کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    نقل قول نوشته اصلی توسط natsi نمایش پست ها
    با سلام

شهرزاد عزیز کاملا حق با شماست....

روش چوب رو هم که آقا میفرمایند موقعی جواب میده که طوطی کاملا رام باشه چون ...

اولا اگر طوطی رام نباشه ،نمیشه با چوب رو هوا بلندش کرد و جابجاش کرد بدون اینکه پر بزنه و فرار کنه

دوما : مشکل بیشتر طوطی ها مخصوصا کاسکوها در روی دست آمدن اینه که از دست میترسند و اگر این مشکلشون حل بشه راههای روی دست آمدن بسیار راحتتر و بهتری هم هست.

با این توضیح اگر در این روش دستتون رو به هر نحوی به طوطی نزدیک کنید یا فرار میکنه و یا دست رو گاز میگیره....

پس دوستان بهتره در ابتدا مراحلی رو انجام بدن که ترس طوطی از دستشون بریزه و به اونها اعتماد کنن ....

موفق باشید
    مگه قراره طوطی کاملا رام نباشه ، موقعی که روی دست میاد ؟؟؟!!!:smile (29):

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزيز
    من الان گيج شدم.من الان بايد با ميشا چه تمرينايي بكنم؟
    بايد صبر كنم تا خود به خود باهام خوب بشه؟
    راهنمايي؟
    خيلي ممنون
    صبر کن از قار بیفته از دست غذا بگیره بعد راهنماییت میکنیم دیگه میلاد جان اگه این دو کار توش انجام بشه دیگه کار راحت تر میشه

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardi1234 نمایش پست ها
    مگه قراره طوطی کاملا رام نباشه ، موقعی که روی دست میاد ؟؟؟!!!:smile (29):
    آقا اردی به نظرمن در کاسکو شما یه قدم باید بردارید تا پرنده هم یه قدم برمیداره آقا سهیل درست میگن طوطی وقتی ترسش از دست ریخت خودش میاد مثلا مال خودم گذاشتم ترسش بریزه دستمو میدادم از نواحیه مختلف گاز بگیره یا لمس کنه طوری که یه بار از همین چوب هم استفاده کردم اومد رو دست دیگه این طوطی ترسش گامل ریخته بعد یه هفته و به خودش باشه جز سر یا شونم جای دیگه ای رو نمی پسنده:smile (276):

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ايلخاني نمایش پست ها
    ببينيد دوست عزيز من هميشه گفتم كه زماني كه طوطي از دست غذا بگيره-جيغ نزنه و نترسه-سر هم بده رام يا tame شده اما روي دست آمدن خود به خود بوجود نمياد بلكه طوطي در اين زمينه بايد train بشه .....مربي هاي حيوانات هم عقيده دارن كه روي دست آمدن پرنده يك توروك يا همون trick هست كه بايد به پرنده آموخته بشه و اون رو شرطي كنيم.....شما بايد آموزش روي دست آوردن طوطي ها رو بخونيد و باهاش تمرين كنيد....همين الان بگم كه حد اقل 3 هفته طول ميكشه تا ياد بگيره....طوطي اون رو ياد گرفته كه زماني كه دست يا انگشتتون رو جلوي پاش مي بريد خود طوطي با ميل خودش(نه به زور) بياد روي دست شما.
    البته چوب رو اگر بصورت عمودي و حالت زدن بهشون نزديك كني مي ترسن اما اگر افقي و آرام جلوي پاشون بياري و كمي هم به پاشون نزديك كني احتمال زياد داره طوطي خودش بياد روي چوب....اتفاقا يكي از روشهاي متداول براي روي دست آوردن طوطي همين استفاده از چوب هست ....البته چوبي كه شبه چوب نشيمن داخل قفسش باشه......من تمامي طوطي هام رو از روزيلاي بد قلق گرفته تا كاسكو و شاه طوطي و مخصوصا آمازون كه خيلي ترسو هست با همين روش چوب آوردم روي دست ....قبلا مفصلا با تصوير يك ككاتيل بهتون ياد دادم كه چطور طي روزها طوطي رو بياريم روي چوب و هر بار دستمون رو به پاهاش نزديك كنيم و در آخر چوب رو حذف كنيم...من اين روش رو با عكسهايي كه از روزيلام گرفتم بهتون نشون ميدم اما دوستان عزيز فكر نكنيد كه يك روزه مي تونيد با اين روش طوطي رو روي دست بياريد .....حد اقل 2-3 هفته كار ميبره .
    به مراحل زير به ترتيب توجه كنيد .....شما بايد هر مرحله رو حد اقل 30-40 بار در روز و هر مرحله رو حد اقل 2-3 روز باهاش كار كنيد يعني اول مرحله 1 رو بايد 30-40 بار در روز كار كنيد و 3 روز ادامه بديد بعد مرحله 2 رو 30-40 بار در روز و باز 3 روز بعد.........
    من يادم رفت چوب رو دورتر از طوطي بگيرم و بعد عكس بگيرم..در مراحل اوليه بايد دستتون خيلي از طوطي دور باشه و ته چوب رو بگيريد كه طوطي نترسه بعد دستتون رو طي روزها بيشتر و بيشتر به طوطي نزديك كنيد و در آخر چوب رو زير دستتون مخفي كنيد و بعد چوب رو حذف كنيد:
    مرحله 1 :

[img].ir/files/sduilnbm27oxllusl81a.jpg[/img]

مرحله 2:

[img].ir/files/x9gma2izn3khdgypd0mi.jpg[/img]

مرحله 3:

[img].ir/files/3cj6yko3xry26o6maaq2.jpg[/img]

مرحله 4:

[img].ir/files/vip7xn002e3rletlq767.jpg[/img]

مرحله 5:

[img].ir/files/5vcuq872ll5j15dlpjpa.jpg[/img]

مرحله 6:

[img].ir/files/iz3ao90suq81glt7k8wg.jpg[/img]

مرحله 7:

[img].ir/files/yxp2ru3h8s2n9mw27eeg.jpg[/img]

مرحله 8:

[img].ir/files/7sib2a0l1sqpg8b3762e.jpg[/img]

مرحله 9:

[img].ir/files/mhp53wdyujee1x5gyl00.jpg[/img]
    آقای مرسی از توضیحاته کاملتون .روشه خوبیه . تو بعضی از کلیپا دیدم که همینطور عمل می کنن. من خواهش می کنم برای اینکه تاپیک استپ آپ تو بخش آموزش تکمیل بشه شما هم تجربه خودتون رو مرحله به مرحله توضیح بدین .چون عکسم هست خیلی بهتره .البته اینجا هم همه می تونن استفاده کنن ولی می خوام اونجا موندگار باشه .چون واسه بچه ها که عضو سایت میشن ممکنه سخت باشه که دنباله مطالبه خاصی باشن .مرسی
    نقل قول نوشته اصلی توسط natsi نمایش پست ها
    با سلام

شهرزاد عزیز کاملا حق با شماست....

روش چوب رو هم که آقا میفرمایند موقعی جواب میده که طوطی کاملا رام باشه چون ...

اولا اگر طوطی رام نباشه ،نمیشه با چوب رو هوا بلندش کرد و جابجاش کرد بدون اینکه پر بزنه و فرار کنه

دوما : مشکل بیشتر طوطی ها مخصوصا کاسکوها در روی دست آمدن اینه که از دست میترسند و اگر این مشکلشون حل بشه راههای روی دست آمدن بسیار راحتتر و بهتری هم هست.

با این توضیح اگر در این روش دستتون رو به هر نحوی به طوطی نزدیک کنید یا فرار میکنه و یا دست رو گاز میگیره....

پس دوستان بهتره در ابتدا مراحلی رو انجام بدن که ترس طوطی از دستشون بریزه و به اونها اعتماد کنن ....

موفق باشید
    سلام .منم با نظرش موافقم ولی واسه طوطی هایی که از چوب می ترسن .
    اینم نظر شماست که وقتی از چوب استفاده میشه که طوطی کاملا رام باشه .
    طوطیه منم رامه ولی میترسه و فقط چوب نشیمن خودش رو قبول داره .من براش یه چوب نشیمن خریدم که دقیقا مثل معرفیه اسباب بازی اونو بهش معرفی کردم .الان دیگه ازش نمی ترسه .
    دلیل اولتون :قرار نیست طوطی بال بزنه و بپره چون باید قبل هر کاری اول پراش کوتاه شه و قرار هم نیست خیلی جابجا بشه .روزای اول باید برای چند ثانیه بلندش کرد(تو یه فاصله کم از نشیمنگاهش که نترسه) و دوباره گذاشت سرجاش و بهش جایزه داد .معمولا هم بهتره از چوب در مواقعی استفاده بشه که طوطی داخل قفسه و هنوز بیرون نیومده (یعنی صاحبش نتونسته بیاردش بیرون ).وقتی که بیرون از قفس باشه بدون چوب هم میشه طوطی رو آورد روی دست .
    دلیل دومتون :خوب اینم که قبلا گفته شده تا ترس طوطی از دست نریزه نباید مرحله استپ آپ رو شروع کرد .بخاطر همین ما اول از همه می گیم باید با دست به طوطی غذا داد حتی شده برای یک ماه تا هم طوطی بدست عادت کنه هم صاحبش ترسش از گاز گرفتنه طوطی کم بشه .بله اینجوری این مرحله راحتر اتفاق میوفته .مطمئن باشید آقای هم تو این روشی که گفتن این مرحله رو طی کردن.
    ولی استفاده از چوب اونقدر ها هم که شما می گید بد نیست من خودم تو بیشتر موارد دیدم که از چوب استفاده می کنن واسه طوطی های وحشی .میشه از چوب نشیمن خود طوطی استفاده کرد که از قبل باهاش آشنایی داره .
    ولی اصلا این مهم نیست .چه از چوب استفاده بشه چه استفاده نشه مرحله استپ آپ انجام میشه .هم با چوب میشه هم بدون چوب .من رو هیچکدوم تاکید نمی کنم این بستگی به خود فرد و طوطیش داره .یه طوطی ممکنه بترسه یکی ممکنه نترسه .هر کی دید طوطیش ترسیده چوبو بذاره کنار با دست تلاش کنه .مطمئنا اگه مراحل قبل از روی دست آوردن رو درست انجام داده باشه (غذا دادن با دست )طوطی خیلی راحتر روی دست میاد.
    اگه شما هم تجربه ای دارین .. خواهش می کنم تو تاپیک استپ آپ تو یه پست حتما توضیح بدین .مرحله به مرحله (اگه با عکس یا فیلم هم باشه که چه بهتر ).می خوام اون بخش با توضیحاته افراد با تجربه هم پر بشه علاوه بر ترجمه و کلیپهایی که گذاشته میشه .مرسی .اینجوری بچه ها از هر روشی که به نظرشون راحت تر میاد استفاده می کنن و دیگه مثله میلاد گیج نمی شن .

نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزيز
    من الان گيج شدم.من الان بايد با ميشا چه تمرينايي بكنم؟
    بايد صبر كنم تا خود به خود باهام خوب بشه؟
    راهنمايي؟
    خيلي ممنون
    چرا گیج شدی؟ تو هنوز به این مرحله نرسیدی پس فعلا براش تصمیمی نگیر .همون کاری که باید انجام بدی رو انجام بده .فعلا غذا دادن با دست .تونستی غذا بدی بهش ؟
    یعنی می خوای بشینی روبروش فقط نگاش کنی؟این میشه خود بخود دوست شدن .میلاد جان هرکی بخواد عجله کنه تو یکی نباید اینکارو انجام بدی چون نباید بهش استرس وارد کنی .از نظر من اولین کار همون غذا دادن با دسته .پس همینو فعلا روش تاکید کن .

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    طوطیه منم رامه ولی میترسه و فقط چوب نشیمن خودش رو قبول داره .من براش یه چوب نشیمن خریدم که دقیقا مثل معرفیه اسباب بازی اونو بهش معرفی کردم .الان دیگه ازش نمی ترسه .
    دلیل اولتون :قرار نیست طوطی بال بزنه و بپره چون باید قبل هر کاری اول پراش کوتاه شه و قرار هم نیست خیلی جابجا بشه .روزای اول باید برای چند ثانیه بلندش کرد(تو یه فاصله کم از نشیمنگاهش که نترسه) و دوباره گذاشت سرجاش و بهش جایزه داد .معمولا هم بهتره از چوب در مواقعی استفاده بشه که طوطی داخل قفسه و هنوز بیرون نیومده (یعنی صاحبش نتونسته بیاردش بیرون ).وقتی که بیرون از قفس باشه بدون چوب هم میشه طوطی رو آورد روی دست .
    دلیل دومتون :خوب اینم که قبلا گفته شده تا ترس طوطی از دست نریزه نباید مرحله استپ آپ رو شروع کرد .بخاطر همین ما اول از همه می گیم باید با دست به طوطی غذا داد حتی شده برای یک ماه تا هم طوطی بدست عادت کنه هم صاحبش ترسش از گاز گرفتنه طوطی کم بشه .بله اینجوری این مرحله راحتر اتفاق میوفته .مطمئن باشید آقای هم تو این روشی که گفتن این مرحله رو طی کردن.
    ولی استفاده از چوب اونقدر ها هم که شما می گید بد نیست من خودم تو بیشتر موارد دیدم که از چوب استفاده می کنن واسه طوطی های وحشی .میشه از چوب نشیمن خود طوطی استفاده کرد که از قبل باهاش آشنایی داره .
    ولی اصلا این مهم نیست .چه از چوب استفاده بشه چه استفاده نشه مرحله استپ آپ انجام میشه .هم با چوب میشه هم بدون چوب .من رو هیچکدوم تاکید نمی کنم این بستگی به خود فرد و طوطیش داره .یه طوطی ممکنه بترسه یکی ممکنه نترسه .هر کی دید طوطیش ترسیده چوبو بذاره کنار با دست تلاش کنه .مطمئنا اگه مراحل قبل از روی دست آوردن رو درست انجام داده باشه (غذا دادن با دست )طوطی خیلی راحتر روی دست میاد.
    اگه شما هم تجربه ای دارین .. خواهش می کنم تو تاپیک استپ آپ تو یه پست حتما توضیح بدین .مرحله به مرحله (اگه با عکس یا فیلم هم باشه که چه بهتر ).می خوام اون بخش با توضیحاته افراد با تجربه هم پر بشه علاوه بر ترجمه و کلیپهایی که گذاشته میشه .مرسی .اینجوری بچه ها از هر روشی که به نظرشون راحت تر میاد استفاده می کنن و دیگه مثله میلاد گیج نمی شن .
    :smile (244):.........................

کاربرفعال

شماره عضویت
    2743

کمک

درود
    من قبلاً در مبحث معرفی طوطی اعضا در مورد خاکستریم نوشتم، الان ۲ هفته می*شه که دارمش، ۴ ماهشه، تا ۳ روز اول میوه میخورد، اما از اون به بعد دیگه نمیخوره، من تخمشو کم کردم، و بیشتر براش میوه میزارم اما نمیخوره، بعضی*وقتا هم تک* میزنه میوه تکه پاره میکنه میریزه دور؟ الان شدیدا لاغر شده، دیگه دارم میترسم از این همه لاغری،، روزی که خریدمش خیلی* چاق بود،
    چیکار کنم؟ کما کان به رفتارم کم کردن تخمه و ازدیاد میوه ادامه بدم یا فعلا تخمشو زیاد کنم تا دوباره چاق بشه؟؟؟
    خیلی* باحاله، رو دست میاد، به حرفم گوش میده تو خونه دنبالم راه میاد،از سر کار که میام به استقبالم میاد گردن میده، پیشم میشینه، میخوابه، همه کاری میکنه فقط این میوه نخردنش منو کشته. براش لوبیا سبز، ذرت کوچیک یا بیبی* کورن، انگور، خرما، سیب، گلابی، هویچ، کاهو، کلم برگ ،بروکلی گذاشتم، اما نمیخوره باهاش بازی میکنه بعضی* وقتا تکه میکنه میریزه دور. یا هم اصلا دست نمیزانه،، از دستم هم میگیره میوه رو، تکه میکنه میریزه زمین
    دیروز رفتم غذای میکس طوطی trill براش خریدم که از این به بعد به جای تخمه از اون بهش بدم.
    یکی* راهنمأیم کنه قبل از اینکه از دست بره، مرسی*.

کاربرفعال

شماره عضویت
    2743
    در ضمن، مطالب این تاپیک به ۱۴۰ صفحه رسیده، راستش من ۱۸ صفحشو خوندم خسته شدم، چیزی هم دستگیرم نشد زیاد،، فکر نمی*کنین بهتر باشه که دسته بندی کنین مطالب رو؟؟؟ واسه من تازه وارد یا هر کس دیگه عمرا اگه ۱۴۰ صفحه قابل خوندن باشه.

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    نقل قول نوشته اصلی توسط p0licce نمایش پست ها

درود
    من قبلاً در مبحث معرفی طوطی اعضا در مورد خاکستریم نوشتم، الان ۲ هفته می*شه که دارمش، ۴ ماهشه، تا ۳ روز اول میوه میخورد، اما از اون به بعد دیگه نمیخوره، من تخمشو کم کردم، و بیشتر براش میوه میزارم اما نمیخوره، بعضی*وقتا هم تک* میزنه میوه تکه پاره میکنه میریزه دور؟ الان شدیدا لاغر شده، دیگه دارم میترسم از این همه لاغری،، روزی که خریدمش خیلی* چاق بود،
    چیکار کنم؟ کما کان به رفتارم کم کردن تخمه و ازدیاد میوه ادامه بدم یا فعلا تخمشو زیاد کنم تا دوباره چاق بشه؟؟؟
    خیلی* باحاله، رو دست میاد، به حرفم گوش میده تو خونه دنبالم راه میاد،از سر کار که میام به استقبالم میاد گردن میده، پیشم میشینه، میخوابه، همه کاری میکنه فقط این میوه نخردنش منو کشته. براش لوبیا سبز، ذرت کوچیک یا بیبی* کورن، انگور، خرما، سیب، گلابی، هویچ، کاهو، کلم برگ ،بروکلی گذاشتم، اما نمیخوره باهاش بازی میکنه بعضی* وقتا تکه میکنه میریزه دور. یا هم اصلا دست نمیزانه،، از دستم هم میگیره میوه رو، تکه میکنه میریزه زمین
    دیروز رفتم غذای میکس طوطی trill براش خریدم که از این به بعد به جای تخمه از اون بهش بدم.
    یکی* راهنمأیم کنه قبل از اینکه از دست بره، مرسی*.
    دوست عزیز نگران نباش کاسکوی من هم اینطوری بود اوایل هرچی بهش می دادم تیکه می کرد و می ریخت کف قفسش و من هم مثل شما نگران بودم که نکنه بلایی سرش بیاید ولی بعد از یک ماه شروع به خوردن کرد . حالا که طوطی شما اینقدر رام است سعی کنید با دست بهش غذا و میوه بدهید اگر انداخت زمین خسته نشوید دوباره این کار را تکرار کنید تا بخوره مطمئن باشید که می خوره .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    2564
    من دیروز طوطیم رو اوردم بیرون و بالش رو هم کوتاه نکردم اخه گفتم بزار کمی پرواز کنه اعتمادش بیشتر شه به محیط...
    نزدیک 2 دقیقه طول کشید تا بیاد بیرون و تا امد بیرون یک کار زشت کرد و بعدش رفت زیره یک میز قایم شد و بیرون نمیومد منم که دیدم بعد یک مدت بیرون نمیاد رفتم نزدیکش و قفسش رو بهش نزدیک کردم تا بره تو اما تکون نخورد حتی با بادام زمینی که براش غش می کنه تکون نخورد..
    بعدش میز رو برداشتم ولی اون رفت بالای قفس و پرید رو تخت من و من هم اونجا با هزار زحمت بردمش تو قفس { بدون اینکه دست بهش بزنم }
    حالا خواستم بپرسم که بیا این حال بازم بیارمش بیرون یا نه ؟؟؟
    برای بالهاش هم رفتم یکجا ولی مرده گفت من رو بکشی کوتاش نمی کنم { چون میگفت نوکش خیلی قویه } حالا من موندم و کاسکو...

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها

.
    با سلام

خیلی ممنون از توجهتون ...

بنده چند نکته رو عرض کنم...

در زمینه چوب نشیمن که فرمودید بنده باز هم عرض میکنم طوطی وقتی به راحتی روی چوب معلق در هوا میشینه و تکون نمیخوره که کاملا رام باشه (منظور بنده این نبود که حتا باید چوبخیلی جابجا بشه و یا اینکه پرنده پرواز میکنه که باکوتاه شدن پرش مشکل حل بشه --شما حتی اگر خود نشیمن گاه داخل قفس رو هم یکم تکون بدید طوطی یا به دیواره قفس پناه میبه و یا میپره کف قفس) و طوطی که به اون میزان رام باشه دیگه از دست نمیترسه که احتیاج باشه شما با کمک چوب ،دستتون رو بهش بشناسونید (این روشی که آقا فرمودند در کتا که دربارش صحبت شده ، برای آشنایی طوطی با دست و کمکردن ترسش از دست صاحبش مطرح شده)

یک نکته مهم هم اینه که روش رام کردن و دستی کردن گونه های مختلف طوطی سانان کاملا با هم متفاوته و چون این روش رو ایشون در تاپیک کاسکوها مطرح کردند بنده جسارتا مخالفت کردم وگرنه این روش در بعضی از طوطی سانان (مخصوصا طوطی های کوچک و کاکاتو کوچک) جزء بهترین روشهاست.... پس نمیشه یه نسخه رو برای تمام انواع طوطی ها (و حتی تمام طوطی های یک گونه نوشت)

نکته بعدی هم اینکه چون در این گونه موارد افراد با تجربه تر مطالب رو برای افراد تازه کار تر مینویسند بنظر من باید روشهای معمولتر ، همراه با سختی ها و مشکلات پیش رو بیان بشه ... چون عموما در کلیپها و عکسهای آموزشی از حیوانات تربیت شده اسفاده میشه که برای افراد تازه کار انجام کارها به اون شکل ارائه شده تقریبا غیر ممکنه...(مثل عکسهایی که بنده از طوقی و ناتسی تو سایتها قرار میدم)

عزیزان میدونند که بنده هم روشهایی رو باعکسهای ناتسی بیان کردم(که اصولا برای مراحل بالاتر رام کردنه) ولی هیچ وقت اون روشها رو برای شروع کار پیشنهاد نکردم و اگر کسی در این زمینه از بنده سوالی هم پرسیده هیچ وقت بصورت کلی و عمومی جوابشون رو ندادم چون بسته به شرایط هر طوطی میشه راهکار برای رام کردنش ارائه کرد

در مورد گذاشتن مطلب و عکس هم حتما سر فرصت و بترتیب در آلبوم عکسهای ناتسی مطالبم رو مینویسم.....

موفق باشید

صفحه 141 از 1238 نخستنخست ... 41911221231241251261271281291301311321331341351361371381391401411421431441451461471481491501511521531541551561571581591601912416411141 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)