یه یه گوشه تو خونه یه قفسی بذاری و... .طوطیم که پرکن شد من نمی دونستم. واقعا نمی دونستم که پرکن شده .ولی وقتی فهمیدم که چه بلایی افتاده تو جونش بردمش دکتر .یکی از دوستان با تجربه به من گفت اگه پرکنیش بیشتر شه 100 هم ازت نمی خرن ولی گفت ببرش دکتر شاید دلیلش فیزیکی باشه و بتونی حلش کنی .من به همین امید بردمش دکتر .که حداقل مطمئن شم با دارو حل میشه .بگذریم که هیچ سودی واسم نداشت .بهترین دکترا تو تهران هستن .اصلا نمی بریش و من واقعا تعجب می کنم این علاقته ؟بعدشم تو که نباید سر خود بهش دارو بدی .حداقل بقول شهرزاد زنگ بزن به دکتر اینکه دیگه سخت نیست .
    بابا قیمت چیه ؟طوطیه من اصلا قرار بود بفروش بره .فکر می کنی چرا ندادمش ؟چون نمی دونستم اونی که می خواد بخرتش اصلا عرضه داره نگهش داره یا نه .بخدا حاضر بودم اگه طوطیه خودم بود مجانی بدمش به یکی که مطمئن باشم براش وقت می ذاره .ولی کسی نبود .دیدم اینجوری نمیشه خودم از داداشم خریدمش .براش وقت گذاشتم .تو بیا بپرس از خونوادم .ببین اینا از دست من چی کشیدن .هیچ جا نرفتم بخاطر طوطیم .تمام مسافرتا رو بهم می ریختم .همه از دستم ناراحت می شدن .هنوزم که هنوزه تنهاش نمی ذارم.هرجایی هم که خونوادم می خوان برن مسخره وار به من می گن لابد به خاطر جوجو نمی خوای بیای . من واستادم دلایل عصبانیتشو کشف کردم .هر چی که بهش استرس وارد می کرد رو یجوری حل کردم .اصلا از اونا نپرس از خانم شیکرا بپرس که در دسترسه .بپرس من چقدر واسه طوطیم حرص خوردم .بپرس ببین واسه طوطیم چقدر مزاحمش شدم .من تمام عیدو خونه بودم .فقط وقتی می رفتم بیرون که طوطیم می خوابید یعنی 9 به بعد .تو وقته اینکارا رو داری ؟تو می تونی از همه چی بزنی فقط به میشا برسی ؟فقط گزارش دادن نیست که .والا نه من نه هیچ کدوم از بچه های سایت اینجوری نمی تونیم کمکت کنیم .من هنوزم که هنوزه نمی دونم طوطیت پرجوی همراه پرکنی داره یا نه فقط پرجوی داره و رویش پراش بخاطر تو لک رفتنشه ؟من اینو نمی دونم .هیچکی نمی دونه .خودتم فکر نکنم بدونی تازه اگه هم بدونی چی می خوای بکنی ؟چرا اگه می گی اینهمه دوسش داری نمی بریش دکتر ؟میلاد جون سلامتیه میشا از همه مهم تره .نظر من اینه که اگه می تونی مثل من براش وقت بذاری که هیچی نگهش دار اگه نه میلاد جون ردش کن مامان .قیمتو هم بیخیال شو .می گی نمی تونی بدونی طوطی بمونی .خوب مگه تو نباتو نداره ؟مگه اون طوطی نیست ؟و نظر من اینه که عزیزم اصلا طوطیه خاکستری چه تیمنه چه کنگو رو بیخیال شو .تو که مدرسه میری وقتی واسه رسیدگی نداری .
    بحث علاقه ای که خانم شیکرا و شهرزاد گل گفتن هم یکی از دلایله مهمه که چون طوطیه تو وحشیه و هنوز به تو عادت نکرده زیاد نمی تونی طوری که من روی طوطیم تسلط داشتم و بهش می رسیدم ارتباط داشته باشی باهاش .حالا می گی مامانتو دوست داره .خوب مامانت می تونه براش وقت بذاره ؟اگه آره پس بذار من به مامانت بگم چه کاری باید انجام بده .:smile (168):تو این حالت بهتره تو تا یه مدت خودتو کنار بکشی تا وقتی مطمئن شی که دست از پرکنی کشیده .یعنی فقط مامانت ازش مراقبت کنه .زمان زیادی از پرکنیش نگذشته و اگه تو ببریش دکتر و مشخص شه که مشکلش فیزیکی نیست .می تونی با مراقبت و نظارت دکتر ترکش بدی .البته فقط مامانت .تو گفتم که فعلا انگار میشا تو خونه نیست با نبات سرگرم باش .دیگه همین ناراحت نشو از حرفام .ولی من ناراحت میشم از دستت که با گذشت این مدت هنوز نبردیش دکتر .:smile (82):

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    سلام دوستان
    ممنون
    با سلام

ميلاد جان چون دوستان بسيار گرامي توصيه هاي لازم رو خدمتتون گفتند بنده درباره راهكار چيزي نميگم فقط نكته اي رو كه قبلا هم خدمتتون عرض كردم دوباره جسارتا ميگم...

در بيماري پركني ، خيلي در آمدن مجدد پر مسئله قابل نگراني و مهمي نيست ، پر پرنده بلاخره در مياد (با مصرف مواد كمكي شايد زودتر و قشنگتر دربياد ولي اگر كاري هم نكنيد بلاخره درمياد) و اصلا مسئله مهمي نيست ....

مسئله اصلي ريشه كن كردن دليل پركنيه ، تا روزي كه كاسكو به پركني عادت داشته باشه هر چقدر كه پراش دربياد باز هم ميكنه ، پس بايد جلوي اين كارشو بگيريد ... براي درمان پركني هم وقتي شما موفق ميشيد كه عاملش رو پيدا كنيد ... مسلما اگر عاملش فيزيكي و يا بيماري باشه (مثل انگل و قارچ و...) شما هرچقدر هم كه مراقبش باشيد و بهش محبت كنيد تا عامل از بين نره خوب نميشه ،و برعكس اگر عاملش روحي باشه با دارو مشكل حل نميشه ...خود عامل روحي هم كلي آيتم اصلي داره كه بايد براي پيدا كردنش وقت بزاريد و بررسي كنيد .... در كل اگر عامل پركني رو پيدا كنيد ميتونيد بيماري رو كنترل كنيد و الا ...

شما اول تصميم اصليتون رو بگيريد اگر قصد نگهداري داريد ، بفرماييد تا بنده و عزيزان ديگه كه تجربه اينكار رو دارند براي كنترل پركني كمكتون كنند ... اگر هم قصد فروشش رو داريد توصيه ميكنم سريعتر اينكار رو بكنيد تا لااقل صاحب جديدش بتونه قبل از اينكه بيماري شديد تر بشه درمانش رو شروع كنه...

موفق باشيد

صفحه 182 از 1238 نخستنخست ... 821321631641651661671681691701711721731741751761771781791801811821831841851861871881891901911921931941951961971981992002012322826821182 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)