کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    20539
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ، درصورتي كه موفق به جفتگيري شده باشن ، علائم ، بارداريو نشون ميده ولي آيا طوطي هاتون بالغ و اماده بودن ؟ منظور از زير شكم ، قسمت بالاي مقعد هست كه با در دست نگه داشتن طوطي ، و لمس زير دم متوجه ميشيد.
    سلام صبح بخیر
    موقعه خرید بنده که 2 سال پیش بود و بعنوان جفت خریداری کردم چشمهاشون طوسی خیلی روشن بود و الان چشمهاشون به زردی میزنه . در حال حاضر هم فعلا نمیتونم دست بگیرم چون نیمه اهلی هست و استرس بهش داده میشه . چون این 2 سال که پیش ما بوده یک قفس بزرگ 1/30 * 2 متر براشون ساختم و آزادی کامل دارند و فقط 3 الی 4 کلمه حرف میزنند و اجازه میدن نوازشون کنیم حتی روی دست هم نمیان . ولی کاملا حرف شنوی دارن که هر لحظه بگیم ساکت یا برو داخل قفس و یا برید به به بخورید . . . . . . . حتما انجام میدن . هر چند وقت یکبار هم پرها و ناخنها و حمام انجام میدیم . از زحمات شما هم که وقت میذارید و جواب میدهید خیلی متشکرم و خسته نباشید انشالله و اگه باردار باشه چند وقت دیگه تخم میذاره ؟ و مدت روی تخم نشستنش چند روز طول میکشه ؟ و در این مدت من غذا بزارم داخل لانه یا نذارم و باید چکارهایی انجام بدم ؟ متشکرم متشکرم متشکرم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط mardani نمایش پست ها
    سلام صبح بخیر
    موقعه خرید بنده که 2 سال پیش بود و بعنوان جفت خریداری کردم چشمهاشون طوسی خیلی روشن بود و الان چشمهاشون به زردی میزنه . در حال حاضر هم فعلا نمیتونم دست بگیرم چون نیمه اهلی هست و استرس بهش داده میشه . چون این 2 سال که پیش ما بوده یک قفس بزرگ 1/30 * 2 متر براشون ساختم و آزادی کامل دارند و فقط 3 الی 4 کلمه حرف میزنند و اجازه میدن نوازشون کنیم حتی روی دست هم نمیان . ولی کاملا حرف شنوی دارن که هر لحظه بگیم ساکت یا برو داخل قفس و یا برید به به بخورید . . . . . . . حتما انجام میدن . هر چند وقت یکبار هم پرها و ناخنها و حمام انجام میدیم . از زحمات شما هم که وقت میذارید و جواب میدهید خیلی متشکرم و خسته نباشید انشالله و اگه باردار باشه چند وقت دیگه تخم میذاره ؟ و مدت روی تخم نشستنش چند روز طول میکشه ؟ و در این مدت من غذا بزارم داخل لانه یا نذارم و باید چکارهایی انجام بدم ؟ متشکرم متشکرم متشکرم
    سلام ، خواهش ميكنم ، لطف داريد

اينكه ميفرماييد رنگ چشم رو به زردي هست ، پس نزديك ٦-٦/٥ سال رو دارن . براي توليد مثل ، حداقل بايد ٤سال داشته باشن .
    مشخصه براي سخنگويي اموزش داده نشدن . حداقل بايد ٤٠ كلمه صحبت كنن.

نهايتا دو هفته بعد از جفتگيري براي تخمگذاري ، صبر كنيد و حدود ٣٠ روز هم زمان لازمه كه جوجه ها متولد بشن . كار خاصي لازم نيست . فقط خيلي اطرافشون شلوغ نباشه ، بعد از تخمگذاري هم ، هر چند روز ،فقط براي تعويض غذا ، به قفس سر بزنيد . غذا رو توي قفس بزاريد ، نه داخل لانه !

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    20539
    سلام ، خواهش ميكنم ، لطف داريد

اينكه ميفرماييد رنگ چشم رو به زردي هست ، پس نزديك ٦-٦/٥ سال رو دارن . براي توليد مثل ، حداقل بايد ٤سال داشته باشن .
    مشخصه براي سخنگويي اموزش داده نشدن . حداقل بايد ٤٠ كلمه صحبت كنن.

نهايتا دو هفته بعد از جفتگيري براي تخمگذاري ، صبر كنيد و حدود ٣٠ روز هم زمان لازمه كه جوجه ها متولد بشن . كار خاصي لازم نيست . فقط خيلي اطرافشون شلوغ نباشه ، بعد از تخمگذاري هم ، هر چند روز ،فقط براي تعويض غذا ، به قفس سر بزنيد . غذا رو توي قفس بزاريد ، نه داخل لانه !
    سلام خدمت شما
    بزرگواری کردید که جوابهای بنده رو پاسخ دادید و خیلی ممنون از راهنمایهایی که میکنید ؛ بسیار سپاسگزارم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    hichi
    شماره عضویت
    24537
    سلام و خسته نباشید
    بنده یک کاسکو تمینه وحشی دارم که تقریبا ۱ سالش میتونه باشه
    ۴ ماهه خریداری کردم
    مقالات زیادی خوندم
    ۱- قفس مناسب تهیه کردم پشت به دیوار که امنیت داشته باشه و از زمین هم یک متر فاصله داره.
    ۲- طبق مقالاتی که خواندم ان را ۳-۴ بار حمام بردم با دوش دستی حمامش کردم که حس مثبتی داشته باشد
    ۳- متاسفانه همچنان وقتی نزدیکش می شوم هنوز قار می کشد و در واقع می ترسد
    ۴- در برخی مقالات خوانده ام که باید ان را گشنه نگه داریم که با دست داخل قفس کنیم و به ان غذا دهیم که فکر میکنم فشار به کاسکو وارد میکند چون وقتی نزدیک قفس می شوم میترسد و قار میزند ( مگر اینکه نگاهش نکنم )
    در واقع تا وقتی صورتت نگاهش نکند قار نمی زند
    فکر میکنم راه درست این باشه که غذاش خالی کنم و به جای دست کردن داخل قفس که به زور غذا را بگیرد یا بزارد نوازشش کنم گاهی تخمه را داخل غذایش دونه دونه بریزم و کنارش بشینم که هم من را ببند و هم بخورد
    نمیدانم.. شما راهنمایی کنید..
    ۵- گاهی سوت می زند و کنارش هستم چیزهایی می گوید که مشخص نیست
    ۶- تنها چیزی که ازار دهنده است اینه که الان باید چیکار کنم در این مرحله که قار بیفتد ....

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام

براي اموزش دادن ، هيچگاه روش گرسنه نگه داشتن رو به كار نبريد. اين بدترين نوع إجبار وتحميله . مجبورش نكنيد غذا رو از دستتون بگيره . كاسكو ها معمولا تا چند ماه اول ورود به محيط جديد قار ميكشن و اين نشانه ناراحتي از مسئله اي هست. وقتي با حضور شما اين اتفاق ميوفته ، ازش دوري كنيد و غذا رو خيلي آرام در قفس بزاريد به همراه چند عدد تخمه . و دورتر نظاره گر باشيد كه احساس ناامني نداشته باشه. هر چند روز ، يك قدم به قفس نزديك بشيد تا كم كم حضورتون براش عادي بشه .
    در ساعات مختلف و از دور صحبت كنيد ( نه در زمان استراحتش) تا صداتون ملكه ذهنش بشه. هيچموقع سوت نزنيد ، چون احساس ميكنه ، پرنده ديگه اي در منزل هست و اين ميتونه باعث افسردگي يا پرخاشگريش بشه.

اين مقالات رو بخونيد

http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=14007

http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=6590

http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=7052

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    hichi
    شماره عضویت
    24537
    سلام

براي اموزش دادن ، هيچگاه روش گرسنه نگه داشتن رو به كار نبريد. اين بدترين نوع إجبار وتحميله . مجبورش نكنيد غذا رو از دستتون بگيره . كاسكو ها معمولا تا چند ماه اول ورود به محيط جديد قار ميكشن و اين نشانه ناراحتي از مسئله اي هست. وقتي با حضور شما اين اتفاق ميوفته ، ازش دوري كنيد و غذا رو خيلي آرام در قفس بزاريد به همراه چند عدد تخمه . و دورتر نظاره گر باشيد كه احساس ناامني نداشته باشه. هر چند روز ، يك قدم به قفس نزديك بشيد تا كم كم حضورتون براش عادي بشه .
    در ساعات مختلف و از دور صحبت كنيد ( نه در زمان استراحتش) تا صداتون ملكه ذهنش بشه. هيچموقع سوت نزنيد ، چون احساس ميكنه ، پرنده ديگه اي در منزل هست و اين ميتونه باعث افسردگي يا پرخاشگريش بشه.

اين مقالات رو بخونيد

http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=14007

http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=6590

http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=7052

سلام
    از اسفند ماه دارمش
    این مدت بهش تا تونستم اهمیت دادم و هیچ چیزی زوری براش انجام ندادم
    ولی متاسفانه هنوز قار میکشه

که در اینترنت جستجو کردم روش گرسنگی را در چندین سایت مختلف خواندم که البته برام قابل تامل بود که این زور است.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط hichkas1 نمایش پست ها
    سلام
    از اسفند ماه دارمش
    این مدت بهش تا تونستم اهمیت دادم و هیچ چیزی زوری براش انجام ندادم
    ولی متاسفانه هنوز قار میکشه

که در اینترنت جستجو کردم روش گرسنگی را در چندین سایت مختلف خواندم که البته برام قابل تامل بود که این زور است.
    سلام ، دو ماه زمان زيادي نيست براي تربيت و رام شدن يك كاسكو كه اصولا طوطي نافرماني هست . صبور باشيد و مطابق روشهاي تربيتي پيش بريد.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    hichi
    شماره عضویت
    24537
    سلام ، دو ماه زمان زيادي نيست براي تربيت و رام شدن يك كاسكو كه اصولا طوطي نافرماني هست . صبور باشيد و مطابق روشهاي تربيتي پيش بريد.
    سلام
    بابت راهنماییتون سپاسگزارم
    با دقت لینک های ارسالی را مطالعه کردم
    تمامی موارد طی این ۲ ماه انجام شده به جز:
    کم ریختن غذا به جهت مراجعه بیشتر به قفس جهت غذا ریختن. اما برعکس انجام شده
    .. یعنی
    من همیشه ظرشو پر میکردم و حتی بهترین غذاهای موجود بالغ بر ۵۰ تومان آلمانی براش تهیه و استفاده میکنم
    در نتیجه شاید روزی یکبار یا یکروز در میان ظرفشو پر میکردم
    پس طی ماه های اخیر تنها کاری که باید کنم اینه که کم کم ظرفش پر کنم که حضورم
    پیشش بیشتر باشه ؟
    ( باقی موارد مثل ارتفاع از زمین پایه خریدم... قفس سایز مناسب ... پشت به دیوار..)
    انجام دادم

ولی از دست اصلا نمیزاره نزدیکش بشم بی‌تابی میکنه...
    مگر اینکه سیب بزارم کنار قفس‌و از اتاق برم بیرون
    بله میخوره.
    لتزم به ذکر کاسکو من یک ساله و وحشی هست
    عکس های آن قبل از خرید :

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط hichkas1 نمایش پست ها
    سلام
    بابت راهنماییتون سپاسگزارم
    با دقت لینک های ارسالی را مطالعه کردم
    تمامی موارد طی این ۲ ماه انجام شده به جز:
    کم ریختن غذا به جهت مراجعه بیشتر به قفس جهت غذا ریختن. اما برعکس انجام شده
    .. یعنی
    من همیشه ظرشو پر میکردم و حتی بهترین غذاهای موجود بالغ بر ۵۰ تومان آلمانی براش تهیه و استفاده میکنم
    در نتیجه شاید روزی یکبار یا یکروز در میان ظرفشو پر میکردم
    پس طی ماه های اخیر تنها کاری که باید کنم اینه که کم کم ظرفش پر کنم که حضورم
    پیشش بیشتر باشه ؟
    ( باقی موارد مثل ارتفاع از زمین پایه خریدم... قفس سایز مناسب ... پشت به دیوار..)
    انجام دادم

ولی از دست اصلا نمیزاره نزدیکش بشم بی‌تابی میکنه...
    مگر اینکه سیب بزارم کنار قفس‌و از اتاق برم بیرون
    بله میخوره.
    لتزم به ذکر کاسکو من یک ساله و وحشی هست
    عکس های آن قبل از خرید :

سلام. متوجه منظورتون نشدم! غذا به اندازه کافی بزارید که هر روز نیاز به تعویضش نباشه. چون مضطرب میشه. خودتون هم گاهی با فاصله از قفس نظاره گر باشید و باهاش صحبت کنید.

کاسکوی شما هم به اصطلاح هنوز جوجست و هم رام نشده. مورد دوم ،روند اموزش رو سختتر میکنه و طبیعیه که هنوز اعتماد نکنه. کاسکوهایی که رام هستن ، بعد از اینکه با صاحب جدید روبرو میشن ، فقط بعلت نااشنا بودن با سرپرست فعلی ، تا مدتی ازش دوری میکنن ولی بعد از زمان کوتاهی همه چیز به روال عادی برمیگرده ولی در مورد کاسکوهای رام نشده ، این قضیه ممکنه حتی تا یکسال طول بکشه. رام کردن طوطیها دشواره و صبر و حوصله و تجربه کافی لازم داره.

در عکس دوم چرا دو طوطی هست؟ قبل از خریده ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    hichi
    شماره عضویت
    24537
    سلام. متوجه منظورتون نشدم! غذا به اندازه کافی بزارید که هر روز نیاز به تعویضش نباشه. چون مضطرب میشه. خودتون هم گاهی با فاصله از قفس نظاره گر باشید و باهاش صحبت کنید.

کاسکوی شما هم به اصطلاح هنوز جوجست و هم رام نشده. مورد دوم ،روند اموزش رو سختتر میکنه و طبیعیه که هنوز اعتماد نکنه. کاسکوهایی که رام هستن ، بعد از اینکه با صاحب جدید روبرو میشن ، فقط بعلت نااشنا بودن با سرپرست فعلی ، تا مدتی ازش دوری میکنن ولی بعد از زمان کوتاهی همه چیز به روال عادی برمیگرده ولی در مورد کاسکوهای رام نشده ، این قضیه ممکنه حتی تا یکسال طول بکشه. رام کردن طوطیها دشواره و صبر و حوصله و تجربه کافی لازم داره.

در عکس دوم چرا دو طوطی هست؟ قبل از خریده ؟
    سلام و عرض ادب
    بله این عکس قبل از خرید است که توسط فروشنده برای بنده ارسال شده در حال حاضر:

۱- کاسکو تنها می باشد
    ۲- قفس مناسب تهیه شده
    ۳- از زمین یک متر ارتفاع دارد ( پایه خریدم )

در مورد سوالم که پرسیدم حضورم پیشش بیشتر بشه اینه که :

در اینترنت قبلا مقاله ای خونده بودم که گفته بودند غذاشو گاهی کم بریزید که مثلا در طول روز باعث بشه ۲-۳ بار برید ظرفش پر کنید (‌ظرف غذا از بیرون پر میشه یعنی نیازی نیست دست داخل قفس کنم ) و این باعث میشه پرنده بفهمه که میخواید بهش غذا بدید

اگر این روش مورد تایید شما نیست .
    با توجه به توضیحی که دادم بهترین کار برای من واسه این طوطی چی هست

نکته :

الان ۲-۳ روزه که مثل قبل اصلا قار نمی زنه یعنی میرم پیشش اتاق کار دارم یا نگاش میکنم حرف چیزی میزنم قبلا قار میزد ولی الان فکر میکنم اگر خیلی بترسه بزنه ( که اونم دیگه نمیزنه یا تا لب مرزش میره که بزنه )

یه پیشرفت محسوسی مشاهده می کنم

صفحه 1227 از 1238 نخستنخست ... 227727112711771208120912101211121212131214121512161217121812191220122112221223122412251226122712281229123012311232123312341235123612371238 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)