کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirhkh نمایش پست ها
    سلام سلام

همونطوری که تو آواتورم می بینید , بلفی من هنوز دندوناش شیریه , مدرسه هم نمیره و نق نقو هم هست

این تیمنه رو من حدودا 4 هفته پیش خریدم , چشماش خیلی کم نزدیکش می شم به دودی پررنگ می زنه ولی از یکی دو متری همین سیاهی هست که می بینید ...

این جیگر بابا الان بعد از مدتی که عرض کردم جوری شده که خوب غذا می خوره , خدا رو شکر هم علائمی از مریضی نداره و بزنم به تخته هرروز بهتر از دیروز داره با محیط گرم می گیره ( فردا اسپند دود می کنم ) ... حالا چند تا سوال دارم اگر ممکنه دوستان کمک کنند

1- فقس بلفی از این قفس های مخصوص خاکستری هست , الان در قفس رو نمی تونم باز کنم بدجوری می ترسه , زیری قفس رو به راحتی در میاریم تمیز می کنیم , این کف میله ای داخل رو چه کنم ؟ راهی به ذهنتون می رسه ؟

قفس رو ببرین حموم زیرشو با آب گرم بشورین

2- بعد از حدود 2 هفته جوری شد که وقتی شروع می کنی باهاش حرف زدن انگار می خواد جواب بده شروم می کنه هرچی سوت بلده می زنه , بعضا هم با یک صدای نزدیک به غار ولی شبیه جیع با لحن کلمه ای که می گیم سعی می کنه همونو تکرار کنه که نمی تونه , صدای قرچ قوروچ سی دی خش دار هم زیاد از خودش در میاره , یه جورایی انگار می خواد کانال رو تنظیم کنه ولی هر کاری می کنه رو برفک می مونه ... اینا علائم چیه ؟ اگر علائم به حرف افتادنه با این سن که 100% دوستان کارشناس در جاهای مختلف فرمودند زیر 10 ماهش هست امکان پذیره ؟

کاسکو صدا کات زیاد در می یاره غیر از تقلید صداها صداهای دیگه که می شنوه رو هم یاد می گیره ولی طوطی شما الان برای تقلید حرف زدن کم سن هست و فعلا باید باهاش کار بشه. اگر بزارینش صدای تلفناتون رو بشنوه و الو رو واضح پیشش بگین خیلی سریع یاد می گیره فقز جوری باشین که انگار با اون نیستین

3- از دست غذا نمی گیره و کلا چه از دور چه نزدیک غریبی خاصی می کنه , فقط اگر بغل قفس ایستاده باشیم می ترسه ولی وقتی از بغل قفس رد می شیم یا قصد نزدیک شدن به قفس رو داشته باشیم آماده ی فرار میشه ... برای یک جوجه ی زیر 10 ماه به نظر شما چه قدر باید صبر کرد تا اعتمادش جلب بشه ...
    البته یه چیزیم در مورد این مورد 3 هست , روز اول که اومد پیش من از دستم 2 بار غذا گرفت ولی بر اثر یک سهل انگاری از قفس افتاد بیرون و گرفتمش گذاشتمش تو فقس , ولی از اون روز به بعد به هیچ وجه اذیت نشد .. اگر دلیل این غریبی الانش این هست فکر می کنید چه مدت زمان بگذره یادش میره ؟

شما یک صندلی با فاصله ای که بشینی کاسکو واکنش نشون نمی ده بزار و طول روز باهاش تمرین کن حرف بزن کم کم فاصله صتدلی رو کم کن تا دیگه راحت بتونی پیشش بشینی و باهاش حرف بزنی واکنشی نشون نده. و بعد اون با دست غذا دادن رو شروع کن. ببینین 1بار 2 برا غذا دادن فایده نداره همه مراحل باید تکرار شن اینقدر تکرار شن که دیگه بدون مشکل بیاد از دست غذا بگیره برای اینکار هم باید هر روز روزی 2-3 بار اینکار رو تمرین کنین.
    شرمنده سوالات زیاد بود .. در مورد چشم دودی ها مطلب بیشتر بذارید

سپاس
    آقا امیر شما کاسکوت سنش خیلی کمه تیمنه هم هست معمولا زودتر از کنگوها جور می شن فقط باید یکم بیشتر روش وقت بزاری حتما لازم نیست دست به سر زده شه هر بار می رین می یان 2-3 دقیقه بایستین باهاش با لحن خیلی ملایم و خوب حرف بزنین براش آهنگ بزارین اول هم یکنفر برای نزدیک شدن تلاش کنه بعد خانوادگی باهاش باشین تا بتونه رو یکنفر تمرکز کنه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط ********** نمایش پست ها
    سلام به دوستای خوبم
    برای جلب محبت طوطی و علاقمند شدنش به صاحبش چه راهی جز غذا دادن با دست و حرف زدن باهاش پیشنهاد می کنید؟ طوطی من از هر نوع تماس فیزیکی و ناز ونوازش و سر خاروندن بدش میاد. بعضی از بازی هایی که با طوطی هاتون برای دوست شدنشون با خودتون انجام می دید برای ما هم بنویسید تا ما هم امتحان کنیم و نتیجش رو ببینیم.
    از راه های دیگه آهنگ گذاشتن و باهاش تمرین رقص کردن گاهی تلویزیون می بینین با کمی فاصله بیارینش پیش خودتون می یایین پای کامپیوتر بیارینش تو اتاق گاهی بشینین پیشش میوه بخورین و به اونم بدین .

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali133 نمایش پست ها
    سلام.میخواستم ببینم حبوبات مانند جوانه گندم . نخود لوبیا رو بپزم به الکس بدم یا اینکه 12 ساعت توی اب باشه کافیه.ممنون میشم جواب بدین
    سلام

دوست عزيزم اگر حبوباتي كه خيس كردي جوانه زده ديدگه نيازي به پختن نيست
    اگر هم يك روز مانده و خيس خورده ولي هنوز جوانه نزده باز هم نيازي به پختن نيست
    اگر بعد يك مدت ديدي كه طوطيت ديگه به خوردن حبوبات خام خيس خورده يا جوانه زده تمايلي از خودش نشون نميده مي توني اين بار بپزي بهش بدي كه براش تازگي داشته باشه پس حبوبات را سه مدل ميشه به طوطي داد :
    1- حبوباتي كه چند روز خيس خورده و هر روز آبشون عوض شده و جوانه زده مثل جوانه گندم ، جوانه ماش، جوانه لوبيا و غيره.... و حتما هم در يخچال نگهداري ميشه
    2- حبوباتي كه يك روز خيس خورده اند و آبشون عوض شده و خام هستندوو حتما هم در يخچال نگهداري ميشه
    3- حبوباتي كه يك روز خيس خورده اند و پخته شده اند حالا يا كامل يا به صورت نيم پز و حتما هم در يخچال نگهداري ميشه
    در هر سه مورد بايد توجه كني كه اين خوراكي ها زود فاسد ميشن و نبايد زياد در جاظرفي پرنده بمونن پس به اندازه اي بريز كه بخوره و هر وقت تمام شد براش حبوبات جديد بريز

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط ********** نمایش پست ها
    سلام به دوستای خوبم
    برای جلب محبت طوطی و علاقمند شدنش به صاحبش چه راهی جز غذا دادن با دست و حرف زدن باهاش پیشنهاد می کنید؟ طوطی من از هر نوع تماس فیزیکی و ناز ونوازش و سر خاروندن بدش میاد. بعضی از بازی هایی که با طوطی هاتون برای دوست شدنشون با خودتون انجام می دید برای ما هم بنویسید تا ما هم امتحان کنیم و نتیجش رو ببینیم.
    باسلام

دوست عزیز کاسکو فقط جلب توجه و محبت میخواد، راههایی که شما فرمودید جزء راههای ابراز محبت به کاسکوئه ، از اونجاییکه فوق العاده پرنده باهوش و عاطفی هست براحتی محبت رو درک میکنه ... شما باهاش با مهربونی حرف بزنید ، قربون صدقه اش برید ، کنارش بشینید و با علاقه محبت نگاهش کنید ، خودتون متوجه میشید که تغییر رفتار میده... حتی اگر با حضور شما ظاهرا بی توجهی میکنه مطمن باشید حواسش به رفتار و عکس العمل شماست....

فقط از ته دل بهش محبت کنید ، هر طوری که در توانتون هست

موفق باشید

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط ايلخاني نمایش پست ها
    [b]

شايد يكي از كاملترين-بهترين و درست ترين نوشته در مورد جيره غذايي روزانه طوطي ها همين نوشته هست كه سركار خانوم شيكرا زحمتش رو كشيدن.....توجه شما رو به نظر ايشون در مورد دادن لبنيات و ماست و ضررهاشون كه در نوشتشون اشاره كردن جلب مي كنم.

b]
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    خوشحالم آقا که خیلی علاقمند به دانستن هر چیزی بطور عمیق هستین. می دونین که دلیل بد بودن محصولات لبنی لاکتوز هست برای همین اگه پنیرهای خانگی از شیر بدون لاکتوز تهیه بشن در مقدار کم هیچ مشکلی برای پرنده بوجود نمی یارن و عالی هم هستن.

در سایر مواد لبنی که لاکتوز دارن به مقدار کم ماست و پنیر طوطی ها واکنش بدی نشون نمی دن و اگه دفعات اول مدفوع شل نشه یعنی در همون مقدار و گاهی پرنده می تونه هضم کنه.

این انگلیسی این چیزی که گفتم

most birds lack the enzyme lactase to break down lactose. It is recommended, in most cases, not to feed milk products to birds. This being said some birds do not suffer from lactose tolerance. I have fed small pieces of cheese to my parrots without problems. If milk products are fed, please look out for symptoms of indigestion and diarrhea

این نوشته منبعش سایت:

/www.avianweb.com

این هم در همون سایت منابع کلسیم طبیعی

food sources of calcium for your bird are:
    • dark green, leafy vegetables
    • broccoli
    • yogurt
    • tofu
    • dandelion (found in abundance in herb saladtm)
    • oatstraw (found in abundance in herb saladtm)
    • marshmallow root
    http://www.avianweb.com/calciumforbirds.html

اگر باز منبع خواستین بگین بدم من به طوطیم 2 سال هست گاهی ماست ی و گاهی هم پنیر ی می دم مشکلی نداشته . غیر از کاسکو به عروس هلندیام هم می دم.

سلام
    برخي از دوستان از صحبتهاي من استفاده كردن كه متاسفانه برداشت درستي ازش نشده لطفا با دقت بيشتري بخوانيد
    سلام
    من در توضيحاتم نگفتم كه به طوطي ماست نديد گفتم كم بديد و ضرر و منفعتش را هم توضيح دادم خودم هم به جوجه هاي سرنگي ام و ساير طوطي هام ماست و پنير كم چرب به مقدار كم ميدم ...جمله ام را هاي لايت مي كنم تا دوستان متوجه بشند: كه مزيت و فايده دادن ماست و پنير كم چرب به مقدار كم به طور هفتگي خصوصا به طوطي ها كم سن و سال در حال حاضر بيشتر از ضررش هست

ماجراي لاكتوز و غير قابل هضم بودنش را هم همه ميدانيم دوستان هم بارها و باره توصيه كردن كه ميشه شير بدون لاكتوز گرفت و ماست و پنير زد اما من فكر نمي كنم كه هيچ كدام از دوستاني كه اينجا هستند حوصله انجام دادن اين كار را داشته باشند

توصيه خيلي خوب است اما با روحيه ما كه همه چيز را آماده و حاضر ميخوايم سازگار نيست و از طرف ديگر محصولات لبني ما مثل كشورهاي اروپايي و آمريكايي معتبر نيست

اگر كسي از بچه هاي اين سايت ..رفته باشه و اين كار را انجام داده باشه (يعني شير بدون لاكتوز بگيره و براي طوطيش ماست و پنير درست كنه ) من از صميم قلب بهش تبريك ميگم و تحسينش مي كنم كه به خاطر طوطيش چنين كاري را انجام داده .....

بازهم تكرار مي كنم كه
    خودم هم به جوجه هاي سرنگي ام و ساير طوطي هام ماست و پنير كم چرب به مقدار كم ميدم ... و در سايتهاي معتبر هم اين مسئله را خواندم از جمله سايتي كه خانم شهرزاد بهش اشاره كرده اند

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط gray_parrot نمایش پست ها
    کرفس تو رد لیسته مواد زهر آگین برای طوطی بعد شما میگید اشکالی نداره
    تبلیغت نمیخوام بشه به همین خاطر آدرس پیوند همین سایت رو برداشتم http://parrot.ir/parrot.ir_articles_...88%D8%B7%DB%8C
    غیر از این در مقالات دیگه خوانده ام
    هر مقاله ی خارجی هر حرفی بزنه وحی منزل نیست ولی متاسفانه تجربیات ما خطرناک هست مگر روش علمی در وبلاگ های خارجی از روی تحقیقات مقاله نوشته میشه ولی اینجا اکثرا تجربه ی نادرست
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام

سايتي كه شما معرفي كرديد سايتي است كه به علت اشتباه بودن مطالبش داره توسط آقاي آژيده اصلاح و اديت ميشه

برگ كرفس را نبايد داد اما ساقه اش مشكلي نداره
    والا من هم اين را در سايت هاي معتبر ديدم خواندم و ديدم به طوطيهاي خودم هم ساقه كرفس ميدادم تا به حال هم مشكلي ايجاد نشده براشون

بعد هم من با خواص گياهان خيلي خوب آشنا هستم (دوستاني كه بيشتر من را ميشناسند اين را ميدونن) مثلا برگ گوجه فرنگي منع شده چون سولانيوم داره و خود گوجه فرنگي هم اين ماده را داره ولي خيلي كم تر از برگش و نوشته اند كه در دادن گوجه فرنگي هم احتياط كنيد در
    مورد كرفس هم مي دونم كه زهرآگين نيست

باز هم از دقت نظرتون سپاسگذارم و حتما ميرم دنبالش ببينم كه آيا واقعا ضرر داره يا خير همين ديروز كه داشتم در مورد طوطي هاي آمازون كار ترجمه را انجام ميدادم ديدم توي غذاهاي اصلي اين طوطي كرفس را نوشته بود
    با اين حال باز هم بيشتر تحقيق ميكنم از شما هم ميخوام كه اگر سايت معتبري ديديد معرفي كنيد تا ترجمه كنم

[/size]
    [/COLOR]

سلام به دوستان عزيز
    چند وقت پيش يك صبحتي شد در مورد دادن يا ندادن كرفس به طوطي ها ، من گفتم كه ميرم بيشتر تحقيق مي كنم و نتيجه را اعلام خواهم كرد.
    حدودا بيست و يك سايت مختلف و معتبر را با دقت مطالعه كردم جالب است بدانيد كه حدودا 11 تا از اين سايتها در رژزيم غذايي طوطيشون دادن كرفس را توصيه كرده بودند و 10 از اون سايت ها اون را جز غذاهاي ممنوعه آورده بودند
    متاسفانه هيچ كدام از اين سايت دليلي براي توصيه شون قيد نكرده بودن فقط گفته بودند بديد يا نديد

با توجه به اين مسئله كه تقريبا 50 – 50 است من شخصا تصميم گرفتم كه روزه شك دار نگيرم و به طوطي هام ديگه كرفس ندم و از رژيم غذاييشون حذف كردم ... اين تصميم شخيصي من است و ديگر دادن كرفس را به كسي توصيه نمي كنم حالا اگر طوطي من كرفس نخوره طوريش نميشه ( هر چند كه تا الان هم ميدادم و ظاهرا به مشكلي هم بر نخوردم)
    دوستان اگر مايل هستند مي تونند خودشون كلمه كرفس يا Celery را جستجو كنند به نتايج جالبي مي رسند

چون قول داده بودم كه بيشتر جستجو كنم گفتم بگم كه بد قول نشده باشم :smile (98):

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    3208
    سلام من تازه عضو شدم من یک کاسکو کنگو چشم طوسی هدیه گرفتم البته می خواستم ببینم غذاییش با طوطی سن بالاتر فرقی نداره؟کی بالهاشو کوتاه کنم به نظرتون؟

کاربر ساده

شماره عضویت
    3204
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrnoosh نمایش پست ها
    سلام من تازه عضو شدم من یک کاسکو کنگو چشم طوسی هدیه گرفتم البته می خواستم ببینم غذاییش با طوطی سن بالاتر فرقی نداره؟کی بالهاشو کوتاه کنم به نظرتون؟

سلام

فکر نمی کنم تفاوتی بکنه , من چشم دودی دارم از طوسی هم جوون تر عکسش هم آواتورمه تقریبا همه چیزهایی رو می خوره که بزرگترا می خورن ... فقط خیار و مواردی که ممکنه سردیش بکنه نده بهش

در مورد بالش هم فکر می کنم باید بزرگتر بشه ... باز دوستان صاحب نظر میان راهنمایی می کنن

کاربر ساده

شماره عضویت
    3204
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    آقا امیر شما کاسکوت سنش خیلی کمه تیمنه هم هست معمولا زودتر از کنگوها جور می شن فقط باید یکم بیشتر روش وقت بزاری حتما لازم نیست دست به سر زده شه هر بار می رین می یان 2-3 دقیقه بایستین باهاش با لحن خیلی ملایم و خوب حرف بزنین براش آهنگ بزارین اول هم یکنفر برای نزدیک شدن تلاش کنه بعد خانوادگی باهاش باشین تا بتونه رو یکنفر تمرکز کنه.
    سلام

امشب یه نوک به دستم زد :smile (249):

فقط تاپیک پرندگان جناب Shikra رو دیدم ... در مورد سرگذشت اون طوطی خاکستری جوونی که داشتن خیلی متاثر شدم و ترسیدم ..

اگر ممکن است در مورد اون ویروس کمی بیشتر توضیح دهید , علائمش دقیقا چیست ؟ راه های پیشگیری چیست ؟

پ .ن :
    ظرف غذا رو از فردا 2 تا می کنم یکی برای میوه و سبزی , یکی برای غذاهای خشک ..
    جاشم هرروز تمیز می کنم

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    سلام دوستان عزیز
    با تشکراز راهنمایی هاتون ، از روز پنج شنبه به عسل بیشتر توجه کردم و زمانی را بهش اختصاص دادم و باهاش بازی کردم . دیگه از اون حالت های تهاجمی خبری نیست . فکر کنم با این روش می خواسته توجه من را جلب کنه .
    یک سوال دیگه کدو حلوایی را می شه به کاسکو داد البته من یکی دوبار امتحان کردم و خوشش آمد و خورد . و یک مسئله دیگه کاسکوی من خیلی به بستنی علاقه داره بطوریکه من هیچ وقت جلویش بستنی نمی خورم . چون دائم خودش را به قفس می زنه و نوکش را قفس می آورد بیرون تا یک کمی ازش بخوره . می خواستم بدونم به میزان خیلی کم اون هم هفته ای یکبار ضرر داره ؟ می دونم شکر و وانیل داره ولی من خودم بهش نمی دهم ولی دیگر اعضای خانواده بهش بستنی دادند و من خیلی نگرانم .

صفحه 172 از 1238 نخستنخست ... 721221531541551561571581591601611621631641651661671681691701711721731741751761771781791801811821831841851861871881891901912222726721172 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)