کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali133 نمایش پست ها
    سلام شهرزاد خانم.اتفاقا من هم از 3 طرف پارچه یا کاور رو انداختم کلا از خود پارچه یا کاور نمیترسه وقتی هم بهش نشون میدم نمیترسه ولی همچین که میخواهم بزارم روی سقفش اون وقته که خودشو میکوبه به درو دیوار البته بعدش درست تا کامل کاور رو میکشم اروم میشه و میره روی نشیمنش میخوابه ولی همون 1 دو دقیقه که میخوام بندازم روش خود کشی میکنه.1 ضربم غار میزنه ولی بعد راحت وقتی چراغ خاموش میشه نه غار میزنه نه چیز دیگه.:smile (3):
    راسیتش اصرار من به 2 دلیل هستش.1.شب معمولا ما دیر میخوابیم.برای همین الکس توی اتاق هستش.2.در مورد راحت بودن که الکس که راحته اونیکه نارحته منم چون شب ساعت 10 خاموشی و ساعت 6:30 هم که باید بیدار شم و توی این هفته کلی صحر خیز شدم صبح هم که بیدار میشه 1 ضرب میره قفس نوردی و سوت زدن 1 جوری هم سوت میزنه که قشنگ میله های قفس تکون میخوره و گوش بدبخت منم که هیچی جدیدا هم یاد گرفته میره کف قفس و میخواد میله هارو بکشه بیرون از اون زیر که اون هم بساطی هست برای خودش.اتاق رو هم که هر روز باید تمیز کرد سرشو میکنه تو ظرف تخمه و هرچی هستو پرت میکنه بیرون.در ضمن میخواستم 1 مشورتی هم با شما کنم.احتمالا میخواهم برم 1 قفس مسافرتی بخرم و الکس رو فعلا تا زمانی که 1 کم اروم بشه توی اون بزارم که هم حمام کردنش اسون تر باشه هم کاور کشیدن و حمل نقلش چون فعلا نا چارم.خستگی هم نداره از ساعت 6 تا ساعت 10 11 همش قفس نوردی میکنه.خودایی چی میشد همه پرنده ها به ارومی عروس هلندی بودن عشقست جقله خیلی معصومه تازه الکس 1 سوت هم از جقله یاد گرفته.راستی چیکار کنم که این سوت ها و جیغ ها از سرش بیفته؟ببخشید خیلی سوال پرسیدم.ممنون

علی جان اینجور ترسیدن خیلی عیبی نداره بهترم هست به پارچه عادت کنه چند وقت دیگه هوا هم سردتر می شه و برای اینکه جاش گرمتر باشه خیلی بهتره. از پارچه سفید استفاده نکن بهتره رنگهایی مثل سبز و آبی خاکستری اینجور رنگها که جیغ نیست باشه

در مورد پر سر و صدا بودن خوبه اینقدر فعال و شیطون هست معلومه حالش خوبه ولی عروس هم اصلا بی سر و صدا نیست مگه ماده باشه یا نری که هنوز بالغ نیست اگه نر هست بزار بالغ بشه روزی 100بار کاسکوتو سجده می کنی. سوتها رو هم وقتی عروست تو خونه هست و می شنوه چجوری از سرش بندازی؟اگه سگ و گربه هم بیاری صدای اونها رو هم یاد می گیره ولی کلا هر چیز رو جدید یاد می گیره اولهاش خوشش می یاد هی تکرار می کنه بعد کم کم چیز دیگه یاد بگیره می ره بیشتر سر اون.
    طوطیت معلومه به تقلید علاقه داره باهاش تمرین حرف زدن رو شروع کن زود راه می افته.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط son_1981 نمایش پست ها
    راستی دوستان من دیشب رفتم برای صدف اسباب بازی بخرم ، اسباب بازی ها 2 نوع بودند چوبی که قابل خوردن بودند و پلاستیکی که دائمی و غیر خوراکی -- به نظر شما کدوم را بخرم ؟؟؟

همچنین مغازه دار یک بسته مکمل غذا به من پیشنهاد کرد ( با مارک kiki و قیمتش هم 12000 تومان بود ) که میگفت باید یه قاشقش رو بریزم توی ظرف تخمش ، البته من نخریدم گفتم اول از دوستان سئوال کنم و بعد اگر لازم بود بخرم -- به نظر شما لازمه یا نه ؟؟؟ اگر لازم هست لطف کنید مارک دقیق بهم معرفی کنید تا از همون مارک بخرم ( البته برای دم شکلاتی )

اسباب بازی چوبی بهتر هست چون طوطی خاکستری هم مثل بقیه طوطی ها جویدن رو دوست داره و به این کار نیاز داره به جای چوب درختها باید اسباب بازی گذاشت از جنس چوب.

بسته غذایی های آماده رو از جای مطمئن بخر تاریخ مصرفشم چک کن ببین پاک نشده باشه یا اصلا نباشه. مارک ویتاکرافت هم بهتره و من مارک kikiندیدم عکس ازش می زاشتی بهتر می شد راهنمایی کرد.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط son_1981 نمایش پست ها
    سلام - دوستان شرمنده توی پست بالا یادم رفت این مورد را سئوال کنم که خیلی هم برام مهمه . :smile (74):

1- روزی که من صدف رو خریدم ( 10 روز پیش ) یه جوجه 5-6 ماهه تیمنه که خیلی غار میزد و اصلا نمیشد دست رو سمتش ببری ولی خوب در عرض 2 روز با کمک یکی از دوستهام دستیش کردیم و الان هم خیلی راحت در قفس را باز میکنم و با دست بهش غذا میدم و هیچگونه گازی هم بهم نمیگیره ، ولی هنوز نمیزاره با دست بهش دست بزنم و نازش کنم ولی با دستکش مشکلی نیست --
    و اما نگرانی من اینکه الان حدود یک 10 روزی هست که صدف توی خونه هست ولی من در این 24 ساعت شبانه روز حتی یک تک قار خیلی کم هم از این نشنیدم ( البته بعد از دستی شدن ) اصلا اینقدر ارومه که شک کردم میگم نکنه مریضه یا مشکلی داره که اینقدر ارومه - البته میگم در موقع ناز کردنش با دست قار نمیزنه فقط یکمی صدایی مثل غور زدن یا خور خور کردن خفیفی در میاره از خودش --
    اینم بگم که از نظر ظاهری - میزان خوراک - طرز نشستن - رنگ مدفوع و بقیه موارد چکش کردم و مشکلی نداره ( البته با توجه به اطلاعاتی از این سایت و بقیه سایتها گرفتم )

نظر شما چیه به نظر شما مشکلی نداره که اینقدر ارومه و قار نمیزنه :smile (31)::smile (31)::smile (31):

2- وقتی دارم با دست بهش غذا میدم ، باهاش حرف بزنم یاد میگیره ؟؟
    ( به نظر من که اینقدر محو خوردنه که انگار توجهی نمیکنه که من دارم چی میگم )

یا وقتی غذاش رو خورد باهاش تمرین رو شروع کنم ؟؟ فکر میکنم در این موقع بهتره - چون وقتی باهاش حرف میزنم فقط نگاه میکنه و یه مقدار سرش رو کج میکنه و فکر میکنم داره خیلی توجه میکنه .

دوستان ببخشید خیلی سئوال کردم - ممنون میشم کمک کنید

روشتون چی بوده؟شما هم مثل بقیه دوستان عجولی 10روز اول رو اصلا برای رام کردن و اینا کاری انجام نمی دن 10روز اول اشنایی طوطی با محیط هست تازه بعد 10 روز کم کم شروع می شه شما 10 روز نشده با دستکش دست رو کردی تو قفس بهش دست زدی خوب استرس وارد کردی بهش. ظوظیت مریض نیست از روشی که داشتی خوشش نیومده و احتمالا ناچارا و کم سن بودنش گذاشته با دستکش دست بزنی بهش.

بهتره این صفحات رو بخونی و مرحله مرحله بری جلو.

در مورد آموزش حرف زدن شما خودت وقتی داری غذا می خوری و حسابی گشنه هستی یکی بیاد ریاضی بهت درس بده گوش می دی؟ مواقع خوردن برای آموزش نیست. شما تمیرنات رو زمانهایی که مشغول خوردن یا پر آرای نیست به مدتهای 5-7دقیقه ای چندین بار در روز انجام بده و منتظر نتیجه چند ماه دیگه باش چون طوطیت جوجست هنوز و تا زمانیکه توانایی تقلید پیدا کنه زمان می خواد.

خیلی هم مواظبش باش طوطی تو این سن اصلا سیستم بدنی قوی نداره با استرس سیستم بدنش ضعیف ترم می شه و زود مریض می شه . خیلی باهاش مهربون باش و صبور

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2563
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    علی جان اینجور ترسیدن خیلی عیبی نداره بهترم هست به پارچه عادت کنه چند وقت دیگه هوا هم سردتر می شه و برای اینکه جاش گرمتر باشه خیلی بهتره. از پارچه سفید استفاده نکن بهتره رنگهایی مثل سبز و آبی خاکستری اینجور رنگها که جیغ نیست باشه

در مورد پر سر و صدا بودن خوبه اینقدر فعال و شیطون هست معلومه حالش خوبه ولی عروس هم اصلا بی سر و صدا نیست مگه ماده باشه یا نری که هنوز بالغ نیست اگه نر هست بزار بالغ بشه روزی 100بار کاسکوتو سجده می کنی. سوتها رو هم وقتی عروست تو خونه هست و می شنوه چجوری از سرش بندازی؟اگه سگ و گربه هم بیاری صدای اونها رو هم یاد می گیره ولی کلا هر چیز رو جدید یاد می گیره اولهاش خوشش می یاد هی تکرار می کنه بعد کم کم چیز دیگه یاد بگیره می ره بیشتر سر اون.
    طوطیت معلومه به تقلید علاقه داره باهاش تمرین حرف زدن رو شروع کن زود راه می افته.
    سلام ممنون که به سوالام جواب میدین.راسیتش دیروز از این کاور های مخصوص 1033 هم گرفتم.میخواهم از 5 شنبه دیگه هرجور شده عادتش بدم.اره عروسم نر هستش ولی هنوز بالغ نشده.خیلی ساکت هستش ولی اونم بعضی اوقات 1 دفعه نخش میگیره 1یا 2 دقیقه مثل دزدگیر صدا میکنه البته نه مثل صدای عروس های بالغ.1 سوت خواصی هست.الکس هم خیلی به اموزش علاقه داره هر وقت باهاش حرف میزنم سریع با دقت وا میسته گوش میکنه و نگاه میکنه سوت عروسمم روز اول یلد گزفت ولی حدودا روزی 1 یا 2 بار اونو میزنه.فقط جیغاش وحشت ناکه یه دفعه تو سکوت قشنگ پرده گوش ادم تکون میخوره.راستی امروز 1 حرکت باحال ازش دیدم.1 پاشو جمع میکنه ساکت میشه بعد 1 دفعه 1 صدای با حال در میاره.اون صدا هایی هم که گزاشته بودین رو براش گزاشتم اول ساکت شد و لپ تاپو نگاه میکرد بعد 1 دفعه شنگول شد و دنبال کاسکو میگشت.در اخر هم مرسی از راهنماییاتون
    ویرایش توسط ali133 : 21st September 2010 در ساعت 11:09 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2563
    شهرزاد خانم اگه میشه یک راهنمایی هم در مورد قفس مسافرتی بکنید.به نظرتون خوبه همچین کاری کنم؟یعنی تا 1 ماه اینا که اروم بشه بزارمش اون تو؟مرسی

کاربر ساده

شماره عضویت
    3172
    با سلام به همگی دوستان - و خیلی متشکر هستم از اینکه من را راهنمایی می کنید و به سئوالاتم جواب میدید
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    والا من تجربه اولم هست که پرنده دارم و اونم کاسکو - والبته خیلی به پرنده ها علاقه دارم و در ضمن رشته درسی و کاری من هیچ ربطی به پرنده نداره - البته نمیدونم شاید هم من اشتباه و عجله کردم در رام کردن و دستی کردن این پرنده -- شاید هم به خاطر جوجه بودنش این اتفاق افتاده و انقدر سریع رام شد.

من این پرنده را که همانطور که قبلا هم گفتم حدود 5-6 ماه بیشتر نداره و از نوع تیمنه هم است ، از پرنده فروشی خریدم :

در اول کار خیلی قار میزد و می ترسید - شب اول که هیچی فردا صبح حدود ساعت 9 بود که با دوستم که گویا در این کار تجربه داره و خودشم یه دم قرمز داره در قفس را باز کردیم دوستم دستش را درون قفس کرد در اول یکمی شروع کرد به قار زدن و حالت تهاجمی گرفت ولی دوستم دستش را بدون حرکت نگه داشت ( حدود یه 10 دقیقه ) و کاسگو هر لحظه رام تر و ارامتر شد و بعدشم یه چندتا گاز کوچیک گرفت و مدام ارامتر میشد و کمتر قار میکشید ( نه با کتک و نه با دارو که رسم بسیاری از پرنده فروشی ها است ) - بلاخره من خودم در بعدازظهر همون روز یه تخمه از پشت میله های قفس نگه داشتم البته یه 5-6 دقیقه ای هم شد و با صدای ارام باهاش حرف میزدم ( بیا بابا - بیا عزیزم و . . . ) تا بلاخره اولین تخمه را گرفت و من از خوشحالی پر دراوردم - و شروع کردم به دادن تخمه های پشت سر هم و اون هم میخورد -- فردای اون روز هم در قفس را با یه ریسک گاز گرفتن باز کردم و یه تخمه بردم سمتش اولش یه کمی غرغر کرد و حالت حمله گرفت ولی من دستم را بی حرکت نگه داشتم و همون جمله های ناز کشیدنش را تکرار کردم و بعد از یه چند دقیقه ای که مدام نگاه می کرد به صورت کنجکاوانه ، بلاخره تخمه را گرفت و خورد و منم همین طور تخمه بعدی و بعدی و الان هم در قفس را باز میکنم و خیلی راحت شروع میکنه به گرفتن تخمه و بلالی و . . .

من نمیدونم روشم اشتباه بوده یا نه ؟؟ فقط میدونم که اینطوری باهاش خیلی رفیق شدم و الان هم مشکلی که دارم اینه که فقط تا میخوام روی سرش دست بکشم یه کمی غرغر میکنه - - شاید هم من از ترس گاز گرفتنش تا حالا این ریسک را نکردم ولی با توجه به صحبت دوستان و اساتید صبر کردم تا خودش بیاد و به قول معروف سر بده
    :smile (18): :smile (18):

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    شهرزاد خانم اگه میشه یک راهنمایی هم در مورد قفس مسافرتی بکنید.به نظرتون خوبه همچین کاری کنم؟یعنی تا 1 ماه اینا که اروم بشه بزارمش اون تو؟مرسی
    علی جان قفس 1033 هو خودش همچین قفس بزرگی نیست دیگه از این کوچک تر امکان فعالیت رو از طوطی می گیره شما نمی دونم اسباب بازی گذاشتی یا نه ولی کم کم باید با اسباب بازی آشنا شه و براش بزاری دیگه اینجوری تکون نمی تونه بخوره.شما هم که پسری زور داری برات کاری نداره این قفس فعلیشو ببری حموم .

درکل ولی قفس مسافرتی داشتن خیلی خوبه با خودت جاهای نزدیک می ری ببریش خونه دوستان چون در اجتماعی شدن طوطی خیلی تاثیر داره.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2563
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    علی جان قفس 1033 هو خودش همچین قفس بزرگی نیست دیگه از این کوچک تر امکان فعالیت رو از طوطی می گیره شما نمی دونم اسباب بازی گذاشتی یا نه ولی کم کم باید با اسباب بازی آشنا شه و براش بزاری دیگه اینجوری تکون نمی تونه بخوره.شما هم که پسری زور داری برات کاری نداره این قفس فعلیشو ببری حموم .

درکل ولی قفس مسافرتی داشتن خیلی خوبه با خودت جاهای نزدیک می ری ببریش خونه دوستان چون در اجتماعی شدن طوطی خیلی تاثیر داره.
    نه انگار منظورم رو متوجه نشدید.من برای اینکه توی حمام راحت تر بشه بشوریش میگم قفس مسافرتی بهتره یعنی کمتر میتونه ورجو ورجه کنه .راستی اسباب بازی هم بیرون وصل کردم ازش نمیترسه ولی بهش نظر خواصی هم نداره راستی خواستم وصلش کنم به کدوم دیوار وصلش کنم؟کناریا یا وسطی؟1033 هم برای حمل بیرون میگم سخته.برای توی ماشین گزاشتن و.. چون احتمالا ماه دیگه برای زدن پرش و ناخون هاش باید 1 سری بریم با هم ددر.راستی عسل هم صبح ها میره با این پایین قفس ور رفتن؟این انگار هیچی نشده میخواهد بیاد بیرون امروز داشت با میله ی در قفسش ور میرفت صبحا هم میره اون قسمت انتهایی قفسو میخواد از توی اون سوراخش در بیاره.:smile (259):

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نه انگار منظورم رو متوجه نشدید.من برای اینکه توی حمام راحت تر بشه بشوریش میگم قفس مسافرتی بهتره یعنی کمتر میتونه ورجو ورجه کنه .راستی اسباب بازی هم بیرون وصل کردم ازش نمیترسه ولی بهش نظر خواصی هم نداره راستی خواستم وصلش کنم به کدوم دیوار وصلش کنم؟کناریا یا وسطی؟1033 هم برای حمل بیرون میگم سخته.برای توی ماشین گزاشتن و.. چون احتمالا ماه دیگه برای زدن پرش و ناخون هاش باید 1 سری بریم با هم ددر.راستی عسل هم صبح ها میره با این پایین قفس ور رفتن؟این انگار هیچی نشده میخواهد بیاد بیرون امروز داشت با میله ی در قفسش ور میرفت صبحا هم میره اون قسمت انتهایی قفسو میخواد از توی اون سوراخش در بیاره.:smile (259):
    سلام .منم با شهرزاد موافقم .وقتی طوطی کوچیکه ( همین طوطیه خاکستری )اندازش خوبه ولی وقتی طوطی بزرگتر بشه جاش خیلی کمه مخصوصا اگه بخوای اسباب بازی بذاری .آخه شما می گی یه ماه بذارم تا آروم تر شه .سوالتون این بود.من تا همین یکی دو ماه پیش چون طوطیم اصلا قفسی نیست و هیچ فعالیتی نداره توش و فقط واسه خواب میره تو قفس ،از همین قفسای مسافرتی استفاده می کردم .بعد یه مدت احساس کردم خیلی دیگه کوچیکه .رفتم مدل 1033 رو گرفتم براش .چون به قفس کوچیکه خودش عادت کرده بود کلی سعی کردم تا بعد دو هفته راضی شد بره تو قفس جدیدش .به نظر من بذار رام تر بشه بعد می تونی کم کم قفس مسافرتی رو بهش معرفی کنی .نه اینکه بره توش بخوابه در کل ازش نترسه و راحت بره توش .مثلا می تونی غذاهایی که دوست داره رو وقتی روی این قفس نشسته بهش بدی .یه چندبار هم اون غذا رو از داخل قفس بهش بدی .تا براش عادی بشه و بتونی برای مسافرت و حموم کردن ازش استفاده کنی .ولی بذار رام تر بشه .بذار توی همین قفسی که الان توشه کاملا احساس امنیت کنه .بعد که تونستی بیاریش روی دست و بهت بیشتر از الان اعتماد کرد می تونی ببریش نزدیک اون قفس و بهش معرفی کنی .اسباب بازی هم که می گی نمی ترسه .خیلی خوبه .فقط برای اینکه بهش یاد بدی چجوری باهاش بازی کنه قبل اینکه بذاریش داخل قفس .یکم خودت باهاش بازی کن بهش معرفی کن .مثلا بگو نگاه کن این اسباب بازی از این قسمتا تشکیل شده با مهربونی بگو .بعد بوسش کن وخیلی هم تکونش نده که بترسه همه حرکاتت آهسته باشه. خلاصه اینجوری بهش یاد بده که اصلا چجوری میشه باهاش بازی کرد .من چون دوتا نشمین برای طوطیم گذاشتم اسباب بازی هاشو دوتا رو کناره های قفس و یکی هم ته آویزون کردم با همشون هم بازی می کنه .بچه ها هم حتما نظرشونو می گن.البته این سوالو از شهرزاد پرسیدی ولی درباره اینکه می گی میره پایین .طوطیه من همیشه وقتی می خواد من بیارمش بیرون همینکارو می کنه .حالا با یه صدایی که ایجاد می کنه اگه شما عکس العمل نشون بدی مثلا فرض کن ظرف غذاشو تکون بده و یه صدایی که خیلی اعصاب خورد کنه ایجاد کنه بعد شما فورا بری طرفش تا بیاریش بیرون و فقط بفهمه که توجه شما رو جلب کرده مطمئن باش همیشه اینکارشو ادامه میده .چون طوطی من اینجوریه دیگه شناختمش .حالا اگه می خوای از سرش بندازی :معمولا یه وقتای خاصی اینکارو انجام میده .طوطیه من صبحا اینکارو می کنه .باید قبل از اینکه شروع کنه یا بیاریش بیرون یا فورا مشغولش کنی یا اینکه اصلا بهش توجه نکنی (فکر کنم واسه شما راه آخر بهتر باشه).حتما حتما از سرش میوفته این عادت .من امتحان کردم .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2563
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    سلام .منم با شهرزاد موافقم .وقتی طوطی کوچیکه ( همین طوطیه خاکستری )اندازش خوبه ولی وقتی طوطی بزرگتر بشه جاش خیلی کمه مخصوصا اگه بخوای اسباب بازی بذاری .آخه شما می گی یه ماه بذارم تا آروم تر شه .سوالتون این بود.من تا همین یکی دو ماه پیش چون طوطیم اصلا قفسی نیست و هیچ فعالیتی نداره توش و فقط واسه خواب میره تو قفس ،از همین قفسای مسافرتی استفاده می کردم .بعد یه مدت احساس کردم خیلی دیگه کوچیکه .رفتم مدل 1033 رو گرفتم براش .چون به قفس کوچیکه خودش عادت کرده بود کلی سعی کردم تا بعد دو هفته راضی شد بره تو قفس جدیدش .به نظر من بذار رام تر بشه بعد می تونی کم کم قفس مسافرتی رو بهش معرفی کنی .نه اینکه بره توش بخوابه در کل ازش نترسه و راحت بره توش .مثلا می تونی غذاهایی که دوست داره رو وقتی روی این قفس نشسته بهش بدی .یه چندبار هم اون غذا رو از داخل قفس بهش بدی .تا براش عادی بشه و بتونی برای مسافرت و حموم کردن ازش استفاده کنی .ولی بذار رام تر بشه .بذار توی همین قفسی که الان توشه کاملا احساس امنیت کنه .بعد که تونستی بیاریش روی دست و بهت بیشتر از الان اعتماد کرد می تونی ببریش نزدیک اون قفس و بهش معرفی کنی .اسباب بازی هم که می گی نمی ترسه .خیلی خوبه .فقط برای اینکه بهش یاد بدی چجوری باهاش بازی کنه قبل اینکه بذاریش داخل قفس .یکم خودت باهاش بازی کن بهش معرفی کن .مثلا بگو نگاه کن این اسباب بازی از این قسمتا تشکیل شده با مهربونی بگو .بعد بوسش کن وخیلی هم تکونش نده که بترسه همه حرکاتت آهسته باشه. خلاصه اینجوری بهش یاد بده که اصلا چجوری میشه باهاش بازی کرد .من چون دوتا نشمین برای طوطیم گذاشتم اسباب بازی هاشو دوتا رو کناره های قفس و یکی هم ته آویزون کردم با همشون هم بازی می کنه .بچه ها هم حتما نظرشونو می گن.البته این سوالو از شهرزاد پرسیدی ولی درباره اینکه می گی میره پایین .طوطیه من همیشه وقتی می خواد من بیارمش بیرون همینکارو می کنه .حالا با یه صدایی که ایجاد می کنه اگه شما عکس العمل نشون بدی مثلا فرض کن ظرف غذاشو تکون بده و یه صدایی که خیلی اعصاب خورد کنه ایجاد کنه بعد شما فورا بری طرفش تا بیاریش بیرون و فقط بفهمه که توجه شما رو جلب کرده مطمئن باش همیشه اینکارشو ادامه میده .چون طوطی من اینجوریه دیگه شناختمش .حالا اگه می خوای از سرش بندازی :معمولا یه وقتای خاصی اینکارو انجام میده .طوطیه من صبحا اینکارو می کنه .باید قبل از اینکه شروع کنه یا بیاریش بیرون یا فورا مشغولش کنی یا اینکه اصلا بهش توجه نکنی (فکر کنم واسه شما راه آخر بهتر باشه).حتما حتما از سرش میوفته این عادت .من امتحان کردم .
    واقعا از لطفتون ممنونم.الکس امروز اروم تر شده بود.کاور قفسشم کشیدم دیگه انگار داره عادت میکنه امروز خیلی کمتر غار زد 2یا 3 ثانیه بعد اروم رفت روی چوبش الان هم از اون زیر داره صدای تخمه شکستن میاد.

صفحه 164 از 1238 نخستنخست ... 641141451461471481491501511521531541551561571581591601611621631641651661671681691701711721731741751761771781791801811821832142646641164 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)