کاربر موثر

شماره عضویت
    165
    سلام خدمت دوستان
    کسی از آقا خبر نداره.چرا دیگه اینجا فعالیت نمیکنه؟
    ممنون از تک تک دوستان

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    سلام دوستان و مدیران محترم

من یک مسئله برایم پیش آمده و اون این است که با اینکه توی این پنج ماهه خیلی به کاسکویم رسیدگی می کنم از غذا ، تمیز کردن ، حرف زدن ، بازی کردن ، حمام کردن و حتی سرش را ناز کردن و .... ولی کاسکو به همسرم بیشتر توجه داره (باید بگویم که همسرم کلاً از حیوانات می ترسه و فقط از دور باهاش حرف می زنه) وقتی در بالای قفس را باز می کنم یکراست می ره طرفش و کنارش می ایسته ، یا وقتی از در وارد می شه با یک شوق و ذوقی تحولیش می گیره و شلوغ می کنه و حتی اسمش را با ریتم خاصی صدا می کنه . البته این راهم بگویم صبح وقتی می رم سر کار همسرم تا ساعت 9 باهاش توخونه است .
    آیا ممکن است چون زیاد بهش دست می زنم از من فراری باشه ؟ این مسئله خیلی ناراحتم کرده حتی حسودیم می شه .
    پدر عشق بسوزه كه هيچ دليل منطقي نداره....مگه ليلي محبتي به مجنون مي كرد كه اينقدر مجنون براش سينه چاك بود؟
    حالا شده قضيه همسر شما....محبت رو شما مي كني اما بوسه هاي كاسكو به سمت آقاي شوهر ميره به نظر من علت اصلي كشش يك طوطي به يك فرد ميتونه 2 مورد زير باشه:

1-توجه و رسيدگي و وقتي كه براي طوطي گذاشته ميشه .

2-جنسيت طوطي

خانوم احتمالا كاسكوي شما ماده هست و بدين ترتيب هووي شما.

نقل قول نوشته اصلی توسط khaled3 نمایش پست ها
    سلام میلاد جان
    به جای نون سنگک نون سوخاری بده بهتره هم خشکه و کاسکو از غذاهای خشک خوشش میاد.:smile (91):
    دوست عزيز بايد ها و نبايد هاي خوراكي كه يادتون هست....ديگه اينها الفباي طوطي بازي هست كه انتظار دارم ديگه دوستان در اين مقوله اشتباه نكنند.
    يكي از نبايد هاي غذايي شكر و قند هست.....نان سوخاري به نظر شما شيرين نيست؟
    آقا اينهمه غذاي طبيعي و انواع سبزيجات و ميوه ها و غلات هستند من نمي دونم قضيه نون سنگك و نون سوخاري ديگه چيه؟!!!الله اكبر از دست دوستان عزيز تر از جان .

نقل قول نوشته اصلی توسط purixima نمایش پست ها
    با سلام خدمت عزیزان
    تینای من(کاسکو) نوکش پوست پوست شده البته بهش میوه و سبزیجات وذرت هم میدم ولی با این حال الان 1هفته هست که این طوری شده .لطفا" کمکم کنید
    دوست عزيز اصلا نگران نباش اين داستان در همه طوطي هاي قفسي هست.
    چارش اين هست كه شما مواد كلسيم دار به كاسكو بدين مثل گردو و كلم بركلي و كرفس+مكملهاي مواد معدني مثل Avimineral +و يك نكته مهم كه كمتر بهش توجه ميشه و در چند صفحه پيش كمي هم در اين مورد بحث شد.....كلسيم زماني جذب بدن ميشه كه به بدن ويتامين D برسه......رسوندن ويتامين D يا از طريق مكملهاي ويتاميني هست و يا تابش نور مستقيم خورشيد (نه از پشت شيشه) به بدن.....يه موردي رو من الان چند وقتي ميشه كه بهش رسيدم اون اين هست كه بدن طوطي احتياج به نور مستقيم خورشيد داره .....با اين كار هم در بدن طوطي توسط جذب نور خورشيد ، ويتامين D ساخته ميشه و هم باعث سر حالي و شادابي طوطي ميشه....فقط توجه كنيد كه بيش از 7-8 دقيقه در روز طوطي رو در آفتاب نگذاريد چون اگر بيشتر بزاريد باعث گرمازدگي و استفراغ كردن طوطي ميشه....در زمستان و اواخر پاييز هم اين كار رو نكنيد چون طوطي سرما مي خوره.....من خودم هميشه مخالف آفتاب بودم اما امسال تاثير مثبتش رو روي شاه طوطي خودم چنان ملموس ديدم كه تصميم گرفتم هميشه اين كار رو انجام بدم و همچنين به دوستان توصيه هم بكنم.....پس شعار امروز ما((دوستي با آفتاب)) اما نه بيش از 7-8 دقيقه.
    يه نكته اي هم بد نيست بگم كه بگم ف و شما بريد فرحزاد....مادر من پوكي استخوان گرفته و پزشك بهش گفته كه حتما بايد روزي 10-15 دقيقه در آفتاب باشه .....اين هم ف.....حالا شما برو فرحزاد.

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط yaser_ir57 نمایش پست ها
    سلام.من هر روز با دست کلی غذا بهش میدم بخوره.باهاش تمرین حرف زدن می کنم. روزی سه چهار ساعت باهاش روابط دوستانه دارم. ولی واسه ناز دادنش با انگشت این گاز گرفتن مثل یه عادت قدیمی که تو وجودش مونده از سرش نمیوفته.اگه فکر می کنید من هیچ کاری نکنم واسه بر طرف کردن این عادتش و فقط بهش محبت کنم خودبخود درست میشه من دیگه اصراری بهش نمی کنم.
    دوست عزيز 2 نكته هست كه شما بايد در نظر داشته باشي:

1-براي رام شدن كامل كاسكو و از دست غذا گرفتن و خوردن و سر دادن و رفيق شفيق شدن طوطي حد اقل 5-6 ماه زمان لازمه.

2-براي ايجاد ارتباط با طوطي نبايد به زور وادارش كرد .اين كار باعث ميشه هميشه از شما بترسه و باهاتون رفيق نشه.....از اون مهمتر نبايد از طوطي ترسيد چون ترس باعث ميشه آدم در جا بزنه.

حالا عزيز شما ببين ضعفت در كدوم يكي از آيتمهاي بالاست.

نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام
    من الان يك هفتست ميشا از دستم غذا ميگيره ولي هنوزم غذارو ميندازه و نميخوره.
    چيكار كنم كه بخوره؟
    در ضمن هرچي درشو باز ميذارم تا بياد بيرون نمياد.اينو چيكار كنم؟
    خيلي ممنون
    شما بايد گرسنش بزاري تا از دستت بگيره و بخوره....طوطي كه سير باشه رغبتي به خوردن از دست شما نداره....اون هم يك طوطي وحشي كه هنوز با شما رفيق نشده... ..با گرسنه گذاشتن طوطي در جلسات اول در واقع ما كاري مي كنيم كه گرسنگي بر ترس غلبه كنه و طوطي بياد از دست غذا بگيره و بخوره ......چند روزي كه اين كار رو كرد يواش يواش خودش ديگه از شما نميترسه.....در روزهاي اول غذا دادن با دست بايد بسيار آرام كنار قفس نشست يا ايستاد و تخمه پوست كنده و يا گردو يا بادام زميني رو با دو انگشت به داخل قفس برد و نزديك منقارش كرد...اگر طوطي شما گرسنه باشه بعد از 10-20 باري كه غذا رو گرفت و انداخت ، ديگه غذا رو ميگيره و مي خوره براي همينه كه ميگم شما 2-3 جلسه با گرسنگي اين تمرين رو باهاش انجام بده تا ازت بگيره و بخوره.
    باز تكرار ميكنم بين 4 تا 6 ماه زمان لازم داره تا كاسكو آدم بشه .
    شما امشب 10 شب ظرف غذاش رو بردار و هيچي بهش نده تا ساعت 3-4 بعد از ظهر فردا و بعد با دست بهش غذا بده.من خودم در مورد كاسكو-كاكادو-شاه طوطي-ملنگو-ژاردين-لوريكيت-آمازون -سان كانور-برزيلي-ككاتيل-رزيلا-پاراكيت موستاچد همين كار رو انجام دادم و جواب داده حتي يك مورد هم بي نتيجه نبوده....من نمي دونم شما كجاي كارتون لنگه كه جواب نميگيريد.....شما يه محبتي كن....از اون لحظه اي كه ميري كنار قفس براي غذا دادن به ديتيل بگو ببينم چكار ميكني؟ چي بهش ميدي؟ كاسكو چكار ميكنه؟ تا بگم گير كارت كجاست.

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط maloos نمایش پست ها
    مرسي عسل جان واقعا بهم روحيه دادي. اما در مورد شيوه ي كارم بگم كه روش خاصي نيست شاخصه ي اصلي اينكه واسه تمرين اجازه مي دم بياد بيرون چون همونطور كه گفتم داخل قفس بودني متفاريه ... اما توصيه اي كه واسه دوستان تازه كار مثله خودم دارم اينكه سعي كنن از قطعات كوچيك و تقريبا ريز گردو و پسته استفاده كنن روزاي بعدي مي تونن از تخمه استفاده كنن و همچنين غذا رو بين دو انگشت نگه دارن و تا غذايي كه دهن پرنده اس خورده نشده دستشون رو تكون ندن .
    اما حالا راهنمايي كه من از استادكارش دارم اينكه : همونطور كه توضيح من واسه غذا دادن با دست اجازه مي دم طوطي بياد رو قفس و واسه اينكه راحت باشم قفس رو از اونجايكه هست ميارم پايين و دوم اينكه واسه اينكه خاگستري بره داخل قفس ،سقف قفس رو مي برم داخل روريكه طوطي وارد شه و من بتونم سقف رو سرجاش بزارم . حالا مي خواستم ببينم اين جابجاي قفس و نحوه ي بردن به داخل طوطيم موردي داره و احتما لا اكه آره راهنمايي كنين . من با شوق منتظر جواب دوستان هستم .تشكر.
    عزيز جان يه مقدار سوالت نا مفهومه با اين حال :

1-هم بيرون و هم داخل قفس با دست به كاسكو غذا بدين...حتي گاهي زماني كه كاسكو داخل قفس هست شما از بيرون و از پشت ميله هل بهش غذا بدين...زماني كه با دست از پشت ميله غذا رو براش بردين داخل و كاسكو آمد و گرفت و خورد بگيد تا اينجا توپ در كنيم و جشن بگيريم چون ديگه از دست غذا ميگيره.

2-كليه تمرينهاي گفته شده بايد هم داخل قفس و هم خارج از قفس انجام بشه....به قول پيش كسوتان اين راه تا كاسكو بيرون نياد رام نميشه.

3-براي بردن كاسكو داخل قفس زماني كه روي چوب بالاي سقف نشسته با دست به داخل هدايتش كنيد...بايد قفسش از بالا هم بصورت درب بچه باز بشه وگرنه قفستون مناسب نيست....گاهي هم براي بردت كاسكو به داخل قفس ميتونيد از سقف قفس استفاده كنيد به اين صورت كه با نزديك كردن سقف بهش ، مجبورش كنيد كه بچسبه به سقف و بعد اون رو با سقف ببريد نزديك درب قفس و وادارش كنيد كه بره داخل.

4-به تمامي دوستان ميگم كه اگر تا امروز شاه پر هاي كاسكوتون رو كوتاه نكردين ، اين كار رو بكنيد تا بتونيد بيرون از قفس باهاش كار كنيد.

5-زماني كه كاسكو با ميل خودش بياد و سرش رو بياره جلو و كمي پر هاي سرش رو پف بده و يه صداي تق تقي از خودش در بياره و نشون بده كه نوازش شما رو مي خواد بگيد تا ما اينجا شيريني پخش كنيم چون ديگه كاسكو با شما رفيق شده و ديگه بايد نفس راحت كشيد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط gray_parrot نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان من این قفس رو تو بین قفسای وبلاگ الف-شین در قسمت خرید و فروش قفس پیدا کردم این قفس خیلی عالیه به طوری که بالای اون قفس نرده بان داره و یه پلی استند انگاری البته کوچک بالای سرشه آویز برا اسباب بازی هم داره قیمتشم 270 تومنه مشکلم اینه که جلوش تلق داره و با طوطی باید از بقل کار بشه به نظرتون قفس خوبی هست غیر از این و یا بهتر از این شما کدوم رو پیشنهاد میکنید
    دوست عزيز در مورد اين قفسهاي سفيد رنگ كه جلوي اون يك تلق يك تكه منحني شكل داره مزايا و معايبي وجود داره:

مزايا:
    1-اندازه بزرگ قفس

2-ديده شدن كامل طوطي از پشت تلق و منظره زيباي اون

3-داشتن جيم يا پارك بازي روي سقف اون همراه با جاي آب و غذا.

4-مناسب براي نگهداري از طوطي هاي دم بلند.

معايب:

1-تلق جلوي اون زود خش ميوفته و خط خطي ميشه.

2-چون طوطي ها عادت دارن زمان خوردم ميوه و غذاهاي تر اونها رو به اطراف پرت مي كنند ، تلق جلوي اين قفس زود كثيف و بد منزره ميشه.

3-البته اين نظر شخصي بنده هست چون تا اين قفس وارد شد من رفتم يكي از اونها رو بخرم اما از نزديك كه ديدمش زود پشيمون شدم چون من رو ياد يخچال انداخت!

[IMG].ir/files/o75stn6hn1z6knij4fxy.jpg[/IMG]

[IMG].ir/files/vcwkd8zjvg9oyyoazd7c.jpg[/IMG]
    ميخواستم خبر خوبي بدم:
    ميشا پر كنيش90%درمان شد والان ديگه پرهاي پاش تقريبا كاملا درومده و ديگه باهاشون كاري نداره و كلي از پراي سينش هم جوونه زده.
    ميخواستم از همه دوستان بخصوص كساني كه منو راهنمايي كردن تشكر كنم.
    يه سوال؟
    آقا اوندفعه گفتند كه براش اسباب بازي بگيرم و بهش كاغذ زياد ندم.ولي ميشا وقتي كاغذو ميبينه از خود بيخود ميشه وكلي ذوق ميكنه و اينقدر كه كاغذو دوست داره اسباب بازياشو نداره.
    اشكالي نداره روزي يه نصفهa4بهش بدم؟
    استخوان مرغ امروز براي اولين بار بهش دادم و كلي كيف كرد و خوشش اومد و بازي كرد؟
    هفته اي چند بار بهش بدم؟
    خيلي ممنون[/QUOTE]
    كاغذ لوله شده سفيد بدون نوشته و جوهر اشكالي نداره....البته اسباب بازي چوبي در اولويت هست.....در ضمن طوطي هاي پر كن ممكنه يه مدت كوتاهي دست از پر كني بردارن اما يكدفعه دوباره شروع مي كنند.

کاربر ساده

شماره عضویت
    538
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardi1234 نمایش پست ها
    دوست عزیز همانطور که اساتید گفتن احتمالا در حاله پر ریزی هست و مشکل حاصی نیست .........اما یک دقتی بکن که خدایی نکرده پرکنی نباشه.
    پر کنی که اصلا نداره و از 1 ماه پیش رفته تولک ولی کرکی ازش نمیریخت تا 1 هفته پیش البته هفته ای 2بار میبرم حمام با تمام اهل خونه هم صمیمی هست مخصوصا من را که میبینه خودشو میکشه که بیاد پیشم .تازه من اصلا داخل قفس زندونیش نکردم بالای قفس بازه خودش میاد بیرون میره خونرو میگرده و با من بازی میکنه

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    شما بايد گرسنش بزاري تا از دستت بگيره و بخوره....طوطي كه سير باشه رغبتي به خوردن از دست شما نداره....اون هم يك طوطي وحشي كه هنوز با شما رفيق نشده... ..با گرسنه گذاشتن طوطي در جلسات اول در واقع ما كاري مي كنيم كه گرسنگي بر ترس غلبه كنه و طوطي بياد از دست غذا بگيره و بخوره ......چند روزي كه اين كار رو كرد يواش يواش خودش ديگه از شما نميترسه.....در روزهاي اول غذا دادن با دست بايد بسيار آرام كنار قفس نشست يا ايستاد و تخمه پوست كنده و يا گردو يا بادام زميني رو با دو انگشت به داخل قفس برد و نزديك منقارش كرد...اگر طوطي شما گرسنه باشه بعد از 10-20 باري كه غذا رو گرفت و انداخت ، ديگه غذا رو ميگيره و مي خوره براي همينه كه ميگم شما 2-3 جلسه با گرسنگي اين تمرين رو باهاش انجام بده تا ازت بگيره و بخوره.
    شما امشب 10 شب ظرف غذاش رو بردار و هيچي بهش نده تا ساعت 3-4 بعد از ظهر فردا و بعد با دست بهش غذا بده.من خودم در مورد كاسكو-كاكادو-شاه طوطي-ملنگو-ژاردين-لوريكيت-آمازون -سان كانور-برزيلي-ككاتيل-رزيلا-پاراكيت موستاچد همين كار رو انجام دادم و جواب داده حتي يك مورد هم بي نتيجه نبوده....من نمي دونم شما كجاي كارتون لنگه كه جواب نميگيريد.....شما يه محبتي كن....از اون لحظه اي كه ميري كنار قفس براي غذا دادن به ديتيل بگو ببينم چكار ميكني؟ چي بهش ميدي؟ كاسكو چكار ميكنه؟ تا بگم گير كارت كجاست.[/quote]
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

سلام و خيلي ممنون از توضيحاتتون
    من وقتي غذارو بر ميدارم آروم از دور بهش نشون ميدم و ميرم جلو.
    وقتي غذارو ميبرم داخل يا با نوكش ضربه ميزنه و ميندازه و يا ميگيره و ميندازه.
    و بعد از اينكه ميگيره دستمو ميگيره تو نوكش و ليس ميزنه.
    اينم بگم كه اصلا با من زياد خوب نيست و هنوز برام غار ميزنه ولي رفتارش با مادرم عاليه و يكذره هم غار نميزنه!!!
    حالا بايد چيكار كنم؟
    ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط ايلخاني نمایش پست ها
    دوست عزيز 2 نكته هست كه شما بايد در نظر داشته باشي:

1-براي رام شدن كامل كاسكو و از دست غذا گرفتن و خوردن و سر دادن و رفيق شفيق شدن طوطي حد اقل 5-6 ماه زمان لازمه.

2-براي ايجاد ارتباط با طوطي نبايد به زور وادارش كرد .اين كار باعث ميشه هميشه از شما بترسه و باهاتون رفيق نشه.....از اون مهمتر نبايد از طوطي ترسيد چون ترس باعث ميشه آدم در جا بزنه.

حالا عزيز شما ببين ضعفت در كدوم يكي از آيتمهاي بالاست.

شما امشب 10 شب ظرف غذاش رو بردار و هيچي بهش نده تا ساعت 3-4 بعد از ظهر فردا و بعد با دست بهش غذا بده.من خودم در مورد كاسكو-كاكادو-شاه طوطي-ملنگو-ژاردين-لوريكيت-آمازون -سان كانور-برزيلي-ككاتيل-رزيلا-پاراكيت موستاچد همين كار رو انجام دادم و جواب داده حتي يك مورد هم بي نتيجه نبوده....من نمي دونم شما كجاي كارتون لنگه كه جواب نميگيريد.....شما يه محبتي كن....از اون لحظه اي كه ميري كنار قفس براي غذا دادن به ديتيل بگو ببينم چكار ميكني؟ چي بهش ميدي؟ كاسكو چكار ميكنه؟ تا بگم گير كارت كجاست.

جناب کسی که کاسکوش پرکنی می گیره 95درصد از شیوه رفتاری خودش بوده و آموزشها درست هست که سریعا ولی به شدت غلطن.طوطی ایشون پرکنی داشته و هنوز خوب نشده هیچ وقت این شیوه رفتار با یک طوطی پر کن نیست چون پرنده رو عصبی تر می کنه
    ویرایش توسط Shahrzad : 4th September 2010 در ساعت 10:01 PM

کاربر ساده

شماره عضویت
    538
    دوست عزيز اصلا نگران نباش اين داستان در همه طوطي هاي قفسي هست.
    چارش اين هست كه شما مواد كلسيم دار به كاسكو بدين مثل گردو و كلم بركلي و كرفس+مكملهاي مواد معدني مثل avimineral +و يك نكته مهم كه كمتر بهش توجه ميشه و در چند صفحه پيش كمي هم در اين مورد بحث شد.....كلسيم زماني جذب بدن ميشه كه به بدن ويتامين d برسه......رسوندن ويتامين d يا از طريق مكملهاي ويتاميني هست و يا تابش نور مستقيم خورشيد (نه از پشت شيشه) به بدن.....يه موردي رو من الان چند وقتي ميشه كه بهش رسيدم اون اين هست كه بدن طوطي احتياج به نور مستقيم خورشيد داره .....با اين كار هم در بدن طوطي توسط جذب نور خورشيد ، ويتامين d ساخته ميشه و هم باعث سر حالي و شادابي طوطي ميشه....فقط توجه كنيد كه بيش از 7-8 دقيقه در روز طوطي رو در آفتاب نگذاريد چون اگر بيشتر بزاريد باعث گرمازدگي و استفراغ كردن طوطي ميشه....در زمستان و اواخر پاييز هم اين كار رو نكنيد چون طوطي سرما مي خوره.....من خودم هميشه مخالف آفتاب بودم اما امسال تاثير مثبتش رو روي شاه طوطي خودم چنان ملموس ديدم كه تصميم گرفتم هميشه اين كار رو انجام بدم و همچنين به دوستان توصيه هم بكنم.....پس شعار امروز ما((دوستي با آفتاب)) اما نه بيش از 7-8 دقيقه.
    يه نكته اي هم بد نيست بگم كه بگم ف و شما بريد فرحزاد....مادر من پوكي استخوان گرفته و پزشك بهش گفته كه حتما بايد روزي 10-15 دقيقه در آفتاب باشه .....اين هم ف.....حالا شما برو فرحزاد.[/quote]

سلام خدمت شما
    الان 1هفته هست که نوکش ترمیم شده به خاطر اینکه به توصیه یکی به نوکش رون زیتون البته به مقدار خیلی خیلی کم مالیدم
    .باورم نمی شد که این حد تاثیر بزاره. نوکش الان صاف شده . عکسش را هم می زارم ببینید

کاربر ساده

شماره عضویت
    538
    راستی آقا راهی برای خلاص شدن از کرکای ریز هست؟؟؟؟
    الان 1هفته هست تینا بد جوری کرک میریزه .از 1 ماه پیش رفته تولک ولی اصلا کرکی ازش نمی ریخت .ممنون میشم کمکم کنید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط purixima نمایش پست ها
    راستی آقا راهی برای خلاص شدن از کرکای ریز هست؟؟؟؟
    الان 1هفته هست تینا بد جوری کرک میریزه .از 1 ماه پیش رفته تولک ولی اصلا کرکی ازش نمی ریخت .ممنون میشم کمکم کنید

نه دوست عزیز. با حمام مرتب و ایجاد رطوبت کمتر می شن ولی قطع نمی شن طوطی خاکستری که هیچ کرکی نریزه نشانه بیماری هست

صفحه 134 از 1238 نخستنخست ... 34841151161171181191201211221231241251261271281291301311321331341351361371381391401411421431441451461471481491501511521531842346341134 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)