کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2563
    سلام.میخواستم ببینم حبوبات مانند جوانه گندم . نخود لوبیا رو بپزم به الکس بدم یا اینکه 12 ساعت توی اب باشه کافیه.ممنون میشم جواب بدین

کاربر ساده

شماره عضویت
    3172
    سلام خدمت دوستان گلم -
    خانم sepideh p بنده الان حدود 15 روزی هست که مامبل را خریدم و در 2 - 3 روز اول تونستم با دست بهش غذا بدم - الان شاید حدود 1 ساعت میشه که تخمه و بلالی که خیلی هم دوست داره با دست بهش میدم و راحت هم میگیره و میخوره -

در مورد سئوالتون که فرمودید پرهاش را پف میکنه باید بگم که اصلا این کار را نمیکنه و اینم که گفتم خیلی ساکته یعنی قار نمیزنه ولی یه چند موردی پیش اومده از دیروز تا حالا که فهمیدم چقدر با هوشه -

و اما موردی که گفتم روی سرش دست میکشم از دیروز تا حالا هر وقت میرم سراقش که روش دست بکشم سریع میره به در و سقف قفس و شروع میکنه به راه رفتن به سقف و بعد که میاد پائین تا میخوام دوباره برم سمتش اونم دوباره میره و به قفس راه میره تا من بهش دست نزنم و وقتی هم دستتم را بهش نزدیک میکنم یه جورایی میخواد گاز بگیره - اینم که اینقدر روی این کار من سماجت میکنم میترسم یواش یواش زمان بگزره و دیگه اصلا نذاره که بهش دست بزنم

کاربر ساده

شماره عضویت
    3172
    با عرض پوزش در پست بالا باید تصحیح کنم که :

در این 10- 15 روز من شاید ساعت ها وقتم را صرف دادن تخمه و بلالی با دست به مامبل بودم - و می توانم بگویم که 50 درصد غذایش را با دست بهش داده ام و خیلی باهام دوست شده - - -

و فقط نگرانیم سر اینه که هنوز نمیزاره هر وقت که میخوام بهش دست بزنم - و یه کمی هم من احساس میکنم کم تحرک هست

در ضمن زمانی که باهاش صحبت میکنم مشخصه که خیلی گوش میکنه و به یک حالت خاصی سرش را میگیره انگار که میفهمه چی میگم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2563
    نقل قول نوشته اصلی توسط son_1981 نمایش پست ها

در این 10- 15 روز من شاید ساعت ها وقتم را صرف دادن تخمه و بلالی با دست به مامبل بودم - و می توانم بگویم که 50 درصد غذایش را با دست بهش داده ام و خیلی باهام دوست شده - - -

و فقط نگرانیم سر اینه که هنوز نمیزاره هر وقت که میخوام بهش دست بزنم - و یه کمی هم من احساس میکنم کم تحرک هست

در ضمن زمانی که باهاش صحبت میکنم مشخصه که خیلی گوش میکنه و به یک حالت خاصی سرش را میگیره انگار که میفهمه چی میگم
    سلام.دادش این نظر شخصیه منه که شما اصلا به سرش دست نزنید زیرا خیلی زوده و بیشتر بچه ها کمکم بعد 2 ماه این کارو میکنند و دوما هم اگه عادت به اینکار کنه لوس میشه و دیگه حرف شنوی نداره و خودش موجب مشکلاتی میشه.منم الان الکس رو 9 روزه دارم و عاشق اینکه با دست بهش غذا بدم و انگشتمو بکنه تو منقارش و بازی کنه ولی من اجازه ی اینکار هم طبق گفته ی دوستان نمیدم چون خیلی زوده بعد شما رفتین روی ناز کردن سرش؟به قول معروف دیر رسیدن بحتر از هرگز نرسیدن هست.باز هم ببخشید که من دخالت کردم این نظر شخصیم بود گفتم با شما هم در میون بزارم.ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali133 نمایش پست ها
    سلام.دادش این نظر شخصیه منه که شما اصلا به سرش دست نزنید زیرا خیلی زوده و بیشتر بچه ها کمکم بعد 2 ماه این کارو میکنند و دوما هم اگه عادت به اینکار کنه لوس میشه و دیگه حرف شنوی نداره و خودش موجب مشکلاتی میشه.منم الان الکس رو 9 روزه دارم و عاشق اینکه با دست بهش غذا بدم و انگشتمو بکنه تو منقارش و بازی کنه ولی من اجازه ی اینکار هم طبق گفته ی دوستان نمیدم چون خیلی زوده بعد شما رفتین روی ناز کردن سرش؟به قول معروف دیر رسیدن بحتر از هرگز نرسیدن هست.باز هم ببخشید که من دخالت کردم این نظر شخصیم بود گفتم با شما هم در میون بزارم.ممنون
    دقیقا علی جان عجله زیادی اصلا خوب نیست یک موردم هست دوست شدن زیاد با طوطی سرشو ناز کردن زیاد بیرون اوردن زیاد همه باید جوری باشه که تا آخر بتونین همینجور ادامه بدین اگر دقت کنی طوطی خاکستری و کاکاتو پرکن تو فروم ها یا مغازه ها بگردی خیلی زیاد می بینی دلیل عمدش این هست که از آخر اومدن اول . 10 روز اول که اصولش هست اصلا آموزش رو شروع نکنین حتی اگه خود طوطی راغب بود و بعدش هم یواش یواش مراحل رو طی کنین همه عجله می کنن بعد رام شدن که حالا دیگه وقت توجه زیاد کردن هست دلشون رو می زنه و دیگه مثل اول براشون اینکار هیجان انگیز نیست بی توجهی می کنن و طوطی پرکن می شه. هر کاری رو که الان شروع می کنین تا آخرش باید ادامه بدین اگه آدمی نیستین که حوصله داره هی طوطی رو سرشو ناز کنه یا مدام پیشش باشه یا ممکن هست بعدا وقت نکنی مثل الان ساعتها طوطی رو از قفس بیارین بیرون باید از الان که وابستگی نیست فکرش باشین .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام خدمت دوستان گلم -
    خانم sepideh p بنده الان حدود 15 روزی هست که مامبل را خریدم و در 2 - 3 روز اول تونستم با دست بهش غذا بدم - الان شاید حدود 1 ساعت میشه که تخمه و بلالی که خیلی هم دوست داره با دست بهش میدم و راحت هم میگیره و میخوره -

در مورد سئوالتون که فرمودید پرهاش را پف میکنه باید بگم که اصلا این کار را نمیکنه و اینم که گفتم خیلی ساکته یعنی قار نمیزنه ولی یه چند موردی پیش اومده از دیروز تا حالا که فهمیدم چقدر با هوشه -

و اما موردی که گفتم روی سرش دست میکشم از دیروز تا حالا هر وقت میرم سراقش که روش دست بکشم سریع میره به در و سقف قفس و شروع میکنه به راه رفتن به سقف و بعد که میاد پائین تا میخوام دوباره برم سمتش اونم دوباره میره و به قفس راه میره تا من بهش دست نزنم و وقتی هم دستتم را بهش نزدیک میکنم یه جورایی میخواد گاز بگیره - اینم که اینقدر روی این کار من سماجت میکنم میترسم یواش یواش زمان بگزره و دیگه اصلا نذاره که بهش دست بزنم

قبل اینکه جواب شما رو بدم یه خواهشی دارم.اگه بجای اینکه اسم کسیو ببرید پستش رو نقل قول کنید خیلی بهتر میشه .اینجوری هر کی هم بخواد جواب بده فکر میکنه شما روی صحبتت با یه کابره بخصوصه و فقط نظر اون براتون مهمه که ممکنه نظرشو نگه .پس فقط نقل قول کنید تا همه نظر بدن .منظورم فقط به شما نیست به هرکی که ممکنه این پستو بخونه

تو این 15 روز پشرفتت خیلی خوب بوده .همینو تا یه هفته دیگه ادامه بده ولی خیلی عجله کردی .آخه دو روز نشده شما شروع کردی به غذا دادن .حالا گذشت ولی خواهشا اینقدر عجول نباشید .خوب شما همچین گفتین ساکته که همه فکر کردن یکم غیر عادیه .از غار افتادن که طبیعیه .
    واسه سر خاروندن هم این نتیجه عجله کردنه .گفتم که شما فعلا بهش با دست غذا بده.بعد یه هفته وقتی داری بهش با دست غذا می دی ،می تونی آروم منقارشو بعد اون هم دستتو ببری زیر گردنو صورتشو ناز کنی (اینا همه باید آروم آروم انجام بشه ها )ولی فعلا سرشو بیخیال شو .اصلا هم اینجوری نیست که با گذشت زمان نذاره .اتفاقا با گذشت زمان شما می تونی اعتمادشو بیشتر جلب کنی .اصلا نگران نباش .
    اسباب بازی براش گذاشتی ؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    نقل قول نوشته اصلی توسط ايلخاني نمایش پست ها

عرض كردم كه دامپزشكها و كتابهاي ايراني و خارجي همگي بر اين عقيده درست هستند كه 2 شاه پر اول هر بال نمي بايستي كوتاه بشه
    نه جان اشتباه کردم من دو پر اول رو گزاشتم دیروز هم با ناخون گیر خیلی دقیق دو پر دیگه رو هم زدم شد 7 تا قشنگ هم برش دادم دقیق مشکلی نداشت اشتباه چاپی بود
    نقل قول نوشته اصلی توسط ايلخاني نمایش پست ها
    دوست عزيز هر كاري مي كني بكن فقط خيلي خيلي مراقب باش كه كاري رو با زور انجام ندي....مخصوصا خاروندن سر رو.....رام كردن طوطي با زور و با عجله در زمان كوتاه نتيجش چيزي جز عصبي شدن طوطي نيست ....من خودم تجربه اين كار رو دارم كه طوطي رو با زور روي دستم آوردم اما هميشه طوطي از من وحشت داشت انگار جن ديده....البته در گذشته من اين كار رو با يك روزيلا كردم كه مي دونيد روزيلا اون هم بالغش اصلا محاله رام بشه ....خلاصه هر كاري مي كنيد با آرامش....صبر....جايزه خوشمزه و تمرين زياد باشه.....يك نكته بسيار مهم هم هست و اون اينكه بيش از 7-8 دقيقه به طوطي فشار نياريد و باهاش تمرين نكنيد چون خسته و عصبي ميشه.
    نه دیگه با زور کاری نمیکنم الان بهتر شده

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali133 نمایش پست ها
    بستگی به طوطی هم داره که تو هر مرحله چقدر گیر داشته باشه:smile (23):اصلا واسه هر مرحله از رام شدن زمان معنی نداره به نظر من چون طوطی ها با هم فرق می کنن .ولی خیلی دوست داشتم ببینم اگه شما جای یکی بودی که طوطیش خیلی سخت رام میشد چه حالی داشتی .بهت حق میدم اینقدر خوشحال باشی .:smile (98):.دخالت هم نیست داری نظرتو می گی .اگه یکی با حرف شما مخالف باشه حتما نظرشو میگه با دلیل.پس معذرت خواهی نکن .مگه اینکه غلط بودن حرفت اثبات بشه .
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    دقیقا علی جان عجله زیادی اصلا خوب نیست یک موردم هست دوست شدن زیاد با طوطی سرشو ناز کردن زیاد بیرون اوردن زیاد همه باید جوری باشه که تا آخر بتونین همینجور ادامه بدین اگر دقت کنی طوطی خاکستری و کاکاتو پرکن تو فروم ها یا مغازه ها بگردی خیلی زیاد می بینی دلیل عمدش این هست که از آخر اومدن اول . 10 روز اول که اصولش هست اصلا آموزش رو شروع نکنین حتی اگه خود طوطی راغب بود و بعدش هم یواش یواش مراحل رو طی کنین همه عجله می کنن بعد رام شدن که حالا دیگه وقت توجه زیاد کردن هست دلشون رو می زنه و دیگه مثل اول براشون اینکار هیجان انگیز نیست بی توجهی می کنن و طوطی پرکن می شه. هر کاری رو که الان شروع می کنین تا آخرش باید ادامه بدین اگه آدمی نیستین که حوصله داره هی طوطی رو سرشو ناز کنه یا مدام پیشش باشه یا ممکن هست بعدا وقت نکنی مثل الان ساعتها طوطی رو از قفس بیارین بیرون باید از الان که وابستگی نیست فکرش باشین .
    دقیقا همون مشکلی که من دارم و سعی می کنم به همه بگم که بابا اینقدر بفکر نازکردنه سر اون بدبخت نباشید بخدا به مرور بهتون عادت میکنه .طوطیه من مرتب بیرونه و من از این وضعیت راضی نیستم .خیلی وقتا تو تربیت کردنش می مونم .دوستام تو فروم شاهدن که بعضی وقتا چقدر اذیت میشم .منتها من همه اینا رو بخاطر مشکل طوطیم قبول کردم.بهش می رسم براش وقت می ذارم .بخاطرش تو خونه می مونم .فقطم واسه اینکه لوس بار اومده .همین ناز کردن و محبت اگه از اول زیاد باشه و بعد نتونن بهش مثل روزای اول برسن باعث مشکلات روحی میشه که پرکنی هم جزءشه همونطور که تو گفتی یا حتی بیرون بودن زیاد .الان من نمی تونم تو قفس زیاد بذارمش .سر صبح طوطیه من بیرونه تا شب .چون یبار زیادی گذاشتم بمونه تو قفس (چون عادت نداشت )دمشو کند:smile (141):دیگه جرات نمی کنم بذارمش تو. وقتی هم که بیرون میرم .باید بیرونه قفس باشه .خوشبختانه اینو می دونم که وقتی نیستم همیشه یه جا میشینه .این یه شانسو آوردم .پس تو تربیتش افراط نکنید خواهشا .الان متوجه نیستید ولی بعد به مشکل بر می خورید.
    یه چیزی که فکر کنم بگم بهتر باشه .طوطیه من رامه و اصلا تو ناز کردن مشکلی ندارم .ولی خیلی برام جالب بود که طوطی رو برعکس کنم چون تو بعضی کلیپا یا عکسا اینو دیده بودم .واسه همین گفتم چرا من اینکارو نکنم اینکه رامه کاملا .وقتی یه بار امتحان کردم اصلا نذاشت و خیلی ترسید .ولی بعد کم کم با یجور بازی تونستم برگردونمش که الان خودش عاشق این بازی شده .ولی اگه زیاد برعکس بمونه می ترسه و گازم می گیره .من می خوام اینو بگم بخدا فقط 4 ماه همینو باهاش کار کردم .اونم وقتی تقریبا یکسالش شده بود .پس ببینین اگه شما هم عجله نداشته باشین و بخواین وقت بذارین حتما باهاتون رفیق میشه که می ذاره هرجور که دوست دارین نازش کنید .حتی خودش با شما همکاری میکنه .اگه نتونستید نازش کنید نترسید حتما اگه بتونید اعتمادشو جلب کنید به شما این اجازه رو میده .:smile (98):

کاربر ساده

شماره عضویت
    3204
    سلام سلام

همونطوری که تو آواتورم می بینید , بلفی من هنوز دندوناش شیریه , مدرسه هم نمیره و نق نقو هم هست

این تیمنه رو من حدودا 4 هفته پیش خریدم , چشماش خیلی کم نزدیکش می شم به دودی پررنگ می زنه ولی از یکی دو متری همین سیاهی هست که می بینید ...

این جیگر بابا الان بعد از مدتی که عرض کردم جوری شده که خوب غذا می خوره , خدا رو شکر هم علائمی از مریضی نداره و بزنم به تخته هرروز بهتر از دیروز داره با محیط گرم می گیره ( فردا اسپند دود می کنم ) ... حالا چند تا سوال دارم اگر ممکنه دوستان کمک کنند

1- فقس بلفی از این قفس های مخصوص خاکستری هست , الان در قفس رو نمی تونم باز کنم بدجوری می ترسه , زیری قفس رو به راحتی در میاریم تمیز می کنیم , این کف میله ای داخل رو چه کنم ؟ راهی به ذهنتون می رسه ؟

2- بعد از حدود 2 هفته جوری شد که وقتی شروع می کنی باهاش حرف زدن انگار می خواد جواب بده شروم می کنه هرچی سوت بلده می زنه , بعضا هم با یک صدای نزدیک به غار ولی شبیه جیع با لحن کلمه ای که می گیم سعی می کنه همونو تکرار کنه که نمی تونه , صدای قرچ قوروچ سی دی خش دار هم زیاد از خودش در میاره , یه جورایی انگار می خواد کانال رو تنظیم کنه ولی هر کاری می کنه رو برفک می مونه ... اینا علائم چیه ؟ اگر علائم به حرف افتادنه با این سن که 100% دوستان کارشناس در جاهای مختلف فرمودند زیر 10 ماهش هست امکان پذیره ؟

3- از دست غذا نمی گیره و کلا چه از دور چه نزدیک غریبی خاصی می کنه , فقط اگر بغل قفس ایستاده باشیم می ترسه ولی وقتی از بغل قفس رد می شیم یا قصد نزدیک شدن به قفس رو داشته باشیم آماده ی فرار میشه ... برای یک جوجه ی زیر 10 ماه به نظر شما چه قدر باید صبر کرد تا اعتمادش جلب بشه ...
    البته یه چیزیم در مورد این مورد 3 هست , روز اول که اومد پیش من از دستم 2 بار غذا گرفت ولی بر اثر یک سهل انگاری از قفس افتاد بیرون و گرفتمش گذاشتمش تو فقس , ولی از اون روز به بعد به هیچ وجه اذیت نشد .. اگر دلیل این غریبی الانش این هست فکر می کنید چه مدت زمان بگذره یادش میره ؟

شرمنده سوالات زیاد بود .. در مورد چشم دودی ها مطلب بیشتر بذارید

سپاس

کاربر ساده

شماره عضویت
    183
    سلام به دوستای خوبم
    برای جلب محبت طوطی و علاقمند شدنش به صاحبش چه راهی جز غذا دادن با دست و حرف زدن باهاش پیشنهاد می کنید؟ طوطی من از هر نوع تماس فیزیکی و ناز ونوازش و سر خاروندن بدش میاد. بعضی از بازی هایی که با طوطی هاتون برای دوست شدنشون با خودتون انجام می دید برای ما هم بنویسید تا ما هم امتحان کنیم و نتیجش رو ببینیم.

صفحه 171 از 1238 نخستنخست ... 711211521531541551561571581591601611621631641651661671681691701711721731741751761771781791801811821831841851861871881891902212716711171 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)