کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2563
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    بله علی جان پیشرفتت عالی بوده فقط اندازه رو نگه دار بیش از اندازه عصبیش نکن تمرین هات رو چند بار در روز کوتاه مدت بزار و مدتش که تموم شد ولش کن.

یک پیشنهاد هم بهت دارم من خودم خوب نتیجه گرفتم از آهنگ های شاد استفاده کن کاسکوها عاشق شادی و شلوغین

سلام شهرزاد خانم.شما که خودتون بهتر میدونید اینجور مواقع ادم انقدر خوشحاله که دوست داره حی بهش غذا بده.راستی بهش اندازه ی نصف 1 بند انگشت هم هندوانه دادم چون له میشد گزاشتم روی انگشتم بردم جلوی نکش قشنگ انگشتمو کرد تو نکش و هندوانرو برداشت بعدم که انگشت خالیمو بردم جلوش یکم لیس زد بعد اروم کردش تو نکش بعد یواش یواش داشت فشارو بیشتر میکرد منم یکم ترسیدم و خیلی اروم که اصلا نفهمه انگشتمو از دهنش در اوردم.یعنی میخواسته انگشتمو بخوره یا بازی کنه؟الان دوباره امتحان کردم قشنگ نوکشو باز کرد تا دمه در قفس میاره.نمیدونم میخواهد باز کنه یا گاز بگیره.مرسی

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط natsi نمایش پست ها
    با سلام

دوست عزيز بنده بهيچ وجه منظورم با شما نبود چون بقول خودتون بنده اصلا شما رو نميشناسم... اگر به گفته بنده دقت كنيد ، بنده عرض كردم كساني كه اين گونه اطلاعات را در حوزه هاي مختلف نشر ميدن مغرضند ...نه عزيزاني كه به اون اطلاعات غلط مراجعه ميكنند و نقل ميكنند...
    موفق باشيد
    آقا ميشه يه مقدار در مورد اين نقل و نشر (كه قرمز هم نوشتي) و روي سخنت كه با چه كسي هست توضيح بيشتري بديد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط purixima نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز
    تینا (اسم کاسکوی من) وقتی که انگشتمو می بینه دوست داره که فشار بده بعضی مواقع هم همچین فشار میدی که دردم میاد البته با بابام این کارو نمیکنه .فقط آروم با زبونش انگشت پدر را لمس میکنه ولی با انگشتای من بازی میکنه و فشارش میده.
    راهی هست که از این عادت در بیاد؟؟؟؟؟؟؟:smile (204):
    دوست عزيز كاسكو زماني كه رام ميشه و باهالتون رفيق، زماني كه نوكش رو لمش مي كنيد خيلي آروم با منقارش دست شما رو فشار بسيار بسيار كمي ميده كه اين نشون دهنده رفاقت و علاقش به شماست....اما اگر اينقدر فشارش محكمه كه شما دردتون ميگيره اين ديگه اسمش رفاقت نيست....يا هنوز كاملا رام نشده و يا با شما مشكلي داره....بهش محبت كن....طوطي ها آنچه در قلب ما مي گذرد رو حس مي كنند....عشق....ترس....تنفر....دوس تش داشته باشيد و با دست اون چيزي رو كه خيلي بهش علاقه داره بديد بخوره.....با انگشت نوازش كردن سر كاسكو هم نوعي ابراز دوستي بهش هست.....البته نه به زور (قابل توجه بعضي ها)

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    آقای اینجا همه آزادن نظراتشون رو بگن...پارسی پت نه متعلق به شخص یا مدیر خاصیه و نه میدان جنگ.اینجا کسی رو الکی به عنوان مدیر انتخاب نکردیم...مدیر حق ارائه نظراتش رو در هر شرایطی داره و من از همه مدیران سایت و نظراتشون حمایت میکنم.بار ها ازتون خواستم لطف کنید و تو تاپیک های عمومی مدیران دیگه رو به چالش نکشید ولی متاسفانه کوچک ترین توجهی نمیکنید...

آژیده
    اميدوارم اين پست من رو پاك نكنيد چون جا داره جوابيه شما رو همينجا بدم....پارسي پت اتفاقا صاحب داره و متعلق به شخص خاصي هست ....صاحب اون شما آقاي بابك آژيده هستيد (بر منكرش لعنت) ...ميدان جنگ هم نيست...شما اين حرف رو به كساني بزن كه به كنايه من رو زير سوال مي برن....اگر زير سوال بردن اينجا مجازه پس چرا در مورد من صدق نميكنه؟ مدير حق ارائه نظرش رو داره و اگر هم كسي احساس كرد اشتباه ميكنه مي تونه بياد منطقي جوابش رو بده...حمايت از شخص يا اشخاص خاصي اينجا كار درستي نيست.....من نمي دونم چرا اينهمه آدم ، ديگران رو زير سوال مي برن و شما سكوت مي كنيد اما به محض اينكه من ايرادي از مديري ميبينم و محترمانه بهش تذكر مي دم شما ناراحت ميشيد.....ما همگي بايد سعي در اين داشته باشيم تا مطالبي اينجا نوشته نشه كه مورد خنده ديگران قرار بگيره...به نظر شما دادن پيتزا و مارچوبه به طوطي خنده دار نيست؟ تمام عالم و آدم مي دونن كه مارچوبه در ليست نبايدهاي غذايي قرار داره....حالا شما فكر كنيد شخصي به تازگي بياد اينجا و كمي هم از طوطي سر رشته داشته باشه و اين مطالب رو بخونه....نمي خنده؟....آيا اگر كسي مطلبي رو ترجمه كرد و اينجا قرار داد مسئول اون نوشته نيست؟
    شما كه رفيق و دوست و عزيز بنده هستي و من بهت ارادت دارم در مورد ديگران هم اگر حرفهاي من و تجربيات من براي بعضي ها خوشايند نباشه ميدان رو خالي نمي كنم كه هيچ 100 برابر گذشته هم فعاليت خواهم كرد....به قول شما اينجا يك فروم هست و تا حدي كه به كسي بي احترامي نشه همه حق دارن نظر بدن....كسي كه پستي رو سانسور ميكنه اين نشون ميده محكومه.....اين يك مناظره بود و قضاوتش با تمامي كاربرهاي اينجا.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط ايلخاني نمایش پست ها
    اميدوارم اين پست من رو پاك نكنيد چون جا داره جوابيه شما رو همينجا بدم....پارسي پت اتفاقا صاحب داره و متعلق به شخص خاصي هست ....صاحب اون شما آقاي بابك آژيده هستيد (بر منكرش لعنت) ...ميدان جنگ هم نيست...شما اين حرف رو به كساني بزن كه به كنايه من رو زير سوال مي برن....اگر زير سوال بردن اينجا مجازه پس چرا در مورد من صدق نميكنه؟ مدير حق ارائه نظرش رو داره و اگر هم كسي احساس كرد اشتباه ميكنه مي تونه بياد منطقي جوابش رو بده...حمايت از شخص يا اشخاص خاصي اينجا كار درستي نيست.....من نمي دونم چرا اينهمه آدم ، ديگران رو زير سوال مي برن و شما سكوت مي كنيد اما به محض اينكه من ايرادي از مديري ميبينم و محترمانه بهش تذكر مي دم شما ناراحت ميشيد.....ما همگي بايد سعي در اين داشته باشيم تا مطالبي اينجا نوشته نشه كه مورد خنده ديگران قرار بگيره...به نظر شما دادن پيتزا و مارچوبه به طوطي خنده دار نيست؟ تمام عالم و آدم مي دونن كه مارچوبه در ليست نبايدهاي غذايي قرار داره....حالا شما فكر كنيد شخصي به تازگي بياد اينجا و كمي هم از طوطي سر رشته داشته باشه و اين مطالب رو بخونه....نمي خنده؟....آيا اگر كسي مطلبي رو ترجمه كرد و اينجا قرار داد مسئول اون نوشته نيست؟
    شما كه رفيق و دوست و عزيز بنده هستي و من بهت ارادت دارم در مورد ديگران هم اگر حرفهاي من و تجربيات من براي بعضي ها خوشايند نباشه ميدان رو خالي نمي كنم كه هيچ 100 برابر گذشته هم فعاليت خواهم كرد....به قول شما اينجا يك فروم هست و تا حدي كه به كسي بي احترامي نشه همه حق دارن نظر بدن....كسي كه پستي رو سانسور ميكنه اين نشون ميده محكومه.....اين يك مناظره بود و قضاوتش با تمامي كاربرهاي اينجا.

آقای شما دفعه اولتون نیست که که با مدیران و سرپرستان انجمن ها به مشکل میخورید...چه در این فروم و چه در فروم نیک

شما یه مشکل بزرگ دارید و اونم اینه که طاقت ندارید ببینید مدیری از شما بهتر و بیشتر فعالیت میکنه....تمام مدیرانی که نظرشون خلاف نظر شماست باید حذف بشن...اینه منطق مدیریتی شما

بله اینجا متعلق به منه و دلیلی ندارم بخوام بهتون جوابی پس بدم ولی باید یه چیزی رو بدونید.حق ندارید دوستان و سایر مدیران پارسی پت رو سرکوب کنید.اینو برای بار اول و آخر و مخصوصا تو همین تاپیک بهتون میگم تا حرف و حدیثی باقی نمونه

سرپرست از نظر من کسیه که منافع فروم براش از همه چیز بالاتر باشه نه اینکه مدام تهدید کنه که میرم و کاربرا رو میبرم.....میتونید برید.کسی جلوتون رو نگرفته

بله مدیر حق ارائه نظرش رو داره به شرطی که نظرش کوبیدن مدیران دیگه و تصفیه حساب های شخصی نباشه.شما اینجارو بهترین جا برای زور گفتن و تصفیه حساب شخصی پیدا کردید

در مورد ترجمه سرپرست محترم فروم خانم شهرزاد باید خدمتتون عرض کنم اصلی ترین و مهم ترین شاخصه یک متن ترجمه شده امانت داریه.متن باید دقیق و کلمه به کلمه ترجمه بشه و منبع هم زیر اون ذکر بشه...فکر نمیکنم مقاله ایشون جز این بوده باشه.ظاهرا شما هیچ اطلاعی راجه به مقاله و ترجمه ندارید....مسئول مستقیم هر مقاله مولف اون مقالست و نه مترجم مقاله!!!!

شما نگران نباشید کسی به مقاله های ما نخندیده و نخواهد خندید ولی به این رفتار بچه گانه شما خیلی ها تاحالا خندیدند

بابک آژیده
    ویرایش توسط بابک آژیده : 25th September 2010 در ساعت 05:38 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2563
    سلام.میخواستم بگم طوطی من امروز برای اولین بار از دستم بعد 8 روز غذا گرفت از سیب و پسته تا تخمه فغط 1 مشکلی که هست علاقه ی شدیدی به انگشتم پیدا کرده و اگر انگشتمو تنها هم ببرم توقفس میاد و میخواهد گازش بگیره چند بارم بهش اجازه دادم و اون اروم اروم داشت فشار نوکشو زیاد میکرد و منم اروم دستمو از نکش در اوردم.میخواهم بدونم این میخواهد انگشت منو گاز بگیره یعنی فکر میکنه انگشتم خوراکیه یا فقط میخواهد بیاد دوست بشه و باهاش بزی کنه؟؟؟؟؟؟؟ممنون میشم جواب بدین.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط son_1981 نمایش پست ها
    سلام به همگی دوستان گلم - بچه ها من چند تا سئوال بسیار بسیار مهم دارم : خواهش میکنم کمکم کنید :smile (119)::smile (119):

سئوال 1 - دیروز مامبل رو بردم پرنده فروشی - پرنده فروش تا که مامبل را دید گفت که زود ببرش خونه و زرت و بادام زمینی ببند بهش اینکه سینش رو باخته ! :smile (109): :smile (109): :smile (109):
    گفتم سینشو باخته یعنی چه ؟ گفت یعنی خیلی ضعیف آخه اینا وقتی توی پرنده فروشی ها هستند کسی بهشون نمیرسه و فقط تخمه بهشون میدند - حالا از شانس بد من مامبل بادام زمینی که نمیخوره - پسته و گردو تازه هم همینطور میخواستم ببینم چه چیز دیگه ای می تونم جای گزینش کنم ؟؟

سئوال 2 - سئوال بعدیم اینکه مامبل از نوع دم شکلاتی هست و 5-6 ماه هم بیشتر نداره ( تقریبا چشمش رو به سفید رفته ) ولی خیلی سیاه ، مثل کلاغ میمونه و فقط اطراف چشمش سفید هست -- میخواستم ببینم تغییر رنگ میده یا نه ؟؟ :smile (141): :smile (141):
    آخه من یه چند تای دیگه ای دم شکلاتی دیدم که اینقدر پر و بالشون خاکستری بود که اگه دم و منقارشون را نمیدیدی فکر میکردی دم قرمزه - - یعنی توی دم شکلاتی ها هم تفاوت نژادی هست و بازم به چند دسته تقسیم میشند .

سئوال 3 - سئوال دیگه ام اینه که مامبل همینطور روی چوب نشته و اصلا نه قاری - نه صدایی - نه حرکتی - حتی دستمم که میبرم سمتش فقط میخواد گاز بگیره ولی قار نمیزنه ( حتی فرد قریبه - البته اگه خیلی دست رو بهش نزدیک بکنی یکم قار را میکشه ) - - به نظر شما آیا مشکلی داره یا عادی هست ؟؟

سئوال 4 - سئوال بعدیم اینکه اصلا بازیگوش نیست و هیچ حرکتی نداره و ساعت ها روی چوب نشسته - گاهی وقت ها فکر میکنم که سنگی هست - - - - طرز نشستنشم خیلی عجیبه هر دوتا پاها را جفت میکنه کنار هم - طوری که هیچ نوری از وسط پاهاش رد نمیشه ( آخه من اون کاسکو هایی که دیدم پاهای کشیده و بلندی داشتند ) - یا اکثرا هم روی یک پا نشسته - -

به نظر شما این بی تحرکی مال جوجه بودنش و یا ضعیف بودنش میتونه باشه ؟؟ اینقدر بی تحرکه که عصابم رو خورد کرده - آخه من کاسکو زیاد دیدم اینقدر شیتون بودن که همینطور از در و دیوار قفس بالا میرفتند
    ( البته هم خوراکش و هم مدفوعش به نظر خودم خوبه - با توجه به چیز هایی که در این سایت خوندم )

شرمندم سئوال آخرم : من بلاخره تونستم با دست روی سرش رو ناز کنم و به قول معروف سر از گرفتم و هر بار این کار را حدود 5-تا 10 دقیقه انجام میدادم - فقط مشکلم اینه که مثلا اگه این کار را قطع کنم و 1 ساعت دیگه دوباره برم سراغش و بگم ( بابا سر بده ) میخواد گاز بگیره و به هیچ عنوان سر نمیده - - - من این کار را حدود 3 روزی هست که انجام دادم و لی وقتی بعد از یه مدتی میرم سراغش انگار که دفعه اولی هست که داره سر میده و تا حالا این کار را تجربه نکرده و میخواد شدیدا گاز بگیره ( اینم بگم که تنهاش نزاشتم ک یه وقت عصبانی بشه )

تورو خدا شرمنده - خیلی سئوال کردم و لی تمامی سئوالات مجهولم همین بود

خواهشا کمکم کنید
    سلام .
    1.من اینو قبول ندارم از روی ظاهر اصلا نمیشه فهمید یه طوطی وزنش کمه یا زیاد .من قبلا هم گفتم طوطیه من لاغره و من خیلی می ترسیدم که شاید مریض باشه تا اینکه دوستم بهم گفت دکتر بهش گفته از روی ظاهر نمیشه فهمید .فقط باید وزن بشه .بعد چون دسترسی به دکتر نداشتم وزنش کردم دیدم کاملا نرماله .اصلا نگران این نباش و به حرف فروشنده ها گوش نکن .طوطیه منم بادام نمی خوره همون پسته و گردو رو بهش بده .چجوری بهش می دی ؟یه پسته کامل می گیری جلوش ؟پسته و گردو رو به تیکه های کوچیک تقسیم کن .به اندازه یه عدس .می تونی با دست بهش غذا بدی ؟
    2.چجوریه چشمش رو به سفید رفته ولی خیلی سیاه ؟یعنی چی ؟ 5 6 ماه داره ولی چشماش رو به سفیدی میره ؟فکر کنم سنشو اشتباه می گی .عکسشو بذار بچه ها نظرشون رو بگن .طوطیه من یکسالش نشده بود هنوز چشاش خاکستری بود ولی نه تیره ی تیره .طوطیه اول و چهارم من هم پراشون خاکستریه تیره بود برعکس دوتای دیگه که کاملا پراشون خاکستریه روشن بود .با اینکه از یه جفت بودن .این سوالت یکم واسه من نا مفهوم بود ببخشید .
    3و4.منم با آقا سهیل موافقم .این نشونه بیماری هم می تونه باشه .آخه دیگه اینهمه ساکت نمیشه که .شما بهتره هم واسه وزنش هم واسه این حالتش ببریش دکتر .واسه اینکه مطمئن شی.ربطی به جوجه بودنش هم نداره طوطی های من تو سن کم از دیوار راست بالا می رفتن.وقتی اینجوری ساکته خودشو پف نمی کنه ؟براش تو خونه صدای حرف زدن طوطی های دیگه رو بذار یا براش سوت رابین هود بذار مرتب ببین عکس العملش چجوریه .
    واسه سر دادن هم عجله نکن .کم کم براش شیرین میشه .اصلا یادم نمیاد که کی خریدیش ولی فکر نمی کنم مدت زیادی باشه .پس آروم آروم اعتمادشو بدست بیار .وقتی که سرشو ناز می کنی زیاد طولانی نباشه .5 یا 10 دقیقه نشستی سر بدبختو ناز کردی ؟کچلش کردی که .بذار کم کم خوشش بیاد .وقتی هم که سرشو ناز کردی یعنی دیگه خودتم میخوای ناز کردنه سرشو تموم کنی بهش یه جایزه بده . مثلا چون طوطیه خوبی بودی و گاز نگرفتی ، اینم جایزت

اینقدر هم نگو شرمنده این فروم واسه چیه ؟واسه اینکه سوالاتو بپرسی دیگه .تو چه مرحله ای هستی ؟تونستی با دست بهش غذا بدی ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ali133 نمایش پست ها
    سلام بچه ها.خوب امروز خیلی خوشحالم و کارم داره میوفته روی سرا زیری.الکس دیگه عاشق کاورش شده و از هیچ کاوری نمیترسه.از من و دیگر اعضا دیگه زیاد نمیترسه یعنی دیگه غار نمیزنه بعضا میره بالای قفس.جیغ دیگه نمیزنه.صبح ها هم قفس نوردیش کمتر شده و بیشتر با اسباب بازیش بازی میکنه.امروز صبح که داشت سرو صدا میکرد تا گفتم الکس شب بخیر بگیر بخواب 1 دفعه ساکت شد و تا 1یا 2 ساعتی اروم با اسباب بازیش بازی کرد.و حالا مهمترین خبر.امروز صبح به الکس صبحانه بلالشو دادم که خیلی خوشحال شد و خورد و ناهار هم گفتم امروز سیب رو امتحان کنم.بله سیب اول 1 تیکه براش گزاشتم دیدم خیلی دوست داره دوید رفت سری گاز زد و خورد ولی گفتم الان دیگه 8 روز شده به ورود الکس برای همین گفتم با دست غذا دادن رو امتحان کنم.بله الکس اول با ترس لرز امد گرفت و خورد منم که خیلی خوشحال شده بودم شروع کردم با دست غذا دادن که هر دفعه با علاقه ی بیشتری میگرفت بعد چند دفعه گفتم حالا نوبت ناز کردن نوک الکس هستش برای همین سیب رو بین شصت و انگشت اشاره گرفتم و وقتی امد سیب رو بگیره با انگشت وسط دست زدم به نوکش اولش رفت عقب ولی از دفعه بعد قشنگ نوکشو ناز کردم و این هم فقط سیبشو گرفت.فعلا میخواهم با سیب شروع کنم و با الکس قشنگ دوست بشم.به نظر شما تا الان خوب پیش رفتم؟:smile (53):
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali133 نمایش پست ها
    1 خبر خوش تر.داشتم به الکس با دست پسته میدادم که تا گرفت از نوکش افتاد بعد امد سریع با زبونش انگشتم 1 کم لیس زد و رفت عقب.ایا این نتیجه ی خوبی هستش؟
    من تبریک می گم بهت ولی خیلی داری عجله می کنی .حداقل چند روز باید با دست بهش غذا بدی بعد منقارشو یا سرشو ناز کنی .یکم تو هر مرحله مکث کن بذار مرحله به مرحله دستت براش عادی بشه . یعنی داره به دستت اعتماد می کنه .پسته رو هم تیکه تیکه کن که بخوره .کلی نده بهش .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    با سلام به دوست عزيز
    اونطور كه من در اين عكس ميبينم چشم كاسكوتون كرم و كمي مايل به زرد هست....اين كاسكو بالغ و بالاي 3.5 تا 4 سالش هست....چيزي كه بايد براي شما مهم باشه بالغ بودن و يا بالغ نبودن كاسكوتونه ....اگر كاسكوتون بالغ باشه ديگه مهم نيست كه 5 يا 10 يا 15 سالش باشه چون كاسكوي نا بالغ يا اصطلاحا جوجه كه رنگ چشمش هنوز نباتي و كرم نشده به تمامي تمرينها از جمله رام كردن و صحبت كردن جواب بسيار خوبي ميده....كليه طوطي ها هرچه سنشون پايينتر و جوجه تر باشن هم بهتر رام ميشن و هم احتمال به حرف آمدنشون بسيار بسيار بيشتر ميشه اما مادامي كه طوطي بالغ شد ديگه از اون به بعد كار سخت ميشه.

با سلام به دوست عزيز خودم
    استاد گرامي عنبيه چشمهاي كاسكوي شما چيزي بين دودي روشن و طوسي هست....نميشه گفت كاملا سفيد هست و اصلا و ابدا هم به كرمي نميزنه كاسكوي شما يك جوجه خوب نهايتا 2 تا 2.5 ساله هست.

دوستان مراقب طوطي هاي خود باشيد .....اخيرا ميبينم صحبتهايي در مورد دادن مارچوبه و پيتزا و برنج به طوطي ميشه...غلطه.....مثل روز روشنه كه دادن پيتزا به طوطي اصلا عقلاني نيست....مارچوبه كه يكي از بدترين غذاها هست .....در مورد ماست و پنير و لبنيات هم بايد بسيار بسيار بسيار كم داد(پيشنهاد من اين هست كه اصلا نديد).....كدام طوطي در طبيعت مشتقات شير و لبنيات رو ميخوره؟ آقا قبول داريد كه 2*2 ميشه چهار؟
    يه روزي آقاي دكتر هاشمي در كتاب شماره 2 نگهداري از كاسكوش گفت كه ميتونيد از غذاي سفره مثل قرمه سبزي به كاسكوتون بديد...آقا چشمتون روز بد نبينه كل تهران داشتن بهش مي خنديدن كه دكتر گفته به كاسكو قرمه سبزي بديد....البته خنديدن هم داره.....قرمه سبزي روغن داره.....گوشت داره....نمك داره....هيچ عادم عاقل و با سوادي به كاسكوش گوشت پخته گوسفند و روغن و نمك نميشه....پيتزا هم چيزي شبه به داستان قرمه سبزي هست.

بنده با دادن نان -برنج-پنير -ماست-پيتزا و....به كاسكو به شدت مخالفم.....غذاهايي كه در اون نشاسته به ميزان بالا وجود داره براي طوطي سانان مناسب نيست....مثل برنج و نان....لبنيات هم فقط و فقط و فقط ماست اون هم در زماني كه فقر كلسيم داره پدر طوطي رو در مياره....تازگيها هم زمزمه دادن طالبي و خربزه اينجا شنيدم....خربزه -طالبي و گرمك داراي ماده اي هستند به نام تيز آب...اين ماده كه در آب اونها هست براي دستگاه گوارش طوطي ها ضرر داره....خود دانيد....بديد تا اسهال بگيره...چرا از تجربيات مجاني با سابقه ها در اين زمينه استفاده نميكنيد؟

آقا نان چه ربطی به پیتزا داره؟ می دونین چرا بعضی ها براشون دادن یکسری مواد غذایی خیلی عجیب هست؟ دلیل اصلیش این هست که اصلا طوطی یا پرنده ای بیش از 1 ماه 2 ماه نگهداری نکردن که بدونن چی می شه داد و اطلاعاتشون رو یک سری چیزهای محدود می چرخه.

طالبی و هندوانه هم اصلا اینقدر که شما و یکی 2 نفر دیگه می گن بد نیست برای چی بد باشه؟ شاید گرفتن نصف هندوانه رو دادن بعد می گن هندوانه بد بوده؟ خوب دوست عزیز تعادل رو رعایت کنین هیچ اتفاقی نمی افته .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2563
    من تبریک می گم بهت ولی خیلی داری عجله می کنی .حداقل چند روز باید با دست بهش غذا بدی بعد منقارشو یا سرشو ناز کنی .یکم تو هر مرحله مکث کن بذار مرحله به مرحله دستت براش عادی بشه . یعنی داره به دستت اعتماد می کنه .پسته رو هم تیکه تیکه کن که بخوره .کلی نده بهش .[/quote]

سلام خانم سپیده.خودم میدونم زیاده روی کردم ولی چیکار کنم دیگه.ذوق زده شده بودم.الکس الان اگه گشنه باشه از دستم تخمه هم میگیره فقط خیلی علاقه داره انگشتمو بکنه تو دهنش این برای چیه؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    آقا ميشه يه مقدار در مورد اين نقل و نشر (كه قرمز هم نوشتي) و روي سخنت كه با چه كسي هست توضيح بيشتري بديد؟

با سلام

دوست گرامي بنده اسمي از كسي نبردم ولي مثل اينكه شما موردش رو با خودتون مشابه ديديد كه اعتراض كرديد...

بنده خدمتتون عرض كنم كه متاسفانه شما(و برخي از دوستانتان كه چون در اين جا نيستند تا نظراتشون رو بگويند بنده هم از بردن نامشان معذورم) اقدام به بيان برخي مطالب با اصرار زياد ميكنيد كه هر كسي كه نگهداري از پرنده رو بعنوان يك عشق (و نه براي منافع مالي) انجام ميده ، ميدونه كه اين جور مطالب صرفا از منابعي منتشر ميشه كه براي منافعشون حاضرند هر جور ظلمي به پرنده و مالكانشون بكنند... اين طرز فكر هم ربطي به ايراني و خارجي بودن نداره (كه بنده در مطالبي به اونها اشاره كردم)

دوستان ميدانند بين عاشق پرنده و پرنده باز تفاوت خيلي زياده و راحت ميشه بين اين گروهها تفاوت ها رو ديد...

دوست عزيز در اينكه شما در رام كردن پرندگان تبحر داريد شكي نيست ... خيلي از افراد هم بواسطه حرفه شان در اين امر متبحرند ولي روشهاي مورد استفاده شان با افرادي كه پرنده را عضوي از خانوادشان ميدانند بسيار متفاوتند...

به بنده هم پيشنهادات بسيار زيادي ميشه كه براي ايجاد منافع مالي با دوستان پرنده فروش همكاري كنم (چه بلحاظ واسطه گري و چه بلحاظ رام كردن سفارشيه پرندگان) ، بهمين خاطر كاملا با روشها و روحيات آن دسته از دوستان آشنا هستم...ولي هيچوقت حاضر به همكاري با آنها نشده و نميشوم، چون پرنده باز نيستم و صرفا عاشق پرنده هام....

در اين بين هم هر نكته اي كه با صداقت و حقيقت مغاير باشه بنده مخالفت ميكنم و البته در صورت نياز با ذكر دليل حاضر به مباحثه هم هستم... و تا حد امكانم جلوي نشر اين مطالب را خواهم گرفت...

به نظر من مطلب صحيح از سوي هر كسي كه نقل شود قابل احترام است ولي وقتي مطلب كذبي نشر پيدا ميكند بايد دليل نشر انرا ديد ، كه از طرف فرد يا افراد مطلع و با نيت قبلي است و يا از طرف اشخاصي است كه صرفا بخاطر اعتماد به افراد ديگر آنها را نقل ميکنند...

در كل قضاوت با خود عزيزان

موفق باشيد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2563
    ببخشید اینجا فروم پرسش و پاسخ طوطی خاکستری هستش یا دادگاه شما.لطفا بحثاتونو توی پیغام خصوصی ادامه بدین این وسط 1 کی مثل من 2 ساعت معتل جواب 1 سوال نباشه

صفحه 169 از 1238 نخستنخست ... 691191501511521531541551561571581591601611621631641651661671681691701711721731741751761771781791801811821831841851861871882192696691169 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)