کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط khaled3 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    کسی از آقا خبر نداره.چرا دیگه اینجا فعالیت نمیکنه؟
    ممنون از تک تک دوستان
    دوست من...من بودم....هستم و خواهم بود البته بايد ببينيم آيا شما عزيزان از وجود من اينجا خوشحال هستيد يا خير چون اگر من اينجا هستم فقط براي گل روي شما هست .....اگر گره اي رو از شما باز كنم گره دل خودم باز ميشه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    جناب کسی که کاسکوش پرکنی می گیره 95درصد از شیوه رفتاری خودش بوده و آموزشها درست هست که سریعا ولی به شدت غلطن.طوطی ایشون پرکنی داشته و هنوز خوب نشده هیچ وقت این شیوه رفتار با یک طوطی پر کن نیست چون پرنده رو عصبی تر می کنه
    يعني شما فكر مي كنيد كه من نمي دونم كاسكوي پر كن رو نبايد گرسنه گذاشت؟ البته كه كاسكوي پر كن بسيار حساستر و عصبي تر از يك كاسكوي سالم هست .....به دليل لطف دوستان و سوالات زيادي كه بصورت پيام خصوصي و غيره از من مي كنن من گاهي بچه ها رو با هم قاطي مي كنم من يادم نبود كه كاسكوي اين آقا پركنه....شما به بزرگي خودت ببخش.

نقل قول نوشته اصلی توسط purixima نمایش پست ها
    راستی آقا راهی برای خلاص شدن از کرکای ریز هست؟؟؟؟
    الان 1هفته هست تینا بد جوری کرک میریزه .از 1 ماه پیش رفته تولک ولی اصلا کرکی ازش نمی ریخت .ممنون میشم کمکم کنید
    دوست عزيز زماني كه كاسكو تو لك ميره و پر هاش ميريزه كاري نميشه كرد...فقط براي اينكه اين نرمه پر هاي سفيد كمتر اذيتتون كنه بايد هفته اي يكبار كاسكو رو حمام كنيد.....يك راه حل ديگه هم براي جلو گيري از پخش نرمه پر ها در منزل هست.
    شما روزنامه كف قفس كاسكو رو كه روي سيني كف پهن كردين رو كمي مرطوب كنيد....اين كار باعث ميشه تا نرمه پر ها بچسبن به روزنامه و كمتر در منزل پخش بشن...يادتون باشه حتما بايد هر روز ، روزنامه كف قفس رو تعويض كنيد.

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    این خلاصه در مورد طوطی خاکستری هست.

In the wild, african greys eat fruits, leaves, insects, bark and flowers. In captivity, they should eat a varied diet of fruits, vegetables supplemented with some seeds and nuts. Rice, cooked beans, corn, tortillas, pasta, potatoes, bread and cooked chicken are healthy foods for greys. They also need extra calcium supplementation, so add bones, oyster shell, and cuttle bones to the diet. Now, the difficult task of getting him to eat his new diet. It is not appropriate to starve birds into eating what you desire. Instead, you need to appeal to their playfullness and curiosity. Texture and presentation are often more important than taste. Try cutting carrots and brocolli stems into silver dollar sized slices, then stringing together and hanging the string in the bird's cage. Try stuffing rice and cooked beans into rolled cardboard and taping them to the cage

http://www.avianweb.com/africangreydiet.htm
    با تشكر از شما دوست عزيز كه اين متن رو راجع به غذاي كاسكو اينجا گذاشتيد....من هرچي اين نوشته رو مي خونم هيچ اشاره اي به لبنيات و ماست و پنير نشده...ميشه بفرماييد علت چي هست؟

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام
    من خيلي تعريف دستگاه تصفيه هوارو شنيدم.
    شنيدم كه اين كركارو خوب جمع ميكنه.اگه نزديك قفس باشه.
    يعني هيچ تاثيري ندارن؟
    ممنون
    البته كه تاثير داره عزيز....من خودم مارك beem اين دستگاه رو دارم و اين دستگاه بيشتر در جمع آوري كركها ي رشته اي سبك كه معمولا روي لوازم منزل ميشينه و مقدار كمي هم نرمه پر ها(پر هاي قاصدكي) كمك ميكنه....در سايتهاي خارجي هم ديدم كه ملت زياد از اين دستگاه استفاده مي كنند...قيمتش بسته به مارك و توانش از 50 هزار تا 350 هزار جهت مصرف در خانه هست..

نقل قول نوشته اصلی توسط shikra نمایش پست ها
    سلام
    از اونجا كه شما براي من نوشتيد كه خيلي به تغذيه طوطي تون حساس هستيد پس من هم علاوه بر پست قبلي اين توضيح را هم به شما خواهم داد
    كمي طولاني است اما كامل ترين پاسخي است كه مي تونم به سوالتون بدم

در مورد دادن گوشت و لبنیات سوال کردید و من نمک و قند (شوری ها و شیرینی ها) راهم بهش اضافه می کنم.و

قبلش هم از شهرزاد خانم به خاطر پاسخی که به این سوال دادند سپاسگذارم

من کاری به سایتهای خارجی ندارم چون اگر کسی واقعا اهل مطالعه و پیگیری باشه متوجه میشه که خود خارجی ها هم که این همه تحقیق می کنند و به قول بعضی از دوستان اینکاره هستند هراز چندگاهی نظریاتشان را عوض می کنند و حرف اونها هم وحی منزل نیست ...
    از همان قانونی که در پست قبلی براتون توضح دادم استفاده می کنم
    از خودم می پرسم که طوطی ها در طبیعت چی می خورن؟
    و پاسخ سوالم را در فیلمهای مستند طوطی ها ی مناطق مختلف دیدم بسیار جالب بود شايد براي شما هم جالب باشه :

بسیاری از طوطی ها یک عادتی دارند عادت راه رفتن روی زمین و گشت و گذار میان آنچه که ما بهش میگیم خاک و خل

طوطی ها وقتی روی زمین راه میرن دوکار را حتما انجام میدن

الف) خوردن خاک که حتما همتون می دونید دلیلش چیه (اگر کسی نمی دونست و خواست بیشتر بدونه بگه تا کامل توضیح بدم) ...البته فکر نکنید که راه میرن و عمدا خاک می خورند ...نه به همراه خوراکی که از روی زمین پیدا می کنند خاک هم خورده میشه

ب) خوردن لارو یا کرم حشرات : یک منبع غذایی پروتئینی ( البته بسته به نوع طوطی میزان تغذیه از لارو حشرات و ... متفاوته ) جالب اینجاست که طوطی های استرالیا به خوردن این جور خوراکی ها بیشتر از سایر طوطی ها علاقه نشان میدن مثل کاکاتو ها ، کاکتیل ها و غیره ...دلیلش هم تفاوت زیستگاه طوطی های استرالیایی با آفریقایی و آمازونی هاست... در استرالیا مساحت جنگل ها بسیار کم تر از سایر مناطق ذکر شده است و طوطی ها بیشتر عادت دارند که به اصطلاح روی زمین بچرند اما سایر طوطی ها هم از لاروهای حشرات زیر پوست درختان و غیره استفاده می کنند

پس طوطی ها به منبع پروتئین نیاز دارند

یکی از این منابع بسیار خوب انواع حبوبات هست به ویژه حبوباتی مثل لوبیا سبزتازه ، نخود فرنگی تازه که میزان بسیار زیادی پروتئین دارند

حالا برای اینکه یک وقت با کمبود مواد غذایی مواجه نشوند دادن مقدار بسیار کم گوشت سفید می تونه برای پرنده مفید باشه اما اگر شما به طور منظم از حبوبات استفاده می کنید اجباری در دادن گوشت سفید ( ترجیحا پخته شده بدون نمک و روغن و ادویه به صورت آب پز به مقدار بسیار کم به صورت ماهیانه ) مشکلی ایجا د نمی کنه. و دادن استخوان مرغ پخته شده( به صورت آب پز بدون نمک و روغن و ادویه) می تونه هم پروتئین و هم کلسیم مورد نیاز پرنده را تامین کنه

البته در دادن گوشت به پرنده باید به خصوصیت اخلاقی پرنده هم توجه کرد اونها هم مثل ما آدمها برای خودشون سلیقه دارند ممکنه در دو طوطی مشابه مثلا دوتا طوطی خاکستری این طور باشه که یکی از طعم و بوی گوشت خوشش نیاد یکی خوشش بیاد (طوطی ها بر خلاف تصور عامه قوه بویایی و چشایی نسبتا خوبی دارند به این معنی که بوها و طعم های متفاوت را هم کامل درک می کنند) ممکنه یکی بخوره هیچ طوریش نشه یکی وقتی میخوره کمی اسهال بگیره ...مزاج پرنده ها هم مثل ما آدمها با هم فرق می کنه یک نکته بسیار مهم هم هست که شاید خیلی از ما بهش توجه نمی کنیم دادن استخوان برای پرنده ای که فقط از دانه های نرم استفاده می کنه ( و چینه دانش در اسارت به علت نخوردن خاک از سنگریزه ها خالی است ) می تونه مشکل مزاجی تولید کنه و باعث دفع خون به همراه مدفوع بشه که بعضی از دوستان هم در این تجربه را داشتند .

بنابراین نکته ای دیگری که باید بعدا در موردش به همه دوستان توضیح بدم مسئله دادن خاک طوطی است.

اما در مورد لبنیات

لبنیاتی مانند ماست کم چرب و پنیر بدون نمک کم چرب هم منبع خوب پروتیئن هستند اما مشکلی که دارند اینه که آنزیم هضم این جور پروتئن ممکنه در هاضمه شون وجودنداشت باشه یا اگر هم باشه میزانش کم باشه .

از طرفی نمیشه از خیراین منابع غنی کلسیم و پروتین گذشت، ارزش غذایی ماست یا پنیر با خصوصیاتی که گفتم بسیار بیشتر از برخی خوراکی های بی خاصیتی مانند فلفل تند قرمز هست که در بسته بندی های غذاهای خارجی وجود داره .
    نکته دیگه اینه که ما در ایران یک یا دو نوع پنیر وماست بیشتر نداریم. ولی در اروپا و آمریکا محصولات لبنی بسیار متنوع هستند با این حال اگر خواستید به پرنده تون ماست بدید باید به مقدار بسیار کم به میزان یک قاشق چایخوری اون هم ماست کم چرب باشه (اگر پرنده جوان هست وتازه داره پر در میاره یا اینکه توی لک پر ریزی هست) می تونید سه قاشق چایخوری در هفته بهش بدید در مورد پنیر هم همینطور یادتون باشه که پنیر حتما حتما حتما حتما بی نمک باشه ( الان پنیر بی نمک برای افرادی که مشکل فشار خون دارند در اکثر فروشگاهها پیدا میشه ) یا اینکه خودتون پنیر بزنید اون هم بدون نمک و مقدارش هم به اندازه یک فندق در هفته

و اما در مورد قند و نمک

هیچ می دونید برای چی همه میگن به پرنده نباید نمک داد یا قند کم داد و شایعاتی از قبیل اینکه اگر زیاد شیرینی بخوره کور میشه و این حرفها وجود داره؟ هیچ از خودتون پرسیدید واژه نمک به چه معنی است؟

بیبنید دوستان ،نمک به معنی املاح هست هر ماده معدنی می تونه نمک باشه ، نمکی که ما در خوراکی های خودمون ازش استفاده می کنیم یا همون نمک شور تشکیل شده از کلر و سدیم .... همیشه مقداری از این مواد برای تنظیم فشار خون در بدن هر موجود زنده ای لازم هست اما این میزان نمک شور( منظور کلر و سدیم هست) از طریق سایر خوراکی ها به اندازه مورد نیاز وارد بدن پرنده میشه و دیگه نیازی نیست که ما نمک خالص را به طوطی بدیم یا اینکه مواد شور به بهش بدیم ( توجه کنید املاح مورد نیاز برای پرنده از میوه جاتی که به طور منظم باید بهش بدید تامین میشه و باز هم توجه کنید که کلر به تنهایی بیشتر یک ماده سمی است و اگر میزانش زیاد بشه میتونه مسمویت زا باشه ) البته اگر یک وقت یک تکه چیز شور بخوره یک دفعه نمی افته کف قفس بمیره اما موادی که به طور مصنوعی شور شده اند نباید به طور عمد و به طور منظم در غذایی طوطی وجود داشته باشند با این حالا
    شما می تونید باز هم می تونید از من بپرسید چرا؟

طوطی ها و کلا پرندگان بدنشون پوشیده از پر هست و تعرق ندارند. راه دفع نمک و بسیاری از املاح اضافه از بدن در بسیاری از جانداران از طریق تعرق هست همه موجودات در مقایسه با طوطی ها از تعرق بیشتری بر خوردارند ولی طوطی ها و کلا پرندگان کمترین میزان تعرق را دارند و این تعرق به قدری کم هست که میشه گفت تعرق ندارند حالا خودتون فکر کنید که وجود نمک اضافه در بدن پرنده چه بلایی سر کبد و کلیه و طحال میاره ؟ خودتون فکر کنید و منطقی به خودتون جواب بدید من به ساده ترین نحو ممکن بدون استفاده از اصلاحات قلنبه و سلنبه پزشکی سعی کردم براتون سیستم بدن پرده را توضیح بدم چون معتقدم اگر کاربرهای عزیز اطلاعات درست و منطقی داشته باشند دیگه به راحتی هر حرفی را قبول نمی کنند چون در سایتهای مختلف این مسئله بارها و بارها تکرار و بحث شده است.

در مورد شیرینی جات هم همینطور هست بسیاری از مواد خوراکی که به پرنده میدیم خودشون مقداری کلوگز ( یا عامل شیرینی قند) و ساکارز( عامل شیرینی شکر) و فروکتوز( عامل شیرینی میوه ها ) دارند پس دادن شیرینی های مصنوعی(منظور از شیرینی های مصنوعی موادی است که در خوراکی انسانها به عنوان شرینی جات مورد استفاده قرار میگیرند و برخی خوراکی ها که شیرینی زیادی دارند مانند عسل و خرما و ....) می تونه سیستم گردش خون پرنده را دچار مشکل کنه علاوه بر اینکه انواع مواد نشاسته دار هم در غذایی طوطی وجود داره که بعد از عملیات هضم و تجزیه به قند تبدیل میشه ( تمام خوراکی هایی که به طوطی میدید مانند انواع حبوبات، غلات، و غیره مقداری نشاسته با همون کربوهیدرات دارند که با وجود متفاوت بودن ترکیباتشون در نهایت هنگام هضم به مقدار زیادی قند تجزیه میشن)

حالا خودتان فکر کنید طوطی بیچاره ما در اسارت که زندگی می کنه ، پرواز هم نمی کنه ...چه جوری این هم انرژی را باید بسوزونه .... در طبیعت پرواز کردن بیشترین میزان انرژی از پرنده را خرج می کنه برای همینه که می بینی طوطی ها و همه پرنده ها از صبح که پا میشن همش به دنبال غذا در حال جست و خیز به اینطرف و آن طرف هستند ولی طوطی ها ی ما که بازی آنچنانی هم نمی کنند ، پرواز هم که نمی کنند، غذاشون هم که توی قفس جلوی چشمشون هست و فقط در راه غذا خوردن فقط گردنشون را بالا و پاییین می کنند و سیستم بخور و بخواب دارند دیگه شیرینی اضافه میخوان چه کار حالا بماند که غذای بیشتر این طوطی های بیچاره در اسارت تخمه است دیگه در مورد چربی ها حرفی نزنم بهتره ......
    دوستان تا می تونید در غذایی پرنده تون میوه و سبزیجات تازه بگنجانید که این مواد باعث سوختن چربی ها و قنده میشه

دوستان عزیز با همه این توضیحاتی که دادم باید خودتون بتونید تصمیم بگیرید که بهتره چه غذایهایی به طوطی ها بدید ، چه قدر بدید، و چرا باید بدید یا ندید...؟ چون معتقدم اگر اصل کارکرد سیستم بدن پرنده هاتون را بدونید دیگه این قدر دچار سر درگمی نمیشید.

از دادن خوراکی هایی که دادنش سودی برای پرنده نداره خود داری و همیشه تعادل را در دادن غذا رعایت کنید.

اما یک نکته دیگه هم مونده
    و اون اینکه خیلی از کاربرها از من پرسیدن که برنامه غذایی هفتگی که خودم را برای طوطی هم استفاده می کنم بگم

دوستان من برنامه غذایی منظم ندارم چون طوطی ها موجودات به شدت تنوع طلبی هستند اگر به طور یکنواخت یک غذایی را استفاده کنند بعد از یک مدت از اون زده میشن بسیاری از دوستان هم بودن که با این مشکل مواجه شدن و به من گفتند که طوطیشون مثلا دیگه لب به حبوبات نمی زنه یا و غیره
    من به طوطی هام غذاهای متنوع میدم و حواسم هست که طوری مواد غذایی را در اختیار طوطی هام بذارم که همه نوع مواد غذایی به بدنشون برسه و در دادن هیچ غذایی زیاده روی نمی کنم و از دادن غذاهایی که مفید نیست ( حتی اگر به ظاهر ضرر هم نداشته باشه ) به طوطی خود داری می کنم .

با آرزوی سلامتی و شادابی برای خودتون و پرنده هاتون
    شايد يكي از كاملترين-بهترين و درست ترين نوشته در مورد جيره غذايي روزانه طوطي ها همين نوشته هست كه سركار خانوم شيكرا زحمتش رو كشيدن.....توجه شما رو به نظر ايشون در مورد دادن لبنيات و ماست و ضررهاشون كه در نوشتشون اشاره كردن جلب مي كنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام
    ميشا كلا اسباب بازياشو خراب كرد.هر4تارو.
    و هيچي براش نمونده.
    من ديروز رفتم هايپر استار براش اسباب بازي بخرم و ديدم اسمش عوض شده و شده سيتي استار.كاش اسمش تغيير كرده بود.
    وقتي رفتم قسمت مخصوص حيوانات ديدم وسايل پرندگان و ماهيا جمع شده و سگ و گربه را هم دارن جمع ميكنن.
    از كارگرشون پرسيدم و گفت ديگه نمياريم.
    گفتم شما هم بيخود براي اسباب بازي نريد.
    الان من موندم اسباب بازي با قيمت مناسب از كجا پيدا كنم.
    امروز از روي اجبار اسباب بازيي كه از اونجا گرفته بودم4تومن از دم خونمون خريدم8تومن.
    اگه از دوستان كسي جايي رو بلد بود كه ارزون باشه اسباب بازياش به من تو پيام خصوصي آدرس بده واقعا ممنون ميشم.
    من فعلا همش منتظرم كه فروشگاه خود سايت بياره و از همينجا بخرم.ولي مثل اينكه معلوم نيست كي بياد.
    خدا كنه زودتر بياد.
    ممنون
    دوست عزيز اگر كمي صبر كني قراره ماموريتي به چين داشته باشم كه از اونجا قصد دارم اسباب بازي ارزون قيمت بيارم كه با هماهنگي آقاي آژيده در مغازه ايشون ميتونم خدمتتون تقديم كنم.....بزودي اسباب بازيهاي متنوع-رنگي -مارك دار و ارزان قيمتي دست شما و كاسكوتون رو مي بوسه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2563
    1 خبر خوش تر.داشتم به الکس با دست پسته میدادم که تا گرفت از نوکش افتاد بعد امد سریع با زبونش انگشتم 1 کم لیس زد و رفت عقب.ایا این نتیجه ی خوبی هستش؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali133 نمایش پست ها
    1 خبر خوش تر.داشتم به الکس با دست پسته میدادم که تا گرفت از نوکش افتاد بعد امد سریع با زبونش انگشتم 1 کم لیس زد و رفت عقب.ایا این نتیجه ی خوبی هستش؟

بله علی جان پیشرفتت عالی بوده فقط اندازه رو نگه دار بیش از اندازه عصبیش نکن تمرین هات رو چند بار در روز کوتاه مدت بزار و مدتش که تموم شد ولش کن.

یک پیشنهاد هم بهت دارم من خودم خوب نتیجه گرفتم از آهنگ های شاد استفاده کن کاسکوها عاشق شادی و شلوغین

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط ايلخاني نمایش پست ها
    با تشكر از شما دوست عزيز كه اين متن رو راجع به غذاي كاسكو اينجا گذاشتيد....من هرچي اين نوشته رو مي خونم هيچ اشاره اي به لبنيات و ماست و پنير نشده...ميشه بفرماييد علت چي هست؟

خوشحالم آقا که خیلی علاقمند به دانستن هر چیزی بطور عمیق هستین. می دونین که دلیل بد بودن محصولات لبنی لاکتوز هست برای همین اگه پنیرهای خانگی از شیر بدون لاکتوز تهیه بشن در مقدار کم هیچ مشکلی برای پرنده بوجود نمی یارن و عالی هم هستن.

در سایر مواد لبنی که لاکتوز دارن به مقدار کم ماست و پنیر طوطی ها واکنش بدی نشون نمی دن و اگه دفعات اول مدفوع شل نشه یعنی در همون مقدار و گاهی پرنده می تونه هضم کنه.

این انگلیسی این چیزی که گفتم

Most birds lack the enzyme lactase to break down lactose. It is recommended, in most cases, not to feed milk products to birds. This being said some birds do not suffer from lactose tolerance. I have fed small pieces of cheese to my parrots without problems. If milk products are fed, please look out for symptoms of indigestion and diarrhea

این نوشته منبعش سایت:

/www.avianweb.com

این هم در همون سایت منابع کلسیم طبیعی

Food sources of Calcium for your bird are:
    • Dark green, leafy vegetables
    • Broccoli
    • Yogurt
    • Tofu
    • Dandelion (found in abundance in Herb Saladtm)
    • Oatstraw (found in abundance in Herb Saladtm)
    • Marshmallow root
    http://www.avianweb.com/calciumforbirds.html

اگر باز منبع خواستین بگین بدم من به طوطیم 2 سال هست گاهی ماست ی و گاهی هم پنیر ی می دم مشکلی نداشته . غیر از کاسکو به عروس هلندیام هم می دم.

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    با سلام به دوست عزيز خودم
    استاد گرامي عنبيه چشمهاي كاسكوي شما چيزي بين دودي روشن و طوسي هست....نميشه گفت كاملا سفيد هست و اصلا و ابدا هم به كرمي نميزنه كاسكوي شما يك جوجه خوب نهايتا 2 تا 2.5 ساله هست.

يه روزي آقاي دكتر هاشمي در كتاب شماره 2 نگهداري از كاسكوش گفت كه ميتونيد از غذاي سفره مثل قرمه سبزي به كاسكوتون بديد...آقا چشمتون روز بد نبينه كل تهران داشتن بهش مي خنديدن كه دكتر گفته به كاسكو قرمه سبزي بديد....البته خنديدن هم داره.....قرمه سبزي روغن داره.....گوشت داره....نمك داره....هيچ عادم عاقل و با سوادي به كاسكوش گوشت پخته گوسفند و روغن و نمك نميشه....پيتزا هم چيزي شبه به داستان قرمه سبزي هست.

با سلام

دوست گرامي ممنون كه شما اين مطلب رو فرموديد ... غرض بنده از پرسيدن سوال درباره سن ناتسي صرفا اين نكته بود كه ايشون رنج سني كاسكو ها رو اشتباه بيان كردند...

اگر جنابعالي هم حضور ذهن داشته باسيد بنده يك بار اين سوال رو هم از شما پرسيدم(در محل ديگه ) چرا كه شما هم طبق گفته خودتان با توجه به منابعي مثل دكتر هاشمي ، آقاي قبادي و... سن كاسكوي چشم زرد رو 3.5 اعلام فرموديد ... البته بسيار خوشحالم كه شما هم در مطلب تعيين سن امروز، رنج سني رو در صحيح فرموديد ... دوستان عزيزي هم مثل shikra بر اساس همان منابع و اطلاعات سن كاسكو رو تخمين ميزنند...

بيشتر نظر بنده اين بود كه اختلاف سني ناتسي در 2 عكس رو به عزيزان نشون بده كه البته جسارتا شما هم يك اشتباه فرموديد كه اختلاف سن ناتسي رو تشخيص نداديد.

چون بحث تعيين حدود سني بحث بسيار مهميه كه چون براي اقشار خاصي هم منافع زيادي ايجاد ميكنه متاسفانه انتشار اطلاعات غلط هم در اين حوزه خيلي زياده كه بنده قصد داشتم در جاي خودش مفصلا به اونها بپردازم...

فقط جهت اطلاع عزيزان عرض كنم كه سن ناتسي در عكس بالا با سني كه شما فرموديد تقريبا درسته ولي عكس پايين كه مال همون روزي كه بنده مطلب رو نوشتم هست ناتسي حدود 4.5 سالشه .... ناتسي متولد دي ماه 84 هست

در مورد آقاي هاشمي و مباحث بيان شده ايشان هم يكبار بنده با شما يك مباحثه داشتيم كه بازهم شما بيشتر تاييد كننده ايشون بوديد كه مجددا خوشحالم كه شما هم هم عقيده هستيد كه مطالب بيان شده توسط ايشان عموما از پايه و اساس ايراد داره (بر خلاف نظر خودشون و بحثهاي زياد بنده و ايشون در سالهاي گذشته) كه متاسفانه بعنوان پايه بسياري از منابع در ايران استفاده ميشه كه در اين موارد هم بنده مفصلا بحث هايي را خواهم داشت...

باز هم ممنون از وقتتون و شرمنده بخاطر بيان بعضي نكات

موفق باشيد

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط son_1981 نمایش پست ها
    سلام به همگی دوستان گلم - بچه ها من چند تا سئوال بسیار بسیار مهم دارم : خواهش میکنم کمکم کنید :smile (119)::smile (119):

سئوال 1 - دیروز مامبل رو بردم پرنده فروشی - پرنده فروش تا که مامبل را دید گفت که زود ببرش خونه و زرت و بادام زمینی ببند بهش اینکه سینش رو باخته ! :smile (109): :smile (109): :smile (109):
    گفتم سینشو باخته یعنی چه ؟ گفت یعنی خیلی ضعیف آخه اینا وقتی توی پرنده فروشی ها هستند کسی بهشون نمیرسه و فقط تخمه بهشون میدند - حالا از شانس بد من مامبل بادام زمینی که نمیخوره - پسته و گردو تازه هم همینطور میخواستم ببینم چه چیز دیگه ای می تونم جای گزینش کنم ؟؟

سئوال 2 - سئوال بعدیم اینکه مامبل از نوع دم شکلاتی هست و 5-6 ماه هم بیشتر نداره ( تقریبا چشمش رو به سفید رفته ) ولی خیلی سیاه ، مثل کلاغ میمونه و فقط اطراف چشمش سفید هست -- میخواستم ببینم تغییر رنگ میده یا نه ؟؟ :smile (141): :smile (141):
    آخه من یه چند تای دیگه ای دم شکلاتی دیدم که اینقدر پر و بالشون خاکستری بود که اگه دم و منقارشون را نمیدیدی فکر میکردی دم قرمزه - - یعنی توی دم شکلاتی ها هم تفاوت نژادی هست و بازم به چند دسته تقسیم میشند .

سئوال 3 - سئوال دیگه ام اینه که مامبل همینطور روی چوب نشته و اصلا نه قاری - نه صدایی - نه حرکتی - حتی دستمم که میبرم سمتش فقط میخواد گاز بگیره ولی قار نمیزنه ( حتی فرد قریبه - البته اگه خیلی دست رو بهش نزدیک بکنی یکم قار را میکشه ) - - به نظر شما آیا مشکلی داره یا عادی هست ؟؟

سئوال 4 - سئوال بعدیم اینکه اصلا بازیگوش نیست و هیچ حرکتی نداره و ساعت ها روی چوب نشسته - گاهی وقت ها فکر میکنم که سنگی هست - - - - طرز نشستنشم خیلی عجیبه هر دوتا پاها را جفت میکنه کنار هم - طوری که هیچ نوری از وسط پاهاش رد نمیشه ( آخه من اون کاسکو هایی که دیدم پاهای کشیده و بلندی داشتند ) - یا اکثرا هم روی یک پا نشسته - -

به نظر شما این بی تحرکی مال جوجه بودنش و یا ضعیف بودنش میتونه باشه ؟؟ اینقدر بی تحرکه که عصابم رو خورد کرده - آخه من کاسکو زیاد دیدم اینقدر شیتون بودن که همینطور از در و دیوار قفس بالا میرفتند
    ( البته هم خوراکش و هم مدفوعش به نظر خودم خوبه - با توجه به چیز هایی که در این سایت خوندم )

شرمندم سئوال آخرم : من بلاخره تونستم با دست روی سرش رو ناز کنم و به قول معروف سر از گرفتم و هر بار این کار را حدود 5-تا 10 دقیقه انجام میدادم - فقط مشکلم اینه که مثلا اگه این کار را قطع کنم و 1 ساعت دیگه دوباره برم سراغش و بگم ( بابا سر بده ) میخواد گاز بگیره و به هیچ عنوان سر نمیده - - - من این کار را حدود 3 روزی هست که انجام دادم و لی وقتی بعد از یه مدتی میرم سراغش انگار که دفعه اولی هست که داره سر میده و تا حالا این کار را تجربه نکرده و میخواد شدیدا گاز بگیره ( اینم بگم که تنهاش نزاشتم ک یه وقت عصبانی بشه )

تورو خدا شرمنده - خیلی سئوال کردم و لی تمامی سئوالات مجهولم همین بود

خواهشا کمکم کنید
    دوست عزیز سوالتون رو دوستان جواب دادن ولی یک نکته ای رو بگم می دونی پرنده فروشی منبع بیماریها برای طوطیت هست؟ممکنه خیلی از پرنده ها مریض باشن و ظاهرن سالم نشون بدن و با یک جریان باد طوطیت رو مریض کنن اونم طوطی شما که می گی سنش کمه و این سن مقاومت بدنش خیلی پایین هست. هیچ وقت طوطیت رو پرنده فروشی نبر خودتم از پرنده فروشی می یاد تا لباسهات رو عوض نکردی و دستات رو نشستی طرف طوطیت نرو
    ویرایش توسط Shahrzad : 25th September 2010 در ساعت 05:56 PM

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط gray_parrot نمایش پست ها
    دوستان یه سوال
    من طوطیم دیگه بعد اینکه روش سهیل عزیز رو باهاش انجام دادم و یکم حوصله و صبر کاملا رام شده البته رو دست اومدن و از دست نترسیدنش حتی تو و روی قفس دیگه تمرین سخن گفتن هم روی دستم از فاصله ی دو سه سانتی انجام میدم باهاش سلام رو کار میکنم همینطوری با رعایت قانونش میگم فک کنم حدود یه 100 مرتبه ای تکرار میکنم این قدر هم میگم تا خوابم میبره من سوالم اینه که به نظرتو دلیلش چیه که تا باهاش حرف میزنم مردمکش رو ریز و درشت میکنه این کار رو تو کاسکو زیاد واضح نیست ولی طوطی هایی مثل ملنگو و شاهطوطی واضحه حالا این کاسکوی ما مشکلش چیه برا ما مردمکشو ریزو درشت میکنه چون یه چیزایی در مورد اینکار شنیدم مثلا میگن میخواد رابطه ی دوستی برقرار کنه ها و از این حرفا حالا نظر شما چیه
    سوال دومم اینه که این طوطیم رو دست میاد و کاملا برا رو دست اومدن اهلیه اولش میپرید رو سرم ولی با روش سهیل جان تونستم کاریش کنم که فقط رو دست وایسه و از این فوضولیا نکنه بیاد رو سرمون ولی سرشو که میخارونم انگار راضی نیست تعادلش هم خوب نداره مثلا برا خاروندن سر دست میبرم جلو سرش رو نمیشه درست حسابی خاروند چون هی تکون تکون میخوره ولی خودش وای میسه سرش رو بر میگردونه پشت گردنش رو بخارونم ولی سر رو باهام کنار نمیاد
    میگم راضی نیست منظورم اینه که تا دستمو میکشم میخواد گازم بگیره البته یواش لمس میکنه گاز بگیر نیست ولی دیگه چقدر بعضی وقتا هم دوباری گازم گرفته نظرتون در باره ی این رفتارش چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    دوست عزيز هر كاري مي كني بكن فقط خيلي خيلي مراقب باش كه كاري رو با زور انجام ندي....مخصوصا خاروندن سر رو.....رام كردن طوطي با زور و با عجله در زمان كوتاه نتيجش چيزي جز عصبي شدن طوطي نيست ....من خودم تجربه اين كار رو دارم كه طوطي رو با زور روي دستم آوردم اما هميشه طوطي از من وحشت داشت انگار جن ديده....البته در گذشته من اين كار رو با يك روزيلا كردم كه مي دونيد روزيلا اون هم بالغش اصلا محاله رام بشه ....خلاصه هر كاري مي كنيد با آرامش....صبر....جايزه خوشمزه و تمرين زياد باشه.....يك نكته بسيار مهم هم هست و اون اينكه بيش از 7-8 دقيقه به طوطي فشار نياريد و باهاش تمرين نكنيد چون خسته و عصبي ميشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط ardi1234 نمایش پست ها
    دوستان کاسکو تا حدود 2 روز میتونه غذا نخوره....(نه این که انتحان کنید)

یعنی با مقداری گرسنگی هیچ اتفاقی برای کاسکو نمیافته ولی به قوله آقا فقط مقداری !
    بله آقا درست ميگي من گفتم مقداري گرسنه بمونه ....البته بعضي ها فكر مي كنن من گفتم كه حيوون رو اينقدر گرسنه بزار تا ديوونه بشه و پر كن...خير.....فقط مقدار كمي .

نقل قول نوشته اصلی توسط ardi1234 نمایش پست ها
    یه سوال ذهنمو مشغول کرده : وقتی طوطی تو لکه .حالا هر طوطی مثلا (کاسکو یا عروس هلندی ) پراش از ریشه میافته ؟
    بله عزيز از ريشه ميوفته.

من این شیوه رو اصلا نمی پسندم به کسی هم پیشنهاد نمی کنم تربیت طوطی خاکستری هم دوست عزیز با تربیت عروس . شاه طوطی فرقش زمین تا آسمون هست.
    شهر زاد خانوم موضوع پسنديدن شما و من نيست ...موضوع كار علمي و درسته......من اين سوال رو از خانوم سپيده كه خيلي خيلي از من و شما در زمينه كاسكو جلو تر هستند سوال مي كنم....خانوم سپيده عزيز شما كه با سايت bird tricks كه متعلق به برادران womatch هست آشنايي داريد و مي دونيد كه چقدر كارشون علمي هست و در امريكا اين دوتا برادر و مخصوصاآقاي chet رو در زمينه رام كردن پرنده قبول دارن(بنده انگشت كوچيكه اين آقا هم نيستم) خود اين آقا در يكي از فيلمهاي آموزشيش كه در سايتش هم هست ميگه براي اينكه طوطي از دست شما غذا بگيره مي بايستي حدود 20 تا 30 درصد از غذاي اون رو در روز كم كنيد تا كمي گرسته بشه و گرسنگي بر ترس غلبه كنه و بياد از دست شما غذا بگيره و به مرور هم ترسش بريزه و باهاتون رفيق بشه....يعني اگر روزانه 6 قاشق غذا خوري براي طوطيتون دانه ميزاريد اين 6 قاشق رو بكنيد 3 قاشق و در هنگام شب به مقدار اون 3 قاشق كه ازش كم كردين، با دست بهش غذا بديد....درسته سپيده جان؟
    من كي گفتم طوطي رو در حد مرگ و پر كني گرسنه بزاريد؟
    مطمئنا اين دو برادر اطلاعاتشون از همگي ما در اين سايت بيشتره....اونها هم دارن اشتباه مي كنن؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    دوست عزيز هر كاري مي كني بكن فقط خيلي خيلي مراقب باش كه كاري رو با زور انجام ندي....مخصوصا خاروندن سر رو.....رام كردن طوطي با زور و با عجله در زمان كوتاه نتيجش چيزي جز عصبي شدن طوطي نيست ....من خودم تجربه اين كار رو دارم كه طوطي رو با زور روي دستم آوردم اما هميشه طوطي از من وحشت داشت انگار جن ديده....البته در گذشته من اين كار رو با يك روزيلا كردم كه مي دونيد روزيلا اون هم بالغش اصلا محاله رام بشه ....خلاصه هر كاري مي كنيد با آرامش....صبر....جايزه خوشمزه و تمرين زياد باشه.....يك نكته بسيار مهم هم هست و اون اينكه بيش از 7-8 دقيقه به طوطي فشار نياريد و باهاش تمرين نكنيد چون خسته و عصبي ميشه.

بله آقا درست ميگي من گفتم مقداري گرسنه بمونه ....البته بعضي ها فكر مي كنن من گفتم كه حيوون رو اينقدر گرسنه بزار تا ديوونه بشه و پر كن...خير.....فقط مقدار كمي .

بله عزيز از ريشه ميوفته.

شهر زاد خانوم موضوع پسنديدن شما و من نيست ...موضوع كار علمي و درسته......من اين سوال رو از خانوم سپيده كه خيلي خيلي از من و شما در زمينه كاسكو جلو تر هستند سوال مي كنم....خانوم سپيده عزيز شما كه با سايت bird tricks كه متعلق به برادران womatch هست آشنايي داريد و مي دونيد كه چقدر كارشون علمي هست و در امريكا اين دوتا برادر و مخصوصاآقاي chet رو در زمينه رام كردن پرنده قبول دارن(بنده انگشت كوچيكه اين آقا هم نيستم) خود اين آقا در يكي از فيلمهاي آموزشيش كه در سايتش هم هست ميگه براي اينكه طوطي از دست شما غذا بگيره مي بايستي حدود 20 تا 30 درصد از غذاي اون رو در روز كم كنيد تا كمي گرسته بشه و گرسنگي بر ترس غلبه كنه و بياد از دست شما غذا بگيره و به مرور هم ترسش بريزه و باهاتون رفيق بشه....يعني اگر روزانه 6 قاشق غذا خوري براي طوطيتون دانه ميزاريد اين 6 قاشق رو بكنيد 3 قاشق و در هنگام شب به مقدار اون 3 قاشق كه ازش كم كردين، با دست بهش غذا بديد....درسته سپيده جان؟
    من كي گفتم طوطي رو در حد مرگ و پر كني گرسنه بزاريد؟
    مطمئنا اين دو برادر اطلاعاتشون از همگي ما در اين سايت بيشتره....اونها هم دارن اشتباه مي كنن؟

آقای اینجا همه آزادن نظراتشون رو بگن...پارسی پت نه متعلق به شخص یا مدیر خاصیه و نه میدان جنگ.اینجا کسی رو الکی به عنوان مدیر انتخاب نکردیم...مدیر حق ارائه نظراتش رو در هر شرایطی داره و من از همه مدیران سایت و نظراتشون حمایت میکنم.بار ها ازتون خواستم لطف کنید و تو تاپیک های عمومی مدیران دیگه رو به چالش نکشید ولی متاسفانه کوچک ترین توجهی نمیکنید...

آژیده

صفحه 168 از 1238 نخستنخست ... 681181491501511521531541551561571581591601611621631641651661671681691701711721731741751761771781791801811821831841851861872182686681168 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)