کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط p0licce نمایش پست ها
    درود مجدّد
    یه مارچی دیگه به خونهٔ ما آمد. سنّ بالا گیر نیومد، نهایتش یه ۷ ماهه. حالتش که چشاش طوسی هستش. فلان که سر* حال و باحال و آروم. به من هم عادت کرده. فلان
    یه سوال
    آیا طوطی حالتی مثل جیش هم داره؟؟ چون این مدفوعش سفته، چند دقیقه بعد از مدفوع حالتی مثل جیش داره یعنی* آب ازش خارج می*شه.. شفاف شفاف. هیچ رنگی* یا قاطی نداره. به نظرتون نرمال هستش یا باز هم اسهال؟؟؟ دیگه از رسمون سیاه سفید میترسم. راهنمایی کنید لطفا و تجربیات رو در اختیارم بذارین مرسی*.
    سلام دوست عزيز
    مباركتون باشه.اميدوارم اين يكي 100 سال عمر كنه.
    فقط من نظرم اينه كه امروز يا فردا يه متخصص پرندگان ببريدش و همه آزمايش ها و تست هارو بكنيد تا از سلامتش مطمئن بشيد.
    چون بعضي از بيماريا هستن كه تا يك ماه خودشونو نشون نميدن.
    بازم تبريك:smile (204):

کاربرفعال

شماره عضویت
    2743
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز
    مباركتون باشه.اميدوارم اين يكي 100 سال عمر كنه.
    فقط من نظرم اينه كه امروز يا فردا يه متخصص پرندگان ببريدش و همه آزمايش ها و تست هارو بكنيد تا از سلامتش مطمئن بشيد.
    چون بعضي از بيماريا هستن كه تا يك ماه خودشونو نشون نميدن.
    بازم تبريك:smile (204):
    مرسی* دوست گرامی*.
    دیروز که بردمش پیش دکتر، معاینه*اش کرد. گفت خوبه، اما این فایدهای نداره باید ببرمش پیش متخصص با آزمایشگاه که تمامو کامل چک کنه که خیالم راحت باشه.
    حالا دنبال یه جای خوب هستم، تا فردا پیدا میکنم.

کاربرفعال

شماره عضویت
    2743
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    مبارکت باشه این یکی سنش بهتر هست هیچ وقت چشم سیاه نخرین از حالا هم تمرین حرف زدن رو شروع کن
    مرسی* دوست گرامی*.
    دوستان میگن من اشتباه میکنم،، حالا من امشب عکسشو میذارم که دوستان نظر بدن در مورد سنش.
    دیگه با هم دوست دوست شدیم، امروز ظهر همش پیشم بوده، از دستم غذا گرفته،، گردنشو نوازش کردم، با منقارش انگشتمو بازی داده پیراهنم رو هم سورخ کرده.
    این خیلی* خوبه،، وقتی* میبینم اینجا دوستان داران در مورد رام کردن و غار زدن و این چیزا حرف میزنن، من خدا رو شکر میکنم که من این مشکلات رو ندارم.
    حرفم که از دیروز باهاش میزنم. البته کم و فقط اسمش رو صدا میزنم. تا آشنا تره بشه، بعدش با هم کلی درد دل می*کنیم.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط RezaK نمایش پست ها
    سلام دوستان،من ۲تا سوال داشتم در مورد رفتار شناسی* خاکستری
    ۱:اینکه بد از مرحلهٔ غار زدن یعنی* موقعی که دستمو میبیردم طرفش غار میزد اما الان دیگه اصلن غار نمیزنه بعضی* موقعها حالت تهاجمی میگیره و حتا حمله هم می*کنه؟این می*تونه چه نشانه*ای داشته باشه؟یعنی* دیگه نمیترسه؟
    ۲:در مواقعی که خیلی* خیلی* نزدیک میشم بش حتا موقعی که پف می*کنه و تهاجمی هست وقتی* غذا یا مثلا اسباب بازی بش میدم زود پفش میخوابه و یه تقّ تقّ*ای که خودم یادش دادمو می*زنه!این چه منظوری میتونه داشته باشه؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط RezaK نمایش پست ها
    نه در میره،نه غار می*زنه یا نه فرار می*کنه،از دست هم مثل بنز غذا میگیره و ترسی* هم نداره،فقط اون شرایطی که گفتم مال مواقع ایه که دست خالی* هستم،
    سلام دوست عزيز

لطفا بگيد چند وقته طوطي را آورديد خانه
    در پست دوم نوشتنيد كه در نمي ره ، قار نميزنه ، فرار هم نمي كنه از دست هم غذا ميگيره ولي گاهي اوقات پف ميكنه و تق و توق ميكنه ؟ درسته
    به نظر مياد طوطيتون تا حدودي رام هست يعني نيمه رام هست اگر خودتون رامش كرديد نشان ميده كه بايد بيشتر باهاش كار كنيد اگر نه
    اين عكس العملي كه ميگيد شبيه طوطي هايي است كه تازه صاحبشون را عوض كردند و يه مدتي غريبي مي كنند
    توصيه هايي كه دوستان كردند را انجام بديد و بهش محبت كنيد تا باهاتون آشنا بشه ممكنه كمي زمان ببره :smile (77):.....اما درست ميشه :smile (3):
    آيا روي دست مياد؟*

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali133 نمایش پست ها
    سلام.چند وقت پیش از پرنده فروشی 1 سری دونه خریدم برای عروسم که بهش میگفتن هفت دانه میخواستم نظر شما رو در موردش بدونم که ایا ضرری نداره براش؟همچنین برای کاسکو هم خوشحال میشم نظرتون رو بدونم
    سلام
    دوست عزيز سوال تون در مورد عروس هلندي را بايد در تاپيك مخصوص خودش بپرسيد ...
    هفت دانه را معمولا به قناري ميدن اما براي كاكتيل هم ضرر نداره ولي نبايد زياد بدي مثلا دو روز در هفته را در نظر بگير از صبح بريز تا شب بعد بردار و همون ارزن و تخم كتان بذار
    اگر خواستي چيزي اضافه تر بدي مي توني كافيشه و شاهدانه را به رژيمش اضافه كني و در ضمن از دادن ميو ه و سبزي هم غافل نشو
    اما در مورد كاسكو .. هفت دانه براي طوطي خاكستري خيلي ريزه اگر بذاري استقبال نمي كنه.. مي توني از بسته هاي ويتاكرافت استفاده كني كه مخصوص طوطي خاكستري است

کاربر ساده

شماره عضویت
    2699
    نقل قول نوشته اصلی توسط shikra نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز

لطفا بگيد چند وقته طوطي را آورديد خانه
    در پست دوم نوشتنيد كه در نمي ره ، قار نميزنه ، فرار هم نمي كنه از دست هم غذا ميگيره ولي گاهي اوقات پف ميكنه و تق و توق ميكنه ؟ درسته
    به نظر مياد طوطيتون تا حدودي رام هست يعني نيمه رام هست اگر خودتون رامش كرديد نشان ميده كه بايد بيشتر باهاش كار كنيد اگر نه
    اين عكس العملي كه ميگيد شبيه طوطي هايي است كه تازه صاحبشون را عوض كردند و يه مدتي غريبي مي كنند
    توصيه هايي كه دوستان كردند را انجام بديد و بهش محبت كنيد تا باهاتون آشنا بشه ممكنه كمي زمان ببره :smile (77):.....اما درست ميشه :smile (3):
    آيا روي دست مياد؟*
    من حولوحوش ۱ ماه و ۳ هفتست که اوردمش،صاحب هم نداشته، ببینید در نمیره غار هم نمیزنه در هر دو حالت چه دستم غذا باشه چه نباشه میمونه سر جاش،اما موقعی که غذا دستم نباشه پف می*کنه،الان اینطوری شده اولش که هم در میرفت هم غار میزد،اما الان می*شینه سر جاش و پف می*کنه و حالت تهاجمی میگیره،موقعی که تو حالت پف وقتی* اسباب بازی یا غذا بش میدم زودی از حالت تهاجمی در میادو از دستم میگیره و تقّ تقّ می*زنه،می*خوام ببینم یعنی* تا اینجا خوب جلو اومدم تونستم کمی* اعتمادشو جلب کنم؟نشونهٔ خوبیه؟نه رو دست هم که نمیاد دیگه

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezak نمایش پست ها
    من حولوحوش ۱ ماه و ۳ هفتست که اوردمش،صاحب هم نداشته، ببینید در نمیره غار هم نمیزنه در هر دو حالت چه دستم غذا باشه چه نباشه میمونه سر جاش،اما موقعی که غذا دستم نباشه پف می*کنه،الان اینطوری شده اولش که هم در میرفت هم غار میزد،اما الان می*شینه سر جاش و پف می*کنه و حالت تهاجمی میگیره،موقعی که تو حالت پف وقتی* اسباب بازی یا غذا بش میدم زودی از حالت تهاجمی در میادو از دستم میگیره و تقّ تقّ می*زنه،می*خوام ببینم یعنی* تا اینجا خوب جلو اومدم تونستم کمی* اعتمادشو جلب کنم؟نشونهٔ خوبیه؟نه رو دست هم که نمیاد دیگه

سلام
    معلومه كه پيشرفتت خوب بوده همينجور ادامه بده و هنوز خيلي جا داره كه باهاش كار بكني .... هر وقت كه كامل ترسش ازت ريخت مي توني از قفس بياري بيرون و تمرين روي دست آمدن را انجام بدي باهاش
    همچنان به غذا دادن و يا اسباب بازي دادن با دست ادامه بده بالاخره مي فهمه كه دوستي نه دشمن
    هر بار كه خوراكي بهش ميدي از يك واژه ثابت استفاده كن مثلا بگو "به به " بعدا هر وقت خوراكي بخواد اون را تكرار مي كنه هم اينكه وقتي اون را بشنوه مي فهمه كه اون واژه يعني خوراكي و خوراكي يعني دوستي .. اينطوري خيلي راحت شرطي ميشه

کاربرفعال

شماره عضویت
    2743
    نقل قول نوشته اصلی توسط shikra نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزيز سوال تون در مورد عروس هلندي را بايد در تاپيك مخصوص خودش بپرسيد ...
    هفت دانه را معمولا به قناري ميدن اما براي كاكتيل هم ضرر نداره ولي نبايد زياد بدي مثلا دو روز در هفته را در نظر بگير از صبح بريز تا شب بعد بردار و همون ارزن و تخم كتان بذار
    اگر خواستي چيزي اضافه تر بدي مي توني كافيشه و شاهدانه را به رژيمش اضافه كني و در ضمن از دادن ميو ه و سبزي هم غافل نشو
    اما در مورد كاسكو .. هفت دانه براي طوطي خاكستري خيلي ريزه اگر بذاري استقبال نمي كنه.. مي توني از بسته هاي ويتاكرافت استفاده كني كه مخصوص طوطي خاكستري است

دوست گرامی.
    من ۸ دانه از مارک تریل گرفتم و روش هم نوشته برای طوطی. حق با شماست.ریز هست اما خاکستری من میخوره. روی جعبأه آاش هم عکس طوطی رو کشیده، خاکستری من هم میخوره غیر از ۲ دونه آاش باقی رو میخوره،، آیا به نظرتون مظر هست؟؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9

دوست گرامی.
    من ۸ دانه از مارک تریل گرفتم و روش هم نوشته برای طوطی. حق با شماست.ریز هست اما خاکستری من میخوره. روی جعبأه آاش هم عکس طوطی رو کشیده، خاکستری من هم میخوره غیر از ۲ دونه آاش باقی رو میخوره،، آیا به نظرتون مظر هست؟؟
    سلام
    اين چيزي كه اينجا به اسم هفت تخمه ميفروشند شامل دانه هاي بسيار ريزي است ريز تر از اون دانه اي كه شما ميگي
    ويتاكرافتي كه من معرفي كردم هم توش دانه ريز داره و طوطي من هم ميخوره روي بسته اش هم عكس طوطي است ريز ترين دانه اي كه توش هست اندازه شاهدانه يا ارزن هست

اما اين هفت دانه اي كه اينجا توي پرنده فروشي ها به صورت باز و كيلويي ميفرشند دانه هاش از اون هم ريز تر است براي نوك قناري ، سهره ها و فنچ مناسبه درشت ترينش كافيشه يا كافيچه است براي همين گفتم كه براي طوطي خاكستري مناسب نيست
    معمولا توش تخم كاهو،*تخم ترب ، تخم شلغم ، تخم گشنيز و برخي چيزهاي ديگه به اضافه ،*كافيشه ، ارزن ،*تخم كتان و شاهدانه است توي اين تركيبي كه گفتم كافيشه و ارزن و تخم كتان و شاهدانه از بقيه درشت تر است حالا شما خودت حدس بزن اون يكي ها چه قدر است
    بعد هم دوست خوبم من نگفتم مضر هست گفتم مناسب نوك طوطي طفلكي نيست برخي دانه هايي كه در تركيب هفت دانه رايج در اينجا هست اندازه اش به اندازه يك نقطه هست كه شما با خودكار روي كاغذ بكشي .....:smile (91):
    ویرایش توسط Shikra : 14th September 2010 در ساعت 12:25 AM

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali133 نمایش پست ها
    سلام.چند وقت پیش از پرنده فروشی 1 سری دونه خریدم برای عروسم که بهش میگفتن هفت دانه میخواستم نظر شما رو در موردش بدونم که ایا ضرری نداره براش؟همچنین برای کاسکو هم خوشحال میشم نظرتون رو بدونم

با سلام

دوست عزیز همانطور که عزیزان فرمودند مشکل هفت تخم صرفا اندازه ریز اونهاست که بعضا کاسکو ها نمیخورند ولی اگر علاقه مند باشن ضرری نداره (فقط اگر با علاقه میخوره نباید زیاد در اختیارش بزارید)

دوست گرامی.
    با سلام

دوست عزیز مصرف مواد خوراکی کارخانه ای که عکس طوطی های بزرگ جثه(که عموما حتما عکس کاسکو رو هم میزارن) روشون کشیده شده ، اگر از مارک معتبر باشه برای کاسکو بلامانع هست ولی تا حد امکان بجای دانه های مخلوط آماده سعی کنید خودتون دانه ها شو بخرید و اونها رو با هم مخلوط کنید که مطمئن تره..

موفق باشید

صفحه 153 از 1238 نخستنخست ... 531031341351361371381391401411421431441451461471481491501511521531541551561571581591601611621631641651661671681691701711722032536531153 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)