کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    نه دوست عزیز. با حمام مرتب و ایجاد رطوبت کمتر می شن ولی قطع نمی شن طوطی خاکستری که هیچ کرکی نریزه نشانه بیماری هست
    سلام
    من خيلي تعريف دستگاه تصفيه هوارو شنيدم.
    شنيدم كه اين كركارو خوب جمع ميكنه.اگه نزديك قفس باشه.
    يعني هيچ تاثيري ندارن؟
    ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    دیروز ساعت حدود سه بعد از ظهر ناگهان کاسکو جیغ زد و از چوب بالای قفس افتاد پایین ، خیلی ترسیده بود ولی نمیدونم از چی رفتم طرفش خودش آمد زیر دستم بدنش خیلی می لرزید . من هم نازش کردم و آرامش کردم .
    بعد رفتیم توی اتاق نشیمن حدود یک ربع گذشته بود در قفسش را هم باز کرده بودم آمده بود روی چوب بالایی ولی دوباره جیغ بلندتری کشید و دو سه متری پرید دور از قفسش دوباره همان حالتهای قلبی اما این بار بیشتر ترسیده بود . دوباره بردمش توی قفسش و نازش کردم و باهاش آرام صحبت کردم . یک ملحفه کشیدم روی قفس تا عصری که آرام شد . اما هیچ اتفاق خاصی نیفتاد نه جایش را عوض کردم ، نه لباس تیره پوشیده بودم نه تغییر در وضعیت کلی اون دادم . چرا این حالات برایش پیش آمد .
    البته تاشب خیلی ساکت بود و مثل همیشه شیطونی نکرد . چرا ؟؟؟؟

دوست عزیز برخلاف نظر دوستان که می گن اشکالی نداره ترسیده باید بگم ترسیدن این مدل اصلا برای پرنده خوب نیست. طوطی خاکستری پرنده شجاعی نیست ایستادن قلب و سکته هم در یک لحطه هست دوست من بعد 11 سال کاسکو نازنینش با شوخی یک پسر بچه نادن که خودکار طرفش برده بود احتمالا کاسکو فکر کرده این مار هست سکته کرد و تو راه دکتر تو ماشین مرد.

این اتفاق ترسیدن ناگهانی برای همه پرنده ها می افته عسل من هم خیلی وقت پیش شبها یکهم از ترس می افتاد پایین تا صبح بیدار بود من چک کردم دیدم چوب نشیمنگاهش شل شده و تکون می خوره از ترس اون بوده. حتما حتما دلیل ترس رو پیدا کن. ببین مجسمه چیزی اطرافش گذاشته نشده سایه بندازه. برگها بیرون باد نبوده سایه رو دیوار بندازه ترسیده.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام
    من خيلي تعريف دستگاه تصفيه هوارو شنيدم.
    شنيدم كه اين كركارو خوب جمع ميكنه.اگه نزديك قفس باشه.
    يعني هيچ تاثيري ندارن؟
    ممنون

ببین میلاد جان اگه مرتب حموم شه غذاش خوب باشه دستگاههای بخور هم باشه به شدت کم می شن. ولی به کل قطع نمی شن طبیعی هست زیر پرهاشون پر کرک هست بالاخره کرک ها می ریزن و چون سبک هستن تو هوا معلق می شن. ولی تغذیه درست شه پوستشونم خشک نباشه که اینقدر خشن پر آرایی کنن حمام هم درست باشه و ریشه پرها شل نباشه ریزشش خیلی خیلی کم می شه

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    سلام
    چندتا عكس از روند رو به رشد ميشا.حتما نظر بديد.
    اين براي اوايله كه تازه پركنيشو فهميده بودم:
    [IMG].ir/files/a3t89nn7a7my3ikkgbj1.jpg[/IMG]
    اين مال هفته پيشه:
    [IMG].ir/files/vsyg6dk6xbxnkal466n1.jpg[/IMG]
    اينم مال امروزه:
    [IMG].ir/files/wrljqgsymtdpyxcgw83r.jpg[/IMG]
    بهتر شده؟
    ممنونم
    ویرایش توسط F&P77 : 4th September 2010 در ساعت 07:36 PM

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط khaled3 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    از اساتید محترم خواهش میکنم که یه برنامه غذایی که تمام نیازهای کاسکو را برطرف کنه را بنویسند.چون من هرچی بهش میدم فکر میکنم که در حقش کوتاهی کردم.
    چون تازگیا خانوم شهرزاد فرمودند که ماست.گوشت سفید...را بهش باید داد.
    از اساتید خواهش میکنم که بیشتر در مورد تغذیه کاسکو اطلاعات بنویسن.
    ممنون از شما
    سلام
    ببخشيد كه دير شد جوابتان را بدم البته شهرزاد خانم به شما پاسخ دادن
    من هم اين را اضافه مي كنم بهش :

چه غذايي به طوطي بدهيم؟

خيلي مهمه كه بدونيم چه غذاهايي براي طوطي خوبه و چه غذاهايي بده و اينكه چه غذايي را بايد با احتياط به پرنده داد .وقتي مي خواهيد به پرنده تون غذا بديد يك سوال از خودتون بپرسيد و اون سوال اينه :

طوطي من وقتي در طبيعت باشه چي ميخوره؟

البته مسلم است ما در خانه هامون نمي تونيم شرايط حيات وحش را براش فراهم كنيم، اما پرسيدن اين سوال از خودمون باعث ميشه كه در دادن هر غذايي به طوطي كمي محتاط تر عمل كنيم .

من به شخصه از دادن غذاهايي كه فكر مي كنم در محيط طبيعي پرنده يافت نميشه خودداري مي كنم حتي اگر اون غذا را يك شركت معتبر خارجي توصيه كرده و به لحاظ مواد غذايي اثر مفيدي هم براي طوطي نداشته باشه.... بذاريد يك مثال براتون بزنم:

مثلا فلفل تند،هيچ وقت هيچ طوطي در طبيعت فلفل قرمز تند نميخوره، فلفل تند خاصيت غذايي خيلي خيلي خيلي مفيدي هم براي طوطيي نداره كه بگم خب حالا بهش بدم.
    اما بعضي مواد هستند كه ميشه با احتياط به طوطي داد مثلا انواع پروتئينها .. بعضي از طوطي ها در طبيعت ممكنه از لارو حشرات تغذيه كنند پس در اسارت هم به پروتئين نياز دارند اين پروتئين مي تونه از طريق دادن حبوبات به طوطي ها جبران بشه حبوباتي مانند نخود فرنگي، لوييا سبز و غيره ( در انتها فهرست كاملي در اختيارتون قرار ميگيره)
    بعضي مواد معدني هستند كه پرنده ها در اسارت معمولا با كمبودش مواجه ميشن مثل كلسيم كه بايد از طريق مكملها تامين بشه، خيلي از دامپزشكان دادن كمي ماست(به اندازه يك قاسق غذا خوري در هفته را به علت اينكه سرشار از كلسيم است توصيه مي كنند هر چند كه سيستم گوارش پرندگان براي هضم لبنيات آفريده نشده اما وجود كلسيم فروان باعث ميشه كه آدم از مسئله لبني بودن اين فرآورده چشم پوشي كنه)
    البته من در يك پست ديگه در مورد اين مسئله كامل به شما توضيح ميدم يعني در مورد گوشت ، نمك، قند و لبنيات توضيح كامل بهتون خواهم داد
    حالا بهتره ببينم كه يك رژيم خوب براي پرنده چي مي تونه باشه؟

مواد غذايي مفيد و ضروري
    كه بايد در رژيم غذايي طوطي وجود داشته باشه را
    مي توان در دو نوبت به ترتيب زير به پرنده داد:

از صبح تا عصر :
    الف: حبوبات پخته و يا خيس خورده يا جوانه زده (حبوباتي مانند لوبيا سفيد، لوبيا چشم بلبلي، نخود، لوبيا چيتي و...)
    ب : انواع ميوه ها و سبزيجات: مانند فلفل دلمه سبز، ذرت خام، لويبا سبز،نخود فرنگي،كرفس، هويج، سيب، برگ و ساقه جعفري، اسفناج،كلم بروكلي ،جوانه گندم، جوانه ماش و ساير غلات جوانه زده و...

نكته 1:*منظور اين نيست كه هر روز همه اين سبزيجات را بديد هر كدام را داشتيد بديد.
    نكته2: حبوبات را بايد بذاريد 24 ساعت خيس بخوره و در اين مدت چندين بار آب را عوض كنيد بعد هم مقداري را در ظرف بريزيد و بقيه را در يخچال نگهداري كنيد. مقدار حبوبات را به اندازه اي در نظر بگيريد كه مجبور نشيد آن را بيشتر از 48 ساعت در يخچال نگهداري كنيد،چون خيلي زود فاسد ميشه.
    نكته2:*مي توانيد حبوبات را به مقدار بيشتري نيم پز كرده در قطعه هاي كوچك فريز كنيد و هر روز يك قطعه را در بياريد براش بذاريد. در مورد ذرت خام هم همينكار را انجام بديد ، تعدادي ذرت را حلقه حلقه كرده و در فريزر نگهداري كنيد و هر بار يك تكه را دربياريد و وقتي با دماي محيط هم دما شد( به قول معروف يخش وا رفت) به طوطي بديد.
    نكته3:*تخمه به هيچ عنوان غذاي اصلي طوطي نيست اينكه از صبح تا شب بهش تخمه بديد اشتباه محضه.
    نكته 4:*مي تونيد سه تا ظرف در قفس نصب كنيد يكي براي دانه هاي تر، يكي براي دانه هاي خشك، يكي براي آب اگر سه تا نداشتيد از صبح تا عصر دانه هاي تر بريزد عصري خالي كنيد و دانه هاي خشك بريزيد.
    نكته5: مي توانيد در طول روز چند دانه آجيل خام به طوطي بديد، از جمله آجيل هايي كه ميشه به طوطي ها داد، پسته، بادام زميني (*يا پسته شامي) ، گرود و فندق است توجه كنيد كه اين دانه ها چرب هستند و بهتره بيشتر به صورت جايزه و تشويق به پرنده داده بشن و ديگه اينكه دادن آجيل شور و بو داده به پرنده جايز نيست.
    نكته6 :*از ميوه جات خشك هم مانند سيب خشك، انجير خشك و ... مي تونيد استفاده كنيد منتها تا وقتي تازه اش هست بهتره كه اين ميوه ها را به صورت تازه به پرنده بديد.

از عصر تا شب:
    از عصر تا شب قبل از خواب ظرف غذا را تميز كرده به اندازه يك يا دوقاشق غذا خوري تخمه براش بذاريد .

نكته بسيار بسيار بسيار مهم كه دوباره ياد آوري مي كنم:
    *تخمه به هيچ عنوان غذاي اصلي طوطي نيست ،اينكه از صبح تا شب بهش تخمه بديد اشتباه محضه براي همين مقدار تخمه بايد بسيار كم باشه .
    ویرایش توسط Shikra : 4th September 2010 در ساعت 07:51 PM

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط khaled3 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    از اساتید محترم خواهش میکنم که یه برنامه غذایی که تمام نیازهای کاسکو را برطرف کنه را بنویسند.چون من هرچی بهش میدم فکر میکنم که در حقش کوتاهی کردم.
    چون تازگیا خانوم شهرزاد فرمودند که ماست.گوشت سفید...را بهش باید داد.
    از اساتید خواهش میکنم که بیشتر در مورد تغذیه کاسکو اطلاعات بنویسن.
    ممنون از شما

سلام
    از اونجا كه شما براي من نوشتيد كه خيلي به تغذيه طوطي تون حساس هستيد پس من هم علاوه بر پست قبلي اين توضيح را هم به شما خواهم داد
    كمي طولاني است اما كامل ترين پاسخي است كه مي تونم به سوالتون بدم

در مورد دادن گوشت و لبنیات سوال کردید و من نمک و قند (شوری ها و شیرینی ها) راهم بهش اضافه می کنم.و

قبلش هم از شهرزاد خانم به خاطر پاسخی که به این سوال دادند سپاسگذارم

من کاری به سایتهای خارجی ندارم چون اگر کسی واقعا اهل مطالعه و پیگیری باشه متوجه میشه که خود خارجی ها هم که این همه تحقیق می کنند و به قول بعضی از دوستان اینکاره هستند هراز چندگاهی نظریاتشان را عوض می کنند و حرف اونها هم وحی منزل نیست ...
    از همان قانونی که در پست قبلی براتون توضح دادم استفاده می کنم
    از خودم می پرسم که طوطی ها در طبیعت چی می خورن؟
    و پاسخ سوالم را در فیلمهای مستند طوطی ها ی مناطق مختلف دیدم بسیار جالب بود شايد براي شما هم جالب باشه :

بسیاری از طوطی ها یک عادتی دارند عادت راه رفتن روی زمین و گشت و گذار میان آنچه که ما بهش میگیم خاک و خل

طوطی ها وقتی روی زمین راه میرن دوکار را حتما انجام میدن

الف) خوردن خاک که حتما همتون می دونید دلیلش چیه (اگر کسی نمی دونست و خواست بیشتر بدونه بگه تا کامل توضیح بدم) ...البته فکر نکنید که راه میرن و عمدا خاک می خورند ...نه به همراه خوراکی که از روی زمین پیدا می کنند خاک هم خورده میشه

ب) خوردن لارو یا کرم حشرات : یک منبع غذایی پروتئینی ( البته بسته به نوع طوطی میزان تغذیه از لارو حشرات و ... متفاوته ) جالب اینجاست که طوطی های استرالیا به خوردن این جور خوراکی ها بیشتر از سایر طوطی ها علاقه نشان میدن مثل کاکاتو ها ، کاکتیل ها و غیره ...دلیلش هم تفاوت زیستگاه طوطی های استرالیایی با آفریقایی و آمازونی هاست... در استرالیا مساحت جنگل ها بسیار کم تر از سایر مناطق ذکر شده است و طوطی ها بیشتر عادت دارند که به اصطلاح روی زمین بچرند اما سایر طوطی ها هم از لاروهای حشرات زیر پوست درختان و غیره استفاده می کنند

پس طوطی ها به منبع پروتئین نیاز دارند

یکی از این منابع بسیار خوب انواع حبوبات هست به ویژه حبوباتی مثل لوبیا سبزتازه ، نخود فرنگی تازه که میزان بسیار زیادی پروتئین دارند

حالا برای اینکه یک وقت با کمبود مواد غذایی مواجه نشوند دادن مقدار بسیار کم گوشت سفید می تونه برای پرنده مفید باشه اما اگر شما به طور منظم از حبوبات استفاده می کنید اجباری در دادن گوشت سفید ( ترجیحا پخته شده بدون نمک و روغن و ادویه به صورت آب پز به مقدار بسیار کم به صورت ماهیانه ) مشکلی ایجا د نمی کنه. و دادن استخوان مرغ پخته شده( به صورت آب پز بدون نمک و روغن و ادویه) می تونه هم پروتئین و هم کلسیم مورد نیاز پرنده را تامین کنه

البته در دادن گوشت به پرنده باید به خصوصیت اخلاقی پرنده هم توجه کرد اونها هم مثل ما آدمها برای خودشون سلیقه دارند ممکنه در دو طوطی مشابه مثلا دوتا طوطی خاکستری این طور باشه که یکی از طعم و بوی گوشت خوشش نیاد یکی خوشش بیاد (طوطی ها بر خلاف تصور عامه قوه بویایی و چشایی نسبتا خوبی دارند به این معنی که بوها و طعم های متفاوت را هم کامل درک می کنند) ممکنه یکی بخوره هیچ طوریش نشه یکی وقتی میخوره کمی اسهال بگیره ...مزاج پرنده ها هم مثل ما آدمها با هم فرق می کنه یک نکته بسیار مهم هم هست که شاید خیلی از ما بهش توجه نمی کنیم دادن استخوان برای پرنده ای که فقط از دانه های نرم استفاده می کنه ( و چینه دانش در اسارت به علت نخوردن خاک از سنگریزه ها خالی است ) می تونه مشکل مزاجی تولید کنه و باعث دفع خون به همراه مدفوع بشه که بعضی از دوستان هم در این تجربه را داشتند .

بنابراین نکته ای دیگری که باید بعدا در موردش به همه دوستان توضیح بدم مسئله دادن خاک طوطی است.

اما در مورد لبنیات

لبنیاتی مانند ماست کم چرب و پنیر بدون نمک کم چرب هم منبع خوب پروتیئن هستند اما مشکلی که دارند اینه که آنزیم هضم این جور پروتئن ممکنه در هاضمه شون وجودنداشت باشه یا اگر هم باشه میزانش کم باشه .

از طرفی نمیشه از خیراین منابع غنی کلسیم و پروتین گذشت، ارزش غذایی ماست یا پنیر با خصوصیاتی که گفتم بسیار بیشتر از برخی خوراکی های بی خاصیتی مانند فلفل تند قرمز هست که در بسته بندی های غذاهای خارجی وجود داره .
    نکته دیگه اینه که ما در ایران یک یا دو نوع پنیر وماست بیشتر نداریم. ولی در اروپا و آمریکا محصولات لبنی بسیار متنوع هستند با این حال اگر خواستید به پرنده تون ماست بدید باید به مقدار بسیار کم به میزان یک قاشق چایخوری اون هم ماست کم چرب باشه (اگر پرنده جوان هست وتازه داره پر در میاره یا اینکه توی لک پر ریزی هست) می تونید سه قاشق چایخوری در هفته بهش بدید در مورد پنیر هم همینطور یادتون باشه که پنیر حتما حتما حتما حتما بی نمک باشه ( الان پنیر بی نمک برای افرادی که مشکل فشار خون دارند در اکثر فروشگاهها پیدا میشه ) یا اینکه خودتون پنیر بزنید اون هم بدون نمک و مقدارش هم به اندازه یک فندق در هفته

و اما در مورد قند و نمک

هیچ می دونید برای چی همه میگن به پرنده نباید نمک داد یا قند کم داد و شایعاتی از قبیل اینکه اگر زیاد شیرینی بخوره کور میشه و این حرفها وجود داره؟ هیچ از خودتون پرسیدید واژه نمک به چه معنی است؟

بیبنید دوستان ،نمک به معنی املاح هست هر ماده معدنی می تونه نمک باشه ، نمکی که ما در خوراکی های خودمون ازش استفاده می کنیم یا همون نمک شور تشکیل شده از کلر و سدیم .... همیشه مقداری از این مواد برای تنظیم فشار خون در بدن هر موجود زنده ای لازم هست اما این میزان نمک شور( منظور کلر و سدیم هست) از طریق سایر خوراکی ها به اندازه مورد نیاز وارد بدن پرنده میشه و دیگه نیازی نیست که ما نمک خالص را به طوطی بدیم یا اینکه مواد شور به بهش بدیم ( توجه کنید املاح مورد نیاز برای پرنده از میوه جاتی که به طور منظم باید بهش بدید تامین میشه و باز هم توجه کنید که کلر به تنهایی بیشتر یک ماده سمی است و اگر میزانش زیاد بشه میتونه مسمویت زا باشه ) البته اگر یک وقت یک تکه چیز شور بخوره یک دفعه نمی افته کف قفس بمیره اما موادی که به طور مصنوعی شور شده اند نباید به طور عمد و به طور منظم در غذایی طوطی وجود داشته باشند با این حالا
    شما می تونید باز هم می تونید از من بپرسید چرا؟

طوطی ها و کلا پرندگان بدنشون پوشیده از پر هست و تعرق ندارند. راه دفع نمک و بسیاری از املاح اضافه از بدن در بسیاری از جانداران از طریق تعرق هست همه موجودات در مقایسه با طوطی ها از تعرق بیشتری بر خوردارند ولی طوطی ها و کلا پرندگان کمترین میزان تعرق را دارند و این تعرق به قدری کم هست که میشه گفت تعرق ندارند حالا خودتون فکر کنید که وجود نمک اضافه در بدن پرنده چه بلایی سر کبد و کلیه و طحال میاره ؟ خودتون فکر کنید و منطقی به خودتون جواب بدید من به ساده ترین نحو ممکن بدون استفاده از اصلاحات قلنبه و سلنبه پزشکی سعی کردم براتون سیستم بدن پرده را توضیح بدم چون معتقدم اگر کاربرهای عزیز اطلاعات درست و منطقی داشته باشند دیگه به راحتی هر حرفی را قبول نمی کنند چون در سایتهای مختلف این مسئله بارها و بارها تکرار و بحث شده است.

در مورد شیرینی جات هم همینطور هست بسیاری از مواد خوراکی که به پرنده میدیم خودشون مقداری کلوگز ( یا عامل شیرینی قند) و ساکارز( عامل شیرینی شکر) و فروکتوز( عامل شیرینی میوه ها ) دارند پس دادن شیرینی های مصنوعی(منظور از شیرینی های مصنوعی موادی است که در خوراکی انسانها به عنوان شرینی جات مورد استفاده قرار میگیرند و برخی خوراکی ها که شیرینی زیادی دارند مانند عسل و خرما و ....) می تونه سیستم گردش خون پرنده را دچار مشکل کنه علاوه بر اینکه انواع مواد نشاسته دار هم در غذایی طوطی وجود داره که بعد از عملیات هضم و تجزیه به قند تبدیل میشه ( تمام خوراکی هایی که به طوطی میدید مانند انواع حبوبات، غلات، و غیره مقداری نشاسته با همون کربوهیدرات دارند که با وجود متفاوت بودن ترکیباتشون در نهایت هنگام هضم به مقدار زیادی قند تجزیه میشن)

حالا خودتان فکر کنید طوطی بیچاره ما در اسارت که زندگی می کنه ، پرواز هم نمی کنه ...چه جوری این هم انرژی را باید بسوزونه .... در طبیعت پرواز کردن بیشترین میزان انرژی از پرنده را خرج می کنه برای همینه که می بینی طوطی ها و همه پرنده ها از صبح که پا میشن همش به دنبال غذا در حال جست و خیز به اینطرف و آن طرف هستند ولی طوطی ها ی ما که بازی آنچنانی هم نمی کنند ، پرواز هم که نمی کنند، غذاشون هم که توی قفس جلوی چشمشون هست و فقط در راه غذا خوردن فقط گردنشون را بالا و پاییین می کنند و سیستم بخور و بخواب دارند دیگه شیرینی اضافه میخوان چه کار حالا بماند که غذای بیشتر این طوطی های بیچاره در اسارت تخمه است دیگه در مورد چربی ها حرفی نزنم بهتره ......
    دوستان تا می تونید در غذایی پرنده تون میوه و سبزیجات تازه بگنجانید که این مواد باعث سوختن چربی ها و قنده میشه

دوستان عزیز با همه این توضیحاتی که دادم باید خودتون بتونید تصمیم بگیرید که بهتره چه غذایهایی به طوطی ها بدید ، چه قدر بدید، و چرا باید بدید یا ندید...؟ چون معتقدم اگر اصل کارکرد سیستم بدن پرنده هاتون را بدونید دیگه این قدر دچار سر درگمی نمیشید.

از دادن خوراکی هایی که دادنش سودی برای پرنده نداره خود داری و همیشه تعادل را در دادن غذا رعایت کنید.

اما یک نکته دیگه هم مونده
    و اون اینکه خیلی از کاربرها از من پرسیدن که برنامه غذایی هفتگی که خودم را برای طوطی هم استفاده می کنم بگم

دوستان من برنامه غذایی منظم ندارم چون طوطی ها موجودات به شدت تنوع طلبی هستند اگر به طور یکنواخت یک غذایی را استفاده کنند بعد از یک مدت از اون زده میشن بسیاری از دوستان هم بودن که با این مشکل مواجه شدن و به من گفتند که طوطیشون مثلا دیگه لب به حبوبات نمی زنه یا و غیره
    من به طوطی هام غذاهای متنوع میدم و حواسم هست که طوری مواد غذایی را در اختیار طوطی هام بذارم که همه نوع مواد غذایی به بدنشون برسه و در دادن هیچ غذایی زیاده روی نمی کنم و از دادن غذاهایی که مفید نیست ( حتی اگر به ظاهر ضرر هم نداشته باشه ) به طوطی خود داری می کنم .

با آرزوی سلامتی و شادابی برای خودتون و پرنده هاتون

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام
    چندتا عكس از روند رو به رشد ميشا.حتما نظر بديد.
    اين براي اوايله كه تازه پركنيشو فهميده بودم:
    [img].ir/files/a3t89nn7a7my3ikkgbj1.jpg[/img]
    اين مال هفته پيشه:
    [img].ir/files/vsyg6dk6xbxnkal466n1.jpg[/img]
    اينم مال امروزه:
    [img].ir/files/wrljqgsymtdpyxcgw83r.jpg[/img]
    بهتر شده؟
    ممنونم

سلام
    خيلي خوبه اميدوارم روز به روز بهتر بشه

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    سلام
    ميشا كلا اسباب بازياشو خراب كرد.هر4تارو.
    و هيچي براش نمونده.
    من ديروز رفتم هايپر استار براش اسباب بازي بخرم و ديدم اسمش عوض شده و شده سيتي استار.كاش اسمش تغيير كرده بود.
    وقتي رفتم قسمت مخصوص حيوانات ديدم وسايل پرندگان و ماهيا جمع شده و سگ و گربه را هم دارن جمع ميكنن.
    از كارگرشون پرسيدم و گفت ديگه نمياريم.
    گفتم شما هم بيخود براي اسباب بازي نريد.
    الان من موندم اسباب بازي با قيمت مناسب از كجا پيدا كنم.
    امروز از روي اجبار اسباب بازيي كه از اونجا گرفته بودم4تومن از دم خونمون خريدم8تومن.
    اگه از دوستان كسي جايي رو بلد بود كه ارزون باشه اسباب بازياش به من تو پيام خصوصي آدرس بده واقعا ممنون ميشم.
    من فعلا همش منتظرم كه فروشگاه خود سايت بياره و از همينجا بخرم.ولي مثل اينكه معلوم نيست كي بياد.
    خدا كنه زودتر بياد.
    ممنون

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    سلام
    ميشا كلا اسباب بازياشو خراب كرد.هر4تارو.
    و هيچي براش نمونده.
    من ديروز رفتم هايپر استار براش اسباب بازي بخرم و ديدم اسمش عوض شده و شده سيتي استار.كاش اسمش تغيير كرده بود.
    وقتي رفتم قسمت مخصوص حيوانات ديدم وسايل پرندگان و ماهيا جمع شده و سگ و گربه را هم دارن جمع ميكنن.
    از كارگرشون پرسيدم و گفت ديگه نمياريم.
    گفتم شما هم بيخود براي اسباب بازي نريد.
    الان من موندم اسباب بازي با قيمت مناسب از كجا پيدا كنم.
    امروز از روي اجبار اسباب بازيي كه از اونجا گرفته بودم4تومن از دم خونمون خريدم8تومن.
    اگه از دوستان كسي جايي رو بلد بود كه ارزون باشه اسباب بازياش به من تو پيام خصوصي آدرس بده واقعا ممنون ميشم.
    من فعلا همش منتظرم كه فروشگاه خود سايت بياره و از همينجا بخرم.ولي مثل اينكه معلوم نيست كي بياد.
    خدا كنه زودتر بياد.
    ممنون
    سلام
    به نظرم حالا كه اين هم زحمت كشيدي و داره حالش خوب ميشه هر طور شده براش اسباب بازي بخر (*حالا شايد كمي گرون باشه ولي ارزشش را داره ) اينم يه جور درمانه ديگه...:smile (10):

خودت هم مي توني با چوب بستني براش درست كني
    ببين مي توني چوب بالسا از مغازه هايي كه لوازم معماري و ماكت سازي مي فروشند بخري ( قميت هر ورقش ميشه دو تومن )*به همراه چوب بستني و بعضي از خوراكي ها مثل گردو يا بادام زميني يه چيز جذاب براش درست كني ببين من براي طوطيم درست كردم اين شكليه

[IMG][IMG].ir/files/mwkb2rdgkdvyqxgz5kdw.jpg[/IMG][/IMG]

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط s-a-l-i-m نمایش پست ها
    با اینکه فهمیدم فکرم در مورد سنش درست بود ولی تر جیح دادم نگهش دارم طوطیم رو به چند علت:
    1= بد جوری بهش وابسطه شدم تو این 20 روزی .
    2= چون از قبل در مورد شرایط خریدش تحقیق کردم و خودم رو حتی برای حرف نزدنش هم اماده کردم الانم که فقط سنش کمی زیاد تر در امده از اب که اونم زیاد مشکلی نیست.{ عوضش هیچی نشده به به رو یاد گرفته و وقتی با دست بهش غذا میدم و قطع می کنم غذا دادن رو اونم هی میگه به به { البته با صدای ویبره ای } { چند تا چیز دیگه هم میگه مثل سلام }{ خیلی با هوشه این سالسا }
    3= مادرمم که بیشتر پول رو اون داده میگه نمی خواد پسش بدی چون تازه داره عادت می کنه و دوباره می خوای ببریش تو اون مغازه که بهش فقط تخمه بدن ؟؟
    ..............
    بیخیال این حرف ها...حالا کمک می خوام.
    من می خوام بدونم اگر بیارمش بیرون و تو خونه گشت و گذار کنه بعدش اگر نرفت تو قفس چطوری ببرمش تو قفسش؟؟
    رستی امروز بهش لوبیا قرمز دادم و خورد کلی هم حال کرد و تخمش رو کمتر بهش دادم تا هویج و سیب و لوبیا بخره.
    راستی از کمک همه تون ممنونم.
    چه تصمیم خوبی گرفتی واقعا خوشحال می شم کسانی مثل شما رو می بینم این بیچاره ها پرورشی نیستن که داشتن توجنگل برای خودشون با دوستاشون می چرخیدن یکهو یک تور اومده رو سرشون .من فکر می کنم همین بزرگترین ظلم زندگیشون بهشون شده دیگه تا آخر عمرشون بستشون هست.

شما هم اصلا فکر حرف زدن اینا رو نکن اینقدر حراف بشه که کلافت کنه.

ولی به نظر من فعلا از قفس بیرون نیارش زود هست و تو کردنش مشکل می خوری. بزار 1-2ماه بگذره باهاش تمرین غذا دادن و دست زدن به سر بکن. بعد کم کم بیارش بیرون

صفحه 135 از 1238 نخستنخست ... 35851161171181191201211221231241251261271281291301311321331341351361371381391401411421431441451461471481491501511521531541852356351135 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)