کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط سلطان آسمان نمایش پست ها
    تغيير عادت غذاييشون واقعا سخته و حتي به مرور هم سخت راضي ميشن تخمه رو بذارن كنار.اصلا به نظرتون حالا كه تو اسارت هستن بهتره تخمه بخورن يا به جاش انواع ميوه ها و جوانه ها در اختيارشون باشه؟
    در پستهاي قبلي جواب اين سوال شما رو دادم....بايد به مرور تخمه رو كم كرد و ديگر غذاها رو زياد..كاسكو بايد به اونجا برسه كه حد اكثر روزي 2 قاشق سر خالي تخمه براش كفايت كنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_hrb نمایش پست ها
    حرف شما کاملا درسته حالا برای روی دست اوردن باید چه روشی به کار برد ؟
    اکثر روش هایی که خوندم با چوب بوده! راهی وجود داره که ترسشو کم کنه؟ البته طوطی من بالغ و سخنگو هست.
    آقا آب پاكي رو رو دستت بريزم.....من چند سال پيش يك كونگو داشتم كه بسيار هم با من رفيق بود و بالاي 50 كلمه حرف ميزد اما چون يادش نداده بودم روي دستم نميومد.....خيلي مي ترسيد...با همين روش چوب، 3 هفته روزي نيم ساعت باهاش كار كردم و اول آوردمش روي چوب بعد دستم رو نزديك و نزديك كردم و كاسكو به مرور به دستم عادت كرد و بعد چوب رو حذف كردم و آوردمش روي دست....راستي يادم رفت بگم كه ((هر بار كه كاسكو مياد روي چوب بزارينش سر جاي قبليش و يك چيز خوشمزه به مقدار كم بهش بدين و بعد دوباره سيكل رو تكرار كنيد....كمي هم گرسنه بزاريدش(نگفتم خيلي گفتم كمي بعضي ها منو كتك نزنند به خاطر اين حرف) بهتر جواب ميگيريد چون گرسنشه و به خاطر گرفتن غذا از شما اطاعت ميكنه و كاري رو كه مي خواهيد انجام ميده.....والا اين شعار تمامي مربي هاي سيرك هست.....من سال 82 يك ماموريت كاري به ايتاليا داشتم اونجا رفتم سيرك خودم از مربي بعد از برنامه سوال كردم اون هم همين جمله رو گفت...والا بلا حرفم درسته گوش بدين تا نتيجه بگيريد.

نقل قول نوشته اصلی توسط gray_parrot نمایش پست ها
    دوستان من با یه ترفند طوطیم رو هم آوردم رو دست هم روشونم هم سرشو خاروندم اونم با سر قفس بعد سه ماه طوطی خودش به راحتی نمیومد که من این روش رو به کار بردم ولی چون طوطی یکم داشت از موقع خوابش میگذشت کسل شده بود منم مجبوری کردمش تو قفس دوباره فردا این کار رو میکنم و نتیجه اش رو اعلام میکنم

آقا بگو ببينيم ترفندت چيه....عكسها باز نميشن.....يه وقت به زور كاري رو انجام ندي ها.

نقل قول نوشته اصلی توسط purixima نمایش پست ها
    با سلام به عزیزان
    2هفته پیش اگه یادتون باشه من در فروم مطرح کردم که نوک کاسکوی من پوس پوست شده .پیشنهاد شد کلسیم بهش بدم که دادم ولی تاثیر نداشت .
    به پیشنهاد یکی از فامیل هامون که از قدیم انواع پرنده نگه می داشت این کار را انجام دادم گفتش روغن زیتون به مقدار خیلی کم اندازه نصف برنج به نوکش بمالم و من این کارو با توکل به خدا کردم. باورتون نمیشه الان 1هفته هست که هر 2روز 1بار روغن زیتون میمالم به نوکش .واقا معجزه کرده. نوکش صاف و براق و ضخیم شده
    منتظر نظرتون هستم:smile (127)::smile (95):
    درسته من هم شنيدم و ديدم كه اين كار رو مي كنند....خودم هم نمي دونم درسته يا غلطه.....در مورد پاها هم اگر پوست پوسته بشه همين كار رو مي كنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط yaser_ir57 نمایش پست ها
    سلام
    بعد از هفته ها تلاشو تداوم تمرین و گاز گرفته شدن و .. الان طوطیم اجازه میده نوکشو صورتشو گردنشو با انگشت نوازش کنم. بعد از هر دفعه که این اجازه رو بهم میده یه جایزه هم بهش میدم. ولی این اجازه همیشه با کراهت و عقب کشیدن خودشو بی میلی همراهه. اگه هم یه ذره انگشتم از کنار گوش و گردنش به سمت سرش یا بالش بره که دیگه سریع انگشتمو گاز می گیره. به نظرتون هر روز این نوازشا رو ادامه بدم تا یه روز دیگه این کار براش عادی بشه یا حالا که میبینم دوس نداره ادامه ندم؟:smile (260):
    كارت رو ادامه بده اما محربانتر و رفيقتر و آرامتر.

نقل قول نوشته اصلی توسط سلطان آسمان نمایش پست ها
    سلام،دوستان تو زمان پر ريزي طوطيهاي خاكستري،در كنار قطره مينرال و مولتي ويتامين،ميوه جات و سبزيجات،چه مواد غذايي ديگه اي تو رشد و كيفت پرهاي جديد تاثير ميذاره؟
    كلم بركلي و كرفس و كمي گردو و كف دريا و قطره مواد معدني(نه مولتي ويتامين)
    بايد حتما هر روز بهش بدي چون سرشار از كلسيم هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط natsi نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزيز ... بجز مواردي كه فرموديد بايد انواع دانه هاي مغذي ،حبوبات (مخصوصا نخود)،مواد غذايي حاويه ويتامينهاي سري b (مثل برنج و جو) و مواد حاويه كلسيم(مثل استخوان ران مرغ) به همراه بلوك معدني(يا ماسه هاي معدني) ميتونيد بهش بديد...
    دوست عزيز با حرفت موافقم به غير از برنج...برنج به دليل داشتن نشاسته زياد ، براي طوطي ها خوب نيست...من يه زماني ككاتيل داشتم برنج بهش زياد دادم مريض شد.....برعكس ميناي همه چيز خوار عاشق برنجه و چون راست و روده هست اشكالي نداره بهش برنج بديم اما طوطي نه.

موفق باشيد
    نقل قول نوشته اصلی توسط maloos نمایش پست ها
    سلام بچه ها دیروزکاسکوم عمرش رو داد بشما.حالم خیلی بد گرفتس. دیروز اونقد حالم خراب بود که مامنم چسبید بهم و اصرار کرد که بریم یکی دیگه بگیریم بیچاره اون ازمن خرابتر بودهی به من تسلی میداد. خلاصه رفتیم اما کسکوی خوب نبود مجبورا یه دونه مینا گرفتیم که فعلا فقط یه کلمه می حرفه...... ناراحتم....
    آقا اينقدر از اين تاوانها ما داديم كه خدا مي دونه....يه مدت كوتاهي اسنراحت كن و دوباره جسورانه تر شروع كن.

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط natsi نمایش پست ها
    با سلام

كاملا حق با شماست ... ولي همانطور كه شما هم فرموديد قطره هاي مولتي ويتامين مرغوب (اگر مخصوص طوطي سانان باشه) نياز پرنده رو در مورد ويتامينهاي a,d,e بر طرف ميكنه اما اصولا در مورد ويتامينهاي سري b نميتونند به تنهايي نياز پرنده رو تامين كنند بهمين خاطر يا بايد با مواد غذايي حاويه اين دسته تامين بشوند يا با ويتامينهاي سري b (ب كمپلكس)

موفق باشيد
    دوست عزيز يادت باشه دادن ويتامينهاي انساني خصوصا ب كمپلكس كه خيلي هم متداوله بين پرنده فروشها بسيار كار غلطي هست....كبد طوطي كبد انسان نيست كه تحمل فشار دوز ب كمپلكس انساني رو داشته باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط maloos نمایش پست ها
    سلام ممنون دوستان از ابراز محبتت تون. بیش تر از 40 روز بود که باهام بود موقع خرید پرجنوب و جوشترین بود که من انتخاب کردم. خیلی سالم و سر حال بود. علت مرگ خودم سه تا می دونم: 1- تازه شروع کرده بودم به تمرین غذا با دست ، از این بابت فک کنم استرس باعث دفع زیاده آب و عواقب اون شد 2- واسه تمرین غذا از تو چند روز متداول گردو وپسته استفاده کردم که واسش تازه گی داشت و احتمالا با سیستم گوارشش جور نشد 3- موقع تمرین ، از قفس بیرون بوده و دسترسی و فرصت کافی به آب نداشته که موجب عطش بعدی و بمترادف اون خردن زیاد آب و.... البته یه احتما کوچیک این و می دم که قبل مرضیش دو شب پی درپی کف دریا خورد! و شاید نمک موجود تو کف دریا موجب عطشش شد البته فکر می کنم سیستم طوطی بر خلاف بعضی از پرندگان با نمک مشکل نداشته باشه.
    2 روز آخر بی حال بود کمی هم اسهال داشت ،موقعی که بردم دکتر با آزمایش علتش رو غیر قارچی اعلام کرد و گفت خوب میشه ،آموکس کلاو تجویز کرد و حیونی هم از همون اول شروع کرد به خوردن همون شب یعنی شب آخر عسل هم قاطیه آبش کردم ولی فرداش ....
    (تو درمانگاه یه پرشین زیر عمل جراحی بود گربه ی بیچاره تمور معده و خونریزی معده داش که تموم کرد. و بیچاره تر از اون صاحبش و مامانه دختره که چه حاله زاری داشتن ....)
    الانم هرچی می خوام خودم رو بی خیال کنم و با مینا گرم بشم میبنم نمی تونم ،کاسکو یه چیز دیگس. قبلا هم مینا داشتم ،اون خیلی حرافتر از این بود این یکی فقط یه کلمه مینا رو میگه ، خودشم ماده اس اما سنش نسبت به مینا قبلیم خیلی کمتره.
    در هرصورت دوستان ممنون ار محبت و لطفتون نسبت به من.
    به جهت اطلاع شما بگم كه خير.....هيچكدوم از اينهايي كه شما ميگيد دليل مرگش نيست....نه دادن پسته و نه بيرون موندن و تشنه موندن و نه استرس....آقا طوطي شما بيماري ويروسي يا باكترياي داشته كه مرده....شايد هموني كه در 3 ماه اخير بسيار گريبون بچه هاي ديگه رو هم گرفته....اينجا تا به امروز هر كسي كاسكوي دم شكلاتي داشته به همين دليل مرده.....استرس و ترس زياد در جوجه ها باعث از غذا افتادن ميشه و طوطي كه غذا نخوره شايد 10-15 روز زنده بمونه...من خودم درگيرش شدم و ديدم كه داستان چي ميشه.

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    نقل قول نوشته اصلی توسط ايلخاني نمایش پست ها

آقا بگو ببينيم ترفندت چيه....عكسها باز نميشن.....يه وقت به زور كاري رو انجام ندي ها.
    جان روش خاصی نیست شما به معرفیه پرندهام برو یه عکس هست من به جای چوبتون از سر قفس استفاده کردم طوطی هم اومد رو شونم هم رو دستم
    نه بابا زور چیه اگه زوری بود که این بدبخت اینقدر رام نبود یه فیلم هم اونجا آپ کردم البته یکم طول میکشه میتونید ببینید که من چی میگم چون همه خیال کردن زوری آوردمش رو دست نه اتفاقا دست که هیچی ولش کنم جز سرم جای دیگه ای نمیشینه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    این ویتامین Bکه ناتسی عزیز گفتن انسانی نیست مولتی ویتامین پرندگان هست منم تازه برای عسل خریدم

مدل Avisol B

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    با سلام به دوستان و مدیران محترم

دربخش تغذیه توضیح دادید که بایستی هفته ای دو الی سه بار به مقدار کم ماست کم چرب به کاسکو بدهیم حالا می خواستم بدونم ماست را به چه صورت به کاسکو بدهم آیا باید توی آب حل کنم ؟ چون توی ظرفش که ریختم اصلا بهش توجهی نکرد.
    می تونین تو آبش هم حل کنین می تونین تو قاشق کوچک بریزین بگیرین جلوش تا هر چقدر که می تونه خودش بخوره. احتمالا هم دوست داره. یا بلال بپزین . تو 1 قاشق ماست کم چرب بغلطونش و با نخ آویزون کن به قفس که سرگرمی هم بشه.هفته ای یکبار هم کافی هست.

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط ايلخاني نمایش پست ها
    دوست عزيز يادت باشه دادن ويتامينهاي انساني خصوصا ب كمپلكس كه خيلي هم متداوله بين پرنده فروشها بسيار كار غلطي هست....كبد طوطي كبد انسان نيست كه تحمل فشار دوز ب كمپلكس انساني رو داشته باشه.
    با سلام

بنده در واقع درباره اهمیت ویتامینهای سری ب صحبت کردم و ذکر کردم که باید با مواد غذایی حاوی این سری ویتامینها تامین بشه ولی با صحبت شما هم موافق نیستم ....

چندسال پیش بنده به همراه چند تن از دوستان از مرکز تحقیقات علوم دامی در حال بررسیه روشهای درمان بیماریه نیوکاسل بودیم که نتیجه تحقیقات ما به اینجا رسید که بهترین راه مقابله با بیماری نیوکاسل ، پیشگیری است و بهترین راه پیشگیری هم استفاده از ویتامینهای سری ب است... تمرکز دوستان بنده در زمینه ماکیان بود و بنده برای طوطی سانان تحقیقات رو ادامه دادم ....

بر خلاف نظر جنابعالی ویتامینهای سری ب محلول در آب (حتی ویتامینهای ب کمپلکس انسانی) بهیچ وجه ضرری برای طوطی و کاسکو نداره ... فقط روش مصرفش مهمه ....

مطمئنا بعد از تامین مواد مورد نیاز پرنده از طریق مواد غذایی اگر ویتامینهای مخصوص پرندگان (از شرکتهای معتبر) باشه که بهترین گزینه است ....

ولی در نبود آن میشه از ب کمپلکس انسانی (ترجیحا مخصوص کودکان و نوزادان) هم استفاده کرد و هیچ مشکلی هم برای پرنده بوجود نمیاره ...

موردی که شما فرمودید در باره ویتامینهای ب محلول در چربی صحت داره ...

البته بنده تا بحال ندیدم که پرنده فروشی درباره ب کمپلکس نظر بده ولی اگر کسی اینکار رو کرده ،کاملا درست گفته.....

در مورد برنج هم بنده مقدار ذکر نکردم و منابع حاوی ویتامین ب رو نوشتم که در صورت نیاز برای عزیزان میتونم لیست کامل تری از مواد غذایی حاوی این سری ویتامین را خدمتتون ارائه بدم....

موفق باشید
    ویرایش توسط natsi : 7th September 2010 در ساعت 10:14 PM

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    این ویتامین bکه ناتسی عزیز گفتن انسانی نیست مولتی ویتامین پرندگان هست منم تازه برای عسل خریدم

مدل avisol b
    با سلام

ممنون از یاد آوری ، یکی از بهترین انواعش هم همینه ...

ولی چون بعضی از عزیزان امکان دسترسی به داروها و مکملهای معتبر ندارند بنده گزینه های جایگزین روهم نوشتم...

موفق باشید

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    من چوب رو به کل گذاشتم کنار دوست ندارم عصبیش کنم چون ماشالله پروازشم عالی شده بیایین خونمون فکر می کنین اومدین جنگل آفریقا یکهو می بینی از تو اتاق یک چیزی با پرواز اومد رو سرت. چوب و پاچه سفید که می بینه حتی صبر هم نمی کنه ببینه چیه پر می زنه می ره.

ولی رو دست می یاد رو شونه و سر هم میاد دیگه هم نمی ره پایین .طوطی اعتمادش که جلب شه خودش داوطلبانه می یاد رو دست. اصلا بزارینش رو زمین بدو بدو می یاد از پا مثل درخت می گیره می یاد بالا اینم حاصل نمی شه مگر با صبر
    با سلام

شهرزاد عزیز کاملا حق با شماست....

روش چوب رو هم که آقا میفرمایند موقعی جواب میده که طوطی کاملا رام باشه چون ...

اولا اگر طوطی رام نباشه ،نمیشه با چوب رو هوا بلندش کرد و جابجاش کرد بدون اینکه پر بزنه و فرار کنه

دوما : مشکل بیشتر طوطی ها مخصوصا کاسکوها در روی دست آمدن اینه که از دست میترسند و اگر این مشکلشون حل بشه راههای روی دست آمدن بسیار راحتتر و بهتری هم هست.

با این توضیح اگر در این روش دستتون رو به هر نحوی به طوطی نزدیک کنید یا فرار میکنه و یا دست رو گاز میگیره....

پس دوستان بهتره در ابتدا مراحلی رو انجام بدن که ترس طوطی از دستشون بریزه و به اونها اعتماد کنن ....

موفق باشید

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    سلام دوستان عزيز
    من الان گيج شدم.من الان بايد با ميشا چه تمرينايي بكنم؟
    بايد صبر كنم تا خود به خود باهام خوب بشه؟
    راهنمايي؟
    خيلي ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزيز
    من الان گيج شدم.من الان بايد با ميشا چه تمرينايي بكنم؟
    بايد صبر كنم تا خود به خود باهام خوب بشه؟
    راهنمايي؟
    خيلي ممنون

میلاد جان می شه به من بگی الان میشا تا چه حد رام شده؟

صفحه 140 از 1238 نخستنخست ... 40901211221231241251261271281291301311321331341351361371381391401411421431441451461471481491501511521531541551561571581591902406401140 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)