کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    نقل قول نوشته اصلی توسط p0licce نمایش پست ها
    با وضعیتی که گفتین طوطی من روز آول سالم بوده،، باید برم دنبال دلیلش. ببینم این انگلها چی* هستن، از کجا میان، و چه مدت زمان میخوان.
    کاره شما برای پیدا کرد منشا خیلی خوبه اما ..وقتی شما یک طوطی از پرنده فروشی میخری و گارانتی نداره...........دیگه کاری نمیتونی بکنی جز همین چکاپ های معمولی.

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    دوستان گرامی
    با کمال تأسف طوطی من هم طاقت نیاورد. و امروز از دست رفت. تا صبح حالش خوب بود، اما از ظهر به بعد تحلیل رفت و دیگه نتونستیم کمکش کنیم.
    این بیش از اندازه سخته.. اصلا باورم نمی*شه اینجوری شده باش. اصلا نمیتونم جای خالی* شو تحمل کنم. باید جایگزینش کنم، دارم دیوونه میشم.
    فردا میرم یکی* دیگه میخرم. کسی* میتونه کمکم کنه که چطور یکی* دیگه انتخاب کنم، که (کرم) انگل نداشته باشه؟؟؟ من خیلی* مواظبش بودم، مطمئنم از خونهٔ من انگل نگرفته از قبل داشته، حالا چطوری یکی* رو انتخاب کنم که انگل نداشته باشه؟ مریظ نباشه. کسی* راهنمایی داره؟
    رضا جان متاسفم که مارچی رو از دست دادی ناراحت نباش شاید خواست خدا باشه :smile (105):
    شما اگه خواستی دوباره طوطی بخری اگه میخوای واقعا سالم باشه اینا رو توجه کن:
    1. از مدفوعش خاطر جمع شو این قضیه هم مثل خرید ماره یه سری چیزا باید جلو چشمت انجام بشه مثل غذا خوردن و مدفوع مدفوعش کاملا طبیعی باشه و طبیعی غذا بخوره
    2.توجه کامل به نکات خلاصشو میگم ولی جامع تر برو تو وبلاگ
    آقا سهیل :
    طوطی پرهاش کامل مرتب باشه -پس سرش پف نکرده باشه کلا پف کردن زیاد و بیهوده نشانه ی بیماریه -خودشو بیش از حد نخارونه و خاروندن نرمال نشانه ی سلامت طوطیه -چشم در حالت نرمال باشه و دورش متورم نباشه دور بینی آبکی نباشه و سوراخ های دماغش صاف و تر تمیز باشه -پاها و ناخونها رو ببین روی نوکش ترک ترک نباشه نوکشم صاف و تمیز باشه -مخرج و اطرافش تمیز باشه و دورش کثیف نباشه که نشانه ی انگل و اسهال و.........هست -طوطی با غرور روی یه نشیمنگاه بایسته و سینش روی نشیمنگاه نباشه که نشانه ی مریضیه -برای اطلاعات بهتر به مبلاگ آقا سهیل برو
    3.تو ایران پت شاپهایی هستن که 24 تا 72 ساعت وقت میدن طوطی رو به دامپزشک نشون بدی و از سلامت کاملش خاطر جمع بشی این بهترین روشه چون یه سری بیماریها هستن که معلوم نمیکنن و فقط موقع مرگ علائم نشون میدن پس حتما بعدش به دامپزشکی برو و از سلامتش با خبر شو و برگ سلامت بگیر ==شما نمیتونید طوطیه چشم طوسی یا دودیه روشن بخرید به این دلیل:

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    ای بابا چقدر بد چقدر طوطی خوشگلی بود خیلی ناراحت شدم بعد از هنرمندان این همت مظاعف شامل طوطی خاکستریها شده انگار.

دفعه دیگه خواستین طوطی خاکستری بخرین کمی سن بالاتر بخرین جوجه چشم سیاه نخر چشم دودی بهتره به خصوص جای شما که وحشی هم نیستن و پرورشی هستن مشکل رام شدن ندارن.
    شهرزاد عزیز شما که خودتون بهتر از بنده میدونید پرورش دهنده ها براشون نمیصرفه طوطی رو تا اون موقع غذا بدن چون موقع فروشش 5 ماهگی هست حالا باز شاید پرورش دهنده های ایرانی تا 8 ماهگی نگه دارن ولی اونجا کلا نه چون کلی طوطی مولد و جوجه دارن و به خاطر صرف کمتر هزینه و وقت 4 تا 5 ماهگی میفروشن پس سن بالاتر گیرشون نمیاد مگر به سختی یهویی گیرشون بیاد اونم چشم دودیه تیره یا که برن وحشی بخرن که باید رامش کنن دوستان هم میگن که وحشی تو امارانت گیر میاد
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    من نمی دونم دبی چجوری هست ولی همینکه پرورشی داره یعنی از ایران رو اصول تر هست در امریکا تا 72 ساعت اجازه می دن پرنده رو ببری دامپزشک همه آزمایشها رو بکنه برگ سلامت دامپزشک داد بگیریش و اگه نداد تا 72 ساعت تعویض می کنن. شما هم ببین اگه اینجوری هست ببر چکش کنن
    توئ ایران هم جاهایی هستن حتی اون کلاهبردار ترینش 24 ساعت رو میتونید باهاشون شرط کنید
    با وضعیتی که گفتین طوطی من روز آول سالم بوده،، باید برم دنبال دلیلش. ببینم این انگلها چی* هستن، از کجا میان، و چه مدت زمان میخوان.
    من شکم رو بقیه حیواناتته اونارو ببر دامپزشکی بررسیشون کنن ببینن انگل ندارن.
    در آخر هم پیشنهاد میکنم یکم استراحت کن تا از غم مارچی بیای بیرون بعد برو با اطلاعات کامل طوطی بخر

با تشکر
    آرین

کاربرفعال

شماره عضویت
    2743
    مرسی* دوستان گرامی از راهنماییهاتون.
    راستش من دیگه نمیتونم حتا ۱ دقیقه هم تحمل کنم، امروز عصر میرم یکی* دیگه میخرمم . چیزایی که گفتین واسه خرید یه طوتی خوب همش تو طوطی قبلی من وجود داشت. متاسفانه بعد از چند روز علایمش رو نشون داد. واسه همین بازم ۲ دل هستم.۳-۴ روز بعد از اینکه اومد خونه دیگه میوه نمیخورد. که من نمیدونستم که مکن انگل داشته باشه بعد از اینکه میوه نمیخورد، تا یک هفته مدفوعش سفت و مرتب بود، بعدش یهو ابکی شد، متاسفانه بد موقعی هم اینجوری شد، شبی که فرداش تعطیل بود. حالا ببینم عصر چی* گیرم میاد.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    دوستان گرامی
    با کمال تأسف طوطی من هم طاقت نیاورد. و امروز از دست رفت. تا صبح حالش خوب بود، اما از ظهر به بعد تحلیل رفت و دیگه نتونستیم کمکش کنیم.
    این بیش از اندازه سخته.. اصلا باورم نمی*شه اینجوری شده باش. اصلا نمیتونم جای خالی* شو تحمل کنم. باید جایگزینش کنم، دارم دیوونه میشم.
    فردا میرم یکی* دیگه میخرم. کسی* میتونه کمکم کنه که چطور یکی* دیگه انتخاب کنم، که (کرم) انگل نداشته باشه؟؟؟ من خیلی* مواظبش بودم، مطمئنم از خونهٔ من انگل نگرفته از قبل داشته، حالا چطوری یکی* رو انتخاب کنم که انگل نداشته باشه؟ مریظ نباشه. کسی* راهنمایی داره؟
    سلام
    خيلي متاسفم.ماروهم در غمتون شريك بدونيد.دوستان درست ميگن ايندفعه حتما يه چشم طوسي بگيريد.
    من فكر ميكردم كه پرورشيا حتي چشم سياهش احتمال مرگشون كم باشه.ولي الن فهميدم كه كلا خريد چشم سياه ريسكه.
    يه سوال:
    حتي اگه پرورشيا تو همون كشور هم بدنيا بيان
    بازم احتمال مرگشون زياده؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    راستش من دیگه نمیتونم حتا ۱ دقیقه هم تحمل کنم، امروز عصر میرم یکی* دیگه میخرمم . چیزایی که گفتین واسه خرید یه طوتی خوب همش تو طوطی قبلی من وجود داشت. متاسفانه بعد از چند روز علایمش رو نشون داد. واسه همین بازم ۲ دل هستم.۳-۴ روز بعد از اینکه اومد خونه دیگه میوه نمیخورد. که من نمیدونستم که مکن انگل داشته باشه بعد از اینکه میوه نمیخورد، تا یک هفته مدفوعش سفت و مرتب بود، بعدش یهو ابکی شد، متاسفانه بد موقعی هم اینجوری شد، شبی که فرداش تعطیل بود. حالا ببینم عصر چی* گیرم میاد.

ترس نداره دوست عزیز طوطی تو سن طوطی شما آمار مرگ و میرشون خیلی زیاد هست اگه بازم این سنی بخرین باید 70درصد باز احتمال مرگ رو بدین چون بدنشون مقاومت چندانی نداره.

یکم سن بالاتر بخر

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    با سلام

دوست عزیز در مورد تست سلامتی تا حدی حق با شماست و نمیشه در هنگام خرید با قاطعیت مطمئن بود ولی تا حد بسیار زیادی میتونید با دقت کردن در هنگام خرید ریسکش رو کمترکنید...

بحث دیگه ای که شهرزاد خانوم فرمودند هم بسیار مهمه ... سن کاسکو در تمام شرایط نگهداریش نقش مستقیم داره ... کاسکوها اصولاتا سن 18-20 ماهگی فوق العاده پرنده های حساسی هستند که هم ضریب ریسک بیمار شدنشون خیلی بالاست و هم غذایی خیلی حساسی دارند (اگر نوع غذا و مقدارش کمی تغییر کنه بعضا به فاجعه ختم میشه) ولی بر عکس در سن بالاتر از این (حدود 2 سالگی به بالا) جزء قوی ترین پرندگان هستند و بسیار مقاومند ... بنده هم توصیه میکنم اگر قصد خرید مجدد دارید هم بسیار دقت کنید و با صبر کاسکوی مورد نظرتون و انتخاب کنید و هم کاسکوی حدود 2 ساله بخرید (چشم خاکستری یا طوسی) ...

موفق باشید

کاربرفعال

شماره عضویت
    2743
    درود مجدّد
    یه مارچی دیگه به خونهٔ ما آمد. سنّ بالا گیر نیومد، نهایتش یه ۷ ماهه. حالتش که چشاش طوسی هستش. فلان که سر* حال و باحال و آروم. به من هم عادت کرده. فلان
    یه سوال
    آیا طوطی حالتی مثل جیش هم داره؟؟ چون این مدفوعش سفته، چند دقیقه بعد از مدفوع حالتی مثل جیش داره یعنی* آب ازش خارج می*شه.. شفاف شفاف. هیچ رنگی* یا قاطی نداره. به نظرتون نرمال هستش یا باز هم اسهال؟؟؟ دیگه از رسمون سیاه سفید میترسم. راهنمایی کنید لطفا و تجربیات رو در اختیارم بذارین مرسی*.

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    درود مجدّد
    یه مارچی دیگه به خونهٔ ما آمد. سنّ بالا گیر نیومد، نهایتش یه ۷ ماهه. حالتش که چشاش طوسی هستش. فلان که سر* حال و باحال و آروم. به من هم عادت کرده. فلان
    یه سوال
    آیا طوطی حالتی مثل جیش هم داره؟؟ چون این مدفوعش سفته، چند دقیقه بعد از مدفوع حالتی مثل جیش داره یعنی* آب ازش خارج می*شه.. شفاف شفاف. هیچ رنگی* یا قاطی نداره. به نظرتون نرمال هستش یا باز هم اسهال؟؟؟ دیگه از رسمون سیاه سفید میترسم. راهنمایی کنید لطفا و تجربیات رو در اختیارم بذارین مرسی*.
    با سلام

دوست عزیز

اولا مبارکتون باشه انشاا... که اینبار فقط خاطرات خوب براتون بمونه...

دوما ، جسارتا کاسکو در7 ماهگی چشماش طوسی نیست و مشکی (یا دودیه بسیار پر رنگه) -سن کاسکوی چشم طوسی بسته به مقدار غلظت رنگش بین 18 تا حدود 30 ماهگیست. این نوع تعیین سنی که بشما گفتن مختص پرنده فروشهاست که اصولا سن کاسکوها رو با صغر سنی اعلام میکنن ...

سوما ، نگران نباشید ، موردی که فرمودید کاملا درسته ... دفع ادرار هم با مدفوع انجام میشه و اگر مدفوعش آبکی باشه نشانه اسهاله والا جای نگرانی نداره

موفق باشید
    ویرایش توسط natsi : 13th September 2010 در ساعت 12:47 AM

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    درود مجدّد
    یه سوال
    مبارکت باشه رضا جان امیدوارم پیشش خوش و خرم باشی :smile (228):
    دوست گلم شما یه عکس بزار ازش برا تشخیص سن
    این یکی رامه دیگه ؟
    خوب سهیل جان گفتن اگه طوسی باشه چه سنی داره
    در اون مورد هم نگران نباش چون طوطی ها از ترس بعضی وقتا جیش میکنن یا مدفوع اگه معدشون خالی باشه و مدفوعشون رو کرده باشن دیگه چون معدشون خالیه فقط آب میدن بیرون که اون مشکلی نداره غیر از ترس بعضی اوقات هم همینطوری انجام میدن یکیش طوطیه خودم نشسته بود رو سرم جیش کرد چون وقتی رو دستم میاد بهش یاد دادم که مدفوعش رو بکنه هیچی اومد رو سرم :smile (164):از اونجایی هم که پرنده جایی رو که نشسته کثیف نمیکنه از این آبا ریخت رو شونم:smile (238): اصلا بو نمیداد ولی مجبورمون کرد بریم حموم :smile (217):

کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    درود مجدّد
    یه سوال
    دوست گلم مبارک باشه انشا الله که این یکی با شادی و خوشی همراه باشه.

در مورد ادرار دوستان کامل توضیح دادن......................در ضمن لا اقل تو ایران همه طوطی ها 7 الی 8 ماه دارن.:smile (136):

صفحه 151 از 1238 نخستنخست ... 511011321331341351361371381391401411421431441451461471481491501511521531541551561571581591601611621631641651661671681691702012516511151 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)