کاربر ساده

شماره عضویت
    183
    ذائقه ی طوطی من خیلی عجیبه. غیر ممکنه به هر چیزی که غیر خشک باشه لب بزنه. با تخمه و پسته و بادوم و گردو و نان خشک و نان سوخاری خشک شده و هر چیزی که تو منقارش ترق ترق صدا بده مشکلی نداره و خیلی هم دوست داره ولی هر چیزی که توش آب داشته باشه مثل سیب و هویج و ساقه کرفس و فلفل دلمه ای و پرتقال و هلو و زردالو و همه میوه ها حتی با توت خشک و انجیر خشک پدرکشتگی داره. از دستم می گیره و پرتش می کنه بیرون قفس.هزار بار هم تکرار کنم لج می کنه و باز پرتش می کنه. فردا میخوام روش آویزون کردن میوه به نخ رو امتحان بکنم ببینم چی میشه. خوش بحال بچه هایی که طوطیشون خوش غذاست و هر چی بهشون میدن میخورن.:smile (181):

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط yaser_ir57 نمایش پست ها
    ذائقه ی طوطی من خیلی عجیبه. غیر ممکنه به هر چیزی که غیر خشک باشه لب بزنه. با تخمه و پسته و بادوم و گردو و نان خشک و نان سوخاری خشک شده و هر چیزی که تو منقارش ترق ترق صدا بده مشکلی نداره و خیلی هم دوست داره ولی هر چیزی که توش آب داشته باشه مثل سیب و هویج و ساقه کرفس و فلفل دلمه ای و پرتقال و هلو و زردالو و همه میوه ها حتی با توت خشک و انجیر خشک پدرکشتگی داره. از دستم می گیره و پرتش می کنه بیرون قفس.هزار بار هم تکرار کنم لج می کنه و باز پرتش می کنه. فردا میخوام روش آویزون کردن میوه به نخ رو امتحان بکنم ببینم چی میشه. خوش بحال بچه هایی که طوطیشون خوش غذاست و هر چی بهشون میدن میخورن.:smile (181):

سلام

طوطی خاکستری به دلیل هوش بسیار بالا حتی به غذاهای جدید هم بد بینه و ممکنه مدت ها طول بکشه تا یه غذای جدید رو قبول کنه.آیا جوانه حبوبات رو امتحان کردید؟؟؟جوانه ماش , گندم , نخود , لوبیا و ..... و سبزیجات تازه

معمولا به دلیل ظاهر دانه ای مانند و کم آب بودنشون مورد توجه خاکستری ها قرار میگیرن.در مراحل بعدی شروع به دادن میوه های آبدار بکنید.

با تشکر
    بابک آژیده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2563
    سلام من امروز اولین طوطی خاکستریمو به اسم الکس خریدم خوشحال میشم شما ها کمکم کنید و کارهایی رو که باید تو روز اول انجام بدم رو بگین

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali133 نمایش پست ها
    سلام من امروز اولین طوطی خاکستریمو به اسم الکس خریدم خوشحال میشم شما ها کمکم کنید و کارهایی رو که باید تو روز اول انجام بدم رو بگین

سلام علی جان مبارکت باشه. 10 روز اول هیچ کاری جز آب و غذا و تمییز کردن زیرش نباید بکنی تا با محیط آشنا بشه.قفسشم که می دونی باید ارتفاع داشته باشه

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    3168
    سلام
    امیدوارم اوقات خوبی داشته باشید.
    میخواستم بدونم میشه به کاسکو پاستیل و چای شیرین داد.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط kambiz نمایش پست ها
    سلام
    امیدوارم اوقات خوبی داشته باشید.
    میخواستم بدونم میشه به کاسکو پاستیل و چای شیرین داد.
    سلام
    نه اصلا خوب نيستن و نبايد داد.بغير از اينكه مواد شيرين براي كاسكو خوب نيست چايي بخاطر داشتن كافئين خطر ناك هم هست.
    موفق باشيد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2563
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    سلام علی جان مبارکت باشه. 10 روز اول هیچ کاری جز آب و غذا و تمییز کردن زیرش نباید بکنی تا با محیط آشنا بشه.قفسشم که می دونی باید ارتفاع داشته باشه
    ممنون.سوالاتمو توی پروفایلتون گفتم.ممنون میشم کمکم کنید

کاربر ساده

شماره عضویت
    3172
    سلام دوستان عزیز - من یک عضو تازه وارد هستم - امروز 4 روز است که من جوجه کاسکوی دم شکلاتی خریدم که جوجه هست و رنگ سفیدی دور چشمش به دودی میخوره - در این چهار روز گذشته به نظر خودم خیلی خوب تونستم رامش کنم (با توجه به اینکه اولین تجربه بنده می باشد ) - از روز اول خرید خیلی قار می کشید و جلوی قفسش هم که می رفتی قار میزد- روز دوم کمی قارش کمتر شد - روز سوم از پشت میله های قفس تخمه را از دستم میگرفت و در پایان همان روز سوم جرعت کردم و در قفس را باز کردم و از دستم غذا گرفت - اینقدر باهام دوست شده که دیروز یک کاسه تخمه را کامل بهش دادم البته همه را از دستم گرفت - یکی دوبار هم انگشتم را گاز گرفت ولی من فکر کردم میخواد گاز بگیره ولی در حد یک فشار بسیار بسیار کمی بود و من اصلا احساس نکردم -

خوب شرمنده که سرتون رو درد اوردم اخه اینا رو گرفتم که به اینجا برسم :

1- وقتی با دستکش دستم رو میکنم توی قفسش میزاره که روش دستبکشم و نازش کنم ولی اگه بخوام با دستم این کارو انجام بدم غار نمی زنه ولی صدایی شبیه به صدای خور خور از خودش در میاره و منقارش رو باز میکنه _ ( البته میگو من فقط 4 روزه که خریدمش ) میشه بگید چیکار کنم ؟؟؟

2- مورد دوم اینکه بهش پسته و گردو تازه میدم ولی مزه میکنه و میندازه کف قفس - چیکار کنم ؟؟؟
    3- مورد سوم بهش میوه میدم - مثل سیب - انگور ولی بازم مزه میکنه و میندازه کف قفس - چیکار کنم ؟؟؟

اینم بگم اصلا اصلا توی خونه قار نمی زنه البته خیلی سر حال و بازیگوشه _ به نظر شما مشکلی داره که قار نمیزنه - فقط اگه غریبه غیر خودم بره جلوی قفسش یه کمی حالت تهاجمی میگیره و خور خور میکنه

کاربر ساده

شماره عضویت
    3172
    سلام مجدد به دوستان خوبم - من یه چندتایی سئوال داشتم که واقعا برام مهم و حیاتی هستش :
    من با چند نفر که ادعا دارند در این زمینه صحبت کردم :

1- میگن که طوطی دم شکلاتی کمتر حرف میزنه نسبت به دم قرمز - مثلا اگه اون در روز 50 کلمه حرف بزنه دم شکلاتی 20 کلمه حرف میزنه . ایا این صحت داره ؟؟؟

2- میگن ممکنه دم شکلاتی ها اصلا به حرف نیفتند - این دیگه خیلی مصیبته - -

3- میگن که تن صدای دم شکلاتی خیلی کمتر از دم قرمز - ایا این صحت داره ؟؟؟

نمی دونم چیکار کنم - البته من خیلی سرچ کردم و چیزی در این زمینه پیدا نکردم ولی خوب گفتم مطرحش کنم تا اگه واقعا به خصوص مورد اول و دوم صحت داره سریعا برم و یک دم قرمز بخرم >>>> - - - <<<<

پس خداوکیلی دقیق و درست جواب بدید
    :smile (227)::smile (227)::smile (99)::smile (99)::smile (131)::smile (131):

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    2859
    نقل قول نوشته اصلی توسط son_1981 نمایش پست ها
    سلام مجدد به دوستان خوبم - من یه چندتایی سئوال داشتم که واقعا برام مهم و حیاتی هستش :
    من با چند نفر که ادعا دارند در این زمینه صحبت کردم :

1- میگن که طوطی دم شکلاتی کمتر حرف میزنه نسبت به دم قرمز - مثلا اگه اون در روز 50 کلمه حرف بزنه دم شکلاتی 20 کلمه حرف میزنه . ایا این صحت داره ؟؟؟

2- میگن ممکنه دم شکلاتی ها اصلا به حرف نیفتند - این دیگه خیلی مصیبته - -

3- میگن که تن صدای دم شکلاتی خیلی کمتر از دم قرمز - ایا این صحت داره ؟؟؟

نمی دونم چیکار کنم - البته من خیلی سرچ کردم و چیزی در این زمینه پیدا نکردم ولی خوب گفتم مطرحش کنم تا اگه واقعا به خصوص مورد اول و دوم صحت داره سریعا برم و یک دم قرمز بخرم >>>> - - - <<<<

پس خداوکیلی دقیق و درست جواب بدید
    :smile (227)::smile (227)::smile (99)::smile (99)::smile (131)::smile (131):

سلام
    ما که از پر حرف بودنشون بیشتر شنیدیم
    اما این حرفت رو هم دیدیم که دم شکلاتی بعد دو سه سال به حرف نیومده اما از طرفی یکی که به حرف اومده خیلی خیلی هم پرحرفه
    پس اگه به حرف بیاد دیگه مشکلی نیست و احتمال به حرف نیومدن خیلی کمه
    دم شکلاتی که دیدم هم خیلی واضح حرف میزد

صفحه 158 از 1238 نخستنخست ... 581081391401411421431441451461471481491501511521531541551561571581591601611621631641651661671681691701711721731741751761772082586581158 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)