کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    سلام .من فکر کنم جویدن پر نشونه ی کمبود کلسیم هم هست .درسته ؟منظورم از جویدن پر پر جوی نیست .همین حالتی که طوطیه دوستمون داره ؟چون من یادمه چند وقت پیش یکی دربارش گفت که انتهای پر طوطی کلسیم داره و اگه طوطی باهاش ور بره یعنی کمبود کلسیم .اگه میشه درباره اینم نظر بدین.
    درسته دوست عزيز من بودم اين مطلب رو عنوان كردم و درست هم هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط purixima نمایش پست ها
    سلام بر عاشقان طوطی
    من یک قطعه کاسکو دم قرمز دارم که در حال حاضر تولک رفته.
    میخواستم بدونم که آیا غذایی خاصی یا مواد ویتامینه هست که زودتر از تولک در بیاد
    ممنون
    دوست عزيز طوطي در ايام تو لكي كه حدود 1.5 تا 2 ماه طول ميكشه به مرور پر هاي قديميش رو از دست ميده و پر هاي جديد در مياره ....اين قضيه يك مورد بسيار طبيعي هست و نشونه هيچ مريضي يا مشكلي در طوطي نيست بنابر اين هيچ راهي نداره كه شما كاري كنيد كه طوطي سريعتر پر هاش بريزه و پر عوض كنه و از تو لكي در بياد.
    فقط يادتون باشه در ايام تو لكي نبايد دماي محيط داخل خونه افت و خيز زيادي داشته باشه .بد نيست بدونيد كه بدن طوطي ها گرم شدن هوا رو تشخيص ميده و بعد دستور تو لك رفتن رو صادر ميكنه كه مي دونيد كه گرمترين فصل ، تابستان هست و به همين دليل كليه پرنده ها در فصل تابستان تو لك ميرن اون هم به اين دليل هست كه در زمان تو لكي حجم پر هاي بدن پرنده كم ميشه و احتمال سر ماخوردن در اون زياده به همين دليل پرنده ها در فصول گرم تو لك ميرن تا احتمال سرما خوردن بياد پايين....نكاتي كه در هنگام تو لكي بايد رعايت كرد و انجام داد:

1-پرنده رو بيشتر حمام كنيد ....در ايام تو لكي پرنده ها به حمام بيشتري نياز دارن.

2-از مواد غذايي كلسيم دار مثل گردو و كلم بروكلي و كرفس در جيره غذايي طوطي زياد استفاده كنيد و حتما در آب اون مكمل مينرالي يا معدني بريزيد .اگر بدن پرنده غني از كلسيم باشه پر هاي جديد اون كيفيت بهتري خواهند داشت.در ضمن ماده اصلي تشكيل دهنده پر ، كلسيم هست...درست مثل استخوانها.

3-در زمان تو لكي كليه پرنده ها كم تحرك و كم صدا ميشن....طوطي ها كمتر حرف ميزنند و قناريها ديگه آواز نمي خونند .

4-در ايام تو لكي بسيار با طوطي تمرين حرف زدن بكنيد چون قدرت گيرايي اون در اين زمان خيلي زياده......شاه طوطي هاي جوجه چشم سياه در اولين تو لكي خودشون كه تقريبا در 6-7 ماهگي هست و درست در اولين تابستان عمرشون اگر باهاشون خوب كار بشه بعد از اينكه از لك در آمدن صحبت خواهند كرد(تجربه امسال خودم) .....همه پرنده بازها هم ميدونن كه جوجه مينا تا زمان تو لكي اولش مطلقا حرف نميزنه و هميشه رسم بر اين هست كه در زمان تو لكي باهاش بسيار كار مي كنند و صد در صد بعد از اتمام تو لكي حرف خواهند زد(تجربه پارسال خودم) ....همه مي دونن كه هيچ قناري نري در فصل تابستان تا اواسط مهر نخواهد خواند و شروع قرص خوندن قناري نر از مهر ماه به بعد هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط purixima نمایش پست ها
    سلامی دوباره
    یک سوال هم داشتم که>
    کاسکوی من بعضی موقه ها که تو بغلمه انگشت دستمو آروم میگیره بد فشار محکمی میده که واقا دردم میاد میخواستم بدونم چیکار کنم که کلا وقتی با دست هم گرفتم اصلا گاز نگیره.
    ممنون
    با اين كار داره به شما ميگه كه از كارتون خوشش نمياد...گاز گرفتن طوطي كه رام هست يعني علامت نارضايتي.
    در ضمن به اين سادگيها كاسكو رو نميشه تو بغل گرفت بايد به مرور به اين قضيه عادتش بديد ضمن اينكه كاسكو ذاتا مثل كاكادو نيست كه بقلي باشه.كاكادوها در اين قضيه خيلي نرم تر هستند و از اين كار هم لذت ميبرن.

کاربر موثر

شماره عضویت
    558

این قفس برا طوطی خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام خدمت دوستان من این قفس رو تو بین قفسای وبلاگ الف-شین در قسمت خرید و فروش قفس پیدا کردم این قفس خیلی عالیه به طوری که بالای اون قفس نرده بان داره و یه پلی استند انگاری البته کوچک بالای سرشه آویز برا اسباب بازی هم داره قیمتشم 270 تومنه مشکلم اینه که جلوش تلق داره و با طوطی باید از بقل کار بشه به نظرتون قفس خوبی هست غیر از این و یا بهتر از این شما کدوم رو پیشنهاد میکنید
    ویرایش توسط Shahrzad : 26th August 2010 در ساعت 01:51 AM دلیل: بسته بودن سایت آپلود

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط gray_parrot نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان من این قفس رو تو بین قفسای وبلاگ الف-شین در قسمت خرید و فروش قفس پیدا کردم این قفس خیلی عالیه به طوری که بالای اون قفس نرده بان داره و یه پلی استند انگاری البته کوچک بالای سرشه آویز برا اسباب بازی هم داره قیمتشم 270 تومنه مشکلم اینه که جلوش تلق داره و با طوطی باید از بقل کار بشه به نظرتون قفس خوبی هست غیر از این و یا بهتر از این شما کدوم رو پیشنهاد میکنید

سلام
    قاعدتا هر چی قفس بزرگتر باشه پرنده احساس بهتری داره ولی تا زمانی که اهلی نشده تو فقس خیلی بزرگ نگهش ندارید

بابک

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط maloos نمایش پست ها
    سلام آقا ممنون که راهنمائی می کنید ، آقا من کل تاپیک رو خوندم فقط قبل اینکه کامل تسلط پیدا کنم( با عجله ، شوق و بی تجربگی) رفتم سر و سراق طوطیم و با هاش تمرین کردم اونم تمرینی که با توجه به فرمایشات جنابعالی در اولای تاپیک ، باید بعد یه مدت (بعد غذا خوردن از دست ) انجامش می دادم . خلاصه اینکه این تمرین یا حالا هرچی ( از قار انداختن ) باعث شد که تمینه ام میزان ترس و وحشش بیشتر شه (قبول دارم که اشتباه از خودم بود)و بعد یک فرجه 10 روزه و 4 روز تمرین غذا دادن با دست که فکر کنم پیشرفتی نداشت ، دوباره همه چی رو تعطیل کردم و الان دو سه روزه که کاریش ندارم ، طبق فرموده آقا بابک و همچنین شما باید از نو و با حوصله و خرج زمان برای ریختن ترسش شروع کنم .
    حالا سوالم اینجا بود که چه مقدار زمان کاریش نداشته باشم یعنی بعد چند مدت دوباره شروع به تمرین غذا بکنم ؟ و اینکه برا ریختن ترسش چیکار می تونم بکنم که کمی زودتر راه بیفته؟
    بازم ممنون
    دوست عزيز شما دانستنيها رو خودت مي دوني منتهي دنبال راهي ميگردي كه ميان بر بزني و كاسكوت زودتر رام بشه و زودتر به نتيجه برسي اما من به شما ميگم كه ما اين راهها رو رفتيم و طوطي رام نشده كه هيچ بدتر هم شده.....هيچ ميان بري وجود نداره چارش فقط صبر كردنه....بزاريد آب پاكي رو رو دستتون بريزم كه يك كاسكوي وحشي حد اقل 3 تا 4 ماه طول ميكشه تا از جيغ بيوفته و از دستتون غذا بگيره و بخوره ....به اين كاسكو ((رام )) نميگن ...شايد بشه گفت در چنين حالتي نيمه رام هست.....يادتون باشه من گفتم حد اقل 3-4 ماه طول ميكشه ....هرچي سن كاسكو كمتر و رنگ چشماش تيره تر باشه زودتر به نتيجه ميرسيد .
    عزيز جان گفتني ها بارها گفته شده و من الان راه جديدي ندارم كه به شما پيشنهاد كنم .....آقا قضيه خيلي خيلي ساده تر از اينهاست....اول بايد عادتش بدي كه از دستت غذا بگيره و بخوره.....اگر هر روز باهاش كار كني شايد 2-3 هفته طول بكشه....چارش هم اين هست كه كمي گرسنش بزاري تا گرسنگيش بر ترسش از شما غلبه كنه و بياد از دستت غذا بگيره.....زياد بري كنار قفسش بشيني تا به مرور ترسش ازت بريزه.
    من با اينكه شما رو نديدم اما علت عدم موفقيت شما رو مي دونم شما به دلايل زير تا الان نا موفق بودي:

1-از گاز گرفتن كاسكو مي ترسي و با ترس و لرز و خيلي با احتياط باهاش كار ميكني .

2-خيلي داري عجله ميكني ....شما يه چيزي رو هنوز متوجه نيستي...تمامي كساني كه اينجا و بيرون از اينجا كاسكو دارن و الان كاسكوشون رام هست و حرف هم ميزنه حد اقل 6-7 ماه پدرشون در آمده تا كاسكوشون به اينجا رسيده....اونها عجله نكردن و صبور بودن و اين 6-7 ماه براشون جهنم نبوده بلكه عاشق همين سر و كله زدنها با كاسكو بودن....به قول معروف هدف فقط براشون لذت نبوده بلكه راه رسيدن به هدف هم لذت بوده.

آدم بايد به جايي برسه كه اگر يك روز ريخت و پاشهاي اطراف قفس و پوست تخمه ها و پر ها رو جارو نكنه حالش بد بشه ....يعني اينقدر عاشق طوطي بازي باشه كه حتي جارو كردن آشغالهاي اطراف قفس هم براش لذت بخش باشه....كليد پرنده بازي همينجاست....عشق عشق عشق.

سلام دوستان این اولین سوالیه که دارم اینجا مطرح میکنم
    من سوالم اینه:
    کاسکوم سنش بالاست عکساشم تو آلبیومم هست غیر از این دو تا دو باره کسکو طوسی و دودی داشتم ولی خیلی زود رام شدن و رفتن.....
    این هم یکم سنش زیاده و رام کردنش سخت خوب من اینو به چند ترفند از دست غذا بگیرش کردم و تقریبا از قار افتاد حتی اذیتش کنی غر غر کم میکنه حموم هم راحت میاد و سشوار هم راحت میکشم خودش وای میسه بیرون هم میاد زیاد تمرین سخنگویی هم با هاش میکن خوب فقط موندم بعد گذشت سه ماه از ورودش به خونه با این حال که یه هفته ای میشه از دستم غذا میگیره ولی میترسه به نظرتون کاری باید انجام بدم راستی حمل و نقلشم راحته بی کاور من دو باری بردمش شمال تو قفسی کوچیکش با ماشین هم حال میکنه حالا به نظرتون کار خاصی هست که برا دستی شدنش انجام بدم چون برا از قار افتادنش یه کاری انجام دادم
    دوست عزيز اين كه مي فرماييد 3 ماه از آمدنش به خونه گذشته خيلي هم زمان زيادي نيست.....شايد شما فكر مي كنيد كه 3 ماه براي رام شدنش(و شايد هم خداي نكرده به حرف آمدنش) زياد هم هست اما خير عزيز حد اقل يه يكي دو ماه ديگه هم جا داره....آقا به پير به پيغمبر اگر همين الان يك كاسكوي وحشي به من بديد و من نهايت هنرم رو نشون بدم و هر روز باهاش كار كنم مي تونم قول 4 ماه ديگه رو به شما بدم كه درست و حسابي از دست غذا بگيره و بخوره و از ترس هم ديگه جيغ نزنه.....در مورد به حرف آوردن كاسكو هم ، در صورتي كه بالغ نشده باشه(حد اكثر چشم سفيد) و شما هر روز باهاش كار كنيد خيلي خيلي زود به حرف بيوفته 6-7 ماه طول ميكشه ....ميگيد نه؟ از بچه هايي كه اينجا كاسكوي به حرف افتاده دارن سوال كنيد كه چقدر طول كسيد تا اولين كلمه رو گفت.

میلاد جان این پر کنی نیست باید به دکتر مراجعه کنی پر ها مرتب ریخته بعدشم پر کنی مال کاسکوی رامه که به صاحبش اعتماد کرده
    نه ديگه نشد عزيز...كاسكوي وحشي هم پر كن ميشه...پر كني و پر جوي در طوطي ها حدود 10-12 علت داره كه يكيش مسائل عاطفي و كم توجهي بهش هست كه البته فقط در مورد كاسكوي رام صدق ميكنه اما پر كني به دليل فقر كلسيم يا پر كني به دليل انگلهاي پوستي و يا پر كني به دليل اختلالات هورموني و يا..ويا...ويا..... كاسكوي رام يا وحشي نميشناسه.
    اين دوستمون كاسكوش پركن شده(نه پر جوي) داره خودش پر هاش رو ميكنه و گري هم نيست...پر هاي اين كاسكو خودش نميريزه بلكه خود كاسكو اونها رو ميكنه و اگر اين دوستمون تاحالا با چشم خودش نديده كه كاسكوش پر هاش رو بكنه دليل بر اين نيست كه نميكنه...من اين بلا قبلا سرم آمده ..2 هفته در كمين بودم كه ببينم كي كاسكو پر هاش رو ميكنه تا اينكه يكدفعه بعد از ظهر بود كه كاسكو از ديواره قفس آويزان بود و اتفاقا بازي هم ميكرد اما يكدفعه درست مثل آدمي كه موي بدن خودش رو يكدفعه ميكنه ديدم كه كاسكو 3-4 تا از پر هاش رو كند.

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    جان نظرت در مورد قفس چیه

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    نقل قول نوشته اصلی توسط ايلخاني نمایش پست ها

دوست عزيز اين كه مي فرماييد 3 ماه از آمدنش به خونه گذشته خيلي هم زمان زيادي نيست.....شايد شما فكر مي كنيد كه 3 ماه براي رام شدنش(و شايد هم خداي نكرده به حرف آمدنش) زياد هم هست اما خير عزيز حد اقل يه يكي دو ماه ديگه هم جا داره....آقا به پير به پيغمبر اگر همين الان يك كاسكوي وحشي به من بديد و من نهايت هنرم رو نشون بدم و هر روز باهاش كار كنم مي تونم قول 4 ماه ديگه رو به شما بدم كه درست و حسابي از دست غذا بگيره و بخوره و از ترس هم ديگه جيغ نزنه.....در مورد به حرف آوردن كاسكو هم ، در صورتي كه بالغ نشده باشه(حد اكثر چشم سفيد) و شما هر روز باهاش كار كنيد خيلي خيلي زود به حرف بيوفته 6-7 ماه طول ميكشه ....ميگيد نه؟ از بچه هايي كه اينجا كاسكوي به حرف افتاده دارن سوال كنيد كه چقدر طول كسيد تا اولين كلمه رو گفت.

.
    حق با شماست جان بعد این 4 ماه از وضعیتش خبر میدم ولی الان دیگه انگار افتاده روی یه رول خیلیزود همه چیز رو یادمیگیره الان دیگه روز به روز بهتر میشه به امید خدا
    ممنون جان

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط asal نمایش پست ها
    میشا هنوز به شما اعتماد کافی نداره خوب طبیعی هم هست فکر کنم هنوز 1 ماه نشده.یک سوال در بالایی رو با چوب باز می زارید باشه؟بعضی طوطیها از اون چوب بالای قفس می ترسن اگر می تونین با طنابی یا چیز دیگه در قفس رو باز نگه دارین اگر در جلویی رو باز می زارین قفس رو بزار جای مثل میز و چند تا خوراکی که دوست داره براش بزارین خدتون از دور قفس دور شین البته با نظارت ولی زل نزنین تا کی می یاد. شده چندین ساعت بزارین در باز باشه. یا می یای پای کامپیوتر بیارش درشو باز بزار خودت کاراتو کن جوری هم باش که انگار نمی بینیش می بینی می یاد بیرون.

ولی نظر من رو بخای 1 ماه برای بیرون اوردن زود هست چون در تو کردنش ممکنه به مشکل بخورین. به نظر من 3ماه بعد بیرون اوردن خیلی بهتره.
    فكر كنم از چوبش ميترسيد.چون موفق شدم و از در جلو آوردمش بيرون.دفعه اول رفت روي قفس و نيم ساعته كردمش تو ولي دفعه دوم پريد رو زمين و تو خونه يكم قدم زد و من قفسشو گذاشتم جلوش و رفت تو.
    حالا يه سوال:
    وقتي ميارمش بيرون بايد چه تمريناتي باهاش بكنم؟
    فعلا با دست بهش غذا بدم؟
    الانم وقتي بيرونه با دست كه غذا ميدم ميگيره ولي زود ميندازه؟
    بله الان يكماه و دوروزه كه اومده خونمون.
    خيلي ممنون

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    سلام
    ميخواستم خبر خوبي بدم:
    ميشا پر كنيش90%درمان شد والان ديگه پرهاي پاش تقريبا كاملا درومده و ديگه باهاشون كاري نداره و كلي از پراي سينش هم جوونه زده.
    ميخواستم از همه دوستان بخصوص كساني كه منو راهنمايي كردن تشكر كنم.
    يه سوال؟
    آقا اوندفعه گفتند كه براش اسباب بازي بگيرم و بهش كاغذ زياد ندم.ولي ميشا وقتي كاغذو ميبينه از خود بيخود ميشه وكلي ذوق ميكنه و اينقدر كه كاغذو دوست داره اسباب بازياشو نداره.
    اشكالي نداره روزي يه نصفهa4بهش بدم؟
    استخوان مرغ امروز براي اولين بار بهش دادم و كلي كيف كرد و خوشش اومد و بازي كرد؟
    هفته اي چند بار بهش بدم؟
    خيلي ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    فكر كنم از چوبش ميترسيد.چون موفق شدم و از در جلو آوردمش بيرون.دفعه اول رفت روي قفس و نيم ساعته كردمش تو ولي دفعه دوم پريد رو زمين و تو خونه يكم قدم زد و من قفسشو گذاشتم جلوش و رفت تو.
    حالا يه سوال:
    وقتي ميارمش بيرون بايد چه تمريناتي باهاش بكنم؟
    فعلا با دست بهش غذا بدم؟
    الانم وقتي بيرونه با دست كه غذا ميدم ميگيره ولي زود ميندازه؟
    بله الان يكماه و دوروزه كه اومده خونمون.
    خيلي ممنون
    یک هفته اجازه بده می یاد بیرون با بیرون آشنا شه استرسش رفع شه و بعد از 1 هفته غذاهایی که دوست داره مثل گردو پسته بادام یا میوه سیب بهش بده میوه رو هم تکه های ریز ریز بده چون بیرون که هست یکهو یک تیکه گنده ببری جلوش می ترسه می پره میوه هایی که رنگ تیره دارن مثل خرما یا آلو سیاه هم طوطیها اولش ازشون می ترسن.

اون چوب بالا رو به کل بردار در بالا بسته باشه می یاد رو سقف کمتر می پرن می تونی براش آهنگ بزاری صداشم خیلی بلند نکن چون چندین برابر ما گوشهاشون می شنوه و اذیت می شن. آهنگ که می زاری باهاش یک کلمه مثل نانای رو تمرین کن براش بشکن بزن دیگه هر هنری داری بطور ساده شده انجام بده .

این 2 کار رو انجام بده زما***ه از دستت سیب یا .... رو گرفت بگو تا مرحله بعدی ره بگم.

فقط یک نکته هست حتما خودتم می دونی وقتی بهش چیزی می دی بخوره کم کم تست کردن دستت رو شروع می کنه نترسی و دستتو یکهو بکشی عقب چون دفعه بعد تست کردن دستت با سذعت انجام می شه و یک چیزی تو مایه های گاز می شه. تو تست دستت ممکنه فشار هم بده که باید شجاع باشی. جیغ و داد و اینها هم نمی کنی چون خوشش می یاد فکر می کنه گاز هم بازیه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    سلام
    ميخواستم خبر خوبي بدم:
    ميشا پر كنيش90%درمان شد والان ديگه پرهاي پاش تقريبا كاملا درومده و ديگه باهاشون كاري نداره و كلي از پراي سينش هم جوونه زده.
    ميخواستم از همه دوستان بخصوص كساني كه منو راهنمايي كردن تشكر كنم.
    يه سوال؟
    آقا اوندفعه گفتند كه براش اسباب بازي بگيرم و بهش كاغذ زياد ندم.ولي ميشا وقتي كاغذو ميبينه از خود بيخود ميشه وكلي ذوق ميكنه و اينقدر كه كاغذو دوست داره اسباب بازياشو نداره.
    اشكالي نداره روزي يه نصفهa4بهش بدم؟
    استخوان مرغ امروز براي اولين بار بهش دادم و كلي كيف كرد و خوشش اومد و بازي كرد؟
    هفته اي چند بار بهش بدم؟
    خيلي ممنون

میلاد جان کاغذ هیچ ایرادی نداره وقتی اینقدر دوست داره و سرگرم می شه چرا نه؟ الان نمی ونم تو قفسش اسباب بازی هست یا نه ولی دیگه وقتش هست اسباب بازی تو قفسش باشه اگه تا حالا نداشته 1 دونه از اسباب بازیها اونم مدل سادش رو براش وصل کن بهترم هست گوشه قفس باشه و از قد خودشم پایین تر.

این اسباب بازی هست سادست تهش هم یک زنگولست تقریبا این مدلی هست

این برای شروع خیلی خوبه.

صفحه 122 از 1238 نخستنخست ... 22721031041051061071081091101111121131141151161171181191201211221231241251261271281291301311321331341351361371381391401411722226221122 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)