کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2563
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    علی جان چقدر کارها کردی ... اتفاق بدی نیفتاده خدا رو شکر الکس طوطی دوست داشتنی هست خوش اخلاق و خوش قلق راحت می یاد بیرون راحتم می ره تو قفس. شما هم بهترین اخلاق رو داری و اینه که هول نمی شه و خونسردیت رو حفظ می کنی. وقتی اتفاقی می یاد بیرون بهترین کار همین هست که خونسرد باشی و هیچ وقت با زور گرفتن و پراچه رو سر انداختن نکنیش تو قفس

خیلی ممنون شهرزاد خانم.نه هیچ اتفاق بدی هم نیوفتاد اول رفت روی قفس یعد من دستمو بردم طرفش اول میخواست بیاد روش ولی بعدش پشیمون شد بعد که رفتم کنار با 1 پرواز بابال چیده شده فرود امد توی حال 1 کم گزاشتم اونجا باشه بعد هم قفسو گزاشتم جلوش خودش رفت تو دفعه بعدم که چوبشو گزاشتم بالای قفسش رفت روش نشست و بعد پرید زمین و اروم رفت توی قفس.امروز هم که از داخل قفس بهش بلال دادم دستمو میزاشتم روی چوب نشیمن و اونم انگشتامو با پاش میگرفت در ضمن وقتی هم که به پاش دست میزدم نارحت نمیشد.1 بار هم داشت میومد روی دستم ولی 1 دفعه پشیمون شد و رفت اروم عقب.به نظرتون حالا که الکس پسر خوبیه بزارم بیاد بیرون یا بزارم از توی قفس که امد رو دستم بعد بزارم بیاد بیرون؟ممنون که به سوالات هم پاسخ میدین.حرف شما هم صحیح هست خدا رو شکر الکس اصلا خجالتی و ترسو نیست.اهل پروازم نیست خوش قلق هست اونجور که بچه ها میگفتن باید مثل مرغ خروس بیفتی دنبالشو اینکارا هم نداره کافیه قفسشو ببینه خودش میاد سریع میره توش.از لطفتون هم ممنون.

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali133 نمایش پست ها
    خیلی ممنون شهرزاد خانم.نه هیچ اتفاق بدی هم نیوفتاد اول رفت روی قفس یعد من دستمو بردم طرفش اول میخواست بیاد روش ولی بعدش پشیمون شد بعد که رفتم کنار با 1 پرواز بابال چیده شده فرود امد توی حال 1 کم گزاشتم اونجا باشه بعد هم قفسو گزاشتم جلوش خودش رفت تو دفعه بعدم که چوبشو گزاشتم بالای قفسش رفت روش نشست و بعد پرید زمین و اروم رفت توی قفس.امروز هم که از داخل قفس بهش بلال دادم دستمو میزاشتم روی چوب نشیمن و اونم انگشتامو با پاش میگرفت در ضمن وقتی هم که به پاش دست میزدم نارحت نمیشد.1 بار هم داشت میومد روی دستم ولی 1 دفعه پشیمون شد و رفت اروم عقب.به نظرتون حالا که الکس پسر خوبیه بزارم بیاد بیرون یا بزارم از توی قفس که امد رو دستم بعد بزارم بیاد بیرون؟ممنون که به سوالات هم پاسخ میدین.حرف شما هم صحیح هست خدا رو شکر الکس اصلا خجالتی و ترسو نیست.اهل پروازم نیست خوش قلق هست اونجور که بچه ها میگفتن باید مثل مرغ خروس بیفتی دنبالشو اینکارا هم نداره کافیه قفسشو ببینه خودش میاد سریع میره توش.از لطفتون هم ممنون.
    با سلام

دوست عزیز توصیه میکنم از این موقعیت استفاده کنید و سعی کنید که دستیش کنید .... وقتی روی زمین اومد بجای اینکه قفسش رو ببرید پیشش ، دستتون رو به سمتش ببرید و بزاریدبیاد رو دستتون(بین آلکس و قفسش قرار بگیرید)... بهترین حالت برای عادت دادنش به روی دست اومدنه ....

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2563
    نقل قول نوشته اصلی توسط natsi نمایش پست ها
    با سلام

دوست عزیز توصیه میکنم از این موقعیت استفاده کنید و سعی کنید که دستیش کنید .... وقتی روی زمین اومد بجای اینکه قفسش رو ببرید پیشش ، دستتون رو به سمتش ببرید و بزاریدبیاد رو دستتون(بین آلکس و قفسش قرار بگیرید)... بهترین حالت برای عادت دادنش به روی دست اومدنه ....

موفق باشید

سلام اقا سهیل.ببخشید 1 سوال داشتم.یعنی شما به نظرتون ایراد نداره که من از الان بزارم الکس بیاد بیرون از قفسش؟یا اینکه بعدا دوباره خواستم بیارمش بیرون همچین کاری کنم.مرسی که به فکر من و الکس هستین

کاربر ساده

شماره عضویت
    1519
    سلام دوستان یه سوال دارم البته احتمالا واستون تکراری باشه ،هممون شندیم که پیش کاسکو نباید پرنده یا حیون دیگه ای نگهداری داشت . حالا به دلایل متفاوت اما واسه من یه موردی پیش اومد که مجبورم همچی کاری بکنم .نظرتون رو در این مورد می خواستم :من مامان عاشق ملنگو و منم عاشق کاسکو حالا چند روزه که یه طوطی سبز پیدا کردم که چند کلمه ای حرف می زنه صدای گریه اینام در میاره از اونجاکه مامان دوسش داره نمیتونم ردش کنم اما مساله اینکه میترسم بودن اون تو خونه واسه کاسکوم مشکل ساز بشه البته قفس ملنگو رو میزارم پایین کاسکو طوری که هیچ کدوم همدیگر نمی بینن. به نظرتون این مساله از نظر اهلی شدن ، حرف زدن و ... واسه کاسکومشکل ساز میشه یا هیچ موردی نداره ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط maloos نمایش پست ها
    سلام دوستان یه سوال دارم البته احتمالا واستون تکراری باشه ،هممون شندیم که پیش کاسکو نباید پرنده یا حیون دیگه ای نگهداری داشت . حالا به دلایل متفاوت اما واسه من یه موردی پیش اومد که مجبورم همچی کاری بکنم .نظرتون رو در این مورد می خواستم :من مامان عاشق ملنگو و منم عاشق کاسکو حالا چند روزه که یه طوطی سبز پیدا کردم که چند کلمه ای حرف می زنه صدای گریه اینام در میاره از اونجاکه مامان دوسش داره نمیتونم ردش کنم اما مساله اینکه میترسم بودن اون تو خونه واسه کاسکوم مشکل ساز بشه البته قفس ملنگو رو میزارم پایین کاسکو طوری که هیچ کدوم همدیگر نمی بینن. به نظرتون این مساله از نظر اهلی شدن ، حرف زدن و ... واسه کاسکومشکل ساز میشه یا هیچ موردی نداره ؟
    ملوس جان ملنگو رو گذاشتی پایین کاسکو یعنی چی؟منظورت اینه قفسش زیر قفس کاسکو هست یا کلا یکی طبقه بالاس یکی طبقه پایین؟

اینکه 2تا طوطی تو خونه دارین مشکلی نیست ولی به نظر من بهتره شما که کاسکو دوست داری کاسکوت و تربیتش و همه چیش زیر نظر شما باشه مادرتون هم که ملنگو دوست داره همه کارش با مادرت باشه این از این نظر هست که جفتشون حسود هستن و از اینکه ببینین به اون یکی هم داری می رسی خوششون نمی یاد. بهتره تا زمانیکه رام نشدن و حرف زدن و .. یاد نگرفتن پیش هم نباشن هر کدوم تو 1 اتاق جدا. از اون مهمتر خیلی مواظب باشین با هم یکجا بیرون نیان چون احتمال صدمه دیدن ملنگو هست.

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    سلام اقا سهیل.ببخشید 1 سوال داشتم.یعنی شما به نظرتون ایراد نداره که من از الان بزارم الکس بیاد بیرون از قفسش؟یا اینکه بعدا دوباره خواستم بیارمش بیرون همچین کاری کنم.مرسی که به فکر من و الکس هستین

با سلام

دوست عزیز بیرون آوردنشزمان خاصی نداره ، میتونید بیارید . فقط یک توصیه کلی خدمتتون عرض کنم که نذارید کاسکوتون به چیزی خیلی عادت کنه و بهش وابسطه بشه (مثلا زمان بیرون آوردنش رو نباید خیلی زیاد کنید)

موفق باشید

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط maloos نمایش پست ها
    با سلام

با احترام به نظر دوست گرامی شهرزاد خانوم جسارتا نظر بنده با ایشون متفاوته....

نگهداریه ملنگو با کاسکو بجز اینکه در آینده بلحاظ روحی و عاطفی برای کاسکو ایجاد مشکل میکنه(که بهمین دلیل توصیه میشه با کاسکو حیوان دیگری در همان محل نگهداری نشه) ایراداتی هم بصورت تخصصی داره که بنده چند تاش که الان حضور ذهن دارم رو خدمتتون عرض میکنم...

بلحاظ تربیتی ملنگو (و کلا طوطی هایی مثل اون) طوطی است که باید بسیار آزاد نگهداری شود ولی کاسکو نباید خیلی بیرون از قفس باشد که خود این تفاوت برای کاسکو ایجاد مشکل میکنه....

ملنگو نسبت به کاسکو در برابر بیماری مقاومت کمتری دارد و احتمال بیمار شدنش بسیار زیاد است و بهمین دلیل احتمال انتقال بیماری به کاسکو (پرنده به پرنده) بسیار زیاد میشود.

ذاتا ملنگو (و طوطی های هم سبک) طوطیه جیغ زن حساب میشه و جیغ هاشون جزء خصلتشونه که اگر این صدا رو کاسکو یاد بگیره بخاطر تن صدای قویترش بسیار آزار دهنده و غیر قابل تحمل میشه و در آموزش سخن گوییش هم بسیار تاثیر بدی داره.

روشهای تربیتی ملنگو و کاسکو کاملا متفاوتند که این امر برای شما بسیار ایجاد مشکل میکنه (مخصوصا اگر تازه کار باشید)

اگر 2 پرنده با هم سازگار بشند ، رابطشون با شما دچار مشکل میشه و اگر باهم ناسازگار باشند دچاربحران داخلیه جنگ قلمرو میشوند....(چون هر 2 طوطی جزء پرندگانی هستند که باید باهاشون زیاد کار کنید و این کار براشون یک رقابت برای جلب توجه ایجاد میکنه)

در کل نگهداریه کاسکو با حیوانات دیگه در یک محل کار درستی نیست چون بسیار حیوان باهوش و عاطفی است در بلند مدت دچار مشکل خواهد شد(حتی بوی حیوانات دیگه رو روی تن شما حس میکنه، همون مشکلی که من اواخر با طوقی و ناتسی پیدا کرم که مجبور شدم طوقی زو به کس دیگری واگذار کنم با این توضیح که کلا طوقی و ناتسی در 2 محل جداگانه نگهداری میشدند)

موفق باشید

کاربر موثر

شماره عضویت
    165
    با سلام خدمت دوستان
    کدو تنبل را چطوری به کاسکو بدیم.با پوست بدون پوست؟کم بدیم زیاد بدیم؟
    با سپاس از دوستان

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2563
    نقل قول نوشته اصلی توسط natsi نمایش پست ها
    با سلام

دوست عزیز بیرون آوردنشزمان خاصی نداره ، میتونید بیارید . فقط یک توصیه کلی خدمتتون عرض کنم که نذارید کاسکوتون به چیزی خیلی عادت کنه و بهش وابسطه بشه (مثلا زمان بیرون آوردنش رو نباید خیلی زیاد کنید)

موفق باشید
    سلام اقا سهیل.خیلی ممنون که به سوالات جواب میدین ولی من بین 1 دو راهی گیر کرد.بیشتر دوستان میگن که تا طوطی حرف نزده بیرون نیارینش.خوب حالا اگه من از الان الکس رو بیارم بیرون بعد برای حرف زدن به مشکل بر نمیخورم؟ممنون

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    سلام اقا سهیل.خیلی ممنون که به سوالات جواب میدین ولی من بین 1 دو راهی گیر کرد.بیشتر دوستان میگن که تا طوطی حرف نزده بیرون نیارینش.خوب حالا اگه من از الان الکس رو بیارم بیرون بعد برای حرف زدن به مشکل بر نمیخورم؟ممنون
    سلام
    اين حرف بقيه درسته كه اگه بياريدش بيرون كمتر به حرف زدن علاقه نشون ميده ولي اون در صورتيه كه شما بيش از حد بياريدش بيرون يا هميشه بيرون باشه ولي روزي2-3ساعت مشكلي نداره و روي حرف زدنش هم تاثيري نميذاره.
    البته اين نظر منه.

صفحه 177 از 1238 نخستنخست ... 771271581591601611621631641651661671681691701711721731741751761771781791801811821831841851861871881891901911921931941951962272776771177 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)