صفحه 17 از 1238 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536671175171017 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 161 به 170 از 12376
    کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrshin نمایش پست ها
    وقتی می رم تو اتاق کاسکوم ( هنوز بی اسمه!) به پراش پف می ده، انگار دشمنشو دیده. به قفس که نزدیک شم که به شدت پف می کنه و یه صداهایی مثل صدای داشتن خلت تو سینه از خودش در میاره و هی غرغر می کنه. بعد جالبه که تو همون حالت بهم نزدیک می شه. فکر کنم ژست حمله است نه؟ دستمو که می برم مثلاً بخوام براش غذا بریزم خم می کنه سرشو و مدام با نوک بازش انگار میخواد حمله کنه حرکت دستمو دنبال می کنه. میخواستم بدونم این حرکتش طبیعیه؟ خیلی قلدره انگار. خوندم که بقیه شون می ترسن ولی این انگار طلب داره
    الان یه حدود یه ربع پیشم بازم شروع کرد آوازای دیروز رو تکرار کردن، انواع صداها رو باز درآورد و بعد از همون یکی دو دقیقه ساکت شد.
    سلام دوست عزیز
    تمام این کارا که فرمودین طبیعیه چون اولش به شما اعتماد نداره و از شما میترسه اون حالت دفاعیشه که گارد میگیره اگه خواستی حرکت اضافه بکنی حمله کنه اون فعلا شما رو یه دشمن حساب میکنه شما باید با صحبت سوت زدن کنارش نشستن نظرشو جلب کنی بعد از ده روز با دست با سماجت بهش غذا بده از گازش نترس دستتو عقب نکش دستتو ببر جلو بهش غذا بده حمله کرد عقب نشینی نکن که باختی بار اولو دوم نمیگیره بعد که گرفت میندازه بعد تیکه تیکه میکنه پرت میکنه انقدر شما سماجت میکنی که از رو میره بعد از چند روزو چندین بار تا دستتو ببری طرفش گاز که نمیگیره هیچ با زبون لمسش میکنه با نوکش بازی میکنه این یعنی ارتباط چون اونا با زبون حس میکنن شناسایی میکنن بعد دیگه راحت از دستت غذا میگیره دیگه اون حالت تهاجمی رو نداره فقط لباسه روشن بپوش از رنگ تیره بدش میاد
    موفق باشی
    ویرایش توسط پرنده ی غریب : 2nd June 2010 در ساعت 02:29 PM

کاربر ساده

شماره عضویت
    197
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardi1234 نمایش پست ها
    آقا من هر کاری میکنم نمیتونم سرشو بخارونم دیشب اینقدر قار زد نزدیک به نیم ساعت ولی تا میام بخارونم یا بر میگرده گاز میگیره یا منقارشو میچرخونه اصلا دستم به سرش نمیرسه چه برسه که بخارونم.

قدیما من این حرفو می گفتم اقا می گففت خوب کاسکوی منم اونطورهه تمرین کن می شه .منم می گفتم نه باب این کاسکوی ما رو ندیده چه قدر سمجه.
    دوست من شما با یه دستت گیجش کن و با اون یکی ارووووووووووووووووووم ناز من سرشو.راستی از قاز بترسی نمی شه .بزار قاز بگیره .توی تاریکی بکن یکم ارومتره.توکه می گی نیم ساعت عار غار کرد و من پشیمون شدم یعنی اینکه به کاسکوت یاد می دی اقا نیم ساعت جیغ بکش و هر وقت دستمو کشیدم ساکت شو.بزار بفهمه تو اربابشی((البته با مرهمت))

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardi1234 نمایش پست ها
    دوستان اگر مطلبی در باره ی شیرین کاری و آموزش های شرطی سازی به کاسکو بلدن لطفا در اختیار دیگران قرار بدن.

مرسی
    دوست عزيز شرط اول ياد دادن شيرينكاري به كاسكو اين هست كه بايد بسيار رام باشه .يعني اصلا از شما نترسه وگرنه چيزي بهش نميشه ياد داد.شما لطف كنيد صبر كنيد از آوردن كاسكوتون حد اقل 4-5 ماه بگذره بعد با روش شرطي كردن مي تونيد همه چيز يادش بديد.البته با اين عجله اي كه دوستان دارن من چشمم آب نمي خوره حوصله اين كار رو داشته باشن چون چنين آموزشهايي بسيار زمانگير و مشكل هست.
    بد نيست همينجا بگم كه اين قضيه شرطي كردن بر ميگرده به تحقيقاتي كه دكتر فرانكل روي موشها انجام ميداد و همچنين قانون معروف پائولوف در مورد شرطي كردن حيوانات.....فرانكل داشت روي يك سري بيماريها تحقيق مي كرد و به اين منظور چند موش آزمايشگاهي رو در محلي نگهداري مي كرد و روي اونها آزمايشات پزشكي مي كرد....براي تغذيه موشها يك مكانيزم اتوماتيك ساخته بود كه هر چند ساعت يكبار بصورت اتوماتيك براي موشها غذا مي انداخت...وقتي مكانيزم كار مي كرد يك صدايي مي داد و بعد غذا مي افتاد پايين...يه روز دكتر يادش رفته بود در ظرف غذاي بالاي قفس موشها غذا بريزه ....مكانيزم عمل كرد و صدا داد و همه موشها جمع شدند در اون محلي كه غذا مي افتاد پايين...فرانكل متوجه شد كه موشها به اون صدا شرطي شدن يعني وقتي اون صدا مياد مساوي است با غذا.
    اين كليد شرطي كردن همه حيوانات هست و اين رمز مربي گري سيرك هست.در سيركها به حيوانات آموزش ميدن كه اگر فلان كار رو انجام بدن پاداش خوراكي ميگيرن.حيوان اون كار رو انجام ميده كه به خوراكي برسه....يادتون باشه در تمامي برنامه هاي نمايشي مخصوصا شو هاي پرنده كه معمولا در اون شو ها طوطي ها شيرينكاري مي كنند حد اقل 6-7 ساعت طوطي رو گرسنه نگه مي دارند.
    حتما همتون اون كليپ كاسكويي رو ديدين كه هر سوالي ازش ميشه جواب درست رو ميده...مربي اون يك خانوم هست كه به اين كاسكو چيزهاي جالبي ياد داده و هر سوالي كه از اين كاسكو ميكنه ، كاسكو جوابش رو درست ميده.
    اگر در اين كليپ دقت كنيد ميبينيد كه هر بار كه جواب درست ميده يك عدد پينات يا همون بادام زميني بهش جايزه ميده.
    قسمت مشكل كار اين هست كه چطور عملي رو به كاسكو ياد بديم...مثلا چطور بهش ياد بديم كه وقتي باهاش باي باي مي كنيم اون هم دستش رو بياره بالا و باي باي كنه.....سايت برادران وومچ(womach bird tricks ) رو در گوگل سرچ كنيد و در اين سايت عضو بشيد براتون هر چند وقت يكبار كليپ آموزشي شرطي كردن مي فرسته.....سرچ كنيد bird tricks يا chet womach پيداش مي كنيد.
    من چند ساله اونجا عضو هستم و بارها ازشون سوال كردم و بهم دقيق جواب دادند..اين دو برادر در آمريكا زندگي مي كنند و سي دي هاي آموزشيشون خيلي معروفه....شايد معروفترين شركت تربيت پرنده رو در آمريكا دارن.
    بطور كلي در مورد طوطي ها ابتدا بحث tame يا رام كردن رو داريم و اين كار بطور كامل كه انجام شد بحث train مطرح ميشه كه در اون به طوطي آموزش ميدن و در اين مقوله توروكهايي(trick) بهش ياد ميدن.
    همينجا اضافه كنم كه كلا شما چند نوع تعليم مي تونيد به كاسكوتون بديد:

1-ياد دادن حرف و تقليد صداي انساني و هر نوع صداي ديگري كه در اين آيتم احتياجي به دادن جايزه خوراكي نيست و كاسكو بدون جايزه حرف رو ياد ميگيره و بعد تقليد ميكنه.

2-شرطي كردن كاسكو با شنيدن يا ديدن حركتي از سوي ما و انجام حركتي خواص كه در اين حالت هم نيازي به جايزه خوراكي نيست ....مثلا شما بشكن بزنيد و كاسكو سرش رو بالا و پايين كنه و آوازي بخونه...در اين حالت هم احتياجي به پاداش خوراكي نيست.

3-شرطي كردن كاسكو با شنيدن و يا ديدن حركتي از سوي ما و انجام كاري خواص يا گفتن چيزي و گرفتن پاداش خوراكي در ازاي اون.مثلا شما به كاسكو ميگيد گربه چي ميگه؟ كاسكو ميگه: ميو ميو

نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام آقا
    اسهالش بهتره ولي دستشوييش كلا سبزه.خيلي چاق هست.
    من امروز بهش بلال آبپز دادم اشكالي نداره؟؟
    من بلد نيستم عكس بذارم لطفا توضيح بديد.
    خيلي ممنون
    براي اينكه اسهالش بهتر بشه بهش سيب بده ....در مورد چاقيش هم نگران نباش چاق نيست شما فكر مي كني چاقه....بلال رو لازم نيست آب پز كني همونطور خام بده بخوره..

نقل قول نوشته اصلی توسط m!g mig نمایش پست ها
    سلام
    اینی که میگید حبوبات رو خیس کنید جوانه بزنه من الان 24 ساعت گذاشتم تو آب جوانه نزده و هنوز سفتن میشه به کاسکو داد؟
    بله ميشه بهش داد.....اگر حبوبات جوانه بزنن كه خوبه اگر هم نزنن اصلا مهم نيست شما همون حبوبات 24 ساعت خيس خورده رو بهش بده.....بو كن ببين يه وقت فاسد نشده باشه و بوي گنديدگي نده.

سلام خدمت آقا .
    از زحمتی که برای خرید کاسکوی ما امشب متحمل شدید تشکر میکنم.
    کاسکو رو که آوردیم خونه، توی اتاق مستقرش کردیم، غذا و آبشو گذاشتیم و در اتاق رو هم باز گذاشتیم ولی چراغ خاموش بود. بعد از حدود یک ساعت الی یک ساعت و نیم بعد از یه چرت کوتاه یهو صداهای عجیب غریبی از خودش در آورد. سوت زد، صدای گربه، صدای گنجشک که حدود دو دقیقه طول کشید. خلاصه انواع صداها خیلی قشنگ بود. تعجب کردم چون تا جایی که میدونم نباید الان از این صداها در بیاره. انتظار داشتم بیشتر قار بکشه. ولی اصلاً قار نمی کشه و خیلی آروم و مظلومه. حالا جریان این صداها چی بود به نظر شما؟
    سلام
    خواهش مي كنم وظيفه بود....اگر ميبينيد كه سوت ميزنه و يا صداي پرنده اي رو در مياره اين صداها رو در مغازه و يا حين سفرش از آفريقا به پاكستان و از پاكستان به ايران جايي شنيده و ياد گرفته.
    كاسكوي شما خيلي جوجه هست و چشمش كاملا دوديه و تمامي پر هاي دمش داراي سر دودي هست .اين كاسكو ها از كاسكو هاي با سن بالاتر هم مظلومترن و هم حالت تهاجمي و جيغ زدنشون كمتره.....اگر دقت مي كرديد مي ديديد كه كاسكو هاي ديگه كه در مغازه بودن و چشمشون كرم و زرد بود خيلي جيغ ميزدن و مي ترسيدن .معمولا اگر كاسكو خيلي جوجه باشه وقتي كه نزديكش ميشيد با حالت مظلوميت اما ترسيده دهانش رو باز ميكنه و گارد ميگيره و كمي هم غر غر ميكنه و شايد كمي هم جيغ بزنه.حتي شما اگر دستتون رو داخل قفس كنيد گازتون نميگيره .اما اگر يك كاسكوي چشم زرد وحشي باشه دست رو تيكه تيكه ميكنه.براي همين هم هست كه ميگن جوجه خيلي سريعتر از بالغ رام ميشه.
    يادتون باشه زماني كه كاسكو احساس آرامش ميكنه سوت ميزنه و جيك جيك ميكنه و اين نشونه خوبي هست....هم نشونه سلامتي طوطيه و هم نشونه اين هست كه منزل رو پذيرفته.
    شما تا 10 روز اصلا باهاش هيچ كاري انجام نده....فقط آب....غذا.....تعويض روزنامه زير قفس.....اصلا هم در بالاي قفس رو باز نكنيد كه بياد بيرون .....بعد از 10-15 روز بايد شاه پرهاش رو كوتاه كنيد بعد ميتونيد اجازه بديد بياد بيرون....اين كاسكو سنش خيلي كمه بهتره تا 1.5 ماه حمامش نكنيد و اگر زمانش رسيد صفحات قبل اين تاپيك يعني همينجا رو بخونيد من قبلا روش حمام كردن رو توضيح دادم اگر شاه پر هاش رو كوتاه نكنيد و كاسكو بياد بيرون از قفس، ممكنه پرواز كنه و بخوره به در و ديوار در ضمن گرفتنش و بردنش داخل قفس خيلي كار سختي ميشه....هيچوقت كاسكو رو با دست يا حوله نگيريد مثل حالتي كه يك گربه يا سگ رو ميگيرن....پرنده ها از اينكه از پشت گرفته بشن خيلي بدشون مياد .شما در اين روزها بهش تخمه آفتاب+بادام زميني+سيب+بلال خام بديد بخوره...چند تا بلال بگيريد....پوستش رو كامل بكنيد..هر بلال رو با چاقو 4-5 تيكه كنيد و اگر سخته اين كار رو با تيغ اره انجام بديد....حالا اين بلالهاي تكه شده رو بزاريد داخل يك كيسه و بزاريد داخل فريزر...هر روز يك تكه رو در بياريد بندازيد داخل آب داغ تا يخش وا بره بعد بديد به كاسكو.اصلا در معرض باد مستقيم كولر نباشه....به هيچ عنوان كنار پنجره قرارش نديد....به هيچ عنوان روي قفسش آفتاب نيوفته.....شبها چراغ رو خاموش كنيد بزاريد بخوابه و با نور طبيعي روز بلند بشه.بعد از اينكه اين 10-15 روز گذشت ياد آوري كنيد تا بگم چكار كنيد.

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط emperor نمایش پست ها
    دوستان پسر من شبا بعد پارچه انداختن یکم قفس نوردی میکنه و آخرش روی نشیمن نمیخوابه میچسبه به یه دیواره قفس و آویزون میخوابه
    این عیبی داره؟
    جان عذر میخوام تکرار می کنم اینجاشو متوجه نشدم
    وقتی غذا میدم آروم آروم سعی کنم برم رو سرش یا به زور کلا بیوفتم به جون سرش؟؟؟
    از 6 غروب تا 10 بیرونه خیلی رو قفس آرومه جدیدا وقتی با دست میدم انگشتمو لمس میکنه
    ارتفاع قفسم هم زیاد بود یعنی وقتی بیرون بود از سرم بالا تر بد جوری مغرور شده بود
    الان بیرون تا زیر سینمه به توصیه استاد عزیز خان d:
    دوست عزيز
    شما شبها روي قفس رو پارچه بنداز و پارچه يا كاور تا پايين قفس بياد و ديگه كاري بهش نداشته باش كه اون زير چكار ميكنه.....معمولا ممكنه چند دقيقه بچرخه داخل قفس اما بعد آروم ميشه....آروم هم نشد مهم نيست عزيز اينقدر مته لاي خشخاش ننداز.
    در مورد ارتفاع قفس هم نبايد زياد باشه....من خودم زماني قفس 1033 داشتم و اين قفس رو روي يك كمد 3 كشو كه پهلوي ميز كار قرار ميدن گذاشته بودم.هر وقت كه كاسكو رو ميزاشتم بياد بيرون روي چوب بالاي قفسش بشينه اول قفس رو روي زمين ميزاشتم بعد در بالاش رو باز مي كردم.
    در ضمن بيش از 2-3 ساعت كاسكوت بيرون نباشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    سلام آقا
    می دونم که تعیین جنسیت کاسکو کمی سخته ولی ممکنه دوباره زحمت بکشید و علائم ظاهری پرنده نر و ماده را توضیح دهید توی سایت ********از طریق عکس این کار را انجام داده بودید ولی من متوجه نشدم ممکن است بیشتر توضیح دهید و عکسها را تشریح کنید .
    نر يا ماده بودن كاسكو هيچ اهميتي نداره چون هر دو عالي صحبت مي كنند...البته در تمامي طوطي ها نرها بهتر و بيشتر از ماده ها صحبت مي كنند...در مورد كاسكو هم همينطوره مثلا اگر نر 900 كلمه رو ياد بگيره ، ماده 700 كلمه رو ياد ميگيره....به نظر شما 700 كلمه كمه؟
    يك قانون كلي در مورد تعيين جنسيت طوطي ها هست:
    طوطي نر: سري چهارگوش و كشيده و بزرگ ....با لمس مقعد استخوان لگن كه در اون نقطه 2 زائده برجسته زير انگشت حس ميشه تنگ تره.

طوطي ماده: سري گرد و كوچكتر ....با لمس مقعد پرنده اون زائده ها كه در بالا گفتم فاصلشون از هم دورتره.

در ضمن ديگه اسم اون سايت رو اينجا نبريد و فراموشش كنيد.من اينجا در خدمتتون هستم.

نقل قول نوشته اصلی توسط aram نمایش پست ها
    دیشب که آرام رو بردم حمام وقتی خیس شد متوجه شدم اندازه 2یا3پر رو بالش خالی هست یعنی پوستش دیده می شه ولی مطمعنم پر کنی نداره ولی پرهاش احتیاج به تقویت داره....و یه چیزه دیگه رو بال هاش هم پایینش ریش ریشه رو سرش همممممممممممم همین جوری هست پایینه بالشو انگار حلزون خورده... می شه بگید چی بدم برا پرهاش؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کلسیم هم احتیاج داره به چه صورت؟ یا هر چیزی که برای تقویته پرهاش خوب باشه... ممنون عزیز و باقی دوستان
    دوست عزيز وقتي كاسكو رو در اين سفر طولاني در اون قفسهاي تنگ ميارن ايران پرهاش ممكنه خراب بشه...شما اصلا نگران پر هاي كاسكوت نباش چون با اولين تو لكي كه ميره اين پرهاي خراب ميريزه و جاشون پرهاي مرتب در مياد....كف دريا-گردو و قطره مكمل مواد معدني علاج پر هاي خراب هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط emperor نمایش پست ها
    1.لرزیدن سینه و پاها چه علتی داره؟ کلسیم؟ چه کنم نگرانشم
    2.وقتی روی قفسه حتی یک لحظه هم پایین نمیاد حتی واسه آب خوردن !
    3.دو روزه اصلا صبح و عصر صدا در نمیاره خیلی نزدیک شم غاار داره اما اوون صوتای صبح و عصر دیگه نیست! مشکلیه
    در مورد لرزيدن پرهاي سينش نگران نباش.....در ضمن كاسكوي من هم اگر 10 ساعت هم روي قفسش بود براي خوردن غذا و آب پايين نمي آمد پس اين هم چيزي نيست.
    اما اينكه ميگي 2 روزه صداش در نمياد بايد بيشتر دقت كني ببيني مريض نشده باشه....البته گاهي به دلايل مختلف كاسكو يكي دو روز صداش در نمياد و دوباره سر و صدا ميكنه .....مراقب باش كه علت سكوتش بيماري نباشه....بايد فضلش رو ببيني شل نباشه....زيادي چرت نزنه.....از غذا نيوفتاده باشه....يادتون باشه اولين نشونه بيماري نخوردن غذاست و كسل بودن طوطي هست.

وقتی می رم تو اتاق کاسکوم ( هنوز بی اسمه!) به پراش پف می ده، انگار دشمنشو دیده. به قفس که نزدیک شم که به شدت پف می کنه و یه صداهایی مثل صدای داشتن خلت تو سینه از خودش در میاره و هی غرغر می کنه. بعد جالبه که تو همون حالت بهم نزدیک می شه. فکر کنم ژست حمله است نه؟ دستمو که می برم مثلاً بخوام براش غذا بریزم خم می کنه سرشو و مدام با نوک بازش انگار میخواد حمله کنه حرکت دستمو دنبال می کنه. میخواستم بدونم این حرکتش طبیعیه؟ خیلی قلدره انگار. خوندم که بقیه شون می ترسن ولی این انگار طلب داره
    الان یه حدود یه ربع پیشم بازم شروع کرد آوازای دیروز رو تکرار کردن، انواع صداها رو باز درآورد و بعد از همون یکی دو دقیقه ساکت شد.
    پف كردنش طبيعي هست....جوجه هايي كه مي ترسن پف مي كنن و كمي غر غر(همون صدايي كه شبه خلت سينه هست) و دهنشون رو باز مي كنن و اگر نزديكتر بشيد جيغ يا همون قار مي زنند.....اينكه زياد جيغ نميزنه مربوط ميشه به سن پايينش....در آوردن صداهاي مختلف نشونه سلامتي و احساس امنيت هست....اين كاسكو خيلي سريع رام ميشه و به حرف مياد.

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    202
    سلام به دوستان و خان با مرام
    خان
    خاکستری من که امروز درست 4 ماهه خریدمش و خیلی پر رو و شلوغه حدود 20 کلمه یاد گرفته اما نمی دونم چرا هر بار دوسه تا از کلمه هارا به انتخاب خودش چند روز مدام میگه و بی خیال بقیه میشه بعد میره سراغ چند تای دیگه با اینکه مدام در طول روز تمام کلمات را براش تکرار می کنم فکر می کنید چرا؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    نقل قول نوشته اصلی توسط tou2 نمایش پست ها
    خان
    خاکستری من که امروز درست 4 ماهه خریدمش و خیلی پر رو و شلوغه حدود 20 کلمه یاد گرفته اما نمی دونم چرا هر بار دوسه تا از کلمه هارا به انتخاب خودش چند روز مدام میگه و بی خیال بقیه میشه بعد میره سراغ چند تای دیگه با اینکه مدام در طول روز تمام کلمات را براش تکرار می کنم فکر می کنید چرا؟
    سلام دوست عزیز
    خوش آمدی به شما تبریک میگم برای موفقیتتون احتمالا اون کلمات رو بیشتر شنیده زیاد براش تکرار کنید درست میشه زیاد حساسیت به خرج ندید شاید بعضی کلمات براش راحت تره بعضی سخت تر که این مشکل با تکرار زیاد حل میشه موفق باشی

کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    نقل قول نوشته اصلی توسط tou2 نمایش پست ها
    خان
    اصلا جای نگرانی نداره اون کلمات را که دوست داری بیشتر بگه بیشتر براش تکرار کن اما تکرار اونای دیگه فراموش نشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123
    وای دوستان باور نمی کنید من 10بار ه لوبیا و عدس گذاشتم ولی آرام اصلا نگاه نمی کنههههههههههه از ظهر تا اخر شب ولی حتی با دست هم نخورد....

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    سلام
    من ممكنه فردا از ساعت1و2عصر تا 1و2نصف شب خونه نباشم اشكالي نداره خاكستريم تو اين مدت تو خونه تنها باشه؟؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    72
    راستش غذا میخوره اما نه مثل قبل !
    با دست بهش میدم میخوره
    ولی سر حاله
    امیدوارم همونطور که گفتید حل شه اینجا دامپزشک خوب برای طوطی نیست

صفحه 17 از 1238 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536671175171017 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)