کاربر ساده

شماره عضویت
    1519
    سلام خدمت دوستان عزیزم .
    با سپاس از راهنمایی و زحمات شما دوستان ، یه خبر خوب دارم
    امروز در روز پنجم تمرین غذا دادن با دست به طوطیم تونستم وقتی داخل قفس بود براش کلی غذا بدم .البته اول تمرین مثل چند روز پیش از بیرون قفس شروع کردم و با صرف وقت زیاد و ایجاد اعتماد و صمیمیت بعد از انتقال اون به قفس تونستم بهش غذا بدم ، رفته رفته ارتفاع قفس رو زیاد کردم تا تقریبا به نقطه ای برسه که همیشه اونجاس و اونجاهام این رابطه برقرار ومن می تونستم با دست غذا بدم . امیدوارم که با تکرار در روزهای آینده دیگه این مرحله ثابت و منتج به موفقیت شه .
    اما یک مساله : امروز از صبح وقتی کاور قفس رو برداستم تا الان که خدمتتون هستم متوجه یه چیزی شدم ، اینکه طوطی صرفا داره آب تخلیه می کنه و تقریبا فضلش بدونه مخلفاته و کاملا آبه ! البته گه گدارم نرمال میشه و باید یادآوری کنم که مصرف آبش امروزخیلی زیاد بود و هی آب بمقدار زیادمی خورد.غذای چند روزش : ذرت ، لوبیاسفید ، نخود ، گردو ،پسته و کمی هم هویچ بود . نظرتون در این مورد چیه؟ چیکار می تونم بکنم تا به حالت عادی برگرده؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط maloos نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیزم .
    با سپاس از راهنمایی و زحمات شما دوستان ، یه خبر خوب دارم
    امروز در روز پنجم تمرین غذا دادن با دست به طوطیم تونستم وقتی داخل قفس بود براش کلی غذا بدم .البته اول تمرین مثل چند روز پیش از بیرون قفس شروع کردم و با صرف وقت زیاد و ایجاد اعتماد و صمیمیت بعد از انتقال اون به قفس تونستم بهش غذا بدم ، رفته رفته ارتفاع قفس رو زیاد کردم تا تقریبا به نقطه ای برسه که همیشه اونجاس و اونجاهام این رابطه برقرار ومن می تونستم با دست غذا بدم . امیدوارم که با تکرار در روزهای آینده دیگه این مرحله ثابت و منتج به موفقیت شه .
    اما یک مساله : امروز از صبح وقتی کاور قفس رو برداستم تا الان که خدمتتون هستم متوجه یه چیزی شدم ، اینکه طوطی صرفا داره آب تخلیه می کنه و تقریبا فضلش بدونه مخلفاته و کاملا آبه ! البته گه گدارم نرمال میشه و باید یادآوری کنم که مصرف آبش امروزخیلی زیاد بود و هی آب بمقدار زیادمی خورد.غذای چند روزش : ذرت ، لوبیاسفید ، نخود ، گردو ،پسته و کمی هم هویچ بود . نظرتون در این مورد چیه؟ چیکار می تونم بکنم تا به حالت عادی برگرده؟
    اگر حال عمومیش خوبه دفع آب معمولا نشانه استرسه.مطمئنید که در حین تمرین و یا غذا دادن با دست استرس بهش وارد نمیکنید؟اگر حال عمومیش خوب نیست حتما به یه دامپزشک مراجعه کنید

بابک آژیده

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    سلام خدمت دوستان
    من در مورد برش پر و گرفتن ناخون خاکستری داشتم تو یوتیوب سرچی میکردم یکم هم رفتم تو قسمت گری پاروت بی بی من یه خاکستری دیدم چشم سیاه که در 10 ماهگی بسیار با صدای واضح حرف میزد حتی در 14 و 15 ماهگی هم صاحب اون خاکستری ازش فیلم گذاشته بود حالا سوالم اینه که مگه طوطی های چشم سیاه و 10 ماهه سخنگو میشن ؟؟؟؟؟؟؟:smile (144):
    چون حداقل سن سخنگویی برای این طوطی 12 ماهگی هست

کاربر ساده

شماره عضویت
    1519
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    اگر حال عمومیش خوبه دفع آب معمولا نشانه استرسه.مطمئنید که در حین تمرین و یا غذا دادن با دست استرس بهش وارد نمیکنید؟اگر حال عمومیش خوب نیست حتما به یه دامپزشک مراجعه کنید

بابک آژیده
    سلام آقای آژیده ممنون از پاسختون.
    میشه گفت حال عمومیش عادی فقط خوردن آب و دفعش زیاد شده . در مورد استرسم باید عرض کنم که روزای قبل دیروز هم این تمرین رو ( غذا دادن با دست رو) تقریبا با شرایط دیروزی انجام می دادم حتی میشه گفت ه از پری روز خیلی راحت تر شده بود باهام وترسش کمتر شده بود.
    دقیق که فکر می کنم یه احتمالی میدم، اینکه شاید چون چند ساعت متوالی غذا می دادم و البته بیرون از قفس زبون بسته دسترسی و فرصت این رو نداشته که میان غذا بطور معمولی آب بنوشه و این علت شده که بعدا با زیاد خوردن بخواد جبران کنه ( حالت عقده تو آدما)!!!
    درست یا غلط ، جواب بده یا نده ...از دیشب هنگام خوابش آبش رو وردشتم ؟ و سعی خواهم کرد که هنگام تمرین غذا داخل قفس و پیش آبخوریش باشه و با دادن فرجه بتونه به شکله نرمال آب بخوره. بنظرتون برداشتن چند ساعته ی آبخوریش تاثیر خواهد کرد؟ و اینکه مشکل ساز نباشه چطور؟
    با تشکر از دوستان

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط gray_parrot نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    من در مورد برش پر و گرفتن ناخون خاکستری داشتم تو یوتیوب سرچی میکردم یکم هم رفتم تو قسمت گری پاروت بی بی من یه خاکستری دیدم چشم سیاه که در 10 ماهگی بسیار با صدای واضح حرف میزد حتی در 14 و 15 ماهگی هم صاحب اون خاکستری ازش فیلم گذاشته بود حالا سوالم اینه که مگه طوطی های چشم سیاه و 10 ماهه سخنگو میشن ؟؟؟؟؟؟؟:smile (144):

خودش نوشته بود 10 ماهشه یا شما حدس میزنید؟؟؟؟
    یه دم شکلاتی داشتم که دادمش به آقای .تقریبا چشمش سیاه بود...چندین ماه بعد پرنده سخن گو شد و هنوز چشمش دودی غلیظ بود!!!
    نکته دیگه اینه که معمولا تو 12 ماهگی به حرف میان ولی استثنا همیشه وجود داره.2 ماه زود تر هم ممکنه به حرف بیاد
    من شاه طوطیم قبل از 3 ماهگیش 2-3 کلمه حرف میزد

نقل قول نوشته اصلی توسط maloos نمایش پست ها
    سلام آقای آژیده ممنون از پاسختون.
    میشه گفت حال عمومیش عادی فقط خوردن آب و دفعش زیاد شده . در مورد استرسم باید عرض کنم که روزای قبل دیروز هم این تمرین رو ( غذا دادن با دست رو) تقریبا با شرایط دیروزی انجام می دادم حتی میشه گفت ه از پری روز خیلی راحت تر شده بود باهام وترسش کمتر شده بود.
    دقیق که فکر می کنم یه احتمالی میدم، اینکه شاید چون چند ساعت متوالی غذا می دادم و البته بیرون از قفس زبون بسته دسترسی و فرصت این رو نداشته که میان غذا بطور معمولی آب بنوشه و این علت شده که بعدا با زیاد خوردن بخواد جبران کنه ( حالت عقده تو آدما)!!!
    درست یا غلط ، جواب بده یا نده ...از دیشب هنگام خوابش آبش رو وردشتم ؟ و سعی خواهم کرد که هنگام تمرین غذا داخل قفس و پیش آبخوریش باشه و با دادن فرجه بتونه به شکله نرمال آب بخوره. بنظرتون برداشتن چند ساعته ی آبخوریش تاثیر خواهد کرد؟ و اینکه مشکل ساز نباشه چطور؟
    با تشکر از دوستان
    اگر چند ساعت آب نخوره طبیعیه که عطشش زیاد بشه.اسهال موفقت مشکلی نداره مهم اینه که استمرار نداشته باشه
    اگر طولانی شد ببرینش پیش دامپزشک

بابک

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    دوستان من نوشته های بعضی هاتون رو اصلا متوجه نمی شم شما ظرف غذا رو برای ساعات طولانی بر می دارین که پرنده گشنه شه و مجبوری از دستتون بگیره؟ یک نکته باید بدونید و اینکه ظرف آب و غذا همیشه باید در اختیار پرنده باشه اینکار یعنی زجر دادن و استرس وارد کردن. 7-8 ماه دیگه که طوطیتون پرکن شد نیایید بگین از چیزای دیگه بوده عاملش خودتون بودین. رام کردن طوطیها یک کار زمانبر و نیاز حوصله شدید داره. غذا برداشتن و گوشه اتاق گیر انداختن و اینا همه به اجبار هست قشنگش اینه که شما اینقدر وقت بزارین و با محبت و عشق طوطی رو اهلی کنید که خودش داوطلبانه از دستتون غذا بگیره بیاد رو شونتون .
    این طوطی عمری بالای 50 سال داره با موجودی که قرار هست تا آخر عمرتون باهاتون باشه اینهمه عجله و اشتباه برای چیه؟کاری نکنید طوطیتون ازتون بدش بیاد چون دیگه هیچ راهی ندارین طوطیها به خصوص خاکستری به شدت کینه ای هستن وقتی از یکی بدشون بیاد شاید تا آخرم دیگه باهاش خوب نشن.

وقتی پرنده همش آب دفع می کنه دلیلش ترس و استرس و یا دیابت هست. اگر 1-2 روز بعد خوب شه دلیلش استرس بوده و یا اینکه چیزایی که از دست شماگرفته شده واقعا خورده نمی شه دیدن که می گیرن پرت می کنن می ریزن زمین.

خواهش می کنم اینکارو با این بدبختها نکنید صبح و عصر باید وده غذایی کال با آرامش کامل در اختیارش باشه از دست نه تو قفسش با خیال راحت بخوره. تشویقی ها رو بیشتر با دست می دن از غذای اصلی مثلا اگه تخمست 3-4تا بدین اگه گرفت یک آفرین با لحن خوب بهش بگین بقیشو بزارین خودش بخوره.همیشه از دست غذا دادن پرنده رو عادت می ده که همش از دست بخوره منطقی فکر کنید شما نمی تونین همیشه تو دستتون بریزین بخوره .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام خدمت دوستان
    سلام.10 ماهگی که خوبه ، طوطیه چهارم ما ، وقتی فروخته شد 4 ماه داشت .وقتی 8ماهش شد بحرف اومد.یه آقایی هم بود تو آلمان که تو فروم ما عضو بود و طوطیشو از بچگی بزرگ کرده بود .اونم فکر کنم 7 یا 8 ماه داشت که به حرف اومد.طوطیه خودم هم وقتی 11 ماهش بود تونست اسمشو بگه .:smile (95):

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    خودش نوشته بود 10 ماهشه یا شما حدس میزنید؟؟؟؟
    یه دم شکلاتی داشتم که دادمش به آقای .تقریبا چشمش سیاه بود...چندین ماه بعد پرنده سخن گو شد و هنوز چشمش دودی غلیظ بود!!!
    نکته دیگه اینه که معمولا تو 12 ماهگی به حرف میان ولی استثنا همیشه وجود داره.2 ماه زود تر هم ممکنه به حرف بیاد
    من شاه طوطیم قبل از 3 ماهگیش 2-3 کلمه حرف میزد

اگر چند ساعت آب نخوره طبیعیه که عطشش زیاد بشه.اسهال موفقت مشکلی نداره مهم اینه که استمرار نداشته باشه
    اگر طولانی شد ببرینش پیش دامپزشک

بابک
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    سلام.10 ماهگی که خوبه ، طوطیه چهارم ما ، وقتی فروخته شد 4 ماه داشت .وقتی 8ماهش شد بحرف اومد.یه آقایی هم بود تو آلمان که تو فروم ما عضو بود و طوطیشو از بچگی بزرگ کرده بود .اونم فکر کنم 7 یا 8 ماه داشت که به حرف اومد.طوطیه خودم هم وقتی 11 ماهش بود تونست اسمشو بگه .:smile (95):
    http://www.youtube.com/watch?v=YWCkg...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=zf2v3...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=x7l3A...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=cpS1i...eature=related
    دوستان من فقط میخوام بدونم اگه چشم سیاه بخرم سخنگو میشه
    ضمنا کسی پرورشی برا چند ماه دیگه سراغ نداره؟؟؟؟؟؟؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    http://www.youtube.com/watch?v=ywckg...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=x7l3a...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=cps1i...eature=related
    آرين جان اگه تو ايران چشم سياه بخري به احتمال90%ميميره.
    چون شرايط ورودشون خوب نيست ولي من فكر ميكنم اگه بتوني اينجا كسيو پيدا كني كه پرورش ميده و ازش بگيري خلي عالي باشه.
    البته اين نظر منه.
    بازم دوستان راهنماييت ميكنن.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    http://www.youtube.com/watch?v=YWCkg...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=x7l3A...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=cpS1i...eature=related
    ببین آخه اینجوری که نمیشه فکر کرد .همه طوطی ها تو یه سن مشخص که به حرف نمیان. اینم دلیل نمیشه که چون اون طوطی ها تو سن کم بحرف اومدن پس شما اگه یه طوطیه چشم سیاه بگیری به حرف بیاد .هم بستگی به خودت داره که چقدر باهاش کار کنی هم به خود اون طوطی بستگی داره که کی زبونش باز شه :P
    من خودمو می گم ، 4 تا طوطیه من هم از بچگی خودم بزرگشون کردم دوتای اول که حرف زدنشون رو ندیدم ولی این دوتای آخری یکیش 8 ماه به حرف اومد و طوطیه خودم هم 11 ماهه بود اصلا فکرشم نمی کردم حرف بزنه .از 5 ماهگی هم با سوت اسمشو می گفت (البته این حرف زدن نیست )منم از 2 ماهگی اسمشو صدا می کردم .خوب چرا زودتر بحرف نیومد؟پس اصلا نمیشه پیش بینی کرد .بعدشم همه طوطی های خاکستری اگه باهاشون کار بشه حرف می زنن (البته اگه سنشون زیاد نباشه که خیلی سخته ).
    راجع به پرورشی جاهای دیگرو نمی دونم ولی ما دیگه پرورش نمی دیم متاسفانه .:smile (209):

صفحه 124 از 1238 نخستنخست ... 24741051061071081091101111121131141151161171181191201211221231241251261271281291301311321331341351361371381391401411421431742246241124 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)