کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    24144
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام. این تاپیک سوال کنید https://www.parsipet.ir/showthread.p...3&goto=newpost
    سلام لطفا راهنماییم کنید
    من یه چندوقته متوجه شدم دوره چشم کاسکوم یه نمه سیاه شده میخوام ببینم عادیه یا نه.اخه قبلا اینجوری نبود و صورتش کامل سفید بود ولی یه چندتا عکس از 4-5 ماه پیشش رو دوباره دیدم و متوجه شدم یه کم از اون موقع شروع شده ولی تو عکسای قدیمی ترش اصلا نبود
    چندروز پیش کلینیک بردمش و دکتر چکاپ کاملش کرد و همین مورد هم گفتم و گفتم چشمش هم معاینه کن ولی گفت کاملا سالمه شایدم پوستش چروک خورده و این حرفا ولی قانعم نکرد و فقط یه 2 تا قطره که تقویتی و روتین هست داد که طی 20 روز بهش بدم.یکیش قطره بی رنگ و بوی شیرین میده و یکی هم یه ماده نارنجی رنگ و یه ذره چرب که توی سرنگ بهم داد
    کلا کم دکتر میبرمش چون دوست ندارم جایی که شاید الوده باشه بره و دارو مارو هم هیچ وقت بهش نمیدم اینا هم میخواستم بهش ندم ولی گفتم دکتر که چیزه بد نمیده
    خلاصه به نظرتون بخاطره چربی و این حرفا نیست؟ یا بخاطره بازی کردن و ماساژ دادن صورتش پوستش نازک نشده که زیرش بیشتر معلوم باشه؟
    غذای اصلیش تخمست تخمه معمولی و بی نمک با ویتاکرفت قاطی میکنم بهش میدم هر روز هم میوه و غذای خونگی هم داره ولی تو کاسه اصلیش همیشه همون تخمه و ترکیب ویتاکرفته.در روز یه ذره پسته و بادوم زمینی هم میدم بهش کلا غذایی متنوعی داره ولی این سیاهیه رفته رو مخم تو نت هم زیاد عکس نگاه کردم بعضی کاسکوها دارن بعضیا هم ندارن ولی اینم نداشت چرا اینجوری شد
    ببخشید سرتونو درد اوردم ممنون از کمکتون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام ، خيلي حساس شديد ،مشكلي نداره . اين تغييرات رنگ پوست با بالا رفتن سن ، طبيعيه . چندسالشه ؟ به نظر مياد حدود ٣سال داشته باشه . ابتني و دريافت روزانه ، نور خورشيد ( با احتياط ) براي هر موجود زنده اي لازمه .

و نكته مهم اينكه ، تخمه غذاي اصليشه؟!! اين فاجعست . مگر اطلاع نداريد ، مصرف مداوم تخمه ، بيماري كبد چرب و كلسترول ايجاد ميكنه و عمر طوطي رو كاهش ميده؟

سريعا اين روند غذاييو تغيير بديد ولي نه يكباره . هر روز ، به نسبتي از مقدار تخمه كاسته و به مواد غذايي ديگه ( سبزي ، ميوه ، حبوبات ، غلات ، جوانه ها ....) اضافه كنيد تا طي ١٠-١٢ روز ، جايگزين بشن و از تخمه فقط دو مرتبه در هفته و هر بار يك قاشق غذاخوريمصرف كنه . طوطيهاي مسن و كم تحرك ، به كالري كمتري نياز دارن و مصرف تخمه در هر سني جايز نيست.

تغذيه كاسكو ، حتما مطالعه كنيد https://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=471

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    24144
    سلام ، خيلي حساس شديد ،مشكلي نداره . اين تغييرات رنگ پوست با بالا رفتن سن ، طبيعيه . چندسالشه ؟ به نظر مياد حدود ٣سال داشته باشه . ابتني و دريافت روزانه ، نور خورشيد ( با احتياط ) براي هر موجود زنده اي لازمه .

و نكته مهم اينكه ، تخمه غذاي اصليشه؟!! اين فاجعست . مگر اطلاع نداريد ، مصرف مداوم تخمه ، بيماري كبد چرب و كلسترول ايجاد ميكنه و عمر طوطي رو كاهش ميده؟

سريعا اين روند غذاييو تغيير بديد ولي نه يكباره . هر روز ، به نسبتي از مقدار تخمه كاسته و به مواد غذايي ديگه ( سبزي ، ميوه ، حبوبات ، غلات ، جوانه ها ....) اضافه كنيد تا طي ١٠-١٢ روز ، جايگزين بشن و از تخمه فقط دو مرتبه در هفته و هر بار يك قاشق غذاخوريمصرف كنه . طوطيهاي مسن و كم تحرك ، به كالري كمتري نياز دارن و مصرف تخمه در هر سني جايز نيست.

تغذيه كاسكو ، حتما مطالعه كنيد https://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=471
    اول که من از شما تشکر میکنم دوم اینکه چون تازه با انجمنتون اشنا شدم اینقدر سوال دارم که نمیدونم از کجا شروع کنم.سوالاتم رو فهرست وار میپرسم و خیلی ممنون میشم از پاسختون
    اول یه ذره وضعیت عسل رو شرح بدم.4 ساله داریمش و حدودا 7 سالشه و درسته اسمش عسله ولی طبق گفته فروشنده پسره
    چندماه اولی که داشتیمش یه سرما خورد و ابریزش بینی داشت ولی سریع کلینیک بردیمش و دارو داد و درمان شد ولی بعده مدتی روی یکی از سوراخای دماغش ورم کرد
    باز دکتر بردیمش و باز دارو داد و گفت خوب میشه ولی خوب نشد و بعده مدتی ترشحات از زیره پوستش بیرون اومد و سوراخ بینیش رو بست
    متاسفانه متاسفانه سریع دکتر نبردمش و متاسفانه بچه چندماه همینجور موند.بعد که کلینیک بردمش دکتر داخل بینیش رو تخلیه کرد ولی اون پرده ای که جلوی بینی هست و نمیذاره گرد و خاک وارد بشه از بین رفته بود و اون سوراخ بینیش مثل سوراخ شد که تهش پیداست

بخاطره همون عمل تراشیدن یه چند روز اب و کمی خون و کلا ترشح از اون سرواخ بیرون میومد که هم قطرشو میریختیم و تمیز میکردیم و خوب شد.این قضیه ماله یه 1 سال و خورده ای پیشه
    خلاصه چند روز پیش که بردمش برای چکاپ با اینکه دکتر گفت کاملا سالمه ولی یه 2 تا قطره تقویتی داد که بدم بهش که بالا عرض کردم چون مارک نداشت روی قوطی هاش نداشت دل چرک بودم که امروز گفت چون بسته هاش بزرگه خودشون تو قوطی کوچیک میریزن
    سرتونو درد نیارم امروز روز پنجمی بود که ریختن قطره تو ابش شروع شده بود ظهر که از خواب بلند شدم و بلندش کردم دیدم وقتی نفس میکشه تو دهنش و دماغش صدا میاد انگار اب جمع شده.اعصابم خورد شد که از چیزی که میترسیدم سرم اومد و حتما این قطره ها کاری کردن.سریع بردمش دکتر و عصبی بود ولی دکتر قسم خورد اینا تقویتی و کلسیم و این چیزا بوده و ربطی نداره
    اینم بگم کاملا سرحال بود و هست ولی صدای نفسش ترسوندم.دکتر دوباره معاینه کرد و گفت احتمالا یه ترشح عفونی از سینوساش تو راه نفس این سوراخ دماغش مونده که ازبین نرفته و هی بالا پایین میره و دلیلشم بخاطره اینکه چون این سوراخ پرده نداره و گرد و خاک و پر شاید وارد میشه بدن اینو تولید کرده که اونا وارد ریه نشه
    2 تا دارو تجویز کرد که میخوام شما مخصوصا در این مورد نظرتون رو بگید

برگه که برام نوشته بود رو گم کردم.دارو سمت راست که ترکیبی بود رو گفت با اب قاطی کردم.بوش مثله قرصای ویتامین سی جوشان پرتقالیه.اینو گفته تا 8 روز 7 سی سی تو 100 سی سی ابش بریزم
    دارو سمت راست که انتی بیوتیکه مثل اینکه دقیق یادم نیست ولی گفت باید کلا 2-3 وعده استفاده بشه با فاصله ی 2-3 روز.مقدار تعداد قطره که باید بریزم یادم نیست و باید بزنم و بپرسم ولی میگفت هر 2 دارو تو اب قاطی باشن همزمان مشکلی نداره
    فعلا همون شیری رنگه رو تو ابش ریختم تا عصر زنگ بزنم مقدار اون یکی هم بپرسم.و فعلا هم اون تقویتی ها رو بهش نمیدم تا داروهاش تموم بشه هم گفته میوه بهش نده که تشنگیش رو با میوه برطرف نکنه و داروهاشو بخوره
    نظرتون کلا درباره این مواد شیمیایی چیه؟ تو این 4 سال بغیر از اون موقعی که سرماخورد هیچ وقت بهش ازین چیزا نمیدادم چون به نظرم خوب نیست.همیشه سعی میکردیم با میوه و حبوبات و سبزی جات و کلا مواد غذایی طبیعی به بدنش ویتامین و پروتئین برسونیم

من اصفهان هستم تا حالا 3 کلینیک مختلف بردمش ولی هر سری احساس کردم هر کدومشون یه کمبودی داشتن و متاسفانه بیشتر به سگ و گربه ها اهمیت میدن.اگه میشد بفهمم بهترین دکتر برای کاسکو تو اصفهان کیه خیلی عالی میشد پولشم اصلا مهم نیست
    ببخشید که طولانی شد چندتا سوال درباره همون بحث تغذیش و رنگ پرهاش هم دارم ولی گفتم اول تکلیف این قضیه که استرس بهم وارد کرده رو مشخص کنم بعد برم سراغ اونا.خیلی ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام ، خيلي ممنون از توضيحات دقيق و كاملتون .

لطفا خصوصي يا در قسمت پيغام كاربران ، نام كلينيكي كه تشريف برديد بنويسيد .

داروي شيري رنگ كه اطلاع ندارم چه تركيباتي داره . ولي با توجه به رنگ و دوره درمانش ، احتمالا انتي بيوتيكه .

داروي سمت چپ ( متوكلوپراميد ) انتي بيوتيك نيست ، از دسته داروهاي گوارشيه كه ضدتهوع هست و ارتباطي هم با مشكلات سينوسي و ترشحات بيني نداره . مصرفش هم ضرري نداره . نميدونم براي چي تجويز كردن ! اين احتمال هست كه براي جلوگيري از تهوع ناشي از مصرف انتي بيوتيك تجويز شده باشه. نه اينكه بخوام نگرانتون كنم مشكلي در شُرُف وقوعه ، خير . ايشون اگاهانه ، احتمالات رو بررسي كردن كه براي اطمينان ، ميتونيد دليل تجويزشو ازشون ، سوال كنيد ولي نگران نباشيد.

توضيحاتي كه در مورد مشكل تنفسي و بيني گفته شد هم ، درسته . يعني با وجود بيماري كه سابقا دچار شده ، اين شكل از تنفس ، بعيد نيست . گاها با تغيير دما و رطوبت محيط ، وجود گرد و خاك يا الودگيهاي مختصر محل نگهداري ، دچارش ميشه كه با حاد شدنش ، نياز به راديوگرافي از سينوس هست.

سعي كنيد دما رو ثابت نگه داريد و رطوبت رو كمي افزايش بديد . البته نه به طور ناگهاني كه تغييرش حس بشه.

داروهايي كه فرموديد در قوطي هاي كوچك ، خدمتتون داده شد ، روال كار دامپزشكان به همين صورته . چون در باكسهاي بزرگ خريداري ميكنن ، به اندازه نياز بيمار ، در اختيار مراجعه كننده قرار ميدن .

در حال حاضر، بايستي تا نتيجه درمان ، صبور باشيد . استرس ، مشكليو حل نميكنه ، اضافه هم ميكنه و اين انرژي منفي به طوطي شما هم منتقل ميشه و مقاومتشو در مقابل بيماري ، كاهش ميده . فراموش نكنيد حيواناتي كه ارتباط نزديك با صاحبانشون دارن ، بيشترين انرژيو از اونها ميگيرن

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    24144
    سلام ، خيلي ممنون از توضيحات دقيق و كاملتون .

لطفا خصوصي يا در قسمت پيغام كاربران ، نام كلينيكي كه تشريف برديد بنويسيد .

داروي شيري رنگ كه اطلاع ندارم چه تركيباتي داره . ولي با توجه به رنگ و دوره درمانش ، احتمالا انتي بيوتيكه .

داروي سمت چپ ( متوكلوپراميد ) انتي بيوتيك نيست ، از دسته داروهاي گوارشيه كه ضدتهوع هست و ارتباطي هم با مشكلات سينوسي و ترشحات بيني نداره . مصرفش هم ضرري نداره . نميدونم براي چي تجويز كردن ! اين احتمال هست كه براي جلوگيري از تهوع ناشي از مصرف انتي بيوتيك تجويز شده باشه. نه اينكه بخوام نگرانتون كنم مشكلي در شُرُف وقوعه ، خير . ايشون اگاهانه ، احتمالات رو بررسي كردن كه براي اطمينان ، ميتونيد دليل تجويزشو سوال كنيد ولي نگران نباشيد.

توضيحاتي كه در مورد مشكل تنفسي و بيني گفته شد هم ، درسته . يعني با وجود بيماري كه سابقا دچار شده ، اين شكل از تنفس ، بعيد نيست . گاها با تغيير دما و رطوبت محيط ، وجود گرد و خاك يا الودگيهاي مختصر محل نگهداري ، دچارش ميشه كه با حاد شدنش ، نياز به راديوگرافي از سينوس هست.

سعي كنيد دما رو ثابت نگه داريد و رطوبت رو كمي افزايش بديد . البته نه به طور ناگهاني كه تغييرش حس بشه.

داروهايي كه فرموديد در قوطي هاي كوچك ، خدمتتون داده شد ، روال كار دامپزشكان به همين صورته . چون در باكسهاي بزرگ خريداري ميكنن ، به اندازه نياز بيمار ، در اختيار مراجعه كننده قرار ميدن .

در حال حاضر، بايستي تا نتيجه درمان ، صبور باشيد . استرس ، مشكليو حل نميكنه ، اضافه هم ميكنه و اين انرژي منفي به طوطي شما هم منتقل ميشه و مقاومتشو در مقابل بيماري ، كاهش ميده . فراموش نكنيد حيواناتي كه ارتباط نزديك با صاحبانشون دارن ، بيشترين انرژيو از اونها ميگيرن
    سلام.ببخشید خصوصی نمیتونم بدم سیستم میگه باید 10 پست مفید داشته باشم قسمت پیغام کاربران هم غیرفعاله برام

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط esimesi2 نمایش پست ها
    سلام.ببخشید خصوصی نمیتونم بدم سیستم میگه باید 10 پست مفید داشته باشم قسمت پیغام کاربران هم غیرفعاله برام
    سلام . پيام خصوصيو فعال كردم . پيغام بازديدكنندگان هم براي همه فعاله !

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    24144
    به خدمتتون عرض کنم که بله شما درست فرمودین همین سفیده انتی بیوتیکه امروز بهم گفت تو دوره استفادش یه ذره بی حال میشه و مدفوعش رقیق میشه
    که از الان جفتش مشهود شده برام
    درباره همون تقویتی هایی که اون جوری بهم داد و عکسش رو پایین میذارم با اینکه دکتره امروز چندین بار بهم گفت که تقویتی و ویتامین بوده ولی نمیدونم چرا بد دل شدم نسبت به اینا.چون این همه مدت از این چیزا بهش نمیدادم و همیشه خوب بود ولی تا 4 روز از شروعش گذشت اینجوری شد.بهم گفته نگه دارم بعده این درمان دوباره بهش بدم ولی فکر نکنم ادامه بدم.نمیدونم
    البته بازم خدمتتون عرض کنم که امروز بی حال و کز کرده نبود فقط تو گلو و لوله بینیش صدای اب مانند بود.که البته امشب دوباره صدای نفس کشیدنش رو شنیدم و دیدم صافه و صدای اب مانند نمیاد ولی بخاطره داروها یه ذره خواب الو شده.میوه هم نتونستم بهش ندم چون دیدم حالا که بدنش ضعیف میشه باید ویتامین بهش برسه من میدونم که هم داروشو میخوره هم میوش رو.

فقط نکته ای که ذهنم رو درگیر کرده اینه که فکر کنم از چندیدن ماه پیش که میشه بعد از تخلیه داخل دماغش،این اب یا ترشحات رو تو سیستم این سوراخ بینیش داشته چون بعضی وقتا بعده حموم یه فوت کوچیکی توی بینیش میکردم(که دیگه نمیکنم) بعضی وقتا یه صدای کم اب مانندی میومد.بعضی وقتا هم نمیومد.یعنی این سینوساش ترشح درست میکرده ولی نه اندازه ای که امروز بود

دستگاه بخور گرم دارم داروی اکالیپتوسم دارم از امروز براش روزی یکی دوساعت میذارم ولی خونم گرد و خاکی نیست خیلی.تو هوا که همیشه گرد خاک هست ولی همیشه در و پنجره خونمون بستست

حالا با اجازتون من یه جوری تعداد پستام رو میرسونم به 10 که خصوصی یدم خدمتتون چون خیلی برام مهمه بفهمم کجا ببرمش

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط esimesi2 نمایش پست ها
    به خدمتتون عرض کنم که بله شما درست فرمودین همین سفیده انتی بیوتیکه امروز بهم گفت تو دوره استفادش یه ذره بی حال میشه و مدفوعش رقیق میشه
    که از الان جفتش مشهود شده برام
    درباره همون تقویتی هایی که اون جوری بهم داد و عکسش رو پایین میذارم با اینکه دکتره امروز چندین بار بهم گفت که تقویتی و ویتامین بوده ولی نمیدونم چرا بد دل شدم نسبت به اینا.چون این همه مدت از این چیزا بهش نمیدادم و همیشه خوب بود ولی تا 4 روز از شروعش گذشت اینجوری شد.بهم گفته نگه دارم بعده این درمان دوباره بهش بدم ولی فکر نکنم ادامه بدم.نمیدونم
    البته بازم خدمتتون عرض کنم که امروز بی حال و کز کرده نبود فقط تو گلو و لوله بینیش صدای اب مانند بود.که البته امشب دوباره صدای نفس کشیدنش رو شنیدم و دیدم صافه و صدای اب مانند نمیاد ولی بخاطره داروها یه ذره خواب الو شده.میوه هم نتونستم بهش ندم چون دیدم حالا که بدنش ضعیف میشه باید ویتامین بهش برسه من میدونم که هم داروشو میخوره هم میوش رو.

فقط نکته ای که ذهنم رو درگیر کرده اینه که فکر کنم از چندیدن ماه پیش که میشه بعد از تخلیه داخل دماغش،این اب یا ترشحات رو تو سیستم این سوراخ بینیش داشته چون بعضی وقتا بعده حموم یه فوت کوچیکی توی بینیش میکردم(که دیگه نمیکنم) بعضی وقتا یه صدای کم اب مانندی میومد.بعضی وقتا هم نمیومد.یعنی این سینوساش ترشح درست میکرده ولی نه اندازه ای که امروز بود

دستگاه بخور گرم دارم داروی اکالیپتوسم دارم از امروز براش روزی یکی دوساعت میذارم ولی خونم گرد و خاکی نیست خیلی.تو هوا که همیشه گرد خاک هست ولی همیشه در و پنجره خونمون بستست

حالا با اجازتون من یه جوری تعداد پستام رو میرسونم به 10 که خصوصی یدم خدمتتون چون خیلی برام مهمه بفهمم کجا ببرمش
    هر چند ويتامين لازمه ولي چون بد دل شديد به داروها ، إصرارنميكنم . حساسيت زياد، اصلا خوب نيست، نتيجه عكس داره . مسئله اي كه با ارامش و خوش بينانه حل ميشه رو سخت و پيچيده ميكنه . در هر حال تصميم با خودتون . ولي برام تعجب اوره ، شما كه تا اين حد ، نگرانش هستيد ، چطور اينهمه سال ، با تخمه تغذيه اش كرديد ؟! انتظار ميرفت با وجود اين استرسها ، بيشتر در مورد طريقه نگهداريش ، تحقيق ميكرديد . اميدوارم به زودي تغيير روند غذايي رو شروع كنيد .

اوكاليپتوس بيشتر از ١٠ دقيقه در محيط نباشه و دور از قفس ، استنشاق مداومش براي پرندگان ، مسموميت زاست . نيازي هم بهش نيست . همينكه هوا تا حدودي مرطوب باشه كافيه . ضمنا ، روزانه ، دريافت نور خورشيد و تعويض هواي محيط ، ضروريه .

تا پستها به حد مجاز برسه ، فعلا دسترسيتون بازه .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    24144
    هر چند ويتامين لازمه ولي چون بد دل شديد به داروها ، إصرارنميكنم . حساسيت زياد، اصلا خوب نيست، نتيجه عكس داره . مسئله اي كه با ارامش و خوش بينانه حل ميشه رو سخت و پيچيده ميكنه . در هر حال تصميم با خودتون . ولي برام تعجب اوره ، شما كه تا اين حد ، نگرانش هستيد ، چطور اينهمه سال ، با تخمه تغذيه اش كرديد ؟! انتظار ميرفت با وجود اين استرسها ، بيشتر در مورد طريقه نگهداريش ، تحقيق ميكرديد . اميدوارم به زودي تغيير روند غذايي رو شروع كنيد .

اوكاليپتوس بيشتر از ١٠ دقيقه در محيط نباشه و دور از قفس ، استنشاق مداومش براي پرندگان ، مسموميت زاست . نيازي هم بهش نيست . همينكه هوا تا حدودي مرطوب باشه كافيه . ضمنا ، روزانه ، دريافت نور خورشيد و تعويض هواي محيط ، ضروريه .

تا پستها به حد مجاز برسه ، فعلا دسترسيتون بازه .
    با اجازتون من تو خصوصی الان کامل براتون توضیح میدم.من اصلا به خودم اجازه نمیدم که به این بچه فقط تخمه بدم.براش Vitakraft African میخرم از اینا

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    24144
    من از خدامه همه محتویاتش رو بخوره ولی در اصل فقط تخمه هاش رو میخوره و بقیه چیزای دیگش رو خیلی کم میخوره ولی یه ذره تخمه خام قاطی این غذا میکنم چون تخمه هاش کمه.
    الان تو عکسی که خدمتتون خصوصی میکنم خودتون میبینید که ظرف غذاش فقط این نیست همیشه 2 کاسه بالای قفس هست که یکیش میوه و این چیزاست یکیشم غذای خوده خونه.یعنی هر روز حداقل 3 نوع غذا در دسترش هست همه هم میخوره به اندازه ای که دوست داره

صفحه 1222 از 1238 نخستنخست ... 22272211221172120312041205120612071208120912101211121212131214121512161217121812191220122112221223122412251226122712281229123012311232123312341235123612371238 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)