کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    24144
    من تو اینستاگرام و این جاها دیدم که مثلا میوه و سبزی جات میدن ولی میگن اخرش بیشتره جیرشون پالت میدن ولی میدونم زیره بار پالت نمیره
    الان میخوام از تهران اینو براش سفارش بدم بیاد
    https://www.wittemolen.com/sites/def...hot_654876.jpg

کلا بهم حس خوبی دست میده این غذاهای برند دار رو استفاده کنه چون روشون رو میخونم که نوشتن چه فواید ویتامین و این حرفایی داره ولی متاسفانه بیشتر تخمشونو میخوره.حالا به نظرتون چجوری میتونم عادتش بدم که تمام محتویات این ظرف رو بخوره نه فقط تخمه هاش رو

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط esimesi2 نمایش پست ها
    من از خدامه همه محتویاتش رو بخوره ولی در اصل فقط تخمه هاش رو میخوره و بقیه چیزای دیگش رو خیلی کم میخوره ولی یه ذره تخمه خام قاطی این غذا میکنم چون تخمه هاش کمه.
    الان تو عکسی که خدمتتون خصوصی میکنم خودتون میبینید که ظرف غذاش فقط این نیست همیشه 2 کاسه بالای قفس هست که یکیش میوه و این چیزاست یکیشم غذای خوده خونه.یعنی هر روز حداقل 3 نوع غذا در دسترش هست همه هم میخوره به اندازه ای که دوست داره
    تخمه هاش کم باشه خوبه . حتی همون مقداری هم که هست ، بردارید و اونطور که پستهای قبل گفته شد در اختیارش بزارید ( دو بار در هفته ). به سنش هم توجه کنید.

لینک تغذیه رو بخونید با غذاهای دیگه هم اشنا بشید.

ببخشید غذای خانه یعنی چی؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    من تو اینستاگرام و این جاها دیدم که مثلا میوه و سبزی جات میدن ولی میگن اخرش بیشتره جیرشون پالت میدن ولی میدونم زیره بار پالت نمیره
    الان میخوام از تهران اینو براش سفارش بدم بیاد
    https://www.wittemolen.com/sites/def...hot_654876.jpg

کلا بهم حس خوبی دست میده این غذاهای برند دار رو استفاده کنه چون روشون رو میخونم که نوشتن چه فواید ویتامین و این حرفایی داره ولی متاسفانه بیشتر تخمشونو میخوره.حالا به نظرتون چجوری میتونم عادتش بدم که تمام محتویات این ظرف رو بخوره نه فقط تخمه هاش رو
    درسته و پلت هم نیازه براش ولی چون جوان نیست به پلتهای کم کالری تری احتیاج داره که ی یا کم چرب بودنش روی محصول درج شده.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    24144
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    تخمه هاش کم باشه خوبه . حتی همون مقداری هم که هست ، بردارید و اونطور که پستهای قبل گفته شد در اختیارش بزارید ( دو بار در هفته ). به سنش هم توجه کنید.

لینک تغذیه رو بخونید با غذاهای دیگه هم اشنا بشید.

ببخشید غذای خانه یعنی چی؟
    درباره لینک تغذیه.به من و امثال من یه کم حق بدید که با خوندن این تاپیک ها یه ذره گیج بشیم.البته درباره چیزایی که نوشته بود ندین اصلا بحثی نیست اونا تکلیفشون مشخصه.ولی درباره چیزهایی که باید بدیم واقعا یه ذره واقعا نمیشه ربات وار این کار رو کرد بالاخره اینا هم طبعی دارن و همه چی رو دوست ندارن.یه چندبار باید تاپیک هارو بخونم تا به یه نتیجه ای برسم

غذای خونه هم مثلا اگه جوجه کباب داشته باشیم براش توی ظرف یه ذره برنج و یه 2-3 تا تیکه جوجه میذارم.یا مثلا خورشت سبزی هم گوشتش رو براش میذارم هم لوبیا هم سبزی.سیب زمینی هم دوست داره مخصوصا خام
    البته این دکترایی که رفتم همشون میگفتن استخوان ران براش خوبه ولی خیلی کم بهش میدم گوشت سینه مرغ هم میگفتن براش خوبه و خودش هم دوست داره.البته با گوشت و این چیزا بیشتر بازی میکنه و ریز ریز میکنه ولی کمیش رو میخوره

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    24144
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    درسته و پلت هم نیازه براش ولی چون جوان نیست به پلتهای کم کالری تری احتیاج داره که ی یا کم چرب بودنش روی محصول درج شده.
    باور کنید با اینکه 7 سالشه در عین مودب بودن خیلی شیطونه و فعاله خداروشکر.البته سنیم نداره بچه
    بله این غذاها خیلی کم چربی هستند و کاملا بدون قند هستند.حتی ویتاکرفت یه مدل Pro Vita داره که پروبیوتیک و این حرفا هم داره
    تو این عکس هم مشاهده کردین که پالت هم درشون موجوده ولی موندم چیکار کنم که فقط تخمه هارو نخوره و بقیش هم بخوره.وقتی تخمه هاش رو تموم میکنه براش تخمه نریزن تا مجبور بشه بقیش هم بخوره درسته؟
    چون الان تخمش تموم بشه هی هم میزنه که تخمه پیدا کنه و بخوره

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    درباره لینک تغذیه.به من و امثال من یه کم حق بدید که با خوندن این تاپیک ها یه ذره گیج بشیم.البته درباره چیزایی که نوشته بود ندین اصلا بحثی نیست اونا تکلیفشون مشخصه.ولی درباره چیزهایی که باید بدیم واقعا یه ذره واقعا نمیشه ربات وار این کار رو کرد بالاخره اینا هم طبعی دارن و همه چی رو دوست ندارن.یه چندبار باید تاپیک هارو بخونم تا به یه نتیجه ای برسم

غذای خونه هم مثلا اگه جوجه کباب داشته باشیم براش توی ظرف یه ذره برنج و یه 2-3 تا تیکه جوجه میذارم.یا مثلا خورشت سبزی هم گوشتش رو براش میذارم هم لوبیا هم سبزی.سیب زمینی هم دوست داره مخصوصا خام
    البته این دکترایی که رفتم همشون میگفتن استخوان ران براش خوبه ولی خیلی کم بهش میدم گوشت سینه مرغ هم میگفتن براش خوبه و خودش هم دوست داره.البته با گوشت و این چیزا بیشتر بازی میکنه و ریز ریز میکنه ولی کمیش رو میخوره
    قصدم فقط اشنایی با انواع غذاهاست. عجله ای نداریم. فرصت برای تغییر و جایگزینی هست. بالاخره ذائقش دستتون میاد.

غذاهای خانگی فقط ویژه خودش طبخ بشه. یعنی بدون سیر . پیاز. ادویه جات . نمک و روغن.

باور کنید با اینکه 7 سالشه در عین مودب بودن خیلی شیطونه و فعاله خداروشکر.البته سنیم نداره بچه
    بله این غذاها خیلی کم چربی هستند و کاملا بدون قند هستند.حتی ویتاکرفت یه مدل Pro Vita داره که پروبیوتیک و این حرفا هم داره
    تو این عکس هم مشاهده کردین که پالت هم درشون موجوده ولی موندم چیکار کنم که فقط تخمه هارو نخوره و بقیش هم بخوره.وقتی تخمه هاش رو تموم میکنه براش تخمه نریزن تا مجبور بشه بقیش هم بخوره درسته؟
    چون الان تخمش تموم بشه هی هم میزنه که تخمه پیدا کنه و بخوره
    بله سنی نداره . تاکید بود که مراقبش باشید

روزی یک تخمه از ظرفش بردارید و یکی یکی چیزهای دیگه جایگزین کنید. سخت نیست فقط پشتکار ، خلاقیت و زمان لازم داره.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    24156
    سلام . وقت بخیر . ممنون بابت این انجمن عالی...
    من یه طوطی مثل کاکادو میخوام ولی مثل اینکه خیلی شرایط نگهداری اش سخت هست ( یعنی بعضی وقت ها عصبی میشه و... )
    بابت همین تصمیم گرفتم کاسکو بگیرم . کاسکو ها بازیگوش و شیطون هستن ؟ از طوطی خیلی آروم بدم میاد
    و اینکه از چه سنی بگیرم ؟ دوست دارم از بچگی ( حدودا 2 ماهگی ) بزرگش کنم ولی خطر مرگش زیاده ؟
    ممنونم بابت راهنمایی هاتون ...

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    24156
    البته ببخشید نمیدونم باید این سوال رو توی انجمن کاسکو مطرح میکردم یا کاکادو
    من یه طوطی خیلی بازیگوش دوست دارم . شیرین کاری و...
    البته میخوام زیاد بیرون از قفس بزارمش نمیخوام خرابکاری زیاد داشته باشه
    و میگن کاکادو عصبی بازی در میاره و جیغ های خیلی وحشتناک میکشه و...
    مثلا اگه از جوجه بودن بزرگش کنم بهم عادت میکنه ؟ وحشی بازی در نمیاره ؟ جیغ های وحشتناک نمیکشه ؟
    سخنگوی خوبی هست ؟ مثلا چندتا کلمه ممکنه یاد بگیره ؟
    حالا با توجه به علایقم کاکادو بهتره یا کاسکو ؟
    ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi_Wl نمایش پست ها
    سلام . وقت بخیر . ممنون بابت این انجمن عالی...
    من یه طوطی مثل کاکادو میخوام ولی مثل اینکه خیلی شرایط نگهداری اش سخت هست ( یعنی بعضی وقت ها عصبی میشه و... )
    بابت همین تصمیم گرفتم کاسکو بگیرم . کاسکو ها بازیگوش و شیطون هستن ؟ از طوطی خیلی آروم بدم میاد
    و اینکه از چه سنی بگیرم ؟ دوست دارم از بچگی ( حدودا 2 ماهگی ) بزرگش کنم ولی خطر مرگش زیاده ؟
    ممنونم بابت راهنمایی هاتون ...
    سلام

اول بابت لطفتون به انجمن سپاس

دوم اينكه هر حيواني وقتي وارد محيط جديد ميشه ، تا مدتها افسرده يا عصبي ، ارام يا پرخاشگره ، تا زماني كه كاملا جايگاهشو درك كنه و با اطرافيان خو بگيره .

بعد از اون هم ، مثل هر موجود زنده ديگه اي ، نسبت به شرايط مختلف ، عكس العمل هاي متفاوت داره . جيغ ميزنه ، قار ميكشه ( در مورد كاسكو ) ، لجبازي ميكنه و اين تنشها رو مثلا با غذا نخوردن ، به هم ريختن وسايل يا پركني نشون ميده .

همه طوطيها در نوع خودشون باهوش و بازيگوش هستن. بستگي به انتخاب خودتون داره كه تا چه حد ميتونيد ، با سر و صداشون كه به نظرم شيرينه ، كنار بياين .

طوطيهاي كوچك مثل مرغ عشق ، كانور ، عروس هلندي ، برزيلي ... زياد جيغ ميزنن و تقريبا بيشتر ساعات در حال بحث و گفتگو ( ) هستن . ولي كاسكو ، ملنگو، كاكادو ، ماكائو ، أكلكتوس و أمثال اونها ، ارامش بيشتري دارن . البته شيطنتهاي خاص خودشونو دارن ولي نه به اندازه طوطيهاي كوچك . به وقتش هم قارهاي بلندي ميكشن . از نظر هوش و استعداد هم ، هر طوطي با هم گروههاي خودش ، قابل مقايسه هست .

سن مناسب براي خريداري و شروع اموزش ، ٢/٥ -٣ ماهگيست ( زماني كه دانخور شده و نگهداريش راحتتره )

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی کاسکو
    شماره عضویت
    24245
    سلام من یه کاسکو خریدم تقریبا ۲ سالشه که صاحبش گفته ۳۰ کلام حرف میزنه ولی تو قسمت گردنش رو پرکنی کرده بود و بعضی مواقع چند تا پر همون قسمت رو میکنه.الان دو روزه خریدمش بعضی مواقع خیلی شادابه بعضی مواقع وقتی نزدیکش میشم پرهای خوشو باد میکنه.لطفا برای مقابله با پرکنیش راهنمایی کنید و یا اگه جواب نمیده درمانش .لطفا راهنمایی کنید که به صاحبش پس بدم یا نه . تشکر

صفحه 1223 از 1238 نخستنخست ... 2237231123117312041205120612071208120912101211121212131214121512161217121812191220122112221223122412251226122712281229123012311232123312341235123612371238 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)