کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali133 نمایش پست ها
    بابای ناتسی و شهرزاد خانم و دیگر دوستان اگه میشه کمکم کنید و 1 جوابی بدین
    سلام علي جان
    اگه شبا زو ميخوابيد.مثل9-10اگه روشو نندازي اشكالي نداره.چون خونه تاريك ميشه ميخوابه.
    ولي اگه مثل من دير ميخوابيد بايد روشو بكشيد.اگر هم از كاور ميترسه از همون پارچه استفاده كن.:smile (88):

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    سلام.1 کی منو راهنمایی کنه چه طوری اینو با کاور دوست کنم.از پارچه نمیترسه ولی تا میبینه دارم دورشو پر میکنم خیلی میترسه یعنی تا کاور رو میبرم رو قفس میترسه ولی اگه دستم باشه و تا جلو هم برم کاری نداره.این کاور داره خیلی منو عقب میندازه.روز اول کلی با هم رفیق شده بودیم و اصلا از من نمیترسید ولی الان هم زیاد نمیترسه ولی دوستمم ندارهکمک کنید بگید روش بکشم یا بزارم اروم تر بشه و بعد از 10 روز اینکارو انجام بدم؟

علی جان کاور رو کامل ننداز من خودم از 3 ور می ندازم طرفی که رو به دیوار هست رو ننداز بزار کمی نور بره . وقتی می ندازه غار می زنه یا این پا اون پا می کنه همینجور متعجب نگات می کنه؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    سلام.1 کی منو راهنمایی کنه چه طوری اینو با کاور دوست کنم.از پارچه نمیترسه ولی تا میبینه دارم دورشو پر میکنم خیلی میترسه یعنی تا کاور رو میبرم رو قفس میترسه ولی اگه دستم باشه و تا جلو هم برم کاری نداره.این کاور داره خیلی منو عقب میندازه.روز اول کلی با هم رفیق شده بودیم و اصلا از من نمیترسید ولی الان هم زیاد نمیترسه ولی دوستمم ندارهکمک کنید بگید روش بکشم یا بزارم اروم تر بشه و بعد از 10 روز اینکارو انجام بدم؟
    با سلام

دوست عزیز ، استفاده از کاور و یا پارچه یک ابزار کمکی برای راحتی کاسکوتونه (که از استرس دور بمونه و بتونه در شرایط مختلف آرامش داشته باشه) اگر بدون اونها هم مشکلی نداره ، هیچ اصراری برای استفاده ازشون نیست...

اگر هم مصرید که استفاده کنید به توصیه شهرزاد خانوم عمل کنید...

موفق باشید

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    علی جان لزومی به کاوز نداره باورت میش من از کاور فقط برای آشنا کردن پرنده با ماشین استفاده میکنم چون نه سوتش با این حال که زیرش میخوابیم اذیتمون میکنه هم من مراقبشم زود به برادرام میگم چراغ اتاق رو خاموش کنن نور مانیتور هم کم در حد صفر که هیچ نور مضاعفی طوطیم رو اذیت نکنه بعد راحتش میزارم به توصیه ی آقا سهیل و شهرزاد عزیز توجه کن کارت عقب نمیمونه من یه چیز رو تو تربیت کاسکو تجربه کردم شخصیه شاید طوطیهای دیگهخ اینطوری نباشن اونم اینه که وقتی وارد هر مرحله از رام کردن طوطی بعد 10 روز تا یک ماه میشید عقب گرد نداره من بارها شده طوطیم رو حواسم نبوده اذیتش کردم مثلا ناخوناش رو زده بودم داشت از رو شونم میفتاد خورد به دیوار و ناراحت شد من هم سریع دستم رو بردم زیرش با این حال که از من ناراحت شده بود ولی همون لحظه از من غذا گرفت و رسید به حالت عادیش شما هم اگر بخواید به این کار فکر کنید اصابتون رو مشغول میکنید من طوطیم اول به قدری وحشی بود که دست رو سر قفسش نمیتونستم بزارم ولی به مرور بهش توجه نکردم و براش عادی شد 4 ماه پیش طوری بود که نزدیک قفس میشدی با کوچیک ترین تلنگر به قفس خودشو میکوبید به قفس که دیگه الان پسر خوبی شده و باهام رفیق شده امروز هم گذاشت کل بدنشو راحت دست بزنم

کاربر ساده

شماره عضویت
    3172
    سلام - با تشکراز دوستان و اساتید محترم که بنده را از این شک و دودلی دراورده و صحبت های این پرنده فروش به قول خودش سابقه دار را کذب و به قولی اراجیف تلقی کردند . البته بنده دیگر قصد فروش صدف را ندارم .

و اما ممنون میشم اگه در مورد اینکه چطور میتونم میزان خوراک صدف رو تنظیم و به قولی کنترل کنم ؟؟ البته دوستان در صحبت هایشان اشاره ای به این مورد کرده اند ولی میخواستم بدانم موضوع در همین حد است یا موارد بیشتری دارد .

کاربر ساده

شماره عضویت
    3172
    راستی دوستان من دیشب رفتم برای صدف اسباب بازی بخرم ، اسباب بازی ها 2 نوع بودند چوبی که قابل خوردن بودند و پلاستیکی که دائمی و غیر خوراکی -- به نظر شما کدوم را بخرم ؟؟؟

همچنین مغازه دار یک بسته مکمل غذا به من پیشنهاد کرد ( با مارک kiki و قیمتش هم 12000 تومان بود ) که میگفت باید یه قاشقش رو بریزم توی ظرف تخمش ، البته من نخریدم گفتم اول از دوستان سئوال کنم و بعد اگر لازم بود بخرم -- به نظر شما لازمه یا نه ؟؟؟ اگر لازم هست لطف کنید مارک دقیق بهم معرفی کنید تا از همون مارک بخرم ( البته برای دم شکلاتی )

کاربر ساده

شماره عضویت
    3172
    سلام - دوستان شرمنده توی پست بالا یادم رفت این مورد را سئوال کنم که خیلی هم برام مهمه . :smile (74):

1- روزی که من صدف رو خریدم ( 10 روز پیش ) یه جوجه 5-6 ماهه تیمنه که خیلی غار میزد و اصلا نمیشد دست رو سمتش ببری ولی خوب در عرض 2 روز با کمک یکی از دوستهام دستیش کردیم و الان هم خیلی راحت در قفس را باز میکنم و با دست بهش غذا میدم و هیچگونه گازی هم بهم نمیگیره ، ولی هنوز نمیزاره با دست بهش دست بزنم و نازش کنم ولی با دستکش مشکلی نیست --
    و اما نگرانی من اینکه الان حدود یک 10 روزی هست که صدف توی خونه هست ولی من در این 24 ساعت شبانه روز حتی یک تک قار خیلی کم هم از این نشنیدم ( البته بعد از دستی شدن ) اصلا اینقدر ارومه که شک کردم میگم نکنه مریضه یا مشکلی داره که اینقدر ارومه - البته میگم در موقع ناز کردنش با دست قار نمیزنه فقط یکمی صدایی مثل غور زدن یا خور خور کردن خفیفی در میاره از خودش --
    اینم بگم که از نظر ظاهری - میزان خوراک - طرز نشستن - رنگ مدفوع و بقیه موارد چکش کردم و مشکلی نداره ( البته با توجه به اطلاعاتی از این سایت و بقیه سایتها گرفتم )

نظر شما چیه به نظر شما مشکلی نداره که اینقدر ارومه و قار نمیزنه :smile (31)::smile (31)::smile (31):

2- وقتی دارم با دست بهش غذا میدم ، باهاش حرف بزنم یاد میگیره ؟؟
    ( به نظر من که اینقدر محو خوردنه که انگار توجهی نمیکنه که من دارم چی میگم )

یا وقتی غذاش رو خورد باهاش تمرین رو شروع کنم ؟؟ فکر میکنم در این موقع بهتره - چون وقتی باهاش حرف میزنم فقط نگاه میکنه و یه مقدار سرش رو کج میکنه و فکر میکنم داره خیلی توجه میکنه .

دوستان ببخشید خیلی سئوال کردم - ممنون میشم کمک کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2563
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    علی جان کاور رو کامل ننداز من خودم از 3 ور می ندازم طرفی که رو به دیوار هست رو ننداز بزار کمی نور بره . وقتی می ندازه غار می زنه یا این پا اون پا می کنه همینجور متعجب نگات می کنه؟
    سلام شهرزاد خانم.اتفاقا من هم از 3 طرف پارچه یا کاور رو انداختم کلا از خود پارچه یا کاور نمیترسه وقتی هم بهش نشون میدم نمیترسه ولی همچین که میخواهم بزارم روی سقفش اون وقته که خودشو میکوبه به درو دیوار البته بعدش درست تا کامل کاور رو میکشم اروم میشه و میره روی نشیمنش میخوابه ولی همون 1 دو دقیقه که میخوام بندازم روش خود کشی میکنه.1 ضربم غار میزنه ولی بعد راحت وقتی چراغ خاموش میشه نه غار میزنه نه چیز دیگه.:smile (3):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2563
    نقل قول نوشته اصلی توسط natsi نمایش پست ها
    با سلام

دوست عزیز ، استفاده از کاور و یا پارچه یک ابزار کمکی برای راحتی کاسکوتونه (که از استرس دور بمونه و بتونه در شرایط مختلف آرامش داشته باشه) اگر بدون اونها هم مشکلی نداره ، هیچ اصراری برای استفاده ازشون نیست...

اگر هم مصرید که استفاده کنید به توصیه شهرزاد خانوم عمل کنید...

موفق باشید
    راسیتش اصرار من به 2 دلیل هستش.1.شب معمولا ما دیر میخوابیم.برای همین الکس توی اتاق هستش.2.در مورد راحت بودن که الکس که راحته اونیکه نارحته منم چون شب ساعت 10 خاموشی و ساعت 6:30 هم که باید بیدار شم و توی این هفته کلی صحر خیز شدم صبح هم که بیدار میشه 1 ضرب میره قفس نوردی و سوت زدن 1 جوری هم سوت میزنه که قشنگ میله های قفس تکون میخوره و گوش بدبخت منم که هیچی جدیدا هم یاد گرفته میره کف قفس و میخواد میله هارو بکشه بیرون از اون زیر که اون هم بساطی هست برای خودش.اتاق رو هم که هر روز باید تمیز کرد سرشو میکنه تو ظرف تخمه و هرچی هستو پرت میکنه بیرون.در ضمن میخواستم 1 مشورتی هم با شما کنم.احتمالا میخواهم برم 1 قفس مسافرتی بخرم و الکس رو فعلا تا زمانی که 1 کم اروم بشه توی اون بزارم که هم حمام کردنش اسون تر باشه هم کاور کشیدن و حمل نقلش چون فعلا نا چارم.خستگی هم نداره از ساعت 6 تا ساعت 10 11 همش قفس نوردی میکنه.خودایی چی میشد همه پرنده ها به ارومی عروس هلندی بودن عشقست جقله خیلی معصومه تازه الکس 1 سوت هم از جقله یاد گرفته.راستی چیکار کنم که این سوت ها و جیغ ها از سرش بیفته؟ببخشید خیلی سوال پرسیدم.ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2563
    نقل قول نوشته اصلی توسط son_1981 نمایش پست ها
    سلام - دوستان شرمنده توی پست بالا یادم رفت این مورد را سئوال کنم که خیلی هم برام مهمه . :smile (74):

1- روزی که من صدف رو خریدم ( 10 روز پیش ) یه جوجه 5-6 ماهه تیمنه که خیلی غار میزد و اصلا نمیشد دست رو سمتش ببری ولی خوب در عرض 2 روز با کمک یکی از دوستهام دستیش کردیم و الان هم خیلی راحت در قفس را باز میکنم و با دست بهش غذا میدم و هیچگونه گازی هم بهم نمیگیره ، ولی هنوز نمیزاره با دست بهش دست بزنم و نازش کنم ولی با دستکش مشکلی نیست --
    و اما نگرانی من اینکه الان حدود یک 10 روزی هست که صدف توی خونه هست ولی من در این 24 ساعت شبانه روز حتی یک تک قار خیلی کم هم از این نشنیدم ( البته بعد از دستی شدن ) اصلا اینقدر ارومه که شک کردم میگم نکنه مریضه یا مشکلی داره که اینقدر ارومه - البته میگم در موقع ناز کردنش با دست قار نمیزنه فقط یکمی صدایی مثل غور زدن یا خور خور کردن خفیفی در میاره از خودش --
    اینم بگم که از نظر ظاهری - میزان خوراک - طرز نشستن - رنگ مدفوع و بقیه موارد چکش کردم و مشکلی نداره ( البته با توجه به اطلاعاتی از این سایت و بقیه سایتها گرفتم )

نظر شما چیه به نظر شما مشکلی نداره که اینقدر ارومه و قار نمیزنه :smile (31)::smile (31)::smile (31):

2- وقتی دارم با دست بهش غذا میدم ، باهاش حرف بزنم یاد میگیره ؟؟
    ( به نظر من که اینقدر محو خوردنه که انگار توجهی نمیکنه که من دارم چی میگم )

یا وقتی غذاش رو خورد باهاش تمرین رو شروع کنم ؟؟ فکر میکنم در این موقع بهتره - چون وقتی باهاش حرف میزنم فقط نگاه میکنه و یه مقدار سرش رو کج میکنه و فکر میکنم داره خیلی توجه میکنه .

دوستان ببخشید خیلی سئوال کردم - ممنون میشم کمک کنید

سلام داداش.شما این صدف خانم رو چطوری رام کردین؟میشه روش کارتون رو بگید؟ممنون

صفحه 163 از 1238 نخستنخست ... 631131441451461471481491501511521531541551561571581591601611621631641651661671681691701711721731741751761771781791801811822132636631163 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)