کاربرفعال

شماره عضویت
    2743
    دوستان. آیا راهی هست که مدفوع خاکستری رو کم یا کنترل کرد؟؟؟ بدرسوخته، هر ۳-۴ دقیقه یه بار کثیف میکنه. کاری هم نداره رو دوشت نشسته یا رو فرش.
    اگه می*شه کمش کرد که راهنمایی کنید، اگه نمی*شه کمش کرد، چطوری بهش یاد بدیم که کنترل کنه؟یعنی* فقط جای خاصی* مدفوع کنه. مرسی.

کاربر موثر

شماره عضویت
    112
    نقل قول نوشته اصلی توسط son_1981 نمایش پست ها
    سلام مجدد به دوستان خوبم - من یه چندتایی سئوال داشتم که واقعا برام مهم و حیاتی هستش :
    من با چند نفر که ادعا دارند در این زمینه صحبت کردم :

1- میگن که طوطی دم شکلاتی کمتر حرف میزنه نسبت به دم قرمز - مثلا اگه اون در روز 50 کلمه حرف بزنه دم شکلاتی 20 کلمه حرف میزنه . ایا این صحت داره ؟؟؟

2- میگن ممکنه دم شکلاتی ها اصلا به حرف نیفتند - این دیگه خیلی مصیبته - -

3- میگن که تن صدای دم شکلاتی خیلی کمتر از دم قرمز - ایا این صحت داره ؟؟؟

نمی دونم چیکار کنم - البته من خیلی سرچ کردم و چیزی در این زمینه پیدا نکردم ولی خوب گفتم مطرحش کنم تا اگه واقعا به خصوص مورد اول و دوم صحت داره سریعا برم و یک دم قرمز بخرم >>>> - - - <<<<

پس خداوکیلی دقیق و درست جواب بدید
    :smile (227)::smile (227)::smile (99)::smile (99)::smile (131)::smile (131):

سلام
    همه اين مواردي كه شما گفتين اصلا هيچ پايه علمي نداره و در هيچ سايت مرجعي هيچ برتري كنگو نسبت به تيمنه بيان نشده مگر اينكه فقط از نظر ظاهري با هم تفاوت هايي دارند كه اين تفاوت ها باعث استقبال بيشتر مردم به نژاد كنگو شده البته از نظر به حرف امدن كساني كه هم تيمنه داشتن هم كنگو ميگن كه تيمنه هم سريعتر از غار ميفته و هم زودتر رام ميشه و به حرف مياد.كه البته اينها همه باز برميگرده به مهارت شخص اموزش دهنده.(و تا حدودي به خود طوطي هم بستگي داره)

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    سلام دوستان عزیز - من یک عضو تازه وارد هستم - امروز 4 روز است که من جوجه کاسکوی دم شکلاتی خریدم که جوجه هست و رنگ سفیدی دور چشمش به دودی میخوره - در این چهار روز گذشته به نظر خودم خیلی خوب تونستم رامش کنم (با توجه به اینکه اولین تجربه بنده می باشد ) - از روز اول خرید خیلی قار می کشید و جلوی قفسش هم که می رفتی قار میزد- روز دوم کمی قارش کمتر شد - روز سوم از پشت میله های قفس تخمه را از دستم میگرفت و در پایان همان روز سوم جرعت کردم و در قفس را باز کردم و از دستم غذا گرفت - اینقدر باهام دوست شده که دیروز یک کاسه تخمه را کامل بهش دادم البته همه را از دستم گرفت - یکی دوبار هم انگشتم را گاز گرفت ولی من فکر کردم میخواد گاز بگیره ولی در حد یک فشار بسیار بسیار کمی بود و من اصلا احساس نکردم -

خوب شرمنده که سرتون رو درد اوردم اخه اینا رو گرفتم که به اینجا برسم :

1- وقتی با دستکش دستم رو میکنم توی قفسش میزاره که روش دستبکشم و نازش کنم ولی اگه بخوام با دستم این کارو انجام بدم غار نمی زنه ولی صدایی شبیه به صدای خور خور از خودش در میاره و منقارش رو باز میکنه _ ( البته میگو من فقط 4 روزه که خریدمش ) میشه بگید چیکار کنم ؟؟؟

2- مورد دوم اینکه بهش پسته و گردو تازه میدم ولی مزه میکنه و میندازه کف قفس - چیکار کنم ؟؟؟
    3- مورد سوم بهش میوه میدم - مثل سیب - انگور ولی بازم مزه میکنه و میندازه کف قفس - چیکار کنم ؟؟؟

اینم بگم اصلا اصلا توی خونه قار نمی زنه البته خیلی سر حال و بازیگوشه _ به نظر شما مشکلی داره که قار نمیزنه - فقط اگه غریبه غیر خودم بره جلوی قفسش یه کمی حالت تهاجمی میگیره و خور خور میکنه
    با سلام

دوست عزیز مبارکتون باشه ....

روند آرام شدن پرندتون خیلی خوبه . همینطور ادامه بدید ...

بنده جوابتون رو با همون عدد خدمتتون عرض میکنم...

1-برای کاسکو هیچوقت از دستکش و دستمال و... استفاده نکید ،این ها برای رم کردن شاه طوطی و آرا و... استفاده میشه و اصلا نباید کاسکو استفاده کنید... رمز رام شدن کاسکو جلب اعتمادشه که با صبر بدست میاد

2-کاملا عادیه ، تمام کاسکو ها برای قبول کردن یک غذای جدید ،مدتی همین کار رو میکنن و کم کم بهش عادت میکنن
    3- مثل جواب قبلی

سلام مجدد به دوستان خوبم - من یه چندتایی سئوال داشتم که واقعا برام مهم و حیاتی هستش :

1- میگن که طوطی دم شکلاتی کمتر حرف میزنه نسبت به دم قرمز - مثلا اگه اون در روز 50 کلمه حرف بزنه دم شکلاتی 20 کلمه حرف میزنه . ایا این صحت داره ؟؟؟

نمی دونم چیکار کنم - البته من خیلی سرچ کردم و چیزی در این زمینه پیدا نکردم ولی خوب گفتم مطرحش کنم تا اگه واقعا به خصوص مورد اول و دوم صحت داره سریعا برم و یک دم قرمز بخرم >>>> - - - <<<<

با سلام

همانطور که عزیزان دیگه هم فرمودند بهیچ وجه این حرفها صحت نداره ... برعکس سن سخن گوییه کاسکوهای تیمنه حدود 4-6 ماه کمتر از کونگو هاست (زود تربه حرف میوفتند) البته در کل تفاوتی بین قدرت سخن گوییشان نیست..

بنده در جایی دلیل اینگونه اظهار نظرها درباره تیمنه ها رو عرض کردم که مختصرا خدمتتون عرض میکنم...

اصلیترین دلیل این نوع نگرش بخاطر اینه که اصولا کاسکوهای معروف و مشهور در دنیا از نوع کونگو بودند و نمونه تیمنه ای رو مطرح نکردند که بعضی ها فکر میکنند دلیلش عدم قابلیت تیمنه است ، که بهیچ وجه صحت ندارد و همانطور که دوست عزیزمون فرمودند این اقبال و تفاوت صرفا بخاطر اختلاف ظاهرشونه

موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    سلام دوستان عزیز - من یک عضو تازه وارد هستم - امروز 4 روز است که من جوجه کاسکوی دم شکلاتی خریدم که جوجه هست و رنگ سفیدی دور چشمش به دودی میخوره - در این چهار روز گذشته به نظر خودم خیلی خوب تونستم رامش کنم (با توجه به اینکه اولین تجربه بنده می باشد ) - از روز اول خرید خیلی قار می کشید و جلوی قفسش هم که می رفتی قار میزد- روز دوم کمی قارش کمتر شد - روز سوم از پشت میله های قفس تخمه را از دستم میگرفت و در پایان همان روز سوم جرعت کردم و در قفس را باز کردم و از دستم غذا گرفت - اینقدر باهام دوست شده که دیروز یک کاسه تخمه را کامل بهش دادم البته همه را از دستم گرفت - یکی دوبار هم انگشتم را گاز گرفت ولی من فکر کردم میخواد گاز بگیره ولی در حد یک فشار بسیار بسیار کمی بود و من اصلا احساس نکردم -

خوب شرمنده که سرتون رو درد اوردم اخه اینا رو گرفتم که به اینجا برسم :

1- وقتی با دستکش دستم رو میکنم توی قفسش میزاره که روش دستبکشم و نازش کنم ولی اگه بخوام با دستم این کارو انجام بدم غار نمی زنه ولی صدایی شبیه به صدای خور خور از خودش در میاره و منقارش رو باز میکنه _ ( البته میگو من فقط 4 روزه که خریدمش ) میشه بگید چیکار کنم ؟؟؟

2- مورد دوم اینکه بهش پسته و گردو تازه میدم ولی مزه میکنه و میندازه کف قفس - چیکار کنم ؟؟؟
    3- مورد سوم بهش میوه میدم - مثل سیب - انگور ولی بازم مزه میکنه و میندازه کف قفس - چیکار کنم ؟؟؟

اینم بگم اصلا اصلا توی خونه قار نمی زنه البته خیلی سر حال و بازیگوشه _ به نظر شما مشکلی داره که قار نمیزنه - فقط اگه غریبه غیر خودم بره جلوی قفسش یه کمی حالت تهاجمی میگیره و خور خور میکنه

مبارکت باشه دوست عزیز.

شما خیلی زود آموزش رو شروع کردی 10 روز اول نباید کاری به کار طوطی داشته باشی هر چی با حوصله تر و صبورتر باشی نتیجه بهتری می گیری.

برای تغییر غذایی هم باید سمج باشی اینقدر باید تکرار شه تا بالاخره قبول کنه.

میوه خوردنشونم مدلش این شکلی هست فقط مزه نمی کنه مقداریشم می خوره بقیه رو پرت می کنه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962

نه بابا اینها همش بیخود هست کی گفته اینها رو به شما؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط p0licce نمایش پست ها
    دوستان. آیا راهی هست که مدفوع خاکستری رو کم یا کنترل کرد؟؟؟ بدرسوخته، هر ۳-۴ دقیقه یه بار کثیف میکنه. کاری هم نداره رو دوشت نشسته یا رو فرش.
    اگه می*شه کمش کرد که راهنمایی کنید، اگه نمی*شه کمش کرد، چطوری بهش یاد بدیم که کنترل کنه؟یعنی* فقط جای خاصی* مدفوع کنه. مرسی.

پرنده ها توانایی کنترل کردن و آموزش مدفوع رو خیلی ندارن با آموزش هم 20درصد پرش هست که کارشو نکنه خیلی نگه داشتن و کنترل هم براشون خوب نیست مریض می شن. جاهایی که می یاد بیرون زیرش روزنامه بندازین به مرور چشمش عادت می کنه تا روزنامه ببینه کارشو می کنه.

کاربر موثر

شماره عضویت
    187

آقا کی این حرفا رو زده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ هرکی بوده احتمالا میخواسنه دم قرمز به شما قالب کنه.

کاربرفعال

شماره عضویت
    2743
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    پرنده ها توانایی کنترل کردن و آموزش مدفوع رو خیلی ندارن با آموزش هم 20درصد پرش هست که کارشو نکنه خیلی نگه داشتن و کنترل هم براشون خوب نیست مریض می شن. جاهایی که می یاد بیرون زیرش روزنامه بندازین به مرور چشمش عادت می کنه تا روزنامه ببینه کارشو می کنه.

مرسی شهرزاد خانوم
    اما مشکل اینجاست که اگه یاد نگیره اصلا نمی*شه پیش خودم نگاش دارم، یعنی* این کافیه بشینه رو دوشم کثیفم میکنه، بشینه رو دست، به چند دقیقه نمیکشه.
    عادت بعدی هم که داره اصلا رو زمین نمیشینه همش رو دوش من.
    به هر حال با این وضعیت نمی*شه، این بیش از حد هستش.

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    نه بابا اینها همش بیخود هست کی گفته اینها رو به شما؟
    با سلام

شهرزاد جان شما که بهتر میدونید اینجور اطلاعات رو چه کسانی میگن !!!

نقل قول نوشته اصلی توسط ardi1234 نمایش پست ها
    آقا کی این حرفا رو زده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ هرکی بوده احتمالا میخواسنه دم قرمز به شما قالب کنه.
    با سلام

دقیقا همین مطلبه که شما فرمودید ... مخصوصا اینکه تا چند وقت پیش یکم تعداد تیمنه کم شده بود تو بازار و از این جور اکتشافات علمی زیاد تو بازار اتفاق میوفتاد:smile (176):

موفق باشید

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط p0licce نمایش پست ها
    مرسی شهرزاد خانوم
    اما مشکل اینجاست که اگه یاد نگیره اصلا نمی*شه پیش خودم نگاش دارم، یعنی* این کافیه بشینه رو دوشم کثیفم میکنه، بشینه رو دست، به چند دقیقه نمیکشه.
    عادت بعدی هم که داره اصلا رو زمین نمیشینه همش رو دوش من.
    به هر حال با این وضعیت نمی*شه، این بیش از حد هستش.
    با سلام

دوست عزیز جسارتا این مورد جزء خصلت کاسکوهاست و همانطور که شهرزاد خانوم فرمودند فقط تا حدی میشه براشون تغییر عادت ایجاد کرد مثلا ناتسی بهیچ وجه در محیط بسته (مثل حوله و یا زیر کاور) و یا وقتی که زیرش باز نباشه (مثل کف زمین و...) مدفوع نمیکنه مگر در مواقع استرس و ترس... توصیه میکنم شما هم بجای تعویض پرنده ،خودتون رو با شرایطش عادت بدید.. با گذشت زمان بهتر میشه...

درباره بالا رفتن از شانه ، این خصلت برتری جویی کاسکوهاست که دوست دارن در ارتفاع باشن ، اگ با پرش هم بالا برن نشانه قدرت طلبیشونه...

شما باید عادتش بدید که روی دستتون بمونه ....

جسارتا خیلی از این عادات بخاطر اینه که شما خیلی زود دارید باهاش کار میکنید...رمز تربیت صحیح کاسکو صبره (سرعت در تربیت کردن روش رام کردن شاه طوطی هاست)... مراحل تربیتیش رو هم باید بترتیب طی کنید ... والا کاسکو عادت میکنه که (جزء ذاتیش هست) لبه قفس خودش مدفوع کنه و روی دست شما نه ....مگر زمان زیادی اونجا باشه....

فاصله زمان مدفوع کردنش هم نباید به این اندازه که شما فرمودید کم باشه مگر اینکه شما در تغذیه اش زیاده روی کنید....

موق باشید

صفحه 159 از 1238 نخستنخست ... 591091401411421431441451461471481491501511521531541551561571581591601611621631641651661671681691701711721731741751761771782092596591159 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)