کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط mardani نمایش پست ها
    سلام خدمت شما
    در حال حاضر برای این جفتهای کاسکو که جفتگیری کردند ؛ در قفس باز کنیم برای بیرون آمدن و بازی کردن و بال زدن ؟ یا بهیچ عنوان اینکارو نکنیم و کاملا و هر روز داخل قفس باشند ؟ بخاطر اینکه ماده صدمه یا مشکلی براش پیش نیاد . ضمنا اشتهاشون هم خیلی بهتر شده . متشکرم
    سلام. گاهی میتونه نتیجه مثبت داشته باشه گاهی منفی. به روال عادی باشن ، مطمئنتره که تمرکزشونو از دست ندن.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    20539
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام. گاهی میتونه نتیجه مثبت داشته باشه گاهی منفی. به روال عادی باشن ، مطمئنتره که تمرکزشونو از دست ندن.
    سلام
    خیلی متشکرم که با حوصله سوالهارو ؛ جواب میدهید . لطفا اگه موردی دوباره به ذهنتون میرسه راهنمایی بفرمایید ( بایدها و نبایدها ) متشکرم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    hichi
    شماره عضویت
    24537
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام

ايده خوبيه ولي اجازه بديد چند روزي بگذره . هنوز يك مقدار زوده كه شما رو مرتب ببينه

خوشحالم بابت پيشرفتش ، بهتر هم ميشه . رفتار و برخوردش ، به شما نشون ميده كه دقيقا در چه مرحله اي هستيد و قدم بعدي چي هست .
    سلام و خسته نباشید
    با توجه به اینکه کاسکو وحشی و بچه است .
    گاه گاهی صداهایی از خود می دهد که چیزی میخواهد بگوید ولی نمی تواند

این تجربه را در طوطی ملنگو داشتم قبل از اینکه به حرف بیاد اینطوری بود

تمرین سخنگویی باهاش انجام بدم؟
    با این وضع ایا پیشنهاد میشه که صدایی براش ضبط و گاهی بزارم ۳۰ دقیقه ای براش هی پخش بشه و تکرار و پخش بشه ؟

البته شنیدم CD های مخصوصی است

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط hichkas1 نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید
    با توجه به اینکه کاسکو وحشی و بچه است .
    گاه گاهی صداهایی از خود می دهد که چیزی میخواهد بگوید ولی نمی تواند

این تجربه را در طوطی ملنگو داشتم قبل از اینکه به حرف بیاد اینطوری بود

تمرین سخنگویی باهاش انجام بدم؟
    با این وضع ایا پیشنهاد میشه که صدایی براش ضبط و گاهی بزارم ۳۰ دقیقه ای براش هی پخش بشه و تکرار و پخش بشه ؟

البته شنیدم CD های مخصوصی است
    سلام ، متشكرم

بله اموزش رو به مرور شروع كنيد و با زمان كم كه خسته نشه . چون هنوز دستي و رام هم نيست . اين صداها ، شروع زبان باز كردنه .

بهتره ، ضبط شده ها با صدا و لحن خودتون باشه .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطي
    شماره عضویت
    24654
    سلام من يه شاه طوطي نر دارم تقريبا ٢ ماهه شه من هنوز بهش سرلاك مخصوص ميدم بالاش درومده پر ميزنه امروز يه قفس خريدم ولي اصلا توو قفس نميموونه چيكار كنم عاديه اين رفتارش بعد ميخواستم بدونم مشكلي نداره رويه چوب ميخوابه الان بعد ميتونم واسش سيب رنده شده بريزم مشكلي نداره ممنون ميشم جوااب بدين

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد پيكر نمایش پست ها
    سلام من يه شاه طوطي نر دارم تقريبا ٢ ماهه شه من هنوز بهش سرلاك مخصوص ميدم بالاش درومده پر ميزنه امروز يه قفس خريدم ولي اصلا توو قفس نميموونه چيكار كنم عاديه اين رفتارش بعد ميخواستم بدونم مشكلي نداره رويه چوب ميخوابه الان بعد ميتونم واسش سيب رنده شده بريزم مشكلي نداره ممنون ميشم جوااب بدين
    سلام

با قفس اشنا نيست و ممكنه خيلي زمان ببره تا بهش عادت كنه . مجبورش نكنيد . قفس رو كنارش بزاريد و درش باز باشه . وسايل هم داخلش قراربديد و نزديك قفس بهش غذا بديد . اجازه بديد حضورش براش عادي بشه و اگر مايل بود گاهي يه سركي هم داخلش بكشه . چند نمونه وسيله بازي مخصوص طوطي تهيه و داخل قفس نصب كنيد كه توجهش جلب بشه .

گاهي با حركت دادن اهسته وسايل ، توجهشو معطوف كنيد . حتي ميتونيد بيرون از قفس با اين وسايل ، به بازي بگيريدش و بعد كه به داخل قفس برميگردونيد ، براش جذاب تر ميشه . فقط مراقب باشيد ، اشنايي با هر وسيله تازه اي ، ( قفس ، أسباب بازي ...) بايستي با ملاحظه و طي چندين روز انجام بشه . چون ممكنه بترسه و دچار استرس بشه . وسايل رو گوشه اي قرار بديد كه جلوي چشمش باشه چند روزي ولي مستقيم باهاش در ارتباط نباشه. بعد از مدتي ، به بازي دعوتش كنيد .

فعلا كه عجله اي نيست ، صبور باشيد تا كم كم به قفس رفت و امد كنه . سيب هم خوبه براش، ولي چون هنوز معده اش به غذايي غير از سرلاك ، عادت نداره ، با مقدار كم شروع كنيد كه اسهال نشه . لينك تغذيه زير رو مطالعه كنيد

تغذيه http://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=495

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو(شوکا)
    شماره عضویت
    24663
    آقا سلام، ببخشید، شاید تکراری باشه، سرچ کردم گاز گرفتن ارور میداد، گاز خالی هم سرچ میکنم میگه کلمه کوتاه هست
    یه کاسکو داریم که البته من از تربیت کردنش کناره گیری کردم، و پدر و مادرم دارن بهش میرسن.
    این کاسکو ما خیلی حساس هست
    اگه ببینه ما با هم حرف میزنیم و ببینتمون، میره سقف قفس رو با یه پاش میگیره، آویزونش میشه، و بعد خودشو(حالا یاپاش یا بالش) گاز میگیره و جیغ میزنه. میوه و سبزیجات هم خیلی کم میخوره، و میلی به خوردنشون نداره، فقط تخمه خوب میخوره، راهکاری هست برای اینکه عادتش بدیم به خوردن بقیه چیزا؟ (به جزگرسنه گذاشتنش). راهی هس جیغ زدنش کنترل بشه؟ راستی سرش رو که نوازش میکنم معمولا گاز میگیره، بعضی وقتا یواش(در حدی که اصلا دردی نداره) ، ولی بعضی وقتا محکم. در صورتی که شرایط همیشه مثل هم هست. راستی وقتی هم بیرون از قفسش هست اصلا نمیذاره نوازشش کنیم. ولی میاد بوس میده.
    خودشم خیلی تمیز میکنه و بعضی وقتا چندتا پر بزرگ میکَّنه، البته خیلی وقتا هیچ پری نمیکنه (مثلا آخرین باری که پرشو کَنده بود 3 4 ماه پیش بوده) ولی مثلا دیشب 4 تا پر دُمشو کنده بود، صبح دیدیم.
    رو دست میاد ولی اگه بفهمه میخوایم ببریمش سمت قفسش محکم گاز میگیره. دوس داره همش آزاد باشه که البته وسایل خونه و مخصوصا مبل هارو تیکه پاره میکنه. راهی هست که سمت مبل ها نره؟ یا ماده ای هست که ازش فراری باشه وبشه ازش استفاده کرد؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Honeyrah69 نمایش پست ها
    آقا سلام، ببخشید، شاید تکراری باشه، سرچ کردم گاز گرفتن ارور میداد، گاز خالی هم سرچ میکنم میگه کلمه کوتاه هست
    یه کاسکو داریم که البته من از تربیت کردنش کناره گیری کردم، و پدر و مادرم دارن بهش میرسن.
    این کاسکو ما خیلی حساس هست
    اگه ببینه ما با هم حرف میزنیم و ببینتمون، میره سقف قفس رو با یه پاش میگیره، آویزونش میشه، و بعد خودشو(حالا یاپاش یا بالش) گاز میگیره و جیغ میزنه. میوه و سبزیجات هم خیلی کم میخوره، و میلی به خوردنشون نداره، فقط تخمه خوب میخوره، راهکاری هست برای اینکه عادتش بدیم به خوردن بقیه چیزا؟ (به جزگرسنه گذاشتنش). راهی هس جیغ زدنش کنترل بشه؟ راستی سرش رو که نوازش میکنم معمولا گاز میگیره، بعضی وقتا یواش(در حدی که اصلا دردی نداره) ، ولی بعضی وقتا محکم. در صورتی که شرایط همیشه مثل هم هست. راستی وقتی هم بیرون از قفسش هست اصلا نمیذاره نوازشش کنیم. ولی میاد بوس میده.
    خودشم خیلی تمیز میکنه و بعضی وقتا چندتا پر بزرگ میکَّنه، البته خیلی وقتا هیچ پری نمیکنه (مثلا آخرین باری که پرشو کَنده بود 3 4 ماه پیش بوده) ولی مثلا دیشب 4 تا پر دُمشو کنده بود، صبح دیدیم.
    رو دست میاد ولی اگه بفهمه میخوایم ببریمش سمت قفسش محکم گاز میگیره. دوس داره همش آزاد باشه که البته وسایل خونه و مخصوصا مبل هارو تیکه پاره میکنه. راهی هست که سمت مبل ها نره؟ یا ماده ای هست که ازش فراری باشه وبشه ازش استفاده کرد؟
    سلام اول از همه حتما از خودش و پرهای کنده شده چندتا عکس بذارید. عکس واضح
    برای اینکه یکم بیشتر در موردش بدونم باید جواب سوالاتی که میپرسم رو بدونم. دونه دونه جواب بدین و اگه در مورد هر سوال توضیح هم بدین بهتره .

چند وقت هست این طوطی رو دارید ؟ قبلا صاحبی داشته ؟ چند ساعت در روز بیرون از قفس هست ؟ با کی تو خونه ارتباطش بهتره؟ وقتی روی قفس اویزون میشه و جیغ میزنه شما چیکار میکنید ؟ قفس رو کجا و تو چه ارتفاعی گذاشتید ؟ وقتی بیرون قفس هست روی قفس میشینه یا شما خودتون جاهای مختلف میبریدش؟
    گاز میگیره چون هنوز اعتماد نداره و همینطور ممکنه به خاطر واکنش شما موقع گاز گرفتنش باشه. به هیچ عنوان بدون رضایتش سرش رو نوازش نکنید . حتی اگه یواش گاز گرفت. مثل بچه ای هستن که هر رفتاری براشون خوشایند نیست و تکرار کاری که باعث ناراحتیش بشه باعث میشه رفتار گاز گرفتن رو در خودش تقویت کنه.
    غذاشو کجا میخوره داخل یا خارج از قغس؟ در روز جز تخمه چه غذایی براش میذارید؟ واکنشش یه غذایی که دوست داره و تو دستتون هست چیه؟ میاد دنبال دست که غذا رو بگیره ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    hichi
    شماره عضویت
    24537
    سلام و خسته نباشید
    اگر یادتون باشه بنده یک کاسکو ۱ ساله وحشی دارم که نر است رابطش با خانومها خوبه .
    تصمیم گرفتم به خواهرم بدم برای تعویض غذا و تمیز کردنش .
    با توجه به اینکه حمام نیاز داره کاسکو ببرمش با قفس تو حمام با دوش دستی با قفس حمامش کنم
    یا اب پاش بخرم با اون حمامش کنم ؟

شخصا تا به الان خودم حمام می بردمش + قفس یکم قار می کشید ولی خب فاصلت حفظ میکردی دیگه قار نمی زد

ممنون میشم راهنمایی کنید + چند مدت یکبار نیازه که حمامش ببرم؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط hichkas1 نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید
    اگر یادتون باشه بنده یک کاسکو ۱ ساله وحشی دارم که نر است رابطش با خانومها خوبه .
    تصمیم گرفتم به خواهرم بدم برای تعویض غذا و تمیز کردنش .
    با توجه به اینکه حمام نیاز داره کاسکو ببرمش با قفس تو حمام با دوش دستی با قفس حمامش کنم
    یا اب پاش بخرم با اون حمامش کنم ؟

شخصا تا به الان خودم حمام می بردمش + قفس یکم قار می کشید ولی خب فاصلت حفظ میکردی دیگه قار نمی زد

ممنون میشم راهنمایی کنید + چند مدت یکبار نیازه که حمامش ببرم؟
    سلام ، ممنون

با قفس ببريدش حمام و رعايت فاصله كه استرس نگيره . يك مرتبه هم اب روي بدنش نريزيد . با خيس كردن پاهاش شروع كنيد . روي سر هم به هيچ وجه شسته نشه. بعدا ميتونيد با حوله سرشو تميز كنيد . اگر فشار آب قابل كنترله با دوش دستي وگرنه ابپاش گزينه مناسبتريه .

دو هفته يكبار فصول سرد و هفته اي يكبار در فصول گرم به استحمام نياز دارن.

صفحه 1229 از 1238 نخستنخست ... 2297291129117912101211121212131214121512161217121812191220122112221223122412251226122712281229123012311232123312341235123612371238 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 8 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 8 مهمان ها)