کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    از تمام دوستانم ممنونم
    پس اگر کسی جوجه طوطیه پرورشی سرنگی - سرلاکی چشم سیاه داشت اونم حتما پرورشی چون سرنگیه پرورشی ها عالیه ولی قاچاقیاش میمیرن بهم خبر بده چون برا چند ماهه دیگه میخوامش

چشم دودی یا سیاه وارداتی هم داشتین بهم بگین :smile (66)::smile (66)::smile (66)::smile (66):

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط gray_parrot نمایش پست ها
    از تمام دوستانم ممنونم
    پس اگر کسی جوجه طوطیه پرورشی سرنگی - سرلاکی چشم سیاه داشت اونم حتما پرورشی چون سرنگیه پرورشی ها عالیه ولی قاچاقیاش میمیرن بهم خبر بده چون برا چند ماهه دیگه میخوامش

چشم دودی یا سیاه وارداتی هم داشتین بهم بگین :smile (66)::smile (66)::smile (66)::smile (66):
    بله جوجه سرنگی خیلی خوبه ولی کار خیلی سختیه نگهداریش .چون ضعیفن ممکنه خیلی زود مریض شن .بعدشم جوجه سرنگی گرونه و اگه نتونی خوب ازش نگهداری کنی پولت هدر می ره .اگه هم یکی گیرت اومد حتما از این مطمئن شو که قبلا جفتا چندتا جوجه داده باشن و همه بچه هاش هم سالم باشن .پس گرفتن جوجه سرنگی یه جور ریسکه به نظر من .:smile (267):
    اگه گیرت اومد خیلی باید مراقبش باشی .باید مثله مامان ازش مراقبت کنی .منم کمکت می کنم :smile (22):

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    بله جوجه سرنگی خیلی خوبه ولی کار خیلی سختیه نگهداریش .چون ضعیفن ممکنه خیلی زود مریض شن .بعدشم جوجه سرنگی گرونه و اگه نتونی خوب ازش نگهداری کنی پولت هدر می ره .اگه هم یکی گیرت اومد حتما از این مطمئن شو که قبلا جفتا چندتا جوجه داده باشن و همه بچه هاش هم سالم باشن .پس گرفتن جوجه سرنگی یه جور ریسکه به نظر من .:smile (267):
    اگه گیرت اومد خیلی باید مراقبش باشی .باید مثله مامان ازش مراقبت کنی .منم کمکت می کنم :smile (22):
    ممنون
    میدونم ضعیفه منم تجربه بزرگ کردن ملنگو رو دارم ولی این ضعبف تره به نظرمن حالا اگه گیر اومد حتما از شما که تجربشو دارین کمک میگیرم ضمنا خوب یادم انداختین چون جوجه های وارداتی دیدم که تا اینجا دووم آوردن اما به دلیل سختی ای ک هکشیدن به احتمال 90 در صد میمیرن قیمتش برام فرقی نمیکنه فقط یه کاسکوی تر تمیز میخوام تا خوب بهم عادت کنه در هر صورت الان که نه هر وقت خریدم تو همین جا و پی ام بهتون خبر میدم از تمام دوستان ممنونم

کاربر ساده

شماره عضویت
    183
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    ببین آخه اینجوری که نمیشه فکر کرد .همه طوطی ها تو یه سن مشخص که به حرف نمیان. اینم دلیل نمیشه که چون اون طوطی ها تو سن کم بحرف اومدن پس شما اگه یه طوطیه چشم سیاه بگیری به حرف بیاد .هم بستگی به خودت داره که چقدر باهاش کار کنی هم به خود اون طوطی بستگی داره که کی زبونش باز شه
    من خودمو می گم ، 4 تا طوطیه من هم از بچگی خودم بزرگشون کردم دوتای اول که حرف زدنشون رو ندیدم ولی این دوتای آخری یکیش 8 ماه به حرف اومد و طوطیه خودم هم 11 ماهه بود اصلا فکرشم نمی کردم حرف بزنه .از 5 ماهگی هم با سوت اسمشو می گفت (البته این حرف زدن نیست )منم از 2 ماهگی اسمشو صدا می کردم .خوب چرا زودتر بحرف نیومد؟پس اصلا نمیشه پیش بینی کرد .بعدشم همه طوطی های خاکستری اگه باهاشون کار بشه حرف می زنن (البته اگه سنشون زیاد نباشه که خیلی سخته ).
    راجع به پرورشی جاهای دیگرو نمی دونم ولی ما دیگه پرورش نمی دیم متاسفانه .:smile (209):
    طوطی تیمنه من حدود 4 سالش هست و تا حالا باهاش تمرین حرف زدن نشده. فکر می کنید میشه الان باهاش تمرین رو شروع کنم و به حرف بیارمش؟ تا حدودی میشه گفت نیمه رام هست و اجازه میده با دست بهش غذا بدم و نوکشو حسابی نوازش کنم.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط yaser_ir57 نمایش پست ها
    طوطی تیمنه من حدود 4 سالش هست و تا حالا باهاش تمرین حرف زدن نشده. فکر می کنید میشه الان باهاش تمرین رو شروع کنم و به حرف بیارمش؟ تا حدودی میشه گفت نیمه رام هست و اجازه میده با دست بهش غذا بدم و نوکشو حسابی نوازش کنم.

بله چرا که نه؟با تمرین مستمر و بطور روزانه . حتما حرف خواهد زد. کلمات ساده و 2 سیلابی مثل الو-بابا-و... مدت تمرین هم 7-8 دقیقه چندین بار در روز تلفنتون رو پیش طوطیتون حرف بزنین به خصوص وقتی الو سلام هست سعی کنید پیشش باشه بشنوه چون آموزشهای غیر مستقیم رو بیشتر کنجکاون . هر روز صبه بهش سلام صبح بخیر یا سلام خوبی بگین هر کی هم می یاد ازش بخوایین بهش سلام کنه.شب هم موقع خواب لالا کن چیزای ساده که به شب و خواب ربط داشته باشه بگین.غذا می زارین جلوش بهش واضح بگین بخور.آهنگ می زاری بگو نانای.اسمشم که نمی دونم چیه زیاد صداش کن.شک نکن که حرف خواهد زد

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط gray_parrot نمایش پست ها
    از تمام دوستانم ممنونم

ایران که جوجه طوطی خاکستری به این راحتی گیر نمی یاد قیمت این جوجه ها هم که زیاد هست با پولش خوب یک طوطی که به حرف اومده بگیرین.معمولا پرورش دهنده ها جوجه رو وقتی سرنگی هست نی دن بره تاجایی که من دیدم پیش فروش می شن تا زما***ه اون خطرها رفع شه .

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    ایران که جوجه طوطی خاکستری به این راحتی گیر نمی یاد قیمت این جوجه ها هم که زیاد هست با پولش خوب یک طوطی که به حرف اومده بگیرین.معمولا پرورش دهنده ها جوجه رو وقتی سرنگی هست نی دن بره تاجایی که من دیدم پیش فروش می شن تا زما***ه اون خطرها رفع شه .
    میدونم این حرف من مثل اینه که دارن پرورش میدن بعد کاسکوهای مولدشون رو بفروشن بله حق با شماست قیمت مثلا 3 ماهه دارم 550 تومن من منظورم به یه زمانی هست که یه پرورش دهنده ای بخوادجمع کنه کاروکاسبی رو ما بریم ازش بخریم
    در مورد سخنگویی هم بگم من که اینطوریم طوطی یا پرورشی باشه اونم فقط به خاطر جوجگیش حال میکنم یا خودم رامش کنم چون طوطی بهتره که اولین کسی رو که رامش کرده با اون باشه خوب یه سریا طوطیه سخنگو میخوان وقت ندارن و میترسن و از این حرفا دیگه رام شده میخرن اما من که خودم که تجربشو دارم برم یه سخنگو بخرم به هیچ وجه به هم نمیچسبه:smile (115):

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    درست ميگن شهرزاد خانم.
    منم چندتا مركز پرورش كه ديدم همشون پيش فروش ميكننو قيمت هم يك ميليون هست.و وقتي دون خور ميشن تحويل ميدن.(ولي كاملا رام.چون با سرنگ بزرگ ميشن).
    من خيلي خوشم اومد.اگه زودتر فهميده بودم ازينا ميخريدم.يادمه ضمانت هم داشتند.
    ولي الان پيش فروش ندارن.

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    درست ميگن شهرزاد خانم.
    منم چندتا مركز پرورش كه ديدم همشون پيش فروش ميكننو قيمت هم يك ميليون هست.و وقتي دون خور ميشن تحويل ميدن.(ولي كاملا رام.چون با سرنگ بزرگ ميشن).
    من خيلي خوشم اومد.اگه زودتر فهميده بودم ازينا ميخريدم.يادمه ضمانت هم داشتند.
    ولي الان پيش فروش ندارن.
    میلاد جان الان دیگه اونجا رو گل گرفتن چون صاحبش خارجه خودت در جریانی که
    دوستان جای دیگری سراغ ندارین که من یکی از پیش فروش یکی رو بخرم:smile (189):

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    2601
    سلام به همه دوستان من تازه با این سایت آشنا شدم از طریق عزیز.فقط نمی دونم چطوری باید فارسی بتایپم.اخه سی پی ی. من فارسی نویس ندارد.تشکر:smile (177):
    ویرایش توسط Shahrzad : 29th August 2010 در ساعت 07:39 PM دلیل: تایپ فینگیلیش

صفحه 125 از 1238 نخستنخست ... 25751061071081091101111121131141151161171181191201211221231241251261271281291301311321331341351361371381391401411421431441752256251125 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)