کاربر ساده

شماره عضویت
    79
    ماشالله اين دكتر ها كه هر كدوم يه چيزي ميگن ! اين دكتره كه من ديروز رفتم پيشش اصلا به طور كلي تمام كارهاي كه من براي طوطيم انجام داده بودم را برد زير سوال !
    :smile (153): بعد ميگفت كي گفته طوطي ها ميرن تو لك ! :smile (260): اگه پرشون بريزه حتما خودشون كندن :smile (238): خلاصه افكار ما را بهم ريخت رفت ! خلاصه كلام اينكه اينها هم مثل دكتر هاي طب كه ادمها را ويزيت ميكنند از روي تجربه هر كدومشون يه چيزي ميگن ولي البته بايد اينو در نظر گرفت كه يه نسخه براي همه كار نميكنه !

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRAN نمایش پست ها
    ماشالله اين دكتر ها كه هر كدوم يه چيزي ميگن ! اين دكتره كه من ديروز رفتم پيشش اصلا به طور كلي تمام كارهاي كه من براي طوطيم انجام داده بودم را برد زير سوال !
    :smile (153): بعد ميگفت كي گفته طوطي ها ميرن تو لك ! :smile (260): اگه پرشون بريزه حتما خودشون كندن :smile (238): خلاصه افكار ما را بهم ريخت رفت ! خلاصه كلام اينكه اينها هم مثل دكتر هاي طب كه ادمها را ويزيت ميكنند از روي تجربه هر كدومشون يه چيزي ميگن ولي البته بايد اينو در نظر گرفت كه يه نسخه براي همه كار نميكنه !
    دوست عزيز
    اگه اينجا بردي دكتر ديگه اين مسئله طبيعي است البته در ميان اونها هم دكترهاي خوب پيدا ميشن ( قصد جسارت كردن ندارم به هيچ عنوان) منتها اگر اطلاعاتمون كم باشه و بريم پيش دكتر چه طوري ميتونيم ثابت كنيم كه حرف اون دكتر اشتباه است مثلا من طوطيم مريض شده بردم دكتر راديوگرافي نوشته ...راديوگرافي كردم دكتر يك نگاهي مي كنه ميگه (*مثلا )*ريه عفونت داره .... من چه طوري مي تونم بگم حرفش درست هست يا درست نيست در حاليكه مي دونم در كشورهاي خارج وقتي ميخوان پرنده را راديوگرافي كنن حتما حتما حتما يك آرام بخش بهش ميزنن چون اگر كوچترين تكوني زير دستگاه بخوره عكس خراب ميشه و ديگه قابل تشخيص نيست اينجا مي بري راديو گرافي يك نفر (*كه معمولا صاحب پرنده هم هست )* پرنده را نگه ميداره حيوون هم كه هي تقلا مي كنه .....خب من چي مي تونم به دكتر بگم ؟*

بعضي حرفها واقعا غير منطقي است و با يك تفكر عاقلانه هم ميشه تشخيص داد كه درسته يا درست نيست حتي اگر دكتر هم نباشيم اما اطلاعاتمون را زياد كنيم ديگه هر حرفي را به راحتي قبول نمي كنيم

حالا فرض را بر اين را ميذاريم كه حرفهاي دكتري كه شما برديد درست بوده.......... ولي ديگه تو لك رفتن را همه مي دونن...... همه پرنده ها توي لك ميرن چه طوطي چه غيره حتي حيوانات ديگه هم اين ماجرا را با توجه به طبيعتشون دارند مثلا پستانداران خز و موهاي خود را در سال تعويض مي كنند خزندگان پوست ميندازن ... واقعا كه ديگه بعضي حرفها شاهكار است .... :smile (117):
    ویرایش توسط Shikra : 8th September 2010 در ساعت 05:22 PM

کاربر ساده

شماره عضویت
    79
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    دوست عزيز
    اينجا بردي دكتر ديگه اين مسئله طبيعي است البته در ميان اونها هم دكترهاي خوب پيدا ميشن ( قصد جسارت كردن ندارم به هيچ عنوان) منتها اگر اطلاعاتمون كم باشه و بريم پيش دكتر چه طوري ميتونيم ثابت كنيم كه حرف اون دكتر اشتباه است بعضي حرفها واقعا غير منطقي است و با يك تفكر عاقلانه هم ميشه تشخيص داد كه درسته يا درست نيست
    حالا فرض را بر اين را ميذاريم كه حرفهاي دكتري كه شما برديد درست بوده ولي ديگه تو لك رفتن را همه مي دونن...... همه پرنده ها توي لك ميرن چه طوطي چه غيره حتي حيوانات ديگه هم اين ماجرا را با توجه به طبيعتشون دارند مثلا پستادارندارن خز و موهاي خود را در سال تعويض مي كنند خزندگان پوست ميندازن ... واقعا كه ديگه بعضي حرفها شاهكار است .... :smile (117):

قرار نيست كه ما بشينيم با هر كدوم اين دكتر ها مناظره كنيم ! البته من نرفتم پيش اين بنده خدا كه ويزيت كنه فقط رفته بودم پانسيون ولي خوب مجبور بودم حرفهاشو هم گوش بدم ! به هر حال مهم نيست ! اطلاعات درست و غلط زيادي آدم ميشنوه و يا ميخونه خودمون كه به هر حال عقل داريم ميتونيم به راحتي سبك سنگين كنيم ببينيم چي براي طوطي خوبه چي بد ! :smile (81):

کاربر ساده

شماره عضویت
    79
    يه چيز خيلي جالب ديگه كه ميگفت اين بود كه هر هفته حموم بردن طوطي غلطه ! البته اين جور حموم كه ما ميبريم را ميگفت ! و ميگفت باعث مردن طوطي ميشه ! آخرش نگفت كه چه طوري بايد بره حموم ! اينقدر حرف تو حرف آمد :smile (99):

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    نقل قول نوشته اصلی توسط s-a-l-i-m نمایش پست ها
    من دیروز طوطیم رو اوردم بیرون و بالش رو هم کوتاه نکردم اخه گفتم بزار کمی پرواز کنه اعتمادش بیشتر شه به محیط...
    نزدیک 2 دقیقه طول کشید تا بیاد بیرون و تا امد بیرون یک کار زشت کرد و بعدش رفت زیره یک میز قایم شد و بیرون نمیومد منم که دیدم بعد یک مدت بیرون نمیاد رفتم نزدیکش و قفسش رو بهش نزدیک کردم تا بره تو اما تکون نخورد حتی با بادام زمینی که براش غش می کنه تکون نخورد..
    بعدش میز رو برداشتم ولی اون رفت بالای قفس و پرید رو تخت من و من هم اونجا با هزار زحمت بردمش تو قفس { بدون اینکه دست بهش بزنم }
    حالا خواستم بپرسم که بیا این حال بازم بیارمش بیرون یا نه ؟؟؟
    برای بالهاش هم رفتم یکجا ولی مرده گفت من رو بکشی کوتاش نمی کنم { چون میگفت نوکش خیلی قویه } حالا من موندم و کاسکو...
    سلیم جان تو کاسکوت مثل منه پس اینا رو گوش کن ببین برادر کاسکوت اگهخ پر ریزیش شروع نشده باشه پراش کوتاهه چون موقع واردتاتشون اینا رو پرهاشون رو میزنن که در نرن من چندین کاسکو دیدم پس دوستان از شماها بعیده با این حال که کاسکو دارین نمیدونید پراش از اول قیچیه برا درک بهترش به شاهپرهاش توجه کنید دو سه شاهپر سیاه که موازی با دمشه و تا انتهای دمش کشیده میشه طوطی هم وقتی وایمیسته اون دو رو رو هم میزاره برای تعادلش متاسفانه هنگام قاچاق پر های این حیوونکیا رو تا نصف همراه شاهپرها میزنن پس خیالت از پر راحت باشه برا بیرون آوردن باید دو ماه صبر کنی بعد سر قفس رو بکن تا بیاد رو بعد یه ماه که گذشت در رو باز کن که فک کنم تا اون موقع دیگه از قار افتاده دقیقا همین مشکلی که برات پیش اومده برا منم پیش اومده همون روزای اول که میاوردمش بیرون من کلا با بیرون آوردنش مشکلی نداشتم و راحت میزاشتمش تو اونم با سر قفس دیگه ای مثل مسافرتی که وقتی می کندمش طوطی راحت میومد روش بعد هم تا نشیمنگاه رو میدید می رفت تو الانم دستی شده فیلم و عکساش تو تایپیک معرفیش هست یه سر بزن هر مشکلی داشتی از بنده بپرس چون گوش ما به قار طوطی عادت داره
    دوستانی که راهنمایی میکنن به نظر من از روی تجربه ی شخصیشون نیست یا با طوطی های پرورشی کار کردن که اونا رامه خدایی هستن یا با این رنج سنی کار نکردن یا طوطی از قار افتاده خریدن یا............پس من که دارم ازش خوب هم نتیجه گرفتم بهت کمک میکنم خیالت هم جمع جمع باشه راهم غلط نیست امروز هم طوطیم سر داد....من که این راهنمایی ها رو میکنم با سه رنج سنی کاسکو وحشی کار کردم به همین خاطر هم میگم گوشم به قار عادت داره شما الان دو کار میکنی :
    1.تمرین غذا دادن به طوطی با دست
    2.جلوش بشین باهاش حرف بزن
    مورد یک رو توجه کن:
    شما احتمالا بادوم زمینی که ببری طرف طوطی دوراه داره یا میگیره پرت میکنه یا ازش فرار میکنه اولی بود ادامه به این کار بده و رو یه سری از بادوم ها سریش شو تا خود طوطی خسته بشه خودشم فرق بادوم زمینی ها ور حس میکنه ولی مورد دوم شد باز دو راه داری یکی که غذا رو یجور نزدیکش کنی مثلا بادوم رو یه خلال دندون فرو کنی توش بعد به طوطی نزدیک کنی راه دوم اینه که اگر مورد اول نشد دست ببری تو قفس که من مورد اول رو پیشنهاد میکنم بعدش تکرار سعی هم بکن دستت رو بهش نزدیک کنی و با دست بهش بدی
    بعد شما محبوب ترین غذاشو بزار جایزه و از زنجیره غذاییش حذف کن کم کم میگیره برا من بعد دو ماه بالاخره گرفت
    غذا رو وقی میگیره با زور میاد جلو حالا شما چکار کن غذا رو محکم بگیر تو دستت تا طوطی ازت نگیره و مجبور بشه تیکه تیکش کنه تا بچشه این همون غذای خوشمزست که از جیرش حذف شده باز هم مشکلی پیدا کردی من در خدمتتم
    قربانت
    آرین

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehran نمایش پست ها
    مهران جان یارو چیز چرتی گفته من یه دلیل علمی دارم
    تولک رفت پرندگان رو به پوست اندازیه مار تشبیه کنید
    مار هر چه از بچگی درمیاد پوست میندازه چون بزرگ میشه و اون پوست براش تنگ میشه بهتر بخوایم تشبیه کنیم لباس انسان
    خوب پرنده هم پرهای جوجگی و جوانیش رو هی باید بریزه اگه نریزه به نظرت اون پرهایی که ما از طوطی هامون قیچی میکنیم یعنی دیگه در نمیاد ؟ یعنی به گفته ی این دکتر ما با قیچی کردن پر طوطی پرواز رو برای همیشه ازشون میگیریم یا بهتر بگم طوطی وقتی جوجست با همون پرهاش بزرگ میشه نه دیگه
    خودت اینکاره ای داش مهران تقصیر هم نداری اینا چون یه مدرک دارن دیگه نمیشه بهشون حرفی زد
    مثلا بهش این حرف رو بزنی در جواب میگه :
    مگه تو دکتری؟
    مگه تو 4 سال درس خوندی؟
    من کارم اینه اونوقت تو میای رو حرفم حرف میزنی
    من که والا تا به این حال که کلی طوطی داشتم یه بار هم گذرم به دامپزشکی نیفتاده حتی برا سگهام خدا رو شکر
    انشااله که نمی افته اگرم بیفته میرم پیش دکترهای معروف که اکثرا دوستان میشناسن
    حموم کردن ما اشتباهه !!!!!!!
    دیگه این رو خودمونیم حرف مفت زده اکثر دوستان با تجربه همینطوری طوطیهاشون رو میبرن مشکلی پیش نیومده حالا به نظرت این دکتر راست میگه

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط gray_parrot نمایش پست ها
    سلیم جان تو کاسکوت مثل منه پس اینا رو گوش کن ببین برادر کاسکوت اگهخ پر ریزیش شروع نشده باشه پراش کوتاهه چون موقع واردتاتشون اینا رو پرهاشون رو میزنن که در نرن من چندین کاسکو دیدم پس دوستان از شماها بعیده با این حال که کاسکو دارین نمیدونید پراش از اول قیچیه برا درک بهترش به شاهپرهاش توجه کنید دو سه شاهپر سیاه که موازی با دمشه و تا انتهای دمش کشیده میشه طوطی هم وقتی وایمیسته اون دو رو رو هم میزاره برای تعادلش متاسفانه هنگام قاچاق پر های این حیوونکیا رو تا نصف همراه شاهپرها میزنن پس خیالت از پر راحت باشه برا بیرون آوردن باید دو ماه صبر کنی بعد سر قفس رو بکن تا بیاد رو بعد یه ماه که گذشت در رو باز کن که فک کنم تا اون موقع دیگه از قار افتاده دقیقا همین مشکلی که برات پیش اومده برا منم پیش اومده همون روزای اول که میاوردمش بیرون من کلا با بیرون آوردنش مشکلی نداشتم و راحت میزاشتمش تو اونم با سر قفس دیگه ای مثل مسافرتی که وقتی می کندمش طوطی راحت میومد روش بعد هم تا نشیمنگاه رو میدید می رفت تو الانم دستی شده فیلم و عکساش تو تایپیک معرفیش هست یه سر بزن هر مشکلی داشتی از بنده بپرس چون گوش ما به قار طوطی عادت داره
    دوستانی که راهنمایی میکنن به نظر من از روی تجربه ی شخصیشون نیست یا با طوطی های پرورشی کار کردن که اونا رامه خدایی هستن یا با این رنج سنی کار نکردن یا طوطی از قار افتاده خریدن یا............پس من که دارم ازش خوب هم نتیجه گرفتم بهت کمک میکنم خیالت هم جمع جمع باشه راهم غلط نیست امروز هم طوطیم سر داد....من که این راهنمایی ها رو میکنم با سه رنج سنی کاسکو وحشی کار کردم به همین خاطر هم میگم گوشم به قار عادت داره شما الان دو کار میکنی :
    1.تمرین غذا دادن به طوطی با دست
    2.جلوش بشین باهاش حرف بزن
    مورد یک رو توجه کن:
    شما احتمالا بادوم زمینی که ببری طرف طوطی دوراه داره یا میگیره پرت میکنه یا ازش فرار میکنه اولی بود ادامه به این کار بده و رو یه سری از بادوم ها سریش شو تا خود طوطی خسته بشه خودشم فرق بادوم زمینی ها ور حس میکنه ولی مورد دوم شد باز دو راه داری یکی که غذا رو یجور نزدیکش کنی مثلا بادوم رو یه خلال دندون فرو کنی توش بعد به طوطی نزدیک کنی راه دوم اینه که اگر مورد اول نشد دست ببری تو قفس که من مورد اول رو پیشنهاد میکنم بعدش تکرار سعی هم بکن دستت رو بهش نزدیک کنی و با دست بهش بدی
    بعد شما محبوب ترین غذاشو بزار جایزه و از زنجیره غذاییش حذف کن کم کم میگیره برا من بعد دو ماه بالاخره گرفت
    غذا رو وقی میگیره با زور میاد جلو حالا شما چکار کن غذا رو محکم بگیر تو دستت تا طوطی ازت نگیره و مجبور بشه تیکه تیکش کنه تا بچشه این همون غذای خوشمزست که از جیرش حذف شده باز هم مشکلی پیدا کردی من در خدمتتم
    قربانت
    آرین
    سلام دوست عزيز
    ممنون از اينكه اين طور با حوصله جواب بچه ها را ميديد
    اما در مورد كوتاه بودن بال بايد مطئن باشه كه بالش كوتاه است ... راهش هم اهموني است كه خودتون توصيه كرديد نگاه كردن به شاهپرهاش
    تيمنه من هم وحشي بود و از همين وارداتي ها كه ميگيد (*همشون بالهاشون كوتاه شده ) بالش كوتاه نشده بود كاملا تخت بود و دوست گرامي ام آقاي آژيده زحمت كشيدن و در خريدنش بهم كمك كردن بعد هم پرهاش را كوتاه كرديم
    پس همانطور كه خودتون هم گفتيد بهتره تجربه هاي شخصيمون را تعميم نديم
    اينكه با اطمينان ميگيد كه بال همه طوطي هاي وارداتي كوتاه شده است ممكنه براي همه طوطي ها صدق نكنه پس بهتره اين دوستمون مطمئن بشه كه پر پرنده اش كوتاه است و همانطور كه گفتيد به شاهپرش نگاه كنه

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    میلاد جان می شه به من بگی الان میشا تا چه حد رام شده؟

نقل قول نوشته اصلی توسط gray_parrot نمایش پست ها
    صبر کن از قار بیفته از دست غذا بگیره بعد راهنماییت میکنیم دیگه میلاد جان اگه این دو کار توش انجام بشه دیگه کار راحت تر میشه

چرا گیج شدی؟ تو هنوز به این مرحله نرسیدی پس فعلا براش تصمیمی نگیر .همون کاری که باید انجام بدی رو انجام بده .فعلا غذا دادن با دست .تونستی غذا بدی بهش ؟
    یعنی می خوای بشینی روبروش فقط نگاش کنی؟این میشه خود بخود دوست شدن .میلاد جان هرکی بخواد عجله کنه تو یکی نباید اینکارو انجام بدی چون نباید بهش استرس وارد کنی .از نظر من اولین کار همون غذا دادن با دسته .پس همینو فعلا روش تاکید کن .[/QUOTE]
    __________________________________________________ __________________________________________________ __________
    با من زياد خوب نيست و رفتارش با مادرمو ميگم.
    الان اصلا غار نميزنه ميذاره مامانم نوكشو لمس كنه و با دستش بازي ميكنه و ليس ميزنه.
    جديدا غذارو كامل ميگيره و خيلي آروم ميندازه و مثل قبل نيست و خيلي بهتر شده.
    فكر كنم تا هفته ديگه هم غذا بگيره.
    بيرون هم مياد با ما فيلم ميبينه و عاشق كارتون و تبليغاي انيميشنه و وقتي شروع ميشه مثل يه تيكه چوب خشك تلويزيون ميشه و ذوق ميكنه:smile (4):
    خب حالا بايد چيكار كنم؟:smile (228):
    راستي براي بيرون آوردن و تو بردنش هم هيچ مشكلي ندارم.
    ممنون

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    سلام دوستان
    ما تو خونمو پر از اين كنه هاي كبوتره.نميدونم ديديد يا نه.از حيات خلوتمون ميان.آخه اونجا پر از كبوتره.ميترسم برن تو تن نبات و ميشا.
    بنظر شما چيكارشون كنم؟
    ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ما تو خونمو پر از اين كنه هاي كبوتره.نميدونم ديديد يا نه.از حيات خلوتمون ميان.آخه اونجا پر از كبوتره.ميترسم برن تو تن نبات و ميشا.
    بنظر شما چيكارشون كنم؟
    ممنون

خیلی بده میلاد جان چیکارش کنی که پنجره هاتون رو طوری چیزی بکش یا کاری کن کبوترها برن نه تنها کنه همه جور بیماری با خودشون منتقل می کنن نیوکاسل هم که گل سر سبدشون هست با باد هم منتقل می شه

صفحه 143 از 1238 نخستنخست ... 43931241251261271281291301311321331341351361371381391401411421431441451461471481491501511521531541551561571581591601611621932436431143 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)