کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط gray_parrot نمایش پست ها
    میلاد جان تو دو سه تا مقاله که دوستا ن ترجمه کرده بودن دیدم که نوشته بود دلمه رو اصلا خوشش نمیاد باید به طوطی فلفل تند داد هر چه تند تر باشه بیشتر طوطی خوشش میاد چون نمیدونم زبونش چجوری حس میکنه ضنا اونم فک کنم باید بزاری تا رام بشه بعد عادتش بدی میخوره طوطیه من غیر از نخود و تخمه و پسته چیزی نمیخوره دوستان به نظرتون چکارش کنم تموم گیج شدم این طوطی هیچ غیر از این چند تا نمخوره تازه زیاد به نخود علاقه نشون نمیده به نظرتون چه کارش کنم میوه و دیگر چیزا رو بخوره

می تونین آب میوه ها رو بدین مثلا زرد آلو آلو یا میوه ای که می بینین یکم نرم شده یکدونه هم کافیه حسابی لهش کن آبش رو بدون پوست و اینا که بفهمه بریز تو آبش.

یا بلال رو بپز تو آبی که می پزه میوه و گاهی سبزیجات اضافه کن. من خودم گاهی از فلفل تند قرمز استفاده می کنم.

حالا به زودی لیست گیاهان معجزه اسا که همون Hrbal saladهست می زارم می بینی چقدر سبزیجات عالی وجود داره که اطلاع ندارین ازش یکی همین آویشن می تونین رو تخمه هاش نخودش یا هر چیزی که فعلا می خوره بپاشی

کاربر ساده

شماره عضویت
    2699
    نقل قول نوشته اصلی توسط natsi نمایش پست ها
    با سلام

دوست عزیز rezak بجز مواردی که عزیزان فرمودند بنده خدمتتون عرض کنم برای اینکه عادت کنه بدون غذا هم بسمتتون بیاد این مراحل رو انجام بدید...
    1- غذا رو بهش نشون بدید و تا میخواد جلو بیاد اونو تو کف دستتون بزارید تا برداره

2-بعد از اینکه به کار بالایی یکم عادت کرد همون کار رو انجام بدید ولی اینبار وقتی جلو اومد دستتون رو مشت کنید و غذا رو توش نگه دارید (البته بهتره انگشت سبابتون باز باشه که کم کم به روی دست اومدن هم عادت کنه)

3- برعکس مورد بالا عمل کنید یعنی بدون اینکه ببینه غذا رو تو مشتتون نگه دارید و دستتون رو ببرید سمتش ، اگر همینطوری اومد سمت دستتون که مبارکه ولی اگه شک کرد و نیومد دستتون رو باز کنید تا غذا رو ببینه...

چند بار که اینکار رو انجام بدید بهتون عادت میکنه

موفق باشید
    natsiجان ممنونم،به نظرتون از الان این روشو عملی* کنم یا بازم بذارم یه کمی* زمان بگذره و کمی* ترسش بریزه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    دوستان من بسته ویتاکرافتی که استفاده کردم 2 نوع هست دارم یکیش اینه که خیلی طوطیم دوست داره درشم باز می کنین بو انجیر می ده. گاهی که وقت نمی کنم چیز خوبی براش درست کنم بدم از این می ریزم

ویرایش توسط Shahrzad : 14th September 2010 در ساعت 05:04 PM

کاربر موثر

شماره عضویت
    165
    اگه هر روز به کاسکو کرفس و هویج بهش بدیم اشکالی داره؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط khaled3 نمایش پست ها
    اگه هر روز به کاسکو کرفس و هویج بهش بدیم اشکالی داره؟

سلام
    اگر در دادن مقداري كه روزانه بهش ميدي زياده روي نكني اشكالي نداره
    ولي دركل سعي كن كه خوراكي كه بهش ميدي براش تكراري نشه بعضي طوطي ها اگر به خوراكي براشون تكراري بشه يك مدتي اون را نميخورند

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    دوست عزیز می شه ادرس آنجا را بدهید تا من هم از این چوبهای مینرال بخرم خیلی دنبالش هستم ولی هنوز موفق نشدم گیر بیاورم . خیلی متشکرم .
    سلام
    :smile (249): بيشتر داروخانه هاي دامپزشكي خيابان اسكندري شمالي دارند
    :smile (249): مغازه دنياي پرندگان در خيابان شهر آرا كه آقاي افشار صاحبش هست داره
    :smile (249): مغازه پرندگان بين فلكه سوم و چهارم تهرانپارس داره
    :smile (249): منقار كجها توي خيابان شريعتي هم كه معروفه اون هم معمولا داره
    حواست باشه كه قطرش براي پاي طوطي خاكستري مناسب باشه يعني سه سانت قطر داشته باشه بعضي هاش هست كه نازكه

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط s-a-l-i-m نمایش پست ها
    عکس از چوب میشه بزارید...لطفا
    سلام
    اين هم عكس از دو مدل از اين چوبها
    رنگها و قطرهاي متفاوتي در بازار هست خيلي وقته كه من خودم از اين چوب هاي روكش معدني دار براي طوطي هاي مختلفي كه تا به حال داشتم استفاده كردم خيلي هم خوبه :smile (142):
    يادتون باشه كه بايد در كنار چوب معمولي اش اين را بذاريد

[IMG][IMG].ir/files/l9cgzyf5qcs8nwj1hfgk.jpg[/IMG][/IMG]

[IMG][IMG].ir/files/vv2tbyq23tm24qlz5jkf.jpg[/IMG][/IMG]

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezak نمایش پست ها
    natsiجان ممنونم،به نظرتون از الان این روشو عملی* کنم یا بازم بذارم یه کمی* زمان بگذره و کمی* ترسش بریزه؟
    با سلام

اینکار برای کم ترسش از دست شما و عادت به دستتونه و با توجه به مطالبی که شما گفتید ، کاسکوتون ترسش کم شده و هیچ مشکلی برای انجام اینکار نیست

موفق باشید

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام
    هيچكس نميدونه چطور بايد به كاسكو فلفل دلمه داد؟
    ممنون
    سلام
    فلفل دلمه يكي از بهترين منابع ويتامين c در ميان صيفي جات هست خيلي هم براي طوطي (*همه طوطي ها)*خوبه بر خلاف فلفل تند كه خيلي جاها نوشتن بايد به طوطي داد(*ولي خواص غذايي مفيدي نداره )* ، دادن فلفل دلمه سبز و يا رنگي به طوطي بسيار مفيد است و در تمام منابع معتبر دادنش به طوطي توصيه شده و بسيار مفيد و مغذي است
    مي توني برش بزني و براش بذاري من خودم به طوطيهام اينجوري ميدادم :*
    يك تكه ازش را برش مي زدم با نخ به ديواره قفس آويزون مي كردم و گاهي هم يك برش در ظرف مخصوص غذاهاي تر ميذاشتم

در ضمن اين را هم بگم كه ذائقه طوطي ها با هم فرق ميكنه،*بعضي خاكستري ها ممكنه دوست نداشته باشند بعضي ها استقبال مي كنند

اگر دوست داشتي فلفل قرمز هم بدي بده ولي من توصيه نمي كنم
    خود فلفل قرمز تند به جز مواد آروماتيكي كه تنده و باعث تحريك مجراي هاضمه طوطي ميشه ، ارزش غذايي ديگه اي نداره .... شما در دادنش مختاري (*هر چيز كه خارجي ها ميدن و ميگن به معني اين كه اون چيز صد در صد مفيده نيست )

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط gray_parrot نمایش پست ها
    میلاد جان تو دو سه تا مقاله که دوستا ن ترجمه کرده بودن دیدم که نوشته بود دلمه رو اصلا خوشش نمیاد باید به طوطی فلفل تند داد هر چه تند تر باشه بیشتر طوطی خوشش میاد چون نمیدونم زبونش چجوری حس میکنه ضنا اونم فک کنم باید بزاری تا رام بشه بعد عادتش بدی میخوره طوطیه من غیر از نخود و تخمه و پسته چیزی نمیخوره دوستان به نظرتون چکارش کنم تموم گیج شدم این طوطی هیچ غیر از این چند تا نمخوره تازه زیاد به نخود علاقه نشون نمیده به نظرتون چه کارش کنم میوه و دیگر چیزا رو بخوره
    نه مال من غير از كاغذ همه چيز ميخوره و نه نميگه!!!:smile (99):
    من پيشنهاد ميكنم كه فلفل دلمه رنگي بگيريد تا توجهش بيشتر جلب بشه.

صفحه 155 از 1238 نخستنخست ... 551051361371381391401411421431441451461471481491501511521531541551561571581591601611621631641651661671681691701711721731742052556551155 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)