کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    با تشکراز راهنمایی هاتون ، از روز پنج شنبه به عسل بیشتر توجه کردم و زمانی را بهش اختصاص دادم و باهاش بازی کردم . دیگه از اون حالت های تهاجمی خبری نیست . فکر کنم با این روش می خواسته توجه من را جلب کنه .
    یک سوال دیگه کدو حلوایی را می شه به کاسکو داد البته من یکی دوبار امتحان کردم و خوشش آمد و خورد . و یک مسئله دیگه کاسکوی من خیلی به بستنی علاقه داره بطوریکه من هیچ وقت جلویش بستنی نمی خورم . چون دائم خودش را به قفس می زنه و نوکش را قفس می آورد بیرون تا یک کمی ازش بخوره . می خواستم بدونم به میزان خیلی کم اون هم هفته ای یکبار ضرر داره ؟ می دونم شکر و وانیل داره ولی من خودم بهش نمی دهم ولی دیگر اعضای خانواده بهش بستنی دادند و من خیلی نگرانم .
    با سلام

دوست عزیز ، هرچه بیشتر بهش توجه و محبت کنبد ، اون هم بیشتر به شما وابسطه میشه...

درباره کدو که دوستان عزیز قبلا فرمودند که یکی از غذاهای مفید برای طوطی هاست ....ولی بستنی رو بهیچ وجه بهش ندید ، تماما ضرره و هیچ فایده ای هم نداره....

موفق باشید

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط shikra نمایش پست ها
    سلام
    برخي از دوستان از صحبتهاي من استفاده كردن كه متاسفانه برداشت درستي ازش نشده لطفا با دقت بيشتري بخوانيد
    سلام
    من در توضيحاتم نگفتم كه به طوطي ماست نديد گفتم كم بديد و ضرر و منفعتش را هم توضيح دادم خودم هم به جوجه هاي سرنگي ام و ساير طوطي هام ماست و پنير كم چرب به مقدار كم ميدم ...جمله ام را هاي لايت مي كنم تا دوستان متوجه بشند: كه مزيت و فايده دادن ماست و پنير كم چرب به مقدار كم به طور هفتگي خصوصا به طوطي ها كم سن و سال در حال حاضر بيشتر از ضررش هست

ماجراي لاكتوز و غير قابل هضم بودنش را هم همه ميدانيم دوستان هم بارها و باره توصيه كردن كه ميشه شير بدون لاكتوز گرفت و ماست و پنير زد اما من فكر نمي كنم كه هيچ كدام از دوستاني كه اينجا هستند حوصله انجام دادن اين كار را داشته باشند

توصيه خيلي خوب است اما با روحيه ما كه همه چيز را آماده و حاضر ميخوايم سازگار نيست و از طرف ديگر محصولات لبني ما مثل كشورهاي اروپايي و آمريكايي معتبر نيست

اگر كسي از بچه هاي اين سايت ..رفته باشه و اين كار را انجام داده باشه (يعني شير بدون لاكتوز بگيره و براي طوطيش ماست و پنير درست كنه ) من از صميم قلب بهش تبريك ميگم و تحسينش مي كنم كه به خاطر طوطيش چنين كاري را انجام داده .....

بازهم تكرار مي كنم كه
    خودم هم به جوجه هاي سرنگي ام و ساير طوطي هام ماست و پنير كم چرب به مقدار كم ميدم ... و در سايتهاي معتبر هم اين مسئله را خواندم از جمله سايتي كه خانم شهرزاد بهش اشاره كرده اند
    با سلام

دوست عزیز ، مطلب قبلی شما هم بسیار جامع و صحیح بود و اینکه چرا ازش استفاده نادرست شد هم تقریبا مشخصه ولی بسیار ممنون که شما باز هم روی مورد خاص تاکید کردید....

بنده هم جسارتا چند نکته به مطلب شما اضافه کنم

همانطور که بنده در چند جا نوشتم ، استفاده از مواد لبنی بیشتر بخاطر نداشتن(یا ضعیف بودن) آنزیم هضم لاکتوز توسط کاسکو منع شده (همانطور که بعضی از افراد هم همینگونه اند) که همانند انسانها در کاسکو ها هم تاثیرشون متفاوته ... بعضی از کاسکوها با مصرف لبنیات مشکلی ندارد (اگر کاسکوی شما با مصرف لبنیات دچار اسهال نشه یعنی مشکل زیادی برای هضم نداره) ... برای آن دسته از کاسکو هایی هم که مشکل دارند استفاده از لبنیات بدون لاکتوز توصیه شده...

دوستانی که به این عقیده هستند که چون کاسکو در محیط طبیعی شیر نمیخوره پس نباید بهش شیر داد (که متاسفانه یک منطق ، بی منطق شایع برای بعضی هاست) دقت کنند که بیشتر از 80% غذایی و مواد کمکی که ما به کاسکو میدیم در طبیعت در دسترس کاسکو ها نیست (پس باید فقط از جنگلهای آفریقا موادشون رو تامین کرد)، در طبیعت کاسکو نه قطره ویتامین میخوره ، نه قطره مینرال و نه انواع خوراکهای بسته بندیه مختلف....

بعنوان مثال یکی از مواد اصلی برای تقویت خوراکیهای کارخانه های معتبر استفاده از شیر خشک بدون لاکتوزه (که در ایران چون قیمتش بسیار گرونه متاسفانه خیلی ها قادر به استفاده از اون بصورت خالص نیستند) ...

همانطور که عزیزان فرمودند در اکثر سایتهای معتبر هم استفاده از ماست (مخصوصا در پرنده های بیماری که آنتی بیوتیک مصرف میکنند) و دوغ (یکی از بهترین مواد برای پرنده ای که دچار اسهال شده) و پنیر بسیار توصیه شده که البته باید با شرایط خاصی باشه...

در مورد ماست ، همانطور که عرض شد ملاک آن نداشتن لاکتوز و چربی است ...

دوغ هم مثل ماسته (البته چون غلظتش بسیار کمتره اصولا لاکتوزش کمتر مشکل ساز میشه) با اضافه شدن آیتم نمک... یعنی نداشتن لاکتوز ، چربی و نمک

پنیر - در مورد پنیر عرض کنم که بجز موارد بالا به یک نکته بسیار مهم هم باید توجه کنید ...

پنیر بخاطر داشتن کلسیم محلول در چربیه بسیار بالا ،درصد جذب فسفر را بسیار پایین میاورد (دلیل بیان اینکه خوردن پنیر خنگی میاره وتوصیه شده پنیر با گردو و یا سبوس مصرف بشه همین نکته است) و از اونجاییکه برای طوطی سانان که هوششان مورد نظر است فسفر یک آیتم بسیار مهمه باید در مصرف پنیر بسیار دقت کنید .... در بسیاری از سایتها استفاده از پنیر و یا کیک پنیر بسیار توصیه شده ولی همانطور که عزیزان میدانند تنوع تولید پنیر در کشورهای غربی بسیار زیاده و انواعی از پنیر ها رو (مخصوصا برای سالمندان و کودکان) تولید میکنند که دارای کلسیم ، چربی و لاکتوز بسیار کمیه که این نوع پنیر ها بسیار مناسبند ...

شیر خشک - همانطور که عرض شد یک ماده غذایی بسیار مفید برای تقویت غذایی کاسکوست که صرفا نداشتن لاکتوز تنها آیتم مور توجهه ...

درباره تولید لبنیات خانگی هم عرض کنم که بسیار کار راحت و بی دردسری است و توصیه میکنم که عزیزان حتما اینکار رو انجام بدن (البته چون بنده خودم درست کردنش رو بلد نیستم ، شیرش رو میخرم و زحمت درست کردنش رو مادرم میکشه)...

البته بنده پنیر مصرفیه ناتسی رو هر وقت که سفر میرم براش سوغاتی میارم و خیلی از پنیر های ایرانی استفاده نمیکنم ولی مصرف بسیار کم اون و به ندرت گزینه بدی نیست

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2563
    سلام.1 سوال مهم داشتم.اگه میشه جواب بدین.
    الکس الان 11 روز هست که خونه ی ما امده و از دست بدون هیچ ترسی و غار غوری غذا میگیره و اگه دیگه به قفسشم بچسبیم نمیره بالای قفس اویزون بشه.از دست همه ی اعضای خونه هم غذا میگیره و از هیچ کسی ترسی نداره.حالا سوال اصلی من.
    من دیروز قفس الکس رو از اینور اتاق بردم اونور و اون هم نه غاری زد و نه نارحت شد و کلی هم خوشحال شدش.حالا من میخواهم قفس الکس رو به حال انتقال بدم که هم با اعضای خونه بیشتر اشنا بشه و حوصلشم در اتاق من سر نره.راستیتش دیگه نمیشه از الکس توی اتاق نگهداری کنم چون الکس خیلی شنگول و پر جنب جوشه که میدونم خیلی عالی هست ولی موجب بی خوابی من میشه و صبح ها دیگه از ساعت 6 بعد از ظهر میخوابه تا فرداش ساعت 6.درست 1دقیقه هم اینور اونور نمیشه و از ساعت 6 تا 8 با اونکه کاور هم روش هستش ولی انقدر از قفس میره بالا پایین و قفسشو گاز میگره و بال میزنه اون تو که حق بدین به من ادم کلافه میشه.بدی خونه ما هم اینه که دو نبش هست و اتاق من هم به سمت شرق و افتاب درست تا در میاد توی اتاق منه و الکس هم شروع میکنه به بازی کردن.حالا من میخواستم ببنم ما توی راهروی اتاق خواب ها که نزدیک حال هست 1 کنج خوب داریم میخواستم ببینم میتونم الکس رو به اونجا منتقل کنم؟ممنون میشم اگه جواب منو بدین.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirhkh نمایش پست ها
    سلام

امشب یه نوک به دستم زد :smile (249):

فقط تاپیک پرندگان جناب shikra رو دیدم ... در مورد سرگذشت اون طوطی خاکستری جوونی که داشتن خیلی متاثر شدم و ترسیدم ..

اگر ممکن است در مورد اون ویروس کمی بیشتر توضیح دهید , علائمش دقیقا چیست ؟ راه های پیشگیری چیست ؟

پ .ن :
    ظرف غذا رو از فردا 2 تا می کنم یکی برای میوه و سبزی , یکی برای غذاهای خشک ..
    جاشم هرروز تمیز می کنم
    من هنوز ندیدم اون قسمت طوطی خاکستری شیکرا عزیز رو ندیدم ولی شما بهداشت رو خیلی رعایت کن حتی گردوخاک رو وسایل کنار طوطی که به نظر خیلی مهم نمی یاد برای طوطی کم سن مشکل ساز می شه.
    من جای شما باشم فعلا از حبوبات عدس رو بده اونم کاملا پخته .

کلا تا چند ماه یک غذایی ساده داشته باشه بهتره من مدتی که با دکتر مقدم در یک تالار بودیم همیشه می گفت برای طوطی های کم سن و جوجه بهتره تنوع غذایی زیاد نباشه میوه هاشونم بیشتر سیب و موز هست.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali133 نمایش پست ها
    الکس الان 11 روز هست که خونه ی ما امده و از دست بدون هیچ ترسی و غار غوری غذا میگیره و اگه دیگه به قفسشم بچسبیم نمیره بالای قفس اویزون بشه.از دست همه ی اعضای خونه هم غذا میگیره و از هیچ کسی ترسی نداره.حالا سوال اصلی من.
    من دیروز قفس الکس رو از اینور اتاق بردم اونور و اون هم نه غاری زد و نه نارحت شد و کلی هم خوشحال شدش.حالا من میخواهم قفس الکس رو به حال انتقال بدم که هم با اعضای خونه بیشتر اشنا بشه و حوصلشم در اتاق من سر نره.راستیتش دیگه نمیشه از الکس توی اتاق نگهداری کنم چون الکس خیلی شنگول و پر جنب جوشه که میدونم خیلی عالی هست ولی موجب بی خوابی من میشه و صبح ها دیگه از ساعت 6 بعد از ظهر میخوابه تا فرداش ساعت 6.درست 1دقیقه هم اینور اونور نمیشه و از ساعت 6 تا 8 با اونکه کاور هم روش هستش ولی انقدر از قفس میره بالا پایین و قفسشو گاز میگره و بال میزنه اون تو که حق بدین به من ادم کلافه میشه.بدی خونه ما هم اینه که دو نبش هست و اتاق من هم به سمت شرق و افتاب درست تا در میاد توی اتاق منه و الکس هم شروع میکنه به بازی کردن.حالا من میخواستم ببنم ما توی راهروی اتاق خواب ها که نزدیک حال هست 1 کنج خوب داریم میخواستم ببینم میتونم الکس رو به اونجا منتقل کنم؟ممنون میشم اگه جواب منو بدین.
    منتقل کردنش به جایی که بقیه رو هم ببینه خیلی هم خوبه من نقشه خونتون رو که نمی دونم جایی که هم ببینه هم خیلی وقتی همه رد می شن نچسبن بهش براش خوبه.

علی جان شما هم به اون حق بده بنده خدا از 6می خوابه بیچاره حوصلش سر می ره اون زیر سعی کن یکم ساعت خوابش رو دیرتر کنی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2563
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    منتقل کردنش به جایی که بقیه رو هم ببینه خیلی هم خوبه من نقشه خونتون رو که نمی دونم جایی که هم ببینه هم خیلی وقتی همه رد می شن نچسبن بهش براش خوبه.

علی جان شما هم به اون حق بده بنده خدا از 6می خوابه بیچاره حوصلش سر می ره اون زیر سعی کن یکم ساعت خوابش رو دیرتر کنی
    خیلی ممنون شهرزاد خانم.حتما امروز منتقلش میکنم.در مورد ساعت خوابم شاید چون اونجا سرو صدا بیشتر باشه اینم دیر تر بخوابه.خیلی ممنون.در مورد ارتفاع هم هنوز باید 150 سانت باشه یا میشه کمترش کرد.خیلی ممنون که جواب میدین

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    خیلی ممنون شهرزاد خانم.حتما امروز منتقلش میکنم.در مورد ساعت خوابم شاید چون اونجا سرو صدا بیشتر باشه اینم دیر تر بخوابه.خیلی ممنون.در مورد ارتفاع هم هنوز باید 150 سانت باشه یا میشه کمترش کرد.خیلی ممنون که جواب میدین
    ارتفاع همیشه باید باشه برای همه پرنده ها اینجوری حس امنیت بیشتری بهشون می ده. حتی موقع تمرین اگه بالا سرش نایستی و قدت رو طوری کنه که اون حس کنه روت تسلط داره و همه چی رو می بینه کمتر واکنش نشون می ده.

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    با سلام

دوست عزیز ، اینکار عادت تمام کاسکو هاست و باید باهاش کنار بیاید ...

باید اینکار های کاسکو رو تحمل کنید تا به شیرینی های کارهاش برسید...جسارتا اگر قرار باشه به این زودی حوصلتون سر بره که نمیتونید بعد ها تحم کنید ... تازه اولشه ...

یادتون باشه صبر ، صبر ، صبر

هر که طاووس خواهد .....

دربره جابجاییش هم عرض کنم اگر اینطور که شما میفرمایید از اهالیه خونه نمیترسه، بهتره که بیاریدش در محلی از خونه که خانوادتون اونجا بیشتر جمع میشند ... فقط اجازه ندید افراد غریبه خیلی بهش نزدیک بشند و یا سر به سرش بزارند .... بهتره جایی هم باشه که به تلوزیون هم دید داشته باشه ...

موفق باشید

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    علی جان گفته های آقا سهیل کاملا درسته
    شما طوطی مال خودتونه اگر اعصابشو ندارین بهترین راه اینه که بفروشینش
    اگر کلافه میشید پس معلومه که هنوز عاشق طوطیتون نیستین
    من والا آسمون رو مکسی به زمین بیاره عاشقش هستم تا وقتی پیشمه برادرام هم خیلی حرف میزدن و میگفتن سرو صداش بالاست از اونجایی که میدونستم عادت میکننن دو سه دفعه باهاشون برخورد کردم من صبح با صداش بیدار میشم کلی حال میکنم اینقدر هم بهش عادت دارم با همون سرو صدا خوابم میبره شما اگه بخواین فقط با بالا رفتن طوطی کلافه بشین پس کلا نگه داری از طوطی رو ببوس بزار کنار فکر کن بچته اگه صبح گریه کرد میخوای پرتش کنی بیرون بگی من خوابم میاد
    اگر سبک خوابی شب رو دیر بخواب تا خوابت سنگین بشه بعد بیدار نمیشی میتونی انتقالش هم بدی خوبه و به توصیه های سهیل عزیز توجه کنی
    :smile (105):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2563
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    ارتفاع همیشه باید باشه برای همه پرنده ها اینجوری حس امنیت بیشتری بهشون می ده. حتی موقع تمرین اگه بالا سرش نایستی و قدت رو طوری کنه که اون حس کنه روت تسلط داره و همه چی رو می بینه کمتر واکنش نشون می ده.

باشه مرسی.ارتفاعشو حفظ میکنم.ممنون از راهنماییاتون

صفحه 173 از 1238 نخستنخست ... 731231541551561571581591601611621631641651661671681691701711721731741751761771781791801811821831841851861871881891901911922232736731173 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)