مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط sam56 نمایش پست ها
    سلام به همه
    طوطی خاکستری من رام شده یعنی از دست غذا میگره و اجازه میده که به پشت سرش دست بزنم رنگ چشمش طوسی روشن است و الان دیگه میخوام از قفس درش بیارم دو ماه است که دارمش یعنی از قفس در آوردم ولی با جا کردنش مشکل دارم خیلی سخت جا میره و من باید هی قفس را بذارم روی زمین تا خودش بیاد بره توی قفس یعنی موقع جا کردن از میله بالای قفس میپره پاین من بردم دادم پرهاش را هم زدن ها ولی باز از اون بالا خودش را پرت می کنه پاپین لطفا بگید که چه جوری تربیتش کنم که راحت بره توی قفس
    ممنون
    سلام .دوصفحه قبل درباره این مشکل بحث شد .قرار شد واسه بردن طوطی داخل قفس یا بیرون آوردنش ، اول به طوطی یاد بدید که بیاد روی دست یعنی همون step up .اینجوری دیگه مجبور نیستی قفسو جابجا کنی .وقتی دستتو میبری تو قفس می ترسه ؟کدوم غذا رو بیشتر دوست داره ؟
    اگه وقتی دستتو می بری تو قفس که بهش غذا بدی می ترسه ، غذایی که از همه بیشتر دوست داره رو ببر سمتش .خیلی آروم .با دست دنبالش نکن .فقط دستتو ثابت نگه دار تا خودش بیاد غذا بگیره .اگه بزور بخوای غذا بدی بهش تو قفس فکر میکنه تو قفس امنیت نداره .پس واسه اینکار زیاد عجله نکن .بعد که یاد گرفت تو قفس هم از دستت غذا بگیره .روی دست آوردن رو تمرین کن .چون با غذا می تونی تحریکش کنی که بیاد رو دستت .تو بخش آموزش ، تاپیک step up ،پست پنجم .یه جوری مثله اون کلیپی که گذاشتم .دستتو می ذاری کنار نشیمن (هم سطحش)بعد جایزه رو با دست دیگه جوری نگه می داری که طوطی برای رسیدن بهش پاشو بذاره روی دستت .ممکنه اول بترسه و فقط یه پاشو بذاره و زود هم برگرده سرجاش.هیچ عکس العملی نشون نده خیلی خونسرد باش. بعد که فهمید دستت قابل اعتماده حتما کاملا میاد رو دستت .بعد می تونی جایزشو دورتر نگه داری که دیگه کامل برای رسیدن مجبور شه بیاد رو دست .بعد از اون دیگه برای بیرون آوردنش نذار خودش بیاد .در قفسو که باز می کنی دستتو ببر سمتش که بیاد رو دست .بعد بذارش حالا هر جا که خودت می خوای .واسه تو بردنش هم اگه اینو یاد بگیره دیگه مشکلت کمتره .وفتی که بیرونه step up رو باهاش مرتب تمرین کن .می تونی واسه هر بار روی دست اومدن هم بهش جایزه بدی .این یکی از بازی های مورد علاقه ی طوطیه منه .بعد دیگه این روی دست اومدنا واسش عادی میشه طوری که وقتی دستتو می بری سمتش و بهش می گی بیا خودش میاد .
    ببین این غذا دادن اینجا خیلی بدردت می خوره .از علاقش به یه غذای خاص می تونی استفاده کنی واسه اینکه ببریش تو قفس .حالا که از دستت غذا می گیره پس بگرد غذایی که بیشتر دوست داره رو پیدا کن .اونوقت از اون به عنوان جایزه استفاده کن .مثلا اگه پسته باشه ، اونو فقط وقتی بده بهش که کاری که تو می خوای رو انجام بده .مثلا وقتی با دست خودت بردیش تو قفس بهش یه تیکه پسته بده .به عنوان جایزه .خلاصه این سیستم جایزه دادن رو بهش یاد بده .خیلی کمکت می کنه .این نظر منه .دوستای دیگه هم حتما نظرشونو می گن .موفق باشی

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط sam56 نمایش پست ها
    سلام به همه
    طوطی خاکستری من رام شده یعنی از دست غذا میگره و اجازه میده که به پشت سرش دست بزنم رنگ چشمش طوسی روشن است و الان دیگه میخوام از قفس درش بیارم دو ماه است که دارمش یعنی از قفس در آوردم ولی با جا کردنش مشکل دارم خیلی سخت جا میره و من باید هی قفس را بذارم روی زمین تا خودش بیاد بره توی قفس یعنی موقع جا کردن از میله بالای قفس میپره پاین من بردم دادم پرهاش را هم زدن ها ولی باز از اون بالا خودش را پرت می کنه پاپین لطفا بگید که چه جوری تربیتش کنم که راحت بره توی قفس
    ممنون
    سلام آقا سامان
    توضیحات سپیده جان کامل بود من هم لینک بخش آموزش را برات میذارم نگاه کن روی دست آمدن با شکل و تصویر و و کلیپ توضیح داده شده اون را با دقت بخون به توصیه دوستان هم گوش کن در مرحله خیلی خوبی هستی و با دقت نظری که من در شما سراغ دارم حتما تا دو الی سه هفته دیگه راه می افته و به خوبی روی دستت میاد وقتی بیاد روی دستت کافیست که طوطی را بذاری توی قفس و بگیری جلوی میله اش به راحتی میره داخل یادت باشه از یک واژه ثابت و دادن جایزه بلافاصله استفاده کن تا شرطی بشه و بدونه خوابیدن یعنی چی

در مراحل اولیه شب از قفس بیرون بیار مثلا عصری قبل از غروب آفتاب بعد که دو ساعت یا یک ساعت ( بسته به برنامه خودت بیرون بود) و دیگه خواستی خاموش بدی بعد از اینکه روی دست آمدن را یاد گرفت بکنش توی قفس و بگو لالا یا شب به خیر ( واژه یک کلمه ای بهتر است) طوطی وقتی بیرون بهش خوش بگذره شاید از داخل رفتن امتناع کنه اما وقتی شما از ابتدا زمانی بکنی توی قفس که بعدش بخوابه دیگه امتناع نمی کنه چون توی قفس رفتن و خوابیدن هم براش لذت بخشه بعد که حسابی عادت کرد( بعد از دو ماه یا بیشتر) دیگه هر زمانی از واژه مورد نظر استفاده کنی به راحتی می پذیره
    ایجاد خاطره خوش از هر چیز بهترین راه تربیت طوطی است عمدا این راه شب توی قفس کردن را به شما پیشنهاد کردم چون طوطی شما وحشی بوده باید خودت براش خاطره خوش بسازی و چاره ای نداری که از نیازهای طبیعی اش استفاده کنی شاید الان بازی کردن را نپذیره باید حسابی باهات دوست بشه پس بهتره که در ابتدا از غریزه خوابیدن برای توی قفس کردنش استفاد ه کنی

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    بچه ها من خدا رو شکر طوطیم حالش خوب شد ولی واقعا روزهای بدی بود من 2سال هست عسل رو دارم و تا حالا این اتفاق نیفتاده بود می خوام دلیلش رو بگم برای شما هم تجربه شه من اشتباهی که در روز قبل مریض شدن عسل کردم این بود که عسل رو ساعت 6عصر بردم حموم البته اقای دکتر گفتن مهم نیست چه ساعتی بره دقیقا هم درست هست این حرف ولی نکتش این هست که تا زمان خواب پرنده زمان زیادی نمونده کاسکو هم شدیدا به سرما حساس هست دکتر به من گفت این هوایی که برای شما گرم هست برای کاسکو اصلا گرم نیست.

هیچ وقت پرندتون رو عصرها حموم نبرین تو این فصل هم که هنوز گرم هم هست و سرما نیومده از الان شروع کنین میوه هایی که ویتامین ٍ دارن رو زیاد بدین بریزین تو آبش بهترین کار هست چون زمان نخوردن و شیوه به کار بردن نیست.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    بچه ها من خدا رو شکر طوطیم حالش خوب شد ولی واقعا روزهای بدی بود من 2سال هست عسل رو دارم و تا حالا این اتفاق نیفتاده بود می خوام دلیلش رو بگم برای شما هم تجربه شه من اشتباهی که در روز قبل مریض شدن عسل کردم این بود که عسل رو ساعت 6عصر بردم حموم البته اقای دکتر گفتن مهم نیست چه ساعتی بره دقیقا هم درست هست این حرف ولی نکتش این هست که تا زمان خواب پرنده زمان زیادی نمونده کاسکو هم شدیدا به سرما حساس هست دکتر به من گفت این هوایی که برای شما گرم هست برای کاسکو اصلا گرم نیست.

هیچ وقت پرندتون رو عصرها حموم نبرین تو این فصل هم که هنوز گرم هم هست و سرما نیومده از الان شروع کنین میوه هایی که ویتامین ٍ دارن رو زیاد بدین بریزین تو آبش بهترین کار هست چون زمان نخوردن و شیوه به کار بردن نیست.
    شهرزاد جان این بهترین خبری بود که الان شنیدم
    امیدوارم که دیگه پیش نیاد برات
    من در فصل سرما طوطیم را که می برم توی حمام قبلش بخاری برقی روشن می کنم که گرم تر بشه و بعد ه بلافاصله با سشوار خشک می کنم تا به حال پیش نیامده که سرما بخورند
    جدا خیلی از شنیدن خبر سلامتی اش خوشحال شدم و باز هم آرزو می کنم که دیگه برات پیش نیاد

خیلی خبر خوبی بود :smile (137): :smile (137): :smile (137): :smile (137):

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط shikra نمایش پست ها
    شهرزاد جان این بهترین خبری بود که الان شنیدم
    امیدوارم که دیگه پیش نیاد برات
    من در فصل سرما طوطیم را که می برم توی حمام قبلش بخاری برقی روشن می کنم که گرم تر بشه و بعد ه بلافاصله با سشوار خشک می کنم تا به حال پیش نیامده که سرما بخورند
    جدا خیلی از شنیدن خبر سلامتی اش خوشحال شدم و باز هم آرزو می کنم که دیگه برات پیش نیاد

خیلی خبر خوبی بود :smile (137): :smile (137): :smile (137): :smile (137):
    ممنون شیکرای گلم.

دیدم اطلاع رسانی کردین برای واکسن نیوکاسل و آنفولانزا اطلاع رسانی هم خیلی موفق بوده من 3 روز پشت هم عسل رو بردم تا حالا ندیده بودم اینقدر عروس هلندی و طوطی بیارن.

من سری قبل واکسن عسل رو زدم حدود 9 -10 ماه پیش هزینش 12000تومان بود پیش دکتر برهانی کیا منتظرم عسل جون بگیره ببرم واکسنشو بزنه.

کاربر ساده

شماره عضویت
    3187
    سلام

خدارو شکر میکنم خبر خوبی دادین و البته تجربه گرانبهائی

کاربر ساده

شماره عضویت
    2699
    سلام
    دوستان من بد از ۳ماه ۷ روز واسه اولین بر طوطیم رو از قفس اوردم بیرون،طوری که تو قفس به راحتی* حتا از کفه دستم هم خودش غذا برمیداره و مشکلی* نداریم،خواستم ببینم بیرون از قفس چه مراحلی رو باید طی* کنم؟و ترتیب این مراحل چطوری هست؟شهرزاد خانوم گفتن شب اول کاری باش نداشته باش،خواستم ببینم دفعه*های بعدی چی* کار کنم؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    [سلام .شهرزاد جون خیلی خوشحالم که حال عسل خوب شد ایشالا دیگه هیچوقت مریض نشه و همیشه سالم و سرحال باشه .

من موندم اگه جوجو کوچولوی من مریض بشه چی کار کنم :smile (31):اصلا جرات نمی کنم اینجا ببرمش دکتر .یه بار بردمش پشیمون شدم .دکترای خوبی تو تهران هستن که میشه بهشون اعتماد کرد ولی اینجا...:smile (31):خدا کنه هیچ وقت مریض نشه:smile (57):

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط RezaK نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من بد از ۳ماه ۷ روز واسه اولین بر طوطیم رو از قفس اوردم بیرون،طوری که تو قفس به راحتی* حتا از کفه دستم هم خودش غذا برمیداره و مشکلی* نداریم،خواستم ببینم بیرون از قفس چه مراحلی رو باید طی* کنم؟و ترتیب این مراحل چطوری هست؟شهرزاد خانوم گفتن شب اول کاری باش نداشته باش،خواستم ببینم دفعه*های بعدی چی* کار کنم؟
    سلام . اگه منظورت شبه اولی باشه که طوطیتو بیرون آوردی آره درسته . خوب خیلی عالیه که از دستت نمی ترسه داخل قفس .روی دست میاد طوطیت ؟چجوری بیرون آوردیش روی دستت یا اینکه خودش اومد ؟می تونی نازش کنی ؟
    اگه خودش اومد بیرون ،که بهتره بهش روی دست اومدنو یاد بدی .اگه به بالای همین صفحه نگاه کنی .فکر کنم جوابتو می گیری .بهتره تو قفس باهاش این تمرینو انجام بدی چون گفتی نمی ترسه تو قفس .بعد که با دست آوردیش بیرون و نشست جایی که شما می خوای ،باهاش همین step up رو تمرین کن .البته بعضی از دوستان شاید بگن سرشو بخارون ولی من میگم بهتره اول به دست اعتماد کنه .اینجوری راحت تر میتونی سرشو ناز کنی . پس اول روی دست اومدن بعد سر خاروندن .البته اگه بیشتر توضیح می دادی خیلی بهتر میشد راهنمایی کرد .من چون جواب سوالایی که از شما پرسیدم رو نمی دونم خیلی کلی گفتم چی کار کنی .حالا اگه می تونی روی دست بیاریش که هیچی فقط بیرونه قفس باهاش همین تمرینو انجام بده.طوری که بعدها بتونی خودت با دستت بیاریش بیرون و ببریش داخل قفس .کافیه از 5 صفحه قبل بخونی :smile (168):

تمرین step up (روی دست آوردن )هم اولش اینجوریه .که اول فقط با یه قدم .یعنی دستتو ببری سمتش وقتی اومد رو دست ، بهش جایزه بدی و دوباره بذاریش سر جاش بشینه یعنی دستتو زیاد حرکت ندی فقط نشستن و سرجاش گذاشتن .چند روز همین تمرینو انجام بده .بعد تو روزای بعد وقتی رو دستته یکم جابجاش کن و بعد دوباره بذار بشینه روی نشیمنگاهش. تو هربار یه جایزه بهش بده .که بدونه روی دست اومدن یعنی جایزه . بعد یکم پیشرفته تر اینه که یه غذایی که دوست داره مثلا پسته رو چند تیکه کنی بذاری کنارت (تیکه های کوچیک)بعد دستتو ببر سمتش که بیاد رو دستت .وقتی اومد بدون اینکه بذاریش سر جاش ، دست دیگتو ببر سمتش .تو هر قدمی که بر می داره یه تیکه پسته بده بهش .یعنی یجور تمرین قدم برداشتن روی دست که تو تاپیکه step up حانومه شیکرا کاملا توضیح دادن(laddering) .لینکشو لطف کردن واسه بچه ها گذاشتن .من می خواستم هم عکس بذارم هم لینکشو متاسفانه یکم سایت اذیتم می کنه و هرکاری رو نمی تونم انجام بدم .:smile (243):
    این بازی فوق العادست .وقتی طوطیهام کوچیک بودن تو کتاب خونده بودم که این بازی به طوطی کمک می کنه اعتماد به نفس پیدا کنه و خودم واقعا تاثیرشو روی طوطیهام دیدم .مخصوصا طوطیه اولم که چون سنگین وزن بود دیر پرواز کردن یاد گرفت .وقتی این بازیو بهش یاد دادم واقعا دیدم چقدر احساسه خوبی داره و کاملا خوشحال بود .طوطی سومم که الان پیشمه هم عاشق این بازیه .تو هر بار قدم برداشتن خودشو تشویق می کنه .با این بازی هم طوطی بیشتر به دستتون عادت می کنه هم یه نوع سرگرمی واسه خودشه .وقتی کاملا یاد گرفت میتونید با دو تا قدم یه جایزه بدین یا بعدها با 10 قدم یه جایزه بدین .من به طوطیم یاد دادم که چند قدم برداره بعد که رسید به من ،بوسم کنه :smile (136):بعد بهش یه جایزه میدم :smile (272):

از نظر من بعد غذا دادن با دست باید روی دست آوردن رو باهاش تمرین کنی بعد این بازیو حتما یادش بده بعد اگه دوست داری می تونی سرشم بخارونی .

علت اینکه می گم جایزشو (که فرض می کنیم حالا پسته باشه)به تیکه های کوچیک تقسیم کنید اینه که طوطی شما اگه تیکه های درشت بدین بهش حواسش پرت خوردن میشه .حالا می خواد این تو آموزش step up باشه یا بازی های دیگه .من تو آموزشای بیشتر تربیت کننده ها خوندم .خودم هم تو بازی هایی که به طوطیم یاد دادم بهش رسیدم .تو جایزه دادن باید غذا اندازه ای باشه که طوطی حواسش از تمرین پرت نشه .حالا خودتون بعد اندازش دستتون میاد .:smile (115):
    موفق باشی

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    ممنون شیکرای گلم.

دیدم اطلاع رسانی کردین برای واکسن نیوکاسل و آنفولانزا اطلاع رسانی هم خیلی موفق بوده من 3 روز پشت هم عسل رو بردم تا حالا ندیده بودم اینقدر عروس هلندی و طوطی بیارن.

من سری قبل واکسن عسل رو زدم حدود 9 -10 ماه پیش هزینش 12000تومان بود پیش دکتر برهانی کیا منتظرم عسل جون بگیره ببرم واکسنشو بزنه.
    سلام شهرزاد جان
    خیلی خوبه که حالش خوب شد ولی باید صبر کنی تا اثر بیماری و ضعف آنتی بیوتیک کامل از بیرون بره و حتی یک ذره خفیف هم از ویروس سرماخوردگی توی بدنش نباشه البته خودت دیگه استادی و اینها را می دونی
    این را برای اطلاع دوستان میگم در بدن همه موجودات اگر بیماری ویروسی ضعیف وجود داشته باشه و واکسن بزنی نه تنها خوب نمیشن بلکه مبتلا هم نمیشن حتما از دکتر برهانی کیا بپرسید و به ما هم خبر بدید که در چنین شرایطی باید بذاریم چند وقت از دوران نقاهت بگذره و ببریم واکسن بزنیم علاوه بر اینکه می دونیم خود آنتی بیوتیک هم به شدت سیسم امنی بدن پرنده را ضعیف می کنه والا آدم خودش مریض میشه و آنتی بیوتیک می خوره از پا میفته چه برسه به این این موجودات ظریف ...
    خیلی خوبه که این بحث ها اینجا صورت میگیره و ما می تونیم از هم چیزهای خوبی یاد بگیریم فقط امیدوارم برای هیچ کس پیش نیاد که طوطیش مریض بشه من خودم همراه طوطی هام مریض میشدم و از صمیم قلب آرزو می کنم برای کسی پیش نیاد
    اونهایی هم که می تونن باید برن پیش گیری کنند

:smile (88):

صفحه 180 از 1238 نخستنخست ... 801301611621631641651661671681691701711721731741751761771781791801811821831841851861871881891901911921931941951961971981992302806801180 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)